» »

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj?

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj?

1
2
3 4

Glugy ::

Lahko potrdim da so Prekmurci izredno prijetni; mogoče tud zarad tega ker imajo oni kot kulturnozgodovinsko osnovo protenstantizem namest katolištva.

filip007 ::

Kaj pa osrednja slovenska, Prevoje pri Šentvidu, Lukovica.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mancini ::

Mato
A si preprican da ti Pohorje ne vzame vsaj 20 min sonca

In cisto si pozabil na Haloze in Slo gorice, prakticno kam pogledate ptujcani vidite hribe, jih imate v samem mestu (grad, panorama, ptujske gorice)

Iz Ptuja prakticno ne vidis prav nicesar drugega

Cruz ::

DeeJay je izjavil:

Nova gorica.
Blizu je morje (15 minut v italiji), bovec (narava), goriška brda (dobro vino, hrana), ikea :), imajo največ sončnih dni v letu in super klimo (Burje praktično ni) , do Lj je ena ura.
Meni se tudi zdi Nova Gorica super. Pa še lepo narečje, zlasti pri ženskah. :)

Glugy je izjavil:

mogoče tud zarad tega ker imajo oni kot kulturnozgodovinsko osnovo protenstantizem namest katolištva.
Ne it na Markovsko(Beltinci, Lipa, Lipovci, Nedelica, Odranci, ...) potem. Tam so povečini zagriženi katoličani in nevljudni, cheap ljudje. Če boste slišali "jes" namesto "ges", se čimprej obrnite. Ženske so čudovite, but usually not worth the trouble. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Machete ::

Nova Gorica je zame robotsko mesto brez duše. Vidi se da je nek post-war monstrum. Geolokacija ok, mesto odbijajoče. Meni znana izjema estetike je edino Ravnikarjeva knjižnica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Iz Ptuja prakticno ne vidis prav nicesar drugega


Jaz vidim iz Ptuja OGROMNO, sploh lep pogled je iz gradu... za razliko od recimo Litije kjer kamorkoli sem se obrnil je nad mene se vsipal hrib, ravnice pa je bilo ravno 20 metrov na vsako stran reke =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PreviousUser ::

Mato989 je izjavil:

Iz Ptuja prakticno ne vidis prav nicesar drugega


Jaz vidim iz Ptuja OGROMNO, sploh lep pogled je iz gradu... za razliko od recimo Litije kjer kamorkoli sem se obrnil je nad mene se vsipal hrib, ravnice pa je bilo ravno 20 metrov na vsako stran reke =)


Litija je še OK, pojdi v Trbovlje ali pa Zagorje. V določenih predelih pozimi sploh ne vidijo sonca.

Mato989 ::

PreviousUser je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Iz Ptuja prakticno ne vidis prav nicesar drugega


Jaz vidim iz Ptuja OGROMNO, sploh lep pogled je iz gradu... za razliko od recimo Litije kjer kamorkoli sem se obrnil je nad mene se vsipal hrib, ravnice pa je bilo ravno 20 metrov na vsako stran reke =)


Litija je še OK, pojdi v Trbovlje ali pa Zagorje. V določenih predelih pozimi sploh ne vidijo sonca.


Še pokopališče v Litiji je recimo na KONKRETNEM bregu pod naklonom =) V takih krajih bi bil nesrečen! Ja verjamem, saj ko se peljem čez one kraje od Trojan ko greš za Litijo je jasno kakšna katastrofa so te doline.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tech level ::

veš kje se splača v Sloveniji živet? V tujini.

MonoPattern ::

Mato989 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Iz Ptuja prakticno ne vidis prav nicesar drugega


Jaz vidim iz Ptuja OGROMNO, sploh lep pogled je iz gradu... za razliko od recimo Litije kjer kamorkoli sem se obrnil je nad mene se vsipal hrib, ravnice pa je bilo ravno 20 metrov na vsako stran reke =)


Litija je še OK, pojdi v Trbovlje ali pa Zagorje. V določenih predelih pozimi sploh ne vidijo sonca.


Še pokopališče v Litiji je recimo na KONKRETNEM bregu pod naklonom =) V takih krajih bi bil nesrečen! Ja verjamem, saj ko se peljem čez one kraje od Trojan ko greš za Litijo je jasno kakšna katastrofa so te doline.


Meni je pa recimo prav depresivno, ko se vozim kje v tujini, da ni na spregled niti hribčka nikjer. Ne bi mogel živeti recimo na Nizozemskem ali v Ukrajini, kjer ni hriba na stotine kilometrov okoli. Kot Ljubljančanu mi je barje več kot dovolj od ravnine. No, res pa je malo too much tam v hribih, kjer je na ravnem samo lokalna cesta po dnu doline. Sonca pa 30% manj kot normalno.

