» »

Električno kolo

Električno kolo

oo7 ::

Zanimam se za električno kolo.

Ali je bolje kupiti tovarniško E kolo ali predelava navadnega kolesa v E kolo ?

Rad bi kolo, ki bo za na cesto, makedam in po kakšni lepši gozdni poti.

Niso mi pa všeč kolesa s tistimi debelimi okvirji ali debelimi gumami :) bi nekaj v stilu gravel. Se splača gravel kolo predelati v E kolo ? Sestavljeni so zelo dragi od 3000 eur naprej kar sem jaz gledal.

Če bi kupil gravel kolo za tam okoli dobrega tisočaka koliko bi me prišla še predelava ? Recimo baterija za 100 km ?


Pa ne me napadat preveč, ker sem čisto zelen kar se tiče E koles :)


Hvala

PacificBlue ::

https://www.bike24.com/p2578562.html?me...

cca 2500 eur z dostavo v Slovenijo.

250Wh baterija je nekje za uro in pol vožnje, s tem da ti nudi za polovico manj pomoči, kot pa recimo 500Wh baterija. VSekakor sam pod 500Wh ne bi gledal, če misliš delati daljše ture.
Če bi našel to kolo z močnejšo baterijo bi bila kar ugodna varianta, glede na ostalo ponudbo. Je eno najcenejših e-gravel koles na tržišču. Kar se pa predelav tiče, pa nimam pojma:)

PacificBlue ::

Spomnil sem se, da je sosed kupil e-mtb znamke Apache, mislim da model Payat, češkega proizvajalca za cca 1800eur. Baje nek dobavitelj v LJ. Preveri če te zanima:)

oo7 ::

Kaj pa kaj takega ? https://www.e-mepoganja.si/sl/treking-k...

Je firma crussis vredu ? Se splača za ta denar?

Pa kar se tiče navora je velika razlika med 80 in 95nm ? Kolo bolj potegne, do 25km potem pa itak delaš sam ?

kuvanasarma ::

Pri nas imava obadva Crussis kolo, en z M400 drugi z M500 motorjem.

Občutek je malo boljši pri M500 ker ima dodatni senzor pri pedaliranju.
Do sedaj nobenih problemov po prevoženih cca 2000km.

Sem se vozil tudi z Boschi pa neke "hude" razlike nisem opazil, edino Bosch je bil malo manj glasen.

oo7 ::

kuvanasarma je izjavil:

Pri nas imava obadva Crussis kolo, en z M400 drugi z M500 motorjem.

Občutek je malo boljši pri M500 ker ima dodatni senzor pri pedaliranju.
Do sedaj nobenih problemov po prevoženih cca 2000km.

Sem se vozil tudi z Boschi pa neke "hude" razlike nisem opazil, edino Bosch je bil malo manj glasen.



Pa se splača dati skoraj 500 eur več za M500 kot M400 ?

oo7 ::

Sem šel danes malo pogledati tovarniška električna kolesa in to ni zame. To sploh niso kolesa to so traktorji to je vse tako veliko, da me je kar minilo :)

Apofis ::

https://www.orbea.com/si-sl/ebikes/cest...

daš gor bolj široke gravel plašče, širše krmilo z več rajza in je to to...motor je skor neviden. Tko, da če hočeš eleganco boš težko pršu poceni skoz...

PacificBlue ::

oo7 je izjavil:

Sem šel danes malo pogledati tovarniška električna kolesa in to ni zame. To sploh niso kolesa to so traktorji to je vse tako veliko, da me je kar minilo :)


Za tak denar, kot ga bi dal za e-bike si lahk kupiš že proper navadnega.

Think about it.

Kvinta ::

Če nimaš dnarja polj je vse predrago tud dober navadni.
A.C.A.B

jotunn2 ::

PacificBlue je izjavil:

oo7 je izjavil:

Sem šel danes malo pogledati tovarniška električna kolesa in to ni zame. To sploh niso kolesa to so traktorji to je vse tako veliko, da me je kar minilo :)

Za tak denar, kot ga bi dal za e-bike si lahk kupiš že proper navadnega.

Ali pa proper mx motor ce ze nekdo hoce motor :))

kuvanasarma ::

oo7 je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

Pri nas imava obadva Crussis kolo, en z M400 drugi z M500 motorjem.

Občutek je malo boljši pri M500 ker ima dodatni senzor pri pedaliranju.
Do sedaj nobenih problemov po prevoženih cca 2000km.

Sem se vozil tudi z Boschi pa neke "hude" razlike nisem opazil, edino Bosch je bil malo manj glasen.



Pa se splača dati skoraj 500 eur več za M500 kot M400 ?



