» »

Naj uživam ali šparam?

Naj uživam ali šparam?

jojw ::

kuall je izjavil:

GrX je izjavil:

Ljudje v življenju ne iščemo sreče, ampak radost. Sreča je kratkotrajna, naprimer ko narediš izpit za avto, ko se ti rodi otrok, ipd..

Radost je tisto, k čemer bi morali ljudje strmeti.


izmuljaš neke nove besede, ki nimajo smisla.
v resnici govoriš o short term vs long term gratification.
long term gratification se bolj splača ja.
jaz sem glede sreče ugotovil to, da si srečen takrat, ko si v življenje nagrmadiš dovolj malenkosti, ki te osrečujejo. čist enostavno. tako je človek narejen. za te malenkosti pa je treba delat, ne pridejo same od sebe večinoma. za srečo je treba delat, to je njen namen, da te prisili, da delaš. spet razloži evolucija, zakaj je tako narejeno.

Ne, kar je napisal v resnici drži. Eno je sreča drugo pa radost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

Buggy ::

seveda ima prav, saj to smo mu tudi razlagali :))

kuall ::

Beseda radost sama po sebi nima kakšne prav različne definicije od besede sreče.
Pač vsak si jo razlaga po svoje. Ena definicija je tale npr, ki sem jo mimgrede našel:
"Radost - Ugodje, ki nastopi, kadar pričakujemo izpolnitev nečesa, kar je za nas pomembno. "
Lahko bi eno imenovali dolgotrajno stanje zadovoljstva, drugo pa kratkotrajne sunke užitka. S tem se strinjam, da je dolgotrajno stabilno dobro počutje več vredno kot pa biti kot un narkoman, ki uživa 5 minut v dnevu, ostalih 23h in 55minut pa je nesrečen. To ni nič novega seveda. To je isto kot bi povedal, da je voda mokra. Povej raje kaj novega.

GrX ::

kuall je izjavil:

GrX je izjavil:

Ljudje v življenju ne iščemo sreče, ampak radost. Sreča je kratkotrajna, naprimer ko narediš izpit za avto, ko se ti rodi otrok, ipd..

Radost je tisto, k čemer bi morali ljudje strmeti.


izmuljaš neke nove besede, ki nimajo smisla.
v resnici govoriš o short term vs long term gratification.
long term gratification se bolj splača ja.
jaz sem glede sreče ugotovil to, da si srečen takrat, ko si v življenje nagrmadiš dovolj malenkosti, ki te osrečujejo. čist enostavno. tako je človek narejen. za te malenkosti pa je treba delat, ne pridejo same od sebe večinoma. za srečo je treba delat, to je njen namen, da te prisili, da delaš. spet razloži evolucija, zakaj je tako narejeno.

Tako ne govorim jaz, ampak vede o duhovnosti. Razlika je velika, čeprav sta si termina zelo podobna in se mnogokrat mešata.

Radost izvira iz notranjosti jaza, medtem ko je sreča zgolj posledica nečesa (rojstvo otroka, opravljen izpit, nakup avtomobila).

Buggy ::

Radost izvira iz notranjosti jaza, medtem ko je sreča zgolj posledica nečesa (rojstvo otroka, opravljen izpit, nakup avtomobila).

Tole!

Je pa dejstvo, da clovek, ki ne bo delal majhnih korakov proti sreci ne more biti radosten. Gre za proces.

GrX ::

kuall je izjavil:

Beseda radost sama po sebi nima kakšne prav različne definicije od besede sreče.

Pa naj bo tako, če ti tako praviš. lp

kuall ::

GrX je izjavil:

Radost izvira iz notranjosti jaza, medtem ko je sreča zgolj posledica nečesa (rojstvo otroka, opravljen izpit, nakup avtomobila).

Tudi "radost" (dolgotrajno stabilno in dobro počutje) je posledica nečesa. Edina razlika je, da se gre pri eni za long term pri drugi pa short term gratification, tako, kot sem napisal.

GrX ::

Buggy je izjavil:

Radost izvira iz notranjosti jaza, medtem ko je sreča zgolj posledica nečesa (rojstvo otroka, opravljen izpit, nakup avtomobila).

