» »

Dedovanje. Kakšne so vaše izkušnje ?

Dedovanje. Kakšne so vaše izkušnje ?

1 2
3
4

Ghost7 ::

Ganon je izjavil:

Utk je izjavil:

BRBR je izjavil:

Drugo je, če je bilo za starše potrebno skrbeti jih kakorkoli potrebno "rihtat". To se da ovrednotiti. In se potem temu stvari prilagodi. LOGIČNO.


Ni logično. Če imaš starše rad in jih spoštuješ, poskrbiš za njih je to to. No tudi, če jih nimaš rad,izpadeš pizda, če to izvlečeš na zapuščinski. Za normalne ljudi, ne za vse.

Tako je. Kdor pomaga zato, da bo jerbal, naj raje ne pomaga.


Gre bolj za to, da ima jebiveter, ki je na starše pomislil samo ob delitvi premoženja, enake pravice kot ti, ki si jim bil vedno na voljo (pa ne zaradi dedovanja, ampak ker sta tvoja STARŠA).


Kdo pravi, da je prvi jebiveter? Ker se "je smatralo" da boš spokal? In se moral pobrigat za svojo rit? In nisi vsak dan videl doma? Drugi, ki je ostal je zato da je jasno večkrat pomagal starim kaj narest, bil pod streho z rešenim stanovanjskim problemom. Saj je tudi zase naredil? Mogoče pripravil drva? A njega je pa pozimi zeblo? Pa ajde, namesto najemnine je treba tudi kaj prdnit doma. Mogoče tastare peljat k dohtarju ane?

Verjetno si tisti drugi, ki si ostal doma. Jebiga, odseli se in boš lahko taisti po tvoje "jebiveter".
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

IL_DIAVOLO ::

Seveda ga ni. Brt je na svojem, ta drug brt pa je ostal doma in ima tudi kje bit. Zakaj si to lastništvo tako cudno razlagate?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ghost7 ::

BRBR je izjavil:

Drugo je, če je bilo za starše potrebno skrbeti jih kakorkoli potrebno "rihtat". To se da ovrednotiti. In se potem temu stvari prilagodi. LOGIČNO.


Ni logično. Če imaš starše rad in jih spoštuješ, poskrbiš za njih je to to. No tudi, če jih nimaš rad,izpadeš pizda, če to izvlečeš na zapuščinski. Za normalne ljudi, ne za vse.


Tako je, poskrbiš maksimalno. Ko se deduje pa jih pa ni več, takrat ostanejo upravičenci, ki jim pripada svoje. Če je kdo izdatneje skrbel zanje, mora biti seveda to pošteno ovrednoteno. To ni stvar staršev, ampak dedičev. Če želijo pa seveda starši lahko stvari uredijo prej. Običajno ne, ker niti svojemu otroku ki jih rihta ne zaupajo: "boš zavozu kmetijo", "me boš ven vrgu iz lastne bajte" ipd
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

zobnik ::

S tem ko pomagaš ostalim doma, pomagaš tudi sebi. A ne, drva, kuhanje, pospravljanje, vsi koristmo.
Včasih smo se kregal zarad tega, ko pa so eni odšli je zavladal mir, delamo naprej in še več pa ne kregamo se.

lemur233 ::

BRBR je izjavil:

"Kaj pa če je v času življenja zapustnika, dedič A že prejemal kakšna "darila", recimo velike zneske v gotovini ? "

Kaj te to briga ? Če nisi bil sposoben izmolzt takrat, si popušil. Jebiga, nesposoben si.

fikus_ je izjavil:

Prvo je oporoka, potem dobijo zakoniti dediči nujni delež, če jih ni v oporoki.

Kajpak, če se ne domenijo in naredijo dedni dogovor. Med nekimi ljudmi je to mogoče.
Pa menda, se kljub oporoki da iztožit nujni delež.


