» »

Priprave na mrzlo zimo

Priprave na mrzlo zimo

««
9 / 12
»»

kriptobog ::

Glugy je izjavil:

Topla oblačila, tople odeje..druzga se ne rab. ogrevanje samo toliko da ne zmrzne več je luksuz ki je prijeten ampak nepotreben.


za socialkarje. OStali pa lepo ogrevamo na normalno temperaturo.

dexterboy ::

khm... osebno mi gre full na smeh, ampak... v resnici bi morali teči solze;

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-te...

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-ne...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Voss ::

dexterboy je izjavil:

khm... osebno mi gre full na smeh, ampak... v resnici bi morali teči solze;

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-te...

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-ne...


Če bo Rusija popolnoma ustavila dobavo plina, bodo zapirali industrijo

Na mestu Putina, bi me dejansko skrbelo, da so Nemci pripravljeni iti tako daleč.

Buggy ::

kapitalalizem v najbolj izrojeni obliki, ki je po definiciji taka samo takrat ko ji pase, zna pa take stvari, ko ima probleme prevaliti na drzavo in vse nas...ko kujejo miljardne dobicke (kot trenutno naftne druzbe) pa vsi nastavljamo anuse na polno odprte in se sprijaznimo z dejstvi. Upam da bodo teli "vojni dobickarji" dobili fajn po picki. Tako kot je to povedano tukaj...



prevec truptardov, rumenjakov in nazadnjaskih idiotskih klerotov je na tem svetu !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

feryz ::

Kaj pa lapa tale? Naj bo srečen, da ima še glavo na ramenih in par deset jurjev plače mesečno.
Kako naj politiki obdavčijo tiste, ki jih plačujejo? Bla, bla, bla.
Edino raja jih lahko obglavi, drugi jih ne bo.

Buggy ::

...se bojim, da do tega scenarija ni vec tako dolgo, moj dragi feryz!

Ko bo raja prevzela direktivo, vemo vsi kam to vodi.

Tvoja Zafira bo moja ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

fikus_ ::

Voss je izjavil:

dexterboy je izjavil:

khm... osebno mi gre full na smeh, ampak... v resnici bi morali teči solze;

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-te...

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-ne...


Če bo Rusija popolnoma ustavila dobavo plina, bodo zapirali industrijo

Na mestu Putina, bi me dejansko skrbelo, da so Nemci pripravljeni iti tako daleč.


Močno dvomim, da Putina to skrbi!
Nemci napovedujejo za pomlad prva dva plavajoča plinska terminala, ki bosta kapljica v morje porabe plina v DE
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Buggy je izjavil:

Tvoja Zafira bo moja ;)
No, tega se pa jaz bojim. Da sem vse drugo pripravil za mrzlo zimo, le zafire ne. Zna biti, da jo ne bo preživela. Ne boš rabil revolucije, ti jo bom kar šenkal.

dexterboy ::

No, tega se pa jaz bojim. Da sem vse drugo pripravil za mrzlo zimo, le zafire ne. Zna biti, da jo ne bo preživela. Ne boš rabil revolucije, ti jo bom kar šenkal. :))
Ali se spomniš "poslovnega najema", ko sva se dopisovala mesec ali dva nazaj? Še vedno stojim za mojo ponudbo, da si sam plačujem bencin, tebi pa delam free reklamo. Tako ti hrošček ne bom mogel zapleniti vozila :)))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

Da malo obudim temo;
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-ne...
Ali smo RES tako nori?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

enemon ::

borisk je izjavil:

Buggy je izjavil:

Stalni kupci gor ali dol...peletov trenutno ni. Sam naj bi jih od lokalca sicer dobil po obljubljenih 320 EUR..ajde do 370 se placam, za vec naj jih imaji pa kar sami. Oderuskih cen za produkt iz odpadkov (zaganje) pa ne mislim placevat, se bom ze prilagodil, nic bat zame :))

Bi morala pa vlada malce pod drobnogled vzeti tole oderusko prakso pri biomasi, ki je se vedno edini energent za marsikatero gospodinjstvo, predvsem pa izvoz biomase v tujino (polprodukt ali produkt). Jebat ga...naj bo regulacija energentov za vse enaka.