Tole!

Je pa dejstvo, da clovek, ki ne bo delal majhnih korakov proti sreci ne more biti radosten. Gre za proces.


Ampak ljudje v resnici delamo korake v napačno smer. Z odmikom od narave smo zatajili našo drugo mater, ki nam nepogojno daje bogat izvir duhovnosti, zdravja, zavedanja samega sebe.... Od tod tudi porast duševnih obolenj v zadnjih -n desetletjih.

Družabna omrežja, materializem, ipd so v resnici odklon od narave.

jojw ::

kuall je izjavil:

GrX je izjavil:

Radost izvira iz notranjosti jaza, medtem ko je sreča zgolj posledica nečesa (rojstvo otroka, opravljen izpit, nakup avtomobila).

Tudi "radost" (dolgotrajno stabilno in dobro počutje) je posledica nečesa. Edina razlika je, da se gre pri eni za long term pri drugi pa short term gratification, tako, kot sem napisal.

Ne bluzi in vsaj enkrat poslušaj nekoga , ki ve nekaj več kot ti..

Ima prav, pa če ti je všeč ali pa ne..

https://www.compassion.com/sponsor_a_ch...

Buggy ::


Tudi "radost" (dolgotrajno stabilno in dobro počutje) je posledica nečesa. Edina razlika je, da se gre pri eni za long term pri drugi pa short term gratification, tako, kot sem napisal.


...kar pa ne pomeni, da je pogojena z materialnimi dobrinami, kot se mi zdi da si ti predstavljas.
Biti srecen v zivljenju, pomeni zgolj, da si izpopolnil svoja pricakovanja in da se pocutis sprejetega v tem kar delas in s kom delis svoj cas.
Te stvari bazirajo zgolj na custvih. Nekaterim od nas so momenti, ki jih delis z najblizjimi tocno to...obcutek srece, kar te seveda s casoma izpopolnjuje in radosti. Posledicno si pozitivna oseba in osrecis tudi druge in tako gre ta "sreca" lahko v nedogled.

Zanimiv eksperimet sem delal na poti iz sluzbe, kjer se je tezko vkluciti v rush hours na glavno cesto, kjer je vec prikluckov.
Ponavadi me noben ne spusti. Sam se sicer malce agresivno vklucim, potem pa na vsakem priklopu na glavno spuscam ostale, da se vklucijo.
Ves kaj se dogaja?! Vecino teh, ki jih spustim pred sabo, spusti se kakega na naslednjem priklopu. Vzgled steje. Dobro z dobrim...zame je tudi to sreca.

Družabna omrežja, materializem, ipd so v resnici odklon od narave.


to je deformacija nase druzbe in se popolnoma strinjam. Sem pa realist in vem, da poti nazaj ni vec...kot se lahko zgodi se pri marsikateri stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

GrX ::

jojw je izjavil:

kuall je izjavil:

GrX je izjavil:

Radost izvira iz notranjosti jaza, medtem ko je sreča zgolj posledica nečesa (rojstvo otroka, opravljen izpit, nakup avtomobila).

Tudi "radost" (dolgotrajno stabilno in dobro počutje) je posledica nečesa. Edina razlika je, da se gre pri eni za long term pri drugi pa short term gratification, tako, kot sem napisal.

Ne bluzi in vsaj enkrat poslušaj nekoga , ki ve nekaj več kot ti..

Ima prav, pa če ti je všeč ali pa ne..

https://www.compassion.com/sponsor_a_ch...

Povsem razumem ljudi, ki jih hromi ego. Prav zaradi ega si ljudje neradi priznamo, da se motimo, čeprav se v sebi tega dobro zavedamo. Ampak pustimo to.

Se mi pa zdi skrajno nenavadno, da človek visoke stopnje zvesti ne razlikuje med srečo in radostjo.

kuall ::

Razlikujem. Jaz ti samo hočem dati bolj točno definicijo, o čem ti govoriš, ker vidim, da še sam ne veš, o čem govoriš. To je btw zelo pogost pojav, ki ga opažam pri ljudeh. Ti si definiral srečo kot posledico nečesa, kar je napačna definicija. Tudi "radost" je posledica nečesa. Ne razlikujeta se v tem, ali sta posledica nečesa ampak kako dolgo traja, da se posledica pokaže.
"radost" je posledica dolgoročnih odločitev.
"sreča" je posledica kratkoročnih odločitev.
Če vržeš v debato en nov termin brez definicije in pričakuješ, da ti bomo brali misli potem je to bolj za en drek.

