» »

kateri mini PC?

kateri mini PC?

1
2
3 4

GupeM ::

Za 350 ga dobiš novega z Amazona, s tvojega linka. Zakaj bi kdo dal toliko za en mesec starega, za katerega ne veš, kaj se je dogajalo z njim. Pa še 14 dnevnega return obdobja nimaš?

Moe_Lester ::

Nisem videl 140€ voucherja. No, potem pa po dogovoru, če koga zanima.

blink ::

Gledam Chuwi larkbox x 2023 za 160 eur:
procesor n100
ram 12 GB (prilotan)
512 GB m2 ssd (ni NVME)
Mozna menjava ssd-ja in wifi 6 kartice
prikljucki: hdmi, dp, usb-c, 3x usb 3.1, 2x G-lan (2.5Gb,1Gb), zvok.

Se da dobiti se kaj boljsega tam do 200 eur ali pa z moznostjo menjave rama-a?

T_F_7 ::

Lastim si 9 mesecev star BMAX MaxMini B2 Pro. Že nekaj mesecev je glasnejši in CPU temperatura se vrti okoli 80°C in več (Speccy), kar vpliva na performance. Je za Mini PC normalno, da se po nekaj mesecih to dogaja?
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

DarwiN ::

Niti ne.. Možno, da se je nabral prah na ventilatorju, ali na luknjah ohišja.. Poskusi s sesalcem posesat vse stranice ohišja, direktno na luknje.. Drgač bo pa treba zadevo odpret.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

T_F_7 ::

To sem že poizkusil. Ne pomaga. Se bojim, da bo šla garancija, če ga odprem. Ne vem kako je s sealom?

Po novem je postal ultra glasen za par sekund, ko ga zaženem: video.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

_Sajmon_ ::

T_F_7 je izjavil:

To sem že poizkusil. Ne pomaga. Se bojim, da bo šla garancija, če ga odprem. Ne vem kako je s sealom?

Po novem je postal ultra glasen za par sekund, ko ga zaženem: video.


Je kar nadležen zvok, priznam. To, da gre v višje obrate takoj po prižigu, se dogaja tudi pri mojem Intel Nucu, a ne vedno. Sem pa potem umiri. Pred časom sem ga odprl, da sem prišel do cpu-ja in je bil cel izhod za zrak od ventilatorja poln prahu. Samo to sem posesal in povprečna temperatura je padla za 10, 15 stopinj. Sedaj je kot nov, trenutno mi kaže cca 40 stopinj, brez obremenitve seveda.

Tako da jaz bi ga tvojem mestu razdrl in sčistil. Mi pa tvojenje ruženje ventilatorja ni všeč - če je že od začetka tak zvok pod obremenitvijo, potem ok, sicer pa bi znal bit ventilator izrabljen.

Ales ::

@T_F_7, par mesecev tole traja in nič ne ukrepaš?

Odpri, očisti, zamenjaj termalno pasto, po potrebi ventilator. Ali pa pusti zadevo da crkne, izbira je tvoja...

T_F_7 ::

Glede, da je kupljen na Amazonu, me vleče, da bi ga vrnil in kupil nekaj močnejšega. Stal je 160€. Sem pa pripravljen dati 200-230€ samo, da mi zadeva laufa kot je treba, ker ta je isrkeno malce počasen že od samega začetka.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

DarwiN ::

Po devetih mesecih bi ti rad vrnil izdelek? Stvarna napaka mogoče? Ta zadeva ima J4105 cpu? Ja, to ni več nič vredno. Komplet mogoče 80EUR. Nimaš kaj izgubit. Odpri in spihaj + pasta. Ventilator tudi gotovo dobiš na AE za ~3EUR. Pa bo kot nov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

bobiii16 ::

Na bolhi dobiš tak računalnik za tvoje potrebe....vzemi ALL IN oN ,
ZA 700€ bo odličen in ti bo trajal še namanj 5 let

floyd1 ::

Je kar nadležen zvok, priznam. To, da gre v višje obrate takoj po prižigu, se dogaja tudi pri mojem Intel Nucu, a ne vedno.

Hecno. Imam NUC z j5005 in sem do zdaj mislil, da sploh nima ventilatorja, ker je tako tiho. Nikoli ga še nisem slišal, moram ga enkrat malo "nagnat" v višje obrate, da vidim, kako je to glasno. Res pa je, da ga imam le za filme predvajat in ima zelo malo ur uporabe zaenkrat.