Aja, izmolsti je treba svoje bližnje. Joj oprosti, ker se nisem hotel iti take igrice, kot so se šli drugi v moji HIPOTETIČNI!! situaciji. Kaj pa npr, če ti po smrti dedka in babice nenadno umre oče (sin od dedka in babice), ki ima sam tri požrešne brate, ki so si že v času življenja prisvojili veliko stvari od mojega dedka in babice. Moj oče pa ni dobil nič. A nej pol kot vnuk kar pustim vse skupaj, naj rečem da mojemu očetu pa itak nič ne pripada in naj si kar med sabo razdelijo. In kaj je lahko razlog, da moj oče ni še nič dobil ? Ja ni se šel teh tvojih bolanih manipulativnih igric, kot so se šli to ostali bratje. Pa ne gre tukaj za malo premoženja btw, če bi se šlo za eno njivo, bi jih teral u kurac.

lemur233 ::

gruntfürmich je izjavil:

lemur233 je izjavil:

Kaj pa če je v času življenja zapustnika, dedič A že prejemal kakšna "darila", recimo velike zneske v gotovini ? Pa za taka darila ni nobene darilne pogodbe, kaj šele izročilne pogodbe. Kako bi lahko dedič B na sodišču to sploh dokazal ? Na bančnem računu zapustnika se bodo videli dvigi gotovine, ampak dedič A lahko reče, da ni nič dobil in je zapustnik ta denar zapravil sam, ali pa ga je kar zažgal ? Dedič A pa ga je lahko skril kar v žimnico.
Imam prav, če mislim, da v takih primerih odvetnik nima nobenega vzvoda, ki bi mu pomagal pri ugotavljanju realne dedne mase ?

Kaj pa recimo v primeru, da je dedič A dobil denar na roke , s katerim je potem "kupil" nepremičnino od zapustnika ?

vidim da te kar konkretno žuli, ker so starši imeli drugega raje kot tebe in so ga zalagali z denarjem...

ti se kar lepo skregaj, ker itq te bo favšija morila celo življenje. bolje da kar to bruhne iz tebe kot pa da se grizeš v sebi in najedaš najbližjim, ker si tak pezde.


Pezde si ti, ki se ti to zdi normalno, da starši nekemu otroku dajejo več kot drugemu. Jaz si ne predstavljam, da bi lahko bil tak pezdet od starša. Če bi npr imel dva sina, bi poskrbel da dobita oba polovico. So samo ekstremni primeri, ko bi lahko dobil nekdo več ali vse. In to so redki in če si imel vsaj malo pravilno vzgojo, potem ti noben otrok ne bo hotel nič žalega a ne ??! Normalni starši z normalnimi odnosti in normalnimi otroci, da se pa pol spomne en nekomu več dat kot drugemu, se mi pa zdi zelo grdo in za na psihiatrijo!

zobnik ::

Vsakemu dat isto je nemogoče, pol edino po smrti da se deli.

Ganon ::

Ghost7 je izjavil:

Kdo pravi, da je prvi jebiveter? Ker se "je smatralo" da boš spokal? In se moral pobrigat za svojo rit? In nisi vsak dan videl doma? Drugi, ki je ostal je zato da je jasno večkrat pomagal starim kaj narest, bil pod streho z rešenim stanovanjskim problemom. Saj je tudi zase naredil? Mogoče pripravil drva? A njega je pa pozimi zeblo? Pa ajde, namesto najemnine je treba tudi kaj prdnit doma. Mogoče tastare peljat k dohtarju ane?

Verjetno si tisti drugi, ki si ostal doma. Jebiga, odseli se in boš lahko taisti po tvoje "jebiveter".


Popolnoma si zgrešil poanto in nakazal, da ustrezaš opisu.

Zame ti ni potrebno skrbeti, imam svoje, lastniško stanovanje.

svecka ::

lemur233 je izjavil:


Pezde si ti, ki se ti to zdi normalno, da starši nekemu otroku dajejo več kot drugemu. Jaz si ne predstavljam, da bi lahko bil tak pezdet od starša. Če bi npr imel dva sina, bi poskrbel da dobita oba polovico. So samo ekstremni primeri, ko bi lahko dobil nekdo več ali vse. In to so redki in če si imel vsaj malo pravilno vzgojo, potem ti noben otrok ne bo hotel nič žalega a ne ??! Normalni starši z normalnimi odnosti in normalnimi otroci, da se pa pol spomne en nekomu več dat kot drugemu, se mi pa zdi zelo grdo in za na psihiatrijo!


Resnica je ta, da mnogo torok je perifiriranih od staršev, še posebej tisti, ki pridejo 1x na leto se pokazat, tisti ki so doma ostali pa niso vredni nič, ker "ti nam že ne boš pameti solil mulo". In ponavad tisti k doma skrbijo za starše, jim rit brišejo itd dobijo še NAJMANJ.

