» »

Hlajenje z toplotno črpalko

Hlajenje z toplotno črpalko

peter2919 ::

Zanimam se za nakup toplotne črpalke zrak/voda. Ogrevanje bo šlo preko radiatorjev pa me zanima če je poleti mogoče tudi hlajenje preko radiatorjev? Vsaj za kakšno stopinjo ali pa je to primerno samo za talni sistem?

feryz ::

Za noben.
Kupi konvektor in boš hladil.
Ampak potem je klima cenejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

mirator ::

Reverzibilne toplotne črpalke omogočajo tudi hlajenje.

peter2919 ::

To ze, ampak tudi preko radiatorjev?

Gapi ::

Kondenz pod radiatorji... Če hladiš prostor z hladnejšim objektom kot je okolica potem imaš problem z kondenzom. Ok to ne velja če je malo vlage v zraku. Če pa je soparno in dosti vlage v zraku potem boš posode pod radiatorjem menjal kot za šalo.
No person is rich enough,to buy back his past.

Ghost7 ::

Gapi je izjavil:

Kondenz pod radiatorji... Če hladiš prostor z hladnejšim objektom kot je okolica potem imaš problem z kondenzom. Ok to ne velja če je malo vlage v zraku. Če pa je soparno in dosti vlage v zraku potem boš posode pod radiatorjem menjal kot za šalo.



Res je, tako notranja kot zunanja enota imata posebej odvod kondenza. Notranja enota, ko hladiš in zunanja ko greješ (z obratnim razlogom).

Sicer pa klimo dobiš že za 500EUR z montažo (sicer poden, ampak hladi pa).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

feryz ::

Matr komplikacij. Za popust naj ti še klimo zmontirajo zraven in je.
Itak te bodo oprali kolikor si dolg in širok.

dvojka ::

Kakršno koli hlajenje brez odvajanje vlage je neumnost in posledice niso tako nedolžne. Ko bo zunaj visoka temperatura in morebiti še visoka vlaga, bo notranje hlajenje brez odvajanje vlage zelo dvignilo relativno zračno vlažnost v prostoru. Na hadilnem telesu (tla, radiatorji) se lahko potencialno začne pojavljati kondenz. Večji problem pa je, da se bodo začeli leseni element (vrata, omare...) zvijati, premikati... ker se bodo napili vlage. Podobno kot bi jih dal v vodo. Oblačila v omarah dobijo zatohel vonj... Torej hlajenje prek tal ali radiatorjev samo v kombinaciji z razvlaževalnikom. Radiatorji bodo verjetno precej premajhni za neko učinkovito hlajenje. Ravno tako razni konvektorji po mojih izkušnjah ne opravijo svojega dela in so cenovno na istem nivoju kakor klime. Po mojem najbolj priporočljivo je montaža klime. PS: sem veliko težav preizkusil na lastni koži in je kr bolelo (predvem pri denarnici) :)

steev ::

Maš toplotne črpalke z možnostjo priklopa notranjih klima enot (konvektorjev). Poleti s toploto, ki jo odvajaš iz prostorov, greješ sanitarno vodo.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34865547 (5744) edi123
»

Nasvet za izbiro načina gretja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828812 (5762) Lonsarg
»

Toplotna črpalka + konvektor

Oddelek: Loža
174074 (2745) nsa_ag3nt
»

Vgradnja zemeljskega plina za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609323 (6508) Invictus
»

Sušenje perila v kleti

Oddelek: Loža
4911454 (7345) Jakka

Več podobnih tem