T_F_7 ::

DarwiN je izjavil:

Po devetih mesecih bi ti rad vrnil izdelek? Stvarna napaka mogoče? Ta zadeva ima J4105 cpu? Ja, to ni več nič vredno. Komplet mogoče 80EUR. Nimaš kaj izgubit. Odpri in spihaj + pasta. Ventilator tudi gotovo dobiš na AE za ~3EUR. Pa bo kot nov.


Ja, seveda. Sej ima 1-2 leti garancije. Zakaj bi se jaz zajebaval? Pričakujem, da zadeva deluje brezhibno vsaj tiste par let, ko je v garanciji. Če mi je Amazon pripravljen vrniti denar, potem si z veseljem vzamem nekaj boljšega na njihovi strani ali kje drugje.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

WizzardOfOZ ::

Jaz prodajam svojega NUC Extreme 9 (I7-9750H, 32GB ram, 500GB + 2TB nvme diska)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

T_F_7 ::

Kolikšna je življenjska doba Mini PCjev? Koliko jim pade cena po 6 mesecih, 1 letu itd. uporabe?
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

RedDrake ::

Življenska doba je toliko kolikor jih paziš.
Jaz sem Gigabyte Brix-e NUC-e in HP minije vgrajeval v neke razstavne panoje. Od 2014 do danes. Še vedno vse dela, razen CR2032 baterije je treba pogosto menjat, in to je na NUC-ih in Brix-ih konkreten PITA.

WizzardOfOZ ::

T_F_7 je izjavil:

Kolikšna je življenjska doba Mini PCjev? Koliko jim pade cena po 6 mesecih, 1 letu itd. uporabe?


Življenjska doba? Meni en NUC že ene 4 leta laufa 24/7/365 v omari zraven modema, pa nič ne kaže, da bi imel kake probleme.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

T_F_7 ::

RedDrake je izjavil:

Življenska doba je toliko kolikor jih paziš.
Jaz sem Gigabyte Brix-e NUC-e in HP minije vgrajeval v neke razstavne panoje. Od 2014 do danes. Še vedno vse dela, razen CR2032 baterije je treba pogosto menjat, in to je na NUC-ih in Brix-ih konkreten PITA.

WizzardOfOZ je izjavil:

T_F_7 je izjavil:

Kolikšna je življenjska doba Mini PCjev? Koliko jim pade cena po 6 mesecih, 1 letu itd. uporabe?


Življenjska doba? Meni en NUC že ene 4 leta laufa 24/7/365 v omari zraven modema, pa nič ne kaže, da bi imel kake probleme.

DarwiN je izjavil:

Po devetih mesecih bi ti rad vrnil izdelek? Stvarna napaka mogoče? Ta zadeva ima J4105 cpu? Ja, to ni več nič vredno. Komplet mogoče 80EUR. Nimaš kaj izgubit. Odpri in spihaj + pasta. Ventilator tudi gotovo dobiš na AE za ~3EUR. Pa bo kot nov.


Zakaj bi bil potem PC, ki je 9 mesecev nazaj stal na znižanju 155€, bil sedaj vreden zgolj 80€?
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

DarwiN ::

- ker je rabljen
- ker ga je čas načel (J4105 cpu je letnik 2017)
- ker so medtem padle cene

Za ~135€ dobiš danes novo škatlo z N100 CPUjem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ales ::

@T_F_7, cene padajo, tehnologija (in potrošništvo) šiba naprej. Če dvomiš v tržno vrednost, poglej recimo opravljene transakcije na eBay.de...

Sicer pa, dokler ga ne prodajaš, ni pomembno. Pomembno je le, koliko odtehta tebi v praksi.

T_F_7 ::

DarwiN je izjavil:

- ker je rabljen
- ker ga je čas načel (J4105 cpu je letnik 2017)
- ker so medtem padle cene

Za ~135€ dobiš danes novo škatlo z N100 CPUjem.


AliExpress. Kako je pri njih z garancijo in stroški pošiljanja v garancijo? Se mi zdi, da tako poceni, ker so z garancijo sami problemi in stroški.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

DarwiN ::

Ja, na garancijo lahko pozabiš.

Lahko tudi "pri nas" kupiš par evrov dražje.. Na primer Blackview MP80 Mini PC Intel N97 CPU 16gb/512gb imaš trenutno za 200€ z vavčerjem in pripisano kodo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

JA23 ::

DarwiN je izjavil:

- ker je rabljen
- ker ga je čas načel (J4105 cpu je letnik 2017)
- ker so medtem padle cene

Za ~135€ dobiš danes novo škatlo z N100 CPUjem.