Dosti starcev je pezdetov. Primerov kolikor češ.

kuall ::

to je res nenavadno, koliko staršev je pezdetov do otrok, zanimiv pojav, nimaš kaj. kot da bi namerno hoteli, da otroku spodleti. ta brezpogojna ljubezen staršev do otrok je larifari, ni tako enostavno. ljubljenčke itak imajo vsi do svojih otrok, tudi tisti, ki bodo na vse kriplje trdili, da jih nimajo.

možno, da se staršem otroci zagravžajo v prvih letih, ko jim otroci nakopičijo toliko dela s posranimi ritmi in neprespanimi nočimi in se jim potem starši v kasnejših letih maščujejo za to.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Invictus ::

BRBR je izjavil:


Najbrž se ne spomniš, tebi so prali rit, dokler si sral v plenice. Ne kar enemu, tule s foruma.

Njihova odločitev. Saj se nisem sam odločil, da se bom rodil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ghost7 ::

Ganon je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Kdo pravi, da je prvi jebiveter? Ker se "je smatralo" da boš spokal? In se moral pobrigat za svojo rit? In nisi vsak dan videl doma? Drugi, ki je ostal je zato da je jasno večkrat pomagal starim kaj narest, bil pod streho z rešenim stanovanjskim problemom. Saj je tudi zase naredil? Mogoče pripravil drva? A njega je pa pozimi zeblo? Pa ajde, namesto najemnine je treba tudi kaj prdnit doma. Mogoče tastare peljat k dohtarju ane?

Verjetno si tisti drugi, ki si ostal doma. Jebiga, odseli se in boš lahko taisti po tvoje "jebiveter".


Popolnoma si zgrešil poanto in nakazal, da ustrezaš opisu.

Zame ti ni potrebno skrbeti, imam svoje, lastniško stanovanje.


Kateremu opisu? Preberi trikrat ali raje štirikrat, da boš razumel moj post. Če ga še ne boš, ti mogoče še posebej raztolmačim (če se mi bo dalo).
Poanta je pa jasna: Dedovanje mora biti enkao za vse potomce, odkloni so pošteni le, če so upravičeni (nudenje extra nege staršem, kar delo pri hiši ni, ker v zameno za brezplačno steho nad glavo skrbiš tudi za svojo rit).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Tidule ::

Zakaj točno bi moralo bit enako? Zakaj dedovanje v osnovi ni del prostega razpolaganja z lastnino, ki pripada lastniku? Zakaj bi morala lastnina preiti na potomce v enakovrednem delu, če se lastnik s tem ne strinja in je to voljo jasno izrazil v oporoki?

Invictus ::

Saj ne preide, z izjemo nujnega deleža...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tidule ::

Hvala za povsem brezvezen komentar, ki v ničemer ne odgovori na moje vprašanje ghostu, zakaj bi morala bit delitev med potomce enaka, da je poštena.

hipertija ::

Invictus je izjavil:

Saj ne preide, z izjemo nujnega deleža...

in čemu nujni delež? če je neka stvar moja, se bom jaz odločil komu jo bom dal - niti ni nujno da je to potomec. Druga reč pa seveda je, če oporoke ni oz. lastnik ni izkazal, komu želi dati - potem se pač deli.
Prekle za kurnk

IL_DIAVOLO ::

Ghost7 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Kdo pravi, da je prvi jebiveter? Ker se "je smatralo" da boš spokal? In se moral pobrigat za svojo rit? In nisi vsak dan videl doma? Drugi, ki je ostal je zato da je jasno večkrat pomagal starim kaj narest, bil pod streho z rešenim stanovanjskim problemom. Saj je tudi zase naredil? Mogoče pripravil drva? A njega je pa pozimi zeblo? Pa ajde, namesto najemnine je treba tudi kaj prdnit doma. Mogoče tastare peljat k dohtarju ane?

Verjetno si tisti drugi, ki si ostal doma. Jebiga, odseli se in boš lahko taisti po tvoje "jebiveter".


Popolnoma si zgrešil poanto in nakazal, da ustrezaš opisu.

Zame ti ni potrebno skrbeti, imam svoje, lastniško stanovanje.


Kateremu opisu? Preberi trikrat ali raje štirikrat, da boš razumel moj post. Če ga še ne boš, ti mogoče še posebej raztolmačim (če se mi bo dalo).
Poanta je pa jasna: Dedovanje mora biti enkao za vse potomce, odkloni so pošteni le, če so upravičeni (nudenje extra nege staršem, kar delo pri hiši ni, ker v zameno za brezplačno steho nad glavo skrbiš tudi za svojo rit).


Brezplačna streha, ko si 30 let polovico vlagal v hiso, ki ti na koncu niti ne pripada?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ghost7 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Kdo pravi, da je prvi jebiveter? Ker se "je smatralo" da boš spokal? In se moral pobrigat za svojo rit? In nisi vsak dan videl doma? Drugi, ki je ostal je zato da je jasno večkrat pomagal starim kaj narest, bil pod streho z rešenim stanovanjskim problemom. Saj je tudi zase naredil? Mogoče pripravil drva? A njega je pa pozimi zeblo? Pa ajde, namesto najemnine je treba tudi kaj prdnit doma. Mogoče tastare peljat k dohtarju ane?

Verjetno si tisti drugi, ki si ostal doma. Jebiga, odseli se in boš lahko taisti po tvoje "jebiveter".


Popolnoma si zgrešil poanto in nakazal, da ustrezaš opisu.

Zame ti ni potrebno skrbeti, imam svoje, lastniško stanovanje.


Kateremu opisu? Preberi trikrat ali raje štirikrat, da boš razumel moj post. Če ga še ne boš, ti mogoče še posebej raztolmačim (če se mi bo dalo).
Poanta je pa jasna: Dedovanje mora biti enkao za vse potomce, odkloni so pošteni le, če so upravičeni (nudenje extra nege staršem, kar delo pri hiši ni, ker v zameno za brezplačno steho nad glavo skrbiš tudi za svojo rit).


Brezplačna streha, ko si 30 let polovico vlagal v hiso, ki ti na koncu niti ne pripada?


Za 60, 80m2... stanovanje + zemljišče, ki ti je na voljo + parkirišče in podobno daj vsak mesec v škatlo. Presneto hitro se bo nabralo za tisti tvoj del plačila nove fasade, ki ga boš prispeval poleg staršev. Lahko pridodamo še prihranek, ki ga boš zavoljo tvojega prispevka prišparal zaradi nove fasade, oken, strehe, pa se bo prispevek hitro še bolj zmanjšal. Možnost imaš tudi napisati papir, da si prispeval svoj prispevek, na katerega se bodo podpisali dediči, da so obveščeni, da si toliko in toliko vložil. Ga overiš in prineseš na zapuščinsko. Če je strošek v celoti pokrit s tvoje strani, pravtako.

Na koncu, ti logično ne pripada celota, ti pa enak delež kot ostalim dedičem. Če jih je preveč, če ti ne ustreza se odseli in probaj živet na svoje, veliko jih poznam ki so kaj hitro ugotovili, da je doma v mansardi ceneje. Če bodo starši potrebovali sofinancerje, preispevajte enako, če ne, spet, spravite na papir in overite.

Meni je foter dal 20k pri gradnji hiše, smo pač s sestro napisali, da mi toliko manj pripada in overili. Ena ura za obisk notarja pa nekje 25€ stroška. Foter je poskrbel, da bo potem po njegovi smrti mir, jaz 50% premoženja -20k€. Stvari je najbolje reševati sproti in pošteno.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Invictus ::

Če obnavčjaš bajto svojih staršev in imaš še druge dediče, lepo shranjuješ račune.

Ni druge...

Ali pa rečeš ostalim sorojencem naj prispevajo oz. se odpovedo hiši.

Super za začinitev družinskega kosila :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ghost7 ::

Tidule je izjavil:

Hvala za povsem brezvezen komentar, ki v ničemer ne odgovori na moje vprašanje ghostu, zakaj bi morala bit delitev med potomce enaka, da je poštena.


Posplošuješ. Preberi ponovno. Oba sta enakopravna potomca (ženske niso že nekaj dekad manj vredne - hvala zdravi pameti).
Oba dedujeta polovico ali tretjino, ali četrtino torej [dedna masa/ št. potomcev = posameznikov delež].
Če je nek potomec skrbel za starše, zaradi bolezni, slabe penzije ipd naj se to pošteno primerno ovrednoti.

