» »

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Temo vidijo: vsi
««
15 / 19
»»

scipascapa ::

LMAO :))

čeprav jutri že igrajo proti FRANCIJI.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Zakaj imam občutek, da je bil to material za dokumentarc posnet... prva asociacija je Dennis Rodman in Las Vegas :))

Torej/jutri:

17:15 ... Španija - Finska
20:30 ... Nemčija - Grčija

Sreda:

17:15 ... Francija - Italija
20:30 ... SLOVENIJA - Poljska

Brackets

kixs ::

Me veseli, da imamo vecerno tekmo. Zgodnje nasim ne lezijo :lol:

Kurzweil ::

Aja, včeraj je Tomaš Satoransky postavil rekord Evropskih prvenstev z 17 asistencami, škoda, da niso Čehi zdržali do konca, bi jim več kot privoščil tale skalp. Roko na srce, tudi sodniki jim niso ravno bili naklonjeni. Je pa sicer prav grozljivo, kako slabi so sodniki... sicer pa verjetno niti ni treba o tem, ker je vsem jasno in vsi na dnevni bazi govorijo o tem.

GupeM ::

Kurzweil je izjavil:

Selektor Italije, Gianmarco Pozzecco, je po tekmi dal igralcem svojo kreditno/bančno kartico, da lahko proslavijo zmago, kakor jih je volja :D

Zdaj si me spomnil. Ko smo v osnovni šoli v šestem razredu osvojili naslov prvaka pionirskega festivala za mlajše dečke (v finalu smo premagali OŠ Koseze z Zoranom Dragićem, da se malo pohvalim ;)), je ravnatelj trenerju dal bianco ček, da smo šli žurat (beri na pico, sok in sladico) :D

Kurzweil ::

Verjamemo sicer, da bo vse ok, a ne najlepše novice iz slovenskega tabora!

Prvi zvezdnik slovenske reprezentance Luka Dončić je ponedeljkov trening zapustil z ledeno oblogo. Da ne gre le za standardno proceduro hlajenja, je kmalu zatem pojasnil selektor Aleksander Sekulić. Dončič je namreč na nedeljskem treningu ob stiku s soigralcem nerodno stopil. "Gre za lažji zvin. Danes je sicer normalno treniral. A vidi se, da ga moti," pravi slovenski selektor.

VIR: Sportklub

Likalnik ::

Danes so na sporedu: Španija:Finska in Grčija:Nemčija....kdo je favorit?

jaz stavim na Španijo in Grčijo:)

Alfonso ::

Finska, Nemčija

Kontrarian pristop. No kar verjamem da bo ena presenetila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

Groot ::

Jaz sem za ŠPA-FIN nekje 50-50, morda vseeno malce prednosti Španiji. Se mi zdi da bi znala brata Hernangomez precej bolje ustaviti Markanena kot je to uspelo Hrvatom.

V drugem paru pa vseeno mislim da bo prevladala kvaliteta Grčije. Čeprav glede na agresivno obrambo Nemcev, zna biti tole še precej odprto.

GupeM ::

Ti Španci bojo itak spet prišli do medalje. Zapomnite si to. Ne bo prvič, da na začetku turnirja izgledajo zelo neprepričljivi, na koncu so pa vsaj dobitniki medalje, če ne kar zlati.

Tako da napovedujem zmago Španije in Nemčije, čeprav mi je grka z Giannisom težko odpisat, ampak mislim, da se bo tudi letos "zlomil."

Kurzweil ::

Jaz bi dal prednost Španiji, upam pa seveda, da Finska zmaga!

Nikdar nisem bil nek fan Nemške reprezentance, ampak bi ščepec bolj privoščil njim, kot pa Grčiji... Grčija je individualno sigurno bolj kvalitetna, vprašanje pa, kako bodo sodniki sodili domačinu + seveda domača podpora s tribun. Konec koncev pa, smo v fazi, ko sen slab dan oz. ven velik navdih, kot zadnjič pri Italijanih, pa hitro pride do presenečenja... sploh če ni pristopa, tu apeliram na naše, ki igrajo jutri proti Poljski... slednji nimajo kaj izgubit, nad nami pa precejšen pritisk, podcenjevanja res upam, da ne bo... sicer bosta Tobey in Dončič igrala, ampak nobeden od njiju ni ravno optimalno pripravljen... tudi iz rotacije je izpadel Zoran, kar se meni ne zdi tako nepomembno kot večini, že zaradi rotacije ne...

Komaj čakam vse te tekme, zdej smo že tako daleč, da bom razočaran, če ne bo medalje... prej sem miril previsoka pričakovanja, zdej pa je vedno bolj...

Kurzweil ::

Finci vodijo po prvi četrtini z 30:19... s trojko Kopponena ob zvoku sirene iz polovice igrišča on top!