Nedasemiveč ::

Mene pa zanima, če se je RatedR (OP) že odločil ali bo užival ali šparal?

esel ::

kuall je izjavil:

GrX je izjavil:

Ljudje z visoko čustveno inteligenco imajo običajno tudi višjo stopnjo zavesti in obratno.

Jaz ti dve stvari vidim bolj ločeno. Čustveno inteligenco imajo ženske dobro razvite (sposobnost manipuliranja z ljudmi, umetnost, kako biti priljubljen). Zavest (hladno analiziranje dogodkov, posebej dogodkov v zvezi z družbenim dogajanjem) imajo moški bolje razvito.

Tudi sam opažam ta pogost pojav, da nekateri govorijo o stvareh o katerih še sami ne vejo o čemu govorijo.

GrX ::

kuall je izjavil:

Razlikujem. Jaz ti samo hočem dati bolj točno definicijo, o čem ti govoriš, ker vidim, da še sam ne veš, o čem govoriš. To je btw zelo pogost pojav, ki ga opažam pri ljudeh. Ti si definiral srečo kot posledico nečesa, kar je napačna definicija. Tudi "radost" je posledica nečesa. Ne razlikujeta se v tem, ali sta posledica nečesa ampak kako dolgo traja, da se posledica pokaže.
"radost" je posledica dolgoročnih odločitev.
"sreča" je posledica kratkoročnih odločitev.
Če vržeš v debato en nov termin brez definicije in pričakuješ, da ti bomo brali misli potem je to bolj za en drek.
Človek težko verjame, da potrebuješ definicijo za besedo radost. Pa naj bo vse eno in isto, če ti tako praviš.

Močno upam, da boš nekoč prišel do faze, kjer boš spoznal, kaj pravzaprav je radost.

Do takrat pa vse dobro in lepe pozdrave.

PS: Imaš vsekakor prav, ne vem o čem pišem.

jojw ::

kuall je izjavil:

Razlikujem. Jaz ti samo hočem dati bolj točno definicijo, o čem ti govoriš, ker vidim, da še sam ne veš, o čem govoriš. To je btw zelo pogost pojav, ki ga opažam pri ljudeh. Ti si definiral srečo kot posledico nečesa, kar je napačna definicija. Tudi "radost" je posledica nečesa. Ne razlikujeta se v tem, ali sta posledica nečesa ampak kako dolgo traja, da se posledica pokaže.
"radost" je posledica dolgoročnih odločitev.
"sreča" je posledica kratkoročnih odločitev.
Če vržeš v debato en nov termin brez definicije in pričakuješ, da ti bomo brali misli potem je to bolj za en drek.

ROFL...Pred nekaj minutami si trdil, da je sreča in radost isto, zdaj pa trdiš da termina razlikuješ.. Si ti prebral članek, ki sem ti ga pripopal? Prav to kar piše v članku je napisal gtx. Res ne razumem zakaj bluziš.

kuall ::

jojw je izjavil:

Ne bluzi in vsaj enkrat poslušaj nekoga , ki ve nekaj več kot ti..

Ima prav, pa če ti je všeč ali pa ne..

https://www.compassion.com/sponsor_a_ch...


Link pravi:
> Joy is an inner feeling. Happiness is an outward expression.

Medtem ko uradna definicija:
Joy - a feeling of great pleasure and happiness.
Happiness - the state of being happy.