Roberto, tebe gledam :P



Itak, rezan konstrukcijski les po 250€/kubik, peleti pa po 600evrov, not pa sam lubadarce... Problem je ker je pol italije prešaltalo iz plina na pelete, potem pa naši furajo rajš v italijo. da v drugi najbolj gozdnati državi ne moreš kupiti peletov sredi avgusta potem veš da je nekaj narobe. ampak omejiti pa vlad atega ne more, kao prost pretok beguncev in blaga...


Kako je pa Madžarska lahko omejila izvoz drv? Vse se da, če se hoče in pač ne jebeš te EU pet posto, kaj ti pa more?

D3m ::

dexterboy je izjavil:

Da malo obudim temo;
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-ne...
Ali smo RES tako nori?


Odprejo naj severni tok 2 in naj dajo mir.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ales85 ::

dexterboy je izjavil:

Da malo obudim temo;
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-ne...
Ali smo RES tako nori?

Zanimivo. Pricakoval bi, da se bo vkljucilo v ceno.

enemon ::

D3m je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Da malo obudim temo;
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-ne...
Ali smo RES tako nori?


Odprejo naj severni tok 2 in naj dajo mir.


But but... What will Uncle Sam say?

Sparkxl ::

Mene res skrbi, kaj se je zgodilo z nemci. Nekoč vzor vsem, so zdaj še samo dobri za posmehovanje, ker ekonomskemu samomoru kar ni videti konca.

Zdaj ko so že globoko v dreku, še kar rinejo naprej. Se še spomnimo kako je šlo ob prvi rundi samomora? USA freedom gas nas bo rešil! Potem so ugotovili, da to v teh količinah in po taki ceni enostavno ni možno.
Potem so rekli, ni panike, qatar bo nas rešil! Ti so odfookali Scholza po hitrem postopku.
Potem je prišla ideja, norveška nas bo rešila, in seveda samo začasno bomo začeli kuriti premog na polno. In se je spet zalomilo.

Politika prepočasi uvaja nazaj termoelektrarne, norveška pa hoče dolge pogodbe, ki niso kompatibilne z nemško eko teroristično ideologijo.

Nuklearke? A to pa ne. Tega ne rabimo, še zadnje izklopimo decembra.

Še bolj zanimivo pa je, zakaj folk ne popyzdi? Tega ne razumem. Verjetno je samo vprašanje časa, oz bolje rečeno stopinj.
Ampak politika že zdaj dresira državljane. V njihovih medijih se pojavljajo "eksperti", ki zatrjujejo, da se množičnih protestov udeležujejo samo teoretiki zarot in skrajna desnica. Normalni državljan, ki ima poln curac falirane politike in ga zebe? A to pa ne.

Miki N ::

Sparkxl je izjavil:



Še bolj zanimivo pa je, zakaj folk ne popyzdi? Tega ne razumem. Verjetno je samo vprašanje časa, oz bolje rečeno stopinj.


Preveč Nemcev je zdaj po rodu iz Toplih krajev. Saj jih zebe, samo to jemljejo zgolj površinsko. "Zima prihaja" je staroselska globlja mentaliteta, ki je bila bistvena v izoblikovanju Evrope.

kow ::

Meni je vsako zimo dejansko vroce. Vsi sosedje prevec grejejo in tokrat pricakujem bolj normalne stanovanjske zimske temperature, ne pa "savno". Morda to zimo v stanovanju celo oblecem pulover?

https://oilprice.com/Latest-Energy-News...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

V bistvu bomo Nemce reševali ostali Evropejci. Lahko gremo takoj staviti, da bo tako. Zato se njim jebe.

Sicer pa, kdor se je pripravil na zimo kakor se zagre, bo imel pozimi za 20 evrov mesečno ogrevanje, kuhanje, razsvetljavo in vse ostalo, kar se v bajti potrebuje.
Bolj premožni se bodo še vozili gratis in to je to.

Kar je bolj žalostno, pa je to, da bodo pripravljeni na zimo morali vseeno častiti del stroškov tistim, ki se niso pripravili na zimo in bodo jokali, da nimajo s čem plačati kurjave in štroma. Torej nesposobnim in lenim.

