» »

Košnja visoke trave na vikendu

Košnja visoke trave na vikendu

«
1
2

sejalecx ::

V S dalmaciji imam ob hiši cca 1000m2 (del parcele za urejeno trato), ki bi jih rad kosil 2x letno. Kaj je najboljša varianta zame, če ne želim zapravti praktično nič (300eur bi še dal)? Košnja s strani sosedov ali lokalcev tu odpade, ker kolikor sem se zanimal bo to daleč daleč najdražja opcija.

Nagibam se k nitkarci, bi to šlo z nekim debelejšim laksom ? Z diskom ne maram kosit.

Utk ::

Z laksarco bi šlo. Jaz bi vzel 50 kubično za kakih 400 evrov.

Zimonem ::

Motorna kosa s klino. Cvern preveč duši mašino.

Božomir ::

Če si odprte narave za kako out-of-the-box idejo - kaj pa če bi si omislil t.i. trifolium trato. Namesto trave zasadiš deteljice nižjih rasti- belo, rumeno. Prva prednost je da poženejo korenine globlje kot trava in imajo tako dlje časa dostopno vlago ergo manj zalivanja. Kot drugo pa zrastejo tam do 15 cm v višino in sploh ne rabiš kosit, če te to ne moti.
Slabost so pa nekaterim cvetovi in čebele.

Magic1 ::

1000m2 boš kosil z lakserco?!? Jao, nekdo ne ceni svojega časa in energije. Vzami eno strižno, bo pa več kot 300€.
Magic

Motion ::

1000m2 z nahrbtno bo kar napor. Že z eno navadno kosilko z premerom košnje 50cm ti bo 1000m2 vzelo ene 4-5 ur in to v nizki travi.

Sosedi znajo bit še najcenejša opcija.

Morda ma kdo kake ovce, koze tam dol da mu ponudiš kot pašnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

eventyrer ::

husqvarna-r214c:
https://www.mobilservis.si/proizvodi/ko...

sejalecx je izjavil:


Nagibam se k nitkarci, bi to šlo z nekim debelejšim laksom ? Z diskom ne maram kosit.


rofl. Če nameravaš si vzeti 1 vikend samo zato da se boš peljal tja, pol dneva kosil in se naslednji dan peljal nazaj domov... go for it. Drugače pa je to zelo slaba ideja.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ne verjamem, da so sosedi najdrazja opcija. Ce te ni strah kraje vzemi robota, za 1000m2 so ze za ca. 750€.

https://www.amazon.de/Einhell-Freelexo-...

Nitka ti bolj kot ne odpade, ker je casovno problematicno. Potem ce bos imel bencinske zadeve terjajo tudi kaj pozornosti.

Jaz imam za trimmer tole zadevo:

https://www.amazon.de/-/en/Bosch-Trimme...

Deluje super, samo za sabo vleces kabel.

Ampak 1000m2 kosnje ni za trimmer. Da ne govorimo, da trimer nic ne melje in bos imel vedno kar velik kup sena. :D

Magic1 ::

S tem da misli kosit dvakrat letno, kar pomeni da bo trava konkretno visoka. To je potem loterija vremena. Če je dosti dežja, je trava lahko hitro 1m visoka. 1000m2 1m visoke trave bo rabil že konkretno mašino, da ti jo bo zmlela.
Magic

Utk ::

Če je teren tak, da so vmes kamni (ne vem kako ne bi bli v Dalmaciji), verjetno tudi ni ravno kot stadion, ti kaj dost drugega kot nitka pač ne ostane. Kakšen robot, ne se hecat...
1000 m2 na nitko ni taka reč, to je 2-3 ure, mora bit pa močnejša za tako visoko travo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Motion ::

OP koze in ovce ti ostanejo :))

Magic1 ::

1000m2 je zgleda zelo relativna veličina. Na kakšnem otoku v Dalmaciji, kjer je tako suho in kamnito, da nič ne raste, bi se mogoče še dalo pokosit v parih urah. Če pa je trava vsaj malo konkretna, je pa to čisto druga zgodba. Naj nalima človek kakšno sliko.
Magic

starfotr ::

Nič ne vemo o sami parceli.

Govorim na pamet:

Kupi električnega pastirja in ovce. Če imaš še tekočo vodo na parceli, pa še kak napajalnik dodaj.

Lokalcu pa plačaš samo, da pride malo pogledat na vsake toliko.

Tody ::

Torej za travo se mu ne da skrbet bo pa za ovce in koze? Vprašanje zakaj ga moti ta trava... Ce en dan na pol leta nameni košnji ga tud ne bo vzel vrag.

sbawe64 ::

Nabaviš kosilnico, ki travo samo odreže ?

