» »

Bitcoin je polovico pod vrhom

Bitcoin je polovico pod vrhom

Slo-Tech - Najslabšem tednu ameriških borznih indeksov po začetku epidemije se je pridružila tudi razprodaja kriptovalut. Bitcoin, ki je novembra dosegel absolutni rekord pri 68.000 dolarjih, je danes skoraj pol niže. V zadnjem tednu je izgubil dobrih 16 odstotkov, ether pa skoraj 30 odstotkov. Od začetka leta je bitcoin izgubil 23 odstotkov, ether pa 35 odstotkov. Manj znane kriptovalute so padle še bolj. V zadnjih dveh mesecih, od kar je trg kriptovalut v medvedjem trendu, je izpuhtelo 1400 milijard dolarjev. Še novembra je bila tržna kapitalizacija vseh kriptovalut okrog 3000 milijard dolarjev.

Investitorje na ameriškem trgu skrbijo predvsem signali, da bi lahko ameriška centralna bank Federal Reserve že marca povišala obrestno mero. Zaradi tleče inflacije, ki je lani v ZDA znašala 7 odstotkov, Federal Reserve razmišlja o ukrepih za njeno zajezitev, ki pa negativno vplivajo na borzne trge. Hkrati bodo v prihodnjih tednih ali mesecih omejili monetarne vzpodbude, ki so jih bili uvedli kot popandemične ukrepe. Odkupi obveznic se bodo po načrtih končali marca. To je povzročilo tudi padce na borznem parketu, zlasti tehnoloških delnic, ki so bile pred tem pridobile največ.

Kriptovalute, ki so bile sprva predstavljene kot alternativni in neodvisni plačilni sistem, kasneje pa so se preobrazile v naložbe in izrodile v špekulativne namene, so se izkazale kot korelirane z gibanjem ostalih naložbenih razredov. V dneh, ko padajo tečaji delnic, so se tudi kriptovalute pošteno sesedle. To je številne analitike presenetilo, saj bi morale biti kriptovalute zaradi omejene emisije ščit pred inflacijo, ki trenutno razsaja. Izkušenejši trgovci so velike premike kriptovalut videli že večkrat, a po vsakem bumu je v kriptovalutah tudi precej novincev, ki jih tovrstni nihljaji prestrašijo.


80 komentarjev

«
1
2

mAXTER ::

Nekaj vec kot 3 bilijone je bila najvisja zgodovinska vrednost kripto trga... tudi v eri zastonj denarja in spekulacij je dejansko to drobiz proti ostalim prenapihnjenim trgom. Na dolgi rok se bo trg povecal se vsaj za 2x tudi ce ga sedaj medvedi oberejo na 1 bilijon. Spomnimo se dot com mehurcka v letu 2000 in takratnega klicanja h koncu intetneta kot minljive tehnologije za frike.. ce si takrat hodlal delnice perspektivnih firm ala Amazon ipd in nisi prodajal si imel v naslednjih 20 letih gromozanski povratek vlozka. Adopcija kripta se sele zacenja in dokler bo sistem deloval se ni za bati prihodnosti. Druga pesem je kolaps sistema in dolgoletni reset ampak takrat vam bo par tisocakov v kriptu zadnja briga;)

donvitoc ::

Samo Amazon podpirajo vladne inštitucije, bitkojna pa ne.

Bruse/LJ_Lee ::

Spomnimo se dot com mehurcka v letu 2000 in takratnega klicanja h koncu intetneta kot minljive tehnologije za frike..
Ja, se spomnem, ko so takrat govorili, kako bodo na internetu trgovine, pa kako bodo ljudje kupovali na internetu. pa da bodo nekatri celo imeli sluzbe pa dobili placan za delo prek intenreta, haha, kar nekaj so sanjali in....dosegli.

Bruse/LJ_Lee ::

donvitoc je izjavil:

Samo Amazon podpirajo vladne inštitucije, bitkojna pa ne.

