» »

Denar, dohodek, druga služba...

Denar, dohodek, druga služba...

«
1
2

Juplter ::

Pozdravljeni.
V moji branži sem od konkurenčnega podjetja dobil ponudbo da se zaposlim pri njih. Načeloma pri zdajšnem podjetju nimam konkurenčne klavzule zato v teoriji ne vidim problema. Moral pa bi se ali preselit ali se vsakodnevno vozit 150km v eno smer. Zdaj sem v Mariboru nova služba bi pa bila v okolici Kranja. Plača je veliko večja. Ne želim govorit o številki je pa približno 150% moje zdajšne neto plače. Se pravi skoraj brez razmišljanja gremo? No ne ravno. Veliko razmišljam o mojem življenju zadnje čase in sem prišel do zaključka da denar meni sploh ne pomeni veliko. Vsakomesečni stroški mi poberejo nekje 40% neto plače ostalo pa "gnije" na banki. In odkrito nevem kaj naj bi začel z tem denarjem. Služba pa mi itak ne pomeni veliko. Nekako sem čisto pomotoma pristal v tej branži (živilska indutrija, več ne želim povedati)
Vse ki sem ji vprašal za nasvet so mi rekli da sem nor če tega ne sprejmem. Da bom se že lahko vozil ... Problem ni v vožnji. Problem je da nekako nimam motivacije na bi šel na "boljše"
Kaj je to sploh boljše? Če zalužiš več denarja je boljše? Da namesto navadnega wc papira si lahko kupim troslojnega? Moramo vsi biti pohlepni? Je pohlep normalno človeško? Nevem če bom zaslužil 150% ne bom 1,5krat srečnejši v življenju. Res je seveda da moja služba mi ne pomeni nič. Pač ker jo moraš imet. Verjamem da marsikomu služba tudi poleg denarja daje osebno smiselnost in željo po vedno boljšem. Meni pač ne.

Malo sem v dvomih zato prosim za kaksne nasvete. Kako pa bi vi naredili oziroma kaksno je vase razmisljanje?

Pat_MaGroin ::

Glavna stvar pri tem je, da boš zapustil svoje okolje v MB, znance, družino, prijatelje. Jaz bi tukaj začel tuhtat, če je vredno, potem pa drugi faktorji.

Sploh pa Kranj je brezvezno mesto, Maribor je vsaj dovolj velik in dinamičen :).

Amdforce ::

Ce si samski pejd, bos spoznal nove ljudi. Pomoje ti manjka ambicij in vizija prihodnosti. Ce si vezan pa tako ves kje se posvetovati najprej.

Evolve ::

sej ni treba da se seliš v kranj
preseli se na pol poti

Problem je da nekako nimam motivacije na bi šel na "boljše"

kter si ti konj

ostan doma pr mamici pol pa jambraj kako si nič ne moreš privoščit, ker so nizke plače pa dragi stroški bla bla bla.. klasično slovensko

matic492 ::

Očitno tistih 50% več ni dovolj da bi se preselili :)

Raje greš tu k šefu pa rečeš, da imaš pondubo za 50% več, ampak se ti ne da vozit, naj ti da 20% več pa boš tu ostal. Pa si rešil oba problema, hehe.

EDIT: Samo če se greš tako pogajat moraš imeti dejansko namen it, in če rečejo ne moraš dejansko iti. Jaz sem si 30% povišice lani "izboril" samo z pondubo od drugje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

jabe ::

Gres, ce verjames, da gres na boljse. Na sploh, ne samo glede denarja, kar moram poudariti, ker se mi zdi, da je tu precej ljudi, ki jim je to edini faktor oziroma drugega ne priznavajo, pa ni nic manj pomembno.

Catch je samo v tem, da prepoznas razliko med tem, ali verjames da je kljub manj denarja zdaj boljse ali se samo bojis sprememb.

matic492 ::

Vprašanje je tudi kaj je 50%, ker če živi pri starših in porabi 400€ pa je njegova plača 1000€, potem se mu ne splača preselit v kranj za 1500€, če pa govorimo o 2000€ vs 3000€, potem je pa konkretno bolj za razmislit ne.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nejc_nejc ::

600+ za disel, vecji avto, nekaj bos dobil refundirano.
Je pa vprasanje kot je bilo zgoraj omenjeno, koliko je teh pol vec in kaksen stanovanjski status imad sedaj.

