» »

Wifi z več (ožičenimi) AP?

Wifi z več (ožičenimi) AP?

sandy ::

Zdravo,
verjetno je mnogim to jasno kot beli dan ampak meni ni... in prosim za pomoč.

V hiši je v vsakem nadstropju en AP (vsi povezani z UTP do routerja)- vsi imajo isti SSID.

Težava je, da se npr. telefon ne poveže z najbližjim, ampak ohranja povezavo s tistim 2 štuka nižje.

Kaj naj naredim? Verjetno potrebujem nek centralni kontroler za vse te AP? Za mesh sem že slišal, ampak bi raje ožičeno rešitev...
Ali obstaja kakšen router, ki bi znal upravljat še dve AP in bi prilagajal, na kater AP so povezani odjemalci?
Po svoje bi bilo najbolje, če mi kdo predlaga, kaj naj kupim, da bo ugodno, enostavno in da bo špilalo.
HVALA

fujtajksel ::

Si pozabil napisat, katere AP in router imaš?

starfotr ::

Apple ::

Jaz sem imel take probleme z Android telefoni (takrat je bil Lolipop)... Ni mi bilo jasno, zakaj ni presaltal na drug AP, kjer je imel boljsi signal... raje je kuril baterijo in ostal povezan z APjem iz ene etaze nizje...

Kolega mi je svetoval namestitev ene aplikacije... takrat sem se vrnil nataj na Apple...

Ne vem pa, kako je danes, ko je zunaj ze Android Snow Cone...

Drugac pa priporocam Mikrotik al pa Unifi od Ubiquitija...
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

floyd1 ::

Unifi od Ubiquitija

... je meni rešil točno te težave. Ni pa poceni in vmes so imeli s fw nekaj težavic. Zdaj spet dela.

DamijanD ::

Naprava navadni APje - kljub temu, da imamo isti SSID - zaznava kot različne APje in preklop med njimi dela po (vsaj zame) "idiotskem" algoritmu.

Ti rabibiš APje, ki podpirajo roaming protokol - že zgoraj omenjena unifi ali pa mikrotik, mislim da ima tudi asus nekaj...

mn ::

Asus Omada.

lebang1 ::

Jaz sem pred kratkim usposobil sistem z tp-linki.

Iz switch-a pri modemu povezani z kabli, isti SSID, novejši android telefon preklaplja brez težav ko se sprehajaš med etaži.

mn ::

mn je izjavil:

Asus Omada.


Tokaj sem zaj***al. Omada je od TP-Link - konkurenca Ubiquity.

Poglej si recimo za opis:

tp-link-omada-overview


Ne pozabi, da za roaming na Omada ali Unifi potrebuješ še kontroler. Po moje ne dela roaming brez kontrolerja.

brbr21 ::

Znižaj moč signala posameznega APja. Koliko? Try/fail

Bakunin ::

FT aka Fast Roaming

MikroTik NIMA podpore za FT.
Lahko pa ga "flashnes" na OpenWRT, ki pa to ima - 802.11r.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

sandy ::

Hvala;

en unifi AP stane od 200EUR dalje- to je preveč.

Mikrotik in Tp omada sta precej cenejša. Kaj potrebujem za ta dva?
-je lahko katerikoli router, ali mora biti od mikrotik/ omada?
- kaj še potrebujem? PoE switch? In nekaj dostopnih točk.
- Kontroler OC200 za 100EUR ali softwerski kontroler na lastnem računalniku. Morda neumno vprašanje: ali mora bit ta računalnik, na katerem teče kontroler, ves čas prižgan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sandy ()

mn ::

Torej kot sem pisal imam TP-Link Omada, z dvema APjema, routerjem ER605 in POE switchem, od TP-Linka, ki pa ni kompatibilen z Omada kontrolerjem. Pri APjih je bil priložen POE injektor, tako da je to vse kar zares potrebuješ.

Kontroler potrebuješ za centralizirano upravljanje APjev in za Fast Roaming. Za fast roaming mora biti po moje ves čas vklopljen, samo to preveri sam.


2x EAP AP, with or without controller?

Router je lahko katerikoli, ravno tako switch, samo če boš vzel podprtega ga boš lahko upravljal s kontrolerjem.

Ravno tako ima TP-Link podporo za kontroler v cloudu, če ti je to OK - jaz te opcije nisem preizkušal.

fujtajksel ::

sandy je izjavil:

Hvala;

en unifi AP stane od 200EUR dalje- to je preveč.

