» »

Aku-kosilnica?

Aku-kosilnica?

«
1
2

showsover ::

Zal nimam nic kaj bolj filozofskega, samo navadno potrosnisko vprasanje... Pljuvajte, kolikor vas veseli, dajte si duska, na koncu pa pricakujem uporaben (zame) input. :-)

Makita (ali kaksna podobna zanesljiva znamka), katera, imajo popuste okrog -50%, cene pri razlicnih dobaviteljih, +/- 20 eur najvec (preverjeno)
Dostava po posti, jasno.

Fajn, da so bolj tihe, je to za kaj ali je neumnost kupit, verjetno ni za neke heavy duty kosnje?

Nagledano imamo, kaj predlagate?
- Makita DLM431CT2, DLM380Z, DLM431Z, DLM380PF2
- Bosch Rotak 32 LI
- Einhell GE-CM 36/47 HW Li

Kaj nabaviti (velik realen popust ni zanemarljivjen faktor)

Furbo ::

Kakšno kvadraturo kosiš?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

showsover ::

Misljeno je direktno za okoli hise, kjer je fajn malo manj decibelov, naceloma pa je kosnje kaksne 800-1000m2 (maks)...

Imajo te zadeve baterijo prilozeno ali odvisno?

bauci ::

1000 m2 no go. To je za 100 m2 in popolnoma raven teren. Baterije niso priložene in so zelo drage, razen če je kakšen paket v ponudbi. V glavnem se ne splaca. Imel Makito pa nisem mogel niti okoli hise pokositi. Skoda denarja.

K0l1br1 ::

1000 m2 ni več osnovna zadeva že za bencinsko okrog gnat.

showsover ::

Wow, presenetljiv odgovor, ampak je tako negativen, da se mi zdi skoraj uporaben. Mi je kar veselje vzelo, razumem zdaj -50% popuste, pac posledica razocaranja.

Kaj pa varianta e-kosilnica na kabel (samo za direkt okrog hise, juzna terasa, zahodno dvorisce in severno do parkirisca, ene 200-300m2), ostalo na bencinsko.

So kosilnice na kabel nevarne, ce kabel povozis/prerezes?

ToniT ::

Odvisno. Preveri. Sam sem kupil Makito DLM431PT2 za 400 Eur z dvema akumulatorjema in sem potem po registraciji dobil še enega zastonj.
Sam kosim okrog 500 m2 in mi akumulatorji zdržijo brez težave. 1000 m2 pa je preveč za moje akumulatorje (5Ah).

K0l1br1 ::

showsover je izjavil:

So kosilnice na kabel nevarne, ce kabel povozis/prerezes?
Imam električno na nitko - na kabel. Dejansko je nekako uporabna, če je kabel dovolj dolg ;, drugače pa je nekoliko švoh, zmore samo 1.6 mm nitko). Sem pa že precvikal kabel, sicer ne s kosilnico, z nečim drugim - je zacvrlo in vrglo fit ven.

Sem probal tudi z kosilnico na kabel iz hoferja. Je precej hitro razpadla, bila je preveč plastično narejena, dokler pa je delala, je bila nekako ok.

showsover ::

K0l1br1 je izjavil:

Sem pa že precvikal kabel, sicer ne s kosilnico, z nečim drugim - je zacvrlo in vrglo fit ven.

Ce damo taksno 'kabelsko' kosilnico v roke malo manj pozorni mladini, ali je nevarnost, ce slucajno kadarkoli povozi/prereze kabel, tole je zdaj bistveno vprasanje. Aku-kosilnice (menda) povecini niso vredne nakupe, ena baterija, izgleda vzdrzi, menda, nekje 150-200m2, ali? Kablovja imamo 15+50m, to ni problem, gre se nam zdaj za varnost (za prvomajske pred sezono pride mladina, sem pa menda tak' fajn stric, da so starsi strasno navduseni, kako angaziram mladino k opravilom in sportom, kar jim nikdar ne uspe), ce ni varno, bomo vseeno morda vzeli tisto Makito s 3 baterijami.

