» »

Visokotlačni čistilec

Visokotlačni čistilec

«
1
2

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Crknil mi je moj stari Black & Decker štrajfiks, kateri je bil kupljen še za cajta tolarjev v tušu (neke akcija pa zvezdice). Skratka odločam se za novega in sem v dilemi. Izbaram med dvema in sicer iz bauhausa Herkules HS240 (235€) 2kw motor, pretok 430l/h, 160barov pa neko dodatno opremo, medeninasta črpalka (bati nevem kaki so) in baje 5 let garancije, ter med Elektro maschinen HDEm 2950 Premium line (340€) LINK

Nekako se bolj nagibam na tega EM HDEm 2950, ker ko sem oba v živo videl je res ta stroj proti herkulesu, da ne omenjam, da so nastavki pri EM skoraj profi varinata na navoj (pri hekulesu nevem kako ima to rešeno ker na bajonet mi ni nevem kaj), me pa mika 5 letna garancija pri temu bauhaus štrajfiksu pa skoraj 110€ manjša cena.

Ima kdo tega herkulesa in kake izkušnje ima z njim. Pralo se bo pa 3 avte pa okoli bajte betonske plošče in škarpo (oboje polne maha in ostalega sranja), pa še kaka malenkost če se bo našla. Voda bo večinoma časa kapnica tako da nekega problema z vodnim kamnom pomoje nebo če to kaj igra vloge.

L.P.

Vanadium ::

Mi ni všeč karcher ker ima šobe na bajonet pa tudi specifikacije so slabše glede na unega iz merkatorja:

HDEm 2950 Premium line:
Max tlak (bar) 160
Delovni tlak (bar) 150
Pretok vode (l/h) 480 - 570
Napetost/Frekvenca (V/Hz) 230/50
Moč motorja (kW) 2,95
Maks. temperatura dovodne vode (°C) 50
Posoda za čistilo (l) 2,0
Visokotlačna cev (m) 10
Električni kabel (m) 5
Teža (kg) 29,5

Osnovne tehnične lastnosti:
* Visokotlačni čistilec KARCHER
* Pritisk: 20 - 140 bar
* Pretok vode: 460 l/h
* Najvišja temperatura vode: 40°C
* Moč: 1900 W
* Teža: 13.3 kg
* Priključki: integriran filter za vodo, visokotlačna pištola, vario-power škropilna cev, 7.5 m dolga visokotlačna cev, nastavek za umazanijo, rezervoar za čistilo

mihec87 ::

Mamo takega stoječega elektro maschinen(ne vem če je čist isti model)-totalno butasta zasnova ker je enostavno premalo stabilen in če slučajno potegneš za šlauf zadeva pade ko hlod..Drugače pa ni slaba zadeva.Pa če dlje časa ne delaš(par min+) ga je treba vmes izklopit-če ne začne kar neki brnet pa se pregreje....

Pa specifikacije se mi zdi da so malo pretirano napisane..

Vanadium ::

Do zdej sem imel B&D isto tako stoječ teh problemov nisem imel, dej preveri kateri model je vaš če ni problem.

L.P.

dzinks63 ::

Pralo se bo pa 3 avte pa okoli bajte betonske plošče in škarpo


Za vse tole ne rabiš uiber čistilca, tako da tiste maximalne specifikacije so premočne in če boš kupil takšno zadevo, boš moral spustiti vse skupaj na 3/4 moči. Pred leti mi je v avtopralnici opral barvo z praga 1 leto starega avtomobila, kolegica pa si je naredila podpis po sredini vrat na skoraj novem avtu (odneslo je zgornjo prozorno plast laka).

mihec87 ::

Pač saj dokler je cevi na viška na tleh ni problem..problem je ko je zmanka in potegneš da cev dvigne pa zadeva gre počez..Pač treba je pazit da ko je konc je konc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

francek1 ::

Dober visokotlačni čistilec ima:
vsaj 150 l/h pretoka
10 m cevi
se izklopi pri neuporabi
zdrži vsaj 60 stopinj
.... ima na ohišju napis Karcher.....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

einstein :P ::

Elektro Maschinen... ;)

Vanadium ::

Zgleda da bom kar EM vzel. To da pa more bit karcher pa nebi o tem...