A je tole potem sedja "best p/p" kombinacija?
Ce bi ta mini pc uporabljal predvsem za surfanje, download, office, občasno ogled kakšnega filma. Povezan bi imel en 2k monitor (bonus bi bila podpora za še en HD monitor).

Ali pa mogoče Blackview variana, ki jo je tudi prilepil Darwin?

Pa še eno (verjetnno noob) vprašanje: ali se te NUC lahko nadgrati/povezati z dodatnimi diski? Imam namreč dva HD 3T WD red diska v starem desktopu, pa bi mi jih bilo škoda zavreči.

DarwiN ::

Ja, tile mini-pcji so bomba za nezahtevne uporabnike.. Zmogljivost na nivoju starih I5/I7 procesorjev, s to veliko razliko, da procesorji pijejo samo 5-10W in imajo novejše video kodeke.

Seveda lahko priklopiš drugi monitor..

Glede diska pa dobro razmisli, če ju res potrebuješ, ker te zadeve v letu 2023 več niso praktične in spuščajo nadležne zvoke. Priklopit ni problem. docking postaja, lahko tudi navaden pretvornik za občasen priklop. Ostale rešitve so verjetno predrage oziroma stanejo več kot sta diska vredna.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

JA23 ::

Hvala Darwin. :)

Si bom potem kar nabavil enega od teh, ki si prilepil. Mogoče samo še vprašanje glede točnega modela. Glede na to, da je ni prevelikega preskoka v ceni, me še najbolj privlači najdražja opcija - za cca 175 €. Ima malo več rama in diska v primerjavi s 135 € opcijo. Se ti to zdi smiselno?

Glede diska, sta mi pa tvoja predloga super. A to potem dejansko lahko uporabljaš podobno kot usb ključek, al kako?

Ales ::

DarwiN je izjavil:

Ja, tile mini-pcji so bomba za nezahtevne uporabnike.. Zmogljivost na nivoju starih I5/I7 procesorjev, s to veliko razliko, da procesorji pijejo samo 5-10W in imajo novejše video kodeke.

No ja, za dejansko porabo si poglej raje malo teste. Tole 5W je popoln BS, 10W bo v idle če boš srečen, prej pričakuj 12-15W. Potem pa ga obremeni... Stari prenosniki iz 2016/17 so tudi imeli 15W TDP, samo v razmislek.

Klasično Intelovo prepakiranje stare robe v novo preobleko, z priložnostnim lažnivim nabijanjem pri zmogljivosti.

Pač, lažnivci so, ne morejo iz svoje kože. Zmislijo si laboratorijske pogoje, kjer uspejo po čudežu doseči nek nizek TDP, v praksi pa ljudje doma lahko samo sanjajo o tem.

Drugače pa ne rečem, CPU so lepo posodobili na nekaterih področjih, če odmisliš, da se glede porabe lažejo. Glede hitrosti pa se le zavedaj, kaj kupuješ. Vzemi Intel prenosnik iz 2016/17 in posurfaj malo, pa potegni kako vzporednico.

Poleg tega - na AliExpress dobro poglej kaj je v katerem N100, ker so razlike pri hitrosti RAM-a in drugih priključkih. Lahko je box za 120 EUR boljši od kakega za 170 EUR... pač dobro poglej, pa po možnosti poišči še kak test dotičnega boxa, če obstaja.

DarwiN ::

JA23 je izjavil:

Hvala Darwin. :)

Si bom potem kar nabavil enega od teh, ki si prilepil. Mogoče samo še vprašanje glede točnega modela. Glede na to, da je ni prevelikega preskoka v ceni, me še najbolj privlači najdražja opcija - za cca 175 €. Ima malo več rama in diska v primerjavi s 135 € opcijo. Se ti to zdi smiselno?

Glede diska, sta mi pa tvoja predloga super. A to potem dejansko lahko uporabljaš podobno kot usb ključek, al kako?

Seveda je smiselno doplačat za ram/disk.. Ampak obvezno N100 model, ker ti so novejši in učinkovitejši.

Ja, podobno kot usb ključek deluje.. V primeru docking postaje pa je ta priklopljena preko USB in potem diske enostavno vtakneš v postajo kot da bi hruško odložil na mizo. ;)

Počakaj na 11.11, ko imajo na Aliexpress promocijo ala "črni petek". Bi znal dobit vse skupaj kakšnih 20% ceneje. Tukaj takrat preveri kode za popust.

@Aleš, jaz govorim samo za procesor, da pije do 10W. Ja, pri polni obremenitvi mogoče še par vatov več? Ne vem. Cel računalnik seveda pije nekaj več. Ampak še vedno drobiž, a ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

JA23 ::

Se enkrat hvala Darwin. Bom pozoren na N100.
Hvala tudi za namig glede popustov; bom videl, če bom znal potrpeti vsaj za PC:)

Glede vmesnika za disk, pa verjetno ne bom čakal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JA23 ()

T_F_7 ::

DarwiN je izjavil:

Ja, na garancijo lahko pozabiš.

Lahko tudi "pri nas" kupiš par evrov dražje.. Na primer Blackview MP80 Mini PC Intel N97 CPU 16gb/512gb imaš trenutno za 200€ z vavčerjem in pripisano kodo.


Tudi na ITA Amazonu pride z vavčerjem 200€, če komu bolj ustreza: Blackview MP80 Mini PC. Edina škoda, da nima USB-C in audio vhoda/izhoda.

Na amazonu se dobijoIntel-Celeron-N5095-vs-Intel-Celeron-N5105-vs-Intel-N95-vs-Intel-N100-vs-Intel-i5-8279U za 200€ in manj.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

T_F_7 ::

EDIT: Popravek.
N95: Blackview MP80 Mini PC
N97: Blackview MP80 Mini PC N97
N97 je dejenasko boljši od N100? Vsaj na CpuBenchmark je tako.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

DarwiN ::

N95 in N97 sta oba odtenek hitrejša od N100 pri večnitni obremenitvi.

Dejansko so vsi trije procesorji enaki, ampak jih segmentirajo tako, da najboljše primerke silicija prodajo kot N100 s ~6W porabe, slabši primerki pa za enako opravljeno delo potrebujejo več soka in zato postanejo N95 (15W) in N97 (12W). In jasno potem tak procesor pod polno 4-jedrno obremenitvijo lahko drži malo višjo frekvenco, če pije 15W v primerjavi s 6W. Hudič pa je, ker bo računalnik glasnejši in bolj vroč, koristi pa takorekoč nobene. Gotovo lahko greš pri N100 v bios in mu dvigneš TDP na ~10W. Ampak nima smisla.

Skratka, skoraj irelevantni detajli. Vsi trije so OK, ampak N100 bo nekoliko boljši nakup.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

JA23 ::

Kaj pa recimo tale?
https://vi.aliexpress.com/item/10050060...

A ni to še malo boljši deal, kot tisti z darwinovega linka?

DarwiN ::

Ja, nice find.. Dobrih 150€ za 16/512 model in še iz EU očitno pošljejo. No, sej tisti "moj" najbrž tudi pride iz EU. Ga je kolega prejel v 10-14 dneh.

Te zadeve so trenutno napol zastonj. Po zaslugi tega, ker so diski in ram trenutno zelo poceni.

p.s: še koda za 6$ popusta: SUPERQM10291
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

WizzardOfOZ ::

Osebno imam raje 15W i7 12. generacije (12 jeder / 20 niti) v taki mašini, pa ga omejiš še na malo manj (recimo 10W) in imaš res orenk "močno" mašino. Dobiš pa tako mašino že za 350EUR na aliexpresu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Za 350 EUR že marsikaj dobiš. Verjetno je v tem primeru bolj vprašanje, ali za 120 EUR obstaja kaj boljšega kot taka N100 škatlica.

Tale zadnji zgoraj nima niti enega USB-C, če bi kdo morda pogrešal. Ne vidim tudi, da bi napisali hitrost RAM-a.

Tele škatlice je treba gledati do zadnje podrobnosti, precej različnih konfiguracij obstaja.

WizzardOfOZ ::

Zadnjič, ko sem iskal na aliexpressu, sem videl i7 12 generacija z vgrajenim gbit routerjem (6 portnim). Vse skupaj v enem ohišju. Taka zanimiva zadeva. Pa še fanless je bil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

DarwiN je izjavil:

Ja, nice find.. Dobrih 150€ za 16/512 model in še iz EU očitno pošljejo. No, sej tisti "moj" najbrž tudi pride iz EU. Ga je kolega prejel v 10-14 dneh.

Te zadeve so trenutno napol zastonj. Po zaslugi tega, ker so diski in ram trenutno zelo poceni.

p.s: še koda za 6$ popusta: SUPERQM10291


Ter N95 za 111€ tudi ni slabo

DarwiN ::

Zdaj mi je AE še cenejšo varianto vrgel pod nos.. 16gb/256gb za 130$ in še DDR5 ram vsebuje. :D

Še malo, pa jih bodo res za đabe dostavljali. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

_Sajmon_ ::

Že dolgo nisem kupoval na aliexpressu - kako pa je glede davka - piše, da naj bi bil vključen? A ti omenjeni mini pcji se pošiljajo iz Kitajske?

DarwiN ::

Davek je vključen. Razen ob nakupu nad 150€. V tem primeru ga praviloma plačaš ob dostavi.

Iz Kitajske ali EU.. Ta na zadnjem linku očitno prispe iz Španije.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

T_F_7 ::

V katerem rangu se vrtita temperaturi CPUja in matične Mini PCja, ko je le-ta v idle, torej Windowsi brez delovanja programov in aplikacij?
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Ales ::

T_F_7 je izjavil:

V katerem rangu se vrtita temperaturi CPUja in matične Mini PCja, ko je le-ta v idle, torej Windowsi brez delovanja programov in aplikacij?

Toliko različnih mini PC-jev obstaja, da je na to nemogoče odgovoriti. Odvisno od modela.

T_F_7 ::

Ales je izjavil:

Toliko različnih mini PC-jev obstaja, da je na to nemogoče odgovoriti. Odvisno od modela.

Okvirni minimumi in maximumi?
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

_Sajmon_ ::

Meni Intelov Nuc8 (z i7 procesorjem osme generacije) kaže med "počivanjem" nekaj po 40 stopinj za cpu jedra. Zdaj ko vrtim virtualko imamo core max cca 85 stopinj, tri od štirih jeder pa imajo okrog 75 v povprečju. Zna pa priti vsaj eno jedro blizu 100 stopinj, če ga temu primerno priviješ...

Nuc sedme generacije z intel J5005 pa dosega največ nekaj čez 70 stopinj.

pegasus ::

Minisforum z AMD 7735 procom mi pri normalnem delu (par browserjev z mnogo tabi, par virtualk, mnogo terminalov) ostaja pod 52 stopinjami. To vem, ker imam nad to temperaturo naštimano krivuljo fana, da dvigne obrate, pa ga praktično nikoli ne slišim.

opeter ::

Pegasus, to imaš UM773 verzijo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pegasus ::

Da. Folk jamra, da jim tuli in throttla ... ker jo ne znajo dat na 15w tdp v biosu ;)

Likalnik ::

fantje, danes gledam, da je znižan ta mini pc https://store.minisforum.de/pages/flash... je to to za to ceno?

nekako sem bil odločen za tega https://store.minisforum.de/collections...

vendar je procesor pri obeh enak...kar se pa rama in ssd-ja tiče mi bo pa trenutno dovolj tudi 32/512

ne bom igral igric...bolj gre za virtualizacijo itd

Valvoline ::

pegasus je izjavil:

Da. Folk jamra, da jim tuli in throttla ... ker jo ne znajo dat na 15w tdp v biosu ;)

Kje se dobi taka skatlica trenutno po ugodni ceni, lahko je tudi barebone, al pa kej podobnega z tem chipovjem.
Vseeno P/P vedno zmaga kak rabljen oldschool oem sff, za multimedijo trenutno mam lenovo m720s i3 9100 sff z vgrajeno rx6400 low profile. Prava raketa, 10-15w v idlu,kodi filmcki iptv in podobno, 70-80w max med gejmanjem (30w ko laufa ps2 ter ps3 emulator). Zadeva je prakticno neslisna tudi ce se gejma, best buy ever za MM skatlico. Vse skupaj me je kostalo manj k 200e, rabljeno seveda.

OldSkul ::

Jaz sem šel v nakup minipcja za pisarno, sem mislil, da bo super rešitev.
Mah kje. Za čisto osnovno uporabo (brskalnik, email, office) DA, če pa so še razne druge zadeve + dosti programov v ozadju, pa zadeva pogrne na celi črti. Hlajenje je daleč prešibko. Tisti mali ventilatorčič kar pogosto konkretno tuli, da lahko ohladi. Brezveze.
Kupil sem Beelink Ryzen 7 5800H SER5 Pro. V opozorilo vsem, ki mislijo kako dobra je taka zadeva. Ni.
Sem potem sestavil normalen PC, sicer z manjšim ohišjem, mATX velikosti.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varčen desktop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15520613 (1258) WizzardOfOZ
»

Intel opušča mini računalnike NUC

Oddelek: Novice / Ostale najave
324641 (1343) Lonsarg
»

Intel NUC (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21530538 (4798) Nebomgabiksa
»

intel nuc ?

Oddelek: Strojna oprema
453371 (2384) opeter
»

Nakup mini pc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10215819 (6810) Ganon

Več podobnih tem