» »

Visokotlačni čistilec

Visokotlačni čistilec

1
2
»

zrataj4201 ::

Oba sta bolj ali manj enaka.Lidlov tmax malni tlak je tudi 150 barov, vendar nobeden od teh tlakov ni tisti, ki ga ti pričakuješ. Za tlakovce je najbolje uporabiti dodatek namenjen prav za to.Očisti odlično.
Tudi sam se ne strinjam z Mustangom.Sem imel Karcherja in ga tudi 2x popravljal, ker je baje boljša serija, kovinska črpalka in ostale bedarije.Vseeno je bil po popravilu uporaben zelo, zelo kratek čas.
Za domačo uporabo je več kot dovolj iz Hofer ali Lidla.Pa še 3 letna garancija. Sam z njim čistim tudi bazen. Bo pa po 10 letih čas za novega.Takrat sem ga kupil v Hoferju v Avstriji.
Če pa misliš na črno ali na belo imeti za vsakodnevno pralnico vozil, pa kupi kaj drugega.

Magic1 ::

Sem mislil kupit tudi namensko glavo za tlakovce, ki jo prav tako prodajajo v Lidlu in Hoferju za malo čez 30€.
Magic

Magic1 ::

Magic1 je izjavil:

Sem mislil kupit tudi namensko glavo za tlakovce, ki jo prav tako prodajajo v Lidlu in Hoferju za malo čez 30€.


borut_p je izjavil:

preveri ali je pumpa plastična ali kovinska. pri plastični ne moreš zadeve uporabljat dlje od nekaj minut.

Kako pa to preverim?
Magic

theBill ::

Da ne odpiram nove teme, kupujem nov vap za razna manjša dela okoli hiše, pranje enduro motorja 1x tedensko, skratka nič resnega, ne rabim 150+ barov, rotirajoči šob, itd.

Dosedanji najbolj cheap kitajski s plastično pumpo mi je zdržal 10 let, včeraj se je pa "uscal". Popravljati ga itak nima smisla, ker je bil nov kupljen za 40€.

Kaj pravite na tole zadevo? Firme Lavor sicer ne poznam, ampak glede na to da jih prodajajo ob Karcherjevem profi programu, ne more biti slaba.
http://www.ideo.si/visokotlacni_cistiln...

jero_no1 ::

Dokler kupuješ hobi variante do 200€ se mi zdi, da je vse isto narejeno. Če imaš srečo ti dela 10 let, če je nimaš ti bo delalo samo 1 teden dlje, kot je garancija :)

BorutK-73 ::

Mi imamo Lavor vap že par let, do sedaj brez problema.

ps
Je pa moj močnejši kot ta na linku.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Jaz imam prav firmo Wap alto, vec kot 10 let, dela bp.
Tomi

monaco ::

Imam Karcherja kupljenega se za silinge v začetku devetdesetih in je samo cev razpadla. Karcher kupljen za 500eur je bil 1x na servisu v garanciji in 2x potem. Zamenjanih par stvari. Zdaj imam ze dve leti tega na kolesih iz Lidla in je za domačo uporabo zelo ok. Zraven je bila rotacijska šoba in res dobro ocisti vse... Za domačo uporabo je neumnost dat 500eur za Karcher...
www.ramsak.si

BlackLight ::

Torej nam je crknil Lavor in Lidla/Hoferja, in se sedaj malce odločamo za nakup novega. Pa me zanima kaj priporočate, večinoma ga uporabljamo za pranje avtov/motorjev in sodov.

dxx ::

BlackLight ::

Kaj pa ta ki je sedaj bil v Hoferju? https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... ?

dxx ::

Predrago IMO.
Zgoraj linkan k3 je zelo podoben, pa je cca 140e.

BlackLight ::

Torej ravno ga kupujem in naletim da ima mimovrste akcijo. Pa me zanima kaj priporočate K2 ali K3?

https://www.mimovrste.com/visokotlacni-...

https://www.mimovrste.com/visokotlacni-...

lonewolf_ ::

https://www.lidl.si/sl/akcija.htm?artic...

