» »

Z čim zakrpati luknje v steni?

Z čim zakrpati luknje v steni?

«
1
2

skipmiha ::

Zdravo.

Tole je ostalo v steni od prejšnjega stenskega TV nosilca.

Na kakšen način bi lahko to saniral, menda obstaja kaj za zapolnit luknje
?
 1

1

Groot ::

Gips, zbrusit in prebarvat.

kancler ::

jub/kanuf gips + mal mlačne vode in namažeš čez lukno s špohtlom.

Ales ::

Profi montaža tole! :D

Sindrom ::

Jaz sem si kupil kar tiste ta malo večje plastične injekcije, ki jih imajo veterinarji za zdravila vbrizgat v živino. Samo, da jih ne uporabljam s kovinsko iglo ampak brez nje. V majhen lonček zamešam nekaj mavca in vode ter nastalo zmes posesam v injekcijo ter nato na hitro vbrizgam v odprtino na steni, da prodre globoko v notranjost. Nato samo še z špohtlom pogladim površimo in pustim, da se posuši.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

kixs ::

To bi moral vsak moski brez vprasanja znat :lol:

Anney ::

Res je malo bosa. Pa ta z brizgalko tudi. :))
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

harvey ::

Anney je izjavil:

Res je malo bosa. Pa ta z brizgalko tudi. :))

Imaš namensko tubo jubolina, to nastaviš na luknjo in jo zapolniš, višek poravnaš z lopatico (špohtlom) in zadeva rešena. Kit dobiš v vsaki malo bolj založeni štacuni tipa Merkur.

 jubolin

jubolin

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

DamijanD ::

A pa je jubolin ok za tako debele nanose? A ni jubolin bolj za fino izravnavo sten - torej čez celo površino 1-2 mm na debelo?

Srchko ::

Gips in večja brizga, kot je nekdo že omenil. Potem pa zagladiš s špohtlom.

Jubolin je pretekoča zadeva in ti bo lezlo ven iz luknje, saj je mišljen za tanjše nanose.

harvey ::

DamijanD je izjavil:

A pa je jubolin ok za tako debele nanose? A ni jubolin bolj za fino izravnavo sten - torej čez celo površino 1-2 mm na debelo?

Bo povsem ok, če pa ima kdo rajši klasični gips, pa tudi ok, le da je tole precej bolj elegantno.
primerna za zapolnjevanje manjših vdolbin, razpok, lukenj, reg
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mkk20 ::

1. mal našpricaš luknje (kaj sem reku :D)
2. zafilaš luknje z gipsom (ne preredkim seveda) - vtreš s špohltom; alternativa: lepilo za ploščice, perlfix, ma tud s purpenom se da....kar maš doma...
3. počakaš da se posuši, po potrebi pobrusiš
4. zravnaš z jubolinom,počakaš da se posuši, po potrebi pobrusiš
5. lahko pobeliš

NejcSSD ::

Tako kot pravi mkk20, ne pa z jubolinom notr tlačit ker je preredek in za tanke nanose
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bobiii16 ::

ne morem verjet , da obstaja tu folk z čistim antitalentom na življenje

XyNOBvxWVJ ::

Gips in droben pesek, če je velika/globoka luknjetina za grobo zaprtje...

facepalm ::

Ce bi rad zadevo resil na hitro (beljenje se isti dan), napolni luknje z elektricarskim mavcem (se hitro strdi), pobrusi in poravnaj s tankim slojem jubolina. Cez par urc pa emulzijo in nekaj 10min kasneje se barvo.

z3ro ::

"Zašpahtlaš" kar se da okrog lukenj potem Fugenfuller, jaz bi dal na tavečjih luknjah steklena vlakna preko (vtopiš in potem še preko en nanos). Na vrh jubolin, pobrusiš in premalaš. Če iščeš najhitrejšo in najbolj najcenejšo opcijo potem pa gips - vsaj dvakrat ker ko se bo prvič posušil ga bo malenkost potegnilo skupaj, nato brušenje ter malanje.

Anney ::

Bože milo, šta majka rodila. Iz kita in inekcij smo prišli na steklena vlakna, za 4 luknje poflikat. Vsak kit bo zadosti, pri nekaterih več nanosev pri nekaterih manj (odvisno od kita). Pismo 4 luknje bi vsak moški moral znati poflikati ne pa spraševati na forumu. Zaradi mene lahko uporabiš tudi purpeno, pa porežeš in zakitaš, to še ni nihče omenil.:))
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

z3ro ::

In kaj je pri vseh teh predlogih, ki smo jih predlagali tako slabega/napacnega? Karkoli od tega bo naredil bo okej..vsaj kratkorocno.

