» »

Ali je to normalno za strešnike (Tondach)

Ali je to normalno za strešnike (Tondach)

1
2
»

vnetidebater ::

FireSnake je izjavil:

Videl vse slike.
Pogojno problematična je načeloma samo zadnja (bi bilo treba v živo videti).

Koliko streh ste tisti, ki veselo svetujete, prekrili?
Tondach pač ni neka visoko kvalitetna kritina (Creaton je povsem druga zgodba).

floyd1 je izjavil:

Kaj tu potem naredi led pozimi, niti nočem razmišljat.


Kaj bo led naredil pozimi spodaj, ko je kritina suha?
Koliko streh si prekril?

Jaz sem jih 100+
Pa tudi kar nekaj cerkev (tako, da malo postavimo stvari v perspektivo).



rofl kak tečen in samovšečen ter samohvalen pristop imaš.
Da stvari postavimo v perspektivo: lahk oda si poceni izvajalec ki ga je najelo 100 ljudi da jim je poceni pokril streho. Lahko da obstajaš kakšnih 10 let zato reklamacije za slabo opravljeno delo še niso začele deževat.
To da si pokril streho ni niti najmanj relevanten podatek da bi mi vedeli da strehe pokrivaš kvalitetno ter da znaš zagovarjati kvalitetno robo. Lahko da je zate škart roba kot so razpokani strešniki povsem "običajna".

FireSnake je izjavil:

Sami pametni tukaj.
Kawč majstri, ki kritine od daleč niso videli.


Again, tvoj pristop mi ni všeč.


Bottom line: jaz bi rekel da je čisto možno da si mu ti pokrival streho in boš lepo vse pospravil pod preprogo ter vsakogar ozmerjal s kavč "majstrom"

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

FireSnake je izjavil:

Kawč mojsti pa: držite se svojega pira, pa bo. Moško debato o kritini pa prepustite tistim, ki dejansko vedo o čem govorijo.


Oprosti ampak s takimi izjavami si pri meni izgubil čisto vso možno kredibilnost in spoštovanje. Samovšečen, nadut krovec si.
Kaj naprimer bo en krovec vedel o trgu grafičnih kartic ko si tam naprimer tako veličastno delil svoje "znanje"?
https://slo-tech.com/novice/t787090
Kaj bo en krovec vedel o 3d renderiranju in temu potrebnih procesorjih?
Kateri procesor?
Kaj bo en krovec vedel o doktorskih nazivih?
Ponašanje z doktorskimi in drugimi nazivi

hint...na forumu smo, tu načeloma vsako mnenje šteje. Glede na prikazan nivo inteligence ti raje razložim da sem ti probal prikazat kako totalno bedasti so bili tvoji odzivi v tej temi.

Raje upoštevaj svoj nasvet in se drži svojega pira kot da se kurčiš po forumu.
Pa lep pozdrav.


edit.. ne trudi se mi odpisat, ne briga me kaj imaš za povedat, te teme ne bom nikdar več odprl.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Dobi poceni c klaso in jo poturi naprej, stranka vesela ker je bilo poceni, on pa ker jo je nategnil, win-win.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Telbanc ::

Seveda je prava zabava hodit po razpokanih strešnikih, če maš kaj za opravit na strehi, recimo zamenjat zračnik. :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Utk ::

Haha, tondach je šit, bramac je šit, vse je šit. Jaz sem dal gor cigle, ki so še pol cenejši od bramaca, pa ni bil noben tak, niti ne bo še 30 let.
Ko mojstri gledajo samouke je vse narobe, ko pa mojster da gor poknen strešnik, pa drug mojster reče, da je vse ok. Za popišat. Tudi zato raje delam sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kripto mesi ::

zobnik je izjavil:

Mi smo dal na hlev bramac, 400m, lajšte dol pa še 4x stranske špirovce menjal in prekril, v 3 dneh

Mi smo pa v enem dnevu pasjo uto prekrili in kaj zato? Pises nekaj izven konteksta.

Bwaze6 ::

Pri nas smo dali lani gor Erlus XXL, so bili znižani, ker so v modi bolj ravni strešniki, ne več ti pretirano valoviti, in so jim ostajali. Moram reči da nisem nikjer videl nobene razpoke ali luknje, pa sem občasno pomagal krovcem, tako da jih je šlo precej skozi moje roke.



Je pa bedno, ko se vržeš v tako veliko naložbo, potem pa je vse rahlo šlampasto, in dobiš vse možne nasvete - da bi ti morali vse zastonj zamenjati, in po drugi strani da si idiot, ker se ti to zdi napaka. Pa se mi zdi da je to pri vsem - pri kiksih pri polaganju parketa, ploščic, tudi pri nefunkcioniranju naprav, vozil...

zobnik ::

Vprašal krovca/tesarja, in mu pokazal te slike, pravi da je to normalno.

Utk ::

Če je normalno, še ne pomeni, da je v redu.

hipertija ::

vnetidebater je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kawč mojsti pa: držite se svojega pira, pa bo. Moško debato o kritini pa prepustite tistim, ki dejansko vedo o čem govorijo.


Oprosti ampak s takimi izjavami si pri meni izgubil čisto vso možno kredibilnost in spoštovanje. Samovšečen, nadut krovec si.
Kaj naprimer bo en krovec vedel o trgu grafičnih kartic ko si tam naprimer tako veličastno delil svoje "znanje"?
https://slo-tech.com/novice/t787090
Kaj bo en krovec vedel o 3d renderiranju in temu potrebnih procesorjih?
Kateri procesor?
Kaj bo en krovec vedel o doktorskih nazivih?
Ponašanje z doktorskimi in drugimi nazivi

hint...na forumu smo, tu načeloma vsako mnenje šteje. Glede na prikazan nivo inteligence ti raje razložim da sem ti probal prikazat kako totalno bedasti so bili tvoji odzivi v tej temi.

Raje upoštevaj svoj nasvet in se drži svojega pira kot da se kurčiš po forumu.
Pa lep pozdrav.

edit.. ne trudi se mi odpisat, ne briga me kaj imaš za povedat, te teme ne bom nikdar več odprl.


BRAVO!!! Tako se dejansko podkrepi svojo izjavo in diskreditira nekoga, ki serje po forumu. Kapo dol
Prekle za kurnk

FireSnake ::

Podkrepi?
S čim že? :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Kripto mesi je izjavil:

zobnik je izjavil:

Mi smo dal na hlev bramac, 400m, lajšte dol pa še 4x stranske špirovce menjal in prekril, v 3 dneh

Mi smo pa v enem dnevu pasjo uto prekrili in kaj zato? Pises nekaj izven konteksta.


Kolk vas je blo? Se vas da najet?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hipertija ::

FireSnake je izjavil:

Podkrepi?
S čim že? :))

Če to ni dokaz da mešaš drek, potem ne vem kaj je
Prekle za kurnk

Zvezdica27 ::

v glavnem, končni nasvet od mene:

daj 100e na mizo. Pojdi do odvetnika, ki ga, upam, imaš. Če ne najdi enega, ki mu 100% zaupaš. Poslušaj njegov nasvet kaj narediti, ali iti v zahtevek ali pozabiti vse skupaj.

Vse ostalo nima veze in tudi FireSnake veliki bo tenko piskal, ko bo plačval odškodnino za šlamparijo (ali pa drug krovec ali proizvajalec, odvisno od tega kdo je zamočil). MOje mnenje je, da odgovarja tudi profi, ki polaga neustrezne strešnike, pa bi bil moral vedeti kot strokovnjak, da to ni ok.

PRaviš da so strešniki OK? NI problema - imamo sodne izvedence in bodo povedali. Plača pa na koncu, kdor izgubi.

