» »

Nekaj od prehrane mi manjka

Nekaj od prehrane mi manjka

zobnik ::

Ker prehrano nimam urejeno kot bi moral saj sem na določeno hrano občutljiv prav tako na predelano, zato sem bolj omejen na sam določeno hrano katera pa vrjetno nima vsega tistega kar telo potrebuje. Zato imam dostkrat težave kot d ami ečz dan nekaj zmanjka in kmalu pridem k sebi. Spim zadosti.
Torej zanima me kaj je tisto kar bi moralo telo obvezno vnašat,, mogoče ribe, omega al nekaj drugega.
Česa je dobr jest več in česa manj...

kixs ::

Jej vse in brez pretiravanja.

Zmanjsaj ogljikove-hidrate v vseh oblikah. Povecaj beljakovine in zelenjavo. Pij vodo in to dovolj.

Ce res mislis, da ti kaj manjka, lahko na hitro vzames kaksen multivitaminski/mineral kompleks - tablete ali prasek in to jemlji kaksne 2-3 tedne.

IL_DIAVOLO ::

Kenslaj domačo kmečko hrano, ker vsakemu škodi. Ali v obliki holesterola ali intolerance na laktozo.

Zacni si "kuhat", pa ne samo za kosilo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Comandante ::

Zmanjsaj ogljikove-hidrate v vseh oblikah. Povecaj beljakovine in zelenjavo. Pij vodo in to dovolj.

Se strinjam. Zmerno s hidrati, velike porcije povzrocajo utrujenost, zaradi nihanja sladkorja v krvi. Dosti vode, predvsem dopoldne (cez noc 6 ur ne pijes - to je treba nadoknaditi). Kaksna multivitaminska tableta obcasno ne skodi, prav tako omega 3.

Mike_Rotch ::

Zmanjsaj ogljikove-hidrate v vseh oblikah. Povecaj beljakovine


Naredi ravno obratno od tega, pa bo super.

Maksimiziraj OHje iz nepredelane hrane (žita, stročnice, sadje, krompir), beljakovin je v teh živilih popolnoma dovolj. Glej, da je vsaj 60-70% zaužitih kalorij iz OHjev.

zobnik ::

Od žita jem sam polnozrnat kruh.
Krompirja pojemo malo, ker je že regrat in notri jajca .
Rib do predkratkim sploh nisem jedu.

mr_chai ::

zobnik je izjavil:

Od žita jem sam polnozrnat kruh.
Krompirja pojemo malo, ker je že regrat in notri jajca .
Rib do predkratkim sploh nisem jedu.


Jst sm pa mislu, da ti sam krompir nažigaš.

PacificBlue ::

Jej manj,pa tisto zdrav. Pod zdravo mislim čim manj industrijsko predelano. Belega kruha, predvsem OH se izogibaj. Pij veliko vode. Voda ti prečisti organizem pa bolj buden in spočit si. Sladkarije tudi črtaj. Kar ni zdravo je slabo.

Predvsem pa se opazuj, pa poskušaj sam ugotovit katera hrana ti je ok in katera manj.
Nismo vsi enaki.

zobnik ::

vodo pijem Kater hrana mi je OK in katera ne...ampak telo rabi določeno hrano pa tud če ti ne paše.
Dobr za belo kruh, sladkor bi razumel, da čim manj, ampak če ti ribe smrdijo al pa meso je problem, ker rabiš kak drug vir vnosa.
Bel kruh, pečem si sam polnozrnatega brez mešanic

Pred tremi leti sem velik več krompirja pojedu, več belga kruha in sladkarij in mletega mesa pa ni blo zdrav.težav kot sedaj ko jem precej bolj zdravo.
Tko da nekaj mi manjka v prehrani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Comandante ::

Tko da nekaj mi manjka v prehrani

Nekateri s casom razvijejo intoleranco na laktozo ali kaj drugega. Morda pa dobis cesa prevec? To lahko testiras, tako da povecas vnos najbolj pogostih alergenov, vsak teden enega, in opazujes ce se po kateri prehrani pocutis ekstra slabo.

zobnik ::

Pogostejši simptomi laktozne intolerance:

kruljenje in napenjanje ter vetrovi, ............nimam
driska,.........nimam
krči v trebuhu in bolečine,.........nimam
slabost,.........nimam
včasih tudi bruhanje..........nimam

cvalsr ::

"""kot d ami ečz dan nekaj zmanjka in kmalu pridem k sebi"""

Tole bi moral bolj temeljito razložiti, razen če želiš šloganje iz kofeta. Zmanjka bencina v mopedu? Skretpapirja, cigaret? Če je skrivnostno "zmanjkanje" resno, pa razložiti zdravniku. Se ti zmanjša krvni pritisk ali pa krvni sladkor ali kaj; postaneš zaspan?

