» »

Kateri električni avto?

Kateri električni avto?

««
28 / 47
»»

Gregor P ::

Saj smo na istem glede tega; ampak zdrava pamet vseeno pravi, da je potem vseeno bolje ne parkirati v takšnih pomanjkljivih garažnih parkiriščih, če imaš neko "posebno vozilo" (na plin, EV ipd,). To da jim jih sploh ne bi smeli pustiti zgraditi oz. pustiti odpreti za javnost, je pa že druga plat zgodbe.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pithlit ::

kow je izjavil:

Pithlit je izjavil:

kow je izjavil:

Ti korektnez, kako si dobil naziv persona rudis? Hvala!

Ti baba histerična, kako ga ti še nisi?

Jaz sem ga ker sem enemu od modov povedala kar mu gre, in se nisem hotela opravičiti (ker se nisem zlagala). Ti se pa objektivno lažeš vsaj zadnji dve strani.


Jaz sem priznal, da sem ga mimogrede kiksnil. Ostali pa se niste priznali, da BEV gorijo manj intenzivno. Cakam na opravicila.

Oklicala si me za funkcionalno nepismenega retarda.

In ne, EV gorijo bolj intenzivno. In dlje. Si sama prišla do tega spoznanja pa še kar upaš gluposti.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Gregor P je izjavil:

Saj smo na istem glede tega; ampak zdrava pamet vseeno pravi, da je potem vseeno bolje ne parkirati v takšnih pomanjkljivih garažnih parkiriščih, če imaš neko "posebno vozilo" (na plin, EV ipd,). To da jim jih sploh ne bi smeli pustiti zgraditi oz. pustiti odpreti za javnost, je pa že druga plat zgodbe.

Mislim, jaz, če bi že se sekiral zarad tega, potem ne bi tam parkiral niti bencinarja ali dizla, ker je očitno garaža nevarna sama po sebi, in nekdo s plinom ali elektriko se bo že našel.

Curve Ball ::

Ti opravilno sposoben nisi, če misliš da te zavarovalnica ne bi tožila za škodo, ki si jo povzročil ako bi parkiral tam, kjer ti lastnik, zaradi varnosti, prepoveduje parkirat.

kow ::

Pithlit je izjavil:


In ne, EV gorijo bolj intenzivno. In dlje. Si sama prišla do tega spoznanja pa še kar upaš gluposti.


Zakaj se potem pri BEV ne sprosti veliko vecja kolicina energije kot pri ICE? Meritve kazejo, da ni bistvene razlike. Ce mi razlozis, se ti opravicim.

Utk ::

Curve Ball je izjavil:

Ti opravilno sposoben nisi, če misliš da te zavarovalnica ne bi tožila za škodo, ki si jo povzročil ako bi parkiral tam, kjer ti lastnik, zaradi varnosti, prepoveduje parkirat.

Kdaj zavarovanje ne velja je precej dobro opisano v zakonu. In ne, če jaz na svoje dvorišče napišem, da pri meni avto zavarovanje ne velja, ne pomeni, da res ne velja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Curve Ball ::

saj pravim da nisi opravilno sposoben, ne rabiš še naprej dokazovat tega.

Utk ::

ako bi parkiral tam, kjer ti lastnik, zaradi varnosti, prepoveduje parkirat.

Mislim, da je bolj verjetno, da bi lastnik šel v zapor, če ima garažo, ki ne prenese legalno homologiranih in registriranih avtov. Da imam jaz "varen" avto, lahko dokažem s papirji. Garaža brez ustreznega zračenja...bi reku, da ji kak papir najbrž manjka.

Curve Ball ::

Curve Ball je izjavil:

saj pravim da nisi opravilno sposoben, ne rabiš še naprej dokazovat tega.


tole še enkrat

Utk ::

Haha. I'm good, hvala lepa, se čist lepo znajdem in križarim med predpisi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

kow je izjavil:

Pithlit je izjavil:


In ne, EV gorijo bolj intenzivno. In dlje. Si sama prišla do tega spoznanja pa še kar upaš gluposti.


Zakaj se potem pri BEV ne sprosti veliko vecja kolicina energije kot pri ICE? Meritve kazejo, da ni bistvene razlike. Ce mi razlozis, se ti opravicim.


