» »

Selitev S.P. v tujino

Selitev S.P. v tujino

««
9 / 10
»»

delavec44 ::

poweroff je izjavil:

Nihče vas ne naganja ven.

Ampak sami "grozite", da boste šli pa ven, pa množično zapirali podjetja, pa manj delali, pa šli na socialo...

No, jaz vam pa povem, da nič od tega ne bo res. NOBEN OD VAS NE BO ŠEL VEN, NOBEN OD VAS NE BO ZAPRL PODJETJA IN NOBEN OD VAS NE BO ŠEL NA SOCIALO. Mogoče bo kdo malo manj delal, ampak to zato, ker mu več pomeni prosti čas in ima že dovolj za udobno življenje.

To samo malo jamrate, ker se lepo sliši.

Zdaj pa hitro lop po meni, ker sem vam nastavil ogledalo in povedal po resnici. :))



Če zadeva ne bo konkurenčna, bo marsikdo zaprl podjetje in si raje poiskal redno zaposlitev, ki ima še precej drugih prednosti.

poweroff ::

Not A Number je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Pa dobr, sej pod janso je tudi folk jamral, da je cas za selitev. Pa so vsi ostali :).

@Matthai: precej ljudi je takrat jamralo in se lahko pogleda v ogledalo ... si med njimi?

Ne, nisem. ;)

Čeprav moji razlogi za selitev nimajo veze z Janševo vladavino.
sudo poweroff

111111111111 ::

poweroff je izjavil:

Nihče vas ne naganja ven.

Ampak sami "grozite", da boste šli pa ven, pa množično zapirali podjetja, pa manj delali, pa šli na socialo...

No, jaz vam pa povem, da nič od tega ne bo res. NOBEN OD VAS NE BO ŠEL VEN, NOBEN OD VAS NE BO ZAPRL PODJETJA IN NOBEN OD VAS NE BO ŠEL NA SOCIALO. Mogoče bo kdo malo manj delal, ampak to zato, ker mu več pomeni prosti čas in ima že dovolj za udobno življenje.

To samo malo jamrate, ker se lepo sliši.

Zdaj pa hitro lop po meni, ker sem vam nastavil ogledalo in povedal po resnici. :))

Bomo videli, kaj se nam bo splačalo. Morda nas mislijo počasi skuhati...

poweroff je izjavil:

Še enkrat. Večina vas naklada. Razmišljate, ste 50:50,... preprosto vam je pa tukaj preveč lepo, da bi šli.

Ajde, Invictusu in podobnim še verjamem, da bodo šli, ampak zato, ker so povedali po resnici: ker jim je fino jadrati, ker jim je fino v drugi klimi, itd.

Pridemo nazaj uživat penzion. Saj pravim. Če se bodo držali koalicijske, bomo prekleto dobro razmislili zakaj bi ostali.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

user4683 je izjavil:

No, jadraš in uživaš v bolj južni klimi lahko precejšen del leta tudi kot davčni rezident Slovenije, pa še (nemalo) birokraciji se izogneš. Odjava/prijava rezidentstva, zapiranje/odpiranje firm in še milijon banalnih malenkosti ni nekaj, kar bi nekdo počel samo zato ker mu je všeč klima.

Zakaj pa ne?

Hrvaška podpira digitalne nomade, davčno rezidentstvo je preprosto odjaviti, mal tudi odvisno od referenta na FURSu, odpioranje/zapiranje firm je preprosto...

In ja, se gre tudi zaradi klime... Plus gluposti politike. Sicer se bodo najbrž podobnih stvari prej ali slej lotili na hrvaškem, ampak takrat bom sam najbrž že prah in pepel... :D.