Mike_Rotch ::

600+ za disel


Kupiš bencinarja, pa nimaš stroškov z dizlom. Problem rešen :)

matic492 ::

Iz Maribora v Kranj se ne moreš vozit vsak dan, že do Ljubljane je jeba, on bi moral pa iti mimo obvoznice pa še naprej, ni šans, razen če je robot :D

To je 1:30 v normalnem prometu, zjutraj je 2 uri vsaj. To je 12 ur na dan za šiht....
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nejc_nejc ::

Sem mel v mislih gorivo plus lizing. Glavno, je omembe vredno.

Relacijo ima cez Kamnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

darkolord ::

Juplter je izjavil:

Malo sem v dvomih zato prosim za kaksne nasvete. Kako pa bi vi naredili oziroma kaksno je vase razmisljanje?
V bistvu si si sam čisto lepo odgovoril.

Če tebi služba in denar (dokler ga ni res premalo, seveda) ne pomenita veliko, potem že veš, kaj narediti.

Živimo v taki družbi, da je velikemu delu ljudi edino vodilo v življenju denar, v stilu "ostalo pa lahko kupiš ane". Žal je takšnih, ki te razumejo/razumemo, bolj malo, tako da boš verjetno dobil malo takšnih odgovorov, ki bi podpirali tvoje razmišljanje.

Če ti je trenutna situacija kul, potem ne vidim, zakaj bi si kompliciral življenje zaradi zasledovanja nečesa, ki ti ne pomeni tako veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Dober dan ::

Kakšni ste to invalidi? Vožnja danes ni problem. Kaj pa je to iz MB do Kranja. Ni to na drugi strani kontinenta. Prevozim mnogo več na dan v Berlingu za 700€ brez problema. Bolj je na mestu vprašanje, če se splača v povprečju 4 ure na dan, cca 1060 ur na leto zabiti v avtu, sam s seboj in enim gobcalom z radia. Jaz za svoje podjetje to preživim, za tuje pa jok brate odpade. Kot da ni kaj bolj pametnega za početi, kot zapravljati dragoceno življenje za volanom. Če misliš, da zaslužiš dovolj, si namesto drajsanja z avtomobilom po Sloveniji raje umisli nek hobi. Leta bežijo, matematika pa ne laže.

Uporabnik ::

Taka vožnja vsak dan te iztroši, ko si mlad še gre ampak v tem času lahko narediš kaj bolj pametnega.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Pat_MaGroin ::

Si dobil zgoraj pomoje najboljši predlog: pojdi do šefa, povej za ponudbo in se zmenita za povišico.

Vsakodnevna vožnja MB-Kranj je taka neumnost, da bi morala biti z zakonom prepovedana :).

A v Avstriji pa ni take službe, če se že lih hočeš vozit, je AT verjetno dolgoročno 100x boljša ideja kot Kranj.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Dober dan je izjavil:

Vožnja danes ni problem.


Seveda je. Duhamorna, utrujajoča in časovno potratna. Ga ni denarja, ki bi to odtehtal, preveč cenim prosti čas. Selitev v drug kraj tudi ni ravno preprosta, odvisno kako ima sedaj urejeno življenje.

Tody ::

Za tistih 60 procentov si privošči dobrega psihoterapevta ali pa cougcha trenerja, s katerim bos predelal stvari ki te mučijo in vrjetno glede na tvoje teme jih imas kar nekaj. To ni žaljenje ali zbadanje ampak resen nasvet vsi mamo probleme in tisti ki si jih priznamo smo na boljsem, tisti ki jih resujejo pa so zmagovalci. Veliko jih to resuje z alkoholom in obiskom gostiln kjer bolj ali manj znanim ljudjem govorijo kako jim je hudo. There is a better way... Preiskusi tudi več njih zdej so itak remote tko da ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

