» »

Si take družbe želimo?

Si take družbe želimo?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Kompost ::

Vedno bolj razmišljam, kako napačne politike smo furali in kakšno družbo sedaj imamo. Nočem take družbe.

Družba daje denar za brezdelneže - namesto da bi jih prisilila, da se končno spravijo v red in začnejo pošteno delat in služit svoj kruh. Nočem družbe, kjer se bolj splača ne-delat kakor delat.

Neurejene družine imajo bonitete, marsikatera tudi fiktivno - namesto da bi podpirali družine, kjer bi naša deca lahko kvalitetno odraščala, imela support, bi starši zmogli plačevat vrtec in otrokom in sebi omogočili kvalitetno življenje.. jaz nočem družbe, kjer so družine v razsulu ali pa morajo mutit, da niso skupaj, pa mutit z dohodki ipd. in je to nekaj normalnega.

Skoraj nemogoče je mladim s poštenim delom priti do domovanja (če ne deduješ). Po drugi strani kot družba mečemo milijone v največje gluposti od (občinskih, državnih) projektov, ki dosegajo vrtoglave cene. Nočem družbe, kjer je puf za polovico delovne dobe nekaj obče sprejemljivega. Nočem družbe, kjer je ok, da te nek star pohlepen prdec, ki ti proda ali odda flat, oropa tvojih dohodkov za naslednjih 20 let. Družba bi morala podpirati mlade ljudi, jih podpreti pri njihovih naporih, da zadihajo.

Odtujen življenjski slog, ki se je razširil. Da ne poznaš več niti svojih sosedov, se držiš zase in te ne briga, kaj se dogaja z ljudmi okol tebe. Nočem živeti v družbi, kjer se vsak briga le za svojo rt.

Ljudje opravljamo raznovrstne poklice iz različnih strokovnosti, s katerimi se dopolnjujemo, sodelujemo in si pomagamo. Nočem družbe, kjer se ena stroka (politika, zdravstvo) postavi nad vse ostale, vidi le svoj zorni kot in profit ter prične delovati proti drugim in jim škoduje.

Ne prenesem več tega družbenega egocentrizma, mislim, da smo šli preveč v skrajnost in se sprijaznili z ekstremom.

Vprašanje se mi poraja, kako naprej in kako bi lahko te stvari spremenili / začeli spreminjati.

hr_natakar ::

Rojevajo se skupnosti, ki zivijo v svojem mehurcku realnosti. Ce se skupnosti sirijo in vecajo se tudi mehurcek realnosti povecuje.

UniBra ::

Rojevajo se skupnosti v mehurčkih, ker globalni kabal pripravlja transformacijo "demokracije" v osnovi v globalni Izrael - odprti zapor s simularano demokracijo, vseprisotnim nadzorom in "Globalno UDBO" kot vrhovnim gospodarjem. In nevidnimi kastami državljanov.

Mnogo ljudi je v nevidnih, odprtih zaporih:
Goyi Go: social network fabric and Tracking Auras

Globalisti so naredili dil z lokalnimi fašisti.
Fašisti jim prisežejo vdanost, v zameno pa dobjijo high-tech, s katerim čistojo svoj del vrta od neželjenih osebkov.

Deal with the devil je v drobnem tekstu. V globalni mreži preživiš samo, dokler si potreben svojim lastnikom.

Ko fašisti pobijejo neželjene, se od njih pričakuje nadzor nads svojimi državljani.
Ki morajo izpoljnevati normo, ali pa gredo na uničenje.
A to ni vse.

Ko prihaja AI in avtomatizacija, je norma vse višja.
Tako bodo recimo jutri postali vozniki posvsem nepotrebni. In s tem pomaknjeni v vrste za uničenje.

Pojutrišnjem bo za današnje fašiste postalo življenjsko pomembna spretnost programiranja.
In teden za tem tudi to ne bo dovolj.
Sistemu, ki so ga ustvarili, bodo postali nepotrebni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UniBra ()

arnecan1 ::

UniBra je izjavil:

Rojevajo se skupnosti v mehurčkih, ker globalni kabal pripravlja transformacijo "demokracije" v osnovi v globalni Izrael - odprti zapor s simularano demokracijo, vseprisotnim nadzorom in "Globalno UDBO" kot vrhovnim gospodarjem. In nevidnimi kastami državljanov.

Mnogo ljudi je v nevidnih, odprtih zaporih:
Goyi Go: social network fabric and Tracking Auras

Globalisti so naredili dil z lokalnimi fašisti.
Fašisti jim prisežejo vdanost, v zameno pa dobjijo high-tech, s katerim čistojo svoj del vrta od neželjenih osebkov.

Deal with the devil je v drobnem tekstu. V globalni mreži preživiš samo, dokler si potreben svojim lastnikom.

Ko fašisti pobijejo neželjene, se od njih pričakuje nadzor nads svojimi državljani.
Ki morajo izpoljnevati normo, ali pa gredo na uničenje.
A to ni vse.

Ko prihaja AI in avtomatizacija, je norma vse višja.
Tako bodo recimo jutri postali vozniki posvsem nepotrebni. In s tem pomaknjeni v vrste za uničenje.

Pojutrišnjem bo za današnje fašiste postalo življenjsko pomembna spretnost programiranja.
In teden za tem tudi to ne bo dovolj.
Sistemu, ki so ga ustvarili, bodo postali nepotrebni.

1. Propad Zahodne civilizacije se je začel že mnogo prej, ločnica se bo bolje videla v prihodnosti. Vsekakor je bil vhunec pred I. svetovno vojno, vidni propad pa se je začel po II. svetovni vojni. Vmes so bili celo majhni vzponi, ampak načeloma je trend propadanja in razkroja družbe in s tem civilizacije kot jo poznamo.
2. Današnje pravice gredo predvsem v dodatne pravice obrobnim manjšinam, medtem ko tista večina, ki nosi civilizacijo, vidno propada in se zmanjšuje, zgublja vrednote in pravice.
3. Vsaja se občutek kolektivne krivde celotnim generacijam mladim, katere naj bi bil odgovorne za početja svojih prednikov.

