» »

Netto kalkulator za izračun plače

Netto kalkulator za izračun plače

GretaA ::

Moje ime je Great iz Nemčije. V okviru svoje univerzitetne naloge opravljam raziskavo o tem, koliko delavec prinese domov od svoje bruto plače v EU. Iščem spletni kalkulator bruto neto plače, podoben temu za Nemčijo. Če ga ni, bi bil hvaležen, če bi mi lahko kdo neposredno povedal, kolikšna bi bila neto plača samske osebe brez otrok za naslednje mesečne bruto plače:
€ 500.0, €1,500.00, € 3,000.00,€ 5,000.00

Za prevod tega poročila sem uporabil deepl, upam, da je vse, kar sem napisal zgoraj, razumljivo.

Greta
  • predlagal izbris: Ganon ()

bauci ::

500€ - 253€
1.500€ - 1.011€
3.000€ - 1.876€
5.000€ - 2922€

MadMicka ::

500€ - 373€
1.500€ - 1.011€
3.000€ - 1.876€
5.000€ - 2922€

nightrage ::

GretaA ::

bauci je izjavil:

500€ - 253€
1.500€ - 1.011€
3.000€ - 1.876€
5.000€ - 2922€

€500.00=>€253.00 50.6% Zdi se, da je to napačno
€1,500.00=>€1,011.00 67.4%

bauci ::

Tako izračuna na data.si.

GretaA ::

Hvala za hitro pomoč

</head> ::

500€ plača je rahlo nelogična v SLoveniji, kjer je minimalna plača 1.074,43 €.
Drugače relevanten je recimo kalkulator: https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...
Ali https://www.src.si/opla/

ViperR ::

Ko sem jaz delal izračune je tam do 2500e bruto 70% neto, potem pa malo manj, ker imaš večjo osnovo za dohodnino.

MasterTade ::

ja manj kot minimalno ne more bit neto plača
Mors omnia aequat

Bolt ::

MasterTade je izjavil:

ja manj kot minimalno ne more bit neto plača

Seveda je lahko.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

buttcrack ::

doplačilo do polnega minimalca sponzorira država

MadMicka ::

buttcrack, država predpiše minimalno plačo, ali pa, da boš lažje razumel, minimalne stroške za prevoz, recimo 18 centov na kilometer in podjetje mora to delavcu plačati. Država nič tu ne sponzorira. Plača ne more biti nižja od minimalne za polni delovni čas, nadomestilo plače, recimo bolniška, je pa lahko.

gwtlwesncw ::

MadMicka je izjavil:

buttcrack, država predpiše minimalno plačo, ali pa, da boš lažje razumel, minimalne stroške za prevoz, recimo 18 centov na kilometer in podjetje mora to delavcu plačati. Država nič tu ne sponzorira. Plača ne more biti nižja od minimalne za polni delovni čas, nadomestilo plače, recimo bolniška, je pa lahko.

Ne vem sicer, kako je res na stvari sedaj ali je bilo, meni je en šef ene firme razlagal, da država doplača do minimalne plače, če podjetje ne more. Prosim, ne odpreti kakšne forumske/pravniške/računovodske ofenzive proti meni, ker mi stvar res niso poznane, samo prenašam, kar mi je bilo mimogrede omenjeno.

Mato989 ::

buttcrack je izjavil:

doplačilo do polnega minimalca sponzorira država


Daj ne bluzi, to ne drži!

MadMicka je izjavil:

buttcrack, država predpiše minimalno plačo, ali pa, da boš lažje razumel, minimalne stroške za prevoz, recimo 18 centov na kilometer in podjetje mora to delavcu plačati. Država nič tu ne sponzorira. Plača ne more biti nižja od minimalne za polni delovni čas, nadomestilo plače, recimo bolniška, je pa lahko.


No MadMicka, tako si dlakocepski potem pa mimo vsekaš... v SLO ni minimalne plače... ampak je minimalni OD za polni delovni čas... če bi imeli minimalno plačo potem ne bi mogli v tarifne razrede napisat manj kot minimalne plače.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

pwn3rrr ::

Razlike do minimalne plače NE krije država, razen teoretično le v primeru, če je država tvoj delodajalec. Razliko mora pokriti podjetje, kjer si zaposlen. Seveda govorimo o zaposlitvi za polni delovni čas.