MetalLord ::

Že 30-35km vožnja je kar problem, jaz tako zapravim za šiht 5:00-15:00, 10 ur. Res pa da dosti manj tudi ne gre, že pri 10km je bilo 20min v eno smer z vključeno hojo, zdaj je pa 25-30min, odvisno kako hitro voziš na AC. Mora biti 2x več neto, vsaj enih 3000EUR, da bi se splačalo voziti vsak dan v MB oz. v OP primeru v obratni smeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

m0LN4r ::

Vsakomesečni stroški mi poberejo nekje 40% neto plače ostalo pa "gnije" na banki.
Ta informacija je kljucnega pomena. Zakaj ti "gnije" denar na banki? Ga ne uporabljas, torej ne pocnes nic?
Kuca, poso, partis?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

janezvalva ::

so visoke plače pa majhni stroški bla bla bla...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

m0LN4r ::

Vecja placa je lahko tudi, boljsa penzija, boljsa oskrba, boljsi zobar, boljsi zdr. pregledi (privat), bolj zdrava hrana, boljsa obutev. Boljse knjige otrokom, boljsi hobiji, boljsi treningi, boljse izobrazevanje, boljsa potencialna prihodnost, vec dozivetij, vec izkusenj.
Kruto, ampak na koncu je en kup nematerialnih stvari lahko boljsih, celo na dolgi rok.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

zobnik ::

Iz MB v Kranj pozabi, mam do Škofje LOke 30km in še tistih 10 do Kranja pa nisem zdržal niti par dni. Gre za 50 minut vožnje v eno smer po regionalni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

bambam20 ::

A vi ne znate brat. napisal je, da se mu ponuja 150% povišica in ne 50%.

V tem primeru se pač preseliš bližje Kranja. Je dovolj lepih krajev naokoli.

m0LN4r ::

Po mojem se je z 150% zatipkal in mislil 50%
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

darkolord ::

Ni se zatipkal, samo brati ne znate - napisal je 150% zdajšnje plače, torej 50% več.

m0LN4r ::

To je isti OP, ki se je pred enim tednom zaprl z rukzakom konzerv v sobo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matic492 ::

m0LN4r je izjavil:

To je isti OP, ki se je pred enim tednom zaprl z rukzakom konzerv v sobo.


Mogoče pa ima zato zdaj ponudbo za ta šiht hehe :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

zobnik ::

V Kranju je med 14-15 uro živahno, kr mal težko prideš iz Škofje Loke v Naklo, rado se zabije gor pri Lidlu, obeh črpalkah. Ta cesta Škofja Loka-Preddvor krožni pa kar požira.

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

V Kranju je med 14-15 uro živahno, kr mal težko prideš iz Škofje Loke v Naklo, rado se zabije gor pri Lidlu, obeh črpalkah. Ta cesta Škofja Loka-Preddvor krožni pa kar požira.


Tudi iz Ljubljane izvoz kranj se zabija, da je veselo.

m0LN4r ::

matic492 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To je isti OP, ki se je pred enim tednom zaprl z rukzakom konzerv v sobo.


Mogoče pa ima zato zdaj ponudbo za ta šiht hehe :D
Ja "sluzbo"

Juplter je izjavil:

Pozdravljeni.
Obstaja kaksna distribucija ki se:
- povsem naloži iz usb-ja in pusti na miru vse diske v pc-ju
- omogoča sistemsko šifriranje(podobno kot je veracrypt na windows)
- lahko na ta usb instaliram programe in ni read only

Juplter je izjavil:

Pozdravljeni.
Iščem kaksno aplikacijo ki bi mi omogočala da shranjujem video direktno iz telefona na kaksen zunanji server. Se pravi da video stremam in se v real time hrani v "oblaku". Hipotetično torej če mi pade telefon v vodo bo video shranjen nekje zunaj do takrat ko pride voda do elektronike :)
Google drive ki ga uporabljam sicer shranjuje slike in videje, ampak to ne dela v realnem času.

Še raje bi pa mogoče imel kakšno lastno rešitev in da bi bila zadeva šifrirana.
kakšna ideja?