Torej, nič ni fiksno, enkrat pomeni nekaj, drugič nekaj drugega.
Enkrat srečo definirajo kot igranje. Drugič srečo definirajo kot stanje. Enkrat joy definirajo kot velik užitek. Drugič kot notranje zadovoljstvo. To pomeni, da se ti 2 besedni uradno ne razlikujeta. Takih besed je btw polno, ki imajo isti pomen, ampak eni loleki si v svoji glavi kreirajo neke svoje definicije in pričakujejo, da jim bomo brali misli. Taki besedi sta npr "isti" in "enak". Pa še polno jih je.

jojw je izjavil:

ROFL...Pred nekaj minutami si trdil, da je sreča in radost isto, zdaj pa trdiš da termina razlikuješ.. Si ti prebral članek, ki sem ti ga pripopal? Prav to kar piše v članku je napisal gtx. Res ne razumem zakaj bluziš.


Trdim, da se besedi zlahka uporabi za katerikoli pojem. Veliko ljudi bi radost opisalo kot velik sunek sreče, torej ravno obratno kot vi tukaj. Ni to nič fiksno določeno. Razumem pa, za kaj uporabljate radost tukaj v tej debati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jojw ::

ROFL drugo si namerno izpustil? Ravno tisto, kar je napisal gtx? Pa tisto, ki je ključnega pomena tudi? Čemu to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

kuall ::

kaj sem namerno spustil? če je bilo preveč neumno se mi najbrž ni dalo odgovarjat. :) lahko pa odgovorim, ni problema. samo povej kaj.

thetech ::

Skrajno žalostno, da nekateri ne ločite med srečo in radostjo. Razlika je ogromna.

kuall ::

seveda obstajajo različne vrst sreč. ampak treba je natančno definirati, da bomo razumeli.
po moje vi radost povezujete s tistim fizičnim občutkom, ki ga ima človek pri srcu. depresivne ljudi tišči pri srcu, "radostnim" je pri srcu lahko. nekaj takega. Ampak to si bo vsak drugače predstavljal. Treba je natačno definirati, je pa težko, to vas pa razumem, zakaj ne definirate.

valkoor ::

thetech je izjavil:

Skrajno žalostno, da nekateri ne ločite med srečo in radostjo. Razlika je ogromna.

Jap, se strinjam.

GrX ::

thetech je izjavil:

Skrajno žalostno, da nekateri ne ločite med srečo in radostjo. Razlika je ogromna.

Žalostno ali pa ne, težko je človeku opisati občutke radosti, če teh občutkov ne pozna. Še težje je, če je človek zmeden, kot je naprimer kuall. Enkrat pravi, da je sreča in radost isto, v naslednjem hipu pa pravi da ločuje razliko.

Sicer sam pravi, da ima visoko stopnjo zavesti, kar je popolnoma kontradiktorno njegovim izjavam in njegovi potrebi po materialnih dobrinah.

Ampak pustimo to, vsi se motimo, samo on ima prav. Saj se že cel čas želi dokazati, da je boljši. Podarimo mu tisti trenutek navidezne sreče, ki jo išče.

jojw ::

kuall je izjavil:

kaj sem namerno spustil? če je bilo preveč neumno se mi najbrž ni dalo odgovarjat. :) lahko pa odgovorim, ni problema. samo povej kaj.

Vse kar je trdil gtx. Nima veze. V resnici delaš budalo iz sebe.

deltron ::

kuall je izjavil:

seveda obstajajo različne vrst sreč. ampak treba je natančno definirati, da bomo razumeli.
po moje vi radost povezujete s tistim fizičnim občutkom, ki ga ima človek pri srcu. depresivne ljudi tišči pri srcu, "radostnim" je pri srcu lahko. nekaj takega. Ampak to si bo vsak drugače predstavljal. Treba je natačno definirati, je pa težko, to vas pa razumem, zakaj ne definirate.

Ne potrebujes definicije, ce obcutke srece in radosti poznas in razumes. Razlika vsekakor je in konec debate.

valkoor ::

@kull svetujem ti, da prebereš, nekaj knjig o duhovnosti. Zgolj na ta način boš osvojil termine, ki ti delajo težave...npr: visoka zavest, sreča, radost.

GrX ::

valkoor je izjavil:

@kull svetujem ti, da prebereš, nekaj knjig o duhovnosti. Zgolj na ta način boš osvojil termine, ki ti delajo težave...npr: visoka zavest, sreča, radost.