Keep on going Suomi :D

Alfonso ::

Jantunen, ne Kopponen. Lepo igrajo Finci.

Kurzweil ::

Alfonso je izjavil:

Jantunen, ne Kopponen. Lepo igrajo Finci.


a, hvala za popravek... nisem bil več pozoren... ker sem takoj odšel v kuhinjo par stvari poštimat, da mi ni treba poslušat ata Dončiča, ki res ubija z bednim nakladanjem, včasih je bilo še zabavno, zdej pa je prav duhamorno...

Alfonso ::

Ja tale stari Dončić je res en brezveznjakovič. Pa še dolgocajtn je. Tudi Sanja se je izpela. Jaz ju soloh več ne poslušam. Škoda ušes.

Španija melje zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

kixs ::

Js slisim samo: "Fantastico..." ... pac Spanski stream :lol:

GupeM ::

Prva polovica napovedi, check. Sem zih, da bojo ti posrani Španci spet prišli do medalje. Kot zmeraj ...

Kurzweil ::

Po 3min in 40s... 19:9 za Nemce ;((

Alfonso ::

Same trojke, to se bo ustavilo. Zdajle mečeje 8/10 trojke.

dope1337 ::

Imamo kaksen gledljiv stream?

Edit: sem poizkusil od D9999 link iz prejsnje strani, ESPN+ deluje odlicno. Tnx
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Alfonso ::

Sredi Berlina povsem grška dvorana...

Kurzweil ::

Alfonso je izjavil:

Same trojke, to se bo ustavilo. Zdajle mečeje 8/10 trojke.


Točno to... dejansko nobene prave igre s strani Nemčije... tam, malce čez sredino 1. četrtine so bile trojke celo 7/8... zdej 8/10... ali drugače, pri 25:18, so Nemci s trojkami dali 21 točk.

Nemci do sedaj samo 5x metali za 2 točki, met 3/5... in 12x za 3 točke.... 8/12... tole seveda takole ne bo šlo...

Sicer pa fun fact, od košarkarjev, ki so malce več metali, jih je na tem prvenstvu kar 15, ki so metali trojke 50% ali več...

Alfonso ::

Sam tale Ante no. Pod košem čisto zmeraj z obema rokama odriva ko išče pozicijo pa mu nikoli ne piskajo...

Kurzweil ::

Alfonso je izjavil:

Sam tale Ante no. Pod košem čisto zmeraj z obema rokama odriva ko išče pozicijo pa mu nikoli ne piskajo...


Se strinjam... smo že večkrat o tem... praktično na vseh tekmah... vprašanje, kako bi bilo zadnjič proti Čehom, če si ne bi tako pomagal praktično vsak 3. napad.

Sem pa vesel, da Antetokounmpo neprimerljivo hitreje izvaja proste mete, kot jih je 2-3 sezone nazaj, ko so mu dejansko v NBA začeli celo soditi predolgo izvajanje... tisto je bilo res zelo moteče gledat, sploh v tekmah, ko je imel 20-30 prostih metov...

Alfonso ::

Klay Obst...

Kurzweil ::

Jop, imajo Nemci v prvem polčasu schießen fest... 2min pred polčasom, trojke Nemčije 11/17 (65%) in vodijo komaj za 2 točki...

Je pa res prava sramota za Nemce tole, da jih konkretno preglasijo grški navijači. Se je pa to že pokazalo v skupinskem delu, ko je bila polna dvorana Nemcev, pa precej klavrno vzdušje... nekak ne navijajo bi človek rekel...

Kurzweil ::

Evo, pa spet trojka iz sredino ob zvoku sirene pred polčasom... prej za Fince Jantunen, zdej pa še Sloukas za Grčijo.

57:61 polčas... tole gre v smeri nekega NBA rezultata....

DarwiN ::

20:1 v 3. četrtini? 8-O

Ante gre domov. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Kurzweil ::

Jop, tole ni več hec... Antepotunko :D

Alfonso ::

Janis parkrat fali in Grčiji se vse ustavi...

Lol, ko jih hoče Calathes ostrostrelec s trojkami premagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

Groot ::

Me pa res zanima kako je igralcem kot je Calathes igrat "Janis basket". Nobene taktike, sam žogo Janisu pa naj meče vse kar lahko.

MisterM ::

Groot je izjavil:

Me pa res zanima kako je igralcem kot je Calathes igrat "Janis basket". Nobene taktike, sam žogo Janisu pa naj meče vse kar lahko.




:P

Badwolff ::

Najbrž isto kot zokiju igrat Lukabal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

kixs ::

Grki se kar trudijo pokrivat, sam Nemci vse zadanejo... to je nemogoce premagat...