Vesela igra se začne s temi 100e, ki jih pustiš odvetniku. Najbrž pa bo še manj, 40e... če rabiš koga, vprašaj po zs, ne reklamiram, sam povem.

zz

ramon ::

Kako sploh je z garancijo pri kritinah, če je npr, 30 letna? Pri uveljavljanju po recimo 9h letih krijejo 100% ali odbijejo nekakšno amortizacijo? In kdo plača ponovno prekrivanje/menjavo?
Jaz sem se zanimal enih 15 let nazaj in je samo en proizvajalec dal 10 letno garancijo na material in delo. Pa še to, da delo ni bilo uradno pod garancijo in se je nekomu pred kratkim zgodilo, da je potem sam menjal, material so mu pa dobavili. Ostali proizvajalci pa so takrat nekako amortizirali pri menjavi po določenih letih in delo tudi ni bilo všteto.

FireSnake ::

hipertija je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Podkrepi?
S čim že? :))

Če to ni dokaz da mešaš drek, potem ne vem kaj je


Zelo preprosto vprašanje je (tudi kratko).
Nisi zmožen odgovoriti?
Če ne, povej, bomo razumeli.

Zvezdica27 je izjavil:


Vse ostalo nima veze in tudi FireSnake veliki bo tenko piskal, ko bo plačval odškodnino za šlamparijo

Sama ušesa so me!
Zakaj bom jaz plačeval? Rotim te, da se razpišeš, da se še bolj nakrohočem :))

Zvezdica27 je izjavil:


ne reklamiram, sam povem

:))
Berač!

Avtorju teme: če te skrbi skleni zavarovanje pri Arag-u (paket hiša).
Če bi se izkazalo, da so težave se tožiš .... zastonj (pozor: 3 mesece je treba plačevati preden lahko koristiš).

Ne poslušaj pajacev (tipa Zvezdica27) in samo shrani račun. Za vse napake odgovarja firma (in ne krovec).

In, če potegnemo skupajvse nasvete v tej temi: kdo je kaj pametnega povedal?

Zatorej, še enkrat: kawč majsti, držite se svojega pira in kawča ™. Moške debate o kritini, ki jo gledate samo od daleč, pa prepustite drugim.

Urejeno: dajmo še eno stvar razpucat! Kaj je komu všeč in kaj ne (da se ne bo kdo še razjokal, jokice) je meni popolnoma vseeno.
Moje misli so uperjene k inestitorju, ker mu hočete nabit slabo vest. Dokazali pa ste, da je vaše mnenje zgolj laično. Pač, tipkovnica vse prenese.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

ramon je izjavil:

Kako sploh je z garancijo pri kritinah, če je npr, 30 letna? Pri uveljavljanju po recimo 9h letih krijejo 100% ali odbijejo nekakšno amortizacijo? In kdo plača ponovno prekrivanje/menjavo?
Jaz sem se zanimal enih 15 let nazaj in je samo en proizvajalec dal 10 letno garancijo na material in delo. Pa še to, da delo ni bilo uradno pod garancijo in se je nekomu pred kratkim zgodilo, da je potem sam menjal, material so mu pa dobavili. Ostali proizvajalci pa so takrat nekako amortizirali pri menjavi po določenih letih in delo tudi ni bilo všteto.


Vprašanje zelo na mestu!
Dejansko bi jaz za pravno mnenje lahko zaprosil zastonj. Če je interes.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

FireSnake ima tudi za moj okus malo vzvisan pristop, ampak ocitno je prav ocenil, glede na to, da je enako povedal proizvajalec in se en krovec. Jaz lahko povem, da smo pred leti na vikendu menjali sto let stare bobrovce, ki so bili z vseh strani, tudi iz spodnje obkruseni, pa ni noben puscal.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

FireSnake ::

Vajenc: z "drotpiršno" bi jih lahko počohali (ali z sirknato krtačo), da bi se maha znebili, pa bi jih lahko komot nazaj gor dali.

