» »

Parkside izdelki - vaše izkušnje

Parkside izdelki - vaše izkušnje

«
1
2 3

Ijus ::

Yo. LP.

Imel bi vprašanje in sicer:

Kakšne so vaše izkušnje z ParkSide orodjem?



Je to za kaj? Je tako kot nekateri pravijo, da je ParkSide zelo dobra firma z budget cenami svojih izdelkov ali gre za še eno bolj tko-tko bedno firmo z bednimi izdleki? Kake imate vi izkušnje? Oziroma, če poveste karkoli o tej firmi in njihovih izdelkih.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

d4vid ::

Jaz mam kar nekaj njihove robe. Za tak denar boš moral kar iskat podobno kvaliteto. Jaz sem za hobi več kot zadovoljen. Če je dovolj denarja, vzami performance verzijo. Močneje in brezkrtačni motorji.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ijus ::

Lahko še kdo kaj pove?

Drugače d4vid hvala za podane infrmacije.

Ter kje vi kupujete te ParkSide izdelke?
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

bemfa ::

Hofer/Lidl, dobra cena pa nič ne komplicirajo z garancijo. Kvaliteta zadovoljiva, ampak z raznim profi orodjem se pač ne more primerjat. Za domačo rabo povsem ok, če si pa s tem orodjem služiš kruh, pa se splača sečt globje v žep.

DePalmo ::

Kolikor berem na FBju je s tem tako kot z vsem ostalim orodjem: dokler deluje je dovolj dobro, ko pa ne deluje več je pa za en k. In imaš obe skrajnosti kjer nekateri trpinčijo to orodje skoraj dnevno in kar dela, drugi ga vzame iz škatle pa je že polomljen.

Osebno imam izkušnjo samo z eno njihovo baterijsko udarno pormašino. Deluje in je za moje potrebe zelo dobra. Baterija je skoraj kot nova odpovedala in boljšega poteka uveljavljanja garancije še nisem imel, še iz hiše mi ni bilo treba ker so odpeljali staro baterijo in dostavili novo. Bi imel še več njihovega orodja, ampak se mi ne da drenjat v trgovini zanj. Nekateri so prav obsedeni s tem orodjem in če nisi pred trgovino ob 7.30 v vrsti (odpre se ob 8.00), ne boš prišel na vrsto.

Sedaj se je začela še pri nas pojavljati "črna" serija, katera naj bi bila še boljša od zelene.

kriptobog ::

Brat ima v delavnici pol zadev od Parkside. Pravi, da se mu ne splaca kupovati hudih znamk, ker je zivljenska doba tam tam, le da je Parkside veliko cenejsi.

Likalnik ::

jaz uporabljam samo Parkside...imam zelo veliko njihovega orodja...prav tako Performance in navadne serije.
Za hobi so super...jaz sem s tem orodjem prenovil hišo....z njim obrezujem drevje, popravljam avtomobil, menjam feltne...praktično vse kar rabim zase.
garancija je 3 leta...v primeru težav ti jo zamenjajo/popravijo.

pač za doma je super...če boš pa poklicni avtomehanik in rabiš pnevmatsko pištolo potem pa ne vem, če bo to zate

cypena ::

Jaz imam iz Lidla eno Parkside baterijsko vrtalko-šraubarco ter eno starejšo podobno iz Hoferja in mi obe delata kot šus in brez napak ali težav. Ona precej starejša vrtalka iz Hofra ima že rahlo opešano baterijo, kar je popolnoma upravičeno glede na njena leta, vendar je še vedno uporabna. Te zadeve so ok in čisto zadovoljive, če le nimaš smole in dobiš v petek ob 2h narejen izdelek... če so težave imaš pa kar precej garancije in neseš nazaj. Na splošno ni slaba roba in se da delat z njo, če maš take želje :)
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Avenger ::

Kaj pa vem. Kokr kera stvar. Kupil sem majhno zadevco za ročno graviranje. Po 3 minutah se je notri zlomil jeziček za on/off. Računa nisem spravil, tako da sem sprintal drugega in zdaj pač dela. Imel sem tudi pnevmatske škarje za rezanje pločevine... spet, po nekajkratni uporabi se je eno rezilo enostavno odlomilo na inox plehu, pa sem 100% da nisem rezal predebelega pleha.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Amdforce ::

Za hobi program je super, za resno delo je Milwaukee.