Vanadium ::

Evo danes bil v mercator tehnika outlet in sem slučajno naletel na EM HDEm 610:

- Max.tlak: 160 bar
- Delovni tlak: 150 bar
- Pretok vode: 540-610 l/h
- Napetost: 230V/50 Hz
- Priključna moč: 2,8 kW
- Max.temperatura dovodne vode: do 60°C
- Velikost rezervoarja za detergent: 3L
- Dolžina visokotla~ne cevi: 8m
- Dolžina električnega kabla: 5m
- Velikost (Dx[xV): 500x340x950
- Masa: 29 kg

Cena pa znižana iz okoli 600€ na 160€ pa še par centov. Skratka nor bi bil če ga nebi vzel. Kakor sem uspel po googlat na hitro, ko sem se odločal sem zasledil da naj bi celo imel keramične bate :D edina jeba je da je težak za prenašat :D

noraguta ::

ma jst mam http://www.mimovrste.com/artikel/433001... pa sem šajtergo predelu za okrog vozt. ker tista kolesca so bolj tko, da te ob živce spravljajo. je pa pištola super robustna zadeva. pa tud sicer stvar zaenkrat dela kot se zagre.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vanadium ::

takega so imeli za 1300€ k tej ceni moraš dodati še -70% popusta v mercator tehnika outlet maribor (so se 4 kosi), da ne omenjam nekega ROBY al kak je bil na bencinski motor isto cca 700€ ter dodaš k tej ceni -70% popusta.

Čist za brez veze sem šel not pogledat (če imajo kako keramiko) odšel pa z čistilcem :D

francek1 ::

Vanadium je izjavil:

Evo danes bil v mercator tehnika outlet in sem slučajno naletel na EM HDEm 610:

- Max.tlak: 160 bar
- Delovni tlak: 150 bar
- Pretok vode: 540-610 l/h
- Napetost: 230V/50 Hz
- Priključna moč: 2,8 kW
- Max.temperatura dovodne vode: do 60°C
- Velikost rezervoarja za detergent: 3L
- Dolžina visokotla~ne cevi: 8m
- Dolžina električnega kabla: 5m
- Velikost (Dx[xV): 500x340x950
- Masa: 29 kg

Cena pa znižana iz okoli 600€ na 160€ pa še par centov. Skratka nor bi bil če ga nebi vzel. Kakor sem uspel po googlat na hitro, ko sem se odločal sem zasledil da naj bi celo imel keramične bate :D edina jeba je da je težak za prenašat :D

Za tale nakup ti pa moram čestitat.Zagotovo best buy. Dobil si pravo mrcino le pazi, da boš uporabljal podaljšek 2,5 mm kvadrat, ker znaš drugače zaradi velike priključne moči imeti težave z zagonom.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Vanadium ::

Ja res sem naletel na dobr nakup, upam da bo vredu mi sluzil.

Fizikalko ::

Tudi sam bom potreboval en čistilec za okrog hiše... KEr smo se ravno preselili v novo in sem prej živel vedno v bloku, nimam pojma o teh stvareh.

Površine (tlakovci) ne bo veliko, eno dvorišče in parkirišče za 4 avte. Pa za avto oprat 3x na leto.

Menda je najboljši karcher, ampak za 199 EUR, denimo, pri EM dobiš že tole:

http://www.mimovrste.com/artikel/380001...

Za isti denar so pri Karcher zadevah precej slabše karatkeristike, predvsem se pere le pri 40.

Po drugi strani pa res ne rabim najbrž neke heavy duty zadeve.

Vsak predlog dobrodošel...

Fizikalko ::

Zgodovina sprememb…

IgorGrozni ::

Uporabljal, profesionalno : 120 bar(18 let), 160 bar(12 let), 250 bar(5 let) Kaercherja. Vse tudi z 100 m cevjo, več ur skupaj. 120 barski še vedno dela b.p., 160 b so mi ukradli, 250 barski še največ težav(PVC priklopi, nekvalitetna tesnila...

Za takšno uporabo, kot jo predvidevaš Fizikalko, je 120 b dovolj, 160 b preveč, a recimo, da rezerva prav pride. Le previdno z regulacijo in šobami ter nastavki.
S tem, da nekaterih površin, predvsem zelo gladkih,kovinskih npr. samo s pritiskom ne boš očistil. Z višjim pritiskom boš kvečjemu poškodoval površine.

Priporočam Kerherja, EM ne poznam. Verjetno za občasno uporabo dovolj dober.

Lp.Igor

Zgornji Kerher čisto dovolj dober.

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Hmmm... Ampak ima 110 barov, je to dovolj?

Ali naj se raje stegnem za tole:

http://www.ideo.si/a/visokotlacni_cisti...

Vanadium ::

Poglej se na dilex.si od EM ce ponujajo kaj pametnega.

francek1 ::

Fizikalko je izjavil:

Hmmm... Ampak ima 110 barov, je to dovolj?

Ali naj se raje stegnem za tole:

http://www.ideo.si/a/visokotlacni_cisti...

Bolj od pritiska je pomembna količina vode. S stroji pod 500 l/h nisem bil zadovoljen.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Vanadium ::

Se strinjam 100 barov in velik pretok naredi več kot 150 barov pa mali pretok, drugače te rotirajoče kartače meni niso nevem kaj, med tem ko sam sem veliko popucal z tistimi turbo nastavki in komot očistiš tlakovce in škarpe. Čeprav tule kar dobro to zgleda:

LINK

phys ::

Vanadium je izjavil:

Evo danes bil v mercator tehnika outlet in sem slučajno naletel na EM HDEm 610:



Najprej hvala za ta post! Včeraj sem zaradi tvojega sporočila šel tudi sam tja pogledat in trgovino zapustil olajšan za ~150€ in z novim HDEm 610. :)
Sicer sem sem zraven dobil dve desni držali za kabel in navoj na eni sulici je bil malce poškodovan, ko je verjetno padla na tla, ampak sem ga uspel zrihtat.
Tudi o-ring na cevi, ki se priključi v pištolo, je malce preperel, zato se, predvidevam, stroj med mirovanjem vsake toliko za sekundo zažene, saj mu pade tlak. Če se tebi dogaja podobno, je to morda vredno pregledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phys ()

IgorGrozni ::

...Hmm, ... tesnjenje na VT strani mora biti popolno, sicer se vam bo zaradi sekundnega ponavljajočega vklapljanja pri izgubi pritiska, pokvarilo stikalo za vklop-izklop.
Zamenjajte oringe vedno takoj, ko opazite, da so zanič in obdobno kar vse, ki jih lahko.

Vanadium ::

phys je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Evo danes bil v mercator tehnika outlet in sem slučajno naletel na EM HDEm 610:



Najprej hvala za ta post! Včeraj sem zaradi tvojega sporočila šel tudi sam tja pogledat in trgovino zapustil olajšan za ~150€ in z novim HDEm 610. :)
Sicer sem sem zraven dobil dve desni držali za kabel in navoj na eni sulici je bil malce poškodovan, ko je verjetno padla na tla, ampak sem ga uspel zrihtat.
Tudi o-ring na cevi, ki se priključi v pištolo, je malce preperel, zato se, predvidevam, stroj med mirovanjem vsake toliko za sekundo zažene, saj mu pade tlak. Če se tebi dogaja podobno, je to morda vredno pregledat.


Zadeva ima eno leto garancije tko da pokliči na dilex in jih povprašaj glede tega ker to se mora pod garancijo zrihtat. Jaz bom naslednji vikend komaj probal ga če deluje vse b.p. Zanimivo sem mislil da sem zadnjega vzel ker je pred mano en gospod vzel ga jaz sem pa zadnjega ki so ga imeli tam na paleti. Meli so samo še une, ki so kot voziček pa na bencinske motore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

noraguta ::

dilex je kr fajn. kar se podpore tiče, edin mb je mal daleč pri nas je na dosegu roke. je pa res da hitr prneseš ko greš po kak rezervn del novo mašinco s seboj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mat xxl ::

A kdo ve, če imajo tudi kje v Ljubljani te akcije ?

Vanadium ::

Mislim da ni mercator tehnike outlet v ljubljani, lahko pa pogledaš v mercator tehnika črnuče mislim, da je na brnčičevi. Mogoče pa imajo kej podobnega, vem samo, da imajo tisti premium line pol cenej, vendar ma un jeklene bate črpalka je pa prav tako medeninasta.

phys ::

@IgorGrozni: hvala za nasvet, bom kar vse menjal in zadeve do takrat ne bom uporabljal.

Vanadium je izjavil:


Zanimivo sem mislil da sem zadnjega vzel ker je pred mano en gospod vzel ga jaz sem pa zadnjega ki so ga imeli tam na paleti. Meli so samo še une, ki so kot voziček pa na bencinske motore.


Hehe, me je kar malce zmrazilo, ko sem prišel v trgovino in videl prazno paleto. Potem sem povprašal prodajalca, ki je rekel, da gre pogledat, če je še kakšen v skladišu in ga je našel. :) Rekel je tudi, da je to edina trgovina Mercator tehnika Outlet v Sloveniji.

Vikking ::

phys je izjavil:

Rekel je tudi, da je to edina trgovina Mercator tehnika Outlet v Sloveniji.


lol, tapravi voluharji tile zaposleni. Kot da so edina trgovina v SLo.

Vse Mercator trgovine "TEHNIKA" imajo te wape od EM naprodaj. V Žalec sem šel vprašat (tehnika in dom) nimajo nobenega EM hdem610 v skladišču, imajo pa nekaj znižanj ostalih modelov.
Kej prida lepih besed o EM hdem nisem slišal. Pač razpada vse od plastike, sploh tesnila.

Vanadium ::

@vikking: No ja jaz nisem nič slišal hudega čez njih, stric ma nekega osnovnega za 90€ in je že najmanj 5let skos zunaj na mrzlem dežju itd... in dela brez problema razn da tesnilo nekje pušča pa se vklaplja in izklaplja (tesnilo je gumijasto in brez nege je logično da odpove), pa tudi par kolegov ima EM robo pa dela brez problemov. Drugače je pa vse odvisno kako ravnaš z orodjem.

Drugače to je edini OUTLET tehnika od merkatorja ker prodajajo stare modele ki jih niso uspeli prodat, ostalih normalnih tehnik maš pa skor v vsakem večjem kraju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Zvezdica27 ::

lp,

fantje, za avte in tlakovce pucat.... zmaga če ti je to ratalo. Za kako mast in vročo vodo (torej profi zadeve) pa je skoz edina izbira Kaercher.

zz

Vanadium ::

Pozabljaš še na firmo WAP Alto če se že gremo za brand name med čistilci :)

Vanadium ::

phys je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Evo danes bil v mercator tehnika outlet in sem slučajno naletel na EM HDEm 610:



Najprej hvala za ta post! Včeraj sem zaradi tvojega sporočila šel tudi sam tja pogledat in trgovino zapustil olajšan za ~150€ in z novim HDEm 610. :)
Sicer sem sem zraven dobil dve desni držali za kabel in navoj na eni sulici je bil malce poškodovan, ko je verjetno padla na tla, ampak sem ga uspel zrihtat.
Tudi o-ring na cevi, ki se priključi v pištolo, je malce preperel, zato se, predvidevam, stroj med mirovanjem vsake toliko za sekundo zažene, saj mu pade tlak. Če se tebi dogaja podobno, je to morda vredno pregledat.


Evo jaz sem včeraj svojega probal, deluje b.p., samo problem je ker samo ena vtičnica v bajti (za bojler) ima dost močno varovalko da poganja ta stroj. :D zadeva je celo presenetljivo zelo tiha :)) skratka izredno zadovoljen z nakupom.

bastadu ::

Če si lahko malo sposodim temo:
Iščem cenovno ugoden visokotlačni čistilec iz katerega bi za en drug namen potreboval visokotlačno črpalko. Pogoj mi je, da je črpalka čim bolj kvalitetna (kovinska?), pretok rabim minimalen, pritisk rabim 50-100 barov torej bodo kakšne 100-120 barov varianta, kar je bolja ali manj minimum pri teh čistilcih čisto dovolj. Obstaja kaj takšnega za čim nižje pare?

52456 ::

bastadu je izjavil:

Če si lahko malo sposodim temo:
Iščem cenovno ugoden visokotlačni čistilec iz katerega bi za en drug namen potreboval visokotlačno črpalko. Pogoj mi je, da je črpalka čim bolj kvalitetna (kovinska?), pretok rabim minimalen, pritisk rabim 50-100 barov torej bodo kakšne 100-120 barov varianta, kar je bolja ali manj minimum pri teh čistilcih čisto dovolj. Obstaja kaj takšnega za čim nižje pare?

http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si...

Tomson ::

O tem Lidlovem sem lani bral kar na nekaj nemških forumih, da je na papirju super, v praksi pa vse prej kot to. Od postov ki so trdili da nima pritiska niti toliko kot navadna zalivalna cev, do razočaranih kupcev, ki so ga priklopili pa sploh ni delal, do tistih ki jim je odpovedal po nekaj tednih, predvsem pa so po večini bili istega mnenja, raje še malo našparat pa kupit kakšnega Karcherja ... Je pa po drugi strani bilo tudi kar nekaj pozitivnih mnenj.

Tudi ne vem zakaj je v Lidlih v tujini cena 88€, pri nas pa 129€?!

Gre pa sicer za Parkside PHD 150 B2 model, ki je menda rebranded LAVOR ...

