» »

Priprave na mrzlo zimo

Priprave na mrzlo zimo

««
6 / 12
»»

Zimonem ::

dexterboy je izjavil:

Živine ne bomo pobili in koke ne bodo pocrkale. Torej imamo nekako zagotovljeno mleko, jogurt, maslo, sir in jajca.
Žitarice so odvisne od letine ter vremena, to je vsako leto "loterija". Zelenjava (na manjših površinah tudi krompir) imata že namakalni sistem, torej bi tega tudi moralo biti dovolj, tudi če gredo cene za 300% gor. Ne vem pa, če Slo pokrije svoje potrebe po medu.
Kar nam lahko zmanjka je obleka, obutev, osebna higiena in kozmetika, ta del je dobro kaj kupiti. Dokler cene ne podivjajo v jeseni, je bolje čim več nabaviti od robe. Osebno ne verjamem, da je pomanjkanje vsega, velika večina je umetno ustvarjena. Ampak, če so police prazne, so prazne in takrat se ljudem v glavah obrne...

Vsaj za nas konec vem , da se bo pobilo precej živine. Ker preprosto zaradi suše ni krme. Kar jo je na trgu bo pa nesramno draga.

dexterboy ::

@Zimonem; sej se hecaš, mar ne?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Miki N ::

Dekster, gre pač malo prej naprej - to je vse. A misliš, da so si jih za penzijo šparali?

LeQuack ::

Če ko misli da bodo šle cene po teh podražitvah kdaj nazaj, se zelo moti.
Quack !

SmolWhale ::

plače bodo šle gor... kaj je pol fora podražitev :))

Logic???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

hbgqzR ::

Zamik, četudi pozitivna povratna zanka.

Za malo starejše nič posebej novega, v bistvu pr(il)ožnost.

dexterboy ::

Več, kot je denarja v obtoku, višje so cene. Pumpanje denarja pa je inflacija, pa če se vsi kvazi ekonomisti postavijo na glavo. Višanje cen pomeni VIŠJE DAVKE, kar me preseneča, da tako preprosto, osnovnošolsko matematiko ljudje ne zaštekajo...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

SmolWhale ::

višje davke ki so manj vredni ne razumem te :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

dexterboy ::

Bolj, kot gre cena proizvodom gor, MANJŠA je naša kupna moč.

SmolWhale je izjavil:

višje davke ki so manj vredni ne razumem te :))

Kaj si hotel napisati?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

SmolWhale ::

Kaj ti?

hbgqzR ::

Povečana količina niti ne vem, če je nujen pogoj za inflacijo, povečan obrat denarja pa je zagotovo zadosten za inflacijo. Tako nekako.

feryz ::

Jaz sem danes nabavil 250 komadov čajnih svečk. Saj ste videli na tubi, kako se jih uporabi? Prižgeš, pokriješ z lončeno kahlo za rože in imaš radiator. Par takih kompozicij in nas ne bo zeblo pozimi. Če vse drugo odpove in drv zmanjka.

dexterboy ::

Joup, tako nekako. Kar sem še hotel napisati, je to, da višje cene pomenijo višje davke in pada tvoja kupna moč. Če komu ni jasno, si bom vzel čas in napisal, da bo vsakdo razumel.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WizzardOfOZ ::

Gamerski računalnik z navadnim hlajenjem in odprto ohišje, pa vente, ki v stanovanje pošiljajo topel zrak, pa bomo imeli radiator.
Samo igrce bo treba stalno špilat, da bo radiator stalno oddajal toploto. :))

Ali pa "majning rig". pa bo stalno toplo v bajti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Gamerski računalnik z navadnim hlajenjem in odprto ohišje, pa vente, ki v stanovanje pošiljajo topel zrak, pa bomo imeli radiator.
Samo igrce bo treba stalno špilat, da bo radiator stalno oddajal toploto. :))

Ali pa "majning rig". pa bo stalno toplo v bajti.

https://geeks3d.com/furmark/ :))

Vanich ::

It's all fun and games - until winter comes.
Peleti so že na 8-9€ za vrečo - če jih sploh dobiš, seveda. Do Novembra bodo 15€ na vrečo - minimum.
K sreči sem si naredil zalogo do vsaj polovice zime 2023/2024.
Bo pa problem, če bo prihajalo do redukcij elektrike - peč na pelete pač ne dela brez elektrike.
Bi bilo pametno imeti še kakšno peč na drva spravljeno nekje, za vsak slučaj.

SmolWhale ::

tik tak tik tak....

WhiteAngel ::

Vi ste na glavo padli lol. Gospodarstvo se ohlaja, vi se pa bojite, da se bodo energenti še dražili? Malo poglejte graf od brenta in zemeljskega plina. Nobene apokalipse ne bo :| Trenutno se je zahod odločil, da se morajo energenti in zlato poceniti, da z*ebejo Putlerja, USD pa gor in točno to se dogaja. Špekulanti bodo še malo zaslužili, to je pa vse. En 160cm diktator z božjim kompleksom iz shitty države ne more sveta za jajca držat, če ste se tega bali. Lahko pa povzroči nekaj sivih las in škode.