Nenezadnje tudi starši imajo vzvod oporoke v katerem se CELO lahko zapiše klavzule v stilu:
- dosmrtno bivanje v svojem stanovanju
- kritje stroškov DSOja, oziroma zdravljenja
- nedotakljivost premoženja do smrti
- ...

Tudi občina hoče biti deležnik pri nepremičnini, če nase prevzame plačilo DSOa za starostnika.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Ghost7 ::

Invictus je izjavil:

Če obnavčjaš bajto svojih staršev in imaš še druge dediče, lepo shranjuješ račune.

Ni druge...

Ali pa rečeš ostalim sorojencem naj prispevajo oz. se odpovedo hiši.

Super za začinitev družinskega kosila :)).


Res je, shranjuješ račune.
Tako je!

Mislim, pa se bo tadomač že prav obrnil in izbral primeren trenutek za to debato.
Včasih se je tudi o manj prijetnih stvareh treba pogovorit.
Zdravo je imeti stvari razpucane, če ne pa so potem "zgodbe"
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

c3p0 ::

Pa paziš, da so računi pisani nate, oz. da imaš dokazilo, da si jih ti plačal.

Raje komu goveja župca po bradi steče ob kosilu, ko so še vsi živi, kot pa da se po smrti starša lovijo s sekirami po dvorišču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

sentiš ::

Pozna kdo kakega dobrega odvetnika za dedovanje v Ljubljani (in okolici)?

Tinkara TK ::

Pozdravljeni,

Imam vprašanje glede dedovanja po pokojnem očetu. Oporoke ni, dediča sva dva jaz in njegova dolgoletna izvenzakonska partnerica. Normalno bi bilo, da bi dedovala vsak polovico.
Vendar pa, kako je z dedovanjem v primeru, da izvenzakonska partnerica pokojnega očeta vsa ta leta sploh ni bila uradno ločena od "bivšega" moža. To je uredila šele po smrti mojega očeta. Ali je kljub temu upravičena do polovičnega deleža?

Hvala

Invictus ::

Ona ne more biti dedinja, vsaj ne po prvem dednem redu, ker je bila v casu smrti porocena z drugim. Tebi je to ful fajn osnova, ce bo tozba. Poleg tega najbrz niti ne bo vabljena na zapuscinsko, ker ni bila v nobenem uradnem odnosu do tvojega oceta.

Dokazovanje z njene strani bo tezko, ker se bos ti vedno lahko skliceval, da je bila porocena z drugim. Kar bos lahko dokazal s papirji... Ona bo bistveno tezje dokazovala izvenzakonsko zvezo. Sploh, ce je sosedi niso marali. Ali njen frisni bivsi moz.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Ti lahko tudi vedno na sodiscu reces, da sta imela ona in tvoj oce ustni dogovr med seboj, da je ona tam kot najemnica. Sicer najbrz laz, ampak tvoja beseda proti njeni. Ona bo najbrz tudi na veliko lagala, saj zastonj denar vedno lepo disi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Kje ima/je imela očetova partnerka stalno/zacasno prebivališče?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Tinkara TK ::

Najlepša hvala za vaš odgovor. Sicer mi ni interes se polastiti česarkoli, kar naj bi pripadalo njej. Obstaja pa verjetnost, da me bodo poskušali izigrati s kakšno ustno oporoko, ali celo s kakšno ponarejeno zadevo. Sem pa 100%, da oče ni ničesar napisal.

Hvala še enkrat za informacije

fikus_ je izjavil:

Kje ima/je imela očetova partnerka stalno/zacasno prebivališče?


Stalno prebivališče sta imela verjetno na istem naslovu, no vsaj predvidevam. Skupaj sta bila vrsto let. Bom pa še to probala nekako jutri preveriti.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Potem bo težko izpodbijati, da nista bila v partnerski zvezi.
Glede časa trajanja zveze, pa ne vem, kakšna je praksa sodišč, da neko zvezo prepozna kot partnersko.

Kaže, da bo premoženje šlo pol/pol.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Nimam izkušenj takih z dedovanjem, imam pa nekaj malega s sodniki, in Oni lahko odločijo karkoli, nobena logika tam ni 100%. 1/3 sodb je po statistiki itak napačnih. Je čisto vseeno, če bi na sodiščih metali kocke, nič kaj dost več ne bi bilo napačnih sodb. Če se sodnik odloči upoštevat "dejansko stanje", lahko odloči karkoli.

delavec44 ::

Kako je lahko v izvenzakonski zvezi, če je poročena z drugim?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Kako je lahko poročena, če v izvenzakonski zvezi z drugim?

Invictus ::

delavec44 je izjavil:

Kako je lahko v izvenzakonski zvezi, če je poročena z drugim?

Tocno to.

V glavnem se pripravi na tezarjenje. Zenske se je kvazi pripravila za tozbo z locitvijo, ceprav prepozno. V koncni fazi to lahko predstavis kot poskus goljufije, kjer bi zenska z frisnim bivsim mozem in celim dogajanjem hotela pridobiti premozenjsko korist na tvoj racun.

Lahko seveda zahtevas mediacijo, pa se bo videlo kako in kaj. Odvisno od pozresnosti te zenske. In koliko denarja ima za odvetnike.

BTW., kaj tebi pomeni dolgoletna?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Kako je lahko poročena, če v izvenzakonski zvezi z drugim?


To je bistveno vprašanje... če je oseba bila oženjena z drugo osebo v času smrti očeta... je zadeva sealed... ni variante da karkoli dobi imo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Na slovenskih sodiščih jaz ne bi bil v nič stoprocentno prepričan.

Yossarian ::

Če je bila v zakonski zvezi, pa čeprav se ni izvajala, potem je izvenzakonska skupnost neveljavna (26. čl. Družinskega zakonika) in ne more biti dedinja. Če pa je kaj vlagala v hišo, pa ima seveda ločitveni zahtevek kot upnica. Tukaj si malo preberi.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Mnogoženstva (mnogomožstva? :) pri nas ni, tako da izvenzakonske skupnosti ni, vsa vlaganja pa bo morala dokazovati.

Oporoko ponaredit lahko sicer proba, mogoče jo bo, če bo dovolj pohlepna in desperate.

Se je pa boljše kaj zmenit pred tožbo, a je to pogosto nemogoče, ker so apetiti veliki.

Tidule ::

To je ključ. Obstoje nove zakonske (ali podredno izvenzakonske) zveze ni možen dokler prejšnja ni prekinjena.

Glede morebitnih oporok, pa upoštevaj, da ne glede na to če obstaja oporoka, si ti še vedno nujni dedič. Zdaj ali bodo šli tako daleč da bi ponarejal oporoko (kar je kaznivo dejanje) pa lahko samo ugibamo.

Bi pa na tvoj mestu tudi preveril ali je oče ob smrti dejansko še bil lastnik nepremičnin, ali so kje vmes zamenjale lastnika. Če je slučajno podaril stvari partnerki, bo pa dejstvo da ni bila ločena teplo tebe, ker darila tretjim osebam (torej tistim, ki niso nujni dediči) je težko vrnit v dedno maso.

Tinkara TK je izjavil:

Najlepša hvala za vaš odgovor. Sicer mi ni interes se polastiti česarkoli, kar naj bi pripadalo njej. Obstaja pa verjetnost, da me bodo poskušali izigrati s kakšno ustno oporoko, ali celo s kakšno ponarejeno zadevo. Sem pa 100%, da oče ni ničesar napisal.


Ustne oporoke ne obstajajo. Oporoka je lahko ali lastoročno napisana, ali pa mora bit napisana v pričo dveh prič, ki sta na njej tudi popisani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Invictus ::

Lastnorocna napisana oporoka je dovolj?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

lemur233 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Idealno za skregat in takrat se ne reši nič, najbolj se je odpovedat in da eden naprej ima vse.


Skregano je itak že vse, tako da to nima neke teže tule ;)

Za kok let nazaj pa bi ti skopuh gledal darila?
Do vrtca, osnovne sole, do kdaj? Pa presteval kolko tolarjev in mandarin je dedic dobil za miklavza?
Da vas ni sram, ni cudno da je cela Slovenija skregana po smrti kaksne babice...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tidule ::

Invictus je izjavil:

Lastnorocna napisana oporoka je dovolj?

Mora bit v celoti lastoročno napisana in podpisana. V primeru spora ali nejasnosti potem sodišče najprej preveri z grafologom avtetinčnost dokumenta.

m0LN4r je izjavil:

lemur233 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Idealno za skregat in takrat se ne reši nič, najbolj se je odpovedat in da eden naprej ima vse.