Machete ::

tech level je izjavil:

veš kje se splača v Sloveniji živet? V tujini.


Ni idealno, ne bit pa lažni prerok. Cirka 7. milijardam Zemljanov bi življenje v Sloveniji pomenilo nepredstavljivo izboljšanje kakovosti življenja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

§|\| /\ |<E ::

Nova Gorica.

Aquafriend ::

tech level je izjavil:

veš kje se splača v Sloveniji živet? V tujini.

Trst je naš?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Machete je izjavil:

Cirka 7. milijardam Zemljanov bi življenje v Sloveniji pomenilo nepredstavljivo izboljšanje kakovosti življenja.
8 in pol.

Aquafriend ::

Ce si v Sloveniji se splaca zivet na internetu

alibaba22 ::

Kaj pa Koroška?

jype ::

alibaba22 je izjavil:

Kaj pa Koroška?
Uredu je:

HotBurek ::

To je Zgornja Savinjska dolina (Mozirje), je pa blizu tudi Koroška (Ravne na Koroškem).

Tale Petrolov znak oz. bencinska je ful prepoznaven za Solčavo. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

user4683 ::

Obala. Prijazni ljudje, malenkost bolj umirjeno življenje, morje, veliko sonca.

Ko pa te zjutraj prebudi tole:


in ob kosilu uživaš v tem:


ali če slučajno ne moreš zaspati:



(za mene osebno) priceless :)

jype ::

HotBurek je izjavil:

To je Zgornja Savinjska dolina (Mozirje),
A potem je to Štajerska?

Aquafriend ::

Obala je lepa a zal onesnazena. Tudi Trst, ki marsikaj zaziga, vpliva na zrak in onesnazenje slovenske obale. Zal. Drugac bi bilo cudovito.

Drugac @znupy
prekrasne slike!

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Aquafriend je izjavil:

Obala je lepa a zal onesnazena. Tudi Trst, ki marsikaj zaziga, vpliva na zrak in onesnazenje slovenske obale. Zal. Drugac bi bilo cudovito.

Drugac @znupy
prekrasne slike!


Ma ni vsa obala onesnažena. Kaj ti je.

Aquafriend ::

Obala je tako kratka, da ga ni koticka dokoder ga trzaski zrak nebi dosegel. Celo na sliki se vidi italijanska obala.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Primorska, Kras, koprsko zaledje - pac, dovolj dalec in blizu od urbanega centra, da je se vedno na voljo optika + kombinacija sonce+morje+burja
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

user4683 ::

Ne vem o kaksnem hudem onesnazenju je govora, da nismo ze vsi pomrli. Pa tudi ce - od necesa je treba umret :) Rajsi s tem razgledom kot z meglo :)

Aquafriend ::

Sej tudi ce pokadis en cigaret ne bos umrl. Ceprav pise na skatlici, da ubija. Raj bit ozavescen kot si sam seb lagat in zatiskat oci. Res, da ni katastrofalna onesnazenost ampak neki pa je.

Aquafriend ::

Ni samo fora, da zivis ali umres. Rek od necesa je treba umret mi ni vsec. Zelo malomarno se mi zdi taksno stalisce. Lahko tudi zivis z boleznijo. Kdo bi si tega zelel? A ni boljs bit cim dlje zdrav?

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Trst je rekorder po številu pljučnih rakov v Evropi Vsaj bil je. 70% teh onesnazenih izpustov pokasira slovenija!

user4683 ::

Briga me Trst, daj mi podatek za naso obalo. Trst ima *precej* bolj zaveterno lokacijo kot vecina slovenske obale, ki jo prakticno celo leto prepihava. Trsta ne.

Machete ::

V Trstu se prodaja kar nekaj čisto novih stanovanj/kompleksov čisto ob morju. Cena je dokaj sitnica, če koga interesira in nima denarja za Slo cene.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

user4683 ::

Aquafriend, predno nadaljujes s svojim anti-obala manifestom, ki si ga razglasal ze v parih podobnih temah, bi prosil za kaksne konkretne stevilke. Sam sem nasel tole, kjer se lepo vidi kako zelo je omejena umrljivost za rakom na sam center mesta - ze 2km oddaljena Muggia je kot noc in dan. Upam, da ne bos trdil, da se ta svinjarija v se bolj nevarni obliki teleportira na precej vecje podrocje 15km+ stran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

videc ::

jype je izjavil:

HotBurek je izjavil:

To je Zgornja Savinjska dolina (Mozirje),
A potem je to Štajerska?
Savinjska. Savinjska dolina @ Wikipedia oz http://visitsavinjska.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

Dtrader ::

Dolenjska je zakon. Hrib, dolina, ravnina, toplice, vinske gorice, vina polne police, pa pridite kaj okoli, boš videl, kok lepo je pri nas doli.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

zobnik ::

Invictus je izjavil:

Slovenija je tako majhna, da je čisto vseeno kje živiš...


