» »

Vijaka ne gre "odšraufat"

Vijaka ne gre "odšraufat"

assez ::

Torej imam en problem, hočem odvit en majhen (zelo majhen) vijak, ki se nahaja v drobovju računalnika, ampak negre. Pri tem sem poškodoval glavo vijaka.

Se mogoče kdo spomni kakšnega trika ali česa podobnega?

Lahko dodam tudi sliko.

Janac ::

dodaj sliko

Okapi ::

Se mogoče kdo spomni kakšnega trika ali česa podobnega?
En bolj mesarski način je, da ga s svedrom preprosto "požreš". Imaš pa tudi posebno orodje za takšne primere
http://www.amazon.com/gp/product/B001A4...

In še par nasvetov.
http://www.todayifoundout.com/index.php...

O.

Architect ::

preden si začel, ko si videl da ne gre bi moral izvijač s sekundnim lepilom prilepiti na vijak in potem odviti zadevo. Druge opcije ponavadi ni, drugače povsem požreš glavo vijaka. Ko pa to storiš pa lahko le še s svedrom požreš glavo vijaka, kot je predlagal Okapi.

Janac ::

posnel si vijak

assez ::



Kako pa naj s svedrom požrem glavo vijaka?

Hvala za hitre odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: assez ()

freesty ::

Lahko probas, kot je ze nekdo omenil, zalepiti s sekundim gor izvijac. In pustiti cez noc, ker kaplja sekundnega se kar dolgo susi, potem pa upas da bo zdrzalo navor.:>

GrimReaper ::

To je bil križni al kaj, ker taki ponavad niso velik zategnjeni.
Sem se pa že enkrat z imbus vijakom dajal (že iz tovarne prišel ves požrt), sem potem zažagal, in odvil s pravokotno postavljenim izvijačem.
Drugače je teh trikov vsaj 5, ampak v tvojem primeru je še problem nedostopnosti.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

assez ::

Na tej strani sta dva (en še je cel) in še na drugi en. Tistega na drugi strani sem z lahkoto dobil ven, ta dva pa na noben način.

oo7 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

amigo_no1 ::

GrimReaper je izjavil:

To je bil križni al kaj, ker taki ponavad niso velik zategnjeni.
Sem se pa že enkrat z imbus vijakom dajal (že iz tovarne prišel ves požrt), sem potem zažagal, in odvil s pravokotno postavljenim izvijačem.
Drugače je teh trikov vsaj 5, ampak v tvojem primeru je še problem nedostopnosti.

Torks imho.

knesz ::

Z manjšimi ščipalnimi kleščami, cvikcangami po slovensko, probaj previdno zagrabiti glavo vijaka in obrniti. Ponavadi to deluje. Na lastno odgovornost, seveda :)

assez ::

knesz je izjavil:

Z manjšimi ščipalnimi kleščami, cvikcangami po slovensko, probaj previdno zagrabiti glavo vijaka in obrniti. Ponavadi to deluje. Na lastno odgovornost, seveda :)

Glava vijaka je zelo majhna oz tanka, tako da to ne bo šlo.
Še kakšna ideja, namreč vijak moram nujno odstranit (second hard drive).

IceIceBaby ::

Gumica čez glavo pogosto pomaga. Probaš lahko tudi z navadnim izvijačem. Samo rabiš enega, ki je ravno dovolj velik, da paše v torx utor. Pa dovolj oster mora biti.

assez ::

Mogoče ve kdo kako naj naredim to: (ampak ne s tem orodjem)



Sem že probal gumico, torx.. Sicer je pa glava že precej uničena, tako da nevem kaj naj, če pa dam na kakšen "servis" pa itak ne bodo nič naredli.

Aja, pa vedno bolj se ta inox lušči ali kako naj temu rečem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: assez ()

cebelar123 ::



Poglej nasvet iz 9sekunde mogoče bo pomagalo.

balocom ::

Laptop? Vzemi 2 mm sveder in odvrtaj glavo vijaka, če štauf ni nujno potreben je case closed. Če je nujno potreben, vzemi sveder, ki vrta v levo...
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

RejZoR ::

Najlažje je če zarežeš v glavo vijaka ravno zarezo in ga odviješ z ravnim izvijačem. Gor je sicer nekdo dal sliko z Dremelom ampak če ga nimaš se da tud na roke. Sicer traja dlje in je bolj nerodno ampak se da.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

marvin42 ::

tisti, ki predlagate zarezo - a ste videli kako nedostopna je zadeva?
Mostly Harmless

RejZoR ::

Nedostopna? Pa tle lahko pristaneš Space Shuttla, tolk placa je. Sem delal že na bistveno manj dostopnih mestih pa sem opravil zadano delo.

Osebno bi samo pazil, da ne zjebeš še same glave, ker na samem navojnem delu pa ne boš mogu kej dost delat in ti bo vijak ostal not. Večini bi bilo sicer vseeno ampak sam ne prenašam šlamparije če res ne gre kako drugače...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PacificBlue ::

Vzami majhen navaden izvijač, da bos lahk zadel v del roba vijaka in ga s pomocjo kladiva z rahlimi udarci poskusaj odviti.

knesz ::

assez je izjavil:

knesz je izjavil:

Z manjšimi ščipalnimi kleščami, cvikcangami po slovensko, probaj previdno zagrabiti glavo vijaka in obrniti. Ponavadi to deluje. Na lastno odgovornost, seveda :)

Glava vijaka je zelo majhna oz tanka, tako da to ne bo šlo.
Še kakšna ideja, namreč vijak moram nujno odstranit (second hard drive).

Po sliki sodeč, mora gret na ta način :)
Bom kasneje naredil kako slikco kako to naredi :)

Qcube ::

Imaš več možnosti:

-zarežeš črto z dremlom in odviješ z navadnim izvijačem
-odbrusiš celotno glavo vijaka in po odstranjeni komponenti odviješ preostanek navoja s kleščami
-zalepiš imbus ključ direkt na izrabljeno glavo z ekposijem za kovino in odviješ ko epoksi prime
-če je vijakov navoj zalepljen z loctiteom ali čem podobnim je potrebno segreti vijak s spajkalnikom da lepilo popusti
-vrtanje v glavo vijaka z vrtalnim strojem s svedrom z levim navojem.

Mogoče še kaj kar se ne spomnim sedaj.

imagodei ::

Offtopic slovnično-psihološki rant:
Zadnje čase videvam polno naslovov v stilu "ne gre". Avtorji res umetniško tlačijo vse mogoče in nemogoče besedne zveze skupaj.

Vijaka ne gre "odšraufat"; Diska ne gre formatirat; Računalnika ne gre restartat

Resno? Očitno je to ena nova slengovska fora. Čeprav je čist OK, da sleng obstaja kot socialna zvrst jezika, pa ne štekam čist najboljš, zakaj je poleg tujih in izpeljanih besed in fraz treba izumljat še izraze, ki v slovenščini zvenijo povsem bebasto? A je bistveno bolj fensi rečt "ne gre", kot pa "ne morem", "ne znam", ali pa "se ne da"?

- Vijaka ne morem "odšraufat"; Ne znam formatirat diska; Računalnika se ne da restartat

"Ne gre" je en tak disociativni vložek, pasivna oblika, ki izključuje našo nezmožnost oz. neznanje. OP, ki napiše takle naslov s tem hoče jasno povedat, da on že ni invalid, ki ne zna, ampak so okoliščine tiste, ki mu onemogočajo. Skratka, nisem kriv jaz, ne gre za to, da sem jaz naredil napako - kriv je vijak/disk/računalnik...
- Hoc est qui sumus -

Avenger ::

Vijak gre odšraufat! Z lepilom pač ne, z zarezo tudi ne, samo povrtat je treba, pa ne pol rečt da ne gre povrtat, ker gre, samo vzet morš sveder, ki ima večji premer od premera vijaka, ne glave vijaka.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

francek1 ::

Pa ne ide, da češ razumjeti...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

krucymucy ::

Udari po glavi vijaka z nekim izbijačem in kladivom. Tako malenkost deformiraš navoj vijaka, ki se potem odvije zelo lahko, če le ni zalepljen.
Sicer je tole standardna procedura pri odvijanju vijakov privitih v aluminij, seveda že preden je glava vijaka uničena.

imagodei ::

francek1 je izjavil:

Pa ne ide, da češ razumjeti...

Tako je... Kroatizem/Srbizem v slengu. Budalaština, tko kot "dogija vokat", sam da je v tem primeru še prevedeno v slovenščino. Zakaj je "[Nekaj] ne gre narediti" bistveno boljše kot "Nečesa se ne da narediti"?
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Še sploh, ker z ne gre impliciraš da je za to kriva neka tretje entiteta, nisi pa zmožen priznat da nekaj preprosto ne znaš. Evo, še en tak: Zvok kamere Android 2.3.6. ne gre izkolpit???, ker če bi rekel, da ne zna izklopit zvoka kamere bi bil to preprosto prehud udarec za njegov eho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BigWhale ::

francek1 je izjavil:

Pa ne ide, da češ razumjeti...


Se mi zdi, da ce reces 'ne ide' je isti smorn, kot 'ne gre'.

francek1 ::

Pa to je bil point(bistvo, hm), ki ga je imagodei takoj razumel; ta izraz je uvoz iz južnih krajev, tako kot bi rekel, udaril sem avto(udario sam kola) namesto zaletel sem se...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Meizu ::

Folk s temi besedami itak izumlja svašta.

back on topic:

Meni se zdi še najboljša varianta uporaba kakšnega močnega lepila z imbusom, kot je to predlagal QCube, saj je ob pravilni izpeljavi postopka najmanjša možnost, da narediš kakšno obstransko škodo na sami komponenti.

Dobra je tudi ideja z vrtanjem v vijak s svedrom na levi navoj, saj lahko potem tako zavrtan šrauf odšravfaš kr z vijakom na levi navoj.

marvin42 ::

OT: zakaj je samo "odšraufat" v narekovajih? :)
Mostly Harmless

mitjau ::

Obstaja dosti poceni orodje.. t.i. "levi" sveder, ki dejansko vrta v smer kontra uri, če pa ga prisloniš na križni uničen vijak pa bo zagrabil in odvil vijak... ;)
Lahko pa ga s klasičnim svedrom povrtaš tako, da boš posnel glavo...

einstein :P ::

Imaš orodje, ki se imenuje "svinjski repek" slika:

najprej malo povrtaš z navadnim svedrom, nato pa s tem odviješ, ker ima pač levi navoj.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

assez ::

Kje dobit sveder, ki vrta v levo?

Okapi ::

V trgovini s svedri.;)

O.

Avenger ::

einstein :P je izjavil:

Imaš orodje, ki se imenuje "svinjski repek" slika:

najprej malo povrtaš z navadnim svedrom, nato pa s tem odviješ, ker ima pač levi navoj.

lp


Prjatu, a pa ti vidiš kok je velik šraufek? Jaz imam tale komplet in z najmanjšim lahko odviješ M5 in večje. Tisti v računalniku je videt precej manjši, M3? M2?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

assez ::

Avenger je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Imaš orodje, ki se imenuje "svinjski repek" slika:

najprej malo povrtaš z navadnim svedrom, nato pa s tem odviješ, ker ima pač levi navoj.

lp


Prjatu, a pa ti vidiš kok je velik šraufek? Jaz imam tale komplet in z najmanjšim lahko odviješ M5 in večje. Tisti v računalniku je videt precej manjši, M3? M2?

Sem si od prijatelja sposodil takšen komplet in je najmanjši sveder malo manjši kot glava vijaka..

assez ::

To bi rabil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: assez ()

assez ::

Sem rešil problem (s svedrom sem vrtal v glavo, tako da sem na nek način pobrusil glavo vijaka).

Hvala vsem za odgovore, dodam lahko tudi sliko, če koga zanima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri svedri za siporex?

Oddelek: Loža
162927 (2132) Malajlo
»

Načrt vpenjalne glave

Oddelek: Znanost in tehnologija
61563 (1139) edvard123
»

POMOČ - Kako Odtegnit Vijak?

Oddelek: Na cesti
102942 (2453) IL_DIAVOLO
»

Pomoč, vijak se ne odtegne

Oddelek: Na cesti
163983 (2386) Dzhimen
»

kako odšravfat hladilnik s plate ??

Oddelek: Loža
181281 (970) galu

Več podobnih tem