» »

Dedovanje. Kakšne so vaše izkušnje ?

Dedovanje. Kakšne so vaše izkušnje ?

1 2 3
4
»

Mato989 ::

Ce se dva pac razideta in tega ne uredita formalno se lahko nekega dne zgodi taksna situacija kot avtorici. Ne more zaradi tega nek nov partner ostati brez vsega, saj se presoja dejansko stanje.


No saj to govorim, za poroštvo pa se ne gleda dejanskega stanja? Pač ti lahko kolegu greš za poroka ali pa fotru in se na smrt skregata, in ker ne urediš papirja ne bo sodišče gledalo dejanskega stanja kajne =)

Pač point je, če se z možem razideš, bodi toliko VESTEN da se ločiš... če bi še razumel da upoštevajo dejansko stanje ker je ločitev v postopku in pač prihaja do komplikacij, ampak če je to 2 leti+ ali celo 10 let potem je pa to MALOMARNOST:

Namreč to bi se dalo brat tudi tako da zakonec ni upravičen do dediščine, če se dokaže, da je zakonska zveza obstaja zgolj na papirju in se ni dejansko izvrševala.


Točno to... in to je zanimiva predpostavka... torej lahko pridemo do absurdov da če ženska noče 3x na mesec seksat to tip reče da ni izvrševanje zakonske zveze >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Tidule ::


No saj to govorim, za poroštvo pa se ne gleda dejanskega stanja?

pogoj zato, da poroštvo obstaja ni pogojen s tem v kakšen odnosu so podpisniki.

Tudi prekinitev proštva ni enotrasnko možna na podlagi tega, da sta se dva pač skregala.

Pri zakonski zvezi, pa je za njen obstoj z vidika sodišča očitno bistveno bolj pomembno ali se dejansko izvršuje kot ali je formalno pravno sklenjena. Kar pa, če sem pošten, je dejansko logično, saj na tem temelji celoten obstoj izvenzakonske skupnosti.

Tako, da tukaj res primerjaš hruške in jabolka.

Furbo ::

Kaj pa če njen prvi mož zdaj umre? Potem se je babica kar zafrknila, ne bo dobila nič po 'možu' in ne po 'ljubčku'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fikus_ ::

Ugotavlja se dejansko stanje!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Styrian11 ::

Tidule je izjavil:

Lahko to podpreš s čim bolj konkretnim kot lastnim mnenjem? Ker Družinski zakonik je glede tega precej črno bel.


Družinski zakonik nima nobene teže pri dedovanju.

Pri izvenzakonski skupnosti se gleda dejansko stanje, ne ugotavlja pa tega zapuščinsko sodišče, temveč zapuščinski sodnik napoti stranko, za katero meni, da ima manjše možnosti na pravdo in se potem tam ugotavlja ali je šlo v naravi za izvenzakonsko skupnost. Glede na opis, je dokaj razvidno, da je dejansko šlo za izvenzakonsko skupnost in nima smisla izgubljat časa s tem.

Tidule ::

Sodba, ki je bila prej linkana se ne strinja s tabo. Sodišče je še kako tehtalo določbe družinskega zakonika.

ginekk ::

delavec44 je izjavil:

Kako je lahko v izvenzakonski zvezi, če je poročena z drugim?


Ne vem a to je res tak bavbav za razumet? Živi 20 let z nekom, na papirju pa je poročena z "bivšim", ker pač ne za bivšega, ne za njo ni bilo relevantno urejat papirjev. Imaš tudi bizarne primere, kjer eden od zakoncev odide v tujino za vedno (mogoče nazaj domov) in potem se mu sploh ne ljubi tega več urejat in imaš cel kup sitnosti uredit na sodišču enostransko.

Podobno je še z marsičem. Folk postavi hišo z veljavnim gradbenim, potem pa ne uredi vpisa v kataster ali pa ne pridobi uporabnega. Včasih slednjega ni bilo treba. Za kataster pa tudi ni bilo nobenih kazni. Zakaj bi to urejal, koga briga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Mato989 ::

Tidule je izjavil:


No saj to govorim, za poroštvo pa se ne gleda dejanskega stanja?

pogoj zato, da poroštvo obstaja ni pogojen s tem v kakšen odnosu so podpisniki.