Cveto ::

Za hobi je ok. Meni se skurilo ni še nič, res pa je, da to ni na nivoju kakega Metabo ali podobnega. Imam vijačnik, obrezovalec žive meje, nitkarico in brusilnik.

Snegec ::

Jaz imam praktično vse stroje doma od Parkside in sem za svoj hobi program povsem zadovoljen. +cena je ugodnejša od raznih Makit itd.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

BlaY0 ::

Cveto je izjavil:

Za hobi je ok. Meni se skurilo ni še nič, res pa je, da to ni na nivoju kakega Metabo ali podobnega. Imam vijačnik, obrezovalec žive meje, nitkarico in brusilnik.

Zakaj naj ne bi bilo na nivoju? Meni se zdi čisto na nivoju. Imajo tudi Performance program, ki je še vedno precej cenejši od Makite ali Metaba.

Cveto ::

Ni isto. Je pa več kot dovolj dobro.

starfotr ::

Po moje je največji problem podpora po prodaji. Kupiš npr. priznano znamko, dobiš po več letih zobnike, baterije ipd. Tu lahko kupiš samo baterijo, pa še to ne vedno v letu pač pa samo takrat, ko so v prodajnem asortimanu.

Jaz še vedno raje kupim Makito, Milwaukee, Bosch, Dewalt, Metabo, Hilti ali Hitachi.

BlaY0 ::

starfotr je izjavil:

Po moje je največji problem podpora po prodaji. Kupiš npr. priznano znamko, dobiš po več letih zobnike, baterije ipd. Tu lahko kupiš samo baterijo, pa še to ne vedno v letu pač pa samo takrat, ko so v prodajnem asortimanu.

To je edina slaba stran, oziroma to, da če se ti orodje pokvari, ti ga ne bodo zamenjali, ker ga 90% nimajo na zalogi (razen če se ti pokvari že par dni po tem ko si ga nabavil), ti pa brez vprašanja vrnejo denar. Ampak jasno ti ne rabiš denarja temveč orodje in to takoj. Se pravi ni problem v samem orodju ampak v storitvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

DePalmo ::

Da ne bo kdo narobe zastopil. Storitev je res taka da imajo orodje zelo poredko na zalogi in menjava praktično ne pridev poštev. Dobiš pa denar nazaj brez problemov, ni to Bauhaus ali Obi kjer se moraš kregat.

Groot ::

Mah glede na trende da posamezni rezervni deli stanejo za polovico ali pa še več same naprave (pustimo ob strani če se pokvari zgolj nek gumb ali kaj podobnega, to razni majstri uredijo tudi sami) je vsaj meni osebno za dobavljivost delov po izteku garancije dokaj vseeno. Pa tudi glede garancije je prej pravilo kot izjema da se bo na stvar čakalo lep čas. Zato raje dobim takoj nazaj denar in grem lahko če res rabim orodje takoj še isti dan kupit novega.

BlaY0 ::

Konec koncev niti ne rabiš kupit... Bauhaus, Obi... izposojajo orodja, tako da če res nujno nucaš je to lahko rešitev.

Sem pa razdiral že par teh Parkside orodij in moram reči da je kvaliteta plastike precej na nivoju. Pa tudi sama ohišja so dobro zinženirana, tako da dejansko zdržijo vse obremenitve tam kjer se pojavljajo. Baterija je tudi zelo solidna in je edini del, ki ga nikoli ne dajo na skonto.

Me pa zanima, če ima kdo izkušnje z njihovim udarnim baterijskim izvijačem in lahko po možnosti primerja recimo s kakim brendom.

z3ro ::

Amdforce je izjavil:

Za hobi program je super, za resno delo je Milwaukee.

Tole.

PacificBlue ::

Imam dve baterijski, poleg klasične tudi mini varianto, ki je dobra za sestavljanje pohistva itd. Potem imam tudi udarno bor mašino pa cirkularni brusilec. Pri brusilcu so mi šle pred dnevi krtačke, se je samo še pokadilo. Res, pa da sem jo gonil. Prebrusil kuhinjo na novo.
Kaj drugega pa se mi še ni pokvarilo, ne uporabljam za profesionalno rabo, ampak za dela doma itd. Zelo soliden izdelek za ta denar.
Za vse ostalo, pa imaš Makita, Bosch, Dewalt...

