» »

Vnesem pravilno geslo za Microsoft račun in vseeno ne morem v nov HP prenosnik

Vnesem pravilno geslo za Microsoft račun in vseeno ne morem v nov HP prenosnik

LuniLuni ::

Nov prenosnik HP, model 17 ca3000nm, z že naloženim Microsoftom. Uporabljala sem ga 2-3 ure, od takrat pa ga ne morem več.

Ko vpišem geslo za račun, ali pa če se vpišem s kodo, ki mi jo pošljejo na email, ne morem v prenosnik. Sprobano tolikokrat, da me že glava boli.

1. Ko vklopim prenosnik, se pojavi slika ozadja, ura in datum v levem spodnjem kotu, v desnem ikone letala in baterije.
2. Ko kliknem, se pojavi moj email naslov, spodaj piše vpis.
3. Vnesnem pravilno geslo (sem se vpisala na mobitelu in deluje) za Microsoft račun.
4. 20 sekund piše: samo trenutek.
5. Iz zvočnikov: tararam.
6. Pol se pojavi: ustvarite kodo PIN
7. V desnem spodnjem kotu kliknem: naprej.
8. Potem pa se pokaže: prišlo je do napake kode PIN nismo uspeli nastaviti. Lahko poskusite znova ali preskočite ta korak in kodo PIN nastavite pozneje.
9. Kliknem: preskoči za zdaj.
10. Se pojavi na veliko napisan moj email, spodaj piše dobrodošli, po 1 sekundi se pojavi, sivočrn ekran (tudi za sekundo), potem pa se spet pojavi slika ozadja, ura in datum v levem spodnjem kotu, v desnem ikone letala in baterije (isto kot, ko vklopim prenosnik)
11. Tudi, če se vpišem s kodo, ki mi jo pošljejo na email, je rezultat isti.

Prosim za pomoč, kako naj pridem v računalnik❓

mihagr ::

pozdravljena,
kot najprej imaš problem, ki se mu reče ikona letala. to je znak, da nimaš internetne wi-fi povezave. ikona bi morala biti recimo taka kot na telefonu, (če praviš, da ti tam geslo deluje). torej poglej navodila za tvoj prenosnik, kje se vklopi wi-fi, ali kje na tastaturi, ali ob levi, desni strani. prižgati bi se ti morala kaka modra ledica, ali pa oranžna. ko boš vse to naredila, boš lahko vstopila v računalnik. potem pa pošči na internetu navodilo, s katwrim boš spremenila microsoftov račun za vpis v lokalni račun za vpis. tako se boš vedno lahko vpisala v svoj rač. tudi če ne boš imeka povezave.
če ti ne bo šlo, mi pošlji zasebno pošto. lp

LuniLuni ::

Hvala za odgovor, sem šele sedaj videla. Bom jutri probala ko bom doma, pa vam javim kako bo šlo.

GupeM ::

Ja, verjetno je res to problem. Če klikneš na ikono letala, lahko vključiš wifi in se povežeš na internet.

Lahko pa da si ponesreči spremenila razporeditev tipk na tipkovnici, pa je geslo res napačno?

LuniLuni ::

Sem izklopila ikono letala, vklopila wifi (piše povezano), vnesla pravilno geslo za Microsoft račun (preverjeno da je pravilno), pa vseeno ne morem v prenosnik.

Kaj še lahko naredim?
A je z prenosnikom kaj narobe ali je to kaj drugega?

LuniLuni ::

Sem izklopila ikono letala, vklopljen je wifi (ampak wifi je bil že prej vklopljen, tudi prej je že pisalo da je povezano), vnesla sem pravilno kodo za Microsoft račun (preverjeno, večkrat), pa vseeno ne morem v prenosnik.

Kaj še lahko naredim?
A je z prenosnikom kaj narobe ali je vzrok kaj drugega?

Prosim za pomoč.

orreel ::

1-Preverite ali imate vključene velike ali male črke ko vpišete geslo.
2.V microsoft računo na telefonu preverite naprave ki so povezane z računom,in varnostne nastavitve.

LuniLuni ::

Ko vpišem geslo, kliknem na oko, da se prikaže vpisano geslo, zato vem, da je pravilno (preizkušeno že neštetokrat).

Sem preverila na mobitelu v Microsoft računu, pod: oglejte si kje in kdaj ste uporabljali svoj račun. Pri vseh sejah vpisa, ki sem jih naredila na prenosniku piše: uspešen vpis.

Nobene naprave ni prikazane, ki bi bila povezana z računom.

mihagr ::

Nekaj ne bo prav, ikona letala in wifi se izključujeta. če je eden ne more biti drugi.
to ne gre. drugače pa je v računalnik treba vstopiti na drugačen - "hekerski način", obstajajo orodja.

orreel ::

V mojem računo imam povezan račun z računalnikom.

In letalski način mora biti izključen ko je wifi vključen,sicer wifi ne deluje preizkušeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

GupeM ::

Še en predlog. Si računalnik kaj restartala? Ne samo s pritiskom na gumb za izklop. Ta lahko da računalnik samo v spanje ali v hibernacijo. 5 sekund (ja, to je kar dolgo. Tudi, če držiš 7 sekund ne bo nič narobe) drži gumb za izklop, nato sekundo ali dve počakaj, potem pa še enkrat zaženi.

Edit. Če še to ne pomaga, je pa tukaj nekaj nasvetov:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

LuniLuni ::

Samo nekaj glede letalskega načina in wifija. Jaz vedno na mobitelu najprej vklopim letalski način (da me ne motijo), potem pa vklopom wifi in sem brez problema na internetu.

