» »

Počen vijak v vratih

Počen vijak v vratih

yayo ::

Potrebujem mizarski nasvet. V vraih od kopalnice mi je počil en od dveh vijakov, ki držita pritrjen okrasni okvir od kljuke. V lesu je ostal dober cm in več vijaka. Luknjica v lesu je par mm široka, ostanek vijaka je nekaj mm globoko v lesu tako, da ne pridem zraven s kleščami. Kako izvleči ven j....i vijak?
  • spremenil: yayo ()

Baja ::

tako daleč kot seže vijak zvrtaš luknjo s kronsko žago in notri nabiješ/zalepiš lesen čep.

janezvalva ::

s topim žebljem in kladivom nabijaš po zlomljenem vijaku, dokler ne pade v notranjost vrat
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Tidule ::

janezvalva je izjavil:

s topim žebljem in kladivom nabijaš po zlomljenem vijaku, dokler ne pade v notranjost vrat

in narediš luknjo v omarico? jao, kaj če raje kar vbodno žago vzame in vse skupaj odreže?

yayo je izjavil:

Potrebujem mizarski nasvet. V vraih od kopalnice mi je počil en od dveh vijakov, ki držita pritrjen okrasni okvir od kljuke. V lesu je ostal dober cm in več vijaka. Luknjica v lesu je par mm široka, ostanek vijaka je nekaj mm globoko v lesu tako, da ne pridem zraven s kleščami. Kako izvleči ven j....i vijak?


Predvidevam, da bi vijak rad odstranil, ker boš privijačil novega? Če ne lahko luknjico preprosto zapreš.

Dobijo se "svedri", ki so namenjeni točno temu, da jih zaviješ v zlomljen vijak in ga potem odviješ. Vprašanje pa če ni vijak premajhen.

Drugače pa navaden sveder za kovino, začni z manjšim da narediš utor v vijak, potem zamenjaj na takega, ki ustreza velikosti luknje. Oziroma gled ena razpoložljivo prostor tudi če malo poširiš luknjo in potem daš vložek ni škode.

Odvisno kako velik je okrasni okvir od kljuke, lahko tudi povečaš odprtino nad vijakom, da boš zraven prišel z kleščami, oziroma vsaj toliko, da lahko privariš vzvod (magari izvijač). Če imaš ustrezno orodje lahko tudi nareš samo ravno zarezo v vrh vijaka in uporabiš ploščat izvijač.

Typo: luknjo v vrata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Likalnik ::

to bo kar težava...če se to naredi v steni...vse skupaj povrtaš in to je to...v lesu se pa zna zgoditi, da ti na drugi strani kaj ven pogleda....definitivno boš pa poširil luknjo in ti potem nov vijak ne bo prijel....seveda, če boš dal večjega obstaja vrjetnost, da ne bo šel skozi luknjo v okrasnem okvirju (razen, če še to luknjo malo poširiš)

poleg vseh nasvetov...lahko probaš tudi, da pustiš odlomljen vijak v vratih....daš okrasni okvir nazaj in novi šrauf privijačiš malo pod kotom...s tem se izogneš polomljenemu šraufu novi šrauf bo pa sicer malo pod kotom...ampak bo držal zadevo na mestu.

ali pa, če si brez enega šraufa...na notranjo stran okrasnega okvirja stisneš mal silikona...pa bo ravno tako držalo

janezvalva ::

moj predlog je najbolj enostaven in najbolj pameten.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

bf4ed ::

Lahko bi vse skup poslikal da bi se vidlo kak to zgleda.

Likalnik ::

janezvalva je izjavil:

moj predlog je najbolj enostaven in najbolj pameten.


če so vrata iz masive...ne bo nikamor v notranjost padlo...poleg tega gre za kopalniška vrata in ne vhodna

IL_DIAVOLO ::

Morda das not krajsi vijak vecjega fija?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Machete ::

daj sliko
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

z3ro ::

Ali ta vijak nekako povrtaš in daš not debelejšega da bo prijel ali pa probaš kot je že nekdo omenil pod kotom privijačit. Če boš tolkel po tem vijaku se bojim da boš zraven odlomil tudi "meso" okrog vijaka in tudi debelejši ne bo prijel - razen če seveda niso masivna vrata kar pa dvomim. V skrajnem primeru pa novo luknjo v okrasni okvir, ne bo pa najbolj estetsko.

bobiii16 ::

Ne vem sicer kako se ti je lahko vijak odlomil, ti vijaki ponavadi niso prav dolgi. Poizkušaj malce "porofkati" s špic kleščami in ga spravit ven. Nato pa skozi to luknjo prevrtati do rozete na drugi strani in vstaviti vijak z slepo matico na koncu. Ker namreč vijak katerega si izrofkal ven, nobeden drug vijak več ne bo držal, razen tega kot sem ti svetoval

Baja je izjavil:

tako daleč kot seže vijak zvrtaš luknjo s kronsko žago in notri nabiješ/zalepiš lesen čep.

ti nisi normalen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobiii16 ()

hotig ::

Mogoče nekaj takega pomaga. Verjetno se dobi tudi v kakšni lokalni štacuni z orodjem, če se ti ne da čakat na dostavo. Sicer pa nimam izkušenj, ampak naj bi s temi svedri/vijaki delovalo, da dobiš polomljen vijak ven.

UkrFTW! ::

Če je brez glave, je steblo pretanko, da bi v njega vrtal. Tudi sicer je material tak, da se težko vrta vanj s slabimi svedri (tudi dobrimi). Osebno bi malo povrtal okrog vijaka (par luknjic bi bilo dovolj s svedrom od 2-3 mm, morda bi zadostovala celo zgolj ena), da bi ga s tankimi pincami dobil ven, noter bi vtaknil okroglo leseno palčko in jo zalepil in nato zavrtal luknjico in dal noter nov vijak.
Opcija je tudi z vložkom za vijake, bo ravno tako držalo.

z3ro ::

UkrFTW! je izjavil:

Če je brez glave, je steblo pretanko, da bi v njega vrtal. Tudi sicer je material tak, da se težko vrta vanj s slabimi svedri (tudi dobrimi). Osebno bi malo povrtal okrog vijaka (par luknjic bi bilo dovolj s svedrom od 2-3 mm, morda bi zadostovala celo zgolj ena), da bi ga s tankimi pincami dobil ven, noter bi vtaknil okroglo leseno palčko in jo zalepil in nato zavrtal luknjico in dal noter nov vijak.
Opcija je tudi z vložkom za vijake, bo ravno tako držalo.

No ja, vijak je recimo 3-4mm ziher, če ga z najtanjšim svedrom za kovino povrta in v luknjo nabije najtanjši torx nastavek bi vrjetno iz lesa dobil ta del ven (smo že iz kovine in zalepljenega vijaka dobivali dele vijaka z torx nastavki ven). Če ne pač povrta malenkost več in najdebelejši možni vijak not - opcija tudi skrajšan daljši debelejši vijak z razširjeno luknjo v okrasni okvir.

fikus_ ::

Na sanjajte o vrtanju v tanek lesni vijak! Material vijaka je dokaj kvaliteten, predvsem pa trd (tehnologija izdelave = valjanje navoja). In če je3 zunanji premer vijaka 4 mm, potem je jedro 2 mm. Kateri junak bo z ročnim vrtalnim strojem to zadel?!
Privij nov vijak, mimo odlomljenega, bo malo postrani, ampak bo držalo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Likalnik ::

fikus_ je izjavil:

Na sanjajte o vrtanju v tanek lesni vijak! Material vijaka je dokaj kvaliteten, predvsem pa trd (tehnologija izdelave = valjanje navoja). In če je3 zunanji premer vijaka 4 mm, potem je jedro 2 mm. Kateri junak bo z ročnim vrtalnim strojem to zadel?!
Privij nov vijak, mimo odlomljenega, bo malo postrani, ampak bo držalo.


tudi jaz sem istega mišlenja....postrani privij novi vijak...in bo držalo...odlomljenega dela vijaka ne boš nikoli ven spravi...ker to je zelo tenko...pa še privijačen je v les.

me pa zanima kaj je OP rešil glede na to na ni nekega odziva iz njegove strani več

mirator ::

Res zanimivo. OP išče pomoč, forumaši se trudijo, on pa nič.
Pa pošlji že ekrat sliko, da ne bomo kar tako v tri dni pametovali.

yayo ::

se opravičujem, "real life" je prišel vmes, pa potem, ko sem objavil temo sem šele opazil, da je oddelek specifično namenjen:
Če imate kakršnekoli težave z računalnikom in jih ne znate uvrstiti v katerega od spodnjih oddelkov, je to pravo mesto za vas.
;((
Vijak je majhen, kakih 3-4 mm premera, odlomil se je kakih 5 mm globoko v lesu. Za poštimavanje vrat po regelcih s širjenjem luknje, brušenjem in kitanjem žal nimam časa, tako, da bom za silo nov tanjši vijak privijačil mimo polomljenega. Sem pa tudi videl v Obiju kljuke z okrasnimi okvirji, ki imajo zgoraj dve luknji za vijake, spodaj pa eno. Skoraj bi kupil, pa me je trgovka zmedla z zgodbo, da imajo stara vrata (so nekje 1974 letnik) razdaljo med osjo kljuke in ključavnico 70mm medtem, ko obi prodaja le kljuke z 90mm med kljuko in ključavnico. Sem potem doma izmeril in je razdalja 90mm. "Ta pravo" popravilo bo prišlo na vrsto, ko bom vsa vrata v stanovanju barval, kar žal ne bo kmalu, ker imamo doma težkega bolnika, in so vsa vzdrževalna dela v stand by-u.

cvalsr ::

No ja, vijak je recimo 3-4mm ziher, če ga z najtanjšim svedrom za kovino povrta in v luknjo nabije najtanjši torx nastavek bi vrjetno iz lesa dobil ta del ven (smo že iz kovine in zalepljenega vijaka dobivali dele vijaka z torx nastavki ven).

:))
z3ro, daj, naredi to v praksi, ne z miško in tipkovnico.

z3ro ::

cvalsr je izjavil:

No ja, vijak je recimo 3-4mm ziher, če ga z najtanjšim svedrom za kovino povrta in v luknjo nabije najtanjši torx nastavek bi vrjetno iz lesa dobil ta del ven (smo že iz kovine in zalepljenega vijaka dobivali dele vijaka z torx nastavki ven).

:))
z3ro, daj, naredi to v praksi, ne z miško in tipkovnico.

Lahko, v sluzbi smo to ze poceli-pa zalepljen pocen inox vijak drzi precej bolj kot vijak v lesu..ce ga zatočkaš in imaš kvaliteten najtanjsi sveder gre..vprasanje pa ce se splaca to pocet na enih vratih kjer bo okej ze drugi vijak zraven tega pocenega.

mirator ::

yayo je izjavil:

se opravičujem, "real life" je prišel vmes, pa potem, ko sem objavil temo sem šele opazil, da je oddelek specifično namenjen:
Če imate kakršnekoli težave z računalnikom in jih ne znate uvrstiti v katerega od spodnjih oddelkov, je to pravo mesto za vas.
;((
Vijak je majhen, kakih 3-4 mm premera, odlomil se je kakih 5 mm globoko v lesu. Za poštimavanje vrat po regelcih s širjenjem luknje, brušenjem in kitanjem žal nimam časa, tako, da bom za silo nov tanjši vijak privijačil mimo polomljenega. Sem pa tudi videl v Obiju kljuke z okrasnimi okvirji, ki imajo zgoraj dve luknji za vijake, spodaj pa eno. Skoraj bi kupil, pa me je trgovka zmedla z zgodbo, da imajo stara vrata (so nekje 1974 letnik) razdaljo med osjo kljuke in ključavnico 70mm medtem, ko obi prodaja le kljuke z 90mm med kljuko in ključavnico. Sem potem doma izmeril in je razdalja 90mm. "Ta pravo" popravilo bo prišlo na vrsto, ko bom vsa vrata v stanovanju barval, kar žal ne bo kmalu, ker imamo doma težkega bolnika, in so vsa vzdrževalna dela v stand by-u.

Ampak poslikati in sliko priložiti pa še vedno ni mogoče?

yayo ::

:)) sorry, Shrani.si so zaprli, imgur accounta pa še nimam (smrdi mi registrirat telefonsko, ne vem zakaj bi jim jo dajal) V glavnem rešil z manjšim vijakom privijačenim ob zlomljenega. Hvala vsem.

_Denny_ ::

yayo je izjavil:

imgur accounta pa še nimam (smrdi mi registrirat telefonsko, ne vem zakaj bi jim jo dajal)

Ajde, nima nič skupnega s temo, samo vseeno - ne rabiš nobenega accounta.

Tu potem, ko se prikaže zeleni "Upload completed!" banner samo z desno klikneš na sliko in daš Copy Image Link oz. Copy image address, odvisno od browserja in skopiran url vržeš kamor želiš. Account se rabi samo, če hočeš imeti neko zgodovino uploadanih slik ali pa uporabljati njihovo kvazi social network Reddit wannabe funkcionalnost s komentarji neznancev, upvoti, liki, itd.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8436856 (1700) Hudobec82
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12727576 (11857) Silici
»

Klispne za pritrjevanje žične ograje na lesene stebre

Oddelek: Loža
132605 (2492) Unknown_001
»

Demontaža stikala

Oddelek: Pomoč in nasveti
72500 (2430) Ganon
»

Kislina ali alternative (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7121328 (19483) negotiator

Več podobnih tem