» »

Kako ugotoviti, ali je pogodba o zaposlitvi individualna?

Kako ugotoviti, ali je pogodba o zaposlitvi individualna?

enemon ::

Ker nas v službi priganjajo delati 60+ ur tedensko in še ob sobotah brez plačanih nadur in brez možnosti koriščenja le-teh, me zanima, ali se kje vidi, ali je pogodba individualna in so nadure pač vključene v plačo ali pa je v skladu s kolektivno pogodbo, kjer se nadure plačajo oziroma jih je možno koristiti.

Predvsem me to zanima iz razloga, ker iščem novo službo in bi z menjavo zahteval izplačilo nadur. Zdaj si dejansko z delom ob sobotah delam izgubo, ker niso povrnjeni niti stroški prevoza za ta dan. Plača je pa itak srednja žalost, koliko dobim na uro, če upoštevam vse te nadure, pa raje sploh nisem računal. Pogodba je sicer za 40 ur tedensko ponedeljek - petek.

rejven ::

Mislim kaj misliš? Maš pogodbo od pon do petka, hodiš đzabe v soboto/nedeljo, delaš nadure ceprav ti jih ni treba (pustmo kdaj pa kdaj je normalno), za povrh ti jih ne plačajo, delaš več ur kot je zakonsko dovoljeno, verjetno se tud ne "stempljaš" v soboto, verjetno si podpisal nek pildek, da ne rabiš regresa, pa pol dopusta pustiš delodajalcu...
Mislim halo!? pomisli malo.

Če se je to vleklo dolgo časa, pejt v tožbo, za pet let maš cajta, drugač odpoved, pa najdes novga delodajalca, oa prvi dan odpovednega roka, poveš, da te ne bo več in koristiš "nadure".

Fak folk, sam eni ste res...

enemon ::

rejven je izjavil:

Mislim kaj misliš? Maš pogodbo od pon do petka, hodiš đzabe v soboto/nedeljo, delaš nadure ceprav ti jih ni treba (pustmo kdaj pa kdaj je normalno), za povrh ti jih ne plačajo, delaš več ur kot je zakonsko dovoljeno, verjetno se tud ne "stempljaš" v soboto, verjetno si podpisal nek pildek, da ne rabiš regresa, pa pol dopusta pustiš delodajalcu...
Mislim halo!? pomisli malo.

Če se je to vleklo dolgo časa, pejt v tožbo, za pet let maš cajta, drugač odpoved, pa najdes novga delodajalca, oa prvi dan odpovednega roka, poveš, da te ne bo več in koristiš "nadure".

Fak folk, sam eni ste res...


Štempljam se vsak dan, se pa nadure konec meseca brišejo.

Vetrpiha ::

Pokliči na inšpektorat.

svecka ::

Zakaj pri priči sploh delaš zastonj, kje ti je tu logika, če veš da ti izbrišejo ure. Delaš nadure v dogovoru, da jih potem tudi koristiš.

Mato989 ::

Takih ljudi ne bom nikdar razumel... resno.

Ok razumem, če imaš osnovno šolo pa te je strah da ne boš dobil nikjer dela =) pa še to težko, drugo pa absolutno ne.

Enostavno pokličeš inšpekcijo in ne hodiš več ob sobotah razen če ti pisno dajo da moraš prit to in to soboto pol pa če ni plačalo opozorilo in inšpekcija spet
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Steinkauz ::

V Sloveniji pa res najdeš en kup ljudi, ki se pustijo izkoriščati.
In pol, ker je en kup takih, si šefi lahk privoščijo delat take stvari.

Vanquish ::

Pri navadnem zaposlenem individualna pogodba ne obstaja, vsaj ne taka, kot se razume pri clanih uprave.