Eno je količina energije, drugo pa intenzivnost gorenja. Poleg tega je pri EV izziv še gašenje, ker če gori baterija, z vodo praktično ne prideš zraven, pri ICE je lažje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Pithlit ::

kow je izjavil:

Pithlit je izjavil:


In ne, EV gorijo bolj intenzivno. In dlje. Si sama prišla do tega spoznanja pa še kar upaš gluposti.


Zakaj se potem pri BEV ne sprosti veliko vecja kolicina energije kot pri ICE? Meritve kazejo, da ni bistvene razlike. Ce mi razlozis, se ti opravicim.

Zato ker si ti že večkrat v tej temi dokazala da si funkcionalno nepismena.
Life is as complicated as we make it...

Slopek ::

Katero EV torej? Za 600km/teden? Glede na cene verjetno nobeno in se še vedno bolj splača nekaj na nafto. Se motim? Avto je pri hiši ponavadi od 3-5 let in do zdaj sem kupoval 3 leta stare dizle.
Avto, ki ustreza kriterijem bi me zdaj prišel cca.20k, EV, ki je takemu avtu konkurenčen, pa od 40k naprej. Raje od 50k.
Ma sem se ob pisanju kar odločil. Ne bom kupil električnih jajc. Ni računice, pa če vsa leta "zastonj" polnim.

stara mama ::

No, si si kar sam odgovoril in zaenkrat je še to to. Sploh pa v teh čudnih cajtih inflacije in EV evforije so zadeve precenjene na vsaj 200%.
Pa še trg rabljenih EVjev se ni pokazal (v vsej svoji bedi) in dosegel mentalitete kupcev rabljenih avtov

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Odločil si že prej, iskal si samo še dost velik jajc za 20 jurjev in dost drag EV, da ti to potrdi. Za 600 km na teden ti je dovolj osnovni leaf, ki je nov pod 30 jurjev, ali pa mg4, ki je sodobnejši.

kow ::

EV ni zanj. Je pa malo cudak oz "pek", da primerja rabljen avto z novim. Priporocam mu, da primerja 3 leta star dizel s 3 leta starim BEV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

EV ni zanj. Je pa malo cudak oz "pek", da primerja rabljen avto z novim. Priporocam mu, da primerja 3 leta star dizel s 3 leta starim BEV.


V vsakem primeru ni avta EV ki stane pod 40k ki ima doseg (realen ne na papirju) 600km brez polnjenja...

ICEji imajo praktično vsi doseg 600km+ večina kar lepo 750km+ če glih nisi divjak
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Zakaj bi rabil 600 km dosega, če toliko naredi v enem tednu?

eriCartman ::

ker želi

kow ::

Torej bo kupil 20k dizla in ga leta 2030 prodal.. za koliko, je pa tezko reci.

Utk ::

eriCartman je izjavil:

ker želi

Mato, ne pa slopek.

Slopek ::

kow je izjavil:

Torej bo kupil 20k dizla in ga leta 2030 prodal.. za koliko, je pa tezko reci.

Najprej moramo priti do 2030. Zdaj smo 2023 in napisal sem, da imam avto od 3-5 let. V petih letih me nafta stane 12-15k, torej lahko EV za 35k.
Avto mora brez polnjenja, v vseh letnih pogojih narediti 200km in biti zadosti velik, da celo družino parkrat na leto pelje z vso kramo na dopust.

kow ::

Takega avta pomoje ni. Tesla 3 je premajhna "za vso kramo". Domnevam, da si tipicen "slovencelj", ki s sabo na dopust tovori "svega in jos". Ne, da je kaj narobe s tem - izloci pa prakticno vse EV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

codeMonkey ::

Okoli se vozijo ze zamasikrani ID.7 karavani:
https://www.motor1.com/news/665989/volk...

Passat kupci bodo kmalu imeli alternativo :)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi rabil 600 km dosega, če toliko naredi v enem tednu?


Zato ker je napredek to da imaš manj ukvarjanja z avtom in "tankanjem" namesto več....

Če bencinci zmorejo 760km dosega že koliko? 50 let, je napredek da bo EV zmogel več...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Slopek ::

Ne vozimo vsega, ker imamo kot se za prave Slovence spodobi, nepremičnino na cro obali, torej ne vlačimo prikolice, ali opreme za kampiranje.
Saj ne, da sem zadovoljen z 200km dometa, ampak to je tisto, kar potrebujem 3x na teden, polnim pa lahko vsak dan doma, kjer je sončna elektrarna.

kow ::

codeMonkey je izjavil:

Okoli se vozijo ze zamasikrani ID.7 karavani:
https://www.motor1.com/news/665989/volk...


