» »

Kreditna (ne)sposobnost

Kreditna (ne)sposobnost

kredoiskalka ::

Zdravo,

sem samozaposlena (normiranka), trenutno zbiram informativne ponudbe za stanovanjski kredit. Vse skupaj je precej kaotično. Nekatere banke dejansko upoštevajo 80 % normiranih odhodkov, potem odštejejo še davek, tako da ne prideš niti do minimalca. Spet druge bi mi vsaj teoretično dale par 10.000 € (tudi tukaj so kar odstopanja pri izračunu, nekje od 10.000 € do 55.000 €). 

No, da preidem k vprašanju: od nekaterih bank sem dobila odgovor, da na podlagi obračuna akontacije dohodnine za lansko leto ne dosegam praga (ali bi šlo pa res za minimalen mesečni obrok), ampak da jim lahko pošljem izkaz poslovnega izida, ki bi lahko potencialno spremenil izračun. Obrazec sem našla na spletu, ampak ne vem dobro, kako se tega lotiti/ali je sploh smiselno. Ali je mogoče najeti računovodski servis samo za to? Mogoče kdo ve, kakšna je okvirna cena? Kaj natančno je treba potem posredovati servisu/računovodji, da se lahko to pripravi? 

Še čisto konkretno: moji davčno priznani dohodki za lansko leto so bili okoli 24.500 €. Prispevki so bili minimalni. Stroškov nisem imela. Ali se vam zdi, da lahko izkaz poslovnega izida bistveno izboljša mojo kreditno sposobnost? Kot rečeno, najvišja informativna ponudba do zdaj je bila cca 55.000 € (2 banki, pri eni bi bila možna fiksna obrestna mera). 

ssokec ::

Pred kratkim sem tudi sam urejal stanovanjski kredit in so mi pri tem upoštevali tudi dohodek prek normiranca.

kot normiranec moraš prek portala edavki za preteklo leto izpolniti obrazec DDD-DDD (Obračun akontacije dohodnine in dohodnine od dohodka iz dejavnosti) do 31. marca. Omenjen obrazec potem priložiš tudi banki, za to ne potrebuješ računovodskega servisa.
Poleg omenjenega obrazca sem moral banki priložiti še sledeče dokumente povezane s SP-jem:
- Izpis prilivov na poslovni račun v zadnjih 12. mesecih
- Izpis prometa na poslovnem računu za zadnje 3 mesece
- potrdilo o poravnanih vseh obveznosti do FURS-a (vloga NF-PorObv v edavkih)


Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

jukoz ::

Banke so mal čudne pri poslovanju z lastniki podjetij.

Pojdi na več bank in zateži tistim, ki se prodajajo kot podjetnicam prijazno.

Moja izkušnja je (več kot 50% lastnik d.o.o.), ki je imelo ob mojem teženju za kredit dovolj keša za nakup celotnega stanovanja, da so ga raje dali moji partnerki, ki je pač redno zaposlena.

Verjetno se tistim bančnikom ne da ukvarjat s tem.

Pa pojdi na več bank - na vse banke in se pogajaj - tale banka mi da toliko in take obresti, kaj mi daste vi. Je treba barantat.

bemfa ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bemfa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18147439 (11223) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16441956 (16831) Recordman
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10422363 (15709) matic492
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5523384 (18016) K0K0

Več podobnih tem