» »

PCT - ponarejanje ter preverjanje

PCT - ponarejanje ter preverjanje

««
«
1 / 8
»»

shadeX ::

Vse teme o PCT so zaklenjene zato odpiram novo.

Včeraj je bilo v medijih, da se PCT listine na veliko ponareja in država naj bi danes okrepila inšpekcijski nadzor, koliko se to dejansko izvaja v praksi.

Lahko iz prve roke povem da to drži - Danes bil v nakupovalnem centru, kjer me je varnostnik (ki ve da imam PCT) preverjal (QR Kodo). Isto se je zgodilo na bencinskem servisu (prej me noben ni vprašal).

V aplikaciji se izpiše:

1. Ali potrdilo velja
2. Ime in priimek imetnika
3. Letnica rojstva

Samo v vednost, da ne bo kdo obtožen za ponarejanje listin :)
  • zaklenil: bluefish ()

fikus_ ::

Iznajdljivost in "hvatanje krivin" ljudi ne pozna omejitev. Tukaj domišljija dela na polno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

c00L3r ::

Mene se preverili samo prvi dan po uvedbi. Pol samo pomahaš z listkom ali rečeš, da imaš PCT in je to to. Druga stvar je, da ne rabiš potrdila s QR kodo. Lahko imaš npr. potrdilo o negativnem testu ali o ceplenju brez, da je s QR kodo.

Ljudje ki so se cepili izven EU, recimo Velika Britanija imajo samo potrdila. Prav tako lahko greš do izvajalca hitrih testov, kateri nima dostopa do državnega sistema za izdajo QR kod.

Telbanc ::

Ponarejanje listin, no, je kaznivo, do 3 leta zapora.

Je pa res, da zaj ko bojo zaostrili, je vprašanje, če študenti ne bojo še "bolj pohiteli z prekuževanjem"...in nas čakajo še večje št.

Ko so uvedli testiranje za tehnične trgovine, banke, črpalke, pošte in za javni promet, je zadeva pobezljala. Začele so se demonstracije.........ukrepe pa se upošteva bolj tko.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Mare2 ::

Eno je, ko ti nek zdravstveni delavec naredi kodo na tvoje ime (to je plačljivo in kaznivo), kontrolna aplikacija javi veljavno kodo. Drugo pa, ko poskeniraš kodo, ki jo dobiš na računu za elektriko. V slednjem primeri kontrola ne javi nič.

Lahko pa tudi ob gledanju poročil zaustaviš sliko in jo poskeniraš z green pass. :) Aplikacija izpiše ime novinarja xxx Samo in da je koda veljavna. Tista koda od ministra Janeza P. pa že dolgo javi Neveljavno.

Seveda, ko greš v lokale, trgovinski center itak nekateri zgolj vprašajo, če jo imaš, nekateri zgolj od daleč pogledajo, zeloooooooo redko pa poskenirajo, kaj šele primerjajo ime na osebnem dokumentu. :)

Sredini protesti tako postajajo brezpredmetni. Tudi v resnici je vse manj protestnikov. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

klemenSLO ::

Varnostnik nima pooblastil da te identificira. Torej da preveri če se to na odskeniranem pogoju ujema s tem kdo si ti.
Mislim da majo to samo policaji in inšpektorji.

Tako da moraš prej vedeti komu kažeš pct :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

sbawe64 ::

Akcija - reakcija.
Debilni vladni ukrepi - reakcija na enaki ravni.

V primeri smrtonosne epidemije bi ljudje na črno kupovali cepiva ako bi le tega primanjkovali, ne ausweis ronca papirjev, da niso obravnavani kot črnci v Južni Afriki pod Nizozemci.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

RockyS ::

klemenSLO je izjavil:

Varnostnik nima pooblastil da te identificira. Torej da preveri če se to na odskeniranem pogoju ujema s tem kdo si ti.
Mislim da majo to samo policaji in inšpektorji.

Tako da moraš prej vedeti komu kažeš pct :)



Lahko pa ti prepreči vstop/dostop, ker nisi želel pokazati.

jukoz ::

Mare2 je izjavil:

Tista koda od ministra Janeza P. pa že dolgo javi Neveljavno.