Kar pomeni, da bo cakal vec kot 5 let. Kupuje 3 leta rabljena vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

stara mama ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi rabil 600 km dosega, če toliko naredi v enem tednu?

Zato da bo vikend štrom iz elektrarne porabljal cel teden, zdaj ko že 2 tedna skupaj dežuje.

Zdaj, če se električarji posmehujejo ICEjem, ko imajo skrbi s servisi in menjavami olja, se pa lahko kontra posmehujemo, ko ima konstantne skrbi z iskanjem vtičnic ter stalni range anxiety.
Vsekakor vredno 40k+ ;)

Zgodovina sprememb…

Slopek ::

Ja definitivno se mi ne splača kupovati elektro avta za 50-70k, če mojim potrebam zadostuje 3 leta star Passat, Mondeo, ali Focus, golf sw.,.... Ta me v petih letih tankanja stane 32-35k. Zakaj bi torej kupoval za 50k+?

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Zakaj bi rabil 600 km dosega, če toliko naredi v enem tednu?


Zato ker je napredek to da imaš manj ukvarjanja z avtom in "tankanjem" namesto več....

Če bencinci zmorejo 760km dosega že koliko? 50 let, je napredek da bo EV zmogel več...

Vsak EV narejen v zadnjih 5 letih je space shuttle proti novi kiji za 25 jurjev. Ne glede na doseg. To ti garantiram.

kow ::

Slopek je izjavil:

Ja definitivno se mi ne splača kupovati elektro avta za 50-70k, če mojim potrebam zadostuje 3 leta star Passat, Mondeo, ali Focus, golf sw.,.... Ta me v petih letih tankanja stane 32-35k. Zakaj bi torej kupoval za 50k+?


Ce ti zadostuje Focus, bi ti morala tudi rabljena Tesla 3 za 35k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Zakaj bi rabil 600 km dosega, če toliko naredi v enem tednu?


Zato ker je napredek to da imaš manj ukvarjanja z avtom in "tankanjem" namesto več....

Če bencinci zmorejo 760km dosega že koliko? 50 let, je napredek da bo EV zmogel več...

Vsak EV narejen v zadnjih 5 letih je space shuttle proti novi kiji za 25 jurjev. Ne glede na doseg. To ti garantiram.


Lahko je karkoli, bistvo je da jaz ne rabim tankat KIE cel mesec EV bi moral pa vsak e par dni da bi bil ziher...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ne, ni bistvo v tem.
Bi kupil avto, ki bi bil sekret od avta, ampak bi z njim lahko naredu 5000 km z enim tankanjem, ki bi bilo 3x dražje od tankanja zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Slopek ::

kow je izjavil:

Slopek je izjavil:

Ja definitivno se mi ne splaÄa kupovati elektro avta za 50-70k, Äe mojim potrebam zadostuje 3 leta star Passat, Mondeo, ali Focus, golf sw.,.... Ta me v petih letih tankanja stane 32-35k. Zakaj bi torej kupoval za 50k+?


Ce ti zadostuje Focus, bi ti morala tudi rabljena Tesla 3 za 35k.

Focus karavan, sori.
@utk, pa vendar je point avta, da se pelješ čim dlje, ne pa, da se počutiš kot v space shuttlu.

Utk ::

@utk, pa vendar je point avta, da se pelješ čim dlje, ne pa, da se počutiš kot v space shuttlu.

Ne, point avta je, da se pelješ tam kamor se pelješ, ne samo čim dlje.
Če imam jaz do službe 15 km, imam pač 15 km, ne bom delal 50 km krogov okoli samo zato, ker lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Slopek ::

Imaš prav, pa vseeno dobro veš kaj mislim in da imam tudi prav. Dlje se voziš brez potrebe po polnjenju, bolje je.
Saj se navadiš vsak dan doma polniti, ampak bolje bi bilo 1x tedensko.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ne, ni bistvo v tem.
Bi kupil avto, ki bi bil sekret od avta, ampak bi z njim lahko naredu 5000 km z enim tankanjem, ki bi bilo 3x dražje od tankanja zdaj?


Bistvo napredka je da mi avto omogoča v vseh prvinah VEČ in BOLJE, ne pa v nekaterih manj in slabše... Enak problem imam z telefoni ki zmorejo danes manj avtonomije kot pred 20 leti, zato pa jih imam res samo za klicanje in skoraj nič razen banke in authenticatorja ne nalagam na telefone...

Pomembne OSNOVNE točke avta (za mene) so:

1. avtomatska klima
2. velikost prtlažnjika
3. doseg z 1 polnim tankom
4. izgled (subjektivno)

Sekundarne so pa potem

1. Tempomat (ta je najpomembnejša sekundarna
2. Vzvratna kamera in senzorji
3. vse ostalo ki so bonbončki

Večina EVjev na osnovnih točkah pade na najmanj 2 od tistih 4, če pa ne padejo na vsaj 2 od 4 iz osnovnih točk, pa padejo na primerjavi nakupne cene... in nadležnost polnjenja v bloku brez polnilnice na parkirnih mestih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Slopek je izjavil:

Imaš prav, pa vseeno dobro veš kaj mislim in da imam tudi prav. Dlje se voziš brez potrebe po polnjenju, bolje je.
Saj se navadiš vsak dan doma polniti, ampak bolje bi bilo 1x tedensko.


3. doseg z 1 polnim tankom


Meni je bolje kabel vtaknit na 2-3 dni kot plačat 50 evrov za tank. Ampak vsakemu svoje. Jaz ne zaslužim 50 evrov tako na izi kot je 3x vštekat in odštekat en kabel. Super za vaju, če se vam to zdi preveč dela za premalo učinka.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Slopek je izjavil:

Imaš prav, pa vseeno dobro veš kaj mislim in da imam tudi prav. Dlje se voziš brez potrebe po polnjenju, bolje je.
Saj se navadiš vsak dan doma polniti, ampak bolje bi bilo 1x tedensko.


3. doseg z 1 polnim tankom


Meni je bolje kabel vtaknit na 2-3 dni kot plačat 50 evrov za tank. Ampak vsakemu svoje. Jaz ne zaslužim 50 evrov tako na izi kot je 3x vštekat in odštekat en kabel. Super za vaju, če se vam to zdi preveč dela za premalo učinka.


Če živiš v bajti razumem, če pa ne, pa pač ne... in kot pravim, to ni edina točka... večina EVjev je tudi načeloma grdih, razen tisti ta dražji nad 40k... to pa je že skor 15k več kot bom jaz dal za KIO..

za 15k razlike pa jaz tankam 15 let po teh cenah pa še to mora it benz gor v povprečju za 50% glede na to da zatankam cca 60eur/mesec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

fikus_ ::

EV z 200 km realnega dosega in primerljivo opremo z ICE ter da se stroški nakupa, vzdrževanja, tankanja/polnjenja pokrijejo nekje v 10-ih letih, bi bilo resno za razmisliti, katerega vzeti ICE ali EV.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Slopek ::

Utk je izjavil:

Slopek je izjavil:

Imaš prav, pa vseeno dobro veš kaj mislim in da imam tudi prav. Dlje se voziš brez potrebe po polnjenju, bolje je.
Saj se navadiš vsak dan doma polniti, ampak bolje bi bilo 1x tedensko.


3. doseg z 1 polnim tankom


Meni je bolje kabel vtaknit na 2-3 dni kot plačat 50 evrov za tank. Ampak vsakemu svoje. Jaz ne zaslužim 50 evrov tako na izi kot je 3x vštekat in odštekat en kabel. Super za vaju, če se vam to zdi preveč dela za premalo učinka.

Povej katero EV za 35k mi nudi to kar dobim z mondeom ali focusom sw za 20k.
Pač vsa oprema, udobna vožnja, kar mi je pomembno, če se vozim 200km na dan in seveda velikost, da pozimi bp sanke in še kaj vržem v prtljažnik.

Utk ::

Jaz bi najprej rad vidu tega mondeota za 20k z vso opremo.

Mato989 ::

Kako VSO opremo... pa ni vsa oprema enako pomembna ali SPLOH pomembna...

Teh milijardo elektronik not ni pomembnih enako kot doseg... ker doseg je convinience, enako kot vzratna kamera... to da mi pa neke bedarije kaže ali pa mrtvi kot sveti lučka na steklu to je vse lepo in fajn samo ta oprema ni NUJNA je samo fajn.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Slopek ::

fikus_ je izjavil:

EV z 200 km realnega dosega in primerljivo opremo z ICE ter da se stroški nakupa, vzdrževanja, tankanja/polnjenja pokrijejo nekje v 10-ih letih, bi bilo resno za razmisliti, katerega vzeti ICE ali EV.

