» »

Najem stanovanja info

Najem stanovanja info

FiReFTW ::

Zanima me par informacij ker še nikoli nisem najemal stanovanja

Kako je z pogodbo, oba jo izpolnita in podpišeta, kaj sledi za tem? Kakšni dodatni procesi so še potrebni?
Kaj je z varščino ki jo zahteva vsak, a to je tudi v pogodbi, če ni kako potem veš da bo varščina vrnjena?

mat xxl ::

Najbolje do notarja, tam naredijo notarsko izvršno pogodbo........

FiReFTW ::

A treba do notarja? Kaj tako če podpišeš pogodbo pa ne?

V-i-p ::

Tole bi že lahko zadostovalo https://stanovanjskisklad-ng.si/files/N...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mat xxl ::

FiReFTW je izjavil:

A treba do notarja? Kaj tako če podpišeš pogodbo pa ne?



Jaz ti brez tega nikoli NE bi oddal, ker če nehaš plačevati, da rabim 2 leti brez tega, da te ob našem slabem delu sodišč zabrišem ven. NO WAY.
Pa tudi vse uradno, niti centa manj v pogodbi, ali, kak šiš miš. Vsi davki plačani.


Je pa zanimivo, sam, ko oddajam in naletim na "fulanta najemnike", ko slišijo, izvršilna notarska pogodba, samo bežijo stran, ker jim je jasno,
da to ni za njih, ko nehajo plačevati, bodo v mesecu dni že imeli svari na skladišču, ki ga bodo morali plačati, če bodo, kaj ven želeli dobiti in ja še
prej stroške izvršitelja. Njim je bolje po domače , še najraje na lepo ustno pogodbo pa na keš na črno, ker potem vedo, da bo trajalo leta, da gredo
uradno ven.

MIHAc27 ::

Fino je, da je vse v pogodbi. Tudi varščina seveda.
Sem že imel primer, ko se lastnica ni čisto spomnila, a sem plačal varščino ali ne.

Imaš problematične najemnike, pa tudi kdaj problematične lastnike... z pogodbo si pa vsaj malo zaščiten.

Načeloma je dovolj, da jo oba podpišeta, za ekstra zaščito pa greš overit kot so rekli preko notarja.

Likalnik ::

mat xxl je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

A treba do notarja? Kaj tako če podpišeš pogodbo pa ne?



Jaz ti brez tega nikoli NE bi oddal, ker če nehaš plačevati, da rabim 2 leti brez tega, da te ob našem slabem delu sodišč zabrišem ven. NO WAY.
Pa tudi vse uradno, niti centa manj v pogodbi, ali, kak šiš miš. Vsi davki plačani.


Je pa zanimivo, sam, ko oddajam in naletim na "fulanta najemnike", ko slišijo, izvršilna notarska pogodba, samo bežijo stran, ker jim je jasno,
da to ni za njih, ko nehajo plačevati, bodo v mesecu dni že imeli svari na skladišču, ki ga bodo morali plačati, če bodo, kaj ven želeli dobiti in ja še
prej stroške izvršitelja. Njim je bolje po domače , še najraje na lepo ustno pogodbo pa na keš na črno, ker potem vedo, da bo trajalo leta, da gredo
uradno ven.


zakaj bo trajalo leta, če imaš na črno brez pogodbe?...ravno v tem primeru traja eno popoldne....če nima pogodbe lepo zamenjaš ključavnico...vse stvari mu prestaviš ven in je stvar zaključena....kot, da ga ni bilo nikoli v tvojem stanovanju....potem pa naj dokazuje, da je stanoval pri tebi.

P.S. ne gre uradno ven...gre na črno ven...tako kot je not prišel
najslabše je pogodba brez notarja....če hočeš vse po predpisih potem moraš imeti overjeno pogodbo....če hočeš na črno...potem je najbolje, da nimaš nobene pogodbe sploh

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

matobeli ::

Prva stvar ki se bo zgodila je da bodo sosedje pričal da so bili res notr, pol bo pa to začel zanimat davčno...
Ali pa te bodo enostavno počakal za voglom.

Take zadeve se grejo mobsterji.

gozdar1 ::

Brez pogodbe se stanovanja ne najema/oddaja. Poleg tega jo boš potreboval za prijavo prebivališča, kar je spet en mus.

Groot ::

Likalnik je izjavil:

mat xxl je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

A treba do notarja? Kaj tako če podpišeš pogodbo pa ne?



Jaz ti brez tega nikoli NE bi oddal, ker če nehaš plačevati, da rabim 2 leti brez tega, da te ob našem slabem delu sodišč zabrišem ven. NO WAY.
Pa tudi vse uradno, niti centa manj v pogodbi, ali, kak šiš miš. Vsi davki plačani.


Je pa zanimivo, sam, ko oddajam in naletim na "fulanta najemnike", ko slišijo, izvršilna notarska pogodba, samo bežijo stran, ker jim je jasno,
da to ni za njih, ko nehajo plačevati, bodo v mesecu dni že imeli svari na skladišču, ki ga bodo morali plačati, če bodo, kaj ven želeli dobiti in ja še
prej stroške izvršitelja. Njim je bolje po domače , še najraje na lepo ustno pogodbo pa na keš na črno, ker potem vedo, da bo trajalo leta, da gredo
uradno ven.


zakaj bo trajalo leta, če imaš na črno brez pogodbe?...ravno v tem primeru traja eno popoldne....če nima pogodbe lepo zamenjaš ključavnico...vse stvari mu prestaviš ven in je stvar zaključena....kot, da ga ni bilo nikoli v tvojem stanovanju....potem pa naj dokazuje, da je stanoval pri tebi.