Do oktobra so tuje aplikacije (testiral sem s CH, ki so jo imeli tudi študentje na Mimovrste) javljale da je OK

Mare2 ::

Testiraj z aplikacijo na NIJZ.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

acookook ::

Kaj pa US že kaj melje glede PCTja, tak kak je mlelo glede PCja konec septembra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

Jure14 ::

jukoz je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Tista koda od ministra Janeza P. pa že dolgo javi Neveljavno.


Do oktobra so tuje aplikacije (testiral sem s CH, ki so jo imeli tudi študentje na Mimovrste) javljale da je OK


To pa zato, ker je v SLO aplikaciji dodan stavek "if koda od ministra then return false".
Eksplicitno je v aplikacji navedena koda od Poklukarja.

Tuje aplikacije tega seveda nimajo, ne vejo. In kodo obravnavajo kot vsako drugo kodo.

Mare2 ::

Možno. Nisem še bil v tujini zadnjih 30 dni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

;-) ::

RockyS je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Varnostnik nima pooblastil da te identificira. Torej da preveri če se to na odskeniranem pogoju ujema s tem kdo si ti.
Mislim da majo to samo policaji in inšpektorji.

Tako da moraš prej vedeti komu kažeš pct :)



Lahko pa ti prepreči vstop/dostop, ker nisi želel pokazati.

V bistvu ja in ne.

Mare2 ::

acookook je izjavil:

Kaj pa US že kaj melje glede PCTja, tak kak je mlelo glede PCja konec septembra?


Glede na to, da državni svet gleda globalno, pacienta, ki vodi vlado pa označuje kot politično zvitega človeka, ko zraven npr. normalnih ukrepov podturi če kaj nezakonitega, se strinjam, Ustavno sodišče bi moralo sproti odločati. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

klemenSLO je izjavil:

Varnostnik nima pooblastil da te identificira. Torej da preveri če se to na odskeniranem pogoju ujema s tem kdo si ti.
Mislim da majo to samo policaji in inšpektorji.

Tako da moraš prej vedeti komu kažeš pct :)

Ti pa nimaš pooblastil, da vstopiš v prostor, če te varnostnik tja ne spusti.

Enako je s prodajo alkoholnih pijač/cigaret. Prodajalec ti lahko reče da mu daj osebno. Tebi je ni treba dati. Ampak če mu je ne daš, tudi alkota/čikov ne boš dobil.

Kayzon ::

Torej vlada pricakuje da se testiramo vska teden v sluzbi,potem na dva dni placujemo za PCT teste 10€? Naj se ne cudijo na to da ljudje ne prenesejo vec diskriminacije zaradi vsiljevanja s cepivom ki ne pomaga pol kurca.

NMH ::

Kayzon je izjavil:

s cepivom ki ne pomaga pol kurca.


Saj lahko napišeš še 100x, pa ne bo resnica postala.

AliRes ::

Bolj švoh so ta cepiva, kljub vsem večkratnim dozam.

Ne zopet pozabit na gripo.

Letošnja sezona gripe utegne biti takšna kot pred epidemijo covida-19
Okrepljeni pozivi k cepljenju proti gripi

V prejšnji sezoni v Sloveniji ni bilo zaznanega niti enega primera gripe, tudi sicer je bil obseg kroženja virusnih okužb dihal bistveno manjši kot običajno


Kje ste nosečke.
Cepljenje priporočljivo v vseh obdobjih nosečnosti
Pri nosečnicah svetujejo cepljenje tako proti covidu-19 kot proti gripi, saj lahko gripa v nosečnosti škoduje tako nosečnici kot plodu. "Cepljenje je priporočljivo v vseh obdobjih nosečnosti," je dodala. Cepljenje proti gripi in proti covidu-19 se lahko opravi sočasno, na isti dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AliRes ()

sbawe64 ::

GupeM je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Varnostnik nima pooblastil da te identificira. Torej da preveri če se to na odskeniranem pogoju ujema s tem kdo si ti.
Mislim da majo to samo policaji in inšpektorji.