1000m2 je 20*50 m.


Btw, 1m v višino v Dalmaciji trava bolj težko zraste, ni padavin.
Šibenik ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

djabi ::

sbawe64 je izjavil:

Nabaviš kosilnico, ki travo samo odreže ?

1000m2 je 20*50 m.


Tudi to ni tako malo. Mogoče pa je mislil 1000 x 1000 m. ;)

Machete ::

Jaz dam take stvari lokalnemu kmetu, da pase. On vesel, jaz vesel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SmolWhale ::

Vse polit z boom efektom, kakšen liter bo ravno prav pa podvoji priporočeno dozacijo, ker bolj prime. Vse ostalo bo vsaj 10x dražje in to ni škodljivo okolici.

Lp

Machete ::

Boom efekt se je ful uporabljal ravno v letih, ko si se ti rodil. Znaki so klasični.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Kakšnemu kolegu/sorodniku oddaj za 14dni pa naj kot plačilo zrihta zelenico.

SmolWhale ::

Machete je izjavil:

Boom efekt se je ful uporabljal ravno v letih, ko si se ti rodil. Znaki so klasični.


Vir?

O neškodljivosti boom efekta jih je polno. Vi ga pa kar trolajte z najdražjimi rešitvami, seveda ste po naključju še prodajalci opreme ki jo predlagate.
Skratka slabe drage ideje, obup..

Lp

Machete ::

Jaz prodajam tlačane, ki potem pasejo krave.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SmolWhale ::

Ti si troll in revež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

Machete ::

Vem, da ne misliš dejansko tako, ampak, da iz tebe govori BOOM EFEKT. Oproščeno ti je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

primoz4p ::

Moj predlog je ročna kosa. Ozka, dolžine 65, če imaš veliko obkašanja. Velikosti kosišča naj bo približno tvoje višine. Koso nasadiš do recimo debeline prsta stegneno. ...

m3k ::

sejalecx je izjavil:

...Nagibam se k nitkarci, bi to šlo z nekim debelejšim laksom ?..

Magic1 ::

Uff, potratno na času in bencinu. Taka trava in velikost parcele ziher ni primerna za tako košnjo. Sploh pa Stihl-ca take moči stane cca. 800EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

Zato sem pa napisal, da rabi malo močnejšo. To na videu je eno sranje, s tem bi šel jaz kosit okoli dreves kjer je nekdo že pokosil s čim drugim, ne pa metrske trave. Ni čudno, da je drago in počasno.

Machete ::

Srižna kosilnica je pravi način. Ampak za 300 eur pa samo par koz ali pa ročna kosa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Je, če je teren za njo.

ginekk ::

S koso v enem dopoldnevu, pa še zelo poceni orodje je.
Z neko spodobno motorno kosilnico (pogon na zadnje vsaj) pa v parih urah, odvisno če želiš košaro vmes praznit ali ne.
EDIT: nitkarca je samo za finiširanje tam kamor ne moreš kosilnice peljat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

SmolWhale ::

Ne komplicirat, špric in gotovo.

primoz4p ::

za visoko travo:

enemon ::

Kje so kakšne pametne kose? V Merkurju je samo rezilo brez štila? Kaj pa brusilni kamen?

primoz4p ::

IL_DIAVOLO ::

Slotech never fail to troll you :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sejalecx ::

Hvala vsem za nasvete.

Nakoncu sem kupil Kawasakija BG520 (laks) in pokosil v malo več kot 3eh urah. Nizka trava vzame med 1,5h. All in all, maksimalno 7h na leto ne bo konec sveta za to opravilo.

Se pa vidi iz teme, da nekateri še nikoli v življenju niste kosili (visoke ali nizke) trave. Tiste ideje s kozami in ovcami pa sploh ne zaslužijo komentarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejalecx ()

Motion ::

Si ti pokosol 1000m z nitkarco v 3h urah pa ja. :))

Machete ::

1200 m2 (s precej drevesi) pokosim s 4 kolesno (zadnji slab pogon) v 2-2,5 urah. Tako da je možno, če je hitro mahal, samo je malo neumno tako površino samo z nitko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Daniel ::

1000 m2 pa res ni problem pokositi z nitko. Sploh če je kakšna bolj redka trava in ima kosa tam 2 KM+ to narediš zelo hitro.

Magic1 ::

sejalecx je izjavil:

Hvala vsem za nasvete.

Nakoncu sem kupil Kawasakija BG520 (laks) in pokosil v malo več kot 3eh urah. Nizka trava vzame med 1,5h. All in all, maksimalno 7h na leto ne bo konec sveta za to opravilo.