Sparkxl ::

kow je izjavil:

Meni je vsako zimo dejansko vroce. Vsi sosedje prevec grejejo in tokrat pricakujem bolj normalne stanovanjske zimske temperature, ne pa "savno". Morda to zimo v stanovanju celo oblecem pulover?

https://oilprice.com/Latest-Energy-News...


Čakaj malo, o kakem puloverju ti zdaj to? Nisi ti naklofal ene 3000 postov, kjer si zatrjeval, da problema sploh ni, ker bomo vso rusko energijo do zime brez problema nadomestili s freedom gas, propelerji, celicami, norveška bo komplet nadomestila ruski plin,...?

Kaj točno bi rad povedal s tem linkom? Da ti zalogovniki niso namenjeni oskrbi države skozi celo zimo ti še zdaj ni potegnilo? Oz zakaj so cene ekspodirale, nemci se tresejo od strahu, če pa je vse ok, ker so zalogovniki na 75%? Ti imaš na splošno resen problem z dojemanjem realnosti v real time...nekako vedno pride za tabo z zamikom ene par mesecev

fikus_ ::

feryz je izjavil:

V bistvu bomo Nemce reševali ostali Evropejci. Lahko gremo takoj staviti, da bo tako. Zato se njim jebe.

....

Kar je bolj žalostno, pa je to, da bodo pripravljeni na zimo morali vseeno častiti del stroškov tistim, ki se niso pripravili na zimo in bodo jokali, da nimajo s čem plačati kurjave in štroma. Torej nesposobnim in lenim.


Točno to, Nemci imajo višje plače in bodo elektriko po višji ceni kupovali drugod po EU, ko bodo njihove SE in VE zatajile.

Feryz, saj smo vendar socialna država, čakam samo še na uravnilovko. :|
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Sparkxl ::

Putin trolla nemce



Je opazil kdo datum? 2010!

2022:

Google Searches For "Firewood" In Germany Have Exploded

https://www.zerohedge.com/economics/goo...

Ded ima očitno kristalno kuglo

kow ::

kow je izjavil:

No, svezi podatki za 7. avgust:
- Nemcija 73% zasedenost
- Francija 83%
- Italija 75%
- Nizozemska 69%

Tipicno se zacne praznenje nekje v drugi polovici oktobra.


Svezi podatki:

- Nemcija 77% zasedenost
- Francija 86%
- Italija 77%
- Nizozemska 71%
- Avstrija 59% (sem dodal ker so relevatni za nas, imajo pa oni relativno zelo velike zalogovnike)

Uff.. kje je se oktober.

Dtrader ::

Sparkxl je izjavil:

Putin trolla nemce



Je opazil kdo datum? 2010!

2022:

Google Searches For "Firewood" In Germany Have Exploded

https://www.zerohedge.com/economics/goo...

Ded ima očitno kristalno kuglo


Nima kristalne krogle, pozna pa plan.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

redtech ::

RockyS je izjavil:

Kako se pa večstanovanjski objekti, ki se grejejo na plin pripravljajo na mrzlo zimo? Katere alternative sploh imajo? Sploh tisti, ki imajo lastne kurilnice tudi za ogrevanje vode?


Nič...čakamo poračun, kamin Palazzetti na pelete z dimnikom 5m me pride 6k, nevem sedaj kaj narediti (fiksni del 50€/mesec) ostane v vsakem primeru.

kow ::

Sparkxl je izjavil:


Čakaj malo, o kakem puloverju ti zdaj to? Nisi ti naklofal ene 3000 postov, kjer si zatrjeval, da problema sploh ni, ker bomo vso rusko energijo do zime brez problema nadomestili s freedom gas, propelerji, celicami, norveška bo komplet nadomestila ruski plin,...?


