» »

Varčen desktop

Varčen desktop

1 2 3
4
»

klinker ::

Fantje, kdo fura kaj takega?

https://a.aliexpress.com/_mKYtFj8

Dobrih 200€ je varjanta s 16gb (lpddr5) rama in 1tb ssd, kar se mi ne zdi drago, zadeva pa velika kot dva 80mm venta en na drugem :D
Uporaba za trolat po forumih, yt, glasba, kak movie, office, terminal za server, nas...
Se mi zdi da je ta N100 precej dober. Naj bi bil na nivoju i7 6700HQ, 4 jedra@3.4Ghz z le 6w tdp in graficni cip je na arhitekturi Xe, kar bi moglo pomenit vse nove kodeke itd

RedDrake ::

Tistih 6W TDP je wishful thinking.
Testi teh mašinc kažejo po 10W v idle in 20-25W v full load.
Klasični 1L mini PCji (kak HP mini ali Lenovo Tiny) so nižji v idle in nudijo načeloma precej več performanca - v novejših verzijah (Haswelli in Skylaki so na podobnem nivoju temu N100, ampak z več porabe).

klinker ::

Hja, to sem tudi gledal ja, samo novo in s 16gb rama ter 1tb SSD nisi niti blizu 200€.
Rabljeni za okoli 200€ dobis 6xxx generacije, plus je da imajo pravi nvme, te skatlice za cike so na SATA protokolu za m2, kar mi sicer ni nek dealbraker.
Pac, zadeva je cheap, dovolj zmogljiva in res prav simpaticno majhno :D

pegasus ::

Zgodba se ponavlja ... 5+ let po tem ko jaz rečem, da so te zadeve kul, dejansko postanejo kul:

Še malo, pa bo vse na eno žico ... v trenutni konfiguraciji jih še vedno potrebujem 10 ;)

Ales ::

Je praktično že: monitorji so prišli do ~90-100 W power delivery skozi vgrajen USB hub. Preko istega USB C kabla gre v obratni smeri grafika ter podatki do USB huba v monitorju.

Za zmogljiv prenosnik je to dovolj, za varčen desktop pa verjetno tudi.

Torej en kabel za elektriko do monitorja, en USB C od monitorja do prenosnika / varčnega desktopa, in je to to.

V kolikor je potreba po večih monitorjih, gre daisy chain iz prvega monitorja v drugega.

WizzardOfOZ ::

Imam dock v monitorju vgrajen. Tako da je en usb kabel do prenosnika (65W napajanje), v monitor pa je potem vklopljena miška in tipkovnica ter mreža (2.5Gb). Miš in tipkovnica sta brezžični. Trije kabli za vse skupaj (usb-c, mreža in napajanje monitorja).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri mini PC? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15320186 (634) Vanich
»

Intel NUC (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21530555 (4815) Nebomgabiksa
»

Intel NUC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7617900 (6475) Invictus
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10422380 (18248) Dr_M
»

PC z malo porabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7617142 (16009) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem