» »

Koliko % prihodkov?

Koliko % prihodkov?

«
1
2 3

Tine93 ::

Pozdravljeni,

delam eno "raziskavo". Zanima me ena preprosta stvar. Koliko % vaših tedenskih/mesečnih/letnih prihodkov dajete na stran - v kakršno koli obliko varčevanja. Skratka samo % od [0,100]. Hvala.

pwn3rrr ::

To bo pa neka huda "raziskava", če vas zanima samo % prihodkov, brez česar koli drugega.

profii ::

50%+

user4683 ::

80%

pirat ::

Odvisno od posameznega meseca.
V mesecih z nižjimi prihodki in višjimi stroški (recimo julij -> visoki odhodki zaradi plačila letnega dopusta, nižji prihodki zaradi dopusta...) je varčevanje lahko tudi negativno.
V mesecih z višjimi prihodki in nižjimi stroški (recimo april - nizki odhodki ker ni bilo nobenega posebnega stroška, višji prihodki zaradi izplačila regresa in nekaj dividend) pa je stopnja varčevanja lahko tudi 50% ali celo več.
Tako da način na katerega si zastavil raziskavo je zelo neustrezen.

jakan123 ::

Odvisno od stroskov, ampak minimalno 50%

Horas ::

0.000000000000001%

:) žal je tako da ne morem in niti nikol ne bom mogel.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Urbano#Desno ::

100% spim pri punci jem v javni kuhni. Cunje pa dobim na karitasu. :D

Horas je izjavil:

0.000000000000001%

:) žal je tako da ne morem in niti nikol ne bom mogel.

Ti revše, naj ti pomagam
https://www.ess.gov.si/

Zgodovina sprememb…

Dag ::

@OP: Upoštevaj, da boš imel na Slo-Techu zelo nereprezentativen vzorec, ker tukaj ima večina precej nadpovprečne prihodke.

2dark ::

35 %
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

keitai ::

V povprečju 70%+

2dark ::

keitai je izjavil:

V povprečju 70%+



Ne verjamem, da letno privarčuješ 70% plače.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

m0LN4r ::

Midva 30%, ampak razmisljava, da bi se del tega rajsi vlozila v neko nepremicnino, namesto da dnar lezi na banki.
Ostalih 70% pa gre za najemnino, kredit (stanovanja), prakticno vse si morava sama kupiti, ker nic nisva poerbala. Z junijem sva koncala tudi z financiranjem avta, pohistvo, kolesa, tekoci stroski. Upam, da naslednje leto odpade najemnina. Bo pa treba opremiti prakticno prazno stanovanje, pa se uzivat je tut treba, drugac vseskup nima smisla. Pol je bolje, da nimas nic pa gledas v luft.

Seveda tu ni vseto, da na vsake tolko vrzem par stotakov v Bitcoine na stara leta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vostok_1 ::

Bojim se, da na banki ta denar komaj ohranja vrednost, če sploh.
Kot drugo. EU(&ZDA) je po zadnji finančni krizi vzpostavila mehanizem bail-in bank.
V praksi to pomeni, da vaš celoten denar na računu, ni vaš, ampak je last banke...v primeru hudih časov.
Država vam sicer jamči, da vam bo povrnila znesek do 100kEUR. To pomeni, da banka bo denar porabila, vi pa boste morali prosit državo, da vam povrne kot ve in zna.

To, da banka dejansko niti nima tega denarja na voljo, če ga želite pa je že 100 let stara reč.


A ni zanimivo...v šoli vas učijo kaj je Valvasor nekoč nekje napisal, a niti besedice o tem kako deluje finančni oz. ekonomski sistem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vazelin ::

2dark je izjavil:

keitai je izjavil:

V povprečju 70%+



Ne verjamem, da letno privarčuješ 70% plače.

Men je tut včasih ostalo 70%, ker je matka plačevala položnice, vso hrano.

Ampak ja, pozabljam da ima povprečen slotechovec itak 500eur/dan na normiranca... :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

napsy ::

vostok_1 je izjavil:


V praksi to pomeni, da vaš celoten denar na računu, ni vaš, ampak je last banke...