Juplter je izjavil:

Korone je kao konec. Spet je "vse" dovoljeno. Lahko se družimo, lahko gremo na koncerte, piknike, zabave itd...

Problem pri meni je da sem v zadnjih nekaj letih izgubil vse prijatelje in znance. Tik pred korono so se kar 4 moji dobri prijatelji izselili iz Slovenije. In zdaj pri 38 nimam nobene družbe. Za vse sem sam. :(
Kje in kako pri teh letih najti novo družbo? Saj sem samo človek. Ljudje potrebujemo socialne stike.
Priznam da me zadnje čase se loteva nekakšna depresija ali melahoničnost. V ničemer več ne vidim zabave oziroma motivacijo da bi karkoli sploh počel. Imam sicer dobro plačano službo ki jo pač opravljam, a je narava moje službe takšna da sem tudi tam sam. Mimogrede še naj povem da sem vedno bil forever alone in sem se že nekje na sredini dvajsetih sprijaznil z tem da nikoli nebom imel punce. Zdaj pa sem povsem aseksualen. Verjamem da drugi pri teh letih imajo največ socialnih stikov s svojimi partnerji.

Kje najti sploh smisel v vsem?

Juplter je izjavil:

Pozdravljeni.
Vem da se to sliši malo čudno, ampak za kakšen teden bi potreboval hrano ki ne potrebuje toplotne obdelave in ne potrebuje hladilnika. Volumensko je zaželjeno da lahko vse stlačim v en nahrbtnik. Načeloma me je kar veliko skupraj in pojem veliko. Nisem pa izbirčen. Zaželjeno je tudi da niso samo konzreve in brez kruha.
Kakšni predlogi?

AJa pa če koga zanima zakaj. Zaprl se bom v eno sobo... Rad bi delal na enem projektu in nič druga. in ne. Ne bom v naravi oziroma kempiral.

Juplter je izjavil:

Ker zaradi službenih dolžnosti veliko se vozim in hodim po raznih krajih po Sloveniji opažam da velikorat sploh ni GSM signala. Tudi 2G ne. Kaj se mi zdi malo čudno. Nevem ali je zato ker pač včasih nisem toliko hodil "zunaj civilizacije" ali je kakšen tehničen razlog. Mogoče moderni smartphoni slabše vlečejo? Vem da včasih sem hodil po gorah po gozodovih in vedno je bil signal da sem se lahko pogovarjal.
Zdaj pa imam Samsung galaxy s20 pa velikokrat sploh ni nobenega signala.
Je rešitev da najdem na bolhi kakšen starejši telefon?( to bo sicer problem z baterijami).
Ali si samo domišljam pa pač je naključje da zdaj hodim po krajih kjer ni signala?


Za finish:

Juplter je izjavil:

Recimo da snemam kršenje človekovih pravic države in preden me policajo zbijejo in mi uničijo telefon je posnetek že nekje online. :)

Pač en primer... Ni to res zakaj rabim.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

zobnik ::

bambam20 je izjavil:

zobnik je izjavil:

V Kranju je med 14-15 uro živahno, kr mal težko prideš iz Škofje Loke v Naklo, rado se zabije gor pri Lidlu, obeh črpalkah. Ta cesta Škofja Loka-Preddvor krožni pa kar požira.


Tudi iz Ljubljane izvoz kranj se zabija, da je veselo.


To mi lahko rešil z večjim krožnim, da bi tekoče požiral, to lahko naredijo v 1 mesecu....Kitajci bi v parih dneh. ma Slovencem naj bo tud če traja 3 mesece, zgrajen bo, sam eni ko tako vaako zadevo napihujejo kako se fino in fejst dela, ampak komu lažejo....že tista cesta tik pred koncem Kranja v smeri Škofje Loke je že par let dotrajna. Pa kot vidim na mostu v tistem klancu nad trgovinam že naguban asfalt pa so novga položil in obnovil most....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

bambam20 je izjavil:

zobnik je izjavil:

V Kranju je med 14-15 uro živahno, kr mal težko prideš iz Škofje Loke v Naklo, rado se zabije gor pri Lidlu, obeh črpalkah. Ta cesta Škofja Loka-Preddvor krožni pa kar požira.


