» »

Radio kanal brez novic?

Radio kanal brez novic?

nazri ::

Zdravo,

mogoče kdo ve ali obstaja kakšna radijska postaja, ki ne vrti novic vsako uro? Res se mi ne da nonstop poslušat pranja možganov o številu pozitivnih in novih ukrepih...

hvala in lp

Irbis ::

Odprti radio na DAB+.

nazri ::

Mogoče kakšna postaja, ki se jo da uloviti preko navadne FM frekvence?

matobeli ::

Rock radio je najbližje.

Likalnik ::

internetne radijske tuje postaje

nazri ::

@matobeli
hvala, bom preveril.

@Likalnik
iščem samo postaje, ki se jih da uloviti na analognem FM radiu.

joze67 ::

Rock radio je za 2 dni, potem si slišal vse.
Radio Študent 89,3. Vsak dankaj novega.

BuDi79 ::

joze67 je izjavil:

Radio Študent 89,3. Vsak dankaj novega.
Vprašal jeza radio brez "novic".

Badwolff ::

Spotify/tidal/apple music/amazon

joze67 ::

BuDi79 je izjavil:

joze67 je izjavil:

Radio Študent 89,3. Vsak dan kaj novega.
Vprašal je za radio brez "novic".
Vprašal je za radio brez novic ob uri ✔ ker se je naveličal pranja možganov ✔ o pozitivnih in umrlih ✔✔.

Badwolff je izjavil:

Spotify/tidal/apple music/amazon


Dve uri štirideset prej...

nazri je izjavil:

Likalnik je izjavil:

internetne radijske tuje postaje

@Likalnik
iščem samo postaje, ki se jih da uloviti na analognem FM radiu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

starfotr ::

Mogoče bob ali radio 2?

V-i-p ::

matobeli je izjavil:

Rock radio je najbližje.

Se strinjam, sem imel sam tudi željo najti radio, ki ima čim manj palamudenja. Rock je super, žal pa mi ni všeč izbor muzike, sploh zjutraj pri kavi sem ga težko poslušal. Najdel sem kompromis, še najboljši je radio Salomon, nonstop muzika, palamudenja zelo malo, tiste kao novice pa so konc v manj kot minuti :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

matobeli ::

Izbor glasbe je zelo omejen, ampak sej je na komercialnih tudi pa se ljudje ne pritožujejo. Ni pa to "pop radio" ali "random radio" ampak precej štandarden zimzeleni rock

Men je še vedno najboljši za poslušat val202. Dobre oddaje ki niso poročila, dostikrat odlična glasba, ponavadi samo dobra. Zelo občasno pa povprečna.

Če bi želel poslušat sam glasbo bi mel seveda nek pretočni servis.

sbawe64 ::

Ars ima novice ?
2020 is new 1984
Corona World order

b3D_950 ::

js mam v avtomobilu nastavljeno na radio si, se mi zdi da nič novic ali pa bolj malo.

https://www.rtvslo.si/radio-si/
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

matobeli ::

Radio SI ima nekaj malega novic, večinoma prometne in povzetke v več jezikih. Ima pa kakšno zelo butasto oddajo, tko da zna zmotit ;)

pegasus ::

sbawe64 je izjavil:

Ars ima novice ?
Da, 3x ali 4x dnevno, sem že pozabil. Pa še to je mislim da samo ena glavna informativna oddaja od prvega programa, vse ostale so močno skrajšane telegrafske varjante. Skratka, ravno pravšnja doza.

matobeli ::

Rabli bi ekvivalent arsa z neko jazz/rock glasbo. Torej na enakem nivoju kvalitete glasbe in količine poročil.

forplan ::

Težko najdit radio brez novic ker je v zakonu da morajo vrtet novice, nevem sicer koliko krat dnevno...

Enkrat sem dobil odgovor enega radia ko sem spraševal podobno temo : Novice so nujen del vsakega radijskega programa. To določa Svet za radiodifuzijo in brez tega ne bi imeli dovoljenja za oddajanje.

Edino kakšne pod oddajanja kakšnega radia, samo to so večinoma na internetu.
da se strinjam

starfotr ::

A lahko kak link?

PacificBlue ::

starfotr ::

Sori, mislil sem na link od izjave forplana.

harvey ::

Zeleni val, še najbolj benigno glede novic, poudarek na lokalni sceni je pa glasbeni nabor v stilu Saše Lendero in Tanje Žagar ali pa RadioCity, če si fan Reporterja Milana :))
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

IL_DIAVOLO ::

forplan je izjavil:

Težko najdit radio brez novic ker je v zakonu da morajo vrtet novice, nevem sicer koliko krat dnevno...

Enkrat sem dobil odgovor enega radia ko sem spraševal podobno temo : Novice so nujen del vsakega radijskega programa. To določa Svet za radiodifuzijo in brez tega ne bi imeli dovoljenja za oddajanje.

Edino kakšne pod oddajanja kakšnega radia, samo to so večinoma na internetu.


Novice niso reklame.

Edino dolznost, kateri imajo, je predvajanje glasbo slovenskih izvajalcev.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

LeQuack ::

Radiji so videli, da folk bolj posluša če vsak dan slabe novice sporočajo ljudem.
Quack !

forplan ::

starfotr je izjavil:

Sori, mislil sem na link od izjave forplana.


Nimam linka ali kaj...

Šlo je za fb pogovor s enim znancem urednikom na radio. Tema pa je bila zakaj toliko novic in pa ker nimajo svojih novic, zakaj jih kupujejo od drugih in vrtijo...
da se strinjam

matobeli ::

Komercialni radiji imajo reklame, tisti malo manj pa rabijo sredstva iz naslova države, tam je ziher tudi pogoj da so informativni.

Torej, vir za to bo treba poiskat v viru (so)financiranja, razpis za radijske postaje.

dexterboy ::

OP, zelo težko boš našel nekaj, kar si želiš poslušati brez pranja možganov, pa da je na FM radijskem spektru. Nočem ti zbijati morale, ampak to je še vedno tako, kot, da bi nosil strgane kavbojke pa spraševal za dober cviren modre barve, še vedno boš pa nosil strgane kavbojke... Predlagam ti, da po en teden poslušaš par teh postaj in boš videl, kaj ti najmanj dviguje pritisk. Sej tudi BOB in Rock radio ne govorita veliko, ampak, ko slišiš novice vsako uro, te pa prime srat. Pa še tisti ženski glas dramatičnosti polnih hodnikov bolnic... za bruhat.
Tako da, mogoče res premisli v smeri tega, da poiščeš možnost preklopa na internetni radio. Tam pa so postaje, kjer RES nimaš glavobolov. Jaz sem iskal nekaj let, vmes poslušal razne postaje in končno našel mir pri italijanskih sosedih :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

__Devil__ ::

Pogosto poslušam Radio FM4 (avstrijski) imajo novice v Angleščini. Zelo dobra glasba, sploh zvečer, različne zvrsti, nove glasbe. Signal odličen. Je pa res, da imajo novice, reklam bolj malo. Je pa interneti radio najboljša rešitev, še bolj pa Spotify.

nazri ::

Hvala vsem za odgovore. Ja težkod najti nekaj kar res nima novic, tudi če so kratke mi grejo res na živce. Reklame me pa sicer ne motijo. Mogoče res najbolje internetni radio ali pa mp3 na USB, samo to se hitro naveličaš svoje glasbe.

@DexterBoy res je že tista melodija ko se začnejo novice, kot da je apokalipska pa potem ponavljanje same negative... Ni čudno, da so ljudje ratali tako nastrojeni, če vsako uro poslušaš to propagando se ti gotovo podzavestno vtisne v možgane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nazri ()

Badwolff ::

Rešitev se ti ponuja, pa je nočeš, streaming servis.

Druga opcija, eni radii imajo novice 5 do ure ali čez, pa lahko preklapljaš.

V-i-p ::

Hja, je še ena varijanta :))). Nabaviš eno pametno vtičnico in vanjo vštekaš radio. Pa naštimaš timerje, da izključi pet do in nazaj vključi pet čez uro ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

naruto2 ::

nazri je izjavil:

Zdravo,

mogoče kdo ve ali obstaja kakšna radijska postaja, ki ne vrti novic vsako uro? Res se mi ne da nonstop poslušat pranja možganov o številu pozitivnih in novih ukrepih...

hvala in lp


Moj server. Samo je privat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3197427712 (1370) gb39
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613447 (8258) PreviousUser
»

Telemach ukinja vse analogne radijske kanale

Oddelek: Pomoč in nasveti
409474 (7075) mat xxl
»

Radio Ena

Oddelek: Loža
314132 (2939) Cowboy6
»

Rock in metal na slovenskih radijskih postajah...kje?

Oddelek: Loža
419423 (8416) šernk

Več podobnih tem