Tudi prekinitev proštva ni enotrasnko možna na podlagi tega, da sta se dva pač skregala.

Pri zakonski zvezi, pa je za njen obstoj z vidika sodišča očitno bistveno bolj pomembno ali se dejansko izvršuje kot ali je formalno pravno sklenjena. Kar pa, če sem pošten, je dejansko logično, saj na tem temelji celoten obstoj izvenzakonske skupnosti.

Tako, da tukaj res primerjaš hruške in jabolka.



Ja samo meni se tu pojavlja vrsto vprašanj... namreč če pogledam to sodbo, potemtakem iz tega sklepam da imaš lahko 2 izvenzakonski zvezi hkrati... kaj če jih recimo dejansko imaš boš po obeh dedoval v 1. redu? če z obema v naravi opravljaš vse dolžnosti izvenzakonske zveze

Ta sodba meni uzakonja mnogoženstvo/moštvo... vsaj z vidika dedovanja... To namreč pomeni da če pri 5 partnerjih opravljaš vse "zahteve" za obstoj izvenzakonske skupnosti potem mora 5x sodišče odločit da si dedič v 1. redu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

Sodišče bo kvečjemu odločalo kje je največ teh znakov (izvenzakonske) skupnosti in to je to. Če si tak Casanova, dvomim da lahko balansiraš več zvez s povsem enako predanostjo. Pri petih zvezah te bo verjetno sodišče tudi poslalo v k*rac in reklo, da nobena od teh "zvez" ne šteje za skupnost.

Ni da pri zvezi kljukaš neke navidezne checkboxe. Če maš dve aktivni zvezi naenkrat potem pač nisi v zvezi, oziroma si v eni, druga je pa nekaj "za zraven". Niti zgornji primer avtorice ni takšen, da bi imel njen oče dve zvezi naenkrat - imel je eno (izvenzakonsko). Tisto na papirju (formalna zveza) pa ni bila več zveza, kar je odločilo tudi sodišče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Sodišče bo kvečjemu odločalo kje je največ teh znakov (izvenzakonske) skupnosti in to je to. Če si tak Casanova, dvomim da lahko balansiraš več zvez s povsem enako predanostjo. Pri petih zvezah te bo verjetno sodišče tudi poslalo v k*rac in reklo, da nobena od teh "zvez" ne šteje za skupnost.

Ni da pri zvezi kljukaš neke navidezne checkboxe. Če maš dve aktivni zvezi naenkrat potem pač nisi v zvezi, oziroma si v eni, druga je pa nekaj "za zraven". Niti zgornji primer avtorice ni takšen, da bi imel njen oče dve zvezi naenkrat - imel je eno (izvenzakonsko). Tisto na papirju (formalna zveza) pa ni bila več zveza, kar je odločilo tudi sodišče.


Kaj pa če pri dveh idwentično opravljaš funkcije izvenzakonske zveze... kaj pa potem? >:D

Meni je tale sodba ki sem jo prebral odprla ogromno možnosti za probleme...

V osnovi bi moralo biti tako da če si URADNO poročen se je to edina zveza ki jo imaš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

Kaj takega se lahko zgodi samo tebi, o tebi pa mislim da ne potrebujemo specialnih zakonov.

matobeli ::

Nemore bit, izvenzakonska je izenačena z zakonsko. Ugotovalja se realno stanje.

Če bi bivši mož umrl in bi obstajali drugi dediči kot žena, bi prav tako izpodbijali da zakonska skupnost zadnjih x let ni obstajala.

Po drugi strani pa, če žena ni razveljavila zakonske zveze in ima po možnosti še stalno prebivališče na naslovu kjer je živela prej, pol vedno obstaja utemeljen sum da ni želela popolnoma razveljaviti oziroma končati zakonske zveze. Kar pa seveda je pogoj da lahko začne obstajati nova zveza.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718873 (15508) kloko
»

Dedovanje nujnega deleža (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7621349 (18600) Ziga Dolhar
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734384 (29498) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331337 (29497) Okapi

Več podobnih tem