Saj jaz sem drugače bolj "uporabniku prijazen" samo tukaj se je pa res vsulo nekaj "nasvetov", ki niso bili ničemur podobni.

Če kaj pomaga: se posipam s pepelom, nisem imel prav! Ko sem bolj "po Rusko" odreagiral (imam pa rahlo toleranco na bikov drek).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Vajenc je izjavil:

FireSnake ima tudi za moj okus malo vzvisan pristop, ampak ocitno je prav ocenil, glede na to, da je enako povedal proizvajalec in se en krovec. Jaz lahko povem, da smo pred leti na vikendu menjali sto let stare bobrovce, ki so bili z vseh strani, tudi iz spodnje obkruseni, pa ni noben puscal.

Potemtakem se očitno tudi na spodnji, "suhi" strani strešnika nekaj dogaja.
Stari bobrovec je krit z velikim prekrivanjem, težko kaj pride skozi.

Karlos ::

Uf, se je razvnela debata.
Hvala vsem za odgovore.

Zadnjih par dni je bilo kar stresno. Ko imas enkrat delavce na strehi malo tezko reces: "Fantje dajte dan ali dva pocakat da jaz tole razcistim".

Prenova hise in delo z mojstri je ze tako stresno, tako da se mi ni dalo sedaj se klicat odvetnikov ali kaj podobnega.

Kot receno sem klical na Weinerberge, kjer si je oseba za tehnicno svetovanje pogledala video posnetek.
Na kratko je bil odgovor da so stresniki OK.
Ce koga zanima si lahko jedro pogovora tudi poslusa.

Tudi ce bo cez npr 10 let popokalo teh 10% stresnikov je tukaj govora o ~100-200-300EUR. Me drazje pride ce sedaj hodim od poncija do pilata, da ne omenjam stresa.

Streho so prekrili, naceloma sem bil z delom zelo zadovoljen. Tako delavnih in marljivih delavcev se nisem videl.
Videti jih delati tako urno in marljivo pri +35 je obcudovanja vredno. Ko so bili proti koncu sem jim dal se 100E in rekel naj gredo na eno dobro malico, da ne bodo samo od sendvicev ziveli :D.

V glavnem zame je zgodba zakljucena, kot receno ce bo na veliko pokalo bo padla reklamacija (imam poslikano in posneto), ce bo pa na par let pocil kaksen stresnik ga bom pa zamejal z rezervo ki so mi jo pustili ali pa se za par evrov dokupi robo.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karlos ()

koyotee ::

Car, 100€ si jim dal zapovrh, ker so ti lošo streho dali gor.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PacificBlue ::

To ni še nič, pri enmu lokalnemu župniku so cigani bakrene žlebe dol kradli. Gospodinja jim je skuhala še kafe, ker so bili tako pridni!
I’m out.
:3

FireSnake ::

Kot sem rekel že v štartu.
S kritino je vse ok in lahko mirno spiš.

Če še vedno dvomiš vzami iglo in poskusi globino razpoke. Govora bo o milimetru, dveh.
Na komentarje o drugi klasi se ne oziraj, ker o tem blebeče raja, ki kritine v roki ni držala.

Kapo dol za tringket - dsnes so redki tisti, ki še cenijo delo.
Jaz zem delal 4 leta na terenu, pa vem, kaj včasih pomeni vroč čaj in krof.
Pomehkuženi kawčarji, seveda, ne morejo vedeti o čem govorim.
Moja skrb, danes je, ali bom imel klimo na 22 ali 23 stopinj.
Vedno pa ni bilo tako, zato cenim to, kar si naredil za njih. Pa čeprav jih ne poznam.

Pa še enkrat: mirno lahko spiš, samo račun varno shrani (poslikaj in shrani v oblak, naprimer).

