» »

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Temo vidijo: vsi
««
3 / 19
»»

kixs ::

Prav igrajo se z nasimi...

Ob zadnji nemski trici sem nehal gledat... kje je obramba!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Masayoshi ::

Nemci brez pol ekipe (poškodovanih imajo cel kup) za 20 pik pregazijo naše...katastrofa.

Groot ::

Tudi mene od vse te katastrofe danes najbolj skrbi ta zvezdniški odnos LD in Gogija. To konstantno lajanje na sodnike, ki ti pač ne piskajo če se ko kura brez glave zaletavaš v raketo, ne bodo prinesli nič dobrega.

Upajmo na najboljše, ampak nekak nisem več največji optimist. Sploh od dejstvu da nas najprej čaka Litva, ki nam vsaj pomoje dejansko trenutno najmanj paše zaradi slabe obrambe v raketi.

Ras003 ::

Slabo vodenje s klopi.

Skok, prosti meti porazno, niso delali osebnih ko se niso bili v bonusu.

Ni sans za medalijo, lahko bomo srecni ce pridemo iz skupine glede na to da smo v skupini smrti.

V glavnem sramota danes.

enemon ::

Ahahaha in to naj bi bili aktualni evropski prvaki, ne me jebat. :)) ni treba hodit sploh na evro, škoda vozovnic za tja gor.

kixs ::

So ze gor :lol:

*TV* ::

enemon je izjavil:

Ahahaha in to naj bi bili aktualni evropski prvaki, ne me jebat. :)) ni treba hodit sploh na evro, škoda vozovnic za tja gor.


in to naj bi bli navijači, ne me jebat. :))

Kurzweil ::

Focn iz leve in desne strani... streznitev... recimo, da nam bo tole več kot nujna lekcija za EP, čeprav moram priznat, da me skrbi... igre ni, met je slab, obramba je slaba, danes pa za nameček še obupen skok, predvsem zapiranje in agresivnost na skoku. Bi bilo zanimivo slišat litanijo s strani Sekulića konec tekme...

Sicer pa danes še na sporedu:

17:00 ... Estonija - Finska
19:00 ... Velika Britanija - Latvija
19:00 ... Grčija - Belgija
19:00 ... Turčija - Srbija
20:00 ... Izrael - Švedska

Stanje po skupinah

Danes lahko nekako navijamo, da bi Švedska premagala Izrael. Kot je že nekdo pred mano povedal... Slovenija igra še proti Nemčiji doma, Estonijo in dve tekmi z Izraelom, s katerim se bomo očitno "mano a mano" pomerili za Svetovno prvenstvo 2023.

Če se še pred dnevi nisem bal nikogar... se sedaj bojim Litve na prvi tekmi, z Nemci že čez par dni... Bosanci so proti Franciji pokazali, da se jih imamo za bati... da ne naštevam dalje. Še vseeno bi moralo nekako iti skozi za Svetovno prvenstvo, čeprav s tisto ekipo, ki jo bomo imeli v teh preostalih tekmah... se lahko bojimo tudi Estonije v gosteh.

Skrbi pa seveda predvsem naša igra... Sekulič je več kot očitno samo statist na klopi, vsaj tako izgleda v minutah odmora in po sami igri, ki je praktično ni, agresivnost v vseh pogledih mora biti neprimerljivo večja... skok... trojke... prosti meti... nič kaj optimistično v tem trenutku.

Reaper ::

Se bodo naši morali danes kar dobro pogovoriti o tem, kaj so danes počeli, ker to je bilo res izjemno slabo. Po drugi strani pa po mojem mnenju boljše danes kot čez 4 dni, v tem času lahko mogoče še kaj popravijo. Posiljevanje s trojkami, ko met ne gre, po drugi strani pa potem vidimo 2 ali 3 zaporedne napade, ko skoraj utrgamo obroč, ne vem zakaj ne igramo takšne igre, če met ne steče.

Stisnimo pesti in zaupajmo fantom, da bo igra čez nekaj dni drugačna.

globoko grlo ::

Dons nism gledu, sam ze prot litvi so bli porazni, brez igre, brez idej, krneki. Prva mal "boljsa" reprezentanca nas pa unic.

Pa "zvezdnistvo" faking nbajevcev mi gre tut na organ.

Nej grejo kr dam, si bojo prsparal sramoto.

Aja, srbi al pa grki nam pa nardijo +50.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

@globoko grlo, em, katero tekmo proti Litvi misliš?

Jaz jih še ne bom kritiziral, sploh ne po eni tekmi, mogoče je tale streznitev celo zelo dobrodošla.

Bodo pa srbi lahko že čez 10min pokazali svoje... čeprav proti Turčiji, ki je poimensko močna, ampak zaenkrat daleč od neke forme... dejansko jih je Latvija pred dnevi zdemolirala, še ščepec bolj, kot so nemci danes nas...

Ko že ravno omenjaš, grki pa isto ob 19:00 igrajo doma proti Belgiji...

komentar2021 ::

Odlična analiza tekme Srbija - Grčija



Moje mnenje je, da na Eurobasketu nobena ekipa ne bo izstopala, kar lahko potencialno pripelje do tega, da bo prvak ekipa iz drugega plana, torej neka ekipa, o kateri trenutno nihče ne razmišlja kot o novem prvaku Evrope...

Voss ::

globoko grlo je izjavil:

Dons nism gledu, sam ze prot litvi so bli porazni, brez igre, brez idej, krneki. Prva mal "boljsa" reprezentanca nas pa unic.

Pa "zvezdnistvo" faking nbajevcev mi gre tut na organ.

Nej grejo kr dam, si bojo prsparal sramoto.

Aja, srbi al pa grki nam pa nardijo +50.


Litvo smo nabili na domačem terenu v kvalifikacijah za OI. Če se že delaš pametnega in mešaš imena ekip s katerim v letošnjih pripravah ali kvalifikacijah nismo igrali.

"Prva mal "boljsa" reprezentanca nas pa unic."

Premagali smo vse ekipe v pripravljalnem obdobju. Tudi Srbe, ki jih tako opevaš :)

Sej tale današnja predstava je bila res sramota, je pa noro, kako prilezete iz vseh možnih lukenj, ob prvem porazu. Prej pa v prvi vrsti s fotoaparatom za zgodbice na Instagramu objavlat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Groot ::

Kurzweil je izjavil:

Bi bilo zanimivo slišat litanijo s strani Sekulića konec tekme


Se bojim da je bilo od teh litanij bolj malo oziroma da zagotovo niso vključevale litanij LD da naj se neha pogovarjat s sodniki in naj raje teče nazaj v obrambo. Hudo hudo nam manjka močna osebnost na klopi.

Kurzweil ::

Jop, ni Sekulič ravno neka avtoriteta, persona... navsezadnje tudi strokovnjak ne... kot sem prebral pred časom, ne vem kje... zabavno izjavo... KZS je govorila o Itoudisu... dobili pa smo Sekuliča.

Sicer pa vidim, da Vasilije Micić že veselo igra za Srbijo, tako da poškodba vendarle ni bila huda...

Masayoshi ::

Je kar ornk fama da je bil Kokoškov ena močna osebnost na klopi.

Likalnik ::

Sem gledal do sredine tretje cetrtine potem pa nisem mogel vec. Zastopim, da imas slab dan in da ne gredo meti...ampak se tudi te kasneje ( se celo na isti tekmi) odprejo.
Tudi tezko si predstavljam, da ta reprezentanca kar sem videl na pripravljalnih tekmah ponovi se eno tako predstavo.
Fantje so ze zelo dolgo skupaj...kosarko znajo igrat...prav tako so dobri suterji...danes je bil res poraz...se proste mete so prakticno vse falil...ponavadi nimajo tezav z njimi.

Nemorem si predstavljati, da taka ekipa cez noc "ne zna" vec igrat oziroma, da ne zadane kosa iz pozicij kjer ponavadi zadanejo v miže.
Drugega kot slab dan si ne morem predstavljati.

jonystar ::

Tole dons je blo res zelo slabo, pride tak slab dan. Prvenstvo se še začelo ni in mislim, da je to poraz, ki bo naše streznil.

tony1 ::

Še nekaj bi opozoril: ura tekme je bila precej zgodnja, lahko je tudi to prispevalo k temu, da smo bili na pol zaspani.

Ampak vseeno, odgovornost nosi tudi trenerski štab.

Masayoshi je izjavil:

Je kar ornk fama da je bil Kokoškov ena močna osebnost na klopi.


Ne štekam, lahko pojasniš? To pomeni, da je bil težek in ga zato niso šmerglali ali da je bil strokovnjak in so ga zato upoštevali?

Kurzweil ::

tony1 je izjavil:

Še nekaj bi opozoril: ura tekme je bila precej zgodnja, lahko je tudi to prispevalo k temu, da smo bili na pol zaspani.

Ampak vseeno, odgovornost nosi tudi trenerski štab.


Je bila tekma zgodnja tudi za nemce...

Masayoshi ::

tony1 je izjavil:

Še nekaj bi opozoril: ura tekme je bila precej zgodnja, lahko je tudi to prispevalo k temu, da smo bili na pol zaspani.

Ampak vseeno, odgovornost nosi tudi trenerski štab.

Masayoshi je izjavil:

Je kar ornk fama da je bil Kokoškov ena močna osebnost na klopi.


Ne štekam, lahko pojasniš? To pomeni, da je bil težek in ga zato niso šmerglali ali da je bil strokovnjak in so ga zato upoštevali?


Ni kaj dosti blo od njega, ob odmorih se je v glavnem pogovarjam z drugimi trenerji, Dragić pa z igralci. Ni naredil nič ne z Gruzijo. Srbijo, Phoenixom. Kot prvi trener ni imel nobenega drugega uspeha kot s Slovenijo. Vodja ekipe je bil Dragić.

Kurzweil ::

Velika Britanija je bila dejansko blizu, da premaga Latvijo... Srbi so tudi z +20 vodili ob polčasu... pa se je Turčija na koncu vrnila... pa niso zadeli na koncu nič, tudi povsem odprte mete... ob polčasu pa Švedska v gosteh vodi Izrael z +14...

Voss ::

Poraz Izraela je res nekoliko olajšal nas poraz proti Nemčiji. Za SP moramo nujno premagati Estonce in Izrael vsaj enkrat, da bi si lahko privoščili dodaten poraz proti Nemcem. V kolikor bomo z Izraelci točkovno izenačeni bo seveda štela koš razlika v medsebojnih tekmah.

Bodo pa tudi Izraelci kar konkretno oslabljeni proti nam. Manjkala bo praktično celotna prva petorka + Madar. Razen, če v kakšem oknu lahko igrajo igralci iz Evrolige?

Deni Avdija (Washington)
Tamir Blatt (ALBA)
Jake Cohen (Maccabi)
Roman Sorkin (Maccabi)
Yovel Zoosman (ALBA)
Yam Madar (Partizan)

Mare2 ::

Likalnik je izjavil:

Sem gledal do sredine tretje cetrtine potem pa nisem mogel vec. Zastopim, da imas slab dan in da ne gredo meti...ampak se tudi te kasneje ( se celo na isti tekmi) odprejo.


Na katerem programu TV je bila košarka?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Voss ::

Mare2 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Sem gledal do sredine tretje cetrtine potem pa nisem mogel vec. Zastopim, da imas slab dan in da ne gredo meti...ampak se tudi te kasneje ( se celo na isti tekmi) odprejo.


Na katerem programu TV je bila košarka?


Sportklub.

Evropsko prvenstvo bo tudi na Kanal A/POP TV.

Kurzweil ::

Če bi si šel kdo luleke merit, sem si pripravljen odpret account na RTVju... govorim o Nostradamusu za Eurobasket

Groot ::

No Sekulič je izgubil še tisto malo strokovnosti, ki bi mu jo morda pripisal. Na prvenstvo bo lagano peljal Rupnika 8-O;( Imamo težave v obrambi in z zapiranjem rakete, ampak on namesto Hrovata ali pa Čebaška, ki bi vsaj malo lahko pomagala pri tem, sabo vzame dežurnega klovna, ki je tam samo zato da zabava LD. Ko že misliš da si videl vse.

Torej sedaj gremo na prvenstvo s 4 playi :)) če temu dodaš še Prleta in pogojno Blažiča (v reprezentanci ima sicer drugačno vlogo), imamo pol ekipe nekih kreativcev. Ni čudno da nas tepejo pod košem in v raketi.

Po malce premisleka se sam sedaj kar konkretno bojim razpleta tega Eurobasketa. Smo v skupini, kjer nam prav vse reprezentance razen Madžarske res ne ugajajo po stilu igre. Že BiH bi nam z Nurkićem lahko delala velike velike probleme, kje so šele Litva in Francija. No o Nemcih pa raje ne bi, smo videli včeraj. Močno upam da se povsem motim, ampak res nisem več takšen optimist.

EDIT: se popravljam, dejansko imamo 5 playev (LD, Gogi, Nikolič, Samar in Rupnik), malo sem pozabil na Nikoliča. Hahah komedija res

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Masayoshi ::

Sekulić je moten...Fak, Rupnik?? Moral bi vzeti Macuro, če ga je pa že prej prečrtal pa Čebaška.

Reprezentanco očitno furata Dragić in Luka. Sem sicer mislil da ima Luka več pameti in bo vsaj po včerajšnem očitnem problemu s skoki in maso pod košem siguren potnik Čebašek. (če že ni Macure več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

Kurzweil ::

WTF, tole je res bolano... če imamo kaj, imamo dovolj igralcev na položaju 1. Zdej nek zabavljač tipa Rupnik bi lahko šel poleg v civilu, del "strokovnega štaba"...

Po drugi strani, še včeraj so nam Nemci pokazali, kako šibki znamo bit pod košem, Sekulič pa pošlje domov Macuro... pa ne samo, da imamo malo izbire, slab skok, v pripravljalnih tekmah se je pokazalo, da znajo naši visoki igralci imeti tudi precej težav z osebnimi napakami... pa je treba še nekaj vedet, Nemci sploh nimajo neke blazne centerske linije... je pa tudi res, da bolj kot da so oni dobro skakali, so bili naši povsem pasivni in slabo zapirali.

Kot da že ni bil včeraj tisti udarec proti Nemčiji dovolj, nam Sekulič polepša še ponedeljek s tem... sem optimist, jim bom dal priložnosti, saj lahko Dončič in Dragič marsikaj nadomestita, kar Sekulič ne zmore... pa upajmo še to, da je včerajšnja lekcija delovala pozitivno oz. da jim je dalo mislit, da se konkretno spremeni energija, volja, agresivnost... je pa res, da tudi same igre ni prave...

Par dni nazaj sem komaj čakal EP, zdaj se ga bojim :D

val46 ::

Točno to kar si napisal v zadnjem stavku, točno to sem hotel tudi sam povedat oz imam v mislih že od včeraj popoldan. Resnično upam da ve naš strokovni štab kaj več kot vem jaz in večina nas tu gor in nas bodo na prvenstvu znali presenetit. Morda, kot praviš, če Luka in Gogi kaj ščarata, če se odpre Prepeliču pri metu za 3(pa glede na videno na zadnjih tekmah, ne samo njemu ampak še marsikomu drugemu) in če bodo ostale ekipe tolk butaste, da ne bi igrali na centre in v raketo, nam še morda kaj uspe dosečt, drugače se resnično bojim, da je to prvenstvo za naše odločeno že pred odhodom tja.

Drugače res nimam namena kritizirat trenerjev in stroke, sam to da je med vsemi možnimi kandidati vzel na EP Rupnika, to je pa resnično absurd. Priznam da nisem gledal vseh pripravljalnih tekem, ampak, a je sploh kaj igral na teh tekmah?

Da o skoku, višini pod obročem in pa "problemih" s sodniki niti ne začnem. Ne vem kaj se tolk ukvarjajo s sodniki, konc koncev, tudi če bi jim piskali vsak faul pol ne zadanejo prostih metov!

Masayoshi ::

Rupnik je igral v pripravljalnih par minut vse skupaj in to katastrofalnih - izgubljene, blokirani met...

Utk ::

Za Rupnika se je nekak vedelo, da bo šel zraven, kaj dost pa ni igral ravno zato, da se ne bi videlo kako slab je v resnici.
Me pa zanima kako na to gledajo ostali igralci. Morda je to nek namig, zakaj smo včasih imeli tolk problemov z Benom, Vujačičem, pa še s kom...

Kurzweil ::

Glede na trenutno stanje, bi nam ali zaradi obrambe, ali meta, ali skoka bolj prav prišli Macura, Glas, Čebašek, Hrovat... če bi Sekulić žrebal med temi, bi naredil bolje... zgleda je to neka stvar, ki je najbolje, da se je čim prej navadimo. Torej:

Luka Dončić, 201 cm, branilec, Dallas Mavericks

Goran Dragić, 191 cm, branilec, Chicago Bulls
Zoran Dragić, 196 cm, branilec/krilo, Cedevita Olimpija
Jaka Blažič, 196 cm, branilec, Bahçeşehir Koleji (Tur)
Aleksej Nikolić, 191 cm, branilec, Burgos (Špa)
Klemen Prepelič, 191 cm, branilec, Valencia (Špa)
Luka Rupnik, 186 cm, branilec, Yalovaspor (Tur)
Žiga Samar, 198 cm, branilec, Hamburg Towers (Nem)
Edo Murić, 202 cm, krilo, Cedevita Olimpija
Vlatko Čančar, 203 cm, krilni center, Denver Nuggets
Žiga Dimec, 211 cm, center, Anwil Wloclawek (Pol)
Mike Tobey, 213 cm, center, Barcelona (Špa)

... če se poškoduje Čančar/Murič, bo druga štirica Blažič? Z. Dragić? Če se poškoduje Tobey/Dimec... bo centra igral Murič? Čančar? Tole je res en tak brain tumor, da se kar ne morem načudit. Prisežem, da ko sem igral basket manager kot otrok, sem znal naredit bolj zbalansirano ekipo... resnica pa je, da Sekulič nima prav nič avtoritete, njegova vloga v tej ekipi je... pomočnik trenerja, brez hrbtenice in moškega obraza... žal, grdo napisano, ampak resnično.

Upam vsaj, da Rupnik ne pozabi kart doma... in da ima na zalogi par dobrih vicev...

Voss ::

Utk je izjavil:

Za Rupnika se je nekak vedelo, da bo šel zraven, kaj dost pa ni igral ravno zato, da se ne bi videlo kako slab je v resnici.
Me pa zanima kako na to gledajo ostali igralci. Morda je to nek namig, zakaj smo včasih imeli tolk problemov z Benom, Vujačičem, pa še s kom...


Jaz recimo sedaj razumem Šiška :)

Likalnik ::

Utk je izjavil:

Za Rupnika se je nekak vedelo, da bo šel zraven, kaj dost pa ni igral ravno zato, da se ne bi videlo kako slab je v resnici.
Me pa zanima kako na to gledajo ostali igralci. Morda je to nek namig, zakaj smo včasih imeli tolk problemov z Benom, Vujačičem, pa še s kom...


poleg ostalih igralcev mene zanima kako to ostali pomočniki trenerja gledajo in vsi ostali kateri sodelujejo v ožjem krogu s Sekuličem...kaj se vsi strinjajo, da gre Rupnik zraven?
Poleg tega pa kako na to gleda Milič, Rašo...tudi recimo Gogi...glede na to, da je s tako težavo se odločil, da gre na EP sem bil mnenja, da je nekako dobro premislil in si preračunal kakšne možnosti imajo za medaljo...če recimo ne bi imeli nikakršnih možnosti bi gladko zavrnil nastop...vsaj jaz bi to naredil, če bi bil v njegovi koži...pač ne bi šel na EP, če ne bi bil prepričan, da imamo TOP ekipo in da so osnovne stvari pokrite...kot je to, kdo vse bo šel na EP.
Glede na to, da mu je pa cilj priti do medalje bi pa najverjetneje kaj komentiral glede na trenutni izbor in pa Rupnika....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Reaper ::

Za Macuro sem že v startu pisal, da bi moral poleg, ker je zagret, ima skok in višino, ne pa tako kot ste napisali že zgoraj, 5 playev. Roko na srce, Samar igra odlično obrambo, tudi prodor mu gre čez, on si zasluži mesto v reprezentanci, se pa strinjam z zgoraj napisanim glede Rupnika, kdor koli od odpisanih bi bil veliko boljša izbira od njega. Glas (žal poškodovan) recimo z dobro obrambo, skokom in 3-jko, prej omenjeni Macura... Bomo videli kaj se izcimi iz tega. Mogoče pa LD, Gogi ali strokovni štab berejo ta forum in spremenijo postavo. 8-) Spoštujem vse igralce in trenerje, ampak včasih izbire in odločitve, ki jih sprejemajo, izgledajo neracionalne.

Kurzweil ::

Glede tega... si vsak misli svoje... Dončič in Dragič si pač vzameta kar lahko... celoten štab od Nesterovića, do Sekulića lahko samo kimajo in so zadovoljni, da je ekipa praktično cela... Rupnik pa se v kotu kot hijena hihita, če bi imel kaj obraza, bi seveda v vsem tem času dal vedeti... da noče na tak način zravem, to je stvar zrelosti in pokončne drže... človek z/brez integriteto pač... Misli pa si verjetno vsak svoje... ampak so vsi tiho... ja na tak način, se lahko začnejo krhati odnosi in kemija znotraj ekipe.

Da se poškoduje kdo od visokih igralcev... nabere osebne... da bomo izgubljali skok, tako kot včeraj... vedno znova bo letelo po Sekuliču... precej velika verjetnost, da bo to smešno potezo plačal z obestmi... na precej neprijeten način.

Se ne bi čudil, če bi pri Sekuliču doma žena nosila hlače in bila vsi štirje vogali...

Kot rečeno, najbolje, da se navadimo... upajmo, da se ne bo preveč poznalo in da nam ne bo treba v naslednjih 20 dneh veliko pisati in razmišljati o tem :D

Masayoshi ::

Se bojim da ni malo počilo na relaciji Gogi LD... Gogi je že na začetku priprav podprl Samarja (da bo njegov mentor), LD je pa hotel Rupnika. Sekulić je pa ritka, ki je tam samo zaradi tega, ker rabimo uradnega selektorja.

P.s.: pa Samar si zasluži zraven, Rupnik pa samo v primeru, da 10 najboljših Slo plejev ni na voljo.

Če se ne bo LD in Gogiju res strgalo izpademo po grupnem delu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

Groot ::

Da malce razbijemo razočaranje nad izborom. Si kdo upa napovedati naše skupinske rezultate vnaprej malo za zabavo? Da prebijem led, moje videnje:

Litva: poraz 8 točk
Madžarska: zmaga 11 točk
BiH: se ne morem povsem odločit, ampak bom vseeno optimist in rekel zmaga 4 točke
Nemčija: bom rekel da se jim bomo oddolžili, zmaga 5 točk
Francija: poraz 8 točk

Masayoshi ::

Litva: poraz +15 točk
Madžarska: zmaga 10 točk
BiH: zmaga 2 točki
Nemčija: poraz +10 točk
Francija: poraz +10 točk.
Adijo

Voss ::

Masayoshi je izjavil:

Litva: poraz +15 točk
Madžarska: zmaga 10 točk
BiH: zmaga 2 točki
Nemčija: poraz +10 točk
Francija: poraz +10 točk.
Adijo


V tem primeru bi napredovali, ker gredo iz skupine v naslednji del tekmovanja štiri ekipe iz skupine.

Litva trenutno res deluje v izjemni formi in verjetno nam bodo njihovi visoki močni igralci predstavljali neprimerno več dela kot v kvalifikacijah za OI. Se bodo pa fantje morda sedaj po tem porazu z Nemčijo zbrali in jih vseeno premagali. Bi pa v tem trenutku tudi sam prej stavil na poraz kot pa na zmago.

Proti Madžarski, Bih in Nemčiji napovedujem zmago, proti Francozom pa bo odločala dnevna forma. Igrajo zelo toplo-hladno. Ko so vroči nasprotnika razbijejo, drugače pa se mučijo podobno kot mi.

Če se Dončić spravi na nivo iz končnice, potem smo še vedno favoriti za medalje. V košarki ta en igralec lahko res ogromno postori sam.

Reaper ::

Lahko prinese to razliko ampak je to odvisno od razpoloženja, dnevne forme, na kar se žal ne da zanašati. V pripravljalnih tekmah in vs e do včeraj se je videlo, da imajo fantje zaenkrat več slabih kot dobrih dni, saj je bilo napak zelo veliko, sploh za ekipo, ki že dolgo igra skupaj in se med seboj pozna.

Jaz še vedno držim pesti, da si fantje v teh dneh malo zbistrijo glave in da odločno začnejo prvenstvo.

GupeM ::

Mene tekma z Nemčijo na Eurobasketu ne skrbi preveč. Se mi zdi, da bojo naši napaljeni in znajo Nemce kar razbiti. Bolj me skrbijo vse ostale tekme, če sem pošten.

Sicer pa, če bojo igrali tako mevžasto, kot so včeraj, potem bolje da čim prej izpadejo ... Še vedno pa upam na "presenečenje" in da bojo po slabšem skupinskem delu začeli bolje igrat. Že večkrat so favoriti v skupinskem delu igrali nekoliko slabše, na koncu pa vseeno prišli do medalje ali celo zmagali.

Recimo Francija 2013 v drugem skupinskem delu kar dvakrat izgubila in le enkrat zmagala, pa so bili na koncu prvaki, Španija isto dva poraza, na koncu tretji.
Španija 2015 dva poraza v skupinskem delu, na koncu prvaki.

Pa kot smo v preteklosti, ko je Slovenija dobro igrala skupinski del, vedno brali: "Najboljše reprezentance skupinski del odigrajo toliko kot morajo, v najboljšo formo pa pridejo v izločilnih bojih. Naši se pa že v skupinskem delu iztrošijo, pa potem v izločilnih bojih ni nič." Zakaj zdaj tega isti pametnjakoviči ne govorijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Masayoshi ::

Bolj debatiramo izbor Rupnika kot pa Nemčijo. Glede Nemčije pa takole;
1) ni šlo za nepomembno tekmo, kar hud udarec za svetovno
2) nekaj je če ti ne gre in izgubiš za par pik, ali pa izgubiš tudi za več proti kakšni res dobri ekipi. Nekaj povsem drugega pa je, če s popolno ekipo izgubiš pomembno tekmo za 19 pik proti Nemčiji, ki ji manjka cel kup igralcev in ne spada niti med širši krog favoritov (ajde mogoče v zeloo široki krog) na prvenstvu. Tole Nemčijo je Srbija razbila za 30 pik pred parimi dnevi.

Utk ::

Naši so se ga napili dan prej, kaj vam ni jasno.

GupeM ::

Utk je izjavil:

Naši so se ga napili dan prej, kaj vam ni jasno.

Ja, izgledalo je res nekako tako. Polovica ekipe si je pa zjutraj še z viskijem mačka zbijalo in s pivom mirilo razdražene želodce. Tako nekako so igrali.

To, da so tako izgubili proti Nemčiji ni realen pokazatelj. Niti blizu. Tudi tako mehkih jih že dolgo nisem videl.

Nenazadnje, če kdo spremlja odbojko ... Ko sem naše gledal proti Kamerunu, sem bil zelo pesimističen. Sicer so prepričljivo zmagali, če gledaš samo rezultat, sama igra pa se mi ni zdela posebej prepričljiva. Če bi tako igrali včeraj proti Franciji, bi izgubili 3:0 v nizih, pa ne vem če bi v kakšnem nizu dosegli 15 točk ... V bistvu bi bila cela tekma bolj podobna včerajšnjemu petemu nizu.

Res mi ni jasno, kaj je bilo s košarkaši proti Nemčiji. Tako slabi zagotovo niso, kot je ta tekma pokazala ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Likalnik ::

včeraj je bil res čisti polom kar se športa tiče...najprej košarkarji potem pa še odbojkarji...odbojkarji so res dobro igrali in na njih še jezen ne more bit človek....ampak košarkarji...ne morem zastopiti, da kar čez noč pozabiš igrat košarko...in vse tiste uigrane akcije so šle v pozabo...verjamem, da se lahko zgodi slab dan...ampak da je tako hudičevo slab..pa še to za za LD in Gogija na isti dan...kar ne morem vrjeti....

še vedno sem mnenja, da je bila ta predstava zrežirana s strani SLO...da niso hoteli pokazati kaj znajo:)

Masayoshi ::

In reskirali izpad iz svetovnega? Pametno, lol. Nič ni blo režirano.

Samael ::

Likalnik je izjavil:

včeraj je bil res čisti polom kar se športa tiče...najprej košarkarji potem pa še odbojkarji...


Likalnik je izjavil:

včeraj je bil res čisti polom kar se športa tiče...najprej košarkarji, nato Vuelta, potem pa še odbojkarji...


Sem popravil zate ;-)
Samael != Samuel

Likalnik ::

Masayoshi je izjavil:

In reskirali izpad iz svetovnega? Pametno, lol. Nič ni blo režirano.


tolažim se, da je bilo to...če je bilo karkoli drugega...smo na EP pečeni.

Samael je izjavil:

Likalnik je izjavil:

včeraj je bil res čisti polom kar se športa tiče...najprej košarkarji potem pa še odbojkarji...


Likalnik je izjavil:

včeraj je bil res čisti polom kar se športa tiče...najprej košarkarji, nato Vuelta, potem pa še odbojkarji...


Sem popravil zate ;-)


imaš prav...še Roglič

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()
««
3 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82249013 (19796) 2dark
»

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šport
47441784 (10472) Kurzweil
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914163618 (42297) bambam20

Več podobnih tem