Zgodovina sprememb…

Cange ::

Alternativa je domača izdelava baterije za 1000m2, ali pa predelava izpušne cevi na klasični kosilnici. Baterija od e-bicikla v ruzaku lahko tudi nadomesti te skopušnik baterije.

antrim ::

Če že, kupi eno konkretno električno in ne kakšne igrače. Pri nas imamo Rotak 43 Li že enajsto leto. Bateriji sta še vedno originalni. Redno se kosi 500+ m2 trate, za kar sta obe bateriji ravno dovolj. Sicer se vidi, da sta že malo opešali ampak ni panike, nadomestne se še vedno dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antrim ()

dunda ::

Lani sem testiral akumulatorsko Husqvarno. Če te slučajno zanima, je zapis na blogu.
https://www.kacnje.eu

dope1337 ::

ToniT je izjavil:

Odvisno. Preveri. Sam sem kupil Makito DLM431PT2 za 400 Eur z dvema akumulatorjema in sem potem po registraciji dobil še enega zastonj.
Sam kosim okrog 500 m2 in mi akumulatorji zdržijo brez težave. 1000 m2 pa je preveč za moje akumulatorje (5Ah).


Zdle nevem tocno kateri model makitine kosilnice imam (kupljena lani), vendar bi si upal trditi da z 2x6ah baterijami bi slo cez. Osebno kosim cca. 500m2 in mi ostane na obeh 2/3 crtic (kar seveda ni natancno).

Je pa kosilnica tisja od prejsne elektricne na kabel (5let nazaj cca 300eur), bolje kosi, pa se "mulcher" ima.

Osebno bi dal pri izbiri najvec na dejstvo, koliko akumolatorjev od izbrane firme ze imam od prej. Ostale razlike niso velike imho.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Furbo ::

Če že imaš naprave, ki uporabljajo kompatibilne baterije, je to velik plus in to precej zniža ceno vsega skupaj. Sploh, če jih kupiš na firmo. 3:)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Andy9 ::

https://www.mimovrste.com/akumulatorske...
Tale kombinacija se mi zdi zmagovalna, trenutno...
Jo imam jaz, pa tudi če se spraznita akumulatorja, sta v 20 minutah spet napolnjena in nadaljuješ s košnjo.

Aja. imam pa še nitko, škarje za živo mejo in vrtalnik, ki uporabljajo iste baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andy9 ()

Magic1 ::

1000m2 rint 20kg kosilnico(+baterija+trava) pa ne more bit prijetno(to je vsaj 2.5km). Sploh ker imaš dve smotani izbiri, da to počneš zelo pogosto, ali pa jo še toliko težje rineš po malo višji travi. Sam imam 1m reza samovozno in mi 1000m2 vzame kar nekaj časa.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pac-Man ::

Nož je kar se hrupa tiče ekvivalent propelerju, tako da razlika v hrupu ni na nivoju IC/elektro avtomobilov.

iz zgornjega bloga:
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Furbo ::

Že pomanjkanje smradu in matranja z vžiganjem je veliko, ampak osebno bom prej do konca zgonil bencinsko in upam, da bo kaj napredka na nivoju baterij ta čas.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

Furbo je izjavil:

Že pomanjkanje smradu in matranja z vžiganjem je veliko, ampak osebno bom prej do konca zgonil bencinsko in upam, da bo kaj napredka na nivoju baterij ta čas.


:)) Zdaj je že vrvico težko potegniti? In o kakšnem smradu govoriš?

Akumulatorske kosilnice so za igračkanje, ne za resno delo.

nurmaln ::

Ganon je izjavil:

Akumulatorske kosilnice so za igračkanje, ne za resno delo.