Sem vesel, da sem imel prav (v tvoje dobro).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

OK.d je izjavil:

Pa tega svojega krovca zamenjaj, ker na napako bi te on moral opozoriti.Edino, če je tudi on sam nabavljal strešnik in bo razliko v denarju med 1.klaso in škart robo pospravil v svoj žep.

Čisto isto vprašanje sem si tudi jaz zastavil ...
Kakšen mojster je krovec, da teh razpok ni omenil stranki? Lahko je tudi še ta opcija, da je vse videl, da nekaj ni v redu, ampak, ker krovec krvavo rabi denar (gradbeništvo zadnji dve leti stoji bolj kot ne), je pač gor zmetal, samo da bo imel za plačo delavcev in da bo preživel. Ampak zaradi popokanih ciglov ne moreš nič krovcu, on je svoje del onaredil.

Jaz bi še isti dan javil proizvajalcu in podal reklamacijo, v nasprotnem primeru bi še zagrozil s tožbo. Strešniki že sami po sebi niso poceni, pa če gre za najvišji, srednji ali nižji rang kakovosti. Pod streho so stvari, ki niso poceni. Če jih namoči, imaš lahko več jurjev škode ... če tudi imaš vse zavarovano, ti zavarovalnica nikoli ne bo toliko denarja izplačala, koliko je bilo vse skpaj vredno oz. je realne škode.
Krovca bi pa nagnal. Ker to, da ni javil, je pa čista malomarnost in pove, za kako poštenega in dobrega krovca gre. Na koncu bo morda res najbolje, da aktiviraš par sovaščanov in skupaj prekrijete streho.

FireSnake ::

Borut: ta kritina je takšna, da ima tovrstne razpoke.
Če želiš brez vzameš dražjo.
Ni pa s to nič narobe.

Še enkrat: krovec s kvaliteto kritine nima nič, to zagotavlja zastopnik (lahko rečem za Tondach in Creaton).

Jaz sem na tej točki zaključil (ker nimam nič več novega za povedat), ostali pa lahko pametujete naprej.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jojw ::

Kot mladenič sem za dodaten cekin občasno delal na strehi stanovanjskih objektov. Sicer je tega vsaj 15 let pa vseeno...

Razpoke v strešnikih so povsem običajne narave, nastanejo pa med peko strešnikov. Pred 15 leti smo v izmet šteli zgolj tiste strešnike, ki so imeli razpoko dolgo 1/4 dolžine strešnika. Pišem zgolj tisto kar so me naučili stari krovski mački.

@OP Nevem kako je danes in kakšni standardi se furajo.. Vseeno malo "zaropotaj" in zahtevaj odgovore.

IL_DIAVOLO ::

FireSnake je izjavil:

Borut: ta kritina je takšna, da ima tovrstne razpoke.
Če želiš brez vzameš dražjo.
Ni pa s to nič narobe.

Še enkrat: krovec s kvaliteto kritine nima nič, to zagotavlja zastopnik (lahko rečem za Tondach in Creaton).

Jaz sem na tej točki zaključil (ker nimam nič več novega za povedat), ostali pa lahko pametujete naprej.


Če je v materialu serijska napaka, je od izvajalca dolžnost, da to sporoči investitorju.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

jojw ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Borut: ta kritina je takšna, da ima tovrstne razpoke.
Če želiš brez vzameš dražjo.
Ni pa s to nič narobe.

Še enkrat: krovec s kvaliteto kritine nima nič, to zagotavlja zastopnik (lahko rečem za Tondach in Creaton).

Jaz sem na tej točki zaključil (ker nimam nič več novega za povedat), ostali pa lahko pametujete naprej.


Če je v materialu serijska napaka, je od izvajalca dolžnost, da to sporoči investitorju.