Sicer pa zdaj samo malo nabijajo dokler vlada ne bo potrjena. Ko bo potrjena, bo koalicijska pogodba šla v maloro.. Levica pa v jok in na drevo.,..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Ker je že samo prijava prebivališča na hrvaškem zabaven podvig. Pač balkan :)) V teoriji je vse zelo enostavno in skoraj identično, kot v sloveniji. Dokler za vsako malenkost ne trčiš ob lokalne šerife za šalterjem, ki se potrudijo vsako stvar ekstra zakomplicirati, samo da hodiš tja 10x, namesto 2x :) Na koncu najameš odvetnika in te stvari ureja zate ;((

Recimo ko že omenjaš digitalne nomade - formalnosti in papirologijo lahko oddaš online + obisk policije za zaključek formalnosti. Super. Samo da EU državljani ne morejo biti digitalni nomadi in morajo vse urejati v živo, z goro papirja... na policiji, skupaj z desetinami sezonskih delavcev, ki se gužvajo pred vrati več ur ker naročanja pač ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

tony1 ::

In tako človek počasi pogrunta, zakaj se plačuje davke... ;)

user4683 ::

Za 3x manj davkov na HR dobim približno toliko, kot pri nas... samo malo počasneje in z nekaj več truda :)

poweroff ::

Mhm, pa s plačilom odvetnika, zapravljanjem svojega časa... ko to vse sešteješ, je finančno verjetno tamo-tamo.
sudo poweroff

Zimonem ::

Pa kakšni odvetniki? Vmes vpet 100e. Pa greš enkrat. Saj v Sloveniji je podobno. Še urnikov naročil ne znajo vodit.

user4683 ::

Jap, ko pomislim za nazaj v bistvu ni dosti drugače kot v Sloveniji... odvisno na koga nabašeš :)) Odvetnik (če ga rabiš), ki ti pregleda takšne malenkosti pa tudi ne stane celo premoženje. Tega tudi ne delaš vsak dan ampak enkrat. Tudi ne govorimo o prihodkih ranga 50k/letno, za to se ti verjetno res ne splača komplicirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

poweroff ::

Nekdo je zgoraj razlagal, da za urejanje formalnosti na Hrvaškem najameš odvetnika, če ne gre vse prepočasi. Odvetnika je pa treba plačat, ne?
sudo poweroff

Pat_MaGroin ::

Clovek bozji, svoj use case ti je napisal človek, ki letno prihrani vsaj 50k davka in ti zdaj skaces s stroškom odvetnika, ki je zaokrozitvena napaka pri 200k letnega prometa.

user4683 ::

Ta nekdo sem bil jaz in precej tocno vem koliko sem zapravil za odvetnike (zelo malo) in koliko sem resil sam. In koliko casa mi je vzelo. Ko enkrat pogruntas sistem ni dosti slabse kot v Sloveniji, edino malo bolj zdelano pisarnisko opremo imajo :)) Ja, morda vzame malo vec casa kot v Sloveniji... ampak v Sloveniji nisem bil nikoli tujec in rabil urejati dolocenih stvari. Ko jih enkrat uredis pa je vse skupaj precej smooth in samo se uzivas v jadranju/mediteranski klimi. :)

Pat_MaGroin ::

Mi smo v Zagrebu imeli na plačilni listi enega nakonektanega lokalca, ki je poznal vse zivo. Odvetnika, zdravnika, pisarne, avto za direktorja, clovek zrihtal vse kot je treba. Pisarna oprema nas je prisla 30k po vezah, vsi ostali okoli nas so jih pa majstori ocurili za 100k+. :))

blink ::

user4683 je izjavil:

Ta nekdo sem bil jaz in precej tocno vem koliko sem zapravil za odvetnike (zelo malo) in koliko sem resil sam. In koliko casa mi je vzelo. Ko enkrat pogruntas sistem ni dosti slabse kot v Sloveniji, edino malo bolj zdelano pisarnisko opremo imajo :)) Ja, morda vzame malo vec casa kot v Sloveniji... ampak v Sloveniji nisem bil nikoli tujec in rabil urejati dolocenih stvari. Ko jih enkrat uredis pa je vse skupaj precej smooth in samo se uzivas v jadranju/mediteranski klimi. :)


Mogoče veš kako je glede zdravstvenega zavarovanja ko si enkrat v tujini, recimo da fašeš neko resno obolenje z dolgotrajnim zdravljenjem in tam nimaš svojcev, greš lahko v SLO na zdravljenje in storitve plačuje tuja zavarovalnica? Kakšen status imaš v tem primeru, si še vedno nerezident?

