» »

Varčen desktop

Varčen desktop

1
2
3 4

Zimonem ::

Ma jaz bi za video editing itak postavil posebej nekje remote mašino , madona a nimate na šihtu par deset testnih rackov? Pa not natlačiš kar že nucaš.

pegasus ::

Moj video editing je rezanje in lepljenje, brez transkodiranja. Ubistvu je bottleneck io.

Zimonem ::

Pa sej maš toole za offline editing , kjer zbongaš skupaj v nižji resoluciji potem pa server premelje originale. Vem , da se najbrž ne splača s tem ubadat za modelarske zadeve, ampak tih desktop je zame nuja. Cxl pa tako ali tako še par let ne bo na čimerkoli varčnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

pegasus ::

mona123 je izjavil:

je že za 12 generacijo NUC-ov

https://www.akasa.com.tw/update.php?tpl...

Tudi mene kar zanima ta opcija.
Nemški diler ima 5 kosov na zalogi: https://cartft.com/catalog/il/3333

pegasus ::

Izgleda da OpenBSD že dela na MS dev kitu ;)
https://blog.alexellis.io/linux-on-micr...

pegasus ::

MSjev devkit je izgleda bolj hack ...

No, se bo dalo vsaj lotat in upgradat v prihodnosti ;) Bomo videli, kako se bo reč prijela na trgu.

WizzardOfOZ ::

pri akada turing ohišjih je treba pazit. namreč cpu je treba omejit na 25W max. recimo i7-10710U je nastavljen na 64W v biosu. in akasin hladilnik tega ne shladi. proc se pregreva.
ko v biosu omejiš na 25W,pa dela brez problemov in gre proc max na 78 stopinj.

pa ohišje ni prav lahko. zgleda lahko, pa ni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Torej je očitno prelahko :)
Pri teh pasivnih rečeh rabiš dve zadevi - maso za dušenje temperaturnih nihanj in površino za oddajanje toplote. Zato imaš danes "ta velike" cpu hladilnike že okrog ene kile ...

Valvoline ::

Pasivno je brezveze, saj se prakticno nikoli ne obnese ce potrebujes zmogljiv pc pod daljsimi visjimi obremenitvami. Naj bo ventilator tih pri idlanju,htpc itn lazjimi opravili, to je pomembno.

Zimonem ::

Ma večji del nuca za trerminal3. Problem je tist video editing. Pa še 3 4k zaslone bi mel. Sicer mi ni čisto jasno zakaj bi imel za terminalski delo 60hz na 4k zakonih ampak ok, če nuca , nuca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

WizzardOfOZ ::

pegasus je izjavil:

Torej je očitno prelahko :)
Pri teh pasivnih rečeh rabiš dve zadevi - maso za dušenje temperaturnih nihanj in površino za oddajanje toplote. Zato imaš danes "ta velike" cpu hladilnike že okrog ene kile ...


Skoraj 2.5kg ima to ohišje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

Valvoline je izjavil:

Pasivno je brezveze, saj se prakticno nikoli ne obnese ce potrebujes zmogljiv pc pod daljsimi visjimi obremenitvami. Naj bo ventilator tih pri idlanju,htpc itn lazjimi opravili, to je pomembno.


Proc i7-10710U (6 jeder/12 niti), 32GB ram (2x16GB), 2TB nVme v Akasa Touring FX ohišju - 3 ure dela na 3.23GHz in 25W TDP nastavljen v biosu, pa pride na 78 stopinj celzija.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Valvoline ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Pasivno je brezveze, saj se prakticno nikoli ne obnese ce potrebujes zmogljiv pc pod daljsimi visjimi obremenitvami. Naj bo ventilator tih pri idlanju,htpc itn lazjimi opravili, to je pomembno.


Proc i7-10710U (6 jeder/12 niti), 32GB ram (2x16GB), 2TB nVme v Akasa Touring FX ohišju - 3 ure dela na 3.23GHz in 25W TDP nastavljen v biosu, pa pride na 78 stopinj celzija.

To je kar konkreten cegu, te raje vzames sff skatlo, izklopis turbo pa je vent neslisen skoz na minimumu. Zgoraj omenjen cpu ima svoh graficnoo, tdp procesorskega dela je max 10-15w, grafika potegne najvec. Mel enega beelinka z i5 8259u z 2x hitrejso grafiko kot 10710u, tovarnisko 28w, tdp odklenil z throttlestop PL1 fiksiran 4x3.2ghz naspanan na 45w (realnih 42w cpu ne dovoli vec). Hladilnik od starga 130w phenoma ga je komaj drzal pod 95c, istocasno furmark + intelburn, skatlica je vlekla 55+w se dobr da je ubogi 60w napajalnik zdrzal.
:D

Zgodovina sprememb…

kow ::

Kaj te pa moti teza? Se bojis, da ti bo naredilo luknjo v parketu?