Ganon ::

z3ro je izjavil:

In kaj je pri vseh teh predlogih, ki smo jih predlagali tako slabega/napacnega? Karkoli od tega bo naredil bo okej..vsaj kratkorocno.


Po nepotrebnem komplicirate. Kakšne mrežice, injekcije in podobna šara. Namešaš malo gipsa za knauf, vzameš špohtel, zapolniš luknje, ko se posuši poravnaš z brusnim papirjem in prepleskaš. Za večno bo.

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa se bi vrezal ven zidake in dal nove not?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mirator ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj pa se bi vrezal ven zidake in dal nove not?

Ma, ne. Jaz bi zid podrl in sezidal novega. Kaj veš, statika pa to?

z3ro ::

Ganon je izjavil:

z3ro je izjavil:

In kaj je pri vseh teh predlogih, ki smo jih predlagali tako slabega/napacnega? Karkoli od tega bo naredil bo okej..vsaj kratkorocno.


Po nepotrebnem komplicirate. Kakšne mrežice, injekcije in podobna šara. Namešaš malo gipsa za knauf, vzameš špohtel, zapolniš luknje, ko se posuši poravnaš z brusnim papirjem in prepleskaš. Za večno bo.

Če si kdaj recimo baldažiral knauf potem veš da bodo po tem tvojem super duper postopku jamice tam kjer so luknje, še posebej pri tisti tavečji...in to že naslednji dan, ne čez 5 let.

111111111111 ::

Kaj pa če je beljeno z apnom?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PacificBlue ::

kupi suho izravnalno maso.

https://www.merkur.si/izravnalna-masa-z...

pazi vrstni red kako mešaš...maso vsipaj v vodo, vmes mešaš..ne prvo maso in potem vodo.

Zapolniš luknje in s špohlom poravnaš. Ko se posuši, zbrusi z brusnim papirjem, da bo površina ravna in gladka.

ViperR ::

Jaz sem najprej uporabil tisto cementno lepilo za ploscice, potem pa se jubolin. Problem jubolina je, da je za tanjse nanose + ko se posusi ga mal stisne skup, tako da rabis vsaj par nanosov, da lepo zgladis. Pa ne pozabit lepo spucat podlago preden nanasas, da ne ostane prah, ker pol se ne prime dobr.

PacificBlue ::

Lahko tudi lepilo, knauf ima lepilo posebej za gips plošče(perlfix). Sicer pa za te 4 al 5 lukenj res ne bi dajal mrežice še črez, pa še jubolina..pol imaš pa že skoraj cel projekt.:))

Baja ::

LOL, ta fotka bo me se par dni zabavala :) za koji K je 8 lukenj? a ste meli parti pa je zjutraj ob 4h vsak sel z zaprtimi očmi 5m od stene z bor masino in zvrtal luknjo? je bil nosilec vzet dol, al je vse skupak padlo samo od sebe :P

če ne misliš na isto mesto spet kaj obešati, kupi najmanjso pakungo najcenejsega gipsa pa špohtl pa je to to. pusti izbokline ko boš filal luknje, lažje pobrusiš višek, kot še enkrat mešaš gips.

Ganon ::

z3ro je izjavil:

Ganon je izjavil:

z3ro je izjavil:

In kaj je pri vseh teh predlogih, ki smo jih predlagali tako slabega/napacnega? Karkoli od tega bo naredil bo okej..vsaj kratkorocno.


Po nepotrebnem komplicirate. Kakšne mrežice, injekcije in podobna šara. Namešaš malo gipsa za knauf, vzameš špohtel, zapolniš luknje, ko se posuši poravnaš z brusnim papirjem in prepleskaš. Za večno bo.

Če si kdaj recimo baldažiral knauf potem veš da bodo po tem tvojem super duper postopku jamice tam kjer so luknje, še posebej pri tisti tavečji...in to že naslednji dan, ne čez 5 let.


Če se naslednji dan pojavi jamica, z lahkoto popraviš. In pozabiš na tisto luknjo.

OK.d ::

facepalm je izjavil:

Ce bi rad zadevo resil na hitro (beljenje se isti dan), napolni luknje z elektricarskim mavcem (se hitro strdi), pobrusi in poravnaj s tankim slojem jubolina. Cez par urc pa emulzijo in nekaj 10min kasneje se barvo.

Edini pravilni nasvet je ta, ostale je pa - no comment:P
LPOK.d

Taip4n ::

Poizkusi tole:

vnetidebater ::

jubolin v tubici bo čisto vredu za tole zakrpati, če ne boš potem spet vrtal lukenj in obešal TVja gor. Če boš pa spet vrtal pa bo vse skp enkrat samo še ven padlo.