Groot ::

Haha @MisterM svaka čast za tale video. Točno tako sem si nekako predstavlju :))

Badwolff je izjavil:

Najbrž isto kot zokiju igrat Lukabal


No tole ni ravno enaka primerjava. Zoki v nobenem primeru ne bi videl veliko žoge. Calathes pa med top evropskimi PG, pa je njegova vloga omejena na prenašanje žoge. Smeh res, kdaj bodo Grki ugotovili da tale Janis basket ne prinaša rezultata.

Nemci pa praktično ne morejo zgrešiti. Pa spet skakalno vrhunski.

kixs ::

Dolfi se v grobu obraca :lol:

Polda ::

Kaj je antipatična tale majhna nemška opica Shoeder.

Badwolff ::

Vseeno je giannis ball že prinesel naslov prvaka nekje. Tale Grčija misliš da bi brez njega bila boljša, če te prav zastopim? Slotech je trdil, da je Giannis primeren le za defensive centra pri Dallasu.

Alfonso ::

Jokić out, Janis out. Upam da Luka ne...

MisterM ::

Antío Elláda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterM ()

GupeM ::

Naj povem še enkrat... Mogoče pa tisti poraz naših proti Nemčiji v kvalifikacijah ni tako katastrofalen, kot je sprva izgledalo.

Polda ::

Luka bo tudi OUT ker ne more vsega sam tako kot nista mogla Jokič in Gianis.

Groot ::

Badwolff je izjavil:

Vseeno je giannis ball že prinesel naslov prvaka nekje. Tale Grčija misliš da bi brez njega bila boljša, če te prav zastopim? Slotech je trdil, da je Giannis primeren le za defensive centra pri Dallasu.


Pa ne v EU ali na SP ali na OI. Trdim, tako kot že celotno njegovo kariero, da je njegov stil igre zelo lahko ubit, samo igralce moraš prepričati v fajt in zapiranje rakete. Za razliko od Jokića namreč Janis nima p od pregleda.

Če bi bila ekipa Grčije boljša brez njega pa težko rečem, ker preprosto ni neke igre brez njega, ki bi jo lahko komentiral. Bi pa rekel da so imeli Grki pred njim kar nekaj uspehov, tudi s številnimi trenutnimi člani reprezentance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Alfonso ::

No 55% trojke in 17 zadetih Nemcev to je res noro. Pa v glavnem niso bilo odprte trojke...

GupeM ::

Likalnik je izjavil:

Danes so na sporedu: Španija:Finska in Grčija:Nemčija....kdo je favorit?

jaz stavim na Španijo in Grčijo:)

GupeM je izjavil:

Ti Španci bojo itak spet prišli do medalje. Zapomnite si to. Ne bo prvič, da na začetku turnirja izgledajo zelo neprepričljivi, na koncu so pa vsaj dobitniki medalje, če ne kar zlati.

Tako da napovedujem zmago Španije in Nemčije, čeprav mi je grka z Giannisom težko odpisat, ampak mislim, da se bo tudi letos "zlomil."

@Likalnik, izgubil si stavo. Kdaj pivo? :)

Kurzweil ::

Kar se reprezentance tiče, je Giannis, kot Messi v nogometu... vprašanje, če bo kdaj kakšen naslov, ali vsaj medalja...

IL_DIAVOLO ::

Doncic pa potem maradona :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Likalnik ::

GupeM je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Danes so na sporedu: Španija:Finska in Grčija:Nemčija....kdo je favorit?

jaz stavim na Španijo in Grčijo:)

GupeM je izjavil:

Ti Španci bojo itak spet prišli do medalje. Zapomnite si to. Ne bo prvič, da na začetku turnirja izgledajo zelo neprepričljivi, na koncu so pa vsaj dobitniki medalje, če ne kar zlati.

Tako da napovedujem zmago Španije in Nemčije, čeprav mi je grka z Giannisom težko odpisat, ampak mislim, da se bo tudi letos "zlomil."

@Likalnik, izgubil si stavo. Kdaj pivo? :)


Sva šla s sodelavcem stavit....tako, da sva dobila vsak eno tekmo:)
je pa zanimivo to, da so Finci ob pisku sirene ob koncu polčasa zadeli trojko in so na koncu izgubili....ko so Grki zadeli zelo podobno trojko ob pisku sirene....sem sam pri sebi rekel upam, da ne bodo sedaj še oni izgubili:)

@GupeM => pivo imaš v dobrem:)

WizzardOfOZ ::

Polda je izjavil:

Luka bo tudi OUT ker ne more vsega sam tako kot nista mogla Jokič in Gianis.


Zaenkrat je to še skupinski šport, ne soliran je, tako da team, ki se bolje ujame in bolj skupaj igra, bo ...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

buttcrack ::

in potem takle naslov članka: Slovenski adut individualna kakovost Dončića in Dragića :D
««
15 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82249150 (19933) 2dark
»

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šport
47441892 (10580) Kurzweil
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914163959 (42638) bambam20

Več podobnih tem