Odvisno od tebe in občutka. Mene je malo več skupaj in sem hotel močnejši motor. Kot rečeno je občutek "malo boljši", mogoče bi rekel da je malo bolj natančen pri pomoči ker ima en senzor več.
Načeloma pa te tudi M400 požene do 40km/h brez problema.

Simke76 ::

Kaj menite o akcji električnih koles Grundig v Hoferju. Polno vzmeteno za 1700 oziroma prednje vzmeteno za 1200 evrov. Ne zgledata slabo, za ta denar.Lg baterija 500 Wh, 27,5" kolesa. Je pa zanimivo, da je motor v pestu zadnjega kolesa. Mnenja?

lisjak ::

Kaj menite o akcji električnih koles Grundig v Hoferju. Polno vzmeteno za 1700 oziroma prednje vzmeteno za 1200 evrov. Ne zgledata slabo, za ta denar.Lg baterija 500 Wh, 27,5" kolesa. Je pa zanimivo, da je motor v pestu zadnjega kolesa. Mnenja?


Ti kupi prvi in poročaj :)
Sem pa našel na neki nemški strani enakega še ceneje, samo ime ima drugo...
klik

Sicer pa v hofer lahko vrneš in kolk vem ne komplicirajo... jaz bom verjetno nabavil.

darkolord ::

IMO se splača "stegniti" do enega s sredinskim motorjem (mid-drive) in senzorjem navora.

Razlika je kot dan in noč. Tukaj imaš na motorju samo eno prestavo - ali je dober za po ravnem ali za mali klanec ali za ultra klanec. Ni ne tč ne mš. Pri sredinskem motorju imaš prestav 9-12 in pokriješ celo območje.

Pa s senzorjem navorja je asistenca tako gladka, da se počutiš kot da si eno z motorjem.

Simke76 ::

Se pravi je res razlika v sredinskem motorju. Že od prej imam nagledanega Crussisa z Bafang M500 motorjem in 900 wh baterijo za 2700 evrov. Ima ga kolega pa pravi da je res dober.

darkolord ::

Sem imel nagledanega istega Crussisa, pa sem na koncu za isto ceno vzel Cube z Bosch CX Gen4 - manjša baterija, ampak boljši motor. Je pa M500 vseeno zelo kul.

lisjak ::

darkolord je izjavil:

IMO se splača "stegniti" do enega s sredinskim motorjem (mid-drive) in senzorjem navora.

Razlika je kot dan in noč. Tukaj imaš na motorju samo eno prestavo - ali je dober za po ravnem ali za mali klanec ali za ultra klanec. Ni ne tč ne mš. Pri sredinskem motorju imaš prestav 9-12 in pokriješ celo območje.

Pa s senzorjem navorja je asistenca tako gladka, da se počutiš kot da si eno z motorjem.


Ne razumem, kako imaš eno prestavo ? pri sredinskem pa imaš več prestav ? v motorju ali kako ? a ni tako, da so prestave samo na zadnjem kolesu ?
Poleg tega ima tudi tale motor senzor navora v osi pedala... klik in video klik

Res pa da ni tako močan... je pa lažji
Kaj vem, probat bi moral

darkolord ::

Pri sredinskem je prenos preko verige in uporabljaš iste prestave kot s pedali. Če rabiš višjo hitrost, daš v višjo prestavo, če graš v hrib, daš v nižjo.

Za senzor navora sem skoraj siguren, da ga tukaj ni, ker bi to 100% posebej omenili v opisu. Tudi ekranček vidiš, da je drugačen (prejšnja generacija), pa povezave s telefonom ni ...

lisjak ::

A se je že kdo upogumil za grundig e-mtb fully ?
Ker je opis na strani zelo površen, sem pogledal v navodila:
Zavore: tektro niso mehanske ampak hidravlične HD-M285
Menjalnik in prestavne ročice: Shimano ALTUS
Vilice: suntour xct
Motor: VINKA RH40 45NM 250W
Opis motorja: Električni motor pomaga le, ko kolesar vrti pedala in hitrost ne presega 25 km/h. Motor ojača moč vsakega
pedala. Motor okrepi moč vsakega posameznega pritiska na pedala in tako zagotavlja naravno vožnjo ter daje občutek, kot da imate v nogah turbo.
Očitno nek senzor je...
display: Vinka DR23
Oprema je res vstopna, ampak za to ceno je po mojem mnenju še vedno soliden nakup (za ne preveč zahtevno rabo).

Vanadium ::

to gledaš hofer ponudbo? tudi sam zanimam a bi se stegnil za njega samo me malo moti ker ni 29" moral bi se usest na njega da vidim a mi je ok ali ne... najraje bi si nabavil himo C30R samo mi je malo predrag ...

darkolord je izjavil:

IMO se splača "stegniti" do enega s sredinskim motorjem (mid-drive) in senzorjem navora.