Ker ti obcasno nalijem nekaj dejstev, me pac ne prenasas. Ter mi podtikas trditve. Verjamem, da dejstva bolijo.
Se vedno tukaj nihce ni pojasnil kako se bodo greli Rusi? Gazprom bo odpustil nekaj 100k ljudi? Kje bodo dobili za drva? Plin si namrec ne bodo mogli privosciti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Miki N ::

kow je izjavil:


Se vedno tukaj nihce ni pojasnil kako se bodo greli Rusi? Gazprom bo odpustil nekaj 100k ljudi? Kje bodo dobili za drva? Plin si namrec ne bodo mogli privosciti.


Evo, končno ena praktična poceni rešitev: pozimi nas bo grela topla misel, da Ruse zebe še bolj! :))

Samo mi ne bomo imeli vodke, ker bo verboten. :|

kow ::

Ne skrbi - vodke niso odkrili v Moskvi :))

Miki N ::

Vseeno bo verboten. Razen če bo ukrajinska, takrat bo pa obvezna.

VladoCetnik ::

Breza 33 razklana po 120e meter se prodaja na spletu, zima bude mrzla 8-)

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

VladoCetnik je izjavil:

Breza 33 razklana po 120e meter se prodaja na spletu, zima bude mrzla 8-)


Grel nas bo goreč Krim.

VladoCetnik ::

Grele te bojo gorece traktorske gume na trgih in posoda z vrocim jesprenjem iz javne kuhinje.

l0g1t3ch ::

VladoCetnik je izjavil:

Grele te bojo gorece traktorske gume na trgih in posoda z vrocim jesprenjem iz javne kuhinje.


Kako je bilo bežati iz Krima :))

Revca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Mr.B ::

l0g1t3ch je izjavil:

VladoCetnik je izjavil:

Breza 33 razklana po 120e meter se prodaja na spletu, zima bude mrzla 8-)


Grel nas bo goreč Krim.

v avstriji so sle cene elektrig gor za 209%, cena plina pa za 400%. Semp pa slisal tipicno slovensko, da ruse boli bolj, baje:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Na kitajskem cene niso sle gor. So kar ugasnili tovarne :)) Podobno kot Rusi avtomobilsko industrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

ales85 ::

Mr.B je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

VladoCetnik je izjavil:

Breza 33 razklana po 120e meter se prodaja na spletu, zima bude mrzla 8-)


Grel nas bo goreč Krim.

v avstriji so sle cene elektrig gor za 209%, cena plina pa za 400%. Semp pa slisal tipicno slovensko, da ruse boli bolj, baje:))

Nisi bral nič o inflaciji v Rusiji? Menjava olja v avtomobilu gor za 1000% in podobno?

jest10 ::

kow je izjavil:

Na kitajskem cene niso sle gor. So kar ugasnili tovarne :)) Podobno kot Rusi avtomobilsko industrijo.

Italjani, Nemci,... tudi ugašajo tovarne.

feryz ::

Kdo pa še rabi tovarne dandanes!? Denar se "naprinta", ne zasluži z delom.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Na kitajskem cene niso sle gor. So kar ugasnili tovarne :)) Podobno kot Rusi avtomobilsko industrijo.

V kontekstu razumevanja meta informiranega slovenskega kmeta, ki misli /upa da tiste boli bol je najbolje razložiti v temi, kjer debatirajo finančni experti : Na kitajskem proizvajajo za zahod. Če ugasnejo tovarno na kitajskem pod pretvezo zero covid ali drugimi problemi , je na zahodu pomanjkanje. Je cena zato višja. Je sedaj bolj po kmečki logiki razumljivo, kam pljuvaš ali ščiješ v kontekstu vetra.
Vem težko razumeti, da apple sedaj zagotovo nima več problemov s profitom...
Apple has asked suppliers to ensure that shipments from Taiwan to China strictly comply with Chinese customs regulations....sources familiar with the matter told Nikkei Asia, language that indicates the island is part of China.

ales85 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

VladoCetnik je izjavil:

Breza 33 razklana po 120e meter se prodaja na spletu, zima bude mrzla 8-)


Grel nas bo goreč Krim.

v avstriji so sle cene elektrig gor za 209%, cena plina pa za 400%. Semp pa slisal tipicno slovensko, da ruse boli bolj, baje:))

Nisi bral nič o inflaciji v Rusiji? Menjava olja v avtomobilu gor za 1000% in podobno?

