» »

nakupovanje

nakupovanje

polozweii ::

Od osebe ki ima oglas na avstrijski bolhi bi kupil neko stvar za 200EUR. Denar sem mu hotel nakazati preko banke pa je rekel da živi zraven Slo meje in mi bo poslal v paketu s plačilom po povzetju. Je pri morebitni goljufiji z vračilom denarja v primeru plačila po povzetju manj možnosti kot pa v primeru bančnega nakazila?
  • spremenilo: polozweii ()

111111111111 ::

Če te je strah, potem uporabi paypal. Najlažje boš reklamiral, ampak računaj da boš dal 3% zraven.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

c3p0 ::

Paypal, odpiranje paketa pa snemaj, če bo slučajno notri "kg cukra".

Kumbaja ::

polozweii je izjavil:

Od osebe ki ima oglas na avstrijski bolhi bi kupil neko stvar za 200EUR. Denar sem mu hotel nakazati preko banke pa je rekel da živi zraven Slo meje in mi bo poslal v paketu s plačilom po povzetju. Je pri morebitni goljufiji z vračilom denarja v primeru plačila po povzetju manj možnosti kot pa v primeru bančnega nakazila?


Ne, z vidika morebitnega povračila denarja ni neke bistvene razlike. V obeh primerih boš imel podatke kdo je prejel denar in v obeh primerih boš moral denar terjat po sodni poti. Z vidika denrnih transferjev je bistveno večja varnost edino če uporalbjaš kartice (visa/mastercard) ali pa storitve kot je paypal.

Ima pa nakazilo preko pošte in plačilo po povzetju pomembno prednost v tem, da plačaš šele ko paket dejansko pride. Pri nakazilu na TRR pa v bistvu nakazuješ na lepe oči in upaš, da bo potem res poslal paket. IMO če bi te imel namen nategnit bi prej hotel plačilo na TRR kakor plačilo po povzetju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Invictus ::

Zato pa uporabljaš PAypal, ki ti ob dokazanem nategu vrne denar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kumbaja ::

Še boljše, se dogovoriš, da ti prodajalec zadevo dostavi na dom, kjer jo lahko pol leta testiraš preden nakažeš denar.

Samo to ni bilo vprašanje OP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay.de način plačila

Oddelek: Loža
4612715 (4315) vilonja
»

pošiljanje pošte iz kitajske v slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5219764 (13768) ender
»

na kateri spletni strani iz tujine plačaš izdelek ob prevzemu?

Oddelek: Kaj kupiti
333962 (3140) bdoxx
»

Nakup iz tujine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608253 (4896) Dr_M
»

eBay - prosim za pravni nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5210607 (8773) mn

Več podobnih tem