Invictus ::

Zakaj bi hotel v Slo na zdravljenje? Če živiš drugje?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blink ::

Invictus je izjavil:

Zakaj bi hotel v Slo na zdravljenje? Če živiš drugje?


Ja, in? Ce nekje zivis se ne pomeni da se moras tam zdraviti. Ce je sel Kris v USA, Kucan v Svico, sosedov Janez pa k zobarju v Zagreb je vec kot ocitno da precej ljudi hodi na zdravljenje izven drzave stalnega prebivalisca. Razlogov toliko kot ljudi.

Mike_Rotch ::

Invictus je izjavil:

Zakaj bi hotel v Slo na zdravljenje? Če živiš drugje?


Verjetno zato, ker imaš tam družino oz. prijatelje, ki lahko poskrbijo zate v času zdravljenja. Da ne ležiš v neki bolnici brez vseh socialnih stikov.

pingme ::

blink je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakaj bi hotel v Slo na zdravljenje? Če živiš drugje?


Ja, in? Ce nekje zivis se ne pomeni da se moras tam zdraviti. Ce je sel Kris v USA, Kucan v Svico, sosedov Janez pa k zobarju v Zagreb je vec kot ocitno da precej ljudi hodi na zdravljenje izven drzave stalnega prebivalisca. Razlogov toliko kot ljudi.


Vsi zgoraj našteti primeri so bili samoplačniški.

Zimonem ::

Moraš prebrati pogoje zavarovalnic. Načeloma pa v EU ni problem migrantakih delavcev. Se pokrije iz države kjer delaš. Je pa povsod kup podrobnosti.

Malidelničar ::

Vidim, da vas novo prebujena "radnička klasa" lepo podi iz Slovenije oz. se posmehuje, "Plačali boste, pa tiho boste, hehe."
Po mojem mnenju ni vse tako preprosto. V 4 letih vlade se tudi da že zelo dobro natuhtati vse živo glede izogibanja Mesečevim davkom. Sej, v nasprotnem primeru te teme ne bi bilo.
Kaj pa keš na roko, to je mal jeba, ker vse banke preverjajo prihodke in ne moreš kar 10k EUR od nekje položit gor? Ali pa v manjših zneskih? Mogoče N26 kot alternativa, pa se lažje izvede ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

matic492 ::

Ja, bom reku tipu iz Belgije, ko mu končam projekt, naj mi pošlje 5 jurjev kr v navadni kuverti na naslov lol.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

poweroff ::

Saj lahko se tudi v tujini zavaruješ.
sudo poweroff

user4683 ::

Ne da se lahko, moraš se - urejeno zavarovanje je pogoj za pridobitev prebivališča.

Geho ::

Malidelničar je izjavil:

Vidim, da vas novo prebujena "radnička klasa" lepo podi iz Slovenije oz. se posmehuje, "Plačali boste, pa tiho boste, hehe."
Po mojem mnenju ni vse tako preprosto. V 4 letih vlade se tudi da že zelo dobro natuhtati vse živo glede izogibanja Mesečevim davkom. Sej, v nasprotnem primeru te teme ne bi bilo.
Kaj pa keš na roko, to je mal jeba, ker vse banke preverjajo prihodke in ne moreš kar 10k EUR od nekje položit gor? Ali pa v manjših zneskih? Mogoče N26 kot alternativa, pa se lažje izvede ...

Keš na roko je mal problem, ker mora tud firma, ki ti plača dokazati izdatke, ne more kar dvignit denarja iz računa in ti ga dat...