Razpoka ni serijska napaka. Serijska napaka se bi štela zgolj daljša razpoka, na ne hrbtni strani. Pod serijsko napako se lahko šteje tudi lom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

borut_p ::

wienerberger ga malo sračka zadnje čase. je vozil tudi porotherm cigle - cela paleta na pol presekana. pa smo jih lepo nazaj pošiljali.
pozabljate pa tukaj, da strešnik ni vodoodporen ... nam so na faksu demonstrirali strešnik 3 dni v vodi - kako pricurlja skozi. Verjetno tisti dvojno pečeni s premazom bolje držijo. Tako da razpoke, kjerkoli na površini, ki zmanjšuje debelino, je problematična.
Da ti pa ušesa polomijo, tam kjer se cigu uleže na letev je pa top

koyotee ::

FireSnake je izjavil:

Borut: ta kritina je takšna, da ima tovrstne razpoke.
Če želiš brez vzameš dražjo.
Ni pa s to nič narobe.

Še enkrat: krovec s kvaliteto kritine nima nič, to zagotavlja zastopnik (lahko rečem za Tondach in Creaton).

Jaz sem na tej točki zaključil (ker nimam nič več novega za povedat), ostali pa lahko pametujete naprej.


Hahahaha, a to je poslovna praksa pri tondahu? Te trgovec ob nakupu vpraša, bi radi strešnike z razpokami ali brez? Slednji so sicer malo dražji :));((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FireSnake ::

Ti si si pa že dovolj sramote, v tej temi (drugje ne vem), naredil. Ali ne?
Bil si tudi brisan.

Ti še ni dovolj? Še kar riješ? Ti ... "poznavalec" :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

IL_DIAVOLO ::

jojw je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Borut: ta kritina je takšna, da ima tovrstne razpoke.
Če želiš brez vzameš dražjo.
Ni pa s to nič narobe.

Še enkrat: krovec s kvaliteto kritine nima nič, to zagotavlja zastopnik (lahko rečem za Tondach in Creaton).

Jaz sem na tej točki zaključil (ker nimam nič več novega za povedat), ostali pa lahko pametujete naprej.


Če je v materialu serijska napaka, je od izvajalca dolžnost, da to sporoči investitorju.

Razpoka ni serijska napaka. Serijska napaka se bi štela zgolj daljša razpoka, na ne hrbtni strani. Pod serijsko napako se lahko šteje tudi lom.


Ce se napaka ponavlja oz. odstopa od postavljenega standarda, je serijska napaka.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

FireSnake ::

Interpretacija tvojih besed v zakonu pa je?
Saj ti ne bo težko citirati, ane?

Seveda za situacijo, o kateri govorimo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

IL_DIAVOLO ::

Posten izvajalec bi tem besedam pritrdil ali se pac zgovarjal na dobavitelja in clen v zakonu, ki temu pritrjuje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

toplakd ::

Vsekakor bi rad videl tega krovca (in njegovo € postavko za pokrivanje/podroben pregled vsake opeke), kateri vsako opeko iz veza okrog obrne in jo do potankosti pregleda še na zadnji strani preden jo položi na letve.
Će opeka ko jo vzameš iz veza zgleda zgoraj top, jo položiš na letve in vzameš drugo.

FireSnake ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Posten izvajalec bi tem besedam pritrdil ali se pac zgovarjal na dobavitelja in clen v zakonu, ki temu pritrjuje.



To, kar si napisal, nima popolnoma nobene veze s tem, kar sem te jaz vprašal.
Čakam.

toplakd je izjavil:

Vsekakor bi rad videl tega krovca (in njegovo € postavko za pokrivanje/podroben pregled vsake opeke), kateri vsako opeko iz veza okrog obrne in jo do potankosti pregleda še na zadnji strani preden jo položi na letve.
Će opeka ko jo vzameš iz veza zgleda zgoraj top, jo položiš na letve in vzameš drugo.