Ali tesla podpira bitcoin? Ce da, kdo podpira Teslo? Vedno sem sumil, da je bil na zacetku bitcoin kontrolirana opozicija, morda tako kot je verjetno po mnenju mnogih tudi wikileaks. Nekateri so raziskovali ozadje bitcoina na steemit blockchain platformi, ki se jo ne da cenzurirat in prisli do zanimivih zakljuckov. Raziskovali so tudi en primer, ki sicer nima povezavo z bitcoini, wikileaks, kako je asange bil kot otrok del cudnega kulta v avstraliji, kjer so vsi otroci imeli blond lase, Na wikipediji pise, kdo naj bi vodil kult iz ozadja in s kaksnimi metodami. Na podlagi tega so potem mnogi prisli do mnenj, da je wikileaks verjetno kontrolirana opozicija. Tisto kar slisimo iz medijev o asangu pa ne moremo vedeti, kdo upravlja s tistimi mediji iz ozadja in je to vprasljivo, ce je res.

dice7 ::

Tesla je podpiral bitcoine en teden, toliko, da je nategun elon umetno dvignil ceno in si izplačal zaslužke, nato pa to opcijo plačevanja onemogočil.
Lahko pa s kripto plačaš v tušu

WhiteAngel ::

Bruse/LJ_Lee je izjavil:

Vedno sem sumil, da je bil na zacetku bitcoin kontrolirana opozicija, morda tako kot je verjetno po mnenju mnogih tudi wikileaks. Nekateri so raziskovali ozadje bitcoina na steemit blockchain platformi, ki se jo ne da cenzurirat in prisli do zanimivih zakljuckov.


Kva pa ti kadiš? Za začetek - koda bitcoina je odprta. Tu se teorije zarote končajo.

Ben Dover ::

Bruse/LJ_Lee je izjavil:

Spomnimo se dot com mehurcka v letu 2000 in takratnega klicanja h koncu intetneta kot minljive tehnologije za frike..
Ja, se spomnem, ko so takrat govorili, kako bodo na internetu trgovine, pa kako bodo ljudje kupovali na internetu. pa da bodo nekatri celo imeli sluzbe pa dobili placan za delo prek intenreta, haha, kar nekaj so sanjali in....dosegli.


hr_natakar

poweroff ::

Vplivni upravljavec hedge skladov Jeremy Grantham je pesimist in pričakuje, da bo indeks S & P 500 izgubil nadaljnjih 45 odstotkov in pristal pri približno 2500 točkah (trenutno je pri 4398 točkah). Delniški trgi po njegovem mnenju predstavljajo enega od štirih supermehurčkov zadnjih sto let, preostale tri lahko najdemo na nepremičninskem, obvezniškem in surovinskem trgu. Razmere primerja z japonsko zgodbo v 80. letih, ko so bile delnice in nepremičnine dramatično precenjene (Japonska pa se tako rekoč še do danes ni opomogla). "Da imamo toliko mehurčkov skupaj, se dogaja prvič v zgodovini, in to je zelo nevarno," je Grantham posvaril na spletni strani družbe GMT (Grantham, Mayo, & van Otterloo), pri kateri je glavni investicijski strateg. Ker se je s podobnimi svarili oglasil že na vrhuncu norije pikakom podjetij leta 2000 in finančne krize 2008, ga mnogi jemljejo zelo resno.

V članku si preberete lahko tudi o padcu bitcoina:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

Mogoče se nam pa obeta... še zanimiva prihodnost.
sudo poweroff

styrian ::

s&P je na dolgi rok veliko bolj varen kot vsak crypto.

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

styrian ::

Jaz sem vsakemu prejšnje leto govoril naj ne investira v ta šit, pa so govorili da sem neumen. Bitcoin ni investicija, ampak religija za idiote. Zdaj se pa jočejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

49106 ::

styrian je izjavil:

Jaz sem vsakemu prejšnje leto govoril naj ne investira v ta šit, pa so govorili da sem neumen. Bitcoin ni investicija, ampak religija za idiote. Zdaj se pa jočejo.


