» »

Excel pomoč

Excel pomoč

tic89 ::

Imam tabelo s tremi stolpci A, B in C. V B stopec vpisujem telefonsko stev, ki se mi pri podvajanju obarva rdece V A stolpcu mi pokaze kolikokrat je enaka stev v B stolpcu ze bila vpisana. Zelel pa bi, da mi v stolpec C napise ime lastnika telefonske, ce je ze kje slucajno zgoraj bila vpisana, ce ni, pa ostane prazno, oz da lahko rocno vpisem ce vem. Ce je kdo, ki bi imel resitev za moj problem, bi ga vljudno prosil, ce me prej poklice, da nebi kaj narobe razumel, kaj rabim in bi mu vzelo cas po nepotrebnem. Lazje razlozim v dveh stavkih, kot na dolgo pisem tu.
Ze v naprej hvala.
LP Jure
041 710 820

kljuka13 ::

Zelo verjetno iščeš funkcijo VLOOKUP. Seveda bo pa najlažje pomagati, če prilepiš kak zaslonski posnetek (screenshot) svojega dokumenta ali pa primer dokumenta naložiš na splet in objaviš povezavo do njega.

sekvap ::

Da ne odpiram nove teme.

Kako v excelu naredit, da ko vpišeš davčno številko, da ti avtomatsko na bizi.si poišče in vnese v drugo celico polno ime firme in naslov?

ytodf ::

tole izgleda precej smiselno...

ytodf ::

Na, =WEBSERVICE(url) bi moralo biti lažje, samo moraš sparsati rest (ali kaj ti že vrne) result, url pa lahhko 'izračunaš' v drugi celici...
če rabiš pomoč, bo še kdo pogledal...

Verzije Excel for Microsoft 365 Excel 2021 Excel 2019 Excel 2016 Excel 2013

sekvap ::

ok, nimam pojma o temu, bom vpisoval ročno, ni toliko da bi bil problem :))

Map ::

Če pogosto delaš z istimi firmami(račun itd.), je precej smiselno in enostavno naredit spustni seznam, glede na katerega ti potem izpolni vse željene podatke.

kuall ::

imam jaz C# program za to. bi pa program odprl excel, našel davčne, šel na webservis, izpolnil polne nazive, naslove itd. pač zagnal bi nafilajPodatkeOFirmahVExcel.EXE.
500EUR je pa cena. :D
ajpes in bizi apiji niso zastonj kolikor vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628701 (3030) omni-vor
»

Pomoč Excel

Oddelek: Programska oprema
136222 (5909) mk766321
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213918 (3562) rferrari
»

Pomoc pri Excelu

Oddelek: Programska oprema
181902 (1897) jerneju
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314551 (3973) veteran

Več podobnih tem