Ne vem, jaz Avto najamem, plačam pa pri rent a car polen tank z 1.35€/l. Kar se mi zdi reativno ugodno, nakljub trenutnemu znižanju bencina.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

ales85 ::

Kako pa tank/rezervoar napolniš s poleni? :))

dexterboy ::

Miki N je izjavil:

kow je izjavil:

Se vedno tukaj nihce ni pojasnil kako se bodo greli Rusi? Gazprom bo odpustil nekaj 100k ljudi? Kje bodo dobili za drva? Plin si namrec ne bodo mogli privosciti.
Evo, končno ena praktična poceni rešitev: pozimi nas bo grela topla misel, da Ruse zebe še bolj! :)) Samo mi ne bomo imeli vodke, ker bo verboten. :|

:) :D :))
Smeh.. Solze...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mr.B ::

ales85 je izjavil:

Kako pa tank/rezervoar napolniš s poleni? :))

Tako da troll jamra ko tanka, meni pa dejasko dol visi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Mr.B je izjavil:

Če ugasnejo tovarno na kitajskem pod pretvezo zero covid ali drugimi problemi , je na zahodu pomanjkanje. Je cena zato višja.


Precej manj pomanjkanja, kot pri brezposelnemu kitajcu. Mimogrede, ce ugasnejo tako tovarno, bos na streho namontiral kaksen soncni panel manj. Pa se to samo zacasno. Itak pa pravis, da je to izguba denarja -> torej bomo imeli net benefit.

Kapitan Jack ::

Nemci, avstrijci vse to so postale pickice od ljudi. Gniloba od politikov, druzba v kurcu. To da se bo komu speljalo, tega filma ne boste videli. Ker pac bodo spet oznaceni kot naciji.

FireSnack ::

redtech je izjavil:

RockyS je izjavil:

Kako se pa večstanovanjski objekti, ki se grejejo na plin pripravljajo na mrzlo zimo? Katere alternative sploh imajo? Sploh tisti, ki imajo lastne kurilnice tudi za ogrevanje vode?


Nič...čakamo poračun, kamin Palazzetti na pelete z dimnikom 5m me pride 6k, nevem sedaj kaj narediti (fiksni del 50€/mesec) ostane v vsakem primeru.

Kamin na pelete. Zmaga. Tona peletov pa samo 700€. Če boš porabil ene 8 ton, bo to kakih dodatnih 6k na sezono. To je treba vračunat, hehe.
Preprodajalec NFT umetnin

mihi666 ::

Jaz letos ne bom kuril na pelete ampak na palete.

Miki N ::

Krivi so Eskimi. Valda, njih ne zebe.

kriptobog ::

According to conservative estimates from Gazprom, if the current trend continues, gas prices in Europe will exceed $ 4,000 per cubic meter this winter.

Vanich ::

mihi666 je izjavil:

Jaz letos ne bom kuril na pelete ampak na palete.


Tudi par mojih sosedov že 2 tedna razdira in žaga palete. Kako bomo samo zjebali Putina! Bo pa zaradi tega prav fin zrak pozimi. Greta pa Lučka Kajfež ne bosta zadovoljni.:'(

Mr.B ::

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Če ugasnejo tovarno na kitajskem pod pretvezo zero covid ali drugimi problemi , je na zahodu pomanjkanje. Je cena zato višja.


Precej manj pomanjkanja, kot pri brezposelnemu kitajcu. Mimogrede, ce ugasnejo tako tovarno, bos na streho namontiral kaksen soncni panel manj. Pa se to samo zacasno. Itak pa pravis, da je to izguba denarja -> torej bomo imeli net benefit.

Še en ki nima stika z relanostjo.
Ne pa preveč jokat, sedaj boš kupil sončne panele od američanov, dostavljene direktno iz kitajske tovarne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Kako, ce so jo ugasnili? Jaz se samo delam norca iz tebe, ki ves cas zapadas v logicne nesmisle.
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937750 (14390) fikus_
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241654 (15890) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14043155 (290) kixs
»

Ogrevanje, kurilno olje vs. plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5620147 (18268) zrataj4201
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8431957 (28482) klimatos

Več podobnih tem