Točno tako Ljubljana-Jesenice 20 minut, če ni gostega prometa

Machete ::

zobnik je izjavil:

Invictus je izjavil:

Slovenija je tako majhna, da je čisto vseeno kje živiš...


Točno tako Ljubljana-Jesenice 20 minut, če ni gostega prometa


Ljubljana-Koper 30 minut, če ni policajev :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

PrimoZ_ ::

Kako pa je z okolico Kranja, konkretno stražišče ?
Tam sem dobil eno privat ponudbo za malo hiško na lepem koncu.
Plusi so mi:
- železniška postaja bo še bliže
- vrtec in OŠ stra manj kot 500m
- bližina hribov, Jošt, Šmarjetna,...
- kolesarske poti proti Šk Loki oz. na Jošt in potem po hribih
- optika :)

Edino kar me moti je relativna bližina Sava Kranj oz. kakorkoli se to že imenuje danes, glede pač izpustov v zrak. Nekaj ljudi poznam tam okoli in jamrajo da je Sava vse zastrupila, čeprav mislim da je to bolj problem preteklosti kot pa trenutno stanje.

tech level ::

kje se splača živet? Na obali boš dobil kot univ. dipl. inženir 1100 bruto, stanovanja pa so vrtoglavo draga. Tukaj sigurno ne, če ne misliš imet še žensko in skupaj met vsaj 3.000 na mesec.

Ko pa si enkrat tukaj in vstaljen... Zna bit lepo, samo moreš pazit koga dajaš v svoje življenje, ker je ogromno čudakov, bi rekel značilno za obalo. Dosti mladine kadi travo al še hujše. Kokain popularen med luzerji. Nekaj kradejo in vlamljajo, nič pa kej več kot drugje.

Če primerjam z Ljubljano, mi je boljša obala. Živel sem v LJ 1 leto. LJ ima več minusov kot obala.

Pokrajina je zelo lepa tukaj, se ne moreš nehat nagledat. Koper so čisto obnovili in je res okej sedaj. Potem maš še Portorož poleti k zna bit zabaven. Izola pa je še najmanj mi všeč od tukaj.

Čeprav sm napisal da je obala boljša, bi šel malo na oddih v LJ @OP, tudi jaz delam praktično kjer hočem, za delo rabim samo moj desktop PC. Tisto kar me pa zavira je : Ne poznam dosti ljudi v LJ in nove normalne spoznat, tudi ni enostavno.

Zgodovina sprememb…

juroz ::

Sam Kranj je itak Albanija, okolica je pa precej OK. Stražišče je OK, preveri še kaj se dogaja z neko deponijo ki je bila planirana vendar naj je sedaj nebi naredili. Pa dondon je tudi problematičen tam. Drugače pa OK lokacija imo.

Scorpy84 ::

Ko sem bil še samski, veliko hodil ven, mi je bilo všeč da sem živel v centru Ljubljane. Sicer je to odvisno od posameznika, kaj mu je všeč in kakšen način življenja želi. Pač v ljubljani imaš vse na dosegu roke, kar rabiš, se ne rabiš daleč vozii itn... pa še veliko mest je, da greš nekam pojesti, sploh pa zvečer ven, pa domov nisem niti rabil taksija, službo sem imel 10 min daleč. Sploh če si imaš družabno življenje, so večja mesta za to. Zdaj ko sem starejši, in otroci, sem se preselil v okolico skoraj dobesedno v naravo, kjer je več prostora okrog hiše itn., se pa manj vidiš z družbo, se moraš v naprej organizirati, ker ni več tisto da stopiš iz bloka pa se najde kakšen kolega, amapk za to itak ni več toliko časa. Sam bolj stran od ljubljane nebi šel, ker so pač prednosti, ki sem jih prej omenil. To sploh opazim, ko sem na morju ali pri sorodnikih na gorenjskem, pa ko kaj rabiš, se moreš peljati x kilometrov, po neko stvar.

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:


Edino kar me moti je relativna bližina Sava Kranj oz. kakorkoli se to že imenuje danes, glede pač izpustov v zrak. Nekaj ljudi poznam tam okoli in jamrajo da je Sava vse zastrupila, čeprav mislim da je to bolj problem preteklosti kot pa trenutno stanje.

Sava občasno spušča svinjarijo ven ponoči. Še vedno... Je pa to rekla, kazala...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

juroz je izjavil:

Sam Kranj je itak Albanija, okolica je pa precej OK. Stražišče je OK, preveri še kaj se dogaja z neko deponijo ki je bila planirana vendar naj je sedaj nebi naredili. Pa dondon je tudi problematičen tam. Drugače pa OK lokacija imo.