Nisi prvi:

l0g1t3ch ::

styrian je izjavil:

Jaz sem vsakemu prejšnje leto govoril naj ne investira v ta šit, pa so govorili da sem neumen. Bitcoin ni investicija, ampak religija za idiote. Zdaj se pa jočejo.


Dobr da te nism poslušal, ker sm naredil x5, pa sploh nisem dober.

Če bi bil dober bi naredil x500.

IL_DIAVOLO ::

styrian je izjavil:

Jaz sem vsakemu prejšnje leto govoril naj ne investira v ta šit, pa so govorili da sem neumen. Bitcoin ni investicija, ampak religija za idiote. Zdaj se pa jočejo.


Jočejo se samo opazovalci, ki ne vejo kaj se pravzaprav dogaja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

l0g1t3ch ::

Jaz poceni dokupujem. Mogoče tudi prezgodaj ampak jebi ga.

Seveda z denarjem, ki ga lahko pogrešešam.

kuall ::

Že od daleč je opaziti vzorec že par let, pa čeprav spremljam bitcoine zelo površno, da cena naraste pred novim letom in pade po novem letu. Če bi se mi dalo bi nakupil po novem letu in prodal nobvembra in bi vsako leto imel zaslužek ene 10k, škoda, da se mi ne da.

kow ::

dice7 je izjavil:

Tesla je podpiral bitcoine en teden, toliko, da je nategun elon umetno dvignil ceno in si izplačal zaslužke, nato pa to opcijo plačevanja onemogočil.
Lahko pa s kripto plačaš v tušu


Tesla ima v bilanci stanja 43.2k btc. Tako, da... nabijas.

tilen03 ::

kuall je izjavil:

Že od daleč je opaziti vzorec že par let, pa čeprav spremljam bitcoine zelo površno, da cena naraste pred novim letom in pade po novem letu. Če bi se mi dalo bi nakupil po novem letu in prodal nobvembra in bi vsako leto imel zaslužek ene 10k, škoda, da se mi ne da.

Delati profit z Bitcoinom je precej dolgočasno.

IL_DIAVOLO ::

Salvador je btw dokupil 410 btc-jev.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

styrian ::

Bitcoin je vreden točno 0€.

Eni so to takoj skapirali, pri drugih bo pač trajalo 20 let.

kuall ::

kaj pa pravite na takle način delanja dobička: spišeš si program, ki ti pokaže, v katerem letnem času je cena nečesa (zlata, bitcoina, chf, eur) povprečno najbolj visoka in v katerem najbolj nizka. pa vzameš povprečje zadnjih 7 let recimo. nakupiš za jurja v najnižjem mesecu in počakaš na najvišji mesec in takrat prodaš in narediš profit.

zgodovinsko dejstvo je, da se da s tem nihanjem valut in podobnega dobro zaslužit. že naši starši so služili z inflacijo npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

A110 ::

kuall je izjavil:

kaj pa pravite na takle način delanja dobička: spišeš si program, ki ti pokaže, v katerem letnem času je cena nečesa (zlata, bitcoina, chf, eur) povprečno najbolj visoka in v katerem najbolj nizka. pa vzameš povprečje zadnjih 7 let recimo. nakupiš za jurja v najnižjem mesecu in počakaš na najvišji mesec in takrat prodaš in narediš profit.

zgodovinsko dejstvo je, da se da s tem nihanjem valut in podobnega dobro zaslužit. že naši starši so služili z inflacijo npr.


Še dobro da time series vedno tako delujejo :))

Bruse/LJ_Lee ::

WhiteAngel je izjavil:

Bruse/LJ_Lee je izjavil:

Vedno sem sumil, da je bil na zacetku bitcoin kontrolirana opozicija, morda tako kot je verjetno po mnenju mnogih tudi wikileaks. Nekateri so raziskovali ozadje bitcoina na steemit blockchain platformi, ki se jo ne da cenzurirat in prisli do zanimivih zakljuckov.


Kva pa ti kadiš? Za začetek - koda bitcoina je odprta. Tu se teorije zarote končajo.

a ves na podlagi cesa je zgrajen bitcoin in kdo je izumil tisto? Ce ne ves, si lahko preberes na wikipediji.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

kuall je izjavil:

kaj pa pravite na takle način delanja dobička: spišeš si program, ki ti pokaže, v katerem letnem času je cena nečesa (zlata, bitcoina, chf, eur) povprečno najbolj visoka in v katerem najbolj nizka. pa vzameš povprečje zadnjih 7 let recimo. nakupiš za jurja v najnižjem mesecu in počakaš na najvišji mesec in takrat prodaš in narediš profit.

zgodovinsko dejstvo je, da se da s tem nihanjem valut in podobnega dobro zaslužit. že naši starši so služili z inflacijo npr.


Programerji kot so ti, spisejo trading bot in ne glumijo kak se jim ne da.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Furbo ::

Bruse/LJ_Lee je izjavil:

Spomnimo se dot com mehurcka v letu 2000 in takratnega klicanja h koncu intetneta kot minljive tehnologije za frike..
Ja, se spomnem, ko so takrat govorili, kako bodo na internetu trgovine, pa kako bodo ljudje kupovali na internetu. pa da bodo nekatri celo imeli sluzbe pa dobili placan za delo prek intenreta, haha, kar nekaj so sanjali in....dosegli.

Mhm, isto so govorili za Amway. Trenutni kripto pusherji me zelo spominjajo na tiste nategune. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mato989 ::

styrian je izjavil:

Jaz sem vsakemu prejšnje leto govoril naj ne investira v ta šit, pa so govorili da sem neumen. Bitcoin ni investicija, ampak religija za idiote. Zdaj se pa jočejo.



2017 so mi enako govorili, da naj ne investiram nič da je bolje imet na banki... če bi jih poslušal bi bil danes v minusu napram temu kjer sem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

Če pade pod 28k bi pomenilo popolno kapitualcijo!

49106 ::

Zakaj že?

WallSreet ::



Bought a lil' Polkadot, bought a lil' VeChain
Bought a lil' SafeMoon, houses got safe room, party out in Cancún
F*ckin' with the Coinbase Pro, got Zcash
F*ckin' with the Robinhood out, got a free bag
And I'm on the blockchain, burnin' on blockchain, damn, this shit some octane
Chillin' at the Hawks game, then I hit the trap spot just to get some bags off
20K in a lil' denim, mad love
Altcoins in the red, I'ma get 'em half off

Bought a lil' Polkadot, bought a lil' VeChain
Party out in Cancún, fuckin' with the Coinbase
Burnin' on blockchain, damn, this shit some octane
Party out in Cancún, fuckin' with the Coinbase

Ben Dover ::

Jahto sem prodal, žal.

dexterboy ::

Eni komentarji so pa zmagoviti. Ko človek RES pomisli na FB doktorje znanosti 8-)
Če ima kdo na prodaj kakšen kovanec BTC po tržni ceni 1000 EUR, naj mi prosim sporoči na PM.
@mAXTER; zadel si glavico na žebljico, kapo dol.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Tudi ko bo po en cent, bo za en cent precenjen.

ginekk ::

mAXTER je izjavil:

. Spomnimo se dot com mehurcka v letu 2000 in takratnega klicanja h koncu intetneta kot minljive tehnologije za frike.. ce si takrat hodlal delnice perspektivnih firm ala Amazon ipd in nisi prodajal si imel v naslednjih 20 letih gromozanski povratek vlozka.


Da, za nazaj je lahko bit pameten. Spomnimo se tudi, da je bila .com poplava firm, za katerimi ni ostalo nobenih sledi, samo ogromne luknje. A znaš napovedat kaj je današnji Amazon?

kuall je izjavil:

kaj pa pravite na takle način delanja dobička: spišeš si program, ki ti pokaže, v katerem letnem času je cena nečesa (zlata, bitcoina, chf, eur) povprečno najbolj visoka in v katerem najbolj nizka. pa vzameš povprečje zadnjih 7 let recimo. nakupiš za jurja v najnižjem mesecu in počakaš na najvišji mesec in takrat prodaš in narediš profit.

zgodovinsko dejstvo je, da se da s tem nihanjem valut in podobnega dobro zaslužit. že naši starši so služili z inflacijo npr.


Briljantno ej res.
Kot da že ne obstaja cel kup AI robotov. Danes so že na trgu za retail traderje, kiti so pa desetletje pred tem in imajo cele oddelke za AI. In ti bi "spisal program"....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

TheBlueOne ::

@ginekk, takih se ne krega, takim se kaj proda. Super investitorji v kaksne projekte, ce so kaj dedovali. Takega ne spomnes, da je bilo loterijsko ampak mu poves, da imas trgovino v katero lahko investira. Tadrugemu pa poves kako je brilianten in da si pripravljen njegov umotvor integrirati v svoj AI. Morda bo potem imel z veseljem kapital pri tebi. :)

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

TheBlueOne je izjavil:

@ginekk, takih se ne krega, takim se kaj proda. Super investitorji v kaksne projekte, ce so kaj dedovali. Takega ne spomnes, da je bilo loterijsko ampak mu poves, da imas trgovino v katero lahko investira. Tadrugemu pa poves kako je brilianten in da si pripravljen njegov umotvor integrirati v svoj AI. Morda bo potem imel z veseljem kapital pri tebi. :)


Se strinjam, maš prav. :)

poweroff ::

kuall je izjavil:

in bi vsako leto imel zaslužek ene 10k, škoda, da se mi ne da.

Basen o lisici in kislem grozdju. :))

kuall je izjavil:

kaj pa pravite na takle način delanja dobička: spišeš si program, ki ti pokaže, v katerem letnem času je cena nečesa (zlata, bitcoina, chf, eur) povprečno najbolj visoka in v katerem najbolj nizka. pa vzameš povprečje zadnjih 7 let recimo. nakupiš za jurja v najnižjem mesecu in počakaš na najvišji mesec in takrat prodaš in narediš profit.

zgodovinsko dejstvo je, da se da s tem nihanjem valut in podobnega dobro zaslužit. že naši starši so služili z inflacijo npr.

Ful dobra ideja! Le kako, da se tega ni nihče spomnil... oh, wait!

Drugače si pa poglej kakšno knjigo, ki ima v naslovu Time Series Analysis. Jaz sem to v Essexu poslušal že precej let nazaj (in tudi naredil izpit iz tega).
sudo poweroff

l0g1t3ch ::

poweroff je izjavil:

kuall je izjavil:

in bi vsako leto imel zaslužek ene 10k, škoda, da se mi ne da.

Basen o lisici in kislem grozdju. :))

kuall je izjavil:

kaj pa pravite na takle način delanja dobička: spišeš si program, ki ti pokaže, v katerem letnem času je cena nečesa (zlata, bitcoina, chf, eur) povprečno najbolj visoka in v katerem najbolj nizka. pa vzameš povprečje zadnjih 7 let recimo. nakupiš za jurja v najnižjem mesecu in počakaš na najvišji mesec in takrat prodaš in narediš profit.

zgodovinsko dejstvo je, da se da s tem nihanjem valut in podobnega dobro zaslužit. že naši starši so služili z inflacijo npr.

Ful dobra ideja! Le kako, da se tega ni nihče spomnil... oh, wait!

Drugače si pa poglej kakšno knjigo, ki ima v naslovu Time Series Analysis. Jaz sem to v Essexu poslušal že precej let nazaj (in tudi naredil izpit iz tega).


Eh to je samo neumno akademsko nakladanje.
Tega nihče ne rabi.