Ali je mogoče v tem problem?
Sem preverila na mobitelu v Microsoft računu, pod: oglejte si kje in kdaj ste uporabljali svoj račun. Pri vseh sejah vpisa, ki sem jih naredila na prenosniku piše: uspešen vpis.
Nobene naprave ni prikazane, ki bi bila povezana z računom.

V-i-p ::

orreel je izjavil:

V mojem računo imam povezan račun z računalnikom.

In letalski način mora biti izključen ko je wifi vključen,sicer wifi ne deluje preizkušeno.

Hja, ne vem, na telefonih to bp deluje (letalski način z vključenim wifi-jem).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

orreel ::

Sem našel v nastavitvah za mrežno, in sedaj tudi meni deluje wifi v letalskem načinu.

Luniluni
Najbolje da se obrnete kar na prodajalca ali servis,saj ste rekli da je prenosnik nov in naj oni poskrbijo za to težavo.
V primeru da bi sami kaj preveč brskali po računalniku,vam lahko najbrš še celo garancijo razveljaviljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

LuniLuni ::

Če naredim tole spodaj, in npr. ne bi delovalo, kot na posnetku.

Lahko potem vrnem nazaj prenosnik, kot stvarno napako? Ali mi lahko rečejo, da tega ne bi smela narediti (verjetno bo tisti, ki ga bo pregledal videl da je bil Windows ponovno naložen) in potem ne samo, da ga ne bodo vzeli in vrnili denar (stvarna napaka), ampak tudi razveljavili garancijo?

Ve kdo kako je s tem?

https://m.youtube.com/watch?v=yJNxTDZi5...

DeeCoy ::

S prenosnikom ni nič narobe. Sveža inštalacija sistema ali refresh, pa bo vse ok, bodo pa izglubljeni vsi podatki. Googlaj windows 10 refresh ali vprašaj kakega kolega računalničarja. V skrajnem primeru pa nesi na servis.

Za tako napako vprašanje, če se bodo ukvarjali na "garancijskem popravilu", saj windows problemi sigurno niso zajeti v garancijo. Lahko, da bodo iz "dobre volje" naredili fresh install.
Karkoli že prčkaš z windowsom sigurno ne bo prekinilo garancije proizvajalca.

nejcek74 ::

DeeCoy je izjavil:

S prenosnikom ni nič narobe. Sveža inštalacija sistema ali refresh, pa bo vse ok, bodo pa izglubljeni vsi podatki. Googlaj windows 10 refresh ali vprašaj kakega kolega računalničarja. V skrajnem primeru pa nesi na servis.
Za tako napako vprašanje, če se bodo ukvarjali na "garancijskem popravilu", saj windows problemi sigurno niso zajeti v garancijo. Lahko, da bodo iz "dobre volje" naredili fresh install.
Karkoli že prčkaš z windowsom sigurno ne bo prekinilo garancije proizvajalca.

kako ne, ce kupis laptop z instaliranim os-om, mora delovati kot celota.

DeeCoy ::

nejcek74 je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

S prenosnikom ni nič narobe. Sveža inštalacija sistema ali refresh, pa bo vse ok, bodo pa izglubljeni vsi podatki. Googlaj windows 10 refresh ali vprašaj kakega kolega računalničarja. V skrajnem primeru pa nesi na servis.
Za tako napako vprašanje, če se bodo ukvarjali na "garancijskem popravilu", saj windows problemi sigurno niso zajeti v garancijo. Lahko, da bodo iz "dobre volje" naredili fresh install.
Karkoli že prčkaš z windowsom sigurno ne bo prekinilo garancije proizvajalca.

kako ne, ce kupis laptop z instaliranim os-om, mora delovati kot celota.

Saj je deloval, pač ga je uporabnik na nek način pokvaril. Oni nimajo nič z osjem oz. te obrnejo na microsoft support.

Nikonja ::

a je opcija da mogoče uštekaš lan kabel v računalnik in potem še poskusiš, ker tudi če je ikona od wifi ne pomeni da je nujno povezan in da vse dela?

nejcek74 ::

DeeCoy je izjavil:

Saj je deloval, pač ga je uporabnik na nek način pokvaril. Oni nimajo nič z osjem oz. te obrnejo na microsoft support.

kar ti samo ugibaš, breme dokazovanja stvarne napake je na prodajalcu, ne na kupcu

DeeCoy ::

nejcek74 je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Saj je deloval, pač ga je uporabnik na nek način pokvaril. Oni nimajo nič z osjem oz. te obrnejo na microsoft support.

kar ti samo ugibaš, breme dokazovanja stvarne napake je na prodajalcu, ne na kupcu


To za mene ni stvarna napaka, sploh ni napaka. Sicer pa tole vse pove: Uporabljala sem ga 2-3 ure, od takrat pa ga ne morem več.

To pomeni, da je ob nakupu vse delovalo, kar pomeni, da to ni stvarna napaka. Govorimo o usranem reinstallu windowsa, to zna že vsak osnovnošolec naredit.. Stvarna napaka.. hah...

V-i-p ::

Naredi kot je DeeCoy svetoval pa mir. Ena usrana polkna bo pa ja en sosedov fant/kolega/partner/sodelavec znal zrihtat no :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mancini ::

Prvo kaj naredim na novem prenosniku je da ga sformatiram in si na novo naložim OS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70491372336 (9811) Buggy
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490436291 (1972) jedateruk
»

Ob instal.Win verjetno izbrisani podatki (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
624972 (3975) solatko
»

Uveljavljanje stvarne napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914648 (7870) solatko
»

LG Optimus 4X HD (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
43193255 (43191) dr.Akula

Več podobnih tem