Za resno delo so robotske kosilnice.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

telexdell ::

Imam Greenworks 40 V kosilnico. Z eno baterijo brez problema pokosiš tam 500...600 m2. Ker imam poleg še kosilnico na nitko imam tudi dve bateriji. Sem pa prej imel električno kosilnico na kabel in bencinsko, pa je baterijska zakon. Pritisneš gumb pa dela- brez vlačenja kabla ali zaganjača>:D

Pozimi pa mi bateriji poganjata frezo za sneg. Ravno dovolj sta, da v tam 1/2 ure počistim kar je počistiti treba, četudi je sneg južen in moker.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bedarija ::

električno na kabel ali pa robotsko. električne na akumolator so igračke

antrim ::

bedarija je izjavil:

električno na kabel ali pa robotsko. električne na akumolator so igračke

Govoriš iz svojih obširnih izkušenj, a ne. Tisti, ki jih imamo se nekako ne strinjamo s tem. Res pa je, da to ni za tiste, ki kosijo goščavo trikrat na sezono.

Ganon ::

telexdell je izjavil:

Imam Greenworks 40 V kosilnico. Z eno baterijo brez problema pokosiš tam 500...600 m2.


Mower Greenworks 40V Cordless Lawn Mower
Lawn Coverage 250 m² per battery


Rad bi videl, kaj kosiš.

Sheteentz ::

Kot da je košnja trave okoli hiše kaj drugega kot igračkanje, lepo vas prosim, saj ne gremo z njimi v gozd smrek podirat. Eni ste res močno utopljeni v predsodkih ali pa v nepremišljenih pretekloh izkušnjah. Če ste kupili največji jajc od baterijske kosilnice in vam ne rata pokosit pol hektarja z eno baterijo, potem je z vami nekaj narobe.

Tudi ne vem, kakšno grozno travo to kosite, da pri vas poklekne baterijska. A počakate, da zraste pol metra, potem se pa spravite kosit? Če je trava redno negovana jo lahko pokosi vsaka baterijska. Če pa imate džunglo okoli hiše, potem pa izbira tipa kosilnice ni vaš prvi življenski problem, s katerim bi se morali ukvarjati.

Zase vem, da bom enkrat, ko bo spet na voljo, kupil Lidlovo Parkside baterijsko kosilnico, dovolj imam vlečenja kabla po vrtu. Eno 20V Parkside baterijo že imam od vrtalke, po tem katalogu pa se je lani dobilo kosilnico in dve 20V bateriji za 219EUR, kar je dosti luštna cena.
https://moj-letak.si/lidl-katalogi/kata...
Pravite, da je Parkside za en kurac, samo zato, ker je Lidl? :D

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Sheteentz je izjavil:

Če ste kupili največji jajc od baterijske kosilnice in vam ne rata pokosit pol hektarja z eno baterijo, potem je z vami nekaj narobe.


5000m2 veliko površino se lotiš kositi z akumulatorsko kosilnico? V tej temi so sami genialci! :))

Sheteentz ::

Saj ti pravim, kdor od baterijskih pričakuje, da bodo bagerji, ima orng možgansko napako.

telexdell ::

Ganon je izjavil:

telexdell je izjavil:

Imam Greenworks 40 V kosilnico. Z eno baterijo brez problema pokosiš tam 500...600 m2.


Mower Greenworks 40V Cordless Lawn Mower
Lawn Coverage 250 m² per battery


Rad bi videl, kaj kosiš.

Kosim trato okrog hiše. Kosilnica pa je nastavljena na mulčenje. Obstajata pa dve vrsti baterij 2 in 4 kWh. 2 kWh imam na kosilnici z nitko 4 kWh pa na rotacijski kosilnici. Verjetno imaš ti podatke za manjšo baterijo.

PS tu imaš tehnične podatke za različne baterije
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

Cange ::

Tišje delovanje ni primarna funkcija električnih kosilnic:



Bi moglo bit "BCS" stil e-kosilnice.

c3p0 ::

Če se električna zna vmes it polnit in nato nadaljevat, ne vidim problema. Saj lahko magari tudi cel dan to dela, ne boli.