Pa mogoce se ena na podobno tematiko:https://www.e-kadrovik.si/vsebine/delov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

scipascapa ::

Postavi se zase in kliči inšpekcijo.

zmist ::

rejven je izjavil:

Mislim kaj misliš? Maš pogodbo od pon do petka, hodiš đzabe v soboto/nedeljo, delaš nadure ceprav ti jih ni treba (pustmo kdaj pa kdaj je normalno), za povrh ti jih ne plačajo, delaš več ur kot je zakonsko dovoljeno, verjetno se tud ne "stempljaš" v soboto, verjetno si podpisal nek pildek, da ne rabiš regresa, pa pol dopusta pustiš delodajalcu...
Mislim halo!? pomisli malo.

Če se je to vleklo dolgo časa, pejt v tožbo, za pet let maš cajta, drugač odpoved, pa najdes novga delodajalca, oa prvi dan odpovednega roka, poveš, da te ne bo več in koristiš "nadure".

Fak folk, sam eni ste res...


Tole. Pa @OP, povej katera firma to je, ce te bremeni naredi nov account in postaj iz njega. Pac take izkoriscevalske bastarde je treba obelodanit, da se drugi zavedajo, kaksni zaposlovalci so in se ne nategnejo se sami.

Furbo ::

Saj si dobil kopijo pogodbe, ko si jo podpisal. Ni to neka skrivnost lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vanquish ::

Pa dajte nehajte natolcevat kr nekaj v prazno.

OP vprasanje je cisto enostavno in direktno in kot sem napisal, individualna pogodba o kateri govori ne obstaja v njegovom primeru.
Lahko samo individualno ureja dodatne ugodnosti, ne pa stvari o katerih sprasuje

Invictus ::

enemon je izjavil:


Štempljam se vsak dan, se pa nadure konec meseca brišejo.

Brisanje ur je prepovedano...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

enemon ::

Invictus je izjavil:

enemon je izjavil:


Štempljam se vsak dan, se pa nadure konec meseca brišejo.

Brisanje ur je prepovedano...


To, da se ure brišejo in da koriščenje ni možno, imajo celo v svojem pravilniku o delovnem času.

Furbo je izjavil:

Saj si dobil kopijo pogodbe, ko si jo podpisal. Ni to neka skrivnost lol.


Na pogodbi ne piše, ali je individualna ali ne. Ampak kot je Vanquish napisal, v mojem primeru pogodba nikakor ne more biti individualna, hvala za tale info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

feryz ::

Vanquish je izjavil:

Pri navadnem zaposlenem individualna pogodba ne obstaja, vsaj ne taka, kot se razume pri clanih uprave.
Kakšna oslarija. Vsaka pogodba je individualna. Ali mogoče na vseh piše janez Novak?
Kaj piše gor, je treba pa prebrati. To, da je treba delati nadure zastonj, zagotovo ne.

enemon ::

feryz je izjavil:

Vanquish je izjavil:

Pri navadnem zaposlenem individualna pogodba ne obstaja, vsaj ne taka, kot se razume pri clanih uprave.
Kakšna oslarija. Vsaka pogodba je individualna. Ali mogoče na vseh piše janez Novak?
Kaj piše gor, je treba pa prebrati. To, da je treba delati nadure zastonj, zagotovo ne.


Pri individualnem tipu pogodb je s plačo poravnano vse, ne glede na to, koliko časa delaš. Je pa res, da je plača ponavadi precej visoka.

IL_DIAVOLO ::

Fun fact, to je govoril ze pred meseci ij se vedno hodi na prisilno in neplačano delo :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

enemon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Fun fact, to je govoril ze pred meseci ij se vedno hodi na prisilno in neplačano delo :D


Takrat še nisem imel ponudb za delo (not fun fact) in zaposlili so dodatne osebe, da ne bi bilo toliko treba delati, a se s tem očitno ni nič spremenilo. Zdaj pa se mi odpira nekaj in upam, da dobim in da vsaj nekaj teh nadur izsilim plačanih. Sicer pa poteka tako, da se glavni šef v petek popoldne spomni, da bi rad imel še nekaj narejeno za sestanek, ki ga ima v ponedeljek in potem nam odredijo, da pridemo v soboto zjutraj delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Vanquish ::

feryz, oprosti ampak si ti sploh prebral problem OP? sem direktno napisal - da individualna pogodba tipa kot jo imajo v upravi ne obstaja za njegov nivo.