SmolWhale ::

U ja Zahod je alpha as fuck yap... Do zadnjega boste zavedeni.. Smo lani videli na primeru mask kako funkcionira zahod when shit hits the fan. Solidarnost odpade. Srečno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

WizzardOfOZ ::

Hunger games, here we come!
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Kak se gliblje cena plina in premoga za gospodinjstva?
Mi kupujemo plinske bombe na madzarskem, 17eur manj kot tu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

starfotr ::

feryz je izjavil:

Jaz sem danes nabavil 250 komadov čajnih svečk. Saj ste videli na tubi, kako se jih uporabi? Prižgeš, pokriješ z lončeno kahlo za rože in imaš radiator. Par takih kompozicij in nas ne bo zeblo pozimi. Če vse drugo odpove in drv zmanjka.


Ne bluzi. Samo nano delce boš brez potrebe vdihaval. Kake hude toplote pa ne bo.

Telbanc ::

Vanich je izjavil:

It's all fun and games - until winter comes.
Peleti so že na 8-9€ za vrečo - če jih sploh dobiš, seveda. Do Novembra bodo 15€ na vrečo - minimum.
K sreči sem si naredil zalogo do vsaj polovice zime 2023/2024.
Bo pa problem, če bo prihajalo do redukcij elektrike - peč na pelete pač ne dela brez elektrike.
Bi bilo pametno imeti še kakšno peč na drva spravljeno nekje, za vsak slučaj.


Ja no, sem zaj pogledal in res so cene peletkov zdivjale. :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Telbanc ::

Pri takih cenah peletkov no, je malinovc spet zakon.:D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

sdafsda ::

Po kok so drve. En člank sm bral, da so tut zbezlale x2.

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Kak se gliblje cena plina in premoga za gospodinjstva?
Mi kupujemo plinske bombe na madzarskem, 17eur manj kot tu.

mam avto na plin, pa sem dal narest priklop za na plinsko flašo. in zdej grem tankat, pa doma nafilam flaše, pa še enkrat tankat. 11 litrov me pride malo manj kot 11 evrov.

sdafsda je izjavil:

Po kok so drve. En člank sm bral, da so tut zbezlale x2.

v italiji med 150 in 200€. pri nas pa že eni hočejo 95€.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Gamerski računalnik z navadnim hlajenjem in odprto ohišje, pa vente, ki v stanovanje pošiljajo topel zrak, pa bomo imeli radiator. Samo igrce bo treba stalno špilat, da bo radiator stalno oddajal toploto. :)) Ali pa "majning rig". pa bo stalno toplo v bajti.
Moj način ogrevanja že nekaj let. Pa še kaj se človek nauči zraven, če sem že v IT branži doma. Plus skozi mining dobiš več kot plačaš za štrom. Slaba stran tega je ta, da poleti ni dobička, ko je zunaj dovolj vroče ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WizzardOfOZ ::

savna za poleti?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mr_chai ::

WizzardOfOZ je izjavil:

savna za poleti?


Vroč beton v središčih mest. Mal ga z vodo poliješ pa dobiš paro.

WizzardOfOZ ::

Verjetno ne boš polival majning riga z vodo?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

feryz ::

starfotr je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz sem danes nabavil 250 komadov čajnih svečk. Saj ste videli na tubi, kako se jih uporabi? Prižgeš, pokriješ z lončeno kahlo za rože in imaš radiator. Par takih kompozicij in nas ne bo zeblo pozimi. Če vse drugo odpove in drv zmanjka.


Ne bluzi. Samo nano delce boš brez potrebe vdihaval. Kake hude toplote pa ne bo.
Ne zajebavaj me.
Sem videl na tubi, da 3 svečke lahko grejejo dnevno sobo. Še 3 pa celo bajto.

Za vsak slučaj bom pa še tole naročil.
Par njih in imaš vročino v hiši.
https://www.ceneje.si/Izdelek/21135176/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Senzor ::

feryz je izjavil:

starfotr je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz sem danes nabavil 250 komadov čajnih svečk. Saj ste videli na tubi, kako se jih uporabi? Prižgeš, pokriješ z lončeno kahlo za rože in imaš radiator. Par takih kompozicij in nas ne bo zeblo pozimi. Če vse drugo odpove in drv zmanjka.


Ne bluzi. Samo nano delce boš brez potrebe vdihaval. Kake hude toplote pa ne bo.
Ne zajebavaj me.
Sem videl na tubi, da 3 svečke lahko grejejo dnevno sobo. Še 3 pa celo bajto.


:facepalm:

SmolWhale ::

Jaz bom to zimo ogreval samo klet. V zgornjih nadstropjih bom zaprl vodo in izpraznil cevi, 1x na mesec razvlažil. Tuširal se bom samo z mrzlo vodo in vso elektrikopridobil iz sončnih celic. Fajn je met živino doma, recimo debelega prasca in ga daš v klet kot radiator, to so me izučili v Himalaji na moji 2 ekspediciji. To zimo bom živel kot v apokalipsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

nirburu ::

Super glej.
Itak vrjetno je že segreta od zadnjih dveh let ko si se skrival not ane?