Se strinjam.
Še raje bi videl kawč masjtre (ki v tej temi na veliko pametujejo), da bi to naredili. To bi šele bilo za pogledat!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

blackbfm ::

Jaz bi še isti dan javil proizvajalcu in podal reklamacijo, v nasprotnem primeru bi še zagrozil s tožbo.


Potem te pa se odvetnik fino nategne in si res naredil ogromen profit

IL_DIAVOLO ::

toplakd je izjavil:

Vsekakor bi rad videl tega krovca (in njegovo € postavko za pokrivanje/podroben pregled vsake opeke), kateri vsako opeko iz veza okrog obrne in jo do potankosti pregleda še na zadnji strani preden jo položi na letve.
Će opeka ko jo vzameš iz veza zgleda zgoraj top, jo položiš na letve in vzameš drugo.


Potem sem šel pogledati in ima 95% kritine razpoke na teh zatičih (ali kako se temu reče?)


Da zgresis na 95% kritine identicno napako, je to cista malomarnost oz. ignoranca.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

toplakd ::

Karlos je izjavil:

Pravkar poklical tehničnega od Wienerberger-a, si je pogledal posnetek in je rekel da je to OK, da naj bom brez skrbi.


Ni krovec nič zgrešil 95%.
FireSnake dobro ve zakaj preferira Creaton.
Če je bil v Creaton proizvodni liniji, predvidevam da je verjetno obiskal tudi Tondach. Razlika je kot dan in noč že v proizvodnih linijah kaj šele v materialu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Beernarrd ::

s7nf ::

Nima Creaton samo ene tovarne, niti ne Tondach. Kvaliteta pa je malo odvisna od lokacije oz. države tovarne.

borut_p ::

veliko je tudi odvisno od vhodnega materiala - torej gline. izgleda, da so prileteli na neko "žilo", ki ni bila najboljša, posledično tudi proizvodi niso - tehnična služba wienerberjerja bo pa itak vedno rekla stranki da je vse OK

FireSnake ::

toplakd je izjavil:

Karlos je izjavil:

Pravkar poklical tehničnega od Wienerberger-a, si je pogledal posnetek in je rekel da je to OK, da naj bom brez skrbi.


Ni krovec nič zgrešil 95%.
FireSnake dobro ve zakaj preferira Creaton.
Če je bil v Creaton proizvodni liniji, predvidevam da je verjetno obiskal tudi Tondach. Razlika je kot dan in noč že v proizvodnih linijah kaj šele v materialu.


Na žalost nisem bil. Bi pa z veseljem šel.
Vem pa, da so Tondach kritino (njega dni) delali tudi v Križevcu. In tista zadeva je bila takšna, da se je po dveh letih luščila/razpadala.
Vso kritino, ki je bila proizvedena tam, je Tondach brezplačno zamenjal.
Tisto je res bil škart (koliko se spominjam je bila kriva glina).

s7nf je izjavil:

Nima Creaton samo ene tovarne, niti ne Tondach. Kvaliteta pa je malo odvisna od lokacije oz. države tovarne.


Na vsakem Creatonoven ciglu imaš oznako.
Ta enolično določa kdaj, kje in kako je bila narejena.
Če je bilo kaj narobe, se točno ve v kateri izmeni, kje in kdaj je šlo narobe.

Kako zadeva zgleda? Na spodnji strani (zgoraj) imaš čuden "hieroglif". Tebi sicer nič ne pove. Kar pa ne pomeni, da nič ne pove nikomur.
(ne vem, če ni celo zgoraj, med utori - dolgo je že odtihmal)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Streha odporna na točo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10717170 (1901) aljaž95
»

Stresna kritina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10735499 (7669) postar_si
»

Podedoval hišo - kje začeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19825831 (17852) hipertija
»

zakaj nimamo belih/srebrnih streh/sten

Oddelek: Loža
438679 (6796) sef_gendale
»

dvig strehe?

Oddelek: Loža
107409 (6894) Baltazar-x

Več podobnih tem