Tudi dal sem link, kjer je tocno zapisano kak pa kaj.

Dodatno pa sem zapisal, seveda obstajajo individualne pogodbe, kjer se dodatno lahko definirajo ugodnosti...

enemon - tocno tak, in je pogojena z vodstvenim kadrom ne pa zaposlenimi. Tam je osnova redna pogodba in vse pravice povezane z njo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

bbbbbb2015 ::

enemon je izjavil:

Ker nas v službi priganjajo delati 60+ ur tedensko in še ob sobotah brez plačanih nadur in brez možnosti koriščenja le-teh, me zanima, ali se kje vidi, ali je pogodba individualna in so nadure pač vključene v plačo ali pa je v skladu s kolektivno pogodbo, kjer se nadure plačajo oziroma jih je možno koristiti.

Predvsem me to zanima iz razloga, ker iščem novo službo in bi z menjavo zahteval izplačilo nadur. Zdaj si dejansko z delom ob sobotah delam izgubo, ker niso povrnjeni niti stroški prevoza za ta dan. Plača je pa itak srednja žalost, koliko dobim na uro, če upoštevam vse te nadure, pa raje sploh nisem računal. Pogodba je sicer za 40 ur tedensko ponedeljek - petek.


To je vojna, ki je v naprej izgubljena. Ob vsaki konfrontaciji na delovnem sodišču bo prvi argument nasprotne strasni, da morajo biti nadure *IZRECNO* odobrene. Če nadur nimaš odobrenih, ne bo s tem plačilom nič.

Delovna sodišča praviloma zelo lahko sodijo v korist delavca, če gre za osnovne stvari: plača, regres, pogoji dela (varnost). Pa še to danes ni več čisto zajamčeno. Vse kar je ekstra (nadure, povrnitev nepričakovanih stroškov delavcu, plačilo usposabljanja) pa bo težka.
Fokusiraj se na boljšo službo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

enemon je izjavil:

Ker nas v službi priganjajo delati 60+ ur tedensko in še ob sobotah brez plačanih nadur in brez možnosti koriščenja le-teh, me zanima, ali se kje vidi, ali je pogodba individualna in so nadure pač vključene v plačo ali pa je v skladu s kolektivno pogodbo, kjer se nadure plačajo oziroma jih je možno koristiti.

Predvsem me to zanima iz razloga, ker iščem novo službo in bi z menjavo zahteval izplačilo nadur. Zdaj si dejansko z delom ob sobotah delam izgubo, ker niso povrnjeni niti stroški prevoza za ta dan. Plača je pa itak srednja žalost, koliko dobim na uro, če upoštevam vse te nadure, pa raje sploh nisem računal. Pogodba je sicer za 40 ur tedensko ponedeljek - petek.


To je vojna, ki je v naprej izgubljena. Ob vsaki konfrontaciji na delovnem sodišču bo prvi argument, da morajo biti nadure *IZRECNO* odobrene. Če nadur nimaš odobrenih, ne bo s trem plačilom nič.

Fokusiraj se na boljšo službo.


Zato pa se NADUR NIKOLI NE DELA dokelr ne dobiš na mail izrtecno navodilo da moraš tisti dan prit delat in ti odgovoriš da si že oddelal 40 ur in če so to nadure, če ni potrditve ne greš delat

SIMPL
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

enemon je izjavil:

Ker nas v službi priganjajo delati 60+ ur tedensko in še ob sobotah brez plačanih nadur in brez možnosti koriščenja le-teh, me zanima, ali se kje vidi, ali je pogodba individualna in so nadure pač vključene v plačo ali pa je v skladu s kolektivno pogodbo, kjer se nadure plačajo oziroma jih je možno koristiti.