Tako da moraš prej vedeti komu kažeš pct :)

Ti pa nimaš pooblastil, da vstopiš v prostor, če te varnostnik tja ne spusti.

Enako je s prodajo alkoholnih pijač/cigaret. Prodajalec ti lahko reče da mu daj osebno. Tebi je ni treba dati. Ampak če mu je ne daš, tudi alkota/čikov ne boš dobil.

Prvi moraš ločiti med zakonom, ki ga predlaga vlada in sprejme parlament (za alko, cigarete) ter podzakonskim aktom (odlokom), ki ga sprejme vlada.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Miki N ::

Edini vpliv nad nesmiselni odloki, ki jih vlada načrtno pod pretvezo nekega namena izdaja je... da jih kršiš. Ker na ostalo so gluhi.

Kayzon ::

Naj zacnejo se cepljene testirati,ce ne je pct brezveze.

Aston_11 ::

Kayzon je izjavil:

Naj zacnejo se cepljene testirati,ce ne je pct brezveze.

Lokalni trolljo, ki nič ne razume.

Mare2 ::

GupeM je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Varnostnik nima pooblastil da te identificira. Torej da preveri če se to na odskeniranem pogoju ujema s tem kdo si ti.
Mislim da majo to samo policaji in inšpektorji.

Tako da moraš prej vedeti komu kažeš pct :)

Ti pa nimaš pooblastil, da vstopiš v prostor, če te varnostnik tja ne spusti.

Enako je s prodajo alkoholnih pijač/cigaret. Prodajalec ti lahko reče da mu daj osebno. Tebi je ni treba dati. Ampak če mu je ne daš, tudi alkota/čikov ne boš dobil.


Razlika, pri prodaji tobaka/pijač je zadeva urejena v zakonu, kovid pa v celoti v odloku. Prosim če poveš, če veš razliko med tema dvema pravnima aktoma ali ne, da ti ne bom brez veze razlagal. :)

Kayzon je izjavil:

Torej vlada pricakuje da se testiramo vska teden v sluzbi,potem na dva dni placujemo za PCT teste 10€? Naj se ne cudijo na to da ljudje ne prenesejo vec diskriminacije zaradi vsiljevanja s cepivom ki ne pomaga pol kurca.


Vlada nabija na vse načine, da se grejo ljudje cepit. Meni je vseeno, če se greš. Zadihaj svobodo.

Ta vikend bodo inšpektorji kontrolirali bolj Primorsko. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

kamiKaZaA ::

Lahko inšpektorji delajo kakršenkoli nadzor, kazni še niso napisali. Zakaj ne? Ker ko se bo prva kazen napisala, se bo napisala tudi prva pritožba in potem to gre na sodišče, sodišče pa bo presodilo, da so ukrepi neustavni. In če ne napišejo nobene kazni, se tudi noben ne more pritožiti nad temi neustavnimi ukrepi. Zato pa še niso izdali kazni glede neupoštevanja PCT. In jaz hodim kamorkoli s 3 mesece staro kodo, pa mi še noben ni preprečil vstopa (pa so buljili v test in se čudili datumu na testu, ter me vseeno spustili naprej). In prvi ko mi bo preprečil vstop, potem tja več nikoli ne bom šel denarja zapravljat (tudi čez 10 let, ko bo konec vseh današnjih ukrepov -> po revoluciji)...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Mare2 ::

kamiKaZaA je izjavil:

In prvi ko mi bo preprečil vstop, potem tja več nikoli ne bom šel denarja zapravljat...


Če ti preprečijo vstop itak ne moreš it tja zapravljat denarja. He he, ta je pa dobra.

Mi je všeč ta izjava tudi na anticepilskih skupinah po facebooku. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kamiKaZaA ::

Mare2 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

In prvi ko mi bo preprečil vstop, potem tja več nikoli ne bom šel denarja zapravljat...


Če ti preprečijo vstop itak ne moreš it tja zapravljat denarja. He he, ta je pa dobra.

Mi je všeč ta izjava tudi na anticepilskih skupinah po facebooku. :)

Očitno ti ni jasno, da ti ukrepi bodo dokler narodu ne bo poknil film. V roku 10. let bo poknil in po revoluciji, jaz več tja, kjer so mi v tem času preprečili vstop, ne bom šel. Vem, da ti jo to težko razumljivo, ker za razum tega je potrebno tudi malo kmečke logike uporabit, katere pa več kot očitno nimaš. ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

;-) ::

PCT se je vedelo kako bo, ta ukrep in mnogo drugih je bil izrečen samo in izključno zato, da se krivda vali na državljane, češ niste pridni.

Do sedaj še nismo imeli pametnega ukrepa, ki bi bil v dobrobit državljanov in namenjen manjšemu širusu tega virusa. Naprimer naj zdravstvo dela na polno in podobni. Imamo pa ukrepe s katerimi državljane krivijo da so sami krivi za stanje v zdravstvu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

kamiKaZaA ::

PCT je neustaven, ker ni razglašene epidemije. Zato jaz tudi po trgovinah ne nosim maske. In če sem pred časom bil eden redkih, nas je sedaj vedno več. Eni še ne upajo hoditi brez in jo imajo pod brado. Ampak tudi to šteje, da jo nimajo čez obraz.

In dokler bodo ljudje poslušni in spoštovali ukrepe, tako dolgo bodo tudi ti ukrepi. Maske dol. Ni logike, da mora zdrav človek nositi masko. Niti ene študije še ni bilo na to temo...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

z3ro ::

Se da kje dobit kakšna predloga tistega potrdila, ki ti ga sprintajo na testiranju? Na testiranju koliko sem videl jim zgenerira PDF dokument, ki ga potem natisnejo.

3p ::

kamiKaZaA je izjavil:

Očitno ti ni jasno, da ti ukrepi bodo dokler narodu ne bo poknil film. V roku 10. let bo poknil in po revoluciji, jaz več tja, kjer so mi v tem času preprečili vstop, ne bom šel.


Ja, snežinke res prosperirajo po revolucijah.

Po revoluciji se večinoma strumno koraka po diktatu. Ki je odvisen od tistega, ki zajaha revolucijo.

Do takrat pa imaš izbiro. Seveda ti ni treba tja, kjer ti preprečujejo vstop.

kamiKaZaA je izjavil:

PCT je neustaven, ker ni razglašene epidemije. Zato jaz tudi po trgovinah ne nosim maske. In če sem pred časom bil eden redkih, nas je sedaj vedno več. Eni še ne upajo hoditi brez in jo imajo pod brado. Ampak tudi to šteje, da jo nimajo čez obraz.

In dokler bodo ljudje poslušni in spoštovali ukrepe, tako dolgo bodo tudi ti ukrepi. Maske dol. Ni logike, da mora zdrav človek nositi masko. Niti ene študije še ni bilo na to temo...


Po letu in pol je še vedno maska tvoj nepremagljiv problem?

In v tem času nisi uspel najti nobene študije na to temo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Miki N ::

No jaz sem predvsem razočaran nad našim Polovičarjem - sem računal da bo naredil malo reda med temi antivakserskimi gostinci pa je samo še slabše. :|

AllStarc ::

3p je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Očitno ti ni jasno, da ti ukrepi bodo dokler narodu ne bo poknil film. V roku 10. let bo poknil in po revoluciji, jaz več tja, kjer so mi v tem času preprečili vstop, ne bom šel.


Ja, snežinke res prosperirajo po revolucijah.

Po revoluciji se večinoma strumno koraka po diktatu. Ki je odvisen od tistega, ki zajaha revolucijo.

Do takrat pa imaš izbiro. Seveda ti ni treba tja, kjer ti preprečujejo vstop.

kamiKaZaA je izjavil:

PCT je neustaven, ker ni razglašene epidemije. Zato jaz tudi po trgovinah ne nosim maske. In če sem pred časom bil eden redkih, nas je sedaj vedno več. Eni še ne upajo hoditi brez in jo imajo pod brado. Ampak tudi to šteje, da jo nimajo čez obraz.