Mikrotik in Tp omada sta precej cenejša. Kaj potrebujem za ta dva?
-je lahko katerikoli router, ali mora biti od mikrotik/ omada?
- kaj še potrebujem? PoE switch? In nekaj dostopnih točk.
- Kontroler OC200 za 100EUR ali softwerski kontroler na lastnem računalniku. Morda neumno vprašanje: ali mora bit ta računalnik, na katerem teče kontroler, ves čas prižgan?


Kaj že imaš? Marsikakšni routerji/AP danes podpirajo medsebojno podajanje klientov, ampak pretežno le z združljivimi zadevami iste firme (ali pa če lahko daš gor openwrt). Pri nekaterih lahko imaš bodisi žično bodisi mesh. Npr meni dela ok s Fritz box po meshu, ne vem če preklaplja najbolj bliskovito ampak deluje.

fopi ::

TP-Link dela slabo, zadeve niso kompatibilne med seboj....sprobano in zamenjano na Asus.

Veliko sem prebral in raziskoval, ko je meni delalo isto kot tebi in ni preklopilo (imel sem 2x TP-Link, ne v mesh). Na koncu sem se odločil za Asus ruterje in AiMesh. Mislim, da je boljše in bolj nadgradljivo kot tradicionalni mesh sistem. Sicer je moja izbira za tradicionalni mesh bila Asus XT8.

Kupiš routerje, koliko pač rabiš za pokritost in jih daš v AiMesh. Dela preverjeno super. Pa še wired backhaul imaš lahko pa več opcij, če kaj spreminjaš.

Jaz imam 2x 86u, vsak pokrije 100 m2 nadstropje, pa sta oba v kotu hiše. Lahko pa kupiš cenejše ruterje, AX, AC...kaj pač rabiš.

https://www.asus.com/Networking-IoT-Ser...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

Vuli ::

cisco air wlc ima tudi tako zadevo, a je še dražje.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

DamijanD ::

sandy je izjavil:

Hvala;
en unifi AP stane od 200EUR dalje- to je preveč.

Saj ne rabiš ta hude verzije - dovolj je tole
https://eu.store.ui.com/collections/uni...

sandy ::

fopi je izjavil:

TP-Link dela slabo, zadeve niso kompatibilne med seboj....sprobano in zamenjano na Asus.

Veliko sem prebral in raziskoval, ko je meni delalo isto kot tebi in ni preklopilo (imel sem 2x TP-Link, ne v mesh). Na koncu sem se odločil za Asus ruterje in AiMesh. Mislim, da je boljše in bolj nadgradljivo kot tradicionalni mesh sistem. Sicer je moja izbira za tradicionalni mesh bila Asus XT8.

Kupiš routerje, koliko pač rabiš za pokritost in jih daš v AiMesh. Dela preverjeno super. Pa še wired backhaul imaš lahko pa več opcij, če kaj spreminjaš.

Jaz imam 2x 86u, vsak pokrije 100 m2 nadstropje, pa sta oba v kotu hiše. Lahko pa kupiš cenejše ruterje, AX, AC...kaj pač rabiš.

https://www.asus.com/Networking-IoT-Ser...


Hvala za namig glede Tp. Tole z asusom izgleda super. Se pravi, dva asus AIMESH routerja, en bo primary, ta gre na modem, med obema routerjema pa kabel in v hiši bo eno omrežje brez prekinjanja?
Ali je lahko samo en primary router in dva aimesh ojačevalca RP-AX56 na kablu? Iz primary routerja gre kabel iz lan porta v wan porte na secondary routerjih/ojačevalcih? To verjetno pomeni, da se lahko natakne do štiri secondary naprave? Se secondary naprave raje da na switch? Je vseeno, kateri switch, ali mora biti od asusa?
Katere AIMESH routerje priporočate? Na enaa so trije pod 130€- bo to OK?
hvala

Sparkxl ::

Sem imel enake težave. Skoraj sem se že odločil za Asus mesh ko sem čisto slučajno videl na amazonu tenda mesh. Stane dobrega stotaka trenutno, pred 3 leti je stalo 160. In to dela da ne moreš verjeti kako dobro. Hiša ima v 3 nadstropjih okrog 350m2 in mi 2 kocke zadostujeta da internet šiba bp v vsakem kotičku


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981186730 (186) Zvezdica27
»

Kateri Mesh sistem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10114797 (1117) dvihtelic
»

Kako pravilno urediti domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
494947 (3296) tiborrr
»

Nadgradnja wifi: mesh ali zmogljivejši router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
625457 (4399) Lonsarg
»

Boljši router ali mesh wifi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284897 (4080) m0LN4r

Več podobnih tem