Furbo ::

Sheteentz je izjavil:

Kot da je košnja trave okoli hiše kaj drugega kot igračkanje, lepo vas prosim, saj ne gremo z njimi v gozd smrek podirat. Eni ste res močno utopljeni v predsodkih ali pa v nepremišljenih pretekloh izkušnjah. Če ste kupili največji jajc od baterijske kosilnice in vam ne rata pokosit pol hektarja z eno baterijo, potem je z vami nekaj narobe.

Tudi ne vem, kakšno grozno travo to kosite, da pri vas poklekne baterijska. A počakate, da zraste pol metra, potem se pa spravite kosit? Če je trava redno negovana jo lahko pokosi vsaka baterijska. Če pa imate džunglo okoli hiše, potem pa izbira tipa kosilnice ni vaš prvi življenski problem, s katerim bi se morali ukvarjati.

Negovanje trave?
Jaz jo pokosim, ko je pač že čisto previsoka.
Zakaj bi jo pa 'negoval'? Edino, če bi jo prodajal naprej.

Verjamem, da travico, ki je za en noht čez tvojo idejo o negovani travi, res lahko pokosiš s cheapshit kosilnico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

feryz ::

Robot jo kosi vsak dan. Zakaj bi se človek matral? Rajši greš, ta cajt, švicat v fitnes.

Drugače so tudi baterijske kosilnice popolnoma ok. Pol ure kosi (do ene ure z dvemi baterijami) in to je to. Pa naj si vsak poštopa, koliko časa rabi za svojo goščavo.

SebyDiamant ::

Ravno danes je prišel.katalog iz Bauhausa kjer so skoraj same baterijske stvari noter. Pa 5 let garancije in celo 3 leta na baterije sem videl.
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

bauci ::

Vse te aku kosilnice so igrača proti kosilnicam Cramer. Že sam izgled in občutek je kot ta prava kosilnica - kovinsko ohišje, motorni pogon. Baterija 82V (6 Ah, moč 3,3 kW, lahko vstaviš dve baterije za 2 ure delovanja). Prej imel Makito (plastika, brez pogona), ki se lahko skrije pred Cramer. Je pa res cenovno malo drug razred. Kosilnica 550€, baterija 300€.

borisk ::

za 850€ dobiš že works robota, pa naj kosi kdaj hoče...

dxx ::

borisk je izjavil:

za 850€ dobiš že works robota, pa naj kosi kdaj hoče...

Ja. Pa še ene 800 za postavitev.

Magic1 ::

Vse odvisno za kaj rabiš in kolk imaš gušt delat. Za pod 100m2 ne boš šel neke hude zadeve kupovat. To ceneno orodje na baterije je super, ker lahko imaš za normalen denar vse kar rabiš.
Magic

bedarija ::

dxx je izjavil:

borisk je izjavil:

za 850€ dobiš že works robota, pa naj kosi kdaj hoče...

Ja. Pa še ene 800 za postavitev.


pogledaš youtube video in napelješ žico sam. pa ja ni tako težko, še posebaj če imaš travnik v enem kosu.

Sheteentz ::

Sweet Baby Jesus, Lidl v Nemčiji prodaja tole baterijsko 20V kosilnico PRMA 20-Li A1 z baterijo 20V4A za 99€! Ravno prav za moj majčkeni travniček ob hiši. Pa še kompatibilna je z Parkside Performance 20V baterijami, juhej!



https://www.lidl.de/de/parkside-akku-ra...