Rias Gremory ::


Tole bi moral bolj temeljito razložiti, razen če želiš šloganje iz kofeta.

Razložil je čisto v redu, samo Slo-tech znalci še niso prišli do te teme, pardon, niso si vzeli časa! >:D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

m0LN4r ::

Meni pomaga, ce pijem vodo. Sicer nisem vajen piti vode. Sem se zelo poslabsal glede prehrane.
Zajtrk: Kava
Malica: Kava
Kosilo: Kava
Vecerja: Vse kar se najde.

Tega ne delat, problem je ko se navadis, pol pa nisi ne zejen, ne lacen do poznih vecernih ur. Pol pa si dehidriran, kot suha sliva.
Aja pa siroljubci, ne jejte D-Vitamin tablet == prevec kalcija se nabere.

zobnik je izjavil:

vodo pijem Kater hrana mi je OK in katera ne...ampak telo rabi določeno hrano pa tud če ti ne paše.
Dobr za belo kruh, sladkor bi razumel, da čim manj, ampak če ti ribe smrdijo al pa meso je problem, ker rabiš kak drug vir vnosa.
Bel kruh, pečem si sam polnozrnatega brez mešanic

Pred tremi leti sem velik več krompirja pojedu, več belga kruha in sladkarij in mletega mesa pa ni blo zdrav.težav kot sedaj ko jem precej bolj zdravo.
Tko da nekaj mi manjka v prehrani

Krompir ni nic slabega, predvsem kuhan.
Poslusaj telo, ce si se prej dobro pocutil, potem nevem zakaj si sel na slabse.

Definiraj precej bolj zdravo. Ocitno ne, ce ti "nekaj manjka" prej pa ti ni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zobnik ::

Ne pijem kave in tud alkohola ne.
Včeraj sem pojedu nekaj konzerv rib, prej pa skoraj 1 leto nič, tud mesa malo razen 2x/teden suho salamo, ampak le te itak en moreš kej dost pojest...še največ juha.....imam občutek, da bi mi lahko nekaj od teh rib manjkal, mogoče omega v ribah ..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

gruntfürmich ::

vsake toliko časa si kupi posodico multivitaminskih tablet (recimo supradine) in naredi takšno kuro.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Rias Gremory ::

Če imaš višek denarja se lahko naročiš tudi na pregled krvi v kakšnem diagnostičnem laboratoriju. En paket, ki ga gledam je 45€ (hemogram, železo in neki testi za ščitnico ter jetra).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

zobnik ::

Imam za mert prtisk in za sladkor.

dexterboy ::

OP, kako je pa stanje okoli POČUTJA? Če si vesel in se giblješ v pravi družbi ti tudi polnomasen odojek na žaru ne bo škodil. Če si pa stalno pod neko "psihozo" kaj in koliko poješ... ti nobeni vitamini pa minerali ne bodo pomagali. Verjamem pa, da sta zadnji dve leti naredili za globalno zdravje 10 korakov nazaj in smo v globoki pizdi kar se tiče "vseobčega stanja duha". Sicer jeseni pride 4-a špika in bo vse tako, kot je bilo pred 2020 :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

zobnik ::

Dobra družba, in počutje, pride za mano ko se mi poslabša.

kuall ::

OP hoče povedat, da čez dan rata zmatran in zaspan in da ga moti in napačno je določil vzrok za to hrano.
vzrok je najverjetneje premalo spanca ali pa nereden.
ljudje imajo nasploh premalo razvito zavest in se ne zavedajo, kako je pravi vzrok težko določit. večinoma se na pamet zapičijo v en vzrok. jaz zadnje čase tako delam, ker imam višje razvito zaveast: ko opazim nek pojav se ne zapičim v prvi možen vzrok za njega, kot to naredi 99% opic. naredim si seznam možnih vzrokov in potem tuham , kateri bi bil pravi. zelo težko je to določiti.

jaz sem opazil eno stvar: ko sem decembra spal več sem imel veliko bolj trde erekcije. :D tak da več spanca pomeni tudi boljše erekcije, ker se tvori testosteron med spanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

feryz ::

Dobra genetika oz. izbor naravne selekcije je vse kar čovek rabi.
Zato nekateri popolnoma normalno živimo samo od nutele, čipsa in štirih ur spanja, drugi pa ne morajo s super živili, ultra preštudirano dieto in celodnevnim spanjem.

zobnik ::

Kaj pa zrak v manjši sobi kjer se spi, to bi lahko bil vzrok? Da se enostavmo rešit z min. odprtim oknom, da kroži zrak.

