» »

Ali Windows 11 res ne more delovati na starih procesorjih?

Ali Windows 11 res ne more delovati na starih procesorjih?

Slo-Tech - Do pojava Windows 7 je moral biti procesor le dovolj hiter, pa je bil Microsoft zadovoljen. Windows je deloval na vseh združljivih procesorjih, dokler so zmogli dovolj hitro izvajati ukaze, medtem ko generacija ni bila zelo pomembna. Windows 7 se je prvi, a šele z namestitvijo ene izmed posodobitev, začel pritoževati, da je procesor prestar. Windows 11 pa je že zelo izbirčen. Zahteva Intelove procesorje Core osme generacije ali AMD-jev Ryzen 3000 oziroma novejše ter Secure Boot in TPM 2.0. V praksi to pomeni, da računalniki iz leta 2018 z Windows 11 ne bodo imeli težave, za starejše pa ni nujno, da bodo imeli dovolj novo strojno opremo. Microsoft pojasnjuje, da je to nujno, ker le novejši podpirajo varnostne funkcionalnosti.

V praksi je seveda malce drugače. Windows 11 je možno na silo namestiti na vse računalnike, ki zmorejo poganjati 64-bitni Windows 10. Večjih težav ni, le da nekatere možnosti avtomatičnega nameščenja, recimo obnovitve sistema, če gre kaj narobe, ne delujejo. Občasno se bo Windows tudi pritožil, da računalnik ne izpolnjuje pogojev za namestitev, to pa je tudi vse. A Microsoft uradno vztraja, da se tega pač ne počne.

Zato je toliko zabavnejša zadnja prigoda
, ko je Microsoft zaradi hrošča pomotoma ponudil nadgradnjo na novo verzijo Windows 11 22H2 vsem. Na voljo je bila v programu Windows Insiders v kanalu Release Preview, možnost namestitve pa so imeli tudi lastniki nepodprtih procesorjev. Microsoft je napako priznal in dejal, da že preiskuje, kaj je šlo narobe. Nekateri so posodobitev tudi namestili, kar pa predstavlja težavo. Ko bo napaka odpravljena - in to se bo zgodilo - ne bodo mogli več nameščati posodobitev in popravkov. Zato je priporočljivo, da izkoristijo 10 dni časa, kolikor imajo na voljo za prestop nazaj na Windows 10 brez izgube podatkov in nastavitev sistema.

59 komentarjev

«
1
2

filip007 ::

Obeta se kakšen Linux projekt, veliko sistemov bo dobesedno končalo v smeteh.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mtosev ::

Ena manjša napaka v novici. Intelovi procesorji sedme generacije, ki spadajo pod Skylake X microarchitecture uradno podpirajo Windows 11.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

_Denny_ ::

filip007 je izjavil:

veliko sistemov bo dobesedno končalo v smeteh.

Zakaj točno? Trenutno na nasprotni strani sobe gledam P4 z Win98SE in C2Q Xeona z XP, ki se po pritisku na gumb normalno prižgeta. Tisti, ki ne dobimo Win11 bomo pač ostali na 10 in za primer ukinitve Defender updatov (ne vem, če bodo to upali) namestili nek 3rd party antivirus; ko več niti ti ne bodo delovali in bodo še razvijalci ostalega softvera postopoma umikali podporo kot so po 2014 za XP, bo pa itak že skrajni čas za upgrade.

Edina stvar s katero bi lahko MS naredil veselico je ukinitev prijave v Microsoft Account (ne, lokalnega accounta nočem/nočemo) tako kot je to storil Google s svojimi accounti pri starejših Androidih. Imam 12 let staro skoraj nerabljeno Sony Xperio X10i z Androidom 2.3, ki je zaradi tega in poteklih SSL certifikatov dejansko kot smartphone postala neuporabna. Na srečo sem ugotovil za obstoj appa za remote webcam in jo uporabil za nadzor 3D printerja ter s tem rešil pred deponijo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

svecka ::

Windows 11 je fiasko nateg, alfa verzija, kjer so uporabniki QA testerji oziroma poskusni zajčki. ŽE z win10 se je to videlo z raznimi katastrofalnimi vsiljenimi nadgradnjami, ki so uničili win zagon, izbrisali podatke itd.