Stanje lahko primerjamo z propadom rimskega cesarstva, katero je rastlo tja do prvih cesarjev, nekaj časa stagniralo na vrhuncu moči in nato začelo počasi propadati. Sicer se je povprečnemu rimskemu državljanu v mehurčku zdelo, da je rimski imperij še vedno velesila, kar je sicer v resnici še vedno bil in tudi propad je trajal še stoletja z vzponi in padci, ampak nekoč so rimski imperij nadomestili novi narodi z miočnejšo življensko silo.

Kar ti imenuješ fašisti, so pravičniški ultra liberalci, kateri v imenu pravic skupin, ki včasih štejejo samo par sto posameznikov, uničujejo fundamente družbe milijonov. Skratka vzgajao se nove generacije brez hrbtenice, katerim je važno, da imamo 100 + 1 način imenovanja različnih spolov, ni pa važno, da nosijo Nikice, katere izdeluje en 14-letnik za 1/2 dolarja na dan 16 ur na dan.

widj3098dj32 ::

Kompost je izjavil:

Vedno bolj razmišljam, kako napačne politike smo furali in kakšno družbo sedaj imamo. Nočem take družbe.

Družba daje denar za brezdelneže - namesto da bi jih prisilila, da se končno spravijo v red in začnejo pošteno delat in služit svoj kruh. Nočem družbe, kjer se bolj splača ne-delat kakor delat.

Neurejene družine imajo bonitete, marsikatera tudi fiktivno - namesto da bi podpirali družine, kjer bi naša deca lahko kvalitetno odraščala, imela support, bi starši zmogli plačevat vrtec in otrokom in sebi omogočili kvalitetno življenje.. jaz nočem družbe, kjer so družine v razsulu ali pa morajo mutit, da niso skupaj, pa mutit z dohodki ipd. in je to nekaj normalnega.

Skoraj nemogoče je mladim s poštenim delom priti do domovanja (če ne deduješ). Po drugi strani kot družba mečemo milijone v največje gluposti od (občinskih, državnih) projektov, ki dosegajo vrtoglave cene. Nočem družbe, kjer je puf za polovico delovne dobe nekaj obče sprejemljivega. Nočem družbe, kjer je ok, da te nek star pohlepen prdec, ki ti proda ali odda flat, oropa tvojih dohodkov za naslednjih 20 let. Družba bi morala podpirati mlade ljudi, jih podpreti pri njihovih naporih, da zadihajo.

Odtujen življenjski slog, ki se je razširil. Da ne poznaš več niti svojih sosedov, se držiš zase in te ne briga, kaj se dogaja z ljudmi okol tebe. Nočem živeti v družbi, kjer se vsak briga le za svojo rt.

Ljudje opravljamo raznovrstne poklice iz različnih strokovnosti, s katerimi se dopolnjujemo, sodelujemo in si pomagamo. Nočem družbe, kjer se ena stroka (politika, zdravstvo) postavi nad vse ostale, vidi le svoj zorni kot in profit ter prične delovati proti drugim in jim škoduje.

Ne prenesem več tega družbenega egocentrizma, mislim, da smo šli preveč v skrajnost in se sprijaznili z ekstremom.

Vprašanje se mi poraja, kako naprej in kako bi lahko te stvari spremenili / začeli spreminjati.

Z rasturom centralnega bancnistva.

aviator ::

Ja ampak kako pa bomo potem imeli poceni kredite? Poceni krediti rešijo vse. Zakaj bi delal, ko pa imam lahko poceni kredit.
Zakaj bi pobirali davke, če pa imamo na voljo poceni kredit.

GrX ::

Meni je super, tako kot je. Nič mi ne manjka. Z izkoriščevalci se pa ne obremenjujem... Vedno so bili in vedno bodo.

Timurlenk ::

Lenin, Stalin, Kardelj so vas opozarjali, u refused to listen.

Now enjoy
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

BRBR ::

Vedno bolj razmišljam, kako napačne politike smo furali in kakšno družbo sedaj imamo. Nočem take družbe.


No nismo jih, mene ni bilo zraven.

Nočem družbe, kjer je ok, da te nek star pohlepen prdec, ki ti proda ali odda flat, oropa tvojih dohodkov za naslednjih 20 let.


In ko boš ti star pohlepen prdec, če že nisi ? O čemer pa dvomim, očitno si nisi naredil flata in ne veš kolk to košta.


Odtujen življenjski slog, ki se je razširil. Da ne poznaš več niti svojih sosedov, se držiš zase in te ne briga, kaj se dogaja z ljudmi okol tebe. Nočem živeti v družbi, kjer se vsak briga le za svojo rt.


Fail. Živiš v družbi, ki nima drugega posla kot da se briga zate. Takoimenovano premikanje firnkov.


Vprašanje se mi poraja, kako naprej in kako bi lahko te stvari spremenili / začeli spreminjati.


Žal si zamudil. Lahko pa se podtalno infiltriraš v SDS, ki je stabilna stranka in spremeniš kaj čez 20 let, če maš denar, kar pa nimaš, če jočeš nad ceno flata.

zobnik ::

Sva že dva s tem da nočem okol ljudi, ki so filajo ego, svojo polno rit še dodatno s tem, da služjo na plečih ubogih delavcev, ki delajo v nemogočih razmerah za 800 neto sam da je, da se dela pa tud če je*anje cel dan v glavo.
Nočem, da država financira take firme in s pomočjo programov zaposli nekoga brezposelnega pokasirajo 8000 evrov subvencij.

hyuga ::

zobnik je izjavil:

Sva že dva s tem da nočem okol ljudi, ki so filajo ego, svojo polno rit še dodatno s tem, da služjo na plečih ubogih delavcev, ki delajo v nemogočih razmerah za 800 neto sam da je, da se dela pa tud če je*anje cel dan v glavo.
Nočem, da država financira take firme in s pomočjo programov zaposli nekoga brezposelnega pokasirajo 8000 evrov subvencij.


word
to je nehumano

josipdare ::

Socialo pri nas dobis samo ce si vecni pacient. Jaz sem delal 15 let in sedaj niti vec kot 2 meseca bolniske nisem dobil, odpovedali so mi pregled, izgubil sem sluzbo... Banka mi bo pobrala kar sem odplacal kredita, zastonj zdravstvo moram placevati iz zepa, ta mesec bom moral se zdravila placati ker nisem prvi dan brezposelnosti porihtal vse papirje...
Ampak gledam na pozitivno stran, zaradi bolezni si komaj sam rit obrisem in kmalu ne bom imel vec teh problemov.