Pravi dedciTM kot je kuall, stuhtajo boljši program z nekaj if stavki v enem vikendu.

poweroff ::

Ampak samo če se jim da! Če ne pa ne. :))
sudo poweroff

l0g1t3ch ::

Kakopak, se razume.

Za take prave dedceTM je 10k€ letno samo pocket change. Tisto kar najdeš na kavču med režami.

Ni da bi zdaj kar tako šel žrtvovat en vikend, ko ga lahko izkoristiš na masaži. Pa še maserski stisneš 10€ napitnine pa si cel bog :)

njyngs ::

Madona ta forum je poln vseh majstrov, ki "na pamet poznajo vsa gibanja tečaja kritovalut", ampak ne vlagajo ker ni zanimivo in je dolgočasno!

Verjetno v prostem času služijo mAljone in se jim ne da s tem kriptom delati samo tisočakov plusa... to je za reveže, ki pobirajo drobtine!

/s

feryz ::

poweroff je izjavil:

Delniški trgi po njegovem mnenju predstavljajo enega od štirih supermehurčkov zadnjih sto let, preostale tri lahko najdemo na nepremičninskem, obvezniškem in surovinskem trgu.
Zanimive trditve.
Delnice se razprodajajo kot po maslu.
Obveznice gredo v promet takoj ob izdaji, z negativnimi donosi.
Nepremičnin ni nikjer, cene so podivjale, prodane so, dobesedno, še preden kupijo zemljo za gradnjo.
Cene surovin so poživinile, manjko njih je neprimerljiv z vsem do sedaj videnim.

Ampak ja, v vseh primerih gre za supermehurček. Baje.

poweroff ::

Ja, tako trdi.
sudo poweroff

TheBlueOne ::

Supermehurcka morda niti ne bo, ce bo inflacija kaksersna deluje, da bo. To so pac nove cene katerih vrednosti se se niso zbalansirale. V zadnjem nepremicninskem baloncku so bili velik problem krediti katerih komitenti niso vec mogli placevati. Sedaj je dosti drugace, ker je inflacija, poceni krediti itn.

Sumim, da bo cez nekaj let napeto, ker place skoraj sigurno ne bodo dohajale tempa podrazitev, kar bo sigurno jezilo reveze.

Kar se tice kripta, bo v primeru stagnacije dejansko padal, kaj sele v situaciji kot je trenutna.

Mato989 ::

Na podlagi kakšne logike prihajaš do teg trditev... dokelr se bo supply FIATa povečeval, bo težava glede inflacije večna... in dokelr bo inflacija je BTC sprogramiran da na dolgi rok raste...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Pa niso trditve, bolj razmisljanje. Spekuliram ...

Zakaj bo tezava vecja zaradi svezega denarja? Kako pa bo balon poknil, ce imas dosti inflacije in poceni kredite? Dokler zadeve tecejo naprej ni pokanja. In ce inflacija v recimo petih letih poara 50% vrednosti, se se toliko lazje odplacuje obveznosti, kjer se kot bonus niza se zunanji dolg.

Je sicer res, da so drugi makroekonomski faktorji ampak ne vem, ce so relevantni, ce se gre to igro cel zahod, ker nihce ne ostane zadaj.

Pac zanimivo igro se gremo, imam pa obcutek, da bo ta situacija prav osmesila kako poceni se je kaj dobivalo po jazbinskovem zakonu. Samo sedaj bo profit pri pogumnih s kapitalom in ne pri revni vecini.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Na podlagi kakšne logike prihajaš do teg trditev... dokelr se bo supply FIATa povečeval, bo težava glede inflacije večna... in dokelr bo inflacija je BTC sprogramiran da na dolgi rok raste...

BTC sprogramiran da na dolgi rok raste
:|:)):))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Pa niso trditve, bolj razmisljanje. Spekuliram ...

Zakaj bo tezava vecja zaradi svezega denarja? Kako pa bo balon poknil, ce imas dosti inflacije in poceni kredite? Dokler zadeve tecejo naprej ni pokanja. In ce inflacija v recimo petih letih poara 50% vrednosti, se se toliko lazje odplacuje obveznosti, kjer se kot bonus niza se zunanji dolg.