Osnovna plača je lahko precej nižja od minimalne, k tej osnovni plači se potem prištejejo še vsi zakonski dodatki in če je vsota še vedno pod minimalno plačo, se mu obračuna še dodatek do minimalne plače. Vse to krije podjetje oz. organizacija, kjer si zaposlen.

kr?en ::

GretaA je izjavil:

Moje ime je Great iz Nemčije. V okviru svoje univerzitetne naloge opravljam raziskavo o tem, koliko delavec prinese domov od svoje bruto plače v EU. Iščem spletni kalkulator bruto neto plače, podoben temu za Nemčijo. Če ga ni, bi bil hvaležen, če bi mi lahko kdo neposredno povedal, kolikšna bi bila neto plača samske osebe brez otrok za naslednje mesečne bruto plače:
€ 500.0, €1,500.00, € 3,000.00,€ 5,000.00

Za prevod tega poročila sem uporabil deepl, upam, da je vse, kar sem napisal zgoraj, razumljivo.

Greta

https://data.si/izracun-place/

kuvanasarma ::

buttcrack je izjavil:

doplačilo do polnega minimalca sponzorira država



kje pobirate take nebuloze?

MadMicka ::

Mato989, kako to misliš, da v Sloveniji ni minimalne plače? Daj se ti že enkrat vzemi v roke, in predno kaj napišeš, preberi kak zakon, predpis, vsi objavljeni na www.pisrs.si

"Ta zakon določa pravico do minimalne plače.." http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

Tisto, kar te bega, da so tarifni razredi nižji od minimalne plače, to državo nič ne briga, to je stvar delodajalcev in sindikatov. Tudi plača v pogodbi o zaposlitvi je lahko nižja, pa kaj potem, velja tisto, kar je za delavca bolj ugodno.

Phantomeye ::

Moja mama, ki dela v mercatorju polni delovni čas, od mercatorja ne dobi polne minimalne plače. Kdo povrne razliko je sicer irelevantno.

MrStein ::

MasterTade je izjavil:

ja manj kot minimalno ne more bit neto plača

Seveda je lahko. Recimo če ni polni delovni čas. Ali kaka druga ureditev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

Phantomeye je izjavil:

Moja mama, ki dela v mercatorju polni delovni čas, od mercatorja ne dobi polne minimalne plače. Kdo povrne razliko je sicer irelevantno.

se posipam s pepelom... očitno sem živel v zmoti, da manjko do minimalca krije država...

dejstvo pa je, da obstajajo osnovne plače nižje od minimalca, ki jih je potrebno doplačat. Kdo to dejasnko doplača pa ja, država očitno ne, konec koncev pa je za prejemnika to dokaj irelevantno.

Mato989 ::

Nekoč je bilo tako, da je bila edina razlika med tem da si imel minimalca in manj kot minimalca in doplačilo v tem da so ti dodatke in bolniško itd, računali od OSNOVE ki je nižja, ampak pol je to sprememba zakona uredila ne vem kdaj enkrat 201X leta... in od takrat je dejansko edina razlika samo v tem da napreduješ tarifne in plačne razrede pa si še skoz na istem samo deleži se razlikujejo kar je sleparija.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

jao, osnove vam niso jasne.

tvoja plača po lanski pogodbi je lahko letos pod minimalno plačo. Ker se MP spreminja, pogodbe pa lih ne vsako leto.

In je to rešeno tako, da delodajalec doplača razliko med pogodbeno in MP.

Država pokrije, haha, jao kaj vse ne prebereš.

in vsi prispevki in vsa solata se plača na MP, tisto v pogodbi nima nobene veze več.

Zgodovina sprememb…

gansta ::

A se ni sedaj spremenila davčna lestvica in bodo nekatere neto plače višje, ne vem pa če je že kdo pripravil kalkulator za omenjeno, kot je npr. ta: https://data.si/izracun-place/

MasterTade ::

MrStein je izjavil:

MasterTade je izjavil:

ja manj kot minimalno ne more bit neto plača

Seveda je lahko. Recimo če ni polni delovni čas. Ali kaka druga ureditev.