V USA imajo walk in clinic, bone za hrano, pomoc za stanovanje in se financno mesecno pomoc, socialna Slovenija pa nima za par mesecev bolezni za cloveka ki jih je 15 let redno financiral.

zobnik ::

A v 15 letih pa nisi prišparal za take čase.

zobnik ::

Še kr mislite da bo država pomagala, dobiš prst v rit, poznam preveč zgodb, ko so starejši rabli dom in so občine se usedle na njihov premoženje po smrti. Tist k pa premoženja nima pa bo izgovor, d ani placa v domu. In mi smo socialna država :( Dejansko takega človeka psutijo v nemislosti toliko časa da hdo zboli, je tik pred smrtno, mal je v UKC potem pa kak mesec v domu kjer umre.
OFF: Genocid nad starejšo rajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

solatko ::

zobnik - Boš seveda z veseljem napisal, kako pri plačah, ki jih dobiva večina, prišparat za financiranje zdravstvenih uslug. 3 tedne rehabilitacije po poškodbi kolena cca 3k€, če prištejem pa še 1 leto vsakodnevnih fizioterapij pa smo na 10k€+.

Dokler ste zdravi in pri koritu, je za nekatere vse lahko. Poizkusi pol leta živeti z minimalno plačo in poročaj, koliko boš prišparal. Višje plače so praviloma rezervirane za politične kadre in "strokovnjake", kar pa ne morejo biti vsi.
Delo krepa človeka

zobnik ::

Naj ne zavajajo ljudi in naj povejo, da pomoči ne bo. Potem lahko tudi en kup davkov ukinemo in novinarji bodo lahko o tem pisal vsak dan kak bo*an nov sistem mamo.

korenje3 ::

josipdare je izjavil:

Socialo pri nas dobis samo ce si vecni pacient. Jaz sem delal 15 let in sedaj niti vec kot 2 meseca bolniske nisem dobil, odpovedali so mi pregled, izgubil sem sluzbo... Banka mi bo pobrala kar sem odplacal kredita, zastonj zdravstvo moram placevati iz zepa, ta mesec bom moral se zdravila placati ker nisem prvi dan brezposelnosti porihtal vse papirje...
Ampak gledam na pozitivno stran, zaradi bolezni si komaj sam rit obrisem in kmalu ne bom imel vec teh problemov.

V USA imajo walk in clinic, bone za hrano, pomoc za stanovanje in se financno mesecno pomoc, socialna Slovenija pa nima za par mesecev bolezni za cloveka ki jih je 15 let redno financiral.


V 15 letih moraš imeti vsaj 100k€ na banki. Sej vem so taki, dokler ima pare se uživa. Potem ko jih ni pa jokcanje pa 24kur ipd..
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

maldic ::

Primer za osebo, ki ima 800 eur place. Recimo, da prispara 200 eur na mesec. To je priblizno 2400 eur na leto. Za 15 let je to 36.000 eur. V primeru ce prispara 300 eur (od 800) na mesec je to 54.000 eur za 15 let. Cez 15 let pa bo denar imel manjso vrednost kot zdaj. Si ti ziher, da se niso posluzeval se kaksnih dodatnih zasluzkov razen navadne sluzbe? Ti pravis vsaj 100.000 eur za 15 let? Vecina v Sloveniji ima nizjo placo od povprecne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

Smrekar1 ::

korenje3 je izjavil:


V 15 letih moraš imeti vsaj 100k€ na banki. Sej vem so taki, dokler ima pare se uživa. Potem ko jih ni pa jokcanje pa 24kur ipd..


Prišparati 100k€ na banki v 15 letih pomeni prihraniti nekje 500€/mesec.

Če si lahko privoščiš vsak mesec dati na stran 500€ in to daješ v bančni šparavček si omejenec, ki ne ve, da je take vsote bistveno bolje investirati v nekaj bolj donosnega - delnice, obveznice, najemniška stanovanja, celo zlato je boljša izbira kot banka.

DostMam ::

zobnik je izjavil:

Še kr mislite da bo država pomagala, dobiš prst v rit, poznam preveč zgodb, ko so starejši rabli dom in so občine se usedle na njihov premoženje po smrti. Tist k pa premoženja nima pa bo izgovor, d ani placa v domu. In mi smo socialna država :( Dejansko takega človeka psutijo v nemislosti toliko časa da hdo zboli, je tik pred smrtno, mal je v UKC potem pa kak mesec v domu kjer umre.
OFF: Genocid nad starejšo rajo.

KAr ste napisali je samo propaganda. Prostora v domovih za ostarele je trenutno dovolj. COVID ga je naredil. Če ste samo firbec poguglajte "prosta mesta v domovih za ostarele", če gre zares pokličite in preverite v najbližjem domu.

"Usedanja na premoženje" tudi ni več. Zakon je spremenjen. Po moje: neupravičeno.

strawman ::

OP govori o egocentrizmu, hkrati pa je očitno nezmožen na stvari gledat iz drugega zornega kota in govori le o stvareh, ki bi ugajale njemu.
Če želiš spremeniti svet, začni pri sebi.

Invictus ::

DostMam je izjavil:


"Usedanja na premoženje" tudi ni več. Zakon je spremenjen. Po moje: neupravičeno.

Kdaj so to spremenili?