In dokler bodo ljudje poslušni in spoštovali ukrepe, tako dolgo bodo tudi ti ukrepi. Maske dol. Ni logike, da mora zdrav človek nositi masko. Niti ene študije še ni bilo na to temo...


Po letu in pol je še vedno maska tvoj nepremagljiv problem?

In v tem času nisi uspel najti nobene študije na to temo?

Daj malo se strezni no. Tocno tako, maska je brez veze. Tudi to, da cepljenje ne preprecuje sirjenja vedo ze najvecji neumnezi. Jaz sem cepljen, pa vem da samo zaradi sebe in ne zaradi drugih, saj lahko popolnoma enako prenasam virus zato nimam nobene pravice na nacisticne PCT privilegije. Zato tudi imam vedno dovolj testov na zalogi in se vedno popolno protestiram proti PCT biznisu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AllStarc ()

;-) ::

z3ro je izjavil:

Se da kje dobit kakšna predloga tistega potrdila, ki ti ga sprintajo na testiranju? Na testiranju koliko sem videl jim zgenerira PDF dokument, ki ga potem natisnejo.

Gres na test reces nebom cakal pošlji na email.

Cuknes z emaila dol, cuknes PDF editor in samo pišeš, še pisava in slog je kul. Zgornji del pdfa odrežeš da QR ne dela in čao.

kamiKaZaA ::

3p je izjavil:



Po letu in pol je še vedno maska tvoj nepremagljiv problem?

In v tem času nisi uspel najti nobene študije na to temo?

Ne pametuj in daj link (vir) do študije, kjer trdijo, da zdrav človek more nositi masko (v trgovini, na prostem, gostinskem lokalu, na terasi, v gozdu, ko se sam sprehaja po mestu...). ;(( Kakšne idiotizme vse ne prebereš od narkomanov. :8) Igle so jim kot kaže čisto skisale možgane. Odvisniki od igel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Miki N ::

Empirične raziskave jasno kažejo, da se še nihče ni okužil, če je nosil masko osamljen v gozdu. Evo dokaz. Dela! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kamiKaZaA ::

Miki N je izjavil:

Empirične raziskave jasno kažejo, da se še nihče ni okužil, če je nosil masko osamljen v gozdu. Evo dokaz.

A če pa ni maske nosil, pa je fasal virus? :)):)):))

Nivo inteligence vakserjev. Na čisti nuli. Zabiti kot kamen. 8-)

P.S. še vedno čakam na vir (študijo), da zdrav človek more nositi masko v gozdu, na terasi lokala, v trgovini...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Miki N ::

kamiKaZaA je izjavil:

Miki N je izjavil:

Empirične raziskave jasno kažejo, da se še nihče ni okužil, če je nosil masko osamljen v gozdu. Evo dokaz.

A če pa ni maske nosil, pa je fasal virus? :)):)):))

Nivo inteligence vakserjev. Na čisti nuli. Zabiti kot kamen. 8-)


Pa ne samo to, delujejo tudi v avtopralnicah - a le pod pogojem, da si sam v vozilu! Empirike kolikor hočeš.

kamiKaZaA ::

Miki N je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Miki N je izjavil:

Empirične raziskave jasno kažejo, da se še nihče ni okužil, če je nosil masko osamljen v gozdu. Evo dokaz.

A če pa ni maske nosil, pa je fasal virus? :)):)):))

Nivo inteligence vakserjev. Na čisti nuli. Zabiti kot kamen. 8-)


Pa ne samo to, delujejo tudi v avtopralnicah - a le pod pogojem, da si sam v vozilu! Empirike kolikor hočeš.

Se ti opravičujem. Sarkazem detektor mi je crnil. :D

Sem ga dal na popravilo. :)

Zgodovina sprememb…

z3ro ::

;-) je izjavil:

z3ro je izjavil:

Se da kje dobit kakšna predloga tistega potrdila, ki ti ga sprintajo na testiranju? Na testiranju koliko sem videl jim zgenerira PDF dokument, ki ga potem natisnejo.

Gres na test reces nebom cakal pošlji na email.

Cuknes z emaila dol, cuknes PDF editor in samo pišeš, še pisava in slog je kul. Zgornji del pdfa odrežeš da QR ne dela in čao.

Sem probal pa niso hoteli, "V lekarni vam ga bodo natisnili če ne morte počakat, je pa 2€ za plačat". Za QR kodo mi je vseeno, itak je ne skenirajo, gledajo pa datum opravljanja testa.

Miki N ::

kamiKaZaA je izjavil:


Se ti opravičujem. Sarkazem detektor mi je crnil. :D

Sem ga dal na popravilo. :)


kamikazaa povsem razumljivo - saj jaz tudi ne vem več kaj je sarkazem in kaj ne tudi ko gre za odloke. Okužbe v avtomatskih avtopralnicah, testiranje za delo na domu (ja vem, so preklicali), maske v gozdu ...

Je to hec, slab humor ali kovasjeberaja?

Kaco je imel prav.. malo se hecamo, samo kaj ko je folk glup in ne šteka štosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kamiKaZaA ::

Miki N je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Se ti opravičujem. Sarkazem detektor mi je crnil. :D

Sem ga dal na popravilo. :)


kamikazaa povsem razumljivo - saj jaz tudi ne vem več kaj je sarkazem in kaj ne tudi ko gre za odloke. Okužbe v avtomatskih avtopralnicah, testiranje za delo na domu (ja vem, so preklicali), maske v gozdu ...

Je to hec, slab humor ali kovasjeberaja?

Kaco je imel prav.. malo se hecamo, samo kaj ko je folk glup in ne šteka štosa.

+1

;)

Zimonem ::

z3ro je izjavil:

;-) je izjavil:

z3ro je izjavil:

Se da kje dobit kakšna predloga tistega potrdila, ki ti ga sprintajo na testiranju? Na testiranju koliko sem videl jim zgenerira PDF dokument, ki ga potem natisnejo.

Gres na test reces nebom cakal pošlji na email.

Cuknes z emaila dol, cuknes PDF editor in samo pišeš, še pisava in slog je kul. Zgornji del pdfa odrežeš da QR ne dela in čao.

Sem probal pa niso hoteli, "V lekarni vam ga bodo natisnili če ne morte počakat, je pa 2€ za plačat". Za QR kodo mi je vseeno, itak je ne skenirajo, gledajo pa datum opravljanja testa.

Dobiš po mailu praktično povsod. Sicer pa na zvem isti dokument. Ni ne digitalno podpisan niti zaklenjen proti urejanju.

klemenSLO ::

GupeM je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Varnostnik nima pooblastil da te identificira. Torej da preveri če se to na odskeniranem pogoju ujema s tem kdo si ti.
Mislim da majo to samo policaji in inšpektorji.

Tako da moraš prej vedeti komu kažeš pct :)

Ti pa nimaš pooblastil, da vstopiš v prostor, če te varnostnik tja ne spusti.

Enako je s prodajo alkoholnih pijač/cigaret. Prodajalec ti lahko reče da mu daj osebno. Tebi je ni treba dati. Ampak če mu je ne daš, tudi alkota/čikov ne boš dobil.


Res je. Nisem pa še slišal za tak primer.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

kamiKaZaA ::

z3ro je izjavil:

;-) je izjavil:

z3ro je izjavil:

Se da kje dobit kakšna predloga tistega potrdila, ki ti ga sprintajo na testiranju? Na testiranju koliko sem videl jim zgenerira PDF dokument, ki ga potem natisnejo.

Gres na test reces nebom cakal pošlji na email.

Cuknes z emaila dol, cuknes PDF editor in samo pišeš, še pisava in slog je kul. Zgornji del pdfa odrežeš da QR ne dela in čao.

Sem probal pa niso hoteli, "V lekarni vam ga bodo natisnili če ne morte počakat, je pa 2€ za plačat". Za QR kodo mi je vseeno, itak je ne skenirajo, gledajo pa datum opravljanja testa.

Pišem iz prve roke. Pred dvemi tedni. Varnostnik. Drži v roki skener. Pogleda test, gleda in gleda in se čudi. Ter me spusti naprej, brez da skenira. Imel sem neveljaven test (s več kot 2 meseci pretečenim rokom) in še brez maske sem bil. Zapustim trgovino in vidim na lastne oči, da je enim skeniral kodo.

Pa še niti enega konflikta nisem imel, da bi mi kdo kaj siknil, ker ne nosim maske.

Zimonem ::

Qr mi poskenirajo edino ob obiskih bi dso. Kjer mi tudi zamenjajo masko za svežo fpp2.

z3ro ::

kamiKaZaA je izjavil:

z3ro je izjavil:

;-) je izjavil:

z3ro je izjavil:

Se da kje dobit kakšna predloga tistega potrdila, ki ti ga sprintajo na testiranju? Na testiranju koliko sem videl jim zgenerira PDF dokument, ki ga potem natisnejo.

Gres na test reces nebom cakal pošlji na email.

Cuknes z emaila dol, cuknes PDF editor in samo pišeš, še pisava in slog je kul. Zgornji del pdfa odrežeš da QR ne dela in čao.

Sem probal pa niso hoteli, "V lekarni vam ga bodo natisnili če ne morte počakat, je pa 2€ za plačat". Za QR kodo mi je vseeno, itak je ne skenirajo, gledajo pa datum opravljanja testa.

Pišem iz prve roke. Pred dvemi tedni. Varnostnik. Drži v roki skener. Pogleda test, gleda in gleda in se čudi. Ter me spusti naprej, brez da skenira. Imel sem neveljaven test (s več kot 2 meseci pretečenim rokom) in še brez maske sem bil. Zapustim trgovino in vidim na lastne oči, da je enim skeniral kodo.

Pa še niti enega konflikta nisem imel, da bi mi kdo kaj siknil, ker ne nosim maske.

Danes sem dva, ki sta preverjala PCT nalašč vprašal če bosta poskenirala (ker sem imel ravno veljaven test), eden je rekel da ne ker ne sme eden pa samo da ne. Sta pa oba pogledla datum opravljanja testa. Če ima kdo PDF se priporočam :D

Zimonem ::

Jaz se hodim kar testirat. Mi na pamet ne pride, da bi v dso kaj zanesel.
Je pa v sami osnovi ponarejanje trivialno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

dsfsfawer235 ::

Od sprejema ukrepa so me preverili 6x, preverili QR pa enkrat, mogoce 2x. Tole ne drzi vode, ko bo prislo do kompletnega lockdowna bo pa spet celotno gostinstvo in trgovska zbornica slo na okope, da izgubljajo stranke. Pac so preneumni, da z nepreverjanjem sami sebi serjejo v hrano.

Dejansko pa je problem verjetno v varnostnikih, ki se jim ne da preverjati kode. Pac pomahas z necem kar bezno spominja na QR kodo pa te samo odpravijo.

Upam, da letos ne bojo podarjali nobenih nadomestil trgovcem in gostincem v primeru kompletnega lockdowna. Ker so sami sabotirali ukrepe, pa naj se sami pozrejo izgubo.

simonchelo ::

Iz prve roke...

Imam veljaven pct - cepljen. Trenutno sem v Švici, Interlaken. Prejšnji vikend sem bil v positanu. Oboje poslovno. Imam vse papirje tudi passenger locator form ki ga mors kao met za Italijo.

Ugotovitev. Po prevoženih 3500 kilometrih me ni niti enkrat nihče vprašal po pct, preverjal moje zdr. Stanje, ne v hotelu, ne v trgovinah in niti na mejah. Sem pričakoval vsaj pri Švicarjih da bodo kaj, pa nikjer nikogar.

Skratka o covidu v zahodnih državah nisem slišal nič. Potujem kot prej. Edino masko ko grem v notranji prostor in pa razkuzim roke ob izhodu.
ciao
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dnevno Stevilo Okuzenih (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
112495764 (73961) dsfsfawer235

Resnejši stranski učinki po cepljenju ali Covidu-19 (pričevanja resničnih zgodb) (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
75895446 (72884) AliRes

Testiranje cepljenih? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36456596 (44901) D3m

Več podobnih tem