Na koncu kit, ko se posuši dobro pobrusi s šmirgl papirjem da se ne bo videlo kje si kital in čez te lukenje daj mrežico da preprečiš da bi barva tam okoli pokala (in da bi se vidlo kje so bile luknje). Čez mrežico še enkrat nanesi kit in počakaj da se posuši.

Ko se kit čez mrežico posuši še enkrat pobrusi da boš povsem izravnal kit in okolico. IN ne bo več nobene teksturne razlike med kitom in okoliškim zidom.

Nato pa samo še klasično prebeliš in to je to.




Jaz brez mrežic ne delam...enostavno zato ker je to edini način da po koncu dela res niti približno nikdar več ne vidiš da je bilo kaj kitano na tistem delu stene.

Lohk pa da obstaja boljši način. Jaz ga ne poznam.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Taip4n je izjavil:

Poizkusi tole:


Pa vi res popravljate vsak zid, kot da bi bil iz mavcno kartonastih plosc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Unilseptij ::

sliko ali pa kaj drugega (recimo novi TV) postavi čez in se ne sekiraj :D.

vnetidebater ::

Baja je izjavil:

LOL, ta fotka bo me se par dni zabavala :) za koji K je 8 lukenj? .


meni izgleda kot da so imeli žurko in so bili pijani kot kante pa so šli vrtat luknje da bi obesli TV gor in jim nikakor ni uspelo zadet pravih lukenj.

Baja je izjavil:

pusti izbokline ko boš filal luknje, lažje pobrusiš višek, kot še enkrat mešaš gips.


Ja pa saj to je nujna stalna praksa. Pustiš gibs čez luknjo zato da kasneje pobrusiš s šmirgl papirjem in tako popolnoma zgladiš gibs in okoliško steno da dobita enako teksturo.. ko boš to enkrat prebelil ni šans da boš še kdaj opazil da si tam gibsal luknjo.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Anney je izjavil:

Bože milo, šta majka rodila. Iz kita in inekcij smo prišli na steklena vlakna, za 4 luknje poflikat. Vsak kit bo zadosti, pri nekaterih več nanosev pri nekaterih manj (odvisno od kita).



ja, vsak kit bo dovolj da popraviš kot nek nizko plačani gradbeni delavec...tako za prvo silo, pa saj je dobro.
Lahko pa narediš lepo.

Vsak moški bi moral znati kvalitetno delati reči...ne pa samo tako, da je narejeno, magari če moker skret papir zatlačiš v luknje in prebeliš.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Marsikdo nima primernega orodja, da pokita te luknje tako, da bi bilo neopazno. Ne, "špatola" ni dovolj, ce zelis perfekten rezultat.
Pa zanimivo, da je 100 mnenj glede polnila, nihce pa ne bi uporabil emulzije pred beljenjem, ceprav bi prej brusil.
Kvaliteta my ass..

Vsak moski zna to zaflikat, redki pa znajo to narediti "kakovostno".

vnetidebater ::

facepalm je izjavil:

Marsikdo nima primernega orodja, da pokita te luknje tako, da bi bilo neopazno. Ne, "špatola" ni dovolj, ce zelis perfekten rezultat.
Pa zanimivo, da je 100 mnenj glede polnila, nihce pa ne bi uporabil emulzije pred beljenjem, ceprav bi prej brusil.
Kvaliteta my ass..

Vsak moski zna to zaflikat, redki pa znajo to narediti "kakovostno".


ma glej...rabiš špatulo (merkur, obi), jubolin tubo (morda dve če imaš prevelike luknje) in šmirgl papir.


facepalm je izjavil:

Pa zanimivo, da je 100 mnenj glede polnila, nihce pa ne bi uporabil emulzije pred beljenjem, ceprav bi prej brusil.


.....

vnetidebater je izjavil:


Nato pa samo še klasično prebeliš in to je to.



Klasično beljenje seveda zajema tudi emulzijo mona. Čisto klasičen, standarden postopek beljenja.

Za nasvete obiščeš spletno stran JUB in ti povedo vse kar moraš kupit.
https://www.jub.si/notranje-barve-dekor...


Pričakoval bi da prav vsakega koraka pa res ni treba napisat. Recimo nisem omenil niti tega da je treba steno malo zmočit preden jubolin kit nanašaš...... pač kakšno reč morajo forumaši tudi pogooglati.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Tako kot klasicno kitanje, zajema 2 sloja.. seveda popolnoma samoumevno.

Spatola, jubolin in brus papir.. seveda dovolj za pokitat in premalo za kvalitetno izvedbo.
Jubolin ni namenjen takim luknjam. Jubolin se uporabi, ko so te luknje ze zapolnjene.