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Dobra genetika oz. izbor naravne selekcije je vse kar čovek rabi.
Zato nekateri popolnoma normalno živimo samo od nutele, čipsa in štirih ur spanja, drugi pa ne morajo s super živili, ultra preštudirano dieto in celodnevnim spanjem.


Zato ti pa gnijejo zobje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Rias Gremory ::

feryz je izjavil:

Dobra genetika oz. izbor naravne selekcije je vse kar čovek rabi.
Zato nekateri popolnoma normalno živimo samo od nutele, čipsa in štirih ur spanja, drugi pa ne morajo s super živili, ultra preštudirano dieto in celodnevnim spanjem.

You heard it here first!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kuall ::

zobnik je izjavil:

Kaj pa zrak v manjši sobi kjer se spi, to bi lahko bil vzrok? Da se enostavmo rešit z min. odprtim oknom, da kroži zrak.

jaz imam navado, da pred spanjem na stežaj odprem okno za 5 minut, ker mi je mau mim dihat prežvečen zrak celo noč.

Comandante ::

kuall je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kaj pa zrak v manjši sobi kjer se spi, to bi lahko bil vzrok? Da se enostavmo rešit z min. odprtim oknom, da kroži zrak.

jaz imam navado, da pred spanjem na stežaj odprem okno za 5 minut, ker mi je mau mim dihat prežvečen zrak celo noč.

Jaz tudi, kadar imam to neverjetno sreco, da sosedje ne kurijo smeti.

J.McLane ::

m0LN4r je izjavil:

Meni pomaga, ce pijem vodo. Sicer nisem vajen piti vode. Sem se zelo poslabsal glede prehrane.
Zajtrk: Kava
Malica: Kava
Kosilo: Kava
Vecerja: Vse kar se najde.

Tega ne delat, problem je ko se navadis, pol pa nisi ne zejen, ne lacen do poznih vecernih ur. Pol pa si dehidriran, kot suha sliva.
Aja pa siroljubci, ne jejte D-Vitamin tablet == prevec kalcija se nabere.

zobnik je izjavil:

vodo pijem Kater hrana mi je OK in katera ne...ampak telo rabi določeno hrano pa tud če ti ne paše.
Dobr za belo kruh, sladkor bi razumel, da čim manj, ampak če ti ribe smrdijo al pa meso je problem, ker rabiš kak drug vir vnosa.
Bel kruh, pečem si sam polnozrnatega brez mešanic

Pred tremi leti sem velik več krompirja pojedu, več belga kruha in sladkarij in mletega mesa pa ni blo zdrav.težav kot sedaj ko jem precej bolj zdravo.
Tko da nekaj mi manjka v prehrani

Krompir ni nic slabega, predvsem kuhan.
Poslusaj telo, ce si se prej dobro pocutil, potem nevem zakaj si sel na slabse.

Definiraj precej bolj zdravo. Ocitno ne, ce ti "nekaj manjka" prej pa ti ni.


V bistvu delaš intermitentno postenje, za kar bi veliko ljudi reklo, da je zdravo.

Jaz sem si zadal, da med tednom jem samo malico in kosilo/večerjo doma, to je znotraj 7 ur jem in skušam dobiti notri vse kalorije enako kot prej, ostalih 17 ur sem brez hrane. Jem vse, edino meso sem zmanjšal na nekje 2 obroka na teden, ribe vsaj 2x tedensko. Ostalo bi lahko opisal kot mediteranska dieta, čim več polnozrnatih stvari, da dobiš prehranske vlaknine.

Stalno nekaj snackat in basat v usta, tudi če je zdravo definitivno ni dobro. Hrana človeka mora osrečit, če ves čas nekaj žreš ne moreš biti kar ves čas srečen, človek pri vsaki stvari mora imeti vzpone in padce, če je vse konstantno na visokem nivoju, potem to ni več visok nivo.

Nekaj zanimivh linkov od hrane, treba je vzeti z rezervo, je pa sigurno nekaj resnice v tem:
od 15:00 dalje par minut:




Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

J.McLane ::

Še ena stvar, mislim da vsi tule na tem forumu prekomerno sedimo, ker imamo pač tako delo. Sedenje na dolgi rok res ubija, to je treba kompenzirat z rekreacijo, vsak dan vsaj za pol ure ven v hrib in vsaj 2x-3x na teden kaj bolj intenzivnega.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

zobnik ::

Po zadnjem obroku imam cukr 7.7 in še nekaj pohanega sm jedu in polnozrnat kruh.

mr_chai ::

Comandante je izjavil:

kuall je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kaj pa zrak v manjši sobi kjer se spi, to bi lahko bil vzrok? Da se enostavmo rešit z min. odprtim oknom, da kroži zrak.

jaz imam navado, da pred spanjem na stežaj odprem okno za 5 minut, ker mi je mau mim dihat prežvečen zrak celo noč.