Predvsem me to zanima iz razloga, ker iščem novo službo in bi z menjavo zahteval izplačilo nadur. Zdaj si dejansko z delom ob sobotah delam izgubo, ker niso povrnjeni niti stroški prevoza za ta dan. Plača je pa itak srednja žalost, koliko dobim na uro, če upoštevam vse te nadure, pa raje sploh nisem računal. Pogodba je sicer za 40 ur tedensko ponedeljek - petek.


To je vojna, ki je v naprej izgubljena. Ob vsaki konfrontaciji na delovnem sodišču bo prvi argument, da morajo biti nadure *IZRECNO* odobrene. Če nadur nimaš odobrenih, ne bo s trem plačilom nič.

Fokusiraj se na boljšo službo.


Zato pa se NADUR NIKOLI NE DELA dokelr ne dobiš na mail izrtecno navodilo da moraš tisti dan prit delat in ti odgovoriš da si že oddelal 40 ur in če so to nadure, če ni potrditve ne greš delat

SIMPL


Za stranko oz. naročnika za katerega delam že kar nekaj časa, ne samo jaz, cel tim, velja, da delamo 40 ur (na teden). Vse kar je ekstra, moramo V NAPREJ (14 dni in tako) vprašati in ob izrecni potrditvi, smemo delati. Šteje pa se sicer, da če nič ne vprašamo in nič ne rečemo, da DELO ZMOREMO V REDNEM DELAVNIKU.

Vanquish je izjavil:

feryz, oprosti ampak si ti sploh prebral problem OP? sem direktno napisal - da individualna pogodba tipa kot jo imajo v upravi ne obstaja za njegov nivo.

Tudi dal sem link, kjer je tocno zapisano kak pa kaj.

Dodatno pa sem zapisal, seveda obstajajo individualne pogodbe, kjer se dodatno lahko definirajo ugodnosti...

enemon - tocno tak, in je pogojena z vodstvenim kadrom ne pa zaposlenimi. Tam je osnova redna pogodba in vse pravice povezane z njo.


Nobena pogodba, niti individualna, ne vsebuje dikcij, da se dela več kot 40 ur (delovni teden). Individualne pogodbe so bile svojčas na firmi, kjer sem delal jaz. Njihovo bistvo je bilo, da so vsebovale plačilno postavko, ki ni bila v sistematizaciji (zato pa se pogodbi reče "individualna") in so vsebovale konkurenčno klavzulo, da ne smem delati za direktno konkurenco vsaj 4 leta. Ta klavzula velja seveda, če potem delodajalec plačuje nadomestilo plače (kot se temu uradno reče), da potem 4 leta nič ne delaš, delovna doba ti (praviloma) ne teče, tebi pa se nadomestilo plačuje in dohodnino seveda tudi plačuješ.

Konkurenčna klavzula, brez ponudbe plačila nadomestila plače ni veljavna.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

Malo sem povprašal po firmi, zakaj je toliko neplačanega dela in pravijo, da so plače že v osnovi tako visoke (po njihovo), da se nadur ekstra ne plačuje niti se ne dovoli njihovo koriščenje. Ljudje pa mislijo, da imajo individualne pogodbe in da so zaradi tega nadure plačane že s samo plačo. Moja plača je razvrščena v tarifni razred firme in že po tem se vidi, da pogodba ni individualna.

O vsem brisanju nadur ve tudi sindikat, ampak so očitno preveč zlizani z vodstvom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Mato989 ::

Ta klavzula velja seveda, če potem delodajalec plačuje nadomestilo plače (kot se temu uradno reče), da potem 4 leta nič ne delaš, delovna doba ti (praviloma) ne teče, tebi pa se nadomestilo plačuje in dohodnino seveda tudi plačuješ.


Neumnost, lahko navedeš vir za to trditev... ker meni je bilo povedano drugače, če jaz dam odpoved in delodajalec UVELJAVLJA mojo konkurenčno klavzulo to pomeni da samo na "enakem" delovnem mestu oz. enakega dela ne smem opravljat ta čas, nikjer pa ne piše da ne smemdobivat zraven izplačila nadomestila za konk. klavzulo še delo smetarja ali prodajalca ali whatever...

