» »

Telekom Box S, usmerjevalnik in kockanje slike

Telekom Box S, usmerjevalnik in kockanje slike

Magdalanica ::

Pred kratkim smo dobili optiko in zadeva deluje super. Težave pa so se pojavile ko sem povezala modem z novim stikalom (tp-link ls1008g) in tega z Box S napravo. Nekateri programi delujejo 5 sekund potem pa slika zmrzne in se začne kockat, zvok pa postane popačen. Če zamenjam program ista zgodba -- 5 sekund dela in spet težave. Nekateri programi delajo brezhibno.

Potem sem poskusila Box S povezati direktno z modemom in takrat so vsi programi delovali. Torej smatram da je težava s stikalom(ki pa je nov). Prej tega problema z 10 let starim stikalom ni bilo.

Lahko sploh kaj naredim razen tega da ali kupim drugo stikalo ali pa Box S povežem direktno na modem?

PS: Se opravičujem za napako v naslovu. Mislila sem mrežno stikalo :)

DamijanD ::

A stikalo takrat še kaj drugega dela ali je edini promet samo TV ? Ker to bi skoraj moral switch brez težav predelat. Sem pa sam imel težavo, da je bil switch prešvoh in je slika začela kockat, če se je še ostalega prometa nabralo...

Magdalanica ::

Nanj so priklopljeni še trije računalniki (pa niti v uporabi niso bili ko sem skušala gledat TV na Box S). Potem bo pa tudi pri meni verjetno to težava.

starfotr ::

Ali imaš port na trunk ali na data nastavljeno?

Daniel ::

Magdalanica je izjavil:

Pred kratkim smo dobili optiko in zadeva deluje super. Težave pa so se pojavile ko sem povezala modem z novim stikalom (tp-link ls1008g) in tega z Box S napravo. Nekateri programi delujejo 5 sekund potem pa slika zmrzne in se začne kockat, zvok pa postane popačen. Če zamenjam program ista zgodba -- 5 sekund dela in spet težave. Nekateri programi delajo brezhibno.

Potem sem poskusila Box S povezati direktno z modemom in takrat so vsi programi delovali. Torej smatram da je težava s stikalom(ki pa je nov). Prej tega problema z 10 let starim stikalom ni bilo.

Lahko sploh kaj naredim razen tega da ali kupim drugo stikalo ali pa Box S povežem direktno na modem?

PS: Se opravičujem za napako v naslovu. Mislila sem mrežno stikalo :)


Mogoče res najbolje poskusiti z drugim stikalom. Je pa res zanimiva težava, ker dumb stikala naj bi bila privzeto brez neke pameti in ne bi smela vplivati na to.

Magdalanica ::

starfotr je izjavil:

Ali imaš port na trunk ali na data nastavljeno?


Amm ne vem točno kaj to pomeni. Če se prijavim v Moj Telekom lahko upravljam modem in izberem namembnost vhodov na modemu. Na vseh sem izbrala Televizija kot je razvidno iz slike spodaj. Če izberem opcijo Internet pa je slika na Box-u črna.
Stikalo je sicer vezano na vhod 4. Če ne bo šlo drugače bomo kabel drugje po hiši speljali (k sreči imamo dovolj cevi po hiši) in Box vštekali direktno v modem. Da bi pa novo stikalo kupovala v upanju da bo na tistem kaj boljše delalo se mi pa zdi neumno.

mitfif ::

Pusti v stikalu samo kabel iz modema in v BOX. Vse ostalo fizično izključi ( vse PCje ) in potem javi, če je OK.

Magdalanica ::

Če vse ostalo izklopim tako da je v stikalu le kabel za internet + kabel ki gre do Box-a programi delajo. Čim pa v stikalo priključim še kakšen računalnik se pa pojavijo isto problemi kot sem jih omenila na vrhu teme.

mitfif ::

OK. Na PCjih izključite funkcijo na ethernet kartici ( Shutdown Wake on LAN ). Podrobnosti spodaj:

- Start
- Nastavitve
- Omrežje in internet
- Ethernet
- Spremeni možnosti omrežne kartice
- Desni klik na Ethernet
- Lastnosti
- Konfiguriraj
- Dodatno
- Shutdown Wake on LAN
- Potrebno dati na Disabled
- V redu

 Shutdown wake on lAN

Shutdown wake on lAN

Magdalanica ::

Ravnokar sem vse računalnike še enkrat iz stikala potegnila in jih postoma vštekavala. Čudno se mi je zdelo ker Box ni kazal težav ko sta bila vklopljena le moj računalnik in Box. Potem vklopim še bratov računalnik v stikalo in Box še vedno normalno dela. Ko pa vklopim še očetov računalnik so se pa spet pojavile težave na Box-u. Nato očetov računalnik potegnem iz zida (menda še sploh ni bil niti enkrat prižgan odkar smo kupili novo stikalo). Glej ga zlomka. Box spet začne normalno delat. Nato očetov pc vštekam v elektriko in ga prižgem, Box še kar naprej brez težav dela. Ko sem to včeraj delala sem očitno imela to nesrečo da sem najprej očetov računalnik v stikalo vtaknila in je zato Box že takoj kazal težave.

Je stikalo motilo, da eden od računalnikov še nikoli ni bil prižgan ali kaj?