Valvoline ::

kow je izjavil:

Kaj te pa moti teza? Se bojis, da ti bo naredilo luknjo v parketu?

Ce men sprasujes nic, smisel mini pcja je to da je majhen, tako ohisje pac ni. Pa sem 100% preprican da ce je cpu+gpu skoz obremenjen ne bo drzalo temp pod 100c, ce navijes tdp na 35-40w pa itak ni varijante da bo laufalo brez throtlanja vec k par minut.

pegasus ::

Ena nora ideja: gledam kako ima streacom db4 narejeno hlajenje s heatpipei in se mi je utrnila ideja, da bi lahko to zmontiral na isti način na radiator pod oknom. Itak je celo leto zaprt. Mogoče ni dovolj raven, a bi se dalo kaj zimprovizirat. Mnenje? ;)

Valvoline ::

https://www.cpu-monkey.com/en/compare_c...
Poglej igpu performance, s tem da ko dvignes tdp najvec stroma pridobi prav igpu, pa se pri spilih konkretno pozna 30-40% vec fps iz 28 na 45w, performance podobne amdjevi mobile vega 8.

Valvoline ::

Zmagovalna skatlica:

WizzardOfOZ ::

Valvoline je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Pasivno je brezveze, saj se prakticno nikoli ne obnese ce potrebujes zmogljiv pc pod daljsimi visjimi obremenitvami. Naj bo ventilator tih pri idlanju,htpc itn lazjimi opravili, to je pomembno.


Proc i7-10710U (6 jeder/12 niti), 32GB ram (2x16GB), 2TB nVme v Akasa Touring FX ohišju - 3 ure dela na 3.23GHz in 25W TDP nastavljen v biosu, pa pride na 78 stopinj celzija.

To je kar konkreten cegu, te raje vzames sff skatlo, izklopis turbo pa je vent neslisen skoz na minimumu. Zgoraj omenjen cpu ima svoh graficnoo, tdp procesorskega dela je max 10-15w, grafika potegne najvec. Mel enega beelinka z i5 8259u z 2x hitrejso grafiko kot 10710u, tovarnisko 28w, tdp odklenil z throttlestop PL1 fiksiran 4x3.2ghz naspanan na 45w (realnih 42w cpu ne dovoli vec). Hladilnik od starga 130w phenoma ga je komaj drzal pod 95c, istocasno furmark + intelburn, skatlica je vlekla 55+w se dobr da je ubogi 60w napajalnik zdrzal.
:D


USFF ima enak vent kot NUC. Če hočeš kaj več od mašine, se bo zadeva drla. SFF je pa kar konkretno večji od akase.
Tukaj 6x3.23GHz dela brez trotlanja na 25W TDP brez problemov. Brez kakršnegakoli venta. Sem laufal intelov stress test z extreme utilitijem tok časa (https://www.intel.com/content/www/us/en....
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

sorry trottlestop 9.5 sem uporabil za strestest, ne XTU (extreme utility)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Valvoline ::

Lahko sprobas iscocasno naspanat cpu ter igpu skupaj? Me prav zanima kak bo drzalo temperature. Program furmark ima gpu ter cpu stress test. Al pa kombinacija interburn za cpu + furmark za igpu. Lahko pogledas razliko ce je samo cpu obremenjen pa potem skupaj z grafiko, ter ce je 25w tdp dovolj juicea da ne throtla cpu zaradi porabe igpuja. Ce je tdp pod 30w ponavadi ob visjih graficnih obremenitvah bremza cpu del, 35w je nekje meja nad 35-40w tdp pa ne throtlajo vec. Pri 15-20w tdpja cpuje bremza na 50% ko grafika laufa na 100%.
Lahko na 10gen odklenes tdp z throttlestop? Uradno do 8gen gre.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

samo CPU I7-10710U naj bi bil 17W, grafika pa požre še 8W (če je TPU 25W - omejen v biosu). Sevda ga lahko brez problema naviješ na 65W in laufa konstantno (če ima seveda dober hladilnik)

včeraj sem meril in spustil predvajanje 4K filma pa je povprečna poraba proca in igpu-ja skupaj (package) 3.9W in temperatura proca 37 stopinj celzija z media player classic, če sem pa predvajal z vgrajenim predvajalnikom pa 1.9W in temperatura prav tako 37 stopinj celzija.