A lahko to igračko naročim v Slovenijo?

dvojka ::

Ne vem, če ima še kdo kakšne izkušnje s HUSQVARNA LC 353iVX ampak imam problem, da je kosilnica počasna, precej počasna in me drži, kako bi pogonski sklop predelal za večjo hitrost. Ker se zelenica kosi pogosto, bi lahko bil pogon še enkrat hitrejši. Trenutno pokosim cca 900 - 1000 m2 skoraj brez uporabe pogona, saj jo sam potiskam precej hitreje. Sicer sem primerjal isto bencinsko različico, ki pa je hitrejša samo za 0.5 km/h. Na splošno sem s kosilnico zadovoljen samo nimam časa tako počasi hoditi :) Je kdo mogoče, ki ima enak problem?

sandmat ::

jaz imam tole: https://www.merkur.si/akumulatorska-kos...

za 500€ jo dobiš pri dobavitelju. Pri košnji cca 500m^2 mi ostane še 2/3 do 1/2 baterije. Kosim pa tudi na robovih par metrov v vsako smer po klancih (skoraj 45 stopinj) brez problema.

tudi nitkarco imam od greenworks in je napram starim dvotaktnim smrduhom pravi balzam za oči, hrbet in roke. Elektrika je prihodnost, kdor še ni preizkusil, naj poskusi čim prej.

feryz ::

Powerworksova 51 cm je celo prehitra. Toliko ti lahko povem iz lastnih izkušenj. Kako izgleda prepočasi, pa ne vem. Bi jo moral probati.

dvojka ::

Vidim, da vajine gresta 5,4 km/h max. Moja pa ima max 4,5 km/h. Moram dobiti na test kakšno hitrejšo, da vidim kaj 5,4 km/h pomeni v praksi.

sandmat ::

greenworksova gre na max hitrosti prehitro za normalno košnjo. S svojimi 190cm moram izvajat kar precej hitro hojo poleg

feryz ::

sandmat je izjavil:

greenworksova gre na max hitrosti prehitro za normalno košnjo. S svojimi 190cm moram izvajat kar precej hitro hojo poleg
Če rabiš Greenworksovo baterijo, mam glanc novo 80V 4Ah. Za pol cene.

sandmat ::

uu mogoče me zanima, če vzamem še 80V motorko :D

feryz ::

Motorko in nitkarco imam jaz od Milwaukee. Delate kot urca.
Baterijo so mi pa napačno poslali in je ostalo tako.

Mogoče kot zanimivost, Powerworksovi kosilnici je bila priložena Greenworksowa baterija (drugače nista kompatibilni, utori so drugačni zato ne gredo v polnilec ali kosilnico, ena je 80V, druga 82V). Dokupil pa sem kasneje original Powerworksovo. In čeprav je Powerworks špar program Greenworksa, je špar baterija občutno boljša od "taprave". Pokosim pa z dvema baterijama (2 Ah in 2,5 Ah) okrog 700 m2 naenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

cyberlev ::

Živjo

Jaz uporabljam že štiri leta tole:
https://www.opara.si/baterijske-kosilni...
https://www.opara.si/baterijske-kose/37...
Po končani košnji cca 400m2 (kosilnica+laks) je baterija nekje na polovici. Se pravi da slabih 1000m2 bi po moje šlo z enim polnjenjem.

LP

Sparkxl ::

Zanimivo je brati tukaj kako eni razglašajo električne kosilnice za igrače. Take modrosti sem tudi sam od drugih poslušal, ko sem letos privlekel domov 82V powerworks. Nadomestila je husqwarno. V visoki gosti travi, kjer je bencinska konkretno kašljala, ta baterijska gre skozi brez najmanjšega problema. Modreci so od takrat tiho

jest10 ::

Saj so igrače. Če kupiš tiste na 18-24V baterijo in 1,5 mm laksom/plastičnim nožkom >:D
Kar je 38+V ter 2 ali 2,4 mm laks, je pa čisto solidno
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akumulatorske kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219000 (12453) 111111111111
»

Baterijska kosilnica

Oddelek: Loža
303690 (2946) Kvinta
»

Baterijska rotacijska kosilnica?

Oddelek: Loža
294874 (3704) telexdell
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438218 (15596) urosh
»

Nakup vrtne kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7639534 (20614) forplan

Več podobnih tem