» »

Novi kabli CAT5.e - počasen upolad

Novi kabli CAT5.e - počasen upolad

bijoloh ::

Zdravo,
zaradi predvidenega prenavljanja hiše sem napeljal 3 nove kable CAT5.e od usmerejvalnika v druge prostore.

Ko sem na hitro testiral (nimam testerja za testiranje kablov), če vse deluje kot je treba kar preko interneta na več spletnih straneh s speed testi, mi download na vseh 3 novih kablih deluje OK (pač maksimalno kolikor imam hitrost interneta) upload pa se giblje nekje med 6-10Mbps (moral pa bi biti okrog 19-20Mbps). Prenosnik mi na primer v Windows kaže, da je povezan z 1Gb povezavo.

Dolžina vseh 3 novih kablov je 14-15m. Po hiši imam že od prej napeljane daljše kable cca 30m in zadeva deluje normalno. Konektorje sem 2x na novo nameščal in zadeva je ista - po speed testu upload iz vseh 3 kablov ne preseže 10Mbps.
Ne vem več kaj narediti, ker mi ni logično??

Kabel je pa DIGITUS Kabel CAT.5e SF-UTP flex 4x2 AWG26 100m Digitus DK-1531-P-1-1. Edino kar mi pride na misel je, če je potrebno imeti kakšne posebne konektorje, ker je ta kabel oklopljen??

Skratka, če naredim speed test po celotnem domačem omrežju, kjer so drugi kabli (in tudi preko WiFi) speed test deluje normalno (polna hitrost dol/gor), karkoli priklopim na te 3 nove kable pa je upload (pre)počasen - nekje med 6-10Mbps.

Kakšna ideja kje ga lomim?
Hvala.

janezvalva ::

jaz imam iste kable, pa ker nimam kovinskih konektorjev, sem oklop priklopil na ozemljitev
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

WhiteAngel ::

A to si vtičnice dal v stene ali direkt kabel ven moli?

janezvalva ::

meni praviš?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

rejven ::

Nekje narobe zvezan? 100Mb/s switch? Switch povezan v 100Mb/s port na ruterju?
Cat5e potegne giga pa, če je od kitajca.

bijoloh ::

WhiteAngel je izjavil:

A to si vtičnice dal v stene ali direkt kabel ven moli?

Najprej sem povezal v novem prostoru na nadometno vtičnico in testiral - rezultat kot sem napisal. Potem sem pač odrezal kabel in dal gor konektor namesto vtičnice in ni razlike. Drugi konec kabla je direkt v routerju (ni switchev ali karkoli vmes). Potem sem poskušal še s crossover vezavo in zadeva je ista - speedtest upolad na net 6-10Mbps, več ne gre.

V ostalih dveh sobah isti kabel - sem testiral samo direkt kabel s konektorjem (brez vtičnice) v router. Ista zgodba...

Povsod kaže da je povezava vzpostavljena - na prenosniku kaže (Windows 8.1) 1Gbps. Isto mi kaže na routerju = 1Gbps. Poskusil sem tudi zamenjati v druge porte v routerju, pa je zmeraj isto. Prenosnik povezan preko drugega kabla dela BP na max hitrosti.

Vsi ostali kabli, ki sem jih pred leti napeljal po hiši BP, samo niso oklopljeni. Morda je to vzrok? Ne vem?

Bom poskusil še testirati hitrost prenosa v LAN-u, da vidim kaj bo pokazalo.

Čudno vse skupaj :(
LP

Mikrohard ::

Jaz ne vidim možnosti, da je tukaj kriv ethernet kabel. Če ti download deluje 1Gbit/s, potem ni variante, da bi po istem kablu delal upload samo 10Mbit/s. Problem je verjetno nekje med tvojim routerjem, modemom in ISP-jem.

bijoloh ::

bijoloh je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

A to si vtičnice dal v stene ali direkt kabel ven moli?

Prenosnik povezan preko drugega kabla dela BP na max hitrosti.


Zdaj sem ugotovil, da to ni res. Očitno je nekaj z nastavitvami prenosnika - zdaj sem ga še enkrat tesiral preko patch kabla direkt v router in download gre do max hitrosti, upload pa 6-10Mbps ;((

Preko WiFi prenosnik gre tudi upload do max hitrosti, preko kabla pa uplad ne gre do max hitrosti. Očitno se je nekaj spremenilo v nastavitvah mrežne kartice prenosnika ali kak gonilnik??? Moram še odkriti zakaj se to dogaja?! Očitno ni bil prenosnik že dolgo preko kabla povezan in testiran...

Pri vseh teh tesiranjih in popravljanju konektorjev in mejavah kablov, sem v tej zmedi spregledal to možnost.

En dan vržen v nič ;(

Kjub vsemu vsem hvala za komentarje in pomoč :)
LP

starfotr ::

Btw, povezal si po standardu ali ne? Razpored žic je kakšen?

bijoloh ::

Zdravo,
ja po EIA568B oz. enega, ki sem delal crossover po EIA568A-EIA568B.

Zdaj moram še enkrat povezati na nadometno vtičnico... pa moram en kabel ponovno potegniti za 5cm bliže vtičnici, kar sem ga rezal, ko sem vezal konektorje direkt na kabel - spet en kup dela za vse odmakniti :(

Ko bom naslednjič kaj na novo napeljeval bom vzel 2 napravi za test, če ne bo kazalo vse v redu. Cel dan sem si uničil za brezveze... :P

LP

starfotr ::

Nisi. Naučil si se nekaj.

Tudi te poceni naprave ti pokažejo samo, če je stik. Ne naredi pa meritve oz. karakteristike.

Vuli ::

Uporabljaj samo 568B standard in ne bo nepričakovanih problemov.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PARTyZAN ::

Zakaj točno si pa delal crossover vezavo?

bijoloh ::

starfotr je izjavil:

Nisi. Naučil si se nekaj.

Tudi te poceni naprave ti pokažejo samo, če je stik. Ne naredi pa meritve oz. karakteristike.


Res je, iz lastnih napak se največ naučiš :)

bijoloh ::

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj točno si pa delal crossover vezavo?

En dan sem praktično cel dan vrtal stene in plošče, premikal vsega in svašta po hiši in ko sem na koncu hotel preveriti, če je s kabli vse OK, mi je ob vsakem testu na speedtest upload vsakič prikazoval druge rezultate - v smislu 6,5Mbps, 7,3Mbps, 9,8Mbps, 7,8Mbps, 9,3Mbps, 8,5Mbps ... download pa pač vsakič minimalna odstopanja v rangu pričakovanega. Zato sem mislil, da so kakšne motnje v zvezi s kablom (pač laično razmišlanje, ker drugo mi ni padlo na pamet).

Na koncu nisem več vedel kje se mi glava drži in sem parkrat prevezal nove kable na novo z novimi konektorji in na enem kablu sem poskusil še crossover,da bi videl, če je kaj razlike, ki pa je ni bilo - zmeraj ena in ista zgodba.

No zdaj sem premaknil in preklopil večino naprav v druge dele hiše in vse dela OK 8-)

Jutri moram pregledati še ta prenosnik kaj je narobe z ethernet kartico, da dela take štose 8-O

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14125266 (2489) bbbbbb2015
»

UTP klešče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7611336 (8102) gumby
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6813243 (8033) XS!D3
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3613993 (4168) Lonsarg
»

Razlika med cat6 in cat7

Oddelek: Pomoč in nasveti
141800 (1375) tony1

Več podobnih tem