Zimonem ::

user4683 je izjavil:

Ne da se lahko, moraš se - urejeno zavarovanje je pogoj za pridobitev prebivališča.

Praviloma ne. Prispevke za zdravstveno zavarovanje odhajaš kjer si zaposlen.

Tisti ki delajo v Avstriji I. Koristijo slo zdravstvene usluge , plača račun avstrijsko zavarovanje. Tudi za otroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

user4683 ::

Preberi še enkrat kaj sem napisal - zavarovanje (kjerkoli, kakršnokoli) je pogoj za prijavo prebivališča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Pat_MaGroin ::

ZZZS ti sploh ne odjavi zavarovanja, ce be dokažeš, da si drugje zavarovan.

matic492 ::

Res je, moja sestra je delala v Londonu nekaj časa in so jo klicarili in je potem morala za nazaj nekaj plačevat, ker niso pustili da ni zavarovana.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

user4683 ::

Seveda lahko odjavis. Ce si zavarovan prek sluzbe, ti potece ko das odpoved (in M-2 obrazec). Ce pa si zavarovan kot obcan (placujes tistih cca 30eur/mesec), pa ti dejansko potece v trenutku, ko v Sloveniji odjavis stalni naslov. Pri dopolninlem pa zavarovalnice bolj komplicirajo in neradi odjavijo in moras malo vztrajati. Vse to izkusnje iz prve roke.

Olajuwon ::

Malidelničar je izjavil:

Vidim, da vas novo prebujena "radnička klasa" lepo podi iz Slovenije oz. se posmehuje, "Plačali boste, pa tiho boste, hehe."



Vprašanje kakšen bo razkorak med besedami in dejanji. Pri levih vladah je ta po navadi zelo velik + Golobjad ne bo večna. Ampak ja, nekaj let nas bojo nabijali na suho. Upam, da ne premočno, ker potem v kombinaciji z morebitno prihajajočo gospodarsko krizo, bo emigracija postala realna opcija.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

poweroff ::

Janšizem ni bil večen... :D
sudo poweroff

trancer01 ::

Torej tudi holobizem ne bo.>:D

poweroff ::

Ja seveda ne.

Kaj si pa mislil, da bo konec sveta, če vaši nekaj časa ne bodo več na oblasti?? :))
sudo poweroff

Gogyto ::

delavec44 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Nihče vas ne naganja ven.

Ampak sami "grozite", da boste šli pa ven, pa množično zapirali podjetja, pa manj delali, pa šli na socialo...

No, jaz vam pa povem, da nič od tega ne bo res. NOBEN OD VAS NE BO ŠEL VEN, NOBEN OD VAS NE BO ZAPRL PODJETJA IN NOBEN OD VAS NE BO ŠEL NA SOCIALO. Mogoče bo kdo malo manj delal, ampak to zato, ker mu več pomeni prosti čas in ima že dovolj za udobno življenje.

To samo malo jamrate, ker se lepo sliši.

Zdaj pa hitro lop po meni, ker sem vam nastavil ogledalo in povedal po resnici. :))



Če zadeva ne bo konkurenčna, bo marsikdo zaprl podjetje in si raje poiskal redno zaposlitev, ki ima še precej drugih prednosti.


Ja valda. Iz mojih izkušenj so sp osebki, ki 'jim je izpod časti delat za nekoga drugega' in taki, ki so bili prisiljeni odpret sp, da delajo še naprej v istih ali podobnih firmah kot prej, ko so bili redno zaposleni. Teh dveh grup je za od oka 85% vseh sp. Čast izjemam, ki so sp furali zaradi tržne niše ali kakega drugega vzgiba.

xeon ::

Tako, da tudi mene zanima selenje s.p.ja na Hrvaško. OIB baje ni problem pridobit, virtualno pisarno tudi ne. Računovodje so baje cenej k pri nas. Ima kdo izkušnje stem? So kakšne ovire?

user4683 ::

Ja, za zacetek preberi prvo stran, ali vsaj prvih pet objav.