Zelo odvisno od racuna na banki in pogojev in kakor vem je ta sistem ze nekaj casa. Na primer za obicajen varcevalni racun to drzi, da banka vlozen denar naprej investira. Pri nekaterih racunih pa banka tega nima. Se splaca pozanimat, preden kdo odpira varcevalne racune oz. zaveze denar za nekaj let.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

borut_p ::

80%

c3p0 ::

90-95%

Likalnik ::

100-110%

juroz ::

folk meče vn neke hude cifre potem pa pogledaš kakšno temo recimo za dopust je pa že 50€ na dan preveč :))

sass628 ::

Matr kaj boste vsi z denarjem:))

OP v povprečju tam 20-40%, odvisno od meseca in okoliščin. Čeprav trenutno gre vse v obnovo nepremičnine tako da je realna slika 0%. Nimam pa nadpovprečne plače.

Likalnik ::

Zgleda, da "Janezi" samo varčujejo....polovica jih je na minimalcu....žena brezposelna, imajo kredit za hišo, lizing za dva avta....v avgustu gredo pa za 14 dni na počitnice v Grčijo...pa še privarčeval bo od 70-80% plače:) čestitke.

Jest ne privarčujem 0....pač enostavno imam visoke stroške (obnova hiše, nakup stanovanja in življene sproti)...privoščim si vse kar se zmislim....vem, da to ni uredu...delam na tem, da dam nekaj na stran...ampak 70% plače je pa huda...če si na svojem in ne pri starših.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

TheBlueOne ::

Pri odraslih dajati na stran ni tako enostavno, ker ce pustis v valuti te klesti inflacija. Z mojo sva letos naredila nekje -500% letnega odhodka, mesecno pa za potrebscine zapravila morda 50% dohodka. :D

Alayne ::

Rahlo odvisno od meseca. 20-30%. Bi z veseljem 80%, ampak imava le eno življenje in ne vidiva smisla. Dovolj, da bo nek 'safety cushion' za penzijo in podmladek. Razne regrese, bozicnice, ekstra nagrade gredo za kredit ali na stran v celoti. Tako da, ko se to sprosti, bo lažje.

showsover ::

-20%

johnnyyy ::

Povprečno sem imel v lanskem letu za dobrih 900€ mesečnih stroškov. V te stroške so zajeti: stanovanjski stroški, hrana, pijača, obleke, obutev, kosila, večerje, dopusti, obresti stanovanjskega kredita, stroški z avtom itd. Ker si prihodkov ne vodim, točne cifre nimam koliko mi "ostane" - je pa cifra nad 60%. Ta presežek gre nekaj v kredit, nekaj v delnice, zlato, tudi kripto.

jakanov ::

70% prihodkov vsak mesec v indeksne sklade (ETF).

Utk ::

Ni čudno, da so krize, če nihče nič ne troši. Normalno, da moraš nekaj prišparat, ampak 50% in več je pretirano.

feryz ::

Dag je izjavil:

@OP: Upoštevaj, da boš imel na Slo-Techu zelo nereprezentativen vzorec, ker tukaj ima večina precej nadpovprečne prihodke.
Zmagovita!
Zato pa sprašujejo, kje se lahko kupi ceneje polnilec, ki v štacuni stane 5 evrov.
Da ne začnemo govoriti o plehu. Ali žrtju.

Aja, jaz prišparam točno 0 procentov. Zakaj bi? Denar bodo razvrednotili. Ga ima raja preveč. Rajši si kopičim bajte. Te ostanejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

mahoni ::

Brezveze tema. Ne vem kaj ti pomenijo rezultati. Vec imas, vec trosis tako je ponavadi. Mas pa skrtake, ki sparajo tudi na hrani.

dexterboy ::

Bajto tri flaške molotovega koktejla razvrednotijo v manj kot uri :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

user4683 ::

feryz je izjavil:

Aja, jaz prišparam točno 0 procentov. Zakaj bi? Denar bodo razvrednotili. Ga ima raja preveč. Rajši si kopičim bajte. Te ostanejo.


"Kopičenju bajt" se šteje kot investicija oz varčevanje, po čemer sprašuje OP.

Sam zapravim cca 1.5-2k/mesec za vse živo, ostalo investiram v nepremičnine, delnice itd

mahoni ::

feryz je izjavil:


Rajši si kopičim bajte. Te ostanejo.

Super investicija, ce jo ne placujes s krediti. Cim pa gres v kreditiranje se ti ne splaca, razen ce jo das takoj v najem.

dexterboy ::

user4683 je izjavil:

feryz je izjavil:

Aja, jaz prišparam točno 0 procentov. Zakaj bi? Denar bodo razvrednotili. Ga ima raja preveč. Rajši si kopičim bajte. Te ostanejo.

"Kopičenju bajt" se šteje kot investicija oz varčevanje, po čemer sprašuje OP.
Sam zapravim cca 1.5