Sicer pa glede na politiko LIDLa, da se zadeva ob nezadovoljstvu mirno lahko zamenja, praktično ni razloga zakaj ne probat ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bastadu ::

Ker bom črpalko moral odmontirati ven, dvomim da bi jo ob nezadovoljstvu lahko menjal ... Pa Lidlovi izdelki mi ne slovijo neko bo bajni kvaliteti, tako da ...

Tomson ::

Če ti je kvaliteta na prvem mestu, si izberi enega od Karcher modelov, pač glede na potrebe in željeno ceno ---> KLIK oz. njihova trgovina ---> KLIK

Niso ravno poceni, so pa kvalitetni!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Janac ::

Mene pa zanima če lahko z visokotlačnim čistilcem spiham prah s kompa?

bastadu ::

Ja kaj ga boš z vodo spihal? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

francek1 ::

Tomson je izjavil:

O tem Lidlovem sem lani bral kar na nekaj nemških forumih, da je na papirju super, v praksi pa vse prej kot to. Od postov ki so trdili da nima pritiska niti toliko kot navadna zalivalna cev, do razočaranih kupcev, ki so ga priklopili pa sploh ni delal, do tistih ki jim je odpovedal po nekaj tednih, predvsem pa so po večini bili istega mnenja, raje še malo našparat pa kupit kakšnega Karcherja ... Je pa po drugi strani bilo tudi kar nekaj pozitivnih mnenj.

Tudi ne vem zakaj je v Lidlih v tujini cena 88€, pri nas pa 129€?!

Gre pa sicer za Parkside PHD 150 B2 model, ki je menda rebranded LAVOR ...

Sicer pa glede na politiko LIDLa, da se zadeva ob nezadovoljstvu mirno lahko zamenja, praktično ni razloga zakaj ne probat ...


Lidl ni Hofer; preberi si drobni tisk!

bastadu je izjavil:

Ja kaj ga boš z vodo spihal? :P

Če pa ima njegov komp vodno hlajenje, no! ;-)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Shkorc ::

V Lidlu imajo spet en čistilec v akciji: http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

Vreden tega denarja?

Hvala

noraguta ::

btw kje imajo pa kaj visokotlačne cevi po normalni ceni, se mi je pri eni odlomil navoj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mustang2142 ::

Shkorc je izjavil:

V Lidlu imajo spet en čistilec v akciji: http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

Vreden tega denarja?

Hvala


Če ga uporabljaš izključenega za rože zalivat je dober.

Pro_moted ::

Shkorc je izjavil:

V Lidlu imajo spet en čistilec v akciji: http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

Vreden tega denarja?

Hvala


Je vreden tega denarja, plus tega je 3 leta garancije.Za uporabo doma in okoli doma je čisto dovolj Komentarje kot je zgoraj od @Mustang pa enostavno spreglej. To je tako kot da zafustriran VAG-ovec komentira Citroenove avtomobile.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Martin Krpan ::

Mogoče kdo ve kako je z združljivostjo priključkov različnih proizvajalcev?
Konkretno me zanima ali je Lavor kompatibilen še z kakšnim drugim.

Shkorc ::

Mustang2142 je izjavil:

Če ga uporabljaš izključenega za rože zalivat je dober.


Res? Zakaj?

BorutK-73 ::

Martin Krpan je izjavil:

Mogoče kdo ve kako je z združljivostjo priključkov različnih proizvajalcev?
Konkretno me zanima ali je Lavor kompatibilen še z kakšnim drugim.

Lavor vs Karcher vem da ne paše.

Magic1 ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

http://katalog.lidl.si/38fa7bc4-090e-44...

Mnenje za domačo uporabo? Lidlov je max 70 barov, hoferjev pa 150, a je dvakrat dražji. Ali sploh rabiš tako moč?
Magic

borut_p ::

preveri ali je pumpa plastična ali kovinska. pri plastični ne moreš zadeve uporabljat dlje od nekaj minut - tako da pisati da je idealna za čiščenje tlakovcev na dvorišču je malo bosa.
verjetno pri hoferju dobiš par dodatkov zraven.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugoden visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718423 (2403) celje
»

Kateri visokotlačni čistilec?

Oddelek: Loža
267052 (3201) xseki
»

Kateri Karcher/visokotlačni čistilnik

Oddelek: Loža
3611497 (2678) Pandorumx5
»

visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
219587 (3357) lejko0
»

Kakšen visokotlačni čistilec kupiti?

Oddelek: Loža
3729022 (9874) kuglvinkl

Več podobnih tem