10 let? Zame preveč. Gledam obdobje 5 let. In kaj potem, ko se ti pokrije po 10.letih? Boš dodatnih 10let užival sadove, ali boš menjal avto?

Utk ::

Splača se ti že po enem letu. Ker ga boš po enem letu prodal z manjšo izgubo kot si prišparal na gorivu, proti bencinarju ali dizlu.

Ampak ja, malo je treba vklopit možgane pa premislit...težko za nekatere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Slopek ::

Utk je izjavil:

Jaz bi najprej rad vidu tega mondeota za 20k z vso opremo.

Ali pa KIA no, ali Focus sw. Zdaj si zapel v mondeota, pa čeprav je tole prvi zadetek, ki ima vse kar potrebujem. Bi pa mogoče raje kar kio karavana, ali pa Hyundai i30sw. Mogoče golf sw. Vse te avte dobiš za 20k, tri leta stare, avtomatski menjalnik, gretje sedeža, volana,.....
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Splača se ti že po enem letu. Ker ga boš po enem letu prodal z manjšo izgubo kot si prišparal na gorivu, proti bencinarju ali dizlu.

Ampak ja, malo je treba vklopit možgane pa premislit...težko za nekatere.


Glede na to da so mi za novo KIO ko sem jo vzel s salona ponujali 2k več kot bom z leasingom dal za njo dvomim v to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Slopek je izjavil:

fikus_ je izjavil:

EV z 200 km realnega dosega in primerljivo opremo z ICE ter da se stroški nakupa, vzdrževanja, tankanja/polnjenja pokrijejo nekje v 10-ih letih, bi bilo resno za razmisliti, katerega vzeti ICE ali EV.

10 let? Zame preveč. Gledam obdobje 5 let. In kaj potem, ko se ti pokrije po 10.letih? Boš dodatnih 10let užival sadove, ali boš menjal avto?


OK, potem moraš delat kalkulacijo za 5 let. Je vprašanje padca cene 5 let starega vozila ICE vs. EV, koliko pri katerem izgubiš.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Slopek je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz bi najprej rad vidu tega mondeota za 20k z vso opremo.

Ali pa KIA no, ali Focus sw. Zdaj si zapel v mondeota, pa čeprav je tole prvi zadetek, ki ima vse kar potrebujem. Bi pa mogoče raje kar kio karavana, ali pa Hyundai i30sw. Mogoče golf sw. Vse te avte dobiš za 20k, tri leta stare, avtomatski menjalnik, gretje sedeža, volana,.....
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Aha, se pravi primerjaš stare z novim električnim.

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Splača se ti že po enem letu. Ker ga boš po enem letu prodal z manjšo izgubo kot si prišparal na gorivu, proti bencinarju ali dizlu.

Ampak ja, malo je treba vklopit možgane pa premislit...težko za nekatere.


Glede na to da so mi za novo KIO ko sem jo vzel s salona ponujali 2k več kot bom z leasingom dal za njo dvomim v to...

Na avto.net imaš e-golfa letnik 2019 za 23 jurjev, ki se je nov takrat prodajal za 21 jurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Slopek ::

Utk je izjavil:

Slopek je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz bi najprej rad vidu tega mondeota za 20k z vso opremo.

Ali pa KIA no, ali Focus sw. Zdaj si zapel v mondeota, pa čeprav je tole prvi zadetek, ki ima vse kar potrebujem. Bi pa mogoče raje kar kio karavana, ali pa Hyundai i30sw. Mogoče golf sw. Vse te avte dobiš za 20k, tri leta stare, avtomatski menjalnik, gretje sedeža, volana,.....
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Aha, se pravi primerjaš stare z novim električnim.

Ne, primerjam vse. Torej ev, ki me pride toliko, kot tri leta star avto+nafta v petih letih. Torej cca. 35k stroška. EV za 35k, ki ima to, kar ima ta Mondeo pa je?
To me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()
««
28 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058108765 (68830) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68155421 (35261) gruntfürmich

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25627864 (24395) bluefish

Zakaj vodikovi avtomobili in tovornjaki NISO prava stvar (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17921029 (19066) bluefish

Več podobnih tem