» »

Telemach lopovi

Telemach lopovi

Ferko ::

Že nekaj časa imamo probleme s signalom ter ogledom tekočih programov na kabelski televiziji.
V paketu imamo možnost ogleda programov za nazaj, ki pa jih že nekaj časa ne moremo več gledati,
ker je slika kockasta in "šteka".

Internetno hitrost plačujemo za 125 Mb/s, sprejema pa imamo
v povprečju 5 Mb/s. Ker doma uporabljamo internet za službene in študijske potrebe, sem primoran
večkrat urgirati na tehnično podporo, kjer mi vsak teden povejo nekaj drugega.

Prišlo je že kar nekaj tehnikov, eden nam je zamenjal ruter. Potem drugi je rekel, da je napajalnik za ruter kriv, nakar so tudi tistega zamenjali. Zadeva še vseeno ni delovala. Naslednji tehnik je rekel, da je zelo presenečen, da sploh lahko uporabljamo internet. Končno je prišel tehnik, ki je preveril signal in so ugotovili, da je problem s kabli, ki vodijo do hiše in bi jih morali zamenjati. Povedal je tudi, da telemach pokrije vse stroške menjave teh kablov in da bo dal naprej nalog. Za tem pa tišina.

Še kar 5Mb/s, še kar ne moremo gledati programov za nazaj. Kličem spet vsak teden na tehnično podporo in enkrat se mi javi študent, ki mi pa pove, da ima zapisano, da naj ne izdaja več nalogov na naš naslov, saj je potrebna zamenjava kablov, ki pa za njih ni "finančno ugodna". Saj se hecajo ane? Prav napisano imajo naj nas ne šlivijo več, ker jim je predraga menjava kablov. A nam pa ni predrago, da devamo zastonj denar? Oni pa nam še sporočijo ne, da zadeva ni šla naprej.

Zdaj smo dobili mail od njihove referentke za reklamacije, da nam lahko ponudijo 30% popust na paket do konca leta oz. nam lahko omogočijo odstop od pogodbe brez stroškov.

Smo sofinancirali primarno infrastukturo - kable, ki vodijo do hiše, da smo do kabelske povezave
sploh lahko prišli. In oni meni zdaj ponujajo odstop od pogodbe, zato da jim ne bo treba izvršiti posega v omrežje, ki za njih ni finančno zanimivo.

Res ne vem več kaj še lahko naredim. Ima kdo podobne izkušnje? Mogoče kdo ve kateri ponudnik je pripravljen zamenjati te kable in zagotavljati zakupljene storitve?

Voluharr ::

No Telesmeh ni ravno zgled v skrbi za uporabnika.
Imate vidno linijo kam, da bi se naredilo WiFi link nekam z vredu linijo ?
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Ferko ::

@Voluharr kako lahko to preverim?

Han ::

Npr. prek A1 strani...

https://www.a1.si/a1-brezzicni-net-tv

Ste trenutno na koaksu ali bakreni parici? Je v bližnji okolici optika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Ferko ::

@Han trenutno smo na koaksialnem kablu. Najbljižje, da imajo optiko je v Žalcu približno 5 km stran.

Voluharr ::

Da se naredit marsikaj.
Ena opcija je LTE.
Potem če je vidna razdalja direktno do Žalca WiFi link direktno do žalca, drugače pa na hrib vmesno anteno.
Je pa res, da je to cel kup stroškov in še nekoga je treba dobit v Žalcu, ki bi bil za stvar.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

apfelstrudl ::

Kdo sploh še pada na telemach reklamo?
Poznam situacijo. 2 hiši popolnoma nova optična napeljava. Eni na telesmehu, drugi na telekomu.
Na telesmehu ne dela nič. Net dol pada, TV se komaj gleda. Wifi vleče do 10 Mbps na dober dan (plačujejo 150 Mbps !)
Na telekomu po istih optičnih kablih brzina 300+ Mbps, še nobenega problema.
Wifi 250+ MBps!

In podpora stranki? Napizdevanje nazaj in da ni njihova krivda ter "ne kličite nas več!".

Telemach je pravi Telesmeh. Jaz vem da se te firme ne bi dotaknil z 10m palco.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Je pa poceni verjetno :]
Bomo šparal, pa naj stane kolikor že..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

apfelstrudl ::

Machete je izjavil:

Je pa poceni verjetno :]
Bomo šparal, pa naj stane kolikor že..

Nit ne... ravno tukaj je fora.
Tam tam z ostalo ponudbo. Mogoče par € razlike mesečno. Pa prvo leto je nekaj več manj ker mi je bilo rečeno (gre namreč za kolege), da je akcijska cena za prvo leto.

Katastrofa od firme, resno.

rejven ::

tud sam mam take izkušnje (sicer stare osebne izkušnje in nekaj novejših od kolegov),da telekom mogoče ni najcenej,najbolj fleksibiln in napreden, ampak ko črto potegneš pa dela ( pa to ne pomen, da kaj druzga za nekoga ni ok). Osebno sem mnenja, da ko nekaj dela ne menjaj, pa ne išči tiste okcije pol leta đabe in podobna sranja, pust stvar, plačaj in se ne obremenuj. :)

FoxKnox ::

Problem vseh ponudnikov je, da nihče ne bo preveril tvoje kablaže , dokler ne podpišeš pogodbe z njimi.Potem ti pošljejjo tehnika, ki neki meri in nastavlja ter na koncu reče, da je ok in gre, ti si pa na istem.Ko imate tehnika v hiši naj vam pomeri signal s centrale do hiše in po hiši, potem vsaj veš na čem si in naj svetuje kaj narediti.Možnosti je kar nekaj, ampak nihče ne bo vlekel novega bakra do centrale. Pa odvisno je od vlaganja operaterja v omrežje in centrale.Telekom menja svoj baker z optiko, ostali pa se kupujejo med sabo, vzdržuje in posodablja pa noben.

apfelstrudl ::

FoxKnox je izjavil:

Problem vseh ponudnikov je, da nihče ne bo preveril tvoje kablaže , dokler ne podpišeš pogodbe z njimi.Potem ti pošljejjo tehnika, ki neki meri in nastavlja ter na koncu reče, da je ok in gre, ti si pa na istem.Ko imate tehnika v hiši naj vam pomeri signal s centrale do hiše in po hiši, potem vsaj veš na čem si in naj svetuje kaj narediti.Možnosti je kar nekaj, ampak nihče ne bo vlekel novega bakra do centrale. Pa odvisno je od vlaganja operaterja v omrežje in centrale.Telekom menja svoj baker z optiko, ostali pa se kupujejo med sabo, vzdržuje in posodablja pa noben.

Preberi moj prispevek še enkrat.
Gre za 2 gospodinjstvi na istem optičnem vodu ;)
Telekom dela 100% brez problema in brez prekinitev.
Telesmeh ne more zagotoviti nit tretjino pogodbene brzine, nonstop dol pada, wifi dela še posbej obupno... potem pa še kričijo na stranko da "naj jih nehajo klicariti".

FoxKnox ::

apfelstrudl je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Problem vseh ponudnikov je, da nihče ne bo preveril tvoje kablaže , dokler ne podpišeš pogodbe z njimi.Potem ti pošljejjo tehnika, ki neki meri in nastavlja ter na koncu reče, da je ok in gre, ti si pa na istem.Ko imate tehnika v hiši naj vam pomeri signal s centrale do hiše in po hiši, potem vsaj veš na čem si in naj svetuje kaj narediti.Možnosti je kar nekaj, ampak nihče ne bo vlekel novega bakra do centrale. Pa odvisno je od vlaganja operaterja v omrežje in centrale.Telekom menja svoj baker z optiko, ostali pa se kupujejo med sabo, vzdržuje in posodablja pa noben.

Preberi moj prispevek še enkrat.
Gre za 2 gospodinjstvi na istem optičnem vodu ;)
Telekom dela 100% brez problema in brez prekinitev.
Telesmeh ne more zagotoviti nit tretjino pogodbene brzine, nonstop dol pada, wifi dela še posbej obupno... potem pa še kričijo na stranko da "naj jih nehajo klicariti".


Torej omrežje top, oprema in sistem operaterja shit od shita ali pa nekompatibilno z omrežjem.
Dovolj za odpoved pogodbe.
Drugače pa sem oisal na splošno, ne odgovora na tvoj post

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Likalnik ::

pač kaj češ pa nardit...nabij jih na k**** in pojdi drugam....verjamem, da je težko ker si sofinanciral polaganje kablov (sicer ne vem zakaj...jaz nisem nič sofinanciral...takrat, ko so kopali sem se moral zraven priključiti)

jaz sem na telemachu...pa sem zadovoljen...sicer ni nek presežek...ampak dela vse...se zgodi, da kdaj internet dol pade ali kaj podobnega...ampak na koncu je to povsod

Han ::

Jaz jih ne bi več klical, ampak pisal na:

info@telemach.si
reklamacije@telemach.si
tehnicna.pomoc@telemach.si

starfotr ::

Ne pomaga to.

Vem, ker pri poslovnih uporabnikih je tudi bolj tema, kot ne.

No, saj potem zrihtajo. Vendar po neskončno pozivih preko maila in klicih.

Jure27 ::

Mi smo imeli iste težave, jaz bi odstopil od pogodbe.

Kupi Hofer internet 200GB, LTE 15e/mesečno.
TV naloži Netflix - dela normano na LTE.
Dodatno imam telefon BOB paket 35GB 10e/mesec za brskanje po spletu plus delim WIFI, če zmanjka 200Gb na mesec, ampak še ni nikoli.

Voluharr ::

Za poslovne uporabnike v enem tednu še ponudbe ne dobiš...
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

XS!D3 ::

apfelstrudl je izjavil:

Kdo sploh še pada na telemach reklamo?
Poznam situacijo. 2 hiši popolnoma nova optična napeljava. Eni na telesmehu, drugi na telekomu.
Na telesmehu ne dela nič. Net dol pada, TV se komaj gleda. Wifi vleče do 10 Mbps na dober dan (plačujejo 150 Mbps !)
Na telekomu po istih optičnih kablih brzina 300+ Mbps, še nobenega problema.
Wifi 250+ MBps!

In podpora stranki? Napizdevanje nazaj in da ni njihova krivda ter "ne kličite nas več!".

Telemach je pravi Telesmeh. Jaz vem da se te firme ne bi dotaknil z 10m palco.


Me prav zanima še druga plat zgodbe. Da imaš na optiki takšne probleme, more bit že nekaj hudo narobe (sicer pa omenjaš tudi WiFi hitrosti, ki jih noben ne garantira, ker je čisto preveč faktorjev, ki vplivajo na hitrost). Sodeč po napisanem ("po istih optičnih vlaknih") gre sicer za Telemachove storitve preko Telekomovega omrežja, kjer je malo večja jeba, če karkoli ne štima, ker vrjamem, da se Telekomu ni preveč v interesu pomatrati za "tuje" uporabnike ampak vseeno. Poznam vsaj dva, ki imata takšno kombinacijo, pa je bilo edino nekaj težav s TV na začetku, ko se začeli ponujati EON pakete in je bil velik naval. Ampak je bilo rešeno (povečane kapacitete med TM in TS) in sedaj menda dela BP, s polno brzino (tistih 300Mb/s kolikor pač ponujajo v trojčku) in brez nekih izpadov. Tako, da nekako ne vrjamem, da kar generačno nič ne dela oziroma da je oprema zanič, kot želiš predstavit.

Jaz osebno še na Telemachovem coaxu v 15letih preden sem se preselil in šel na fiber nisem imel nekih posebnih težav. Je pa coax hitro problem, če omrežje na določeni lokaciji ni najbolše. V tem primeru, če jim ni v interesu prenavljat omrežje, je bolje it drugam. Od kar sem na Telemachovi optiki zadnjih par let, pa sploh ne pomnim, da bi bil kak izpad (če enkrat na mesec za 2min rebootnejo kak switch ob dveh zjutraj ravno ne štejem za izpad), pa bi hitro opazil, ker precej uporabljam net za raznorazne zadeve, delam od doma in čisto iz hobija tudi spremljam povezljivost do različnih lokacij.

reeves ::

Jaz se pa pridružujem tistim, ki niso zadovoljni s Telemachom. 3 leta na Skyline in njihovi optiki nisem imel res nobenih težav. Ko pa jih je prevzel Telemach pa katastrofa. Po nekaj tedenskem teženju se je situacija izboljšala ampak ni niti blizu Skyline-u. Ogled nazaj zajebava, net ven meče, sicer samo za kakšnih 10s ampak večkrat na dan. Sem se že navadil imeti tethering na stand by, ker parkrat pa ni bilo samo 10s.

Bi šel na Telekom, ampak imam samo ta kabel v stanovanju in bi morali štemati pa lastnik ni najbolj navdušen nad tem.

ziga1990 ::

Pa je telemach res tako slab sicer imam pri njih paket za mobilni telefon in nisem imel težav?

Kmalu mislim menjati ponudnika za internet in televizijo in je Telemach eden od ožjih kandidatov.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Likalnik ::

očitno je odvisno od lokacije....kot sem že sam napisal....jaz nimam težav pa sem pri njih že 10let...se naredi občasno kakšen izpad interneta ampak to ni pogosto in ni za dolgo.

tudi če greš pod telekom temo brat boš videl, da je veliko nezadovoljnih uporabnikov.....vsak zase ve in vsaka lokacija je drugačna.

apfelstrudl ::

XS!D3 je izjavil:

apfelstrudl je izjavil:

Kdo sploh še pada na telemach reklamo?
Poznam situacijo. 2 hiši popolnoma nova optična napeljava. Eni na telesmehu, drugi na telekomu.
Na telesmehu ne dela nič. Net dol pada, TV se komaj gleda. Wifi vleče do 10 Mbps na dober dan (plačujejo 150 Mbps !)
Na telekomu po istih optičnih kablih brzina 300+ Mbps, še nobenega problema.
Wifi 250+ MBps!

In podpora stranki? Napizdevanje nazaj in da ni njihova krivda ter "ne kličite nas več!".

Telemach je pravi Telesmeh. Jaz vem da se te firme ne bi dotaknil z 10m palco.


Me prav zanima še druga plat zgodbe. Da imaš na optiki takšne probleme, more bit že nekaj hudo narobe (sicer pa omenjaš tudi WiFi hitrosti, ki jih noben ne garantira, ker je čisto preveč faktorjev, ki vplivajo na hitrost). Sodeč po napisanem ("po istih optičnih vlaknih") gre sicer za Telemachove storitve preko Telekomovega omrežja, kjer je malo večja jeba, če karkoli ne štima, ker vrjamem, da se Telekomu ni preveč v interesu pomatrati za "tuje" uporabnike ampak vseeno. Poznam vsaj dva, ki imata takšno kombinacijo, pa je bilo edino nekaj težav s TV na začetku, ko se začeli ponujati EON pakete in je bil velik naval. Ampak je bilo rešeno (povečane kapacitete med TM in TS) in sedaj menda dela BP, s polno brzino (tistih 300Mb/s kolikor pač ponujajo v trojčku) in brez nekih izpadov. Tako, da nekako ne vrjamem, da kar generačno nič ne dela oziroma da je oprema zanič, kot želiš predstavit.

Jaz osebno še na Telemachovem coaxu v 15letih preden sem se preselil in šel na fiber nisem imel nekih posebnih težav. Je pa coax hitro problem, če omrežje na določeni lokaciji ni najbolše. V tem primeru, če jim ni v interesu prenavljat omrežje, je bolje it drugam. Od kar sem na Telemachovi optiki zadnjih par let, pa sploh ne pomnim, da bi bil kak izpad (če enkrat na mesec za 2min rebootnejo kak switch ob dveh zjutraj ravno ne štejem za izpad), pa bi hitro opazil, ker precej uporabljam net za raznorazne zadeve, delam od doma in čisto iz hobija tudi spremljam povezljivost do različnih lokacij.

Glej na kratko še enkrat povzeta situacija.
1. Čisto nova optična napeljava
2. Dve hiši med njima razdalja 100m - isti optični vod (po zraku)
3. Prva hiša Telekom 300/300 dela celo bolje (ca. 320 Mbps gor in dol). Wifi vleče ca. 250-280 Mbps odvisno kje si. 150-200 Mbps celo pred bajto!
4. Druga hiša Telesmeh. Na kabel dosega do ca. 70 Mbps (na DOBER DAN!). Pada pa konstantno dol. TV kocka in blokira. Wifi vleče 5-10 Mbps, pozorno zdaj beri, 10 CENTIMETROV OD ROUTERJA (tako da zidovi niso problem).
5. Trije (3) tehniki od telesmeha niso poštimali nič
6. Zdaj družino telesmehovi operaterji dobesedno "skenslajo" če si še "drznejo" poklicat.
7. En od tehnikov je "neuradno" predlagal teženje, ker menda po "defaultu" dajejo namerno škart robo ki ni vredna pol šalce tople vode. Menda je nekaterim, če so fajn težili, potem uspelo doseč da jim dajo boljšo opremo. Tej družini do sedaj še ne.

Info iz prve roke. Poznam osebno OBE družini ;)

Tukaj sploh ni pomembno kdo je kriv. Ta družina plačuje za ta kurčev telesmehov EON paket (in še to sem zajebal - ne plačujejo 150 Mbps ampak kot si sam omenil za 300 - ker so se odločili še pred inštalacijo nadgradit da ne bo "tanajpočasnejši"). Tudi do danes še NI PORIHTANO NIČ!
Jasno je da gre pri netu vedno za neka odstopanja. Ampak da boš na optiki preko wifi vlekel zgolj par (nestabilnih) Mbps? Potem ti pa zadnji tehnik živčno "zabije" - ja dajte na kable!
Ja, sure, tamala bo tablico dala na Ethernet kabel, pa telefone tud a ne?

Še enkrat - ves ta info je iz prve roke. Prijatli... enkrat sem bil celo zraven na obisku, ko je prišel tehnik palamudit.

Jaz vem da nikoli, ampak res NIKOLI ne bom niti razmišljal o kaki pogodbi s to firmo. Šalabajzerji katerim se jebe za stranko tisti moment ko podpišeš pogodbo.

solatko ::

apfelstrudl - Znan problem in kar nekaj tožb gostujočih na telekomovih napravah, kjer namerno slabšajo signale, so neodzivni (do drugih operaterjev in posledično strank), če prav je infrastruktura javna, financirana v glavnem preko javnega denarja in ne telekomova. V svoje omarice ne spustijo drugih serviserjev, zato imajo skoraj povsod probleme stranke, ki so na telekomovih napravah, operater pa je drugi. Telemahove stvari na telemahovih kablih delujejo b.p. in tudi servis je izredno odziven (še nisem bil brez signala več kot nekaj ur pa sem njihov že od samega začetka, ko so kupili lokalnega operaterja. Si pa verjetno zaposlen pri Telelkomu, da jih tako hvališ. Meni celo stacionarnega telefona niso hoteli zrihtat, ko sem bil na dvojčku s sosedom, zdravnikom, ki je imel gor priklopljen fax in ga je redno pozabil ugašati. Ne povoham več nič od TELEKOM-a.

starfotr - Telemach nič ne zrihta na gostujoči infrastrukturi ampak po dolgem teženju njihove tehnične službe, se Telekomovi mojstri malo premaknejo. Za večino težav drugih operaterjev na njihovih napravah je TELEKOM, ker hoče dobit stranke nazaj, za slabšo ponudbo in višje cene, pač monopolisti, ker država noče Telekomu vzet infrastrukture in ustanovit javno službo, ki bi skrbela za omrežja, saj je ta monopolist še vedno v državni lasti in ne bojo srali v lastno skledo.

Se pa tudi T2, Telemach in A1 širijo z omrežji, tako, da bo kmalu prenehalo vmešavanje počasne telekomove servisne službe, razen na res ruralnih območjih. Če bi logično razmišljali, bi prišli do enakih ugotovitev, ko slišite za podatke, da na istem optičnem kablu dela 300Mb/sec in pri sosedu, ki je pri drugem ponudniku 2-20Mb/sec.

Vsi operaterji imajo kar nekaj tožb proti Telekomu.
Delo krepa človeka

starfotr ::

Na njihovi lastni infrastrukturi niso uspeli zrihtat nič.

Invictus ::

Kar se Telekoma tiče, ima odzivni čas 4 dni za gostujoče operaterje.

Moraš biti res debil, da greš za 2-3 EUR prihranka na mesec k drugemu operaterju na Telekom infratrukturi...

Ne bom pa hvalil Telekoma, saj so v primerjavi s T-2, precej slabši, sploh pri televiziji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

apfelstrudl ::

solatko je izjavil:

apfelstrudl - Znan problem in kar nekaj tožb gostujočih na telekomovih napravah, kjer namerno slabšajo signale, so neodzivni (do drugih operaterjev in posledično strank), če prav je infrastruktura javna, financirana v glavnem preko javnega denarja in ne telekomova. V svoje omarice ne spustijo drugih serviserjev, zato imajo skoraj povsod probleme stranke, ki so na telekomovih napravah, operater pa je drugi. Telemahove stvari na telemahovih kablih delujejo b.p. in tudi servis je izredno odziven (še nisem bil brez signala več kot nekaj ur pa sem njihov že od samega začetka, ko so kupili lokalnega operaterja. Si pa verjetno zaposlen pri Telelkomu, da jih tako hvališ. Meni celo stacionarnega telefona niso hoteli zrihtat, ko sem bil na dvojčku s sosedom, zdravnikom, ki je imel gor priklopljen fax in ga je redno pozabil ugašati. Ne povoham več nič od TELEKOM-a.

starfotr - Telemach nič ne zrihta na gostujoči infrastrukturi ampak po dolgem teženju njihove tehnične službe, se Telekomovi mojstri malo premaknejo. Za večino težav drugih operaterjev na njihovih napravah je TELEKOM, ker hoče dobit stranke nazaj, za slabšo ponudbo in višje cene, pač monopolisti, ker država noče Telekomu vzet infrastrukture in ustanovit javno službo, ki bi skrbela za omrežja, saj je ta monopolist še vedno v državni lasti in ne bojo srali v lastno skledo.

Se pa tudi T2, Telemach in A1 širijo z omrežji, tako, da bo kmalu prenehalo vmešavanje počasne telekomove servisne službe, razen na res ruralnih območjih. Če bi logično razmišljali, bi prišli do enakih ugotovitev, ko slišite za podatke, da na istem optičnem kablu dela 300Mb/sec in pri sosedu, ki je pri drugem ponudniku 2-20Mb/sec.

Vsi operaterji imajo kar nekaj tožb proti Telekomu.

Poglej, ne gre za hvaljenje Telekoma. Boli me k... za njih.
Gre za probleme s tem operaterjem (telemach), ki nikakor noče/ne more zrihtat zadev in NE DOVOLI normalnega odstopa od pogodbe.

Kdo je kriv in zakaj je kriv mojih prijateljev ne zanima absolutno nič. Njih zanima to, da dobijo kar so plačali ali pa da jim dovolijo normalen odstop od pogodbe.

Za češnjo na torti sem ti pa napisal, da namesto da bi vsaj poskusili pomagat, jih zdaj že nadirajo nazaj na ne klicarijo več.

Jaz, zaposlen pri Telekomu? A daj nehaj no... sem freelancer ki dela za podjetja v tujini. S Telekomom nisem imel poslovno do zdaj še absolutno nič, in tudi ne bom nikoli imel.

FoxKnox ::

Jaz sem že nekaj let na t2 na Telekom optiki in še nisem videl kocke na tv pa imamo 4 hd televizije, (res sem pa po bajti napeljal vse nove utp kable za vsak porabnik posebej), ne vem niti cifre na pamet za pomoč uporabnikom.

quadro933 ::

Optika OŠO, jaz na A1, sosed na Telekom. ČE meni kaj crkne, čakam celo večnost, sosedu pa zrihtajo takoj. Sicer pa dobr, da ima sosed Telekom, smop vsaj odbojko zadnjič gledal:D
Bom pa tud jasz zdaj menjal, ker se mi ne da več ukvarjati vsak dan s tehnično pomočjo A1...

ETI3n ::

Ma kakšen telesmeh, čim dlje stran od njih, ker to je banda pokvarjena, da ne omenjam njihovega nesposobnega računovodstva.Če le imaš šanse OP, pojdi na T2 ali Telekom, oz se tam dogovoriš kako in kaj, pa srečno.

Badwolff ::

Ampak če jim ponujajo odstop od pogodbe brez stroškov in imajo 100m proč ultra super telekom, se rešitev kar nakazuje.

apfelstrudl ::

Badwolff je izjavil:

Ampak če jim ponujajo odstop od pogodbe brez stroškov in imajo 100m proč ultra super telekom, se rešitev kar nakazuje.

Če je to meni namenjeno - NE, ne dovolijo odstopa od pogodbe.
"Tožite nas" je bilo rečeno.

strom_15 ::

apfelstrudl je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Ampak če jim ponujajo odstop od pogodbe brez stroškov in imajo 100m proč ultra super telekom, se rešitev kar nakazuje.

Če je to meni namenjeno - NE, ne dovolijo odstopa od pogodbe.
"Tožite nas" je bilo rečeno.


Prijava na AKOS pomaga.

XS!D3 ::

apfelstrudl je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

apfelstrudl je izjavil:

Kdo sploh še pada na telemach reklamo?
Poznam situacijo. 2 hiši popolnoma nova optična napeljava. Eni na telesmehu, drugi na telekomu.
Na telesmehu ne dela nič. Net dol pada, TV se komaj gleda. Wifi vleče do 10 Mbps na dober dan (plačujejo 150 Mbps !)
Na telekomu po istih optičnih kablih brzina 300+ Mbps, še nobenega problema.
Wifi 250+ MBps!

In podpora stranki? Napizdevanje nazaj in da ni njihova krivda ter "ne kličite nas več!".

Telemach je pravi Telesmeh. Jaz vem da se te firme ne bi dotaknil z 10m palco.


Me prav zanima še druga plat zgodbe. Da imaš na optiki takšne probleme, more bit že nekaj hudo narobe (sicer pa omenjaš tudi WiFi hitrosti, ki jih noben ne garantira, ker je čisto preveč faktorjev, ki vplivajo na hitrost). Sodeč po napisanem ("po istih optičnih vlaknih") gre sicer za Telemachove storitve preko Telekomovega omrežja, kjer je malo večja jeba, če karkoli ne štima, ker vrjamem, da se Telekomu ni preveč v interesu pomatrati za "tuje" uporabnike ampak vseeno. Poznam vsaj dva, ki imata takšno kombinacijo, pa je bilo edino nekaj težav s TV na začetku, ko se začeli ponujati EON pakete in je bil velik naval. Ampak je bilo rešeno (povečane kapacitete med TM in TS) in sedaj menda dela BP, s polno brzino (tistih 300Mb/s kolikor pač ponujajo v trojčku) in brez nekih izpadov. Tako, da nekako ne vrjamem, da kar generačno nič ne dela oziroma da je oprema zanič, kot želiš predstavit.

Jaz osebno še na Telemachovem coaxu v 15letih preden sem se preselil in šel na fiber nisem imel nekih posebnih težav. Je pa coax hitro problem, če omrežje na določeni lokaciji ni najbolše. V tem primeru, če jim ni v interesu prenavljat omrežje, je bolje it drugam. Od kar sem na Telemachovi optiki zadnjih par let, pa sploh ne pomnim, da bi bil kak izpad (če enkrat na mesec za 2min rebootnejo kak switch ob dveh zjutraj ravno ne štejem za izpad), pa bi hitro opazil, ker precej uporabljam net za raznorazne zadeve, delam od doma in čisto iz hobija tudi spremljam povezljivost do različnih lokacij.

Glej na kratko še enkrat povzeta situacija.
1. Čisto nova optična napeljava
2. Dve hiši med njima razdalja 100m - isti optični vod (po zraku)
3. Prva hiša Telekom 300/300 dela celo bolje (ca. 320 Mbps gor in dol). Wifi vleče ca. 250-280 Mbps odvisno kje si. 150-200 Mbps celo pred bajto!
4. Druga hiša Telesmeh. Na kabel dosega do ca. 70 Mbps (na DOBER DAN!). Pada pa konstantno dol. TV kocka in blokira. Wifi vleče 5-10 Mbps, pozorno zdaj beri, 10 CENTIMETROV OD ROUTERJA (tako da zidovi niso problem).
5. Trije (3) tehniki od telesmeha niso poštimali nič
6. Zdaj družino telesmehovi operaterji dobesedno "skenslajo" če si še "drznejo" poklicat.
7. En od tehnikov je "neuradno" predlagal teženje, ker menda po "defaultu" dajejo namerno škart robo ki ni vredna pol šalce tople vode. Menda je nekaterim, če so fajn težili, potem uspelo doseč da jim dajo boljšo opremo. Tej družini do sedaj še ne.

Info iz prve roke. Poznam osebno OBE družini ;)

Tukaj sploh ni pomembno kdo je kriv. Ta družina plačuje za ta kurčev telesmehov EON paket (in še to sem zajebal - ne plačujejo 150 Mbps ampak kot si sam omenil za 300 - ker so se odločili še pred inštalacijo nadgradit da ne bo "tanajpočasnejši"). Tudi do danes še NI PORIHTANO NIČ!
Jasno je da gre pri netu vedno za neka odstopanja. Ampak da boš na optiki preko wifi vlekel zgolj par (nestabilnih) Mbps? Potem ti pa zadnji tehnik živčno "zabije" - ja dajte na kable!
Ja, sure, tamala bo tablico dala na Ethernet kabel, pa telefone tud a ne?

Še enkrat - ves ta info je iz prve roke. Prijatli... enkrat sem bil celo zraven na obisku, ko je prišel tehnik palamudit.

Jaz vem da nikoli, ampak res NIKOLI ne bom niti razmišljal o kaki pogodbi s to firmo. Šalabajzerji katerim se jebe za stranko tisti moment ko podpišeš pogodbo.


Daj še napiši katera je ta škart roba, ki dela probleme, ker me res zanima. Oba, ki ju poznam, da imata TM preko TS optike sta dobila Huawei ONT od Telekoma in Innbox CPE od Telemacha v štartu, pa zadeva deluje, čeprav jasno to ni nek presežek od opreme. Jaz osebno vem, da bi uporabil svojo opremo, tako kot sem jo še pri vseh operaterjih.

Sicer pa že to da govoriš, da jim TV kocka, bi rekel, da vsaj malo nakladaš. Še nisem videl HLSa, ki bi kockal, vsaj ne zaradi problema pri prenosu, ker gre vse skupaj čez TCP+SSL… Kvečemu se slika ustavi, če ne pride pravočasno nov chunk na drugo stran. Multicast je druga stvar, ampak ga Telemach ne uporablja. Razen če je problem na izvoru/encodingu (ampak potem kocka vsem, pa se ne spomnim kdaj sem nazadnje videl kak kanal kockat na EONu) ali pa na samem predvajalniku (pa tudi še nisem slišal ne videl da bi kdo imel ta problem s Telemahovim EON boxom).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1879562581 (835) MrStein
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168511 (24719) neosonic
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946174 (16414) solatko
»

Telemach - kam in komu še lahko naslovim moja vprašanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
519827 (8293) margarer3
»

T-2 draži dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9422202 (15943) mtp2

Več podobnih tem