Bom danes s furmark stestiral.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Tale furmark mi segreje mašino na celih 62 stopinj celzija ob burnin testu cpuja in hkrati na 1440p testiranje igpu-ja. Ga throttlestop bolj segreje s stresnim testom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dfgdfg ::

Kaj ima poraba na procu veze z realno porabo? Sam bi recimo porabo računalnika meru na vtičnici. Mislm,...sej to delate zarad varčevanja z elektriko? Sam imam za obdelavo fotografij maca pro in 4k monitor, ki ju zalaufam enkat na teden. Za multimedijo in net pa laptop, ki je pržgan 24/7. Poraba laptopa je tako majhna, da je zanemarljiva, dočim mac pro z displeyem,... ...pomerim k pridem dam. Verjetno skupej kakih 500W.

DamijanD ::

 poraba

poraba



Torej v mirovanju pri zaprtem monitorju je poraba okrog 160W (na grafu je osnova 60W: modem, router)
R5 2600, 580 8GB 2x ssd, 2x HDD

WizzardOfOZ ::

Pogovarjamo se o NUC-ih in podobnih zadevah, ne o kištah s 500W napajalniki. Te malčki že v osnovi žrejo izredno malo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pegasus ::

Zasledil sem še eno potencialno zanimivo opcijo: https://store.chuwi.com/products/corebo...
Ima nekaj minusov, npr. onboard fiksen ram, a pričakujem poplavo podobnih izdelkov v naslednjih nekaj mesecih, tako da se bo že našlo nekaj ...

dfgdfg ::

Za foro sem šel zmerit moj laptop. Ima i5, 11tg gen, monitor na full brightness in porabi smešnih 15W elektrike na uro. Z zaprtim pokrovom pa 11W. To konc mesca sploh ni izmerljivo. To so cifre, pri katerih se polni mobilni telefon.

Lonsarg ::

pegasus je izjavil:

Zasledil sem še eno potencialno zanimivo opcijo: https://store.chuwi.com/products/corebo...
Ima nekaj minusov, npr. onboard fiksen ram, a pričakujem poplavo podobnih izdelkov v naslednjih nekaj mesecih, tako da se bo že našlo nekaj ...
Zakaj poplavo v naslednjih mesecih, NUC imaš na trgu že dolgo (tudi zadnjo 12. serijo), uradni Intel Kit se mi zdi vseeno boljša opcija kot nek Chuwi. Jaz sem ravno včeraj tole naročil:
https://anni.si/anni-racunalniki/racuna...

Za 200EUR več dobiš pa 12 serijo procesorja, ampak za nek server plus dnevni računalnik me ravno ne gane če je ena serija nazaj. Lepo bom kombiniral še z 4TB SSD in bo to en mali NAS. Kdo še rabi klasične diske če so pa SSD tok poceni (Crucial 4TB je 330EUR na amazonu). Mirror raid 2x4TB klasičnih diskov bi me prišel enako kot me bo solo 4TB SSD (pri klasičnih bi rabil še zunanji enclosure ker ne gredo v NUC ohišje). Ja zanesljivost bo malo manjša z enim SSDjem kot 2x klasični v raid, ampak saj nimam podatkov zgolj na enem mestu.

Bi pa v teoriji, če bi hotel dat toliko denarja, lahko spravil 3 SSD diske v tole NUC ohišje, ker ima 1x SATA 2.5, 1x M2 2280, 1x M2 2242(skrajšana varjanta do velikosti 1TB, priročno za sistemski disk).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Zimonem ::

pegasus ::

Tole sem čakal: https://www.tomshardware.com/news/zotac...
Ni treba komplicirati z nucom in akaso ... Ugibam, da bo na voljo šele v januarju.

Medtem sem dobil novico po podražitvi elektrike. Iz 39eur na mesec grem s 1.1. na 56eur. The horror! ;)

WizzardOfOZ ::

Jaz sem šel na NUC QNB (extreme varianta) z I9 procesorjem (I9-9980HK - 8C/16T in TDP 45W ter 2x mrežni priključek), pa počakal bom še na 4050 RTX (nekaj pravijo, da bo 4050 prišla ven po novem letu, drugače pa 4060 RTX), ki jo bom vtaknil zraven, tako da gre od hiše gaming prenosnik in še navaden NUC. (pa ne zaradi podražitve elektrike, ampak ker bo vse v eni škatli, pa ne rabim dveh).
Zato je tudi sedanji NUC v akasa turing FX ohišju naprodaj (I7 10710U (6C/12T) z 16GB rama in 2TB nvme disk).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

pegasus je izjavil:

Tole sem čakal: https://www.tomshardware.com/news/zotac...
Ni treba komplicirati z nucom in akaso ... Ugibam, da bo na voljo šele v januarju.
Ravno take 3rd party so kompliciranue. Intel NUC pa default izbira ce se ti ne da raziskovati/tvegat kaj custom resitve ponujajo.