Zakaj bi bil Don don problematičen ? je pa tista industrijska cona precej stran od moje željene lokacije.
Kot rečeno, malo je vprašljiva Sava in mogoče še tisto kar spodaj v grabnu delajo, čeprav tisto mislim da kakih izpustov niti nima.

Invictus ::

V Kranju je vsa svinjska industrija, razen Save, propadla :).

Drugače je lokacijsko v Kranju najboljša lokacija Zlato polje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sreda ::

Pred leti (5 let nazaj), ko sem hodil na Jošta se je vsako jutro valil dim iz Škofje Loke iz lokacije Knauf) preko Sorškega polja proti Kranju.
Drugače mi pa tovarna Sava še vedno smrdi in je Stražišče precej prepojeno s tem vonjem.

juroz ::

PrimoZ_ je izjavil:

juroz je izjavil:

Sam Kranj je itak Albanija, okolica je pa precej OK. Stražišče je OK, preveri še kaj se dogaja z neko deponijo ki je bila planirana vendar naj je sedaj nebi naredili. Pa dondon je tudi problematičen tam. Drugače pa OK lokacija imo.


Zakaj bi bil Don don problematičen ? je pa tista industrijska cona precej stran od moje željene lokacije.
Kot rečeno, malo je vprašljiva Sava in mogoče še tisto kar spodaj v grabnu delajo, čeprav tisto mislim da kakih izpustov niti nima.


kolikor vem cvrejo tam tako da vonj

IL_DIAVOLO ::

Če hočeš kaj videt, gres v svet, ne pa da iz terase gledas sončni zahod.

Invictus je izjavil:

V Kranju je vsa svinjska industrija, razen Save, propadla :).

Drugače je lokacijsko v Kranju najboljša lokacija Zlato polje.


Bajte pa po 250k.

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

DeeJay je izjavil:

Nova gorica.
Blizu je morje (15 minut v italiji), bovec (narava), goriška brda (dobro vino, hrana), ikea :), imajo največ sončnih dni v letu in super klimo (Burje praktično ni) , do Lj je ena ura.

do Lj. je ena ura iz Škofljice :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

          ::

Ni ga kraja čez Žužemberk.

mzakelj je izjavil:

Potem ti dam 14 dni življenja v Idriji. Sam grič okrog in okrog. Če pa se povzpneš na en grič te pa še zaprejo ker je tam psihiatrična :))


A je norišnica v Zgornji ali Spodnji Idriji?

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Če hočeš kaj videt, gres v svet, ne pa da iz terase gledas sončni zahod.

Verjemi, da sem videl že precej sveta, še vedno redno potujem in preživim precej časa zdoma in gledam sončni zahod še iz kakšne druge terase ;)

Sploh pa ta tema ni o potovanjih ampak o tem kje se ustaliti.

solatko ::

Če ste sorazmerno mladi in šolani, je lepo kjer koli v SLO. Ko sem sva se odločala, da zapustiva LJ, sva gledala primorsko, Koper, Izola in Sežana. Seveda pogoj stanovanje v VP, ali dvigalo. Koper, stanovanjske razvaline po 3k€+m2, Izola ena primerna stanovanjska enota, vendar se je lastnica odločila, da bo še nekaj časa dajala v najem, cena, glede na dosti novo, primerna. Sežana, vsa stanovanja, ki sva jih pogledala, 4-5-to nadstropje, pešibus, brez dvigala, razen ene v VP, ki pa je lastnik ni bil pripravljen prodati, jo ima pa na Nepremičninah že cca 6 let.

Potem sva šla proti MB in po treh izletih našla stanovanje, ki sva ga tudi kupila, opremljeno, dobro ohranjeno in izredno poceni, saj se je lastnici, zaradi dolgov, mudilo - 57m2 za 56k€. Po dveh letih in pol, sva zelo zadovoljna, samo na živce mi gre, ker so praktično vsi fiksni stroški, precej višji, kot v LJ. Tu so pač še slabi župani, ki javnih služb ne znajo poštimat, tako kot je v prvem mandatu to v LJ naredil Zoki. Edino, kar je praktično zastonj, je mestni plin.
Delo krepa človeka

Hikari ::

Kaki so pa stroski v MB=?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Požar v Kemisu v Sinji Gorici (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38659956 (23137) zmaugy
»

Z avtom na razgled

Oddelek: Loža
275553 (3983) Jerry000
»

okolica Kranja/Radovljice ali Ivančna-Trebnje

Oddelek: Loža
434511 (2910) matobeli
»

V katero slovensko regijo bi šli živet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11016432 (11936) zobnik

Več podobnih tem