P.S. ne gre uradno ven...gre na črno ven...tako kot je not prišel
najslabše je pogodba brez notarja....če hočeš vse po predpisih potem moraš imeti overjeno pogodbo....če hočeš na črno...potem je najbolje, da nimaš nobene pogodbe sploh


Hahaha daj ne nabijaj bedarij. V sekundi ko boš to naredil, boš dobil motenjsko tožbo in boš na koncu veselo ti plačeval tej osebi stroške. Ne morem verjet da po vseh opozorilih še vedno obstajate bedaki, ki bi menjali ključavnice.

njyngs ::

gozdar1 je izjavil:

Brez pogodbe se stanovanja ne najema/oddaja. Poleg tega jo boš potreboval za prijavo prebivališča, kar je spet en mus.

Za prijavo prebivališča ni potrebna najemna pogodba. Dovolj je le izpolnjen obrazec/izjava lastnika, da soglaša s prijavo prebivališča.

Ampak da, najemna pogodba je vedno dobra stvar za imet.

matobeli ::

Nekaj mi pravi da lastnik ki bo oddal na črno ne želi da se kdo prijavi na tem naslovu.

Likalnik ::

Groot je izjavil:

Likalnik je izjavil:

mat xxl je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

A treba do notarja? Kaj tako če podpišeš pogodbo pa ne?



Jaz ti brez tega nikoli NE bi oddal, ker če nehaš plačevati, da rabim 2 leti brez tega, da te ob našem slabem delu sodišč zabrišem ven. NO WAY.
Pa tudi vse uradno, niti centa manj v pogodbi, ali, kak šiš miš. Vsi davki plačani.


Je pa zanimivo, sam, ko oddajam in naletim na "fulanta najemnike", ko slišijo, izvršilna notarska pogodba, samo bežijo stran, ker jim je jasno,
da to ni za njih, ko nehajo plačevati, bodo v mesecu dni že imeli svari na skladišču, ki ga bodo morali plačati, če bodo, kaj ven želeli dobiti in ja še
prej stroške izvršitelja. Njim je bolje po domače , še najraje na lepo ustno pogodbo pa na keš na črno, ker potem vedo, da bo trajalo leta, da gredo
uradno ven.


zakaj bo trajalo leta, če imaš na črno brez pogodbe?...ravno v tem primeru traja eno popoldne....če nima pogodbe lepo zamenjaš ključavnico...vse stvari mu prestaviš ven in je stvar zaključena....kot, da ga ni bilo nikoli v tvojem stanovanju....potem pa naj dokazuje, da je stanoval pri tebi.

P.S. ne gre uradno ven...gre na črno ven...tako kot je not prišel
najslabše je pogodba brez notarja....če hočeš vse po predpisih potem moraš imeti overjeno pogodbo....če hočeš na črno...potem je najbolje, da nimaš nobene pogodbe sploh


Hahaha daj ne nabijaj bedarij. V sekundi ko boš to naredil, boš dobil motenjsko tožbo in boš na koncu veselo ti plačeval tej osebi stroške. Ne morem verjet da po vseh opozorilih še vedno obstajate bedaki, ki bi menjali ključavnice.


se vidi,da si en malinovec in si do sedaj živel pri mami....očitno ti izkušnje iz terena manjkajo....kot rečeno....ko jih "zabrišeš" ven me lahko po mili volji tožijo kolikor hočejo....ker: oni morajo mene tožiti, oni morajo spacati skupaj denar za odvetnika (že samo da vloži tožbo), on mora dokazati, da je bival v tvojem/mojem stanovanju...se je potrebno kar angažirati in imeti finance za te stvari.....uglavnem kar naj me toži...raje vidim,da on mene toži, ko ga ni v mojem stanovanju....kot da moram jaz njega, da gre ven.....on pa ves ta čas (dokler traja tožba) biva v mojem stanovanju....na koncu so vsi glasni in pogumni...ko je treba iti v tožbo je pa druga pesem...še za najemnino nima a pol bo pa odvetnika plačeval....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Invictus ::

matobeli je izjavil:

Prva stvar ki se bo zgodila je da bodo sosedje pričal da so bili res notr, pol bo pa to začel zanimat davčno...
Ali pa te bodo enostavno počakal za voglom.

Take zadeve se grejo mobsterji.

Tudi najemnika lahko kdo počaka za voglom...

Groot je izjavil:


Hahaha daj ne nabijaj bedarij. V sekundi ko boš to naredil, boš dobil motenjsko tožbo in boš na koncu veselo ti plačeval tej osebi stroške. Ne morem verjet da po vseh opozorilih še vedno obstajate bedaki, ki bi menjali ključavnice.

Če nimaš pogodbe, lahko vržeš ven najemnika kadar hočeš.

Najemnik mora potem dokazovati, da je res tam bival, ponavadi preko plačanih položnic. Zato jih pri oddajanju na črno plačuje lastnik, ki je po možnosti še tam prijavljen. Prijavljen najemnik tako ali tako ni bil, zato ker nima pogodbe, lastnik pa tega noče, ne da soglasja...

Če najemnik dokaže, da je res tam bival, te lahko toži za motenje posesti. Kazen za to je, vzpostavitev prejšnjega stanja, če je možno. Če ti noter daš nove najemnike, ali se "preseliš" sam tja, to ni več možno.

Večina ljudi pa tako nima keša za odvetnike, tako da ta opcija odpade...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211563 (981) St235
»

Pisni opomin najemniku - kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
577117 (3599) BCSman
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
367611 (6325) mat xxl
»

nov lastnik, star najemnik, ni pogodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310710 (9233) St235
»

Problem z najemodajalcem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522358 (17052) Tear_DR0P

Več podobnih tem