Ljude neradi delajo na osebnostno rasti, zato zelo dvomim, da bo karkoli prebral. Bi bilo pa vsekakor zanj koristno, ker iz njegovih komentarjev veje veliko ega, arogance, cinizma...

Mu pa res želim, da bo enkrat doživel tisto pravo radost, ki se je ne da opisati z besedami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

feryz ::

Pred časom sem si kupil zafiro ena.
Pripeljem se domov in se od nekje priklati sosed. Pa pravi da je to orenk kos avta. Od kje mi denar?
Mu povem, da para itak nimam, avto je na kredit, jasno.
Sosed potem pove, da on nikoli ne bi vzel kredita. Ampak špara in si bo tudi on nekoč kupil en dober avto.
No vidiš, sem rekel sosedu, preden boš ti našparal za dober avto, se bom jaz že leta vozil z njim. Če te med šparanjem prej ne pobere in si nikoli ne boš kupil novega avta.

To je razlika med kreditom in šparanjem.
Pa, kao, obresti. Čeprav pri šparanju ti pa inflacija denar požre, tako da si tam tam.

Je pa res, da sem nedavno kupil zafiro dve. In je fajn občutek, ko uletiš v štacuno in v telefon vneseš zelo zajetno cifro in pritisneš plačaj. Brez kreditnih papirjev in ostalega sranja. In brez da bi sploh opazil, da je kaj denarja odšlo z računa.

Ampak to pride na stara leta. Ko je denarja preveč in želja premalo.
Ko sem bil mlad, bi vse kupil, vse imel, si vse privoščil. Denarja pa nič.
Danes je ravno obratno.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Pred časom sem si kupil zafiro ena.
Pripeljem se domov in se od nekje priklati sosed. Pa pravi da je to orenk kos avta. Od kje mi denar?
Mu povem, da para itak nimam, avto je na kredit, jasno.
Sosed potem pove, da on nikoli ne bi vzel kredita. Ampak špara in si bo tudi on nekoč kupil en dober avto.
No vidiš, sem rekel sosedu, preden boš ti našparal za dober avto, se bom jaz že leta vozil z njim. Če te med šparanjem prej ne pobere in si nikoli ne boš kupil novega avta.

To je razlika med kreditom in šparanjem.
Pa, kao, obresti. Čeprav pri šparanju ti pa inflacija denar požre, tako da si tam tam.

Je pa res, da sem nedavno kupil zafiro dve. In je fajn občutek, ko uletiš v štacuno in v telefon vneseš zelo zajetno cifro in pritisneš plačaj. Brez kreditnih papirjev in ostalega sranja. In brez da bi sploh opazil, da je kaj denarja odšlo z računa.

Ampak to pride na stara leta. Ko je denarja preveč in želja premalo.
Ko sem bil mlad, bi vse kupil, vse imel, si vse privoščil. Denarja pa nič.
Danes je ravno obratno.


Ja ampak če bi on zmes umrl bi sorodnikom zapustil keš na računu ti pa kredit takrat... big diff

Jaz raje vidim da če umrem da za mano ostane 20k keša kot pa 20k kredita =) Sploh če imam potomce, če jih nimam pol je itak vseeno ja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Za mano so trenutno dve zafire (in kopica ostalih avtov), če malo popraskaš bi nabral po računih tudi kakih 100k keša, imam še kupe nezgodnih zavarovanj in varčevanj in še bi se kaj našlo.
Če se pa z zafiro zakantam do kraja, bodo domači direkt sedmico zadeli.

Je pa vprašanje, če bi znal kdo to skupaj spraviti. Še meni ni čisto jasno, kje vse varčujem in se zavarujem.

Aja, na vse popolnoma neobremenjene nepremičnine sem čisto pozabil. Te so samoumevne, niti pod premoženje jih ne štejem. Kar se mene tiče, so že od mulcev. Jaz sem samo še brezplačni najemnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

IL_DIAVOLO ::

To ni tema, ds bos na plano bruhal svoje narcisoidne izpade. Nobenega niti ne zanima, vem ja shocking news.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GrX ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

To ni tema, ds bos na plano bruhal svoje narcisoidne izpade. Nobenega niti ne zanima, vem ja shocking news.