Doma imajo K5 karcherja, in vem, da ne bo isti tale. Samo me zanima, če kdo slučajno ve, ali ima tale lidlov turbino in notranje dele plastične ali kovinske?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

lonewolf_ ::

Nevermind, že našel. Ga ima kdo iz prejšnjih ponudb? Se za pod 100€ dobi kaj boljšega?

Material
Motorgehäuse: Polypropylen (PP)
Pumpe: Aluminium
Handgriff-Gestänge: Polypropylen (PP)
Räder und Radkappen: Polypropylen (PP)
Schlauch: Polyvinylchlorid (PVC)
Pistole, Düse, Lanze und Verbindungselement: Polyamid (PA)66+30GF
Reinigungsmittelbehälter: Polyethylen (PE)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

dragonlord ::

Jaz ga imam... Za pranje avta super zadeva, lahek za prenasati... Sicer vse skupaj zgleda bolj bogo ampak za ta denar je ok!

lonewolf_ ::

Pa je kompatibilen z ostalimi vapi recimo, lavor, kercher alii bosch? Se da dobiti kak adapter?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

dragonlord ::

Oh nimam pojma... Tega se nisem scekiral..

Groot ::

lonewolf_ je izjavil:

Pa je kompatibilen z ostalimi vapi recimo, lavor, kercher alii bosch? Se da dobiti kak adapter?


Kompatibilen v kakšnem smislu? Priključek za vodo je klasičen pač na hitro spojko. Ostalo pa ne vem kaj imaš v mislih

kladivo ::

Jaz imam LAVORWASH Giant 28, mislim da z podobnimi specifikacijami z medeninasto pumpo.
Na spletu sem iskal približek karcherjevem K7 pa sem ga našel tukaj :
https://www.itehnika.si/izdelki/visokot...

upam da sem pomagal :)

lonewolf_ ::

Meni se je pri prvi uporabi zlomila posodica penilca, so hoteli, da cel komplet spakiram in prinesem nazaj za garancijo... Sem jih malo postrani pogledal.

Potem pa sem vseeno raje poklical serviserja pa priložil sliko v mailu in sem v parih dneh dobil od boljšega parksidovega čistilca posodico, ki je občutno iz trpežnejše plastike. Zdaj sem opral že ene 20 avtov pa vedno bp. Resda ni primerljivo močan z nekimi karcherji 300€+, ampak toliko koliko jaz šamponiram, je čisto dovolj in lepo spere dol. Pene sicer ne naredi ne vem kako goste, res je pa da nimam niti pravega šampona za peno.

Drugače pa se dajo dobiti od kitajcev adapterji, da lahko eno pištolo daš na drugega itd. Recimo penilca doma na karcherju ne morem uporabit, ne bi blo pa švoh, ker si dosti prej konec :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

klinker ::

Jst imam ze drugo leto zelenega Lavor-ja. 180€ je bil v Merkurju, modela se ne spomnem, ima pa alu pumpo in zraven vse prikljucke - posodo za snow foam, vrteco krtaco in rotacijsko sobo - opral z njim lani v susu cca. 500m2 parkirisca bp.

Gambino ::

Tole je za ta denar najbolje, po moje kar se dobi LINK

kixs ::

Kaj pa tale zdaj pri Lidlu?

https://www.lidl.si/sl/p/oprema-za-avto...

lonewolf_ ::

kixs je izjavil:

Kaj pa tale zdaj pri Lidlu?

https://www.lidl.si/sl/p/oprema-za-avto...



Imam podobnega Parkside.

Avto in vse ostalo boš lahko opral, ampak boš pri tem porabil malo več časa za temeljitost. Pa tudi podrgnit boš moraš malo bolj potem z krpico za tisto "zažrto" prašno umazanijo.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

kixs ::

Rabil bi tudi za pranje zunanjih zaluzij - morda predvsem to, ker mi moja tezi :lol:

fikus_ ::

Pretok vode na spodnji meji. Je pa poceni in 2 leti garancije. Za žaluzije bo verjetno dovolj, avto moraš pa itak drgniti še s kakšno gobo/krtačo, če hočeš da je čist.