Cveto ::

BTW, baterija za Metabo vijačnik (originalna) je bila dražja od Parkside vijačnika (z baterijo).

BlaY0 ::

Kar se baterije tiče, je lahko vse hitro jasno. Odpreš in pogledaš katere celice so notri. Tukaj bi kvečjemu zastrigel z ušesi, če se baterije ne bi dalo podreti.

PacificBlue je izjavil:


Za vse ostalo, pa imaš Makita, Bosch, Dewalt...

No ja, jaz sem enkrat z Makitino bormašino praznil štirno. Po dveh kubikih je šla. Makita, ne plastična pumpa :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Motion ::

Imam nekaj orodja, Baterijska vrtalna, kotna brusilka, torna,baterijska nitkarca,,, in vse za enkra dela super. Za okrog hiše več kot dovolj kvalitetno in ugodno. Čakam da dajo vn še kako robotsko kosilnico.

NiggerBob ::

ParkSide spajkalnik - crknil ob prvem lotanju. Računa nisem več imel.
ParkSide dremel mini vrtalnik - vpenjalna glava nenatančno izdelana, opletala levo-desno, vrgel v smeti.
ParkSide svedri - sveder se zdrobi ob prvem resnem vrtanju v kovino
Nikoli več ParkSide.
Od poceni orodja raje Einhell ali kakrkoli drugega, samo ne ParkSide.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

starfotr ::

Einhell je pa res biser, ja.:))

ytodf ::

jebene račune poslikajte s telefonom, pa si lahko s tistim papirjem nekaj obrišeš, če češ...

parkside je čisti hobby, einhell pa je menda za en čink bolj trpežen, nobeno ni za profije...

ampak za tiste 3 police našravfat v kleti in-ali garaži je oboje dobro.

salesky ::

NiggerBob je izjavil:

ParkSide spajkalnik - crknil ob prvem lotanju. Računa nisem več imel.
ParkSide dremel mini vrtalnik - vpenjalna glava nenatančno izdelana, opletala levo-desno, vrgel v smeti.
ParkSide svedri - sveder se zdrobi ob prvem resnem vrtanju v kovino
Nikoli več ParkSide.
Od poceni orodja raje Einhell ali kakrkoli drugega, samo ne ParkSide.


Ti maš pa res preveč dnarja da bi kupoval ParkSide...

Utk ::

NiggerBob je izjavil:

ParkSide spajkalnik - crknil ob prvem lotanju. Računa nisem več imel.
ParkSide dremel mini vrtalnik - vpenjalna glava nenatančno izdelana, opletala levo-desno, vrgel v smeti.
ParkSide svedri - sveder se zdrobi ob prvem resnem vrtanju v kovino
Nikoli več ParkSide.
Od poceni orodja raje Einhell ali kakrkoli drugega, samo ne ParkSide.

Tebi pa res ni drugo za dat v roke kot kramp.
Kako bo mini vrtalnik opletal. Sej ne daš pol metrskega svedra not.

z3ro ::

ytodf je izjavil:

jebene račune poslikajte s telefonom, pa si lahko s tistim papirjem nekaj obrišeš, če češ...

Za parkside sploh ne rabiš računa baje, pokličeš servis in poveš serijsko..

floyd1 ::

Parkside rezalnik utorov za zidove mi je crknil po nekajdnevni uporabi. Pa sem rezal izključno v mehek siporex. Katastrofalen rezultat. Kot bi zlomil kuhinjski nož pri mazanju margarine na kruh... Žal sem ga kupil "na zalogo" in pričel uporabljati šele po preteku garancije.

Vbodna žaga dela po nekaj letih še vedno super. Celo posojal sem jo že (seveda normalnim).

El. sponkalnik sicer deluje, a je zaradi slabe glave (totalno zanič material) le pogojno uporaben. Preveč mašenja in zastojev za kako resno delo. Solidno je deloval le ob prvi in drugi uporabi, potem pa je bilo konec veselja.

Krožna aku žaga iz performance serije je naredila že ogromno in še vedno dela kot prvi dan. Bi takoj kupil še enkrat, ampak... tu je problem z baterijo, ki je več ne dobiš, ker so malo po mojem nakupu naredili novo serijo z drugačnimi kontakti.