Drugače je tak zakon še iz prejšnje države. Sprejet okoli leta 1970...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

styrian ::

Smrekar1 je izjavil:

korenje3 je izjavil:


V 15 letih moraš imeti vsaj 100kEUR na banki. Sej vem so taki, dokler ima pare se uživa. Potem ko jih ni pa jokcanje pa 24kur ipd..


Prišparati 100kEUR na banki v 15 letih pomeni prihraniti nekje 500EUR/mesec.

Če si lahko privoščiš vsak mesec dati na stran 500EUR in to daješ v bančni šparavček si omejenec, ki ne ve, da je take vsote bistveno bolje investirati v nekaj bolj donosnega - delnice, obveznice, najemniška stanovanja, celo zlato je boljša izbira kot banka.


Očitno ne znaš obrestno-obrestnega računa. V 15 letih z mesečnim vložkom 500EUR v enega od indeksov na delnišikem trgu (povprečni donos zadnjih 10 let - 10%) prihraniš 207.235,17EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

zobnik ::

DostMam je izjavil:

zobnik je izjavil:

Še kr mislite da bo država pomagala, dobiš prst v rit, poznam preveč zgodb, ko so starejši rabli dom in so občine se usedle na njihov premoženje po smrti. Tist k pa premoženja nima pa bo izgovor, d ani placa v domu. In mi smo socialna država :( Dejansko takega človeka psutijo v nemislosti toliko časa da hdo zboli, je tik pred smrtno, mal je v UKC potem pa kak mesec v domu kjer umre.
OFF: Genocid nad starejšo rajo.

KAr ste napisali je samo propaganda. Prostora v domovih za ostarele je trenutno dovolj. COVID ga je naredil. Če ste samo firbec poguglajte "prosta mesta v domovih za ostarele", če gre zares pokličite in preverite v najbližjem domu.

"Usedanja na premoženje" tudi ni več. Zakon je spremenjen. Po moje: neupravičeno.


Pred korono je bilo vse kontra kar ste napisal, placa nobenga in tud na premoženje so se usedli. Kdor ni imel nepremičnin in slaba penzija je lahko kar doma ostal v nemogočih razmerah. Država čaka, da se takem poslabša zdravje da gre potem v UKC kjer pa kmalu umre. Da si zmišljujem, NIKAKOR, to je resnica.

bambam20 ::

maldic je izjavil:

Primer za osebo, ki ima 800 eur place. Recimo, da prispara 200 eur na mesec. To je priblizno 2400 eur na leto. Za 15 let je to 36.000 eur. V primeru ce prispara 300 eur (od 800) na mesec je to 54.000 eur za 15 let. Cez 15 let pa bo denar imel manjso vrednost kot zdaj. Si ti ziher, da se niso posluzeval se kaksnih dodatnih zasluzkov razen navadne sluzbe? Ti pravis vsaj 100.000 eur za 15 let? Vecina v Sloveniji ima nizjo placo od povprecne.


Če ne zahajaš v lokale, z lahkoto privarčuješ 500€ na mesec. Drugače pa samo 200€.

njyngs ::

bambam20 je izjavil:

maldic je izjavil:

Primer za osebo, ki ima 800 eur place. Recimo, da prispara 200 eur na mesec. To je priblizno 2400 eur na leto. Za 15 let je to 36.000 eur. V primeru ce prispara 300 eur (od 800) na mesec je to 54.000 eur za 15 let. Cez 15 let pa bo denar imel manjso vrednost kot zdaj. Si ti ziher, da se niso posluzeval se kaksnih dodatnih zasluzkov razen navadne sluzbe? Ti pravis vsaj 100.000 eur za 15 let? Vecina v Sloveniji ima nizjo placo od povprecne.


Če ne zahajaš v lokale, z lahkoto privarčuješ 500€ na mesec. Drugače pa samo 200€.

Ti ki živiš pri mami ja. Tisti, ki pa je na svojem pa da polovico plače za najemnino, ostalo pa za stroške in hrano.

bambam20 ::

njyngs je izjavil:


Ti ki živiš pri mami ja. Tisti, ki pa je na svojem pa da polovico plače za najemnino, ostalo pa za stroške in hrano.


Ni ravno tako. Povprečen sloveski par ima zagotovo vsaj 2500€ mesečno in tukaj se da brez problema privarčevat 800 -900€ na mesec , tudi če živiš na precej veliki nogi.

njyngs ::

Aha, torej iz "Primer za osebo, ki ima 800 eur place" smo zdaj prišli naenkrat na povprečen slovenski par z 2500€. Its a miracle. Kaj pa če poveš, kako lahko posamezna oseba, ki ni v paru (torej iz besedila ki si ga citiral), prihrani z lahkoto 500€.

Rias Gremory ::

bambam20 je izjavil:

njyngs je izjavil:


Ti ki živiš pri mami ja. Tisti, ki pa je na svojem pa da polovico plače za najemnino, ostalo pa za stroške in hrano.


Ni ravno tako. Povprečen sloveski par ima zagotovo vsaj 2500€ mesečno in tukaj se da brez problema privarčevat 800 -900€ na mesec , tudi če živiš na precej veliki nogi.

Vir za prvo številko?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

solatko ::

maldic - Boš to svojo matematiko malo podrobneje razložil - 800€ plače, 400€ najemnina, 150€ stroškov a ostalo pa na šparanje ali kako?
Niso vsi v hotelu mama!!!!!!!!!!!!!

bambam20 - Bi dal uradni statistični podatek, koliko družin je na 2500€/m. Verjetno ne, ker tega podatka ne boš našel, ravno tako tistega, koliko družin je na 1600€-.
Lepo je srati s polno ritjo.

Sicer pa, kolikšna je povprečna pokojnina in koliko je strošek DSO, če nisi gibljiv in samooskrben.
Delo krepa človeka

Mike_Rotch ::

Družba daje denar za brezdelneže - namesto da bi jih prisilila, da se končno spravijo v red in začnejo pošteno delat in služit svoj kruh. Nočem družbe, kjer se bolj splača ne-delat kakor delat.


Jaz si pa želim družbe kjer tudi brezdelneži živijo lagodno, kakovostno življenje.

Zakaj ne? Resursov imamo dovolj, da si to lahko privoščimo, negativnih posledic ne vidim, pozitivnih je ogromno. Od tega, da otroci brezdelnežev živijo urejeno, stabilno življenje in imajo več možnosti za vključevanje v družbo do tega, da se brezdelneži z ustreznimi dohodki v manjši meri ukvarjajo s kriminalom.

Pa seveda to, da je izraz "brezdelnež" precej širok in se je pogosto izkazalo, da so ravno tisti, ki jih nekateri imenujejo "brezdelneži" pogosto gonilna sila družbe.

solatko ::

Do tega, da delajo tisto za kar so talenti. Nebi jim bilo treba iskat drugih načinov za preživetje. Naj pišejo, rišejo, kiparijo, se ukvarjajo z inovatorstvom,...... Vsi vidijo samo slabo stran in to je, da morajo oni delat za razliko.
Delo krepa človeka

DostMam ::

Mike_Rotch je izjavil:

Družba daje denar za brezdelneže - namesto da bi jih prisilila, da se končno spravijo v red in začnejo pošteno delat in služit svoj kruh. Nočem družbe, kjer se bolj splača ne-delat kakor delat.


Jaz si pa želim družbe kjer tudi brezdelneži živijo lagodno, kakovostno življenje.

Zakaj ne? Resursov imamo dovolj, da si to lahko privoščimo, negativnih posledic ne vidim, pozitivnih je ogromno. Od tega, da otroci brezdelnežev živijo urejeno, stabilno življenje in imajo več možnosti za vključevanje v družbo do tega, da se brezdelneži z ustreznimi dohodki v manjši meri ukvarjajo s kriminalom.

Pa seveda to, da je izraz "brezdelnež" precej širok in se je pogosto izkazalo, da so ravno tisti, ki jih nekateri imenujejo "brezdelneži" pogosto gonilna sila družbe.


"Jaz sem si od poznih 20. do sredi 30. vzel eno "mini penzijo".

Največji problem pri vsem tem je, kaj početi sam s sabo. Veliko ljudi ima v glavi zakoreninjeno idejo, da se v penziji nič ne dela in je to nek ideal. Če temu nasedeš, imaš velik problem.

Začne se z obdobjem uživanja, ko malo potuješ okrog in uživaš, se posvetiš hobijem, ampak po nekaj mesecih odsotnosti dnevnih obveznosti in "smisla" se začne vse skupaj spreminjati v dolgčas in precej hitro lahko pripelje do depresije.

Ljudje smo zvezani tako, da rabimo smisel za preživetje. Odsotnost službe še ne pomeni, da nimamo smisla, ampak nujno je službo nadomestiti z nečem kar ti zafila ta občutek smisla (prostovoljstvo je ponavadi dobra izbira).
"
Konec citata. Se vam zdi znano?

Mike_Rotch ::

Seveda se mi zdi, zato pa podpiram možnost, da bi si vsak lahko privoščil takšno pavzo in razmislil, kaj želi početi v življenju. Če se 8+ ur na dan ukvarjaš le z golim preživetjem, zmanjka časa in volje za kakšno globoko razmišljanje in ustvarjanje. Vsaj večini.

DostMam ::

Na prvo žogo je vaš stavek: "Jaz si pa želim družbe kjer tudi brezdelneži živijo lagodno, kakovostno življenje," pravzaprav popolnoma sprejemljiv. Vendar, ali ne skriva ta vizija idealne družbe temeljno nasprotje: kako naj brezdelnež, čigar depresivno usodo ste tako lepo opisali, zaživi kvalitetno življenje? Je le-to lahko brezdelno? Je brezdelje lahko kvalitetno življenje? Za posameznika mogoče, na širšem nivoju pa nikakor, saj vodi v regresijo.

Samael ::

DostMam je izjavil:

Na prvo žogo je vaš stavek: "Jaz si pa želim družbe kjer tudi brezdelneži živijo lagodno, kakovostno življenje," pravzaprav popolnoma sprejemljiv. Vendar, ali ne skriva ta vizija idealne družbe temeljno nasprotje: kako naj brezdelnež, čigar depresivno usodo ste tako lepo opisali, zaživi kvalitetno življenje? Je le-to lahko brezdelno? Je brezdelje lahko kvalitetno življenje? ...

Z brezdeljem najbrž ni mislil 24/7 premetavanju po kavču, ampak recimo temu zasledovanje drugih ciljev (osebni hobiji, umetnost, potovanja, druženja, okopavanje vrtička, ... karkoli pač že, kar prinaša ljudem zadovoljstvo, pa to ni služba) namesto garanja, ki prinaša zaslužek, hkrati pa račun tega zaradi preobremenjenosti pogosto zanemarimo druge reči. Vsaj tako sem ga razumel jaz.
Samael != Samuel

gruntfürmich ::

Mike_Rotch je izjavil:

Jaz si pa želim družbe kjer tudi brezdelneži živijo lagodno, kakovostno življenje.

Saj takšno družbo že imamo od 1945 leta, in vedno na bolje gre.

Se strinjam da je resursov več kot dovolj, če koritniki in politiki niso preveč požrešni.

In ne, brezdelneži nikoli niso bili gonilo družbe, to laž kar vrži levakom nazaj v obraz.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Če imajo denar, so.
Če ga nimajo, niso.
Ampak to velja za vse, tudi za zaposlene. Nekdo na minimalcu, ali pa še to ne, ni gonilo družbe.

Samael ::

gruntfürmich je izjavil:

In ne, brezdelneži nikoli niso bili gonilo družbe, to laž kar vrži levakom nazaj v obraz.

Ah, ti pa tvoji levaki ... Meni je to že prav neke vrste bolezen, ko v lastnem nerazumevanju ne moreš brez tega v eni sami debati ...