Privošči mu vsaj kanček zadovoljstva, pa čeprav zgolj v virtuali. :)

zobnik ::

Srečeni si laho takrat ko nekomu pomagaš in ne takrat ko dofilaš svojo rit, revež je pa še večji revež. Zarad takih egoistov, požrešnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Map ::

"isti" in "enak"

Pri “isti” govorimo o enem predmetu, pri “enak” pa o več predmetih, ki so identični.

Torej z ženo vozita isti avto, s sosedom pa enakega.

V vsakdanjem življenju je pa to dosti nepomembno ja, vem.

feryz ::

zobnik je izjavil:

Srečeni si laho takrat ko nekomu pomagaš in ne takrat ko dofilaš svojo rit, revež je pa še večji revež. Zarad takih egoistov, požrešnih.
Se postavimo v vrsto?
Pridi ti s svojimi potrdili, kolikim si letos nakazal dobrodelna sredstva, jaz bom pa s svojimi. Pa bova primerjala. Koga je samo gobec in kdo kaj podari.

zobnik ::

To koliko daš preko posrednikov nobenga ne briga, ker denar se prej porazgubi, ampak da daš direkt ljudem v roko, v kuverti ali pomagaš na kak drug način iz oči v oči, jest sem enmu pomagal da sem mu izpolnil vlogo za varstveni dodatek, ker jo sam nebi nikol. Nesel tud krompir, jajca, speku kruh. itd da daš direkt v roke človeku, ki potrebuje pomoč.

kuall ::

Map je izjavil:


Pri “isti” govorimo o enem predmetu, pri “enak” pa o več predmetih, ki so identični.

Sem dal slab primer. Pri teh 2 besedah se je ta razlika celo za silo uveljavila, ampak moraš kar malo ustavit se in razmislit, da jo vidiš. Če hočeš bit jasen boš raje uporabil npr. "eden in isti" za isti predmet in "tako podoben, da je enak". Jih je pa en kup sopomenk, kjer se ni. Radost in sreča sta en primer. hiter-uren, ideja-zamisel ...

Slovar daje ravno obratno definicijio, kot ste jo tu izumili:
radost: ob uspehu ga je prevzela radost
sreča: razmeroma trajno stanje velikega duševnega ugodja

kuall ::

GrX je izjavil:

Mu pa res želim, da bo enkrat doživel tisto pravo radost, ki se je ne da opisati z besedami.

Heh sami psihoanlitiki na tem forumu, ki analizirajo kar nekoga, ki ga ne poznajo. Ker se rad malo pohvalim vam useka ven fovšija in pol pridete na plano z nekimi pokroviteljskimi forami. Ali pa enostavno začete žaliti sogovornika. Dokaj podlo.
Radosti sem jaz v življenju doživel velko, predvsem v otroških letih. Smučarske radosti npr.
Trajne sreče pa tudi, čeprav je je bilo manj kot kratkotrajne radosti.

feryz ::

Nikoli ne dam preko posrednikov. Deželak komercialni šovi, zbiranje zamaškov in podobno, me ne zanimajo. Ne glede na dober namen, večina denarja izgine.

Jaz darujem tistim, ki se direkt obrnejo name, direkt na njihov račun. Par njih se zvrsti letno in vedno dobijo toliko, da si s tem res lahko kaj pomagajo.
Ne nujno denar, kot ti praviš, ampak vrednostno pa kar nekaj.

kuall ::

saj če imaš preveč denarja, s katerim ne veš, kaj bi naredil, je darovanje naslednji logični korak. kot bill gates npr. jaz bi tudi in vsak. pol se počutiš dobro, ne dvomim. no če ta denar vložiš v kakšno naložbo, da naredi še več denarja, je mogoče še bolj pametno kot darovanje, ampak če si len in brez idej je darovanje dobra opcija. pol se lahko še malo po forumih pohvališ s tem. :D

esel ::

kuall je izjavil:

GrX je izjavil:

Mu pa res želim, da bo enkrat doživel tisto pravo radost, ki se je ne da opisati z besedami.