Jaz tudi, kadar imam to neverjetno sreco, da sosedje ne kurijo smeti.


imej več sreče in ne živi v romskem naselju

odkar sem odkril pizza role, nisem nikoli več naročil pizze.

jst jem samo OH

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

cortez ::

Cinka ti manjka.

mr_chai ::

pa selena

zobnik ::

če bi hotel jest zravo bi 400 evrov mesec zapravil, sej doma je nekaj, sam količinsko bi moral dokupit še zmeraj za kakih 200 evrov+domače

mr_chai ::

zobnik je izjavil:

če bi hotel jest zravo bi 400 evrov mesec zapravil, sej doma je nekaj, sam količinsko bi moral dokupit še zmeraj za kakih 200 evrov+domače


to je mit. Saj v bistvu ne rabiš tako veliko jest. Eno zelenjavno juho si sam skuhaš, kakšen ričet nardiš pa solata pa si zmagu. Kaj pa še rabiš ?

zobnik ::

Poglej za keto dieto, lchf al kak že, kakšne cene so hrane.
Nič kruha, nič sladkorja, sam meso, zdrave maščobe, zelenjava.

kuall ::

zdravo jesti se da zastonj. saj imaš kmetijo, pridelaj si sam. nabijaj repo, peso, zelje, solato, fižol itd. pa še kakšnega bika lahko porediš z mrvo.

Evolve ::

probaj drek v naravni obliki
najbrž ti manjka še to :))

m0LN4r ::

zobnik je izjavil:

če bi hotel jest zravo bi 400 evrov mesec zapravil, sej doma je nekaj, sam količinsko bi moral dokupit še zmeraj za kakih 200 evrov+domače

Ma dej, v dobrovniku je najstarejsa obcanka ze preko 100 let, kadila cigarete, vdihovala izpuh avtov, tankov, granat, brez katalizatorjev, delala v tovarni in jedla domaco mastno neraznoliko hrano, polento, krompir, dödöle.
Ti bi pa kupoval navidezni superfood, da bos zivel "mogoce" enako dolgo kot ta babica.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zobnik ::

Domača hrana pa naj bo to krompir, žita in meso OK, sam ko ljudje začnejo še poleg tega kupovat pocen hrano, potem pa imaš to kar imaš.

m0LN4r ::

Bolje poceni raznoliko, kot drago in neraznoliko al?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

zobnik je izjavil:

če bi hotel jest zravo bi 400 evrov mesec zapravil, sej doma je nekaj, sam količinsko bi moral dokupit še zmeraj za kakih 200 evrov+domače


Kaj pa sploh jes?

Zdrava hrana po mojem občutku ni draga.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuall ::

m0LN4r je izjavil:

zobnik je izjavil:

če bi hotel jest zravo bi 400 evrov mesec zapravil, sej doma je nekaj, sam količinsko bi moral dokupit še zmeraj za kakih 200 evrov+domače

Ma dej, v dobrovniku je najstarejsa obcanka ze preko 100 let, kadila cigarete, vdihovala izpuh avtov, tankov, granat, brez katalizatorjev, delala v tovarni in jedla domaco mastno neraznoliko hrano, polento, krompir, dödöle.
Ti bi pa kupoval navidezni superfood, da bos zivel "mogoce" enako dolgo kot ta babica.

ti pa ne razumeš preveč dobro pojma statistike.

zobnik je izjavil:

Domača hrana pa naj bo to krompir, žita in meso OK, sam ko ljudje začnejo še poleg tega kupovat pocen hrano, potem pa imaš to kar imaš.

ti vedno tvoriš malo čudne stavke. kaj hočeš povedat? da se ne moreš upret temu, da en bi kupoval coca cole in sladoleda? ja je pač dobrega okusa, kle nimaš kaj, moraš narediti pravo razmerje med uživancijo in zdravjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

m0LN4r ::

ti pa ne razumeš preveč dobro pojma statistike.
sploh nisem govoril o statistiki, ampak o Rozaliji Bogdan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

OrkAA ::

Za vsako Rozalijo imas na tisoce Francev in Janezev, ki zaradi slabega zivljenja krepnejo pri 50ih.

zobnik ::

Zdej par dni se dobr počutim, nimamm pojma zakaj me ene parkrat na mesec doleti kot kakšna delna epilepsija, ko zavest obdržim a se mi vse ostalo precej poslabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa cvrtju (deep fried)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8317675 (995) bambam20
»

Polnozrnat kruh, pire krompir, navadni riž

Oddelek: Loža
342859 (2010) zobnik
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436691 (31136) johan05
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752471 (46088) Massacra
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615389 (13613) goldenratio

Več podobnih tem