PS Verjetno je ceneje da kupiš to, kot menjaš tvojo! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

lonewolf_ ::

Mi smo stare žaluzije enkrat na par let dol vzeli, pa z gobico za posodo in z arf čistilnom vse očistli.. par ur dela, so pa kot nove. Samo vap tega ne bo dosegel, pa če je 500€+
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

kixs ::

Avto perem enkrat na leto. Zaluzije pa tudi. Se moram se odlocit, ker je ze tolk razne krame oz. tehnike doma, da mi bo pocasi v bajti prostora zmanjkalo :lol:

klinker ::

Zaradi zaluzij kupovat wap nima smisla. Te bos lepo opral edino kot so ze gor napisali, gobica in gasa.

kixs ::

Sej js tudi tako studiram...

dvojka ::

Na žaluzijah sem jaz diplomiral :) Na koncu se mi najbolje obnese poleg tega da jih perem takoj po dežju:
1. Pošpricam žaluzije z vodo kar iz navadne cevi
2. Pošpricam z megliem
3. Baterijski vrtalnik v katerega vtaknem odrezano plastično ščetko za WC: Krtača
4. Operem z vodo. Uporablkjam deževnico.
5. Dvignem žaluzijo in očistim okno od zunaj.

To mi je najhitrejši in najbolj temeljit postopek pa sem probal že marsikaj. Sedaj iščem varianto kako krtačiti 3 lamele na enkrat in ne eno. Ker bi v takem primeru porabil 5 minut na žaluzijo in ne 15 :)

Uporabljati samo wap na žaluziji je premalo.

lonewolf_ ::

dvojka je izjavil:

Na žaluzijah sem jaz diplomiral :) Na koncu se mi najbolje obnese poleg tega da jih perem takoj po dežju:
1. Pošpricam žaluzije z vodo kar iz navadne cevi
2. Pošpricam z megliem
3. Baterijski vrtalnik v katerega vtaknem odrezano plastično ščetko za WC: Krtača
4. Operem z vodo. Uporablkjam deževnico.
5. Dvignem žaluzijo in očistim okno od zunaj.

To mi je najhitrejši in najbolj temeljit postopek pa sem probal že marsikaj. Sedaj iščem varianto kako krtačiti 3 lamele na enkrat in ne eno. Ker bi v takem primeru porabil 5 minut na žaluzijo in ne 15 :)

Uporabljati samo wap na žaluziji je premalo.


3d naprintan nastavek za 3 ščetke pa povezane preko jermena? :D
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

dvojka ::

Če imaš varjanto se priporočam :) Tud plačam dobro za prototip :)

windigo ::

dvojka je izjavil:

Če imaš varjanto se priporočam :) Tud plačam dobro za prototip :)

Jaz tudi. Dodaten plus, če zraven še moči/spira krtače.

c3p0 ::

HDem 540 po par letih priklopil in pri pištoli teče ven voda, očitno je nekaj preperelo in spustilo.

Preden vzamem narazen, se te stvari dajo popravit, oz. se dobijo deli?

Zvezdica27 ::

ej, jaz prodajam svojega hercules, če kdo hoče, dela normalno, je pa bil v uporabi cca 5 let cca 10x na leto. kaj jaz vem, make me an offer
zz
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugoden visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718738 (2718) celje
»

Kateri visokotlačni čistilec?

Oddelek: Loža
267323 (3472) xseki
»

Kateri Karcher/visokotlačni čistilnik

Oddelek: Loža
3611628 (2809) Pandorumx5
»

visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
219620 (3390) lejko0
»

Kakšen visokotlačni čistilec kupiti?

Oddelek: Loža
3729059 (9911) kuglvinkl

Več podobnih tem