mtosev ::

Jaz mam Win 11 na mašini v podpisu že od oktobra pa sem zadovoljen z novim osom. Free upgrade sn izkoristil, če mi že komp podpira.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

HotBurek ::

Trenutno novice na prvi strani: AMD, Microsoft, Microsoft, Apple, Apple, Apple, NASA, Twitter, Intel.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Ghost007 ::

jaz pa na nepodprtem PCju. Zaenkrat se normalno updejtajo še.

mtosev ::

_Denny_ je izjavil:

filip007 je izjavil:

veliko sistemov bo dobesedno končalo v smeteh.

Zakaj točno? Trenutno na nasprotni strani sobe gledam P4 z Win98SE in C2Q Xeona z XP, ki se po pritisku na gumb normalno prižgeta. Tisti, ki ne dobimo Win11 bomo pač ostali na 10 in za primer ukinitve Defender updatov (ne vem, če bodo to upali) namestili nek 3rd party antivirus; ko več niti ti ne bodo delovali in bodo še razvijalci ostalega softvera postopoma umikali podporo kot so po 2014 za XP, bo pa itak že skrajni čas za upgrade.

Edina stvar s katero bi lahko MS naredil veselico je ukinitev prijave v Microsoft Account (ne, lokalnega accounta nočem/nočemo) tako kot je to storil Google s svojimi accounti pri starejših Androidih. Imam 12 let staro skoraj nerabljeno Sony Xperio X10i z Androidom 2.3, ki je zaradi tega in poteklih SSL certifikatov dejansko kot smartphone postala neuporabna. Na srečo sem ugotovil za obstoj appa za remote webcam in jo uporabil za nadzor 3D printerja ter s tem rešil pred deponijo.

Jaz npr imam še svoj HTC touch diamond iz leta 2009 in mi še vedno deluje. Sn ga pred kratkim zagnal in vse deluje. Na njem je še Windows mobile 6.x. Preseneča me, da še vedno deluje glede na svojo starost. Rabim pa slike iz njega prekopirati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Unchancy ::

Ojej, katastrofa! Spyware 11 se noče namestit na sisteme starejše od 2018? Pa kaj naj naredim, vsi moji sistemi so mlajši, kako jih naj umetno postaram? :))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Glugy ::

Še vedno ne razumem zakaj je Microsoft vsem pravljičaru o tem kako bo Windows 10 zadnji Windows če gre pol Windows 11 izdajat.

bobiii16 ::

windows 11 je odličen , hiter brez hroščev, uporabljam že več kot leto dni

Mato989 ::

Glugy je izjavil:

Še vedno ne razumem zakaj je Microsoft vsem pravljičaru o tem kako bo Windows 10 zadnji Windows če gre pol Windows 11 izdajat.


Točno to, ne razumem zakaj ne morjo spimpat WIn10 in je to to... pol pa če že Win 11 čez XY let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miha 333 ::

Windows 11 je katastrofa oziroma še korak dlje v smer, v katero gre zadnji čas Microsoft in ki meni sploh ni všeč.

filip007 ::

Meni tudi Ubuntu ukinja podporo, novega LTS nisem mogel namestiti kot sveže, ampak sem ostal na nadgradnji od 20.04 na 22.04.

Stari sistemi so žal neuporabni, samo neka nostalgija in stare igre.

Oktober 2025 (Win10), potem pa kupim kak 7700k, takrat bo kakih 50€ pa dam 24.04 LTS gor.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Furbo ::

Kaj ima sploh veze, katere win ima človek gor? Vse isto sranje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

New features kot poganjanje android appov bo win 11 only. Raje grem na nov os, če je brezplačen in ima več features.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev je izjavil:

New features kot poganjanje android appov bo win 11 only. Raje grem na nov os, če je brezplačen in ima več features.