Kot pravim. Vsak zna "za silo" to poflikat.

vnetidebater ::

facepalm je izjavil:

Tako kot klasicno kitanje, zajema 2 sloja.. seveda popolnoma samoumevno.

Spatola, jubolin in brus papir.. seveda dovolj za pokitat in premalo za kvalitetno izvedbo.
Jubolin ni namenjen takim luknjam. Jubolin se uporabi, ko so te luknje ze zapolnjene.

Kot pravim. Vsak zna "za silo" to poflikat.


za kaj več se mu ne splača zapraavljat denarja in kupovat orodja. je bolje da pokliče strokovno pomoč in mu nekdo z mavcem zabaše luknjo, če tako želi.

Vidiš da tip ni gradbinec. Kako lahko pričakuiješ da bo znal narediti dobro zmes mavca in vode? Neko packarijo v obliki zobne paste bo naredil ki mu bo stekla dol po steni. Medtem ko se bo matral rešiti kar mu bo teklo dol mu bo pa v ajmerju mešanica že okamenela. lol.

No, to so bili moji nasveti.

Če ima kdo boljše, kar na dan z njimi. jaz se umikam.

Zgodovina sprememb…

z3ro ::

Tudi premalal ne bo tega kvadrata tako da se ne bo videlo da je tukaj sveža barva. Razen če premala cel prostor.

vnetidebater ::

z3ro je izjavil:

Tudi premalal ne bo tega kvadrata tako da se ne bo videlo da je tukaj sveža barva. Razen če premala cel prostor.


Običajno je za estetiko (če ni okoliška barva stara 20 let) dovolj da se prebeli zgolj cela stena. Ni treba celega prostora.

Zgodovina sprememb…

z3ro ::

vnetidebater je izjavil:

z3ro je izjavil:

Tudi premalal ne bo tega kvadrata tako da se ne bo videlo da je tukaj sveža barva. Razen če premala cel prostor.


Običajno je za estetiko (če ni okoliška barva stara 20 let) dovolj da se prebeli zgolj cela stena. Ni treba celega prostora.

Dovolj je, se pa vseeno vidi razlika.

c3p0 ::

Tu ne delaš direkt s kitom, ampak najprej luknje zaflikaš skoraj do površine, magari z dibli, pur peno, čepki za ušesa, makaroni, tamponi (malo šale)... Nato kitaš 1-2mm, verjetno tudi na sami jubolin masi piše, da ni za debelejše nanose.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Likalnik ::

Jaz sem ravno 14 dni nazaj imel enako delo....luknje sem zafilal s pur peno (ker če jo ne moraš parkrat kitat, ker ti kit zleze v luknjo)...počakal, da se pena posuši...jo lepo porezal, tako da sem imel kakšen milimeter ali dva globoko luknjo...potem pa samo jubolin s šphtelnom lepo razmazal...ko se je posušil sem ga pobrusil...še enkrat nanesel in zopet pobrusil...ter pobarval...vse skupaj 10 minut dela...ampak ker se mora vse posušit..pur pena, kit...pa traja malo dlje.

P.S. mi lahko pomagate kje kupiti vložke za v knauf v katere lahko privijačim 8mm vijak?...bauhaus? (merkur nima..max 6mm)

Invictus ::

Kamm...

Pa pokliči prej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

urosz ::

ne komplicirat. zafilaj luknje z nečim (npr. karton, purpena itd, karkoli), nato pa tanek sloj Jubolina ali podobno.

ne bo perfektno ampak tudi ne rabiš. ne boš opazil prav tako dvomim da boš kdaj še točno tam vrtal.

cronos1234 ::

40+ postov za 4 luknje od šraufov zaflikat. Slo-tech v vsej svoji lepoti... :D

c3p0 ::

Odvisno kako si plačan, nekateri na uro, drugi na št. postov. Ne boš rekel, da brezplačno tu gor visiš?

OZZY ::

Jaz sem za izvrtanine uporabil kar dvokomponentno zadevo iz bauhausa. Lahko tudi zadevo za sidrirat v tubi. Z nastavkom lahko luknjo globoko zalijem in ko se strdi je uporabno tudi če bi želel zraven vrtati in montirati vložek. Je vse malo dražje ampak zame se splača.
Go with the flow.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354105547 (8920) BCSman
»

Beljenje hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117369 (4579) ADIJOOO
»

najbolj obstojna barva za pleskanje / pleskanje

Oddelek: Loža
202908 (2413) fikus_
»

Kako zapreti luknjo v steni

Oddelek: Loža
123829 (2932) BorutO
»

Montaža VESA nosilca

Oddelek: Zvok in slika
283588 (3105) Cervantes

Več podobnih tem