Za stranko oz. naročnika za katerega delam že kar nekaj časa, ne samo jaz, cel tim, velja, da delamo 40 ur (na teden). Vse kar je ekstra, moramo V NAPREJ (14 dni in tako) vprašati in ob izrecni potrditvi, smemo delati. Šteje pa se sicer, da če nič ne vprašamo in nič ne rečemo, da DELO ZMOREMO V REDNEM DELAVNIKU.


Pol je pač tvoj naročnik debil, ko mi pa kdo predstavi da bo vedel 14 in več dni vnaprej da bo v četrtek moral potegnit 45 min in želi to kot naduro se pa o tem pogovarjam vnaprej... Pri nas pride tako da je neka napaka in razvijalci porinejo gor verzijo in moram jaz stestirat in je to ob 14:45 jaz pa ob 15:00 zaključim, testiranje traja 45 min, kako naj jaz 14 dni vnaprej to vem wtf?

enemon je izjavil:

Malo sem povprašal po firmi, zakaj je toliko neplačanega dela in pravijo, da so plače že v osnovi tako visoke (po njihovo), da se nadur ekstra ne plačuje niti se ne dovoli njihovo koriščenje. O vsem tem ve tudi sindikat, ampak so očitno preveč zlizani z vodstvom.


No pol pa povej plačo da ocenimo če je res TAKO visoka :))

Če ne govorimo vsaj o 3k neto ti povem vnaprej da ni dovolj visoka da bi jaz delal v soboto brez plačanih nadur
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

enemon ::

Mato989 je izjavil:



No pol pa povej plačo da ocenimo če je res TAKO visoka :))

Če ne govorimo vsaj o 3k neto ti povem vnaprej da ni dovolj visoka da bi jaz delal v soboto brez plačanih nadur


To, da je plača tako visoka, pravijo oni ne jaz. :D Plača je samo nekoliko nad povprečno slovensko plačo. Kolikor zdaj spremljam, sem plačan precej pod povprečjem glede na izkušnje in poklic.

NooB ::

Kar zapiši ime podjetja, da ne bomo teoretizirali več. Pa čim prej prijavi na delovno inšpekcijo. Tudi anonimne prijave so dolžni obdelat.
LP, JAZ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NooB ()

6bt9hmDwY ::

Ali pa napiši vsaj še to, za katero branžo gre.

Plača 'nekoliko' (odvisno od tega, kaj tebi pomeni nekoliko) nad povprečjem plače ni 'visoka' plača, je komaj plača, da sploh kaj ostane.

Kot so predlagali drugi, vsaj tipaj teren na trgu, da vidiš, če je dobro menjati ali pa mogoče vaditi pripogibanje ;-)

Mato989 ::

samo vidiš to menjavanje ni tako ok, take delodajalce je treba zjebat... to da mu odideš in ne poveš firme je samo to da bo naslednji majmun kot ti prišel in bo pojeban pisal iste neumnosti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

Ta klavzula velja seveda, če potem delodajalec plačuje nadomestilo plače (kot se temu uradno reče), da potem 4 leta nič ne delaš, delovna doba ti (praviloma) ne teče, tebi pa se nadomestilo plačuje in dohodnino seveda tudi plačuješ.


Neumnost, lahko navedeš vir za to trditev... ker meni je bilo povedano drugače, če jaz dam odpoved in delodajalec UVELJAVLJA mojo konkurenčno klavzulo to pomeni da samo na "enakem" delovnem mestu oz. enakega dela ne smem opravljat ta čas, nikjer pa ne piše da ne smemdobivat zraven izplačila nadomestila za konk. klavzulo še delo smetarja ali prodajalca ali whatever...


No, jaz sem imel svojčas tako klavzulo, pa več kolegov. Vključno s tem, da ne smem delati za neposredno konkurenco. Potem so delo informatikov sistematizirali, pa je bilo 100 ali več individualnih pogodb manj.
Je pa bila stvar taka, da je več kolegov odšlo samo od sebe, ene so celo silili, da gredo, nobenemu niso želeli nič plačevati, zato so se vsi razbežali na vse strani sveta. Tako da je bila tista klavzula v bistvu brezvredna.

Jaz sem individualno pogodbo izgubil, preden sem šel, tako da ne vem, kaj bi se zgodilo.

Poznal sem samo enega človeka, pri katerem so "uveljavili" tisto klavzulo. Poslovodstvo tiste firme se je zamenjalo zaradi politike, tudi veliki šefi so morali iti, med drugim moj šef (šef informatike). Odšel je sporazumno, oni pa so mu še štiri leta plačevali dokaj visoko plačo oz. nadomestilo plače. On pa se je doma igral z otroki. Kolikor mi je rekel, je dobil plačilo, neke vrste "plačilno listo" na domači naslov, obračunali so mu dohodnino. Delovna doba mu sigurno ni tekla, to mi je rekel. Za zavarovanje pa se ne spomnim, mi je tudi rekel, pa se ne spomnim več, ali si je plačeval sam ali oni.

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ta klavzula velja seveda, če potem delodajalec plačuje nadomestilo plače (kot se temu uradno reče), da potem 4 leta nič ne delaš, delovna doba ti (praviloma) ne teče, tebi pa se nadomestilo plačuje in dohodnino seveda tudi plačuješ.


Neumnost, lahko navedeš vir za to trditev... ker meni je bilo povedano drugače, če jaz dam odpoved in delodajalec UVELJAVLJA mojo konkurenčno klavzulo to pomeni da samo na "enakem" delovnem mestu oz. enakega dela ne smem opravljat ta čas, nikjer pa ne piše da ne smemdobivat zraven izplačila nadomestila za konk. klavzulo še delo smetarja ali prodajalca ali whatever...


No, jaz sem imel svojčas tako klavzulo, pa več kolegov. Vključno s tem, da ne smem delati za neposredno konkurenco. Potem so delo informatikov sistematizirali, pa je bilo 100 ali več individualnih pogodb manj.
Je pa bila stvar taka, da je več kolegov odšlo samo od sebe, ene so celo silili, da gredo, nobenemu niso želeli nič plačevati, zato so se vsi razbežali na vse strani sveta. Tako da je bila tista klavzula v bistvu brezvredna.

Jaz sem individualno pogodbo izgubil, preden sem šel, tako da ne vem, kaj bi se zgodilo.

Poznal sem samo enega človeka, pri katerem so "uveljavili" tisto klavzulo. Poslovodstvo tiste firme se je zamenjalo zaradi politike, tudi veliki šefi so morali iti, med drugim moj šef (šef informatike). Odšel je sporazumno, oni pa so mu še štiri leta plačevali dokaj visoko plačo oz. nadomestilo plače. On pa se je doma igral z otroki. Kolikor mi je rekel, je dobil plačilo, neke vrste "plačilno listo" na domači naslov, obračunali so mu dohodnino. Delovna doba mu sigurno ni tekla, to mi je rekel. Za zavarovanje pa se ne spomnim, mi je tudi rekel, pa se ne spomnim več, ali si je plačeval sam ali oni.



Hmmm, no jaz mam to klavzulo notri in v njej piše da mi 2 leti plačujejo 33% moje bruto plače... ampak meni je bilo razloženo da je ta klavzula MOŽNA samo v primeru da recimo jaz dam odpoved in hočem it h konkurenci oni pa jo aktivirajo... Ampak to vseeno pomeni da lahko potem jaz te 2 leti delam samo nič v povezavi s to tematiko in v taki firmi kjer to prodajajo kot delam tukaj, ne pomeni da moram doma sedet...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

samo vidiš to menjavanje ni tako ok, take delodajalce je treba zjebat... to da mu odideš in ne poveš firme je samo to da bo naslednji majmun kot ti prišel in bo pojeban pisal iste neumnosti


Glede na to, da sem jaz delodajalec samemu sebi, pa še šestnajstim, ti tako iz prakse povem, da je redko, zelo redko, enostranska krivda (delodajalca) tako v nulo. Ne rečem, da ni enostranske krivde.
Imel sem sodelavca svojčas, ki je dobesedno zapravljal čas, od 8h do 13h. Potem se je zresnil, začel delati, potem je delo potegnil tja v 19h. Kar je on imel za 12 urni delavnik, je bilo po mojih merilih 5 - 6 urni delavnik max.

Non stop je sitnaril, da dela NADURE. Prizemljila ga je ena kadrovnica, ki mu je rekla, da ima zanj več prijav neupravičene odsotnosti iz dela, ter da nima nobene dovolilnice za delo po 16h. Ter da po njenem mnenju komaj spraska 8 ur skup, pa verjetno še to ne. Kako so to razrešili, ne vem. Jaz ga nisem prijavljal, je pa sigurno komu padlo v oči, da je šopingiral, pa hodil k frizerju...

Meni sicer je šel na živce. Enkrat sem ga vprašal, zakaj hodi med delavnikom k frizerju, pa mi je rekel, da mu tudi lasje zrastejo med delovnim časom. Ta sodelavec ni bil moj problem, ampak problem njegovega šefa.

Vanquish ::

bbbbbb2015 individualna pogodba v pravem pomenu je nekaj drugega - to so managerske pogodbe.
To kaj pa ti pravis pa so druge stvari.

bbbbbb2015 ::

Vanquish je izjavil:

bbbbbb2015 individualna pogodba v pravem pomenu je nekaj drugega - to so managerske pogodbe.
To kaj pa ti pravis pa so druge stvari.


Meni je bilo rečeno, da ima vsak delavec pogodbo v skladu s panožno sindikalno pogodbo in sistematizacijo delovnih mest.

Vse kar je *IZVEN* tega dvojega, je individualna delovna pogodba. Tako so meni pojasnili.

zobnik ::

enemon je izjavil:

Ker nas v službi priganjajo delati 60+ ur tedensko in še ob sobotah brez plačanih nadur


tle sem nehal brat ... ne moreš vrjet da se to dogaja....ke kdo sploh prijavil vse to...takim kazen 10000 evrov potem pa naj še izkoriščajo...nasilje pa ne pdopiram, nikoli ga nisem.

IL_DIAVOLO ::

Mato989 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ta klavzula velja seveda, če potem delodajalec plačuje nadomestilo plače (kot se temu uradno reče), da potem 4 leta nič ne delaš, delovna doba ti (praviloma) ne teče, tebi pa se nadomestilo plačuje in dohodnino seveda tudi plačuješ.


Neumnost, lahko navedeš vir za to trditev... ker meni je bilo povedano drugače, če jaz dam odpoved in delodajalec UVELJAVLJA mojo konkurenčno klavzulo to pomeni da samo na "enakem" delovnem mestu oz. enakega dela ne smem opravljat ta čas, nikjer pa ne piše da ne smemdobivat zraven izplačila nadomestila za konk. klavzulo še delo smetarja ali prodajalca ali whatever...


No, jaz sem imel svojčas tako klavzulo, pa več kolegov. Vključno s tem, da ne smem delati za neposredno konkurenco. Potem so delo informatikov sistematizirali, pa je bilo 100 ali več individualnih pogodb manj.
Je pa bila stvar taka, da je več kolegov odšlo samo od sebe, ene so celo silili, da gredo, nobenemu niso želeli nič plačevati, zato so se vsi razbežali na vse strani sveta. Tako da je bila tista klavzula v bistvu brezvredna.

Jaz sem individualno pogodbo izgubil, preden sem šel, tako da ne vem, kaj bi se zgodilo.

Poznal sem samo enega človeka, pri katerem so "uveljavili" tisto klavzulo. Poslovodstvo tiste firme se je zamenjalo zaradi politike, tudi veliki šefi so morali iti, med drugim moj šef (šef informatike). Odšel je sporazumno, oni pa so mu še štiri leta plačevali dokaj visoko plačo oz. nadomestilo plače. On pa se je doma igral z otroki. Kolikor mi je rekel, je dobil plačilo, neke vrste "plačilno listo" na domači naslov, obračunali so mu dohodnino. Delovna doba mu sigurno ni tekla, to mi je rekel. Za zavarovanje pa se ne spomnim, mi je tudi rekel, pa se ne spomnim več, ali si je plačeval sam ali oni.



Hmmm, no jaz mam to klavzulo notri in v njej piše da mi 2 leti plačujejo 33% moje bruto plače... ampak meni je bilo razloženo da je ta klavzula MOŽNA samo v primeru da recimo jaz dam odpoved in hočem it h konkurenci oni pa jo aktivirajo... Ampak to vseeno pomeni da lahko potem jaz te 2 leti delam samo nič v povezavi s to tematiko in v taki firmi kjer to prodajajo kot delam tukaj, ne pomeni da moram doma sedet...


Kaj si preveč vpet v fuzbalerske transferje? :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

enemon ::

zobnik je izjavil:

enemon je izjavil:

Ker nas v službi priganjajo delati 60+ ur tedensko in še ob sobotah brez plačanih nadur


tle sem nehal brat ... ne moreš vrjet da se to dogaja....ke kdo sploh prijavil vse to...takim kazen 10000 evrov potem pa naj še izkoriščajo...nasilje pa ne pdopiram, nikoli ga nisem.


Res je, da to ni stalnica. Ampak manj kot 9 ur dnevno nisem delal nikoli v tej firmi.

Vanquish ::

bbbbbb2015 to kaj ti govoris se je vedno podlaga kolektivna pogodba in ZDR.
Kar pa je individualna pogodba, ki omogoca zadeve o katerih govori OP pa je: https://zakonodaja.com/zakon/zdr-1/73-c...

bbbbbb2015 ::

Vanquish je izjavil:

bbbbbb2015 to kaj ti govoris se je vedno podlaga kolektivna pogodba in ZDR.
Kar pa je individualna pogodba, ki omogoca zadeve o katerih govori OP pa je: https://zakonodaja.com/zakon/zdr-1/73-c...


Če sem odkrit, me te vode ne brigajo preveč. Takrat ko sem jaz delal za plačo pri kom drugem, je bila firma Softlab v Ljubljani, ki so pobirali sodelavce kot gobe. Sigurno so jih v enem letu pobrali 30 ali mogoče še več. Poslovodstvo je vsem informatikom v razvoju dalo individualne pogodbe, kot so oni temu rekli. To je bilo že 15+ let nazaj. Jaz se na Softlab nisem silil, meni je takrat delo pasalo, večjo plačo bi sicer imel, samo že s tisto sem bil zadovoljen.

Nato so nas nabutali na individualne pogodbe in nekaterim so se plače dvignile sigurno x2, meni x4.

Šefica kadrovske, ki mi je molila pogodbo meni v podpis, je prav meni rekla, kaj smo "informatiki za ene ekstra kaste". To je bilo pa eno tako neprikrito sovraštvo. Jaz sem takrat zamahnil z roko, podpisal in šel.

No, za 2-3 leta sem itak šel, ne glede na plačo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

enemon je izjavil:

Invictus je izjavil:

enemon je izjavil:


Štempljam se vsak dan, se pa nadure konec meseca brišejo.

Brisanje ur je prepovedano...


To, da se ure brišejo in da koriščenje ni možno, imajo celo v svojem pravilniku o delovnem času.


Pravilniki niso nad zakonom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11112620 (7750) Furbo
»

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548255 (6065) GupeM
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517994 (8030) val46
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478450 (5416) solatko
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126811 (22897) Invictus

Več podobnih tem