Pištola za vroče lepljenje je bila slaba šala. Zame neuporabna, nenatančno narejena, po nekajkratni uporabi že slab kontakt med "postajo" in pištolo, zato je tudi slabo topila lepilo. Že pred leti zabrisal v koš.

Za dlako boljše izkušnje imam s hofer orodjem, a je tudi tu izkušnja precej (z)mešana:|:
Fenomenalna štemarca, solidna šraufarca, zelo hitro skurjena mini krožna žaga.

ytodf ::

floyd1 je izjavil:

Fenomenalna štemarca, solidna šraufarca, zelo hitro skurjena mini krožna žaga.

ja, itak, če žagaš fosne in štafle... lepo bi žagal krilca iz balse za aviončke, bi še zdaj delalo...

floyd1 ::

Za vse zgoraj našteto normalna uporaba, po pameti. Nikoli na silo. In izpihovanje s kompresorjem po večjih delih. Edino štemarca, tisto pa sem včasih malo zlorabljal. A še vedno super dela.

Motion ::

Izpihovanje je res potrebno, Samo pri vseh znamkah. Prah od cegla bo zjebal glih tako dewaltko kot pa hobi verzijo .

NiggerBob ::

Utk je izjavil:


Tebi pa res ni drugo za dat v roke kot kramp.
Kako bo mini vrtalnik opletal. Sej ne daš pol metrskega svedra not.


Ni opletal polmeterski sveder. Opletala je glava sama, brez vpetega orodja, ker je bila ekscentrična. Ali je bila nenatančno stružena ali pa narobe izvrtana luknja za vpenjanje, se nisem poglabljal. Pa definitivno prevelika zračnost v ležaju, neugodna glasnost in neprijetne vibracije v rokah.
Kupljena je bila samo kot backup, pa še za ta namen ni bila dobra.
Ko boš enkrat delal z dobrim orodjem, takrat me boš mogoče razumel. Do takrat pa pridno žgance papaj in treniraj s krampom.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NiggerBob ()

kuglvinkl ::

Gledam zdej nek pretečen oglas za namizno krožno žago, 80 evrov. Mislm, od Boscha se vse začne pr 400+, tko da za tolk, kolkr sam rabim, po mojem bi jo ubodel. Pa še potezno krožno za tak keš...
Your focus determines your reallity

rejven ::

Sem že nekje enkrat napisal,s Parkside sem zelo zadovoljen za ta denar, baterije so kvalitetne (celice), dela za doma kot more. Tudi krožno žago imam, dela kot urca pa je že nekaj zrezala. (Pa imam pri bratu na razpolago vso profi orodje za izposodit, če bi rabil samo da ne hodim skos...rabim kaj doma met...). Če rabiš občasno je to to. 3 leta garancije, dela, ni pa verjetno namenjeno 8h uporabi. (Čeprav sem en baterijski vrtalnik enkrat gonil 2h zapored, z menjavo baterij, pa še sedaj dela.)

Ijus ::

yo folk. OP tuki.
ja hvala vam vsem za podane informacije in napisane izkušnje.
vidim, da je za hobi pri vam res v redu ta firma. da dobro služi namenu. predvsem glede cene.

ja stvar je taka. s fotrom sva kupila dve motorni žagi. ena je električna druga je bencinska.
nisva ju še probala. vam poročam.

kupila sva ju ta teden v sredo v LIDLu.

fotr rad gleda YT od muske do teh recenzij za hobi do pro izdelkov za orodje.
pa je nekako ugotovil da je ParkSide firma res dobra in priznana za svoj denar.
da ParkSide izdelki res veliko nudijo za svoj denar.

jaz kakor sem prijel v roko električno motorko je res solid build. bila je pa reci piši 50€. prov tist LOL. smešno poceni.

drugače pa ja: če si konj boš tud makito al pa huskwarno zjebal v roku pol ure. hehe. tko da z orodjem je treba načeloma z vsem delat pazljivo in spoštljivo.

no kakor koli že: vam poročam v roku 14 dni kako se bosta obnesli. dobimo drva na dom pa jih bova s fotrom žagala pa cepala.