Miha 333 ::

xeon je izjavil:

Tako, da tudi mene zanima selenje s.p.ja na Hrvaško. OIB baje ni problem pridobit, virtualno pisarno tudi ne. Računovodje so baje cenej k pri nas. Ima kdo izkušnje stem? So kakšne ovire?

Dokler si slovenski davčni rezident, še vedno plačaš našo dohodnino oz. razliko do le te.

Invictus ::

Plača se davek na dohodek, ampak na tvoj dohodek. Če si iz podjetja ne izplačuješ dobička, ne plačaš nič.

Ker kot davčni zavezanec nisi imel dohodka, ampak ga je imelo tvoje podjetje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Govoril je o s.p., ne o firmi - to je ista fizična oseba, zato ne moreš dobička pustit na firmi.

Pat_MaGroin ::

Ampak na hrvasko se ne gre odpret s.p., ampak doo.

Invictus ::

Točno to, moraš biti res debil, da greš v tuji državi odpirati s.p., ki mimogrede v veliko državah sploh ne obstaja.

Hrvaška ima normiran d.o.o, kjer do 1.000.000 EUR dohodka na leto plačaš 10% davka. Kot da potem ne moreš imeti službene VISA kartice na katero kupuješ vse...

Bolj problem je zaslužit milijon :8).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Invictus je izjavil:

Kot da potem ne moreš imeti službene VISA kartice na katero kupuješ vse...

Kaj misliš, da na Hrvaškem davčna ne preverja upravičenosti stroškov? Heh.

Invictus ::

user4683 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kot da potem ne moreš imeti službene VISA kartice na katero kupuješ vse...

Kaj misliš, da na Hrvaškem davčna ne preverja upravičenosti stroškov? Heh.

Zakaj pa misliš, da obstaja normirana pravna oseba? Da davčna nima dela...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Invictus je izjavil:

user4683 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kot da potem ne moreš imeti službene VISA kartice na katero kupuješ vse...

Kaj misliš, da na Hrvaškem davčna ne preverja upravičenosti stroškov? Heh.

Zakaj pa misliš, da obstaja normirana pravna oseba? Da davčna nima dela...

Hrvaška nima normiranega dooja.

matic492 ::

Če že imamo debato, zdaj iz firbca razmišljam, kaj bi pa naredili? Mislim po neki logiki če narediš neupravičen strošek, bi moral zato plačat davek na dobiček, ali bi bila kazen ali kako?

Ali pač knjižiš kot dobiček (izplačli dobička fizični osebi, da smo natančni)?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Pat_MaGroin ::

Treba Hrvatom poslat mail, da nej razmislijo o normiranem d.o.o. :)

Zimonem ::

Kaj naj bi pomenilo neupravičen dobiček!????

matic492 ::

Zimonem je izjavil:

Kaj naj bi pomenilo neupravičen dobiček!????



Strošek, ne dobiček.

Kaj ti misliš da če maš firmo, pa si kupiš Lamborghinija na firmo, da te FURS nič čudno ne pogleda :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

user4683 ::

Nakupi, ki niso namenjeni opravljanju dejavnosti ampak za osebno rabo se verjetno štejejo kot dohodek - torej plačaš najmanj dohodnino, če imaš srečo pa še kazen. Če si odbiješ ddv pa še malo več kazni :)

Hrvati ne rabijo normiranega dooja, ker ima navaden doo 10% davka na dobiček (če imaš prihodkov manj kot 1MEUR/leto) in 10% davka na izplačilo dobička. Skupaj procentualno torej manj, kot slovenski normiranec, ki služi cca 150k/letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132702 (17338) SmeskoSnezak
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978226734 (97293) PersonaRuda
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12822127 (8622) nurmaln
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823172935 (137755) jype

Več podobnih tem