Zdaj Box veselo dela že vsaj pol ure. Najlepša hvala za pomoč, fantje. Če bo pa še kakšna težava poskusim z rešitvijo ki jo je mitfif zgoraj napisal. :)

Daniel ::

Res zanimive težave, človek se zmeraj nauči nekaj novega.

mitfif ::

Ti samo naredi to na tem računalniku, kot sem napisal in ne boš imela težav. 100%

Težave se pojavljajo samo pri določenih ugašnjenih PCjih in ne pri vseh.

Magdalanica ::

Okej, problemi so se spet pojavili. Sem sledila navodilom ampak en računalnik (od treh) sploh nima Shutdown Wake on LAN možnosti.

Pomojem bomo res samo kabel do modema potegnili, ker se nam že ne ljubi zafrkavat pa gor in dol po hiši skakat :)
Smo za hec še prejšnje stikalo vštekali pa ni bilo nič bolje. Pa smo včasih imeli 1 računalnik in Box S iz stikala brez težav.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Magdalanica je izjavil:

Smo za hec še prejšnje stikalo vštekali pa ni bilo nič bolje.

Ali ste 'vpeljali' kakšen nov kabel?

Če stari switch, ki je prej delal b.p., sedaj dela isto kot novi, bi jaz sumil kable. Ali ste dodali kakšnega novega z 'napako' ali pa se je kateri od starih kablov 'pokvaril' pri vsem pretikanju, ko ste nameščali novi switch na svoje mesto.

Morda bi že zadoščalo konektorje stisniti s kleščami, pa se bo stvar normalizirala.
Če imate doma klešče za UTP kable, ali pa si jih lahko sposodite pri kakšnemu sosedu, je to vsekakor prvo, kar bi preizkusil.

Nato pa bi odstranil vse ostale kable s switcha, pustil samo tistega, ki gre na modem in TV. Če stvar dela, priključiš naslednjo napravo in preveriš, če stvari še delujejo in tako dalje, dokler ni vse priključeno. Če vmes zadeva prične nagajat, odklopiš zadnji kabel in vidiš, če je problem izginil. Če je, je najbrž problem v točno temu kablu ali nečem, kar je na ta kabel priključeno.

Bolj problem je, če imaš zgolj kabel na router in kabel na tv v switchu, konektorje si že stisnil, stvar pa še vedno 'kocka'. V tem primeru je dobro, če imaš možnost zamenjati kabla enega po enega in videti, če je problem na njima oz. na kateremu od njih je. Ko to ugotoviš, lahko poskusiš pričvrstiti nove konektorje, saj je malo verjetno, da bi se kabel poškodoval nekje na sredini.

Zakaj sumim kabel? Če niso vse žice povezane v konektorju, se lahko prenos po kablu degradira tudi na 10Mbps. Tu pa potem že počasi določeni HD programi prično ustvarjati probleme.
Profesionalci imajo posebne testerje kablov, s katerimi bi zelo hitro preveril če je problem res v kablu. Brez takega orodja pa si prepuščen bolj kmečkim metodam izločanja možnih vzrokov.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Tudi meni so se začele pojavljati kocke pri ogledu nazaj na Siol Box-u. Na NEO-tu pa dela vse brez problema.
Ničesar nisem spreminjal na omrežju, tako da se bojim, da je problem v počasnem ukinjanju Box-ov.

Magdalanica ::

SeMiNeSanja ; Smo probali tudi s starim stikalom ampak je bila ista težava ko so bile vse naprave povezane. Delovanje pa izgleda malce mešano. Včasih kar dela, včasih ne. Izgleda kot loterija :)
Za test smo na stikalo povezali še Neo-ta. Ta je najprej parkrat zmrznil, nato je delal brez problema. Da bi pa še enga Neo-ta naročali se nam pa zdi prav tako loterija ker ni nujno da bo tudi ta delal. Pa še naročnina je. Ko bi ga vsaj lahko enkrat kupil pa je potem mir. Tako pa plačuješ 3 evre na mesec v nedogled. Na kratki rok je to super, na dolgi pa niti ne.

ToniT ; To je pa že tehnik ko je prišel modem za optiko postavit omenil da boxi v obliki črke L ne bojo več delovali čez nekaj mesecev.

KTr1sk ::

Imamo optiko in danes zvečer na trenutke nekaj kocka na n7800 in n7700 netgemu, če pa prestavim port v "Video izhod->Televizija (TV-komunikator Sagem)" pa ne kocka, ampak ne dela potem gledanje za nazaj.
Aja, če imam na switch-stikalo "TV+PC" so tudi težave, zato switch samo za PC uporabljam in nikoli ni težav, razen danes nekaj ni vredu.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Saintek ::

Na helpdesku majo posneto obvestilo, da so tezave s tv po celi slo, meni na neotu tudi zakocka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

KTr1sk ::

@Saintek: hvala sem mislil, da je samo pri meni težava.
https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...
Opazil sem, da je tudi nekaj zakockalo tudi na tem video portu,tako da ni to bila rešitev ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1755384648 (1528) jhames
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620276 (8632) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910478 (3865) Daniel
»

Modem -> Router, statičen IP

Oddelek: Omrežja in internet
173002 (2676) crniangeo
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019228651 (96323) telexdell

Več podobnih tem