Skregano je itak že vse, tako da to nima neke teže tule ;)

Za kok let nazaj pa bi ti skopuh gledal darila?
Do vrtca, osnovne sole, do kdaj? Pa presteval kolko tolarjev in mandarin je dedic dobil za miklavza?
Da vas ni sram, ni cudno da je cela Slovenija skregana po smrti kaksne babice...


Vsaj tolk najaz, kot ti vlečeš teme iz formaldehida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

m0LN4r ::

svecka je izjavil:

lemur233 je izjavil:


Pezde si ti, ki se ti to zdi normalno, da starši nekemu otroku dajejo več kot drugemu. Jaz si ne predstavljam, da bi lahko bil tak pezdet od starša. Če bi npr imel dva sina, bi poskrbel da dobita oba polovico. So samo ekstremni primeri, ko bi lahko dobil nekdo več ali vse. In to so redki in če si imel vsaj malo pravilno vzgojo, potem ti noben otrok ne bo hotel nič žalega a ne ??! Normalni starši z normalnimi odnosti in normalnimi otroci, da se pa pol spomne en nekomu več dat kot drugemu, se mi pa zdi zelo grdo in za na psihiatrijo!


Resnica je ta, da mnogo torok je perifiriranih od staršev, še posebej tisti, ki pridejo 1x na leto se pokazat, tisti ki so doma ostali pa niso vredni nič, ker "ti nam že ne boš pameti solil mulo". In ponavad tisti k doma skrbijo za starše, jim rit brišejo itd dobijo še NAJMANJ.

Dosti starcev je pezdetov. Primerov kolikor češ.

Tisti ponavadi so ziveli in zivijo doma dokaj dolgo zastonj.
Na otroke pazijo stari starsi, jih futrajo, najemnine ne placujejo. Babi, dedi hotel.
Ni vse tako crnobelo, kot bi ti to rad prikazal.

Tidule je izjavil:

Invictus je izjavil:

Lastnorocna napisana oporoka je dovolj?

Mora bit v celoti lastoročno napisana in podpisana. V primeru spora ali nejasnosti potem sodišče najprej preveri z grafologom avtetinčnost dokumenta.

m0LN4r je izjavil:

lemur233 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Idealno za skregat in takrat se ne reši nič, najbolj se je odpovedat in da eden naprej ima vse.


Skregano je itak že vse, tako da to nima neke teže tule ;)

Za kok let nazaj pa bi ti skopuh gledal darila?
Do vrtca, osnovne sole, do kdaj? Pa presteval kolko tolarjev in mandarin je dedic dobil za miklavza?
Da vas ni sram, ni cudno da je cela Slovenija skregana po smrti kaksne babice...


Vsaj tolk najaz, kot ti vlečeš teme iz formaldehida.

:D prej ni blo casa 😆
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

user4683 ::

Tidule je izjavil:

To je ključ. Obstoje nove zakonske (ali podredno izvenzakonske) zveze ni možen dokler prejšnja ni prekinjena.

Glede morebitnih oporok, pa upoštevaj, da ne glede na to če obstaja oporoka, si ti še vedno nujni dedič. Zdaj ali bodo šli tako daleč da bi ponarejal oporoko (kar je kaznivo dejanje) pa lahko samo ugibamo.

Bi pa na tvoj mestu tudi preveril ali je oče ob smrti dejansko še bil lastnik nepremičnin, ali so kje vmes zamenjale lastnika. Če je slučajno podaril stvari partnerki, bo pa dejstvo da ni bila ločena teplo tebe, ker darila tretjim osebam (torej tistim, ki niso nujni dediči) je težko vrnit v dedno maso.

Tinkara TK je izjavil:

Najlepša hvala za vaš odgovor. Sicer mi ni interes se polastiti česarkoli, kar naj bi pripadalo njej. Obstaja pa verjetnost, da me bodo poskušali izigrati s kakšno ustno oporoko, ali celo s kakšno ponarejeno zadevo. Sem pa 100%, da oče ni ničesar napisal.


Ustne oporoke ne obstajajo. Oporoka je lahko ali lastoročno napisana, ali pa mora bit napisana v pričo dveh prič, ki sta na njej tudi popisani.