No, da ti pomagam.
Skozi zgodovino sta bila znanost in umetnost pogosto ("pogosto" ne pomeni "vedno" - da ne boš imel ponovno težave z razumevanjem) v domeni za čas življenja necenjenih marginalcev, družbenih odpadnikov, ki so bili označeni kot čudaki, delomrzneži ipd... ker so pač zasledovali drugačne cilje kot tisto, kar je bilo takrat družbeno sprejemljivo in cenjeno.
Praktično vsa zahodna filozofija, umetnost, itd ... temelji na ramenih t.i. "delomrznežev", ki so v zasledovanju svojih strasti zanemarili tisto drugo tradicionalno (delo, družina..). Ali pa, alternativno, na bogatem plemstvu, ki je v obilici prostega časa in denarja, ki jim ga je prinašal socialni status in položaj, ravno tako imelo dovolj časa, da se je posvečalo svojim strastem, kot so umetnost, znanost, raziskovanja ... namesto delalo.

Pa še malce za šalo malce zares, nekdo je nekoč zapisal, da je večina izumov, ki so ljudem olajšali življenje in delo, plod človekove lenobe.
Samael != Samuel

Mike_Rotch ::

DostMam je izjavil:

Na prvo žogo je vaš stavek: "Jaz si pa želim družbe kjer tudi brezdelneži živijo lagodno, kakovostno življenje," pravzaprav popolnoma sprejemljiv. Vendar, ali ne skriva ta vizija idealne družbe temeljno nasprotje: kako naj brezdelnež, čigar depresivno usodo ste tako lepo opisali, zaživi kvalitetno življenje? Je le-to lahko brezdelno? Je brezdelje lahko kvalitetno življenje? Za posameznika mogoče, na širšem nivoju pa nikakor, saj vodi v regresijo.


Moje prepričanje (ki temelji na lastnih izkušnjah, opažanjih in znanstvenih raziskavah) je, da ljudje po naravi nismo brezdelneži. Sicer verjetno ne bi imeli vgrajenih mehanizmov nagrajevanja ob doseganju ciljev. Izjemno malo ljudi bo izbralo brezdelje na dolgi rok.

Prisila v delo, v katerem ne vidiš smisla in s katerim se komaj preživljaš, po drugi strani, ne prinaša nič dobrega.

Saj takšno družbo že imamo od 1945 leta, in vedno na bolje gre.


Nimamo. Trenutno "brezdelje" ni resna opcija. Gre na boljše, ampak smo še daleč.

Glede levakov in gonila družbe ti je pa že Samael lepo odgovoril.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Mike_Rotch je izjavil:

Nimamo. Trenutno "brezdelje" ni resna opcija. Gre na boljše, ampak smo še daleč.

Glede levakov in gonila družbe ti je pa že Samael lepo odgovoril.

trenutno slovensko brezdelje omogoča čisto lepo brezskrbno življenje.

in ne, samael se moti tako glede levakov (ki so dejanski vzrok kako se na brezdelje gleda), kot zgodovine znanosti in umetnosti. par excentrikov je skozi zgodovino naslikalo kakšno ohranjeno lepo sliko, v znanosti pa niso resno sodelovali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DostMam ::

Mike_Rotch je izjavil:

...Moje prepričanje (ki temelji na lastnih izkušnjah, opažanjih in znanstvenih raziskavah) je, da ljudje po naravi nismo brezdelneži. Sicer verjetno ne bi imeli vgrajenih mehanizmov nagrajevanja ob doseganju ciljev. Izjemno malo ljudi bo izbralo brezdelje na dolgi rok...

Strinjala se bova, da je zadnji stavek mogoče zapisati tudi tako: "Izjemno veliko ljudi bo izbralo (recimo) poležavanje pred TV zasloni na dolgi rok." Problem je - očitno - v definiciji brezdelja. Nekdo je prej lepo zapisal, kako vas razume topogledno, kako je lahko "brezdelje" obenem tudi "polno življenje". Vendar, družba še nima detektorja za razlikovanje plodnega raziskovanja genialne ideje od buljenja v TV. Mernik uspeha je žal, samo denar in ekonomska uspešnost. So, in so tudi v zgodovini bili, tudi meceni, ki so del svojega bogatstva preusmerjali v vzdrževanje takšnih in drugačih vizionarjev, genialcev in umetnikov. So tudi v moderni družbi sodobne metode za isto. Žal ali ne, mora sodobni posebnež, če želi živeti v tem svetu in s svojim načinom dela, ki ga večina ne razume kot "koristno delo" (torej je brezdelje), poskati vire. Ni dovolj misliti, da imaš prekleto dobro idejo. Potrebno jo je tudi predstaviti in na neki način prodati. Če bo avtor pri tem uspešen, bo "zaslužni umetnik" ali "genialni izumitelj". Če ne, bo ostal skrit v množici brezdelnežev. Lakmus papirja za odkrivanje takšnih nimamo.

Lep primer takšnega poizkusa je kolega, ki za vse slabo tega sveta krivi "levake" (pa prepostavimo, da se z njim strinjamo, ni pomembno). Ima genialno idejo in jo skuša tržiti tako, da jo aplicira na širokem spektru družbenih tem, ki jih obdelujemo. V naslednjem koraku se bo politično združil s somišljeniki, in če bo v predstavljanju svoje ideje uspešen, bo verjetno priznan za zaslužnega umetnika in za nagrado bo postal predsednik države.

aviator ::

Penzije so povzrocile razpad mormalnih vrednot. Odkar cicanje na ceglih in izkoriscanje podmladka drugih ljudi sluzi za zivljenje penzicem, in je to bolj pomembna pravica of vseh ostalih in se stevilo upravicencev namnzoi dobis sistem, kjer dear pada z lufta in ni potrebno biti solidaren in gledati na odnos in bodonost.

Mladina zgolj vidi in opazuje te "pravice" starcev, ki Jim samo zaradi emsa nekaj pripada.

Naenkrat ti pripada se ta dodatek, pa uni dodatek, pa ker si to in to si oproscen teh in teh davkov.

Farizejstvo na kvadrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aviator ()

aviator ::

Pokojnine bi morale temeljiti izkljucno vplacanem prispevku za ZPIZ svojih lastnih otrok.

aviator ::

Iz tega naslova nato izvirajo nebuloze, ko nekdo zeli placo samo zato, ker ima doktorat, pa dodatek ker ima tak in drugacen spol ipd. Tu se zacne. Ko ti nekaj pripada, in ko ni zavedanja da star umre, se rodi v novih ljudeh, ki delajo zgolj to kar vidijo od starejsih.

Vse izvira iz ubogega slovenskega narcisoidnega babyboomerja, ki vedno dobi premalo=seveda od drzave, kot da sam ni del drzave.

Nebi dal zemlje za javni dobro, cenkal in utajeval bi davke na vsajem vogalu, svoje bi prodal drago in seveda kupil poceni, z zupanom, s katerim je v prijateljskim odnos bi delala biznis na piknikih, da je ubog v glavi pa mu je kriva mladina, priseljenci, vsi ostali, samo on v svojo bojda 500 000 eur vredni hiski pa je nedolzen.

Samael ::

gruntfürmich je izjavil:

in ne, samael se moti tako glede levakov (ki so dejanski vzrok kako se na brezdelje gleda), kot zgodovine znanosti in umetnosti. par excentrikov je skozi zgodovino naslikalo kakšno ohranjeno lepo sliko, v znanosti pa niso resno sodelovali...


Samael se ne moti, le ti imaš težave s sprejemanjem in razumevanjem - večni rak in rana debat, ki se jih udeležuješ.
Ob tem naj še omenim, da so bili vase zaverovani self-righteous konzervativci tvoje sorte, ki pogosto niso videli dlje od lastnega nosu, ničkolikokrat zaviralci razvoja, ki so na te posameznike svobodnega duha, ki jih je gnala strast, želja, vera v to, kar so počeli ... gledali zviška, jih proglaševalo za čudake, delomrzneže, itd... v neki fazi pa tudi heretike, jih preganjali in zažigali.

Skozi zgodovino sta bila znanost in umetnost pogosto ("pogosto" ne pomeni "vedno" - da ne boš imel ponovno težave z razumevanjem) v domeni za čas življenja necenjenih marginalcev, družbenih odpadnikov, ki so bili označeni kot čudaki, delomrzneži ipd... ker so pač zasledovali drugačne cilje kot tisto, kar je bilo takrat družbeno sprejemljivo in cenjeno.
Praktično vsa zahodna filozofija, umetnost, itd ... temelji na ramenih t.i. "delomrznežev", ki so v zasledovanju svojih strasti zanemarili tisto drugo tradicionalno (delo, družina..). Ali pa, alternativno, na bogatem plemstvu, ki je v obilici prostega časa in denarja, ki jim ga je prinašal socialni status in položaj, ravno tako imelo dovolj časa, da se je posvečalo svojim strastem, kot so umetnost, znanost, raziskovanja ... namesto delalo.
Samael != Samuel

Mike_Rotch ::

Strinjala se bova, da je zadnji stavek mogoče zapisati tudi tako: "Izjemno veliko ljudi bo izbralo (recimo) poležavanje pred TV zasloni na dolgi rok." Problem je - očitno - v definiciji brezdelja.


Ne bova se strinjala. Nekateri bodo izbrali poležavanje pred TV zasloni, ampak takih je malo, če imajo kakšne druge realne možnosti. Penzionistu s 400 eur penzije veliko drugega tako ali tako ne ostane.

Se pa strinjava, da je problem v definiciji brezdelja.

Vendar, družba še nima detektorja za razlikovanje plodnega raziskovanja genialne ideje od buljenja v TV.


Družba ne rabi detektorja. Pusti ljudi naj delajo kar jim paše.

Mernik uspeha je žal, samo denar in ekonomska uspešnost.


Niti slučajno ni denar edino merilo uspeha.

Iz tega naslova nato izvirajo nebuloze, ko nekdo zeli placo samo zato, ker ima doktorat, pa dodatek ker ima tak in drugacen spol ipd. Tu se zacne.


Se strinjam. Narobe je, da nekaj pripada samo nekaterim. Vsem enako, pa je zadeva rešena.

DostMam ::

aviator je izjavil:

Penzije so povzrocile razpad mormalnih vrednot. Odkar cicanje na ceglih in izkoriscanje podmladka drugih ljudi sluzi za zivljenje penzicem, in je to bolj pomembna pravica of vseh ostalih in se stevilo upravicencev namnzoi dobis sistem, kjer dear pada z lufta in ni potrebno biti solidaren in gledati na odnos in bodonost.

Mladina zgolj vidi in opazuje te "pravice" starcev, ki Jim samo zaradi emsa nekaj pripada.

Naenkrat ti pripada se ta dodatek, pa uni dodatek, pa ker si to in to si oproscen teh in teh davkov.

Farizejstvo na kvadrat.

Ko boste vi na vrsti za pokoj se bo zgodilo naslednje:
1. Spremenili boste identiteto (in mnenje) vsaj 4 krat vmes in že dolgo ne boste več "aviator" ampak "metuzalem".
2. Svoje pokojnine se ne boste odrekli, saj bo "vsak cent dokazano zaslužen".
3. Izkoriščali boste podmladek, svoj če se vaši nasledniki ne bodo nalezli vaše filozofije, tujega v nasprotnem primeru. V vsakem primeru boste to utemeljevali z dolžnostjo družbe, da poskrbi za ostarele, nemočne, bolne...
4. Za vse slabo, ki se vam bo takrat godilo bo kriva generacija baby-boomerjev (ali komunisti, ali begunci, ali fašisti, ali kapitalisti, ali egipčanski faraoni; nekdo se bio že našel).

Strinjam se: farizejstvo na kvadrat!

gruntfürmich ::

Samael je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

in ne, samael se moti tako glede levakov (ki so dejanski vzrok kako se na brezdelje gleda), kot zgodovine znanosti in umetnosti. par excentrikov je skozi zgodovino naslikalo kakšno ohranjeno lepo sliko, v znanosti pa niso resno sodelovali...


Samael se ne moti, le ti imaš težave s sprejemanjem in razumevanjem - večni rak in rana debat, ki se jih udeležuješ.
Ob tem naj še omenim, da so bili vase zaverovani self-righteous konzervativci tvoje sorte, ki pogosto niso videli dlje od lastnega nosu, ničkolikokrat zaviralci razvoja, ki so na te posameznike svobodnega duha, ki jih je gnala strast, želja, vera v to, kar so počeli ... gledali zviška, jih proglaševalo za čudake, delomrzneže, itd... v neki fazi pa tudi heretike, jih preganjali in zažigali.

Skozi zgodovino sta bila znanost in umetnost pogosto ("pogosto" ne pomeni "vedno" - da ne boš imel ponovno težave z razumevanjem) v domeni za čas življenja necenjenih marginalcev, družbenih odpadnikov, ki so bili označeni kot čudaki, delomrzneži ipd... ker so pač zasledovali drugačne cilje kot tisto, kar je bilo takrat družbeno sprejemljivo in cenjeno.
Praktično vsa zahodna filozofija, umetnost, itd ... temelji na ramenih t.i. "delomrznežev", ki so v zasledovanju svojih strasti zanemarili tisto drugo tradicionalno (delo, družina..). Ali pa, alternativno, na bogatem plemstvu, ki je v obilici prostega časa in denarja, ki jim ga je prinašal socialni status in položaj, ravno tako imelo dovolj časa, da se je posvečalo svojim strastem, kot so umetnost, znanost, raziskovanja ... namesto delalo.

večino umetnosti, kar jo lahko danes občuduješ, je ustvarila množica hudo zaposlenih posameznikov, ki so večinoma imeli tudi male ali velike obrtne delavnice, in so bili hudo zaposleni z ustvarjanjem in delom da so ustvarili nesmrtne umetnine. tu ni ostalo veliko prostora za neke ekscentrike in podobne muhe enodnevnice, ki niso bili sposobni dokončati dogovorjenega posla. mojstri so nadzirali ves potek dela od jutra do večera, ne pa da so delali ko so se jim je utrnil navdih ali pa ko so bili planeti poravnani in se jim je glih takrat dvignil kurac...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Samael ::

gruntfürmich je izjavil:

Samael je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

in ne, samael se moti tako glede levakov (ki so dejanski vzrok kako se na brezdelje gleda), kot zgodovine znanosti in umetnosti. par excentrikov je skozi zgodovino naslikalo kakšno ohranjeno lepo sliko, v znanosti pa niso resno sodelovali...


Samael se ne moti, le ti imaš težave s sprejemanjem in razumevanjem - večni rak in rana debat, ki se jih udeležuješ.
Ob tem naj še omenim, da so bili vase zaverovani self-righteous konzervativci tvoje sorte, ki pogosto niso videli dlje od lastnega nosu, ničkolikokrat zaviralci razvoja, ki so na te posameznike svobodnega duha, ki jih je gnala strast, želja, vera v to, kar so počeli ... gledali zviška, jih proglaševalo za čudake, delomrzneže, itd... v neki fazi pa tudi heretike, jih preganjali in zažigali.

Skozi zgodovino sta bila znanost in umetnost pogosto ("pogosto" ne pomeni "vedno" - da ne boš imel ponovno težave z razumevanjem) v domeni za čas življenja necenjenih marginalcev, družbenih odpadnikov, ki so bili označeni kot čudaki, delomrzneži ipd... ker so pač zasledovali drugačne cilje kot tisto, kar je bilo takrat družbeno sprejemljivo in cenjeno.
Praktično vsa zahodna filozofija, umetnost, itd ... temelji na ramenih t.i. "delomrznežev", ki so v zasledovanju svojih strasti zanemarili tisto drugo tradicionalno (delo, družina..). Ali pa, alternativno, na bogatem plemstvu, ki je v obilici prostega časa in denarja, ki jim ga je prinašal socialni status in položaj, ravno tako imelo dovolj časa, da se je posvečalo svojim strastem, kot so umetnost, znanost, raziskovanja ... namesto delalo.

večino umetnosti, kar jo lahko danes občuduješ, je ustvarila množica hudo zaposlenih posameznikov, ki so večinoma imeli tudi male ali velike obrtne delavnice, in so bili hudo zaposleni z ustvarjanjem in delom da so ustvarili nesmrtne umetnine. tu ni ostalo veliko prostora za neke ekscentrike in podobne muhe enodnevnice, ki niso bili sposobni dokončati dogovorjenega posla. mojstri so nadzirali ves potek dela od jutra do večera, ne pa da so delali ko so se jim je utrnil navdih ali pa ko so bili planeti poravnani in se jim je glih takrat dvignil kurac...

Daj ne izmišljuj se, ker se tebi nekaj tako zdi, pa ker se lepo sliši. Seveda, marsikdo je bil tudi garač izven področja svojega ustvarjanja, še veliko več teh pa ne. Nekateri, večinoma aristokracije ipd. ker so si zaradi statusa in položaja lahko to privoščili. In spet drugi, ki so živeli in umrli v bedi.
Večino umetnikov, ustvarjalcev bi, ironično, še danes ti in tebi podobni self-righteous konzervativci oklicali za "luftarje", "brezdelneže" ipd. kaj šele stoletja nazaj.

Nekateri stvari so preprosto izven tvojega dometa razumevanja in iz posta v post to zgolj potrjuješ.
Namisliš si neko zgodbo, ki ti ustreza, uporabiš pojme tipa "večino umetnosti" (Kaj pa je večina umetnosti? A pesniki, pisatelji, skladatelji, igralci ... so bili večinoma tudi delavci v obrtnih delavnicah?) ker se imenitno slišijo in na koncu pavšalno zaključiš kot ustreza tvoji namišljeni situaciji.
Malo več boš moral dati od sebe, če boš želel, da se te jemlje resno.
Samael != Samuel
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802100399 (66575) Baja
»

Končni rezultati finskega eksperimenta z UTD pozitivni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13521653 (16656) nekikr

Začaran krog revščine (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20324127 (19300) bluefish
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32570188 (61362) jype

Več podobnih tem