Če ni polni delovni čas je v raziskavi to treba potem ločiti ker nižjo osnovo od minimalne imajo tudi zaposleni za polni delovni čas ampak neto izplačilo pa dosega vsaj minimalno plačo
Mors omnia aequat

MrStein ::

GretaA je izjavil:

Moje ime je Great iz Nemčije. V okviru svoje univerzitetne naloge opravljam raziskavo o tem, koliko delavec prinese domov od svoje bruto plače v EU. Iščem spletni kalkulator bruto neto plače, podoben temu za Nemčijo. Če ga ni, bi bil hvaležen, če bi mi lahko kdo neposredno povedal, kolikšna bi bila neto plača samske osebe brez otrok za naslednje mesečne bruto plače:
€ 500.0, €1,500.00, € 3,000.00,€ 5,000.00

Za prevod tega poročila sem uporabil deepl, upam, da je vse, kar sem napisal zgoraj, razumljivo.

Greta

Ne pozabi na razliko med bruto in bruto-bruto.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GregiB ::

pwn3rrr je izjavil:

Osnovna plača je lahko precej nižja od minimalne, k tej osnovni plači se potem prištejejo še vsi zakonski dodatki in če je vsota še vedno pod minimalno plačo, se mu obračuna še dodatek do minimalne plače. Vse to krije podjetje oz. organizacija, kjer si zaposlen.


Tole ne drži... Namreč, zaposlenec, ki ima osnovno plačo nižjo od minimalne, je najprej upravičen do dodatka do minimalne plače, vsi zakonski in pogodbeni dodatki (izmensko delo, delo v težjih razmerah, vikend, prazniki ipd. in seveda nadure) so računani izven minimalne plače. Drži pa, da je osnova za te dodatke (lahko in ponavadi) osnovna plača, ki jo zaposlenec zasluži pred dodatkom do minimalne plače.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Osnovna plača je lahko precej nižja od minimalne, k tej osnovni plači se potem prištejejo še vsi zakonski dodatki in če je vsota še vedno pod minimalno plačo, se mu obračuna še dodatek do minimalne plače. Vse to krije podjetje oz. organizacija, kjer si zaposlen.


Tole ne drži... Namreč, zaposlenec, ki ima osnovno plačo nižjo od minimalne, je najprej upravičen do dodatka do minimalne plače, vsi zakonski in pogodbeni dodatki (izmensko delo, delo v težjih razmerah, vikend, prazniki ipd. in seveda nadure) so računani izven minimalne plače. Drži pa, da je osnova za te dodatke (lahko in ponavadi) osnovna plača, ki jo zaposlenec zasluži pred dodatkom do minimalne plače.


Tako je... to kar je prvi citat je veljalo do nekje 201X leta... pol so pa spremenili.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

GregiB je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Osnovna plača je lahko precej nižja od minimalne, k tej osnovni plači se potem prištejejo še vsi zakonski dodatki in če je vsota še vedno pod minimalno plačo, se mu obračuna še dodatek do minimalne plače. Vse to krije podjetje oz. organizacija, kjer si zaposlen.


Tole ne drži... Namreč, zaposlenec, ki ima osnovno plačo nižjo od minimalne, je najprej upravičen do dodatka do minimalne plače, vsi zakonski in pogodbeni dodatki (izmensko delo, delo v težjih razmerah, vikend, prazniki ipd. in seveda nadure) so računani izven minimalne plače. Drži pa, da je osnova za te dodatke (lahko in ponavadi) osnovna plača, ki jo zaposlenec zasluži pred dodatkom do minimalne plače.


Tako je... to kar je prvi citat je veljalo do nekje 201X leta... pol so pa spremenili.


do 31.12.2019....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

lepmakaron ::

S tem, da gredo v javnem sektorju tistim pod minimalcem vse nadure, prazniki ipd. v razliko do minimalne plače. Se pravi, če je plača osnova 650 neto, do minimalca poračunajo z večjim obsegom dela, popoldanskimi, nočnimi in vikend izmenami. Pa mi ni čisto jasno, če 90% teh ljudi to sploh razume sicer bi kakšno mesto zagorelo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun bruto plače ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812892 (9837) Ales
»

Nižja osnovna plača od minimalne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5014305 (11821) St235
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8120136 (17752) McHusch
»

Pogodba za delo pod minimalno plačo

Oddelek: Problemi človeštva
227024 (4454) fosil

Več podobnih tem