Tudi iz Ljubljane izvoz kranj se zabija, da je veselo.


To mi lahko rešil z večjim krožnim, da bi tekoče požiral, to lahko naredijo v 1 mesecu....Kitajci bi v parih dneh. ma Slovencem naj bo tud če traja 3 mesece, zgrajen bo, sam eni ko tako vaako zadevo napihujejo kako se fino in fejst dela, ampak komu lažejo....že tista cesta tik pred koncem Kranja v smeri Škofje Loke je že par let dotrajna. Pa kot vidim na mostu v tistem klancu nad trgovinam že naguban asfalt pa so novga položil in obnovil most....



Nisem bil v Kranju od 2018. Vem, da sem prišel iz smeri Komende in je bila kolona za popenit.

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

A vi ne znate brat. napisal je, da se mu ponuja 150% povišica in ne 50%.


Funkcionalna nepismenost te daje. Če bi nova plača znašala 150% zdajšnje, to znese 50% več.

MetalLord ::

m0LN4r je izjavil:

To je isti OP, ki se je pred enim tednom zaprl z rukzakom konzerv v sobo.

Haha, to me je pa precej nasmejalo.

zobnik je izjavil:

To mi lahko rešil z večjim krožnim, da bi tekoče požiral, to lahko naredijo v 1 mesecu....Kitajci bi v parih dneh. ma Slovencem naj bo tud če traja 3 mesece, zgrajen bo, sam eni ko tako vaako zadevo napihujejo kako se fino in fejst dela, ampak komu lažejo

Ta v Šenčurju je tudi kar neki, majhen kot bi se šlo za neko vaško krožno, gre pa praktično cel Kranj skozi. Vsak dan se zabaše povsem do konca zaviralnega pasu iz AC, verjetno vse od 14h-16h, v vmesnih urah 14:30 mogoče da je malo boljše.
Gledam zdaj da če bi se jaz moral peljat v vzhodni del Kranja (enkrat letos ko sem rabil iti, sem šel pač ven iz šihta ob 13-ih), bi bilo veliko hitreje že 3 krožne prej proti severu skozi Šenčur, do Britofa, potem pa spet nazaj proti jugu. Hvala bogu vsaj za obvoznico pod letališčem, za tiste, ki se vozimo vzhodno od Šenčurja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Juplter ::

Hvala vsem za nasvete in razmišljanja.
Ne da se mi zdaj vsakega qoutat ampak če odgovorim na nekatera vprašanja:
Sem 38 let star živim v majhni vrstni hiši ki sem jo podedoval. Sem povsem aseksualen in nimam in nebom nikoli imel partnerice/partnerja. Kaj se tiče vožnje mi načeloma ni taki problem ker moje delo tako ali tako se dela po celi Sloveniji in že zdaj se s službenum avtom prevozim 200km na dan. Če bi šel delat v podjetje ki je v Kranju zaradi narave mojega dela nebi potreboval biti vsak dan tam. Kaj se tiče gnjitja denarja na banki. Ja. Med korono sem veliko manj denarja zapravljal - ker ga pač ni bilo mogoče in sem prišel do ugotovitve da večina junka sploh ne rabim. Vse moje osnovne potrebe so zadovljene, luksuza pa nikoli nisem potrebal, oziroma me ni delal srečnega. Pred korono sem rad potoval. To je nekako bil edini hobi mi je vzel malo več denarja. Zdaj pa me potovanja sploh več ne zanimajo.
Nekako sem se sicer že skoraj odločil da nebom menjal službe. AJa pa tisti ko ste quotali moje poste iz drugih tem.. Zakaj pa? kaksno ma to povezave z to temo?

issak ::

Preseli se v Kranj in sprejmi službo, za tiste 3 ure, ki bi jih zapravil dnevno za vožnjo, pa pojdi raje kolesarit ali v hribe vsak dan.
Mogoče ti bo pa sprememba okolja dobro dela.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

m0LN4r ::