Mimogrede Intel NUC ima v biosu moznost balanced, quiet ali celo fanless. Ceprav ze quiet nic ne slisim in nisem cutil potrebe da izberem fanless opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WizzardOfOZ ::

Nuc z 10 generacijo I7 ima še opcijo performance (do 64W porabe), ampak ko ga obremeniš se konkretno zadere.
Z Akasa turing FX ohišjem (hladilnikom), ko imaš nastavljeno na fanless, ga moraš pa imet omejenega na 25W max porabe, ker drugače se ostale stvari na plati preveč segrevajo. Ni problem sam procesor, ta že dobro odvaja toploto v ohišje, ampak sam motherboard in ostale stvari v ohišju pa niso hlajene in bi se začele pregrevat. Sem takoj ko sem ga vstavil v to ohišje, nastavil na 25W porabe, ker sem prebral par reviewov od te akase in so vsi predlagal omejitev na 25W. Eni sicer na več, ampak za 6C/12T proc je ta opcija meni čisto všeč, Visual Studio 2019 teče normalno, SQL strežnik tudi, pa še par stvari je stalno zalaufanih, kljub temu da je omejen na 25W. Dalo naj bi se ga pa nastavit na še manj, mislim da 10W max porabe.

Edina stvar, ki meše moti, so nastavitve thunderbolta. Imam monitor z dockom, ki ima še 1GB port za mrežo in imam mrežo, tipkovnico in miško priklopljeno na monitor, potem pa preko thunderbolta na nuca, poleg tega imam pa še en kabel v mrežno kartico v nucu, da lahko uporabljam 2 mrežni kartici po 1GB (ena za hosta in ena za virtualko) priklopljeni na 2.5GB mrežo.
Ker pa ima NUC 10 2 porta usb-c in potem na prosti USB-c port priklopim prenosni disk (1Tb nvme) začne miška malo štekat. (tako ko usb nvme ssd disk odklopiš, meha miška štekat, če pa navaden SSD disk 2,5" priklopim, pa tega ni).

Ima kdo kako idejo, kje in kako se še to nastavi, da bo to normalno delovalo? Ali ima nvme disk preko usb-c tak prenos, da to povzroča?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Lonsarg ::

Hm, to pomeni da je Intel šparal in če oba Thunderbolta obremeniš latenca naraste. Kake lepe rešitve tu pomoje ni, ali miško priklopiš drugam, ali pa zunanji disk priklopiš drugam (preko adapterja na navadni USB-A 3.0 port recimo, 10Gbit hitrost bi še vedno moral dosegati tudi tako).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

pegasus ::

https://www.notebookcheck.net/Intel-NUC... ... Kr visoke številke: 12w idle, 4.7w sleep in 1.6w while off? Bo očitno treba začet fizična stikala dodajati na 12v line ...

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RedDrake ::

pegasus je izjavil:

https://www.notebookcheck.net/Intel-NUC... ... Kr visoke številke: 12w idle, 4.7w sleep in 1.6w while off? Bo očitno treba začet fizična stikala dodajati na 12v line ...

Huh, tole je res bolj kot ne porazno.
Moj setup - Asrock B550I, R7 5750GE @ 3.8GHz, 2x16G DDR4 3200, 2x NVMe + 2x SATA SSD - kuri 25W v idle, 0,5W v off in sleep.
Cinebench R15 (ki ga uporabljajo v testu) imam score ~2100, takrat je poraba na vtičnici 61W, CPU package power pa baje 32W.
Tale intel pa kuri 65W+ package power za to da doseže slabši score in še to mu uspe samo 1 cikel, ker je hlajenje v riti.
Res ne vem zakaj kdo kupi tako reč?
Samo enkrat sem uporabljal zmogljiv NUC (i5 8527u al neki takega), pa se je ventilator drl ko jeshar, čim si počel kaj bolj zahtevnega.
To je form factor za pasivce, razne N5xxx, J5xxx ipd ...