Se pa vidi iz teme, da nekateri še nikoli v življenju niste kosili (visoke ali nizke) trave. Tiste ideje s kozami in ovcami pa sploh ne zaslužijo komentarja.

Nesposoben si še najbolj ti. Vprašaš za nasvet, daš zelo pavšalne podatke, ki zelo malo povedo, potem pa kupiš ne da bi v temi sodeloval in na koncu še pizdiš. Jao, svetovni karakter.
Magic

DePalmo ::

Nekateri nimajo časa viseti na forumu in lapati v prazno in zato je možakar raje kupil stroj in vmes že pokosil medtem ko vi niste niti ugotovili ali so boljše koze, krave, laksarca ali kosa. In nato je on nesposoben :D

TheBlueOne ::

sejalecx je izjavil:


Nakoncu sem kupil Kawasakija BG520 (laks) in pokosil v malo več kot 3eh urah. Nizka trava vzame med 1,5h. All in all, maksimalno 7h na leto ne bo konec sveta za to opravilo.


Ne vem, ce bo stimalo. Ce 2x letno kosis z lakserico in je trava visoka moras dodati se grabljenje, spravljanje in deponiranje. Potem pa dodaj se se kaksen servis. Koliko sena pa se ti je nabralo? Ko sem jaz prvic kosil ca. 1200m2 preden smo gradili je bilo sena za znoret. :)

Bos pa imel tudi problem s tem, da bo teren postajal neraven. Dlje bos kosil samo 2x na leto in nic ravnal, tezje bos kdaj zaposlil kaksnega robota ali pa imel lepo zelenico.

Ce pa imas recimo robota, ki ti travo melje pa imas perfektno zelenico in nic odpada.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sej bo videl, ko ne bo utegnil pravi čas pokositi. Imam 1500m2 travnika za pokosit in če uspem pozno v maju pokosit je načeloma zelo enostavno. Posledično ubiješ rast za kak mesec, potem pa udari vročina in do septembra ne zrase pretirano visoka trava, kar je tudi enostavno pokosit. Če pa zamudiš to okno v maju in je potem še deževen junij, imaš hitro 1,5m visoko travo. Potem pa vidiš hudiča.
Za teh 1500m2 potrebujem cca. 3 ure s samohodno kosilnico, ki striže. Seveda konstantno na full gas, da hitro hodiš zraven. Ne vidim kako lahko 1000m2 pokosiš v treh urah s lakserco (imam tudi močno bencinsko), razen če imaš res tako redko travo, da zeleno skoraj nikoli ne vidiš.
Magic

krneki ::

Jaz za 1500m2 rabim 2-3 ure s samohodno (ravno danes, nekje 20cm trava). Je pa kar nekaj skal pa je treba ovinkarit, pa tud teren je nekje kar neraven.

Meizu ::

1000m2 z laksarco... Jaz grem prej na roko znosit hlode iz gozda ven kot da z laksarco tulim pol dneva tam po tisti trati.

Kot so že drugi omenjali, strižna je the way to go. Jaz sicer nimam doma strižne, priklopim za večje površine (sicer tudi večje od 1000m2, to je res) mulčer na traktor in je zadeva končana za čas posla.

mr_chai ::

Meizu je izjavil:

1000m2 z laksarco... Jaz grem prej na roko znosit hlode iz gozda ven kot da z laksarco tulim pol dneva tam po tisti trati.

Kot so že drugi omenjali, strižna je the way to go. Jaz sicer nimam doma strižne, priklopim za večje površine (sicer tudi večje od 1000m2, to je res) mulčer na traktor in je zadeva končana za čas posla.


Hahha, zdej bo pa motokultivator z strižnim nastavkom kupu za 700 eur in ga dol shranjeval, sam zato, da bo lahko namesto 4 ure, kosil 1 uro...Ah bv

mr_chai ::

OP: Drugič nabav tole. Garant bo vse pokošeno, tud na strmem terenu.

https://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdar...

Meizu ::

Hahha, zdej bo pa motokultivator z strižnim nastavkom kupu za 700 eur in ga dol shranjeval, sam zato, da bo lahko namesto 4 ure, kosil 1 uro...Ah bv


Hej, briga mene, naj človek nardi kot mu paše, sej si ne bom jst lomil hrbta.

SmolWhale ::

BOOM EFEKT

EFEKT

EFEKT

EUREUREUREUR+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39569677 (830) toyotarav4
»

Robotska Kosilnica (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
853163203 (5257) sbawe64
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9329244 (1303) _marc_
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113142 (10465) dvojka
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438791 (16169) urosh

Več podobnih tem