Juplter je izjavil:

Hvala vsem za nasvete in razmišljanja.
Ne da se mi zdaj vsakega qoutat ampak če odgovorim na nekatera vprašanja:
Sem 38 let star živim v majhni vrstni hiši ki sem jo podedoval. Sem povsem aseksualen in nimam in nebom nikoli imel partnerice/partnerja. Kaj se tiče vožnje mi načeloma ni taki problem ker moje delo tako ali tako se dela po celi Sloveniji in že zdaj se s službenum avtom prevozim 200km na dan. Če bi šel delat v podjetje ki je v Kranju zaradi narave mojega dela nebi potreboval biti vsak dan tam. Kaj se tiče gnjitja denarja na banki. Ja. Med korono sem veliko manj denarja zapravljal - ker ga pač ni bilo mogoče in sem prišel do ugotovitve da večina junka sploh ne rabim. Vse moje osnovne potrebe so zadovljene, luksuza pa nikoli nisem potrebal, oziroma me ni delal srečnega. Pred korono sem rad potoval. To je nekako bil edini hobi mi je vzel malo več denarja. Zdaj pa me potovanja sploh več ne zanimajo.
Nekako sem se sicer že skoraj odločil da nebom menjal službe. AJa pa tisti ko ste quotali moje poste iz drugih tem.. Zakaj pa? kaksno ma to povezave z to temo?
Jaz bi razmisljal na dolgi rok.

Staramo se, doktorji, zobarji, proteze, operacije so drage, tudi zdrava hrana se eksponentno drazu.

Pa rekel si da zaradi korone vec nimas prijateljev ostali so se pa odselili.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Juplter ::

m0LN4r je izjavil:

Juplter je izjavil:

Hvala vsem za nasvete in razmišljanja.
Ne da se mi zdaj vsakega qoutat ampak če odgovorim na nekatera vprašanja:
Sem 38 let star živim v majhni vrstni hiši ki sem jo podedoval. Sem povsem aseksualen in nimam in nebom nikoli imel partnerice/partnerja. Kaj se tiče vožnje mi načeloma ni taki problem ker moje delo tako ali tako se dela po celi Sloveniji in že zdaj se s službenum avtom prevozim 200km na dan. Če bi šel delat v podjetje ki je v Kranju zaradi narave mojega dela nebi potreboval biti vsak dan tam. Kaj se tiče gnjitja denarja na banki. Ja. Med korono sem veliko manj denarja zapravljal - ker ga pač ni bilo mogoče in sem prišel do ugotovitve da večina junka sploh ne rabim. Vse moje osnovne potrebe so zadovljene, luksuza pa nikoli nisem potrebal, oziroma me ni delal srečnega. Pred korono sem rad potoval. To je nekako bil edini hobi mi je vzel malo več denarja. Zdaj pa me potovanja sploh več ne zanimajo.
Nekako sem se sicer že skoraj odločil da nebom menjal službe. AJa pa tisti ko ste quotali moje poste iz drugih tem.. Zakaj pa? kaksno ma to povezave z to temo?
Jaz bi razmisljal na dolgi rok.

Staramo se, doktorji, zobarji, proteze, operacije so drage, tudi zdrava hrana se eksponentno drazu.

Pa rekel si da zaradi korone vec nimas prijateljev ostali so se pa odselili.




Ne razumem kaj točno hočeš povedeat? Denar je na strani za starost ja. In rekel sem da so se pred korono in vmes tudi prijatelji izselili iz Slovenije. Ne da so umrli zaradi korone.

m0LN4r ::

Da pejt, tut ce sedaj mislis, da je denarja dovolj, ga lahko po kaksnem nesrecnem dogodku hitro ne bo vec dovolj. Nenazadnje, vec kot ga imas, vec lahko pomagas tistim, ki ga imajo malo.