Valvoline ::

pegasus je izjavil:

https://www.notebookcheck.net/Intel-NUC... ... Kr visoke številke: 12w idle, 4.7w sleep in 1.6w while off? Bo očitno treba začet fizična stikala dodajati na 12v line ...

Neki tazga ce isces z vec video izhodov. 2xdp,4xmini dp. 6700t,quadro p600, huda skatlica, ampak zasoljena cena (za rabljeno robo):
https://www.facebook.com/marketplace/it...

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Zakaj pr nas ni ponudbe rabljenih ryzen sff, res zanimivo. Ampak res 0. Neki podobno temu:
https://www.subito.it/vi/463188497.htm
Italjanosi pa nocejo posiljat. Je komu ratal narocit kej privat iz IT?

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

To je rabljeno. Nov je 700€. To je pa občutno preveč.

Jaz sem dal 510€ za NUC extreme 9 generacije z i9 procom. Nov s 3 letno garancijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Valvoline ::

WizzardOfOZ je izjavil:

To je rabljeno. Nov je 700€. To je pa občutno preveč.

Jaz sem dal 510€ za NUC extreme 9 generacije z i9 procom. Nov s 3 letno garancijo.

Zanimiv je za pegasusa ker lahko priklopis 6 monitorjev nankrat. Ne vem ce obstaja kak drugi mini pcj k bi bil zmozen tega, se z 4 ne vem ce obstaja kaj. Takle thinkstation mini z i7 32g rama ter quadro p600 se je zagotovo nov prodajal za 1500e+. Obstaja se ena izvedenka tega z boljso quadro graficno, ne spomnim se natancno kateri model je bil.

Valvoline ::

https://www.lenovo.com/us/en/p/workstat...
Zadnji model tiny thinkstation p360, i7 12gen ter quadro t1000 (3d na nivoju 1050ti)

pegasus ::

Tole je vredno pogledat:

Ta koncept uporabljam za msfs "kotiček", ki je dejansko ikejina kotna mizica s poličko s pcjem spodaj in nekaj kartonskimi ploščami iz razrezane embalaže, ki topel zrak speljejo v "dimnik" ob kotu in ga izpihujejo proti stropu. Kljub temu, da še nimam grafične za ta setup, merim razliko v temperaturi spodaj in zgoraj in dosegam tam nekje 2-3 stopinje že samo ob nalaganju windows updateov. Zadeva torej deluje, četudi je hudo neestetska.
Tale poba pa je z malo 3d dizjana naredil nekaj, kar bi ob primernem "audiofilskem" marketingu lahko prodajal za kakih 10 jurjev. Priložnost za posel za podjetne ...

pegasus ::

Intel na CESu najavi nove low power proce, priznani proizvajalec najavi izdelke z njimi in doda "available in October 2023" ... *flips table*

Če AMD partnerji spravijo Rembrandt Refresh na trg prej, pa potem še Phoenix, je Intel zgodovina tudi v tem segmentu.

Zimonem ::

The key features of Intel's 13th Gen Core HX platform for mobile include up to 24 CPU cores, split up into 8 Performance and 16 Efficiency cores, which is the same core count as the flagship desktop Core i9-13900K. Also present is support for DDR5-5600 and DDR4-3200 memory (but no LPDDR5),....


Odlično...

pegasus ::

pegasus je izjavil:

Intel na CESu najavi nove low power proce, priznani proizvajalec najavi izdelke z njimi in doda "available in October 2023" ... *flips table*
Enako pri AMD ... gledam Rembrandt, announced at CES 2022, izdelki na voljo od sredine oktobra 2022 ... Zdaj imamo že Rembrandt refresh in Phoenix, če bo kaj od tega na voljo še letos, bo čudež.
Kar lepo kaže, kako zelo dekadentna je ta IT industrija ...

pegasus ::

Obeta se ena jabolčna opcija: Mac Mini M2 Pro. Čakamo pc alternativo ...

judoka ::

PC alternativa bodo mini pc-ji z next gen mobile CPU-s. Amd phoenix/dragon range, Intel 13 gen,..

So pa Apple mini variante in mac studio res top

WizzardOfOZ ::

Nuc 12 serpent canyon je recimo zanimiv. Mobilna grafika ARC A770M je v njem:
https://videocardz.com/newz/intel-launc...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri mini PC? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15320188 (636) Vanich
»

Intel NUC (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21530555 (4815) Nebomgabiksa
»

Intel NUC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7617901 (6476) Invictus
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10422380 (18248) Dr_M
»

PC z malo porabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7617142 (16009) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem