» »

Lenovo Thinkpad T400

Lenovo Thinkpad T400

slokopriva ::

Pozdravljeni,

V kleti se mi že nekaj časa valja star prenosnik Lenovo Thinkpad T400. Ko je veljal še za modernega sem ga uporabljal v študijske in službene namene. S časom so ga nadomestili hitrejši, boljši in vzdržljivejši računalniki. Takrat sem ga na novo postavil in nanj naložil Windows 7.

Trenutno stanje računalnika je tako: Sicer deluje vendar zelo počasi. Brskanje po spletu deluje, a spet zelo počasi. Prenosnik bi rad ponovno oživel (prodati ga ni vredno), če ne drugega vsaj za gledanje filmov in branje novic.

Zanima me naslednje:
- Računalnik podpira WIN 7, Vista in XP. Katerega naj naložim nanj da bo računalnik čim hitreje in optimalno deloval. (Nisem pristaš Linuxa in drugih OS)
- Kateri spletni brskalnik naj uporabljam (Chrome je znan po veliki porabi moči)
- Kakšne imate izkušnje s počasnimi računalniki? Kako jih pohitriti?

Najlepša hvala za vse odgovore!

sass628 ::

Nevem kakšne imaš specifikacije, če je možnost dodaj ram in ssd disk. Potem pa gor Windows po izbiri. Čeprav nisi pristaš linuxa bi blo fajn razmisliti o tej opciji. Linux Mint ali pa Linux lite so enostavni za uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

mtosev ::

XP in vista sta popolnoma neuporabna osa, ker sta zastarela. Najboljše, da namestiš win 7 in Firefox. Ta še vedno podpira win 7, če že nočeš Linuxa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Rias Gremory ::

Razdreti, očistiti, menjava termalne paste. Preveri še možnosti razširitve RAMa.
Potem pa če si pristaš Oken, poglej če se da Win 10 prepričati v inštalacijo. Tvoj CPU sicer nekaterih ukazov ne podpira, veliko sreče. V nasprotnem primeru pa Win7.

- Kateri spletni brskalnik naj uporabljam (Chrome je znan po veliki porabi moči)

Idealno? Nobenega. Ne samo, da je tvoj računalnik star (sicer še uporaben samo ne z Okni) ampak poganjat ves ta drek od JS kode, ki je prisotna že skoraj na vsaki strani pač zahteva računsko moč, ki je tvoj CPU pač nima.
Če bo želja po brskanju OBVEZNO inštalacija uBlock Origin (razširitev za brskalnik, ki blokira reklame) in pa blokiranje JS, ki jo dovoliš samo po potrebi. Predlagam še kakšno knjigo o meditaciji v kolikor se boš lotil brskanja po internetih.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Invictus ::

SSD, max RAM, plus WIndows 10, pa bo še čisto v redu za pisarniško rabo.

Ali pa ga podari tistim društvom, ki jih uredijo in dajo naprej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Technics111 ::

slokopriva je izjavil:

Pozdravljeni,

V kleti se mi že nekaj časa valja star prenosnik Lenovo Thinkpad T400. Ko je veljal še za modernega sem ga uporabljal v študijske in službene namene. S časom so ga nadomestili hitrejši, boljši in vzdržljivejši računalniki. Takrat sem ga na novo postavil in nanj naložil Windows 7.

Trenutno stanje računalnika je tako: Sicer deluje vendar zelo počasi. Brskanje po spletu deluje, a spet zelo počasi. Prenosnik bi rad ponovno oživel (prodati ga ni vredno), če ne drugega vsaj za gledanje filmov in branje novic.

Zanima me naslednje:
- Računalnik podpira WIN 7, Vista in XP. Katerega naj naložim nanj da bo računalnik čim hitreje in optimalno deloval. (Nisem pristaš Linuxa in drugih OS)
- Kateri spletni brskalnik naj uporabljam (Chrome je znan po veliki porabi moči)
- Kakšne imate izkušnje s počasnimi računalniki? Kako jih pohitriti?

Najlepša hvala za vse odgovore!


Obvezno Dodaj max Ram, ssd disk. Inštaliraj windows 7 pro 32bit SP1, v nastavitvah izklopi vse vizualne pizdarije in izberi best performance ker ti to samo žere proc in Ram. Browser si naloži K-Meleon v katerem lahko kadarkoli disablas Javo - Javo script, flash itd.,za strani kjer tega ne rabiš, pozabi na chrome in opero sta preveč požrešna. Isto sem naredil na Lenovo T500 in dela zadeva v nulo.

slokopriva ::

Razumem in se zavedam da bi ga bilo dobro odpreti in vse nadgraditi vendar tega še nikoli nisem delal + ne želim kupovati posebaj komponent za zadevo ki bo služila gledanju filmov za otroke...

Sam sem razmišljal da nanj naložim Win 7 Pro, izklopim vse vizualne in grafične možnosti, dam na best performance in uporabljam Firefox...

petrus ::

Tukaj še all-in-one update pack za Windowse 7:
https://update7.simplix.info/UpdatePack...

Vsi updejti in posodobitve v eni sami datoteki.
stati inu obstati


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome 6 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17445019 (39338) PrimozR
»

Nemčija: Odrecite se IE (vsaj začasno) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10514380 (10526) bf4ed
»

Firefox 3.6 še ta mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7810556 (8455) Icematxyz
»

Firefox 3.5 najbolj razširjen brskalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10911218 (9000) Gandalfar
»

Windows 7 brez Internet Explorerja za Evropo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10710296 (7962) mtosev

Več podobnih tem