Ja, pa novi Call of Duty ne bo deloval na starejšem sistemu. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Možno. CoD nisem igral že od CoD 2, ki je great game.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ahim ::

svecka je izjavil:

Windows 11 je fiasko nateg, alfa verzija, kjer so uporabniki QA testerji oziroma poskusni zajčki. ŽE z win10 se je to videlo z raznimi katastrofalnimi vsiljenimi nadgradnjami, ki so uničili win zagon, izbrisali podatke itd.

W10 je po teh nekaj letih se vedno polizdelek v beta fazi. Ce si ga prisiljen uporabljati vsakodnevno, se je treba sprijazniti z random BSODji zaradi defektnih prisilnih updatov, kar je nepredstavljivo za osebno racunalnistvo do pojava W10.

Zimonem ::

Ahim je izjavil:

svecka je izjavil:

Windows 11 je fiasko nateg, alfa verzija, kjer so uporabniki QA testerji oziroma poskusni zajčki. ŽE z win10 se je to videlo z raznimi katastrofalnimi vsiljenimi nadgradnjami, ki so uničili win zagon, izbrisali podatke itd.

W10 je po teh nekaj letih se vedno polizdelek v beta fazi. Ce si ga prisiljen uporabljati vsakodnevno, se je treba sprijazniti z random BSODji zaradi defektnih prisilnih updatov, kar je nepredstavljivo za osebno racunalnistvo do pojava W10.

Meni so kar rock solid. Updatamo pa nekje na dva mesca. Če ni kaj kritičnega. Edino enkrat me je zdržal hello.

misek ::

Zimonem je izjavil:

Meni so kar rock solid. Updatamo pa nekje na dva mesca. Če ni kaj kritičnega. Edino enkrat me je zdržal hello.

Podobno tehniko imam jaz. Priznam pa, da se recimo lahko izjemno redko zgodi kaj nepredvidenega. Ampak to se mi tudi na Ubuntu.

Zimonem ::

Prodamo se izogibati problemov kadar jih ni. Sploh če ti novosti ne prinašajo nekaj bistveno novega.
Kar pa praviloma ne. Zakaj bi jaz testiral zadnje popravke, ki so dvomljivi. Ali nove bug feature? Po dveh mesecih se lahko obrnem ali na support ali na forume. Na novo je pa kup jebanja.

Netrunner ::

Nimam nič proti MS vendar njihova politika mi gre vedno bolj na k... in Windows 11 sigurno ne bo videl mojega računalnika. Sem bil relativno zadovoljen z windows 10 vendar to je bil moj zadnji windows (upam). Linux več kot zadovoljuje moje potrebe in mi je žal samo to, da nisem že prej naredil prehoda.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zimonem ::

Če si one Man band si to lahko privoščiš. Sicer je fajn pogledat še na ostale, katerim je računalo zgolj orodje.

FastWIND ::

Stacionarca imam na WIN 10, prenosnik aplle, ki me je že mnogokrat reševal, ko so se Windowsi odločili brejknit.. In ko služiš denar z računalnikom, ni ravno prijetno se sredi dneva ukvarjat z mašino in ne s tem kar je primarno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

Zimonem ::

Eh tud pri applubse to , dogaja. Samo manj je native aplikacij. Pa podpore nimajo tako dolgo za nazaj. Saj če je web je vseeno.

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

Prodamo se izogibati problemov kadar jih ni. Sploh če ti novosti ne prinašajo nekaj bistveno novega.
Kar pa praviloma ne. Zakaj bi jaz testiral zadnje popravke, ki so dvomljivi. Ali nove bug feature? Po dveh mesecih se lahko obrnem ali na support ali na forume. Na novo je pa kup jebanja.


To imate vi en klump od hardwera. Mi imamo čez 7000 desktopov, pa ne vem če je ena desetina promila videla bsod in vsi so na win 10. Ja, ob kakem updejtu kak driver ne dela, samo to stestiraš cel SMS paket na ene štirih različnih konfiguracijah in če se napaka ponavlja na testnih primerkih, ne daš v produkcijo updejta, ampak počakaš na popravek le tega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

d4vid ::

Ostajam na win10. Sem sprobal tolo polomijo od 11, ni primerjave s win10, kaj šele s win7...

Glede na pot Windowsov, bom najbrž šaltal na macbooka. Linux je kul, ampak še vedno ni vsega, kar potrebujem, na linuxu...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Mato989 ::

Ahim je izjavil:

svecka je izjavil:

Windows 11 je fiasko nateg, alfa verzija, kjer so uporabniki QA testerji oziroma poskusni zajčki. ŽE z win10 se je to videlo z raznimi katastrofalnimi vsiljenimi nadgradnjami, ki so uničili win zagon, izbrisali podatke itd.

W10 je po teh nekaj letih se vedno polizdelek v beta fazi. Ce si ga prisiljen uporabljati vsakodnevno, se je treba sprijazniti z random BSODji zaradi defektnih prisilnih updatov, kar je nepredstavljivo za osebno racunalnistvo do pojava W10.


Kje vi najdete bsode jaz uporabljam kot aupport winse non stop vse ok blue screena se na win10 ne spomnim razen enkrat ko so rami crknili
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tomlin ::

Enako na 12 let starem kompu :);)
pa še hitrejši je kot w10

Ghost007 je izjavil:

jaz pa na nepodprtem PCju. Zaenkrat se normalno updejtajo še.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

MIHAc27 ::

11 bo flop (jaz sem mislil, da bom bruhal prvih 10 minut uporabe)
Upam da bo 12 spet OK.

Ustrajam na 10 dokler bo šlo (7 je pa še večji zakon, a kaj ko namenoma ne podpirajo več)

Mr.B ::

Ahim je izjavil:

svecka je izjavil:

Windows 11 je fiasko nateg, alfa verzija, kjer so uporabniki QA testerji oziroma poskusni zajčki. ŽE z win10 se je to videlo z raznimi katastrofalnimi vsiljenimi nadgradnjami, ki so uničili win zagon, izbrisali podatke itd.

W10 je po teh nekaj letih se vedno polizdelek v beta fazi. Ce si ga prisiljen uporabljati vsakodnevno, se je treba sprijazniti z random BSODji zaradi defektnih prisilnih updatov, kar je nepredstavljivo za osebno racunalnistvo do pojava W10.

Kar testiraj HW: Začni t novim napajalnikom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

KTr1sk ::

Z programom RUFUS
https://rufus.ie/sl/
lahko namestiš Windows 11 na katerokoli 64bitni procesor, samo označiš



in potem pač če lahko namestiš pač vidiš če dela počasi in če lahko namestiš vse gonilnike. Je pa tako, da bodo igre zahtevale za zagon TPM, ampak sem se da prelisičit in je potem dejansko zagnalo in je delala igra.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

WizzardOfOZ ::

a ni koda od sedmice "ušla" na net?
kako da se še noben ni lotil kakega free projekta, pa win 7 uporabil?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

simnov ::

Jaz karkoli nastavim v biosu mi original dvd windows 11 ne gre čez secureboot .

KTr1sk je izjavil:

Z programom RUFUS
https://rufus.ie/sl/
lahko namestiš Windows 11 na katerokoli 64bitni procesor, samo označiš



in potem pač če lahko namestiš pač vidiš če dela počasi in če lahko namestiš vse gonilnike. Je pa tako, da bodo igre zahtevale za zagon TPM, ampak sem se da prelisičit in je potem dejansko zagnalo in je delala igra.


Kako bi potem ta usb brez dal pretvoril nazaj v iso da bi zapekel na dvd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

WizzardOfOZ ::

Zakaj bi zapekel na DVD? Sej že od dualcore procov vsi podpirajo bootanje iz usb-ja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

simnov ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj bi zapekel na DVD? Sej že od dualcore procov vsi podpirajo bootanje iz usb-ja.


Ker pač hočem imeti windows na dvd

WizzardOfOZ ::

bs, škoda medija. raje 8gb usb ključek, pa vsakič daš gor najnovejšo verzijo inštalacije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MrStein ::

Fill load je, če to počneš z DVD-RW. ;)
Pardon, DVD+RW
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

link_up ::

Naj ze enkrat ukinejo gui. To ni za resno delo.
In and Out

mtosev ::

Pri Win server osih lahko imaš inštaliraš os brez guija.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

predi ::

Hkrati podporo najnovejšim procesorjem pogojujejo z najnovejšo različico operacijskega sistema, kot je v primeru Alder Lake CPUjev in Windows 11. Če imaš gor Windows 10, se kaj lahko odpoveš delu zmogljivosti procesorja pri določenih opravilih.

Valvoline ::

Win7 je zakon. Vse ostalo naprej samo se slabse. Na prenosniku 7 gen sem komaj nekak spravil win7 kloniran sistem z hackanimi gonilniki, hvala bogu je nekak slo. Uradnih win7 gonilnikov je do 6 generacije cpujev (intel, za amd ne vem). Win7 je vedno obcutno hitrejsi, pa bolj prijazen do baterije, testirano ze najmanj 20x. Ni mi jasno od kod taksna razlika pri avtonomiji baterije, na win 10 vedno 20-50% manj kot na win7, sem preprican da bo tudi z 11ko podobno stanje. Na tem prenosniku k ga mam zdaj je razlika katastrofalna, na win7 realnih 10-12ur avtonomije, na win 10 pa 6-7ur.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Valvoline, jaz imam ravno obratne izkušnje. Win10 ima vedno boljšo avtonomijo kot windows 7 na vseh prenosnikih, kar sem jih imel. Samo driverje moraš original naložiti od proizvajalca prenosnika.

Celo na atomu procu X7-8750 (lenovo thinkpad tablet 10 gen 2) laufajo win10 bolj tekoče, kot sedmica. (kot zanimivost - tablica s tipkovnico iz leta 2015 podpira windows 11, ker ima tpm2).
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Th...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

simnov je izjavil:

Jaz karkoli nastavim v biosu mi original dvd windows 11 ne gre čez secureboot .

KTr1sk je izjavil:

Z programom RUFUS
https://rufus.ie/sl/
lahko namestiš Windows 11 na katerokoli 64bitni procesor, samo označiš



in potem pač če lahko namestiš pač vidiš če dela počasi in če lahko namestiš vse gonilnike. Je pa tako, da bodo igre zahtevale za zagon TPM, ampak sem se da prelisičit in je potem dejansko zagnalo in je delala igra.


Kako bi potem ta usb brez dal pretvoril nazaj v iso da bi zapekel na dvd


To preverjanje, pa tudi ostali bloatware lahko odstraniš tudi z MSMG Toolkit. Ta ti kreira iso. Res pa ni one-click program, ampak je dobro prej na Youtubu pogledati, kako delati.

bysaRD ::

Pač ne bo 11ke.

simnov ::

zavajon je izjavil:

simnov je izjavil:

Jaz karkoli nastavim v biosu mi original dvd windows 11 ne gre čez secureboot .

KTr1sk je izjavil:

Z programom RUFUS
https://rufus.ie/sl/
lahko namestiš Windows 11 na katerokoli 64bitni procesor, samo označiš



in potem pač če lahko namestiš pač vidiš če dela počasi in če lahko namestiš vse gonilnike. Je pa tako, da bodo igre zahtevale za zagon TPM, ampak sem se da prelisičit in je potem dejansko zagnalo in je delala igra.


Kako bi potem ta usb brez dal pretvoril nazaj v iso da bi zapekel na dvd


To preverjanje, pa tudi ostali bloatware lahko odstraniš tudi z MSMG Toolkit. Ta ti kreira iso. Res pa ni one-click program, ampak je dobro prej na Youtubu pogledati, kako delati.


Zakomplicirano.

mtosev ::

Jaz osebno ne vidim potrebe po moddanju Windowsa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zavajon ::

Jaz pa. Poleg omenjenega problema ni nobene potrebe, da bi imel inštalirano Cortano, Xbox, Skype in podobno nesnago.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Operacijski sistemi
888132186 (1101) ncc2000
»

Windows 11 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
25739557 (4241) Nesta
»

Windows 11 izidejo 5. oktobra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6617247 (11775) KTr1sk
»

Windows: po desetki vendarle enajstica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10728713 (19939) MrStein
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560902 (49381) SimplyMiha

Več podobnih tem