Heh sami psihoanlitiki na tem forumu, ki analizirajo kar nekoga, ki ga ne poznajo. Ker se rad malo pohvalim vam useka ven fovšija in pol pridete na plano z nekimi pokroviteljskimi forami. Ali pa enostavno začete žaliti sogovornika. Dokaj podlo.
Radosti sem jaz v življenju doživel velko, predvsem v otroških letih. Smučarske radosti npr.
Trajne sreče pa tudi, čeprav je je bilo manj kot kratkotrajne radosti.

Haha, ti se nam bolj smiliš kot kaj drugega. Če želiš, da ti bi bil kdo fovš moraš imeti kaj kar bi si drugi želeli. Hvaljenje pa samo govori o tvoji negotovosti.

Ben Dover ::

A bi kdo jedel gobice?

miha98 ::

šampinjone?

kuall ::

esel je izjavil:

Če želiš, da ti bi bil kdo fovš moraš imeti kaj kar bi si drugi želeli.

Če se ti eden smili potem si ponavadi prijazen do njega. Bo kar fovšija ali nekaj podobnega. Ko berete mene dobite manjvrednostni kompleks, ki ga nadoknadite z izbruhi nesramnosti.
Debata o besedah in sreči bi bila čist kvalitetna in zanimiva, če ne bi vi spet prišli na plano z nekimi osebnimi žalitvami, ker vidite, da drugače ne morete zmagati. Slo techovci ne morejo iz svoje kože.

IL_DIAVOLO ::

Ce mislis, da so ti vsi faus, potem bi rekel da se previsoko cenis ali pa si samo zafrustriran, ker okolica ne opazi tvoje vrednosti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuall ::

IL_DIAVOLO, fovš nisi samo meni ampak tudi unemu, ki je daroval. Posebej pri tebi je opaziti fovšijo. Vem, da je to zelo močno čustvo, ker sem ga imel priliko opaziti v resničnem življenju in kaj naredi človeku. Pa ni nujno, da so bili meni fovš ampak komu drugemu.
Ne pravim, da so mi vsi fovš. Pravim, da so ljudje fovš en drugemu na veliko. Včasih tudi mene potegnejo v to njihovo opičjo igrco ja.

IL_DIAVOLO ::

Ocitno si izredno slab pri profiliranju cloveka. Drži se programiranja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

user4683 ::

Ne vem kaksna fovsija saj spet ne zasluzi takih bajnih cifer da bi mu mogli bit fovs. Nasparati zeli 100k v 7 letih. To je dobrega jurja viska na mesec. Ni slabo, ni pa nek blazni presezek.

kuall ::

Nisem imel v mislih toliko fovšije v denarju, čeprav kakšen zobnik in diavolo lahko bi znala bit tudi za to fovš. :) veliko jih na tem forumu zasluži več. bolj fovšija v smilu, da "se delam pametega", ko pač ne razumejo, da probam samo bolj definirati in razumeti stvari. to se mi kr pogosto dogaja, ljudem useka kratek stik, fovšija al karkoli, če začneš nekaj "pametovat", kar je škoda. ker pač razumejo, kot da jih kritiziraš po moje. kritiko ljudje zelo slabo prenašajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

esel ::

kuall je izjavil:

esel je izjavil:

Če želiš, da ti bi bil kdo fovš moraš imeti kaj kar bi si drugi želeli.

Če se ti eden smili potem si ponavadi prijazen do njega. Bo kar fovšija ali nekaj podobnega. Ko berete mene dobite manjvrednostni kompleks, ki ga nadoknadite z izbruhi nesramnosti.
Debata o besedah in sreči bi bila čist kvalitetna in zanimiva, če ne bi vi spet prišli na plano z nekimi osebnimi žalitvami, ker vidite, da drugače ne morete zmagati. Slo techovci ne morejo iz svoje kože.

Nikakor nisem želel izpasti žaljiv. Po pisanju sodeč, deluješ izredno nesrečen človek, zato ne razumem zakaj bi ti bil kdorkoli fovš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko % prihodkov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10510845 (5007) borut_p
»

Kako prihraniti ali zaslužiti več (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12214178 (9099) kriptobog
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222996 (18850) zobnik

Več podobnih tem