Je sicer res, da so drugi makroekonomski faktorji ampak ne vem, ce so relevantni, ce se gre to igro cel zahod, ker nihce ne ostane zadaj.

Pac zanimivo igro se gremo, imam pa obcutek, da bo ta situacija prav osmesila kako poceni se je kaj dobivalo po jazbinskovem zakonu. Samo sedaj bo profit pri pogumnih s kapitalom in ne pri revni vecini.


Fora je v tem, da okvirno je vedno tako, da če primerjaš 2 dobrini/artikla karkoli in je en neomejen, drug pa omejen bo vedno ta drugi ki je omejen napram neomejenemu pridobival vrednost... Sicer je nekaj catchev zmes (lahko se poveča supply keša ki stoji na banki FEDa in ne vpliva na ceno) ampak okvirno pa to drži.

Enako velja za Zemljo... Zemlja je omejena... in zato je "destined" da bo vrednost m2 površine rastla če se povečuje supply denarja oz. imamo inflacijo... to je zakonitost vseh omejenih dobrin v primerjavi z neomejenimi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Fora je v tem, da okvirno je vedno tako, da če primerjaš 2 dobrini/artikla karkoli in je en neomejen, drug pa omejen bo vedno ta drugi ki je omejen napram neomejenemu pridobival vrednost... Sicer je nekaj catchev zmes (lahko se poveča supply keša ki stoji na banki FEDa in ne vpliva na ceno) ampak okvirno pa to drži.

Enako velja za Zemljo... Zemlja je omejena... in zato je "destined" da bo vrednost m2 površine rastla če se povečuje supply denarja oz. imamo inflacijo... to je zakonitost vseh omejenih dobrin v primerjavi z neomejenimi...


Zakaj je to v smislu balona problem? Ves zakaj je "pocil" zadnji? Kaj tale ekonomski aksiom pove o samem balonu?

Mimogrede je prakticno vse, kar ni virtualno, tako ali drugace omejeno.

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Fora je v tem, da okvirno je vedno tako, da če primerjaš 2 dobrini/artikla karkoli in je en neomejen, drug pa omejen bo vedno ta drugi ki je omejen napram neomejenemu pridobival vrednost... Sicer je nekaj catchev zmes (lahko se poveča supply keša ki stoji na banki FEDa in ne vpliva na ceno) ampak okvirno pa to drži.

Enako velja za Zemljo... Zemlja je omejena... in zato je "destined" da bo vrednost m2 površine rastla če se povečuje supply denarja oz. imamo inflacijo... to je zakonitost vseh omejenih dobrin v primerjavi z neomejenimi...


Zakaj je to v smislu balona problem? Ves zakaj je "pocil" zadnji? Kaj tale ekonomski aksiom pove o samem balonu?

Mimogrede je prakticno vse, kar ni virtualno, tako ali drugace omejeno.

BTC mining je astonomsko težak... in bo vedno težji na danjašnjo procesorsko moč. Sicer pravijo da lahko s quannimi računalniki zadeve obdelalo tisočkrat hitreje... Ampak je trnutno za tezavnostnos stopnjo mininga tako astronomsko tezak, kot je dnaes nepredtsvljivo minanje diamantov na asteroidu...
AMpak edino kar od teh 10k crito velja da imajo vrednost, ker so fixni , deteministično končni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najhujši enodnevni padec bitcoina v zadnjih sedmih letih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7322456 (10857) gruntfürmich
»

Leto dni kasneje: bitcoin -84 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8725981 (15799) Aquafriend
»

Velika razprodaja na trgu kriptovalut (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
312111974 (84822) Saul Goodman
»

Bitcoin najniže letos (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5025487 (18853) tikitoki
»

Kaj bo prinesla regulacija kriptovalut? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6715320 (13171) dope1337

Več podobnih tem