Razlika je kot dan in noč. Tukaj imaš na motorju samo eno prestavo - ali je dober za po ravnem ali za mali klanec ali za ultra klanec. Ni ne tč ne mš. Pri sredinskem motorju imaš prestav 9-12 in pokriješ celo območje.

Pa s senzorjem navorja je asistenca tako gladka, da se počutiš kot da si eno z motorjem.


Kako je potem z rekuperacijo energije npr po klancu navzdol? Imaš kaki predlog pa da je P/P dobra zadeva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

b3D_950 ::

Rekuperacija pri kolesih ni ravno efektivna, opcija je omejena mislim da samo za kolesa z direct drive motorjem. Tako da to nima vsak bicikl.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

darkolord ::

Pri kolesih s sredinskim motorjem rekuperacije ni, ampak to več kot nadoknadiš z višjo učinkovitostjo motorja (zaradi prestav dlje časa deluje na optimalnih vrtljajih)

krucymucy ::

Iscem elektricni MTB hardtail za mamo.
V penziji ji je dolgcas, z navadnim gre tja do 30km, tako da bi ji e-MTB malo raztegnil domet.

Kaksen motor iskati? bosch, shimano, yamaha, domelov motor?

budget 2k.

LeQuack ::

Ne vem če je to reklama za, ali proti, električnim kolesom

Quack !

Vanadium ::

Evo novi katalog nova ponudba.

https://www.hofer.si/sl/p.prophete-keep...

Zgleda pa isti kot:

https://www.prophete.de/en/shop/aeg-spo...

Kakšna so kaj mnenja?

oo7 ::

PacificBlue je izjavil:

oo7 je izjavil:

Sem šel danes malo pogledati tovarniška električna kolesa in to ni zame. To sploh niso kolesa to so traktorji to je vse tako veliko, da me je kar minilo :)


Za tak denar, kot ga bi dal za e-bike si lahk kupiš že proper navadnega.

Think about it.



Sem malo pozabil na tole temo :)
Sem kmalu po odprtju te teme kupil navadno gravel kolo za dobrega tisočaka. Zelo zadovoljen :)

SinkIn ::

tudi jaz sem bila v dilemi ali kupiti e-kolo ali ga predelati (pustimo prvo dilemo, ki je bila, če to sploh potrebujem). Razlog, da sem se odločila za predelavo, je bil, da sem za vsaj pol manjši znesek novega / podobnega e-kolesa, dobila boljšo baterijo in motor. Ko se bo baterija iztrošila, bom le-to enostavno zamenjala. Vse kar sem vgradila se lahko enostavno nadomešča z drugimi deli. Vsi deli so dostopni, zato jih lahko menjam sama / ne potrebujem original servisa; krmilnik lahko konfiguriram sama (npr. koliko pomoči se dodaja pri posamezni prestavi - da ni cukanja oz. da kolo ni zoprno za uporabo, če ga uporablja moja mami).

darkolord ::

Kakšna pa je bila cena (kolo + predelava) in kateri motor imaš?

AudioVideo ::

Pozdravljeni,

razmišlam o nakupu električnega hardtrail kolesa.

Najbolj se nagibam k naslednijm modelom:

Focus Jarifa2 6.7 nosilnost 150 kg.

CUBE REACTION HYBRID PRO 625 nosilnost 135 kg.

SCOTT GENIUS eRIDE 920 BIKE nosilnost 128 kg.

Pogoj je da imajo Bosch motor CX 4.generacije in 85 Nm navora in vsaj 625wh baterijo.

Oprema deore.

Ker sem malo tezji cca 120 kg, me zanima kaj izbrati?

Likalnik ::

Živjo, mogoče lahko kdo pomaga in pove kaj je razlika med tema dvema koleoma...eden je modelno leto 2022 drugi pa 2024...poleg displaya.

https://www.grasca.si/elektricno-trekin...

https://www.grasca.si/elektricno-trekin...

v ceni je razlika cca 250€....ali je kaj bistvenega pri pogonskem sistemu?

se splača teh 250€ več dati ali ne?

m3k ::

Likalnik je izjavil:

...drugi pa 2024...poleg displaya.

Polnilec 4A napraam 2A pri starejšem modelu, pa baterija se tudi stara.
Mirko tipka na radirko ////

Likalnik ::

ja glede polnilca vem...kaj pa je pri bateriji? sta bateriji isti model ali je ena GEN4 druga pa GEN3...?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kit za električno kolo (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
691103475 (548) dnsd
»

E kolo za na delo

Oddelek: Loža
393730 (2288) aky
»

Nakup E-MTB (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5214649 (9384) itak37
»

E-kolo uporabniške izkušnje

Oddelek: Šport
2814993 (8890) Vesolje

Več podobnih tem