To ni res. Ce se nekdo formalno ni razsel pred "davnimi leti" se ne pomeni, da novejsa zunajzakonska zveza (z vsemi posledicami) sedaj ne obstaja. Samo dokazovati jo je treba, kot katerokoli drugo zunajzakonsko zvezo.

Tidule ::

Lahko to podpreš s čim bolj konkretnim kot lastnim mnenjem? Ker Družinski zakonik je glede tega precej črno bel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

user4683 ::

Tidule je izjavil:

Lahko to podpreš s čim bolj konkretnim kot lastnim mnenjem? Ker Družinski zakonik je glede tega precej črno bel.


Lahko s sodbo visjega sodisca. Razen ce se je v 10 letih kaj drasticno spremenilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Mato989 ::

Zanimivo... neumno sicer, ampak zanimivo... torej je pri nas defakto zakonsko urejeno mnogoženstvo v neformalnem načinu glede dedovanja...

Se pravi si lahko poročen in imaš uradno partnerico ki je potem dedič >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

Ni, ker tudi pri obstoju prve zveze se verjetno presoja do kdaj je v taksnem primeru dejansko trajala v naravi, ne pa na papirju. Recimo prvi (formalni) partner v tem primeru verjetno ni kar po defaultu upravicen do celotnega dedovanja, saj ga ze 20+ let ni bilo zraven v zvezi (razen na papirju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Ni, ker tudi pri obstoju prve zveze se verjetno presoja do kdaj je v taksnem primeru dejansko trajala v naravi, ne pa na papirju. Recimo prvi (dejanski) partner v tem primeru verjetno ni kar po defaultu upravicen do celotnega dedovanja, saj ga ze 20+ let ni bilo zraven v zvezi (razen na papirju).


No ja... to je bolj neumno, to je tako kot bi oprostili vsako stvar če si na papirju porok si porok za kredit kajne? Nima veze če sta se zmes skregala s prijateljem ali partnerjem in če nisi papirnato uredil to banke in izvršbe ne bo zanimalo kajne?

Zakaj torej dvojni vatli je moj prvi pomislek >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

Ker vsako stvar gledas najbolj absurdne primere in vleces zakljucke.

Ce se dva pac razideta in tega ne uredita formalno se lahko nekega dne zgodi taksna situacija kot avtorici. Ne more zaradi tega nek nov partner ostati brez vsega, saj se presoja dejansko stanje.

Enako kot se presoja dejansko stanje pri recimo prikritih zaposlitvah, ki imajo prav tako lahko druge pogodbe, ki pa morda ne veljajo.

Tidule ::

user4683 je izjavil:

Tidule je izjavil:

Lahko to podpreš s čim bolj konkretnim kot lastnim mnenjem? Ker Družinski zakonik je glede tega precej črno bel.


Lahko s sodbo visjega sodisca. Razen ce se je v 10 letih kaj drasticno spremenilo.


Hvala za to tole. Zanima dikcija v tej sodbi je tale:
Tudi teorija poudarja, da prenehanje skupnosti življenja pomeni dejansko prenehanje zakonske zveze in ima zato glede dedne pravice enake posledice kot formalno prenehanje zakonske zveze (8). Če je tako, pa obstoj takšne zgolj „formalne“ zakonske zveze tudi ne more predstavljati zadržka, ki bi preprečeval pridobitev dedne pravice partnerju, ki je živel v dalj časa trajajoči medsebojno izključni življenjski skupnosti z zapustnikom, ta pa se je tekom življenja od svojega zakonca razvezal v vseh vsebinskih pogledih in je v zakonski zvezi ostal le formalnopravno.


Namreč to bi se dalo brat tudi tako da zakonec ni upravičen do dediščine, če se dokaže, da je zakonska zveza obstaja zgolj na papirju in se ni dejansko izvrševala.

Ne vem, pa ali bi spremembe družinskega zakonika v zadnjih letih, ki so deloma urejale tudi pravice zunajzakonskih partnerjev na to karkoli vplivali. Je pa definitivno kompleksna zadeva glede katere je pele višje sodišče zavzelo tako interpretacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718833 (15468) kloko
»

Dedovanje nujnega deleža (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7621269 (18520) Ziga Dolhar
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734241 (29355) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331235 (29395) Okapi

Več podobnih tem