LeQuack ::

Praljudje so preživeli v jamah, zdaj bi pa folk rad talno ogrevanje in nem kaj še.
Quack !

nirburu ::

Razvadli smo se.
Po eni strani naj meščane kar mal zazebe, da se že nehajo izmišljevati vedno nove izpirjenosti, saj veste kam ciljam.

Magic1 ::

Kakšno šparanje neki, gas na polno, sej bo spet država častila razliko;((
Magic

njyngs ::

SmolWhale je izjavil:

Jaz bom to zimo ogreval samo klet. V zgornjih nadstropjih bom zaprl vodo in izpraznil cevi, 1x na mesec razvlažil. Tuširal se bom samo z mrzlo vodo in vso elektrikopridobil iz sončnih celic. Fajn je met živino doma, recimo debelega prasca in ga daš v klet kot radiator, to so me izučili v Himalaji na moji 2 ekspediciji. To zimo bom živel kot v apokalipsi.

Torej bottom line je, da boš postavljen v kleti kot radiator?
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

ales85 ::

LeQuack je izjavil:

Praljudje so preživeli v jamah, zdaj bi pa folk rad talno ogrevanje in nem kaj še.

Kaj pa je narobe s talnim gretjem? Razen, da je bolj ucinkovito c primerjavi z radiatorji in hkrati udobnejse?

kriptobog ::

LeQuack je izjavil:

Praljudje so preživeli v jamah, zdaj bi pa folk rad talno ogrevanje in nem kaj še.


Potem se pa preseli v jamo.

link_up ::

ales85 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Praljudje so preživeli v jamah, zdaj bi pa folk rad talno ogrevanje in nem kaj še.

Kaj pa je narobe s talnim gretjem? Razen, da je bolj ucinkovito c primerjavi z radiatorji in hkrati udobnejse?


Baje ni zdravo. :P
In and Out

Telbanc ::

ales85 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Praljudje so preživeli v jamah, zdaj bi pa folk rad talno ogrevanje in nem kaj še.

Kaj pa je narobe s talnim gretjem? Razen, da je bolj ucinkovito c primerjavi z radiatorji in hkrati udobnejse?


Dviga se prah, če maš krčne žile je sranje.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

FireSnack ::

Toplotne črpalke za vse in fiksna cena elektrike. Plin, lesno biomaso in kurilno olje pa je treba bojkotirat. Ker tu imajo trgovci 300%+ marže.
Preprodajalec NFT umetnin

ales85 ::

Telbanc je izjavil:

ales85 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Praljudje so preživeli v jamah, zdaj bi pa folk rad talno ogrevanje in nem kaj še.

Kaj pa je narobe s talnim gretjem? Razen, da je bolj ucinkovito c primerjavi z radiatorji in hkrati udobnejse?


Dviga se prah, če maš krčne žile je sranje.

Morda malo bolj kot z radiatorji, pri teh se se vedno dviga. Sicer pa redno sesanje prakticno iznici to tezavo.

FireSnack ::

Kupiš kalorifer in bundo in je to to. Čez zimo prideš s 100€.
Preprodajalec NFT umetnin

enemon ::

FireSnack je izjavil:

Kupiš kalorifer in bundo in je to to. Čez zimo prideš s 100€.


Ja, pod pogojem, da kaloriferja ne prižgeš. :D

sbawe64 ::

Telbanc je izjavil:

ales85 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Praljudje so preživeli v jamah, zdaj bi pa folk rad talno ogrevanje in nem kaj še.

Kaj pa je narobe s talnim gretjem? Razen, da je bolj ucinkovito c primerjavi z radiatorji in hkrati udobnejse?


Dviga se prah, če maš krčne žile je sranje.

Če potrebuješ v talnem temperature nad 40°C, potem je investicija staljena (preveč 'prepišen' objekt).
2020 is new 1984
Corona World order

SmolWhale ::

Danes sem skopal 3 metre globoko luknjo, tam bom shranil vse dragocenosti in nekaj hrane - za teden dva, če me napadejo bo prišlo prav. Ne bom branil ozemlja ampak pobegnil, v kuhinji imam veliko alkohola in ko se napadalci sprostijo jih vse pobijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

nejc_nejc ::

Vceri sm zemunico naredu, ganc po planu jla. Zdej me edino j..., k nimam vec šatorskih, da pokrijem. A kdo ma, rabim 5 kosov. Cev za dimnik mam.

SmolWhale ::

jaz bi rabil kakšno pehotno mino, sem gledal nek DIY na dark netu in sprobal ampak je bil problem s sprožilcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()
««
6 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21940331 (16971) fikus_
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17243513 (17749) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14045406 (2541) kixs
»

Ogrevanje, kurilno olje vs. plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5620819 (18940) zrataj4201
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8432987 (29512) klimatos

Več podobnih tem