PS: Razen, ce si zelo vezan na rodni kraj in te je strah sprememb
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kancler ::

Najprej ne posluat nasvetov od folka ki ne razume da si napisal 150% in ne 50%.
Torej, iz 1000 gre na 2500 in ne iz 1000 na 1500! Naprej bote pa sami znal zracunat.
Jaz sem v podobni situaciji, 4x let -- zdaj se ponuja neka tujina za dolocen cas ali pa software prodaja v sloveniji (MS slovenija v btcju). Pa ne vem kaj bi izbral, verjetno bom izbral tujino (Luxemburg), ker ni prodajni job ampak je javni sektor (eu institucija), je pa contract za dve leti, pri ms je nedolocen cas ampak pri software prodaji ne obstaja "nedolocen cas", tudi ce mas to v pogodbi, ce ni rezultatov se hitro poslovis.

Juplter ::

Napisal sem zdajšnih 150%. To pomeni če sem prej zaslužil 100 eur zbi zdaj 150

borut_p ::

Torej dejansko prirast 50%?

Prevoz v kranj in nazaj pomeni cca 3ure voznje na dan. To je preko 30% porabe casa. Torsej je realno povisanje za 20%.

Se ne splaca

kancler ::

Se ne splaca. lp

Ganon ::

kancler je izjavil:

Najprej ne posluat nasvetov od folka ki ne razume da si napisal 150% in ne 50%.
Torej, iz 1000 gre na 2500 in ne iz 1000 na 1500! Naprej bote pa sami znal zracunat.


Oh, ironija. :))

kancler ::

Kaj cmo, naj se bolj jasno izraza drugic, jaz nea bom edito mojga posta

Tody ::

To ves da se peljes k samomoru? Nic te ne zanima, jajca si si odrezal, kao nic ne rabis... Zakaj kurca bi sploh rabil hodit v sluzbo? Glede na tvoje zahteve bi s 500 euri komot prezivel. Tok pa menda socialna da.

Zna pa bit en lep trol ;)

filip007 ::

80 manj je socialna, od tvoje cifre.
Trevor Philips Industries

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

IL_DIAVOLO ::

kancler je izjavil:

Najprej ne posluat nasvetov od folka ki ne razume da si napisal 150% in ne 50%.
Torej, iz 1000 gre na 2500 in ne iz 1000 na 1500! Naprej bote pa sami znal zracunat.
Jaz sem v podobni situaciji, 4x let -- zdaj se ponuja neka tujina za dolocen cas ali pa software prodaja v sloveniji (MS slovenija v btcju). Pa ne vem kaj bi izbral, verjetno bom izbral tujino (Luxemburg), ker ni prodajni job ampak je javni sektor (eu institucija), je pa contract za dve leti, pri ms je nedolocen cas ampak pri software prodaji ne obstaja "nedolocen cas", tudi ce mas to v pogodbi, ce ni rezultatov se hitro poslovis.


Meni tudi % nikoli niso lezali :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BigWhale ::

Preden je bila avtocesta skozi Trojane, sem se vozil na relaciji Mb-Lj skoraj dve leti. Vstal sem ob 15 do sedmih, ob sedmih startal od doma in do pol devetih sem bil ponavadi v sluzbi.

Najbolj smotana voznja je bila pozimi, ker sem domov vozil po temi.

Ni bilo ne vem kako blazno naporno, hkrati pa tudi ni bilo ravno zabavno.

Juplter ::

Tody je izjavil:

To ves da se peljes k samomoru? Nic te ne zanima, jajca si si odrezal, kao nic ne rabis... Zakaj kurca bi sploh rabil hodit v sluzbo? Glede na tvoje zahteve bi s 500 euri komot prezivel. Tok pa menda socialna da.

Zna pa bit en lep trol ;)



Nič ne razimšljam o samomoru. Samo zadnje čase vse se veliko sprašujem o smislu vsega. In nekako opažam da je vse brezveze.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski teden mobilnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19929975 (20061) jb_j
»

Škofja Loka ali Postojna

Oddelek: Šola
152342 (1403) Zimonem
»

Vožnja skozi Kranj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8813257 (8358) Pac-Man
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15622568 (16878) Vitez

Euro 6 zakonodaja

Oddelek: Problemi človeštva
489647 (8662) Mavrik

Več podobnih tem