» »

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 19
»»

Voss ::

Eurobasket bo trajal od 1 do 18 septembra. Skupinski del se bo igral v Pragi, Tbilisiju, Kolnu in Milanu. Finale bo v Berlinu. Iz vsake skupine napredujejo štiri reprezentance. V osmini finala se skupina A križa s skupino B, skupina C pa se križa s skupino D.

SKUPINA A (Tbilisi)
Španija
Črna Gora
Turčija
Gruzija
Belgija
Bulgarija

SKUPINA B (Koln)
Francija
Litva
Slovenija
Nemčija
Madžarska
BiH

SKUPINA C (Milano)
Grčija
Italija
Hrvaška
Ukrajina
Velika Britanija
Estonija

SKUPINA D (Praga)
Srbija
Češka
Poljska
Finska
Izrael
Nizozemska

kixs ::

Gremoooo000ooo nassssiiiiiiiiiiiiiiiii ;)

Voss ::

Zmaga Slovenije v gosteh proti Turčiji po podaljšku (104-103). Dončič prvi strelec naših s 23 točkami. dodal 10 skokov in 5 asistenc. V zadnji četrtini in podaljšku ni igral. Tekmo pa z back step trico odločil Dragić :)

Turki so pa igrali kot, da gre za zlato, tudi sodniki neverjetno naklonjeni svojim. Mi pa ni jasno zakaj na koncu ni žoga šla Prepeliču, ki je avtomat na prostih metih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Masayoshi ::

Sojenje totalna farsa. Tole Turčijo bi ob normalnem sojenju dobili za 20 pik. Skrbijo pa centri. Tobey nula, Dimec pač Dimec. Ostali ok, Blažič bi lahko vsaj 1 met zadel no.

Je pa res da turkom manjka Larkin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

Voss ::

Tobey je že celo sezono na žalost nula. Dimec se mi pa niti ni zdel tako napačen, se pa res opazi, da bi krvavo potrebovali še enega visokega igralca, vsaj nekje na nivoju Dimca. Zgolj za širino.

Masayoshi ::

Ja saj Dimec je pač Dimec. Nekaj dobiš. Tobey pa...če bi imeli letos Randolpha...

Jaz bi vsaj probal malo z Macuro. Slabše kot Tobey danes bi bilo težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

val46 ::

Voss je izjavil:

Zmaga Slovenije v gosteh proti Turčiji po podaljšku (104-103). Dončič prvi strelec naših s 23 točkami. dodal 10 skokov in 5 asistenc. V zadnji četrtini in podaljšku ni igral. Tekmo pa z back step trico odločil Dragić :)

Turki so pa igrali kot, da gre za zlato, tudi sodniki neverjetno naklonjeni svojim. Mi pa ni jasno zakaj na koncu ni žoga šla Prepeliču, ki je avtomat na prostih metih.


Drugače je bil pa prvi strelec naših včeraj Dragič, ne Dončič. Dragič je dal 28 točk (10/18) met iz igre. To, da so turki igrali kot da gre za zlato, je pa nekako razumljivo. Prvič, so igrali doma, drugič so igrali proti evropskim prvakom in trenutno najbolje postavljeni ekipi na stari celini in tretjič, tudi oni se še dokazujejo in ekipa za evropsko prvenstvo še ni določena. Se pravi, jim je bil interes se kao "pokazat" in igrat, kot da gre za naslov. Luka pa mislim(moje mišljenje) je zadnjo četrtino in podaljšek presedel bolj zato, da ne bi kake okrog kepe dobil al pa kake poškodbe, k se je videlo, da je živčen in kar malo iziva. Ob taki igri pa nikdar ne veš, komu lahko stopi na žulj in dobi kak udarec, ga kdo pohodi ali kaj takega. Po moje pametna odločitev trenerja. Upam samo da se Dončič tega zaveda, da ne bi zdej prišlo do kakega efekta "ala Zahovič".

Jirzy ::

Sam sem pocitek Doncica razumel bolj z vidika, da selektor vidi, kaksna je igra brez njega.

Smo pa kar konkretno v najtezji skupini na EB.

Groot ::

Kolikor mi je znano ima LD tudi omejeno minutažo do prvenstva. Tako da ne more vsake tekme igrat po 30+ min. Danes najbrž tudi ne bo igral oziroma vsaj omenjali so da bo odigral le eno tekmo.

GupeM ::

Tudi jaz mislim da gre za kombinacijo omejitev minut (ne strogo omejitev, ampak bolj priporočilo), preizkus repke brez LD in pa preventiva, da ne bi bilo nepotrebnih poškodb, ker je bila tekma kar živčna.

Zato mislim, da tudi do efekta "ala Zahović" ne bo prišlo. Saj Luka točno ve, da je eden top košarkarjev na svetu trenutno in da se mu na nepomembnih pripravljalnih tekmah ni potrebno dokazovati.

IL_DIAVOLO ::

Zaho efekt lol

Bi prej rekel, da se pripravlja Dragicu teren, da zacuti obcutek ki ga je imel 2017. Dragon je clutch player, samo rabi klik v glavi.

Vedno sem trdil, da je Doncic nenormalno inteligentna oseba. Ni on noben Zdrahovic.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Voss ::

Vsem je jasno, zakaj je Dončić včeraj zadnjo četrtino in podaljšek obsedel na klopi. Niti približno nisem namigoval na kakšen Zaho efekt hah. Mislim, da je pošteno, da se napiše, če najboljši igralec v ključnih minutah ni igral, ker z njem v igri bi bilo v zadnjih 10 minutah že zdavnaj vse rešeno.

val46 imaš prav glede prvega strelca. Prepisal sem iz FlashScora, kjer Goraj Dragić sploh ni zabeležen.

val46 ::

Da ne bo pomote...tudi sam ne vidim Dončiča kot zahoviča, ne se bat. Se ste malo preveč "vpičili" v to mojo besedno navezo vidim :) Pravim sam, da ne bi rad, da bi kdo si zamišljal, da je kakorkoli več vreden od ostalih, sam to sem mislil. Pa ja, kot sm reku, pomoje je bila bolj preventiva, ker so se za prijateljsko tekmo kar fajn "tepli" po igrišču. Luka pa, kljub svojim mladim letom, ni ravno imun na razne poškodbe. Bi bila res neumnost ga izgubit zaradi kake neumne poteze kakšnega od tretjerazrednega košarkaša Turčije. Ob vsem tem "dokazovanju", so bili eni dokaj ostri in lahko hitro pride do kake poškodbe.

kixs ::

Danes nova tekma... me zanima kaksna bo rotacija.

Sem malo prehitro napisal...

Tekma bo brez D&D... kar pomeni vec igre za ostale. Da vidimo kako se bo odrezal Samar.
https://www.rtvslo.si/sport/kosarka/evr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Kurzweil ::

Tole bom za hec parkiral tu...

Voss ::

Je še kdo izgubil upanje za zmago v finalu, po poškodbi najprej Dončića, potem pa še krči Dragića? Fantje so že zaostajali, v mislih so imeli "fak, dva najboljša igralca sta na klopi" in potem ta hladnokrven preobrat, predvsem v režiji Prepeliča in Randolpha. Noro res. Spomnim se, kako sem tekmo gledal na kongresnem trgu in ljudem se je naravnost trgalo.

GupeM ::

Ko bi ti videl, kako se nam je šele trgalo v dvorani :D

S partnerko sva si v četrtek ogledala polfinalno tekmo, v petek greva oba v službo, ko kar naenkrat sredi službe dobim od nje sporočilo, če bi šla v Istanbul na finalno tekmo. Hitro rezerviram letalske karte, vstopnice in hotel, in v soboto zgodaj zjutraj sva že na poti v Istanbul. Za vedno ji bom hvaležen, da je to predlagala. Bilo je nepozabno.

Upanja pa nisem izgubil. Samo živci so začeli še malo bolj delat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kixs ::

No, pa sem se enkrat pogledal celotno finalno tekmo - kot, da nimam kaj bolj pametnega za pocet :lol:

Jure27 ::

danes je prenos tekme slo-srb na SK, prosil bi za kak link kje se da videt drugje?

Masayoshi ::

utakmice.net (slaba kvaliteta, pop upi...) al pa balkansport.info (plačljivo -2€) - pa tudi ne dela zmeraj...ni neke ozbire za te prijateljske. Al pa 15€ za 3 mesece plačaš telemachu.

Kurzweil ::

@Voss, sicer me je takrat zaskrbelo... precej... nisem pa dvomil v naše, predvsem pa sem bil tako živčen, da na trenutke tako nisem vedel kaj se dogaja. Sem potem moral še enkrat pogledat z zamikom, ker če bi me vprašal po kakšnih podrobnostih in statistiki, ti konec tekme ne bi znal kaj veliko povedat, razen kdo je dal odločilne točke oz. postregel z odločilnimi potezami, kot je bila naprimer tam proti koncu blokada Vidmarja, da ne naštevam dalje...

@kixs, jaz sem včeraj samo preletel, bolj kot ne pogledal samo konec

@Jure27, tudi jaz v tem trenutku nimam Sportkluba, tako da se oglasi pred tekmo tukaj, pa bom nalepil kakšen stream... je pa tako kot je napisal @kobayashi, večinoma če ne najdem kaj prepričljivo boljšega, tudi sam prisegam na utakmice.net

val46 ::

Če je že debata o finalu iz pred 5 let...ve kdo, kje bi se dalo dobiti(razen v kinu) tisti film, ki je prišel letos ven o tej košarkaški zgodbi?

Kurzweil ::

@val46, če kje zasledim, ti javim. Sicer ne vem, zakaj ne bi šel v kino... si pripravljen kupit zadevo, ali imaš v mislih travnik?

Sicer pa kako kaj kaže Bosni, jim je uspelo zagotovit sredstva... pred dnevi so bojda imeli težave že s stroški pripravljalnih tekem.

Masayoshi ::

So, bodo igrali.

kixs ::

U16 tekma zdaj zadnjih 7 min SLO:SPA:

Kodrnusa ::

A kdo ce kateri plugin na kodiju dela za prenos tekme? Na Sporthd je ni :(

val46 ::

Kurzweil je izjavil:

@val46, če kje zasledim, ti javim. Sicer ne vem, zakaj ne bi šel v kino... si pripravljen kupit zadevo, ali imaš v mislih travnik?

Sicer pa kako kaj kaže Bosni, jim je uspelo zagotovit sredstva... pred dnevi so bojda imeli težave že s stroški pripravljalnih tekem.


Hvala. Če kje dobiš, se priporočam. Drugače pa nima veze, lahko travniki, lahko za kupit. V kino ravno ne bi hodil, ker take zadeve raje lepo v miru doma "sam" pogledam, kot pa v kaki kino dvorani. Poleg tega je pa še dokaj slaba "pokritost" s kino predvajanji, kot sem gledal.

kixs ::

En srbski stream - ze tece oddaja:
http://lalastreams.me/lala/index.php?st...

Kurzweil ::

Kurzweil ::

Dober stream... v slovenskem jeziku...
https://www.twitch.tv/jazstrimam

kixs ::

Dober jap

Kurzweil ::

Zaenkrat bolj kot ne po pričakovanjih...Sem vesel, da sodniki na pripravljalni tekmi ne sodijo za domače, kar je ena bolj neumnih stvari, ki jo lahko storiš domači reprezentanci... v tem primeru slovenski.

Kar pogoste so te težave visokih košarkarjev naše reprezentance, kar se nabiranja osebnih napak tiče. Vsi pretendenti poleg Slovenije pa imajo dobre centre, tako da tu pričakujem nekaj težav, dobro da se kažejo sedaj. Litva ima Valanciunasa in Sabonisa, Francija Goberta, Srbija Jokića, potem je tu Antetokumpo pri Grčiji, da ne naštevam dalje. Mogoče ne bi bilo neumno razmisliti o tem, da gresta poleg tako Dimec, kot Macura.

Na trenutke mi je bilo všeč, da je reprezentanca lahko igrala brez Dragića in Dončića.

Kar se meta tiče, naši za dve točki 8/11 (72%) in precej slabo za 3 točke, 6/21, torej skoraj enkrat več so metali za 3 točke, kot za 2 točki... tu so seveda še rezerve. Tudi prosti meti samo 11/16 (68%), tudi tu se da bolje. Srbi na drugi strani slabše za 2, zato pa toliko bolje za 3 točke in še slabše prosti meti 8/16.

Skok zaenkrat gladko dobivamo z 26 proti 18, pri tem veseli borba in kar 8 ofenzivnih skokov.

Imamo pa kar 10 izgubljenih žog ob polčasu, Srbi samo 4 izgubljene žoge.

immortan ::

še kaki stream?

Kurzweil ::

immortan je izjavil:

še kaki stream?


Evo
tk.freestreams-live1.com/sk1/

Zvezdica27 ::

dobr, vsaj slika je...

tnx

Samael ::

kixs je izjavil:

En srbski stream - ze tece oddaja:
http://lalastreams.me/lala/index.php?st...

Saj tale lepo dela - tudi zvok.
Samael != Samuel

Kurzweil ::

Pri meni dela zvok pri vseh streamih...

Zvezdica27 ::

a res? mogoče kaka linux fora...

zz

hamez66 ::

Super tekma, hvala za linke od streamov.

Groot ::

Dobra trda tekma danes. Glede na videno pa vsaj glede nas že cse poznano, hude težave na centru in ubijalsko z zunanjih položajev. Upam da Tobey zadrži takšno strelsko formo in da določeni (predvsem Murič, Blažič in Prepelič) še kaj dodajo.

Se pa tudi sam vedno bolj nagibam k temu da bi šel zraven še Macura, čeprav se to pomoje ne bo zgodilo. Malo pa tudi ne razumem Sekuliča pri tem da je že sedaj tako očitno zožal nosilni kader in praktično igra z 8-10 igralci. Mislim da vsaj Hrovata bi lahko še potegnil v rotacijo, če ne še koga več.

IL_DIAVOLO ::

Ce je se kdo dvomil v nase pobe 8-)

Pešić zavida Slovencem: Kot, da so odraščali in živijo na isti ulici
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Reaper ::

Nismo dvomili! :)

Včeraj so igrali dobro, je pa še prostora za izboljšave. Upam da v končni ekipi pristane Macura, ker bo še kako uporaben če bosta Tobey in Dimec imela težave z osebnimi napakami.

Se je pa včeraj malo zbudil Čančar, Samar tudi super.

Utk ::

Glede na to kakšne centre imamo, bi bil tudi 2,3 m visok hlod bolj koristen kot nek Rupnik, npr.

Masayoshi ::

Proti Jokiću bo velika večina centrov izgledala podobno kot naša dva. Tip je enostavno premočan, predober. Se pa nista izkazala v obrambi tudi ne proti Turčiji. Tu imamo res luknjo.

No pa Jokić je tudi preveč zaščiten pri sodnikih. Vsako postavljanje ki ga ustavi piskajo favl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

Groot ::

Utk je izjavil:

Glede na to kakšne centre imamo, bi bil tudi 2,3 m visok hlod bolj koristen kot nek Rupnik, npr.


Dajte že pozabit Rupnika, on je zgodovina. EP zagotovo ne bo videl, morda pride zraven za kvalifikacije med sezono, če drugi ne bodo na voljo.

Glede na do sedaj videno je na EP pričakovati naslednjo postavo:

LD, Gogi, Samar, Nikolič
Blažič, Prepelič
Zoki
Čančar, Murič
Tobey, Dimec

Ostane mesto za 1, najbrž odločitev med Hrovatom, Čebaškom in Macuro. Sam mislim da bo vseeno šel Hrovat zraven, saj Macura očitno ni v planu. Morda pa v soboto proti Hrvatom Sekulič še malce zarotira vse skupaj.

Utk ::

Za 12. igralca je načeloma vseeno kdo je, igral itak kaj dost ne bo. Zato bi jaz vzel največjega. Pa še v petke ga bi obul. Ker tu nam pač manjka.

Matija82 ::

val46 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

@val46, če kje zasledim, ti javim. Sicer ne vem, zakaj ne bi šel v kino... si pripravljen kupit zadevo, ali imaš v mislih travnik?

Sicer pa kako kaj kaže Bosni, jim je uspelo zagotovit sredstva... pred dnevi so bojda imeli težave že s stroški pripravljalnih tekem.


Hvala. Če kje dobiš, se priporočam. Drugače pa nima veze, lahko travniki, lahko za kupit. V kino ravno ne bi hodil, ker take zadeve raje lepo v miru doma "sam" pogledam, kot pa v kaki kino dvorani. Poleg tega je pa še dokaj slaba "pokritost" s kino predvajanji, kot sem gledal.


+1 za tale film.

Groot ::

No pa je Sekulič črtal Macuro. Očitno gre torej na prvenstvo Hrovat.

Reaper ::

Škoda.

Jure27 ::

bi prosil spet za kakšen stream proti hrvatom, najlepša hvala)
««
«
1 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82243038 (13821) 2dark
»

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šport
47438774 (7462) Kurzweil
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156149 (34828) bambam20

Več podobnih tem