še en krat hvala vsem za podane informacije in napisane izkušnje. LP.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Zimonem ::

Te teme so že bile. Tudi silen motorke so bile najboljše na svetu.
Je pa to orodje za prah nabirat ali če delaš največ po pol ure. O kvaliteti pa ni sledu. Hitro je vse šlo ko se lotiš kakega dela. Milwaukee , Hitachi in Makita pa kar je pri bajti še vedno delajo. Ravno tako štilarce. Pa še dele dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Snegec ::

Po možnosti večino delov za vse te stroje dela ista tovarna na Kitajskem, samo brand je drug na končnem izdelku ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Cveto ::

A kdo ve, kje bi se dobil polnilec za Hofer baterije?

m3k ::

Cveto je izjavil:

A kdo ve, kje bi se dobil polnilec za Hofer baterije?

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...

Motion ::

Cveto je izjavil:

A kdo ve, kje bi se dobil polnilec za Hofer baterije?


A nimajo tega stalno v hoferju (skupaj z baterijami)?

Cveto ::

Naj bi imeli, samo jaz nisem našel. Imajo sedaj znižano, recimo vrtalko za 28 (namesto 35) in baterijo za 15 (namesto 20). Samo polnilcev ni.

Hvala, samo bom iskal pri nas, ker tukaj poštnina pobere ves prihranek.

darkolord ::

kuglvinkl je izjavil:

Gledam zdej nek pretečen oglas za namizno krožno žago, 80 evrov. Mislm, od Boscha se vse začne pr 400+, tko da za tolk, kolkr sam rabim, po mojem bi jo ubodel. Pa še potezno krožno za tak keš...
Imam namizno krožno od Parkside, pa je sicer moč in kvaliteta reza odlična, ima pa izredno zanič "ograjico" (fence) - je labava, ker je tanka in fiksirana samo na eni strani, tako da jo lahko za ene 3-5 mm ukriviš, če s prstom pritisneš nanjo od strani. Na koncu to pomeni, da bo rez glih ene tolk natančen ...

Motion ::

darkolord je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Gledam zdej nek pretečen oglas za namizno krožno žago, 80 evrov. Mislm, od Boscha se vse začne pr 400+, tko da za tolk, kolkr sam rabim, po mojem bi jo ubodel. Pa še potezno krožno za tak keš...
Imam namizno krožno od Parkside, pa je sicer moč in kvaliteta reza odlična, ima pa izredno zanič "ograjico" (fence) - je labava, ker je tanka in fiksirana samo na eni strani, tako da jo lahko za ene 3-5 mm ukriviš, če s prstom pritisneš nanjo od strani. Na koncu to pomeni, da bo rez glih ene tolk natančen ...


Jst mam baterijsko, Ok za kdaj kaj odrezat kjer ni tolk momembna kvaliteta reza, sam je prešvoh za kaj finega delat. .

Wolfie ::

Ima kdo akumulatorsko teleskopsko žago in teleskopske škarje? Kakšne so izkušnje?

Avenger ::

Snegec je izjavil:

Po možnosti večino delov za vse te stroje dela ista tovarna na Kitajskem, samo brand je drug na končnem izdelku ;)


To sploh ni daleč od resnice. Vendar je še vedno razlika med izdelki. Kitajc lahko naredi zobnik iz jekla ali pa iz aluminija ali pa plastike. Ležaji so lahko zaprti ali odprti. Če je lastna cena izdelka, ki je narejen z veliko rezervami pri trpežnosti materialov (zobnik mora zdržat 100Nm, not dajo takega, da zdrži 150Nm) 100€ je lastna cena izdelka, pri katerem so šparali na vsakem koraku 30€, na koncu stane v trgovini prva varianta 300€, druga pa 90€. Oboje je made in China. Kaj boš vzel?

Fora je le, da tiste prve variante skoraj noben več ne dela. Milwaukee mogoče.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zimonem ::

Milwaukee je Kitajc pod lastništvom tti. Delajo še ža kup drugih znamk. Je pa odvisno od vgrajenih materialov. Pa tudi med Ryobi in Milwaukee ne moreš menjat delov.

Rias Gremory ::

Od 3.3. so Parkside izdelki v Lidlu.
Če bo kdo kaj kupil, naj javi, če je zadovoljen.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603200004 (8109) lopov
»

Hofer vs. Lidl "tehnična" roba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567904 (3083) hojnikb
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726366 (10647) Silici
»

Akumulatorski vijačnik / vrtalnik (prvo aku. orodje kasnejšega kompleta) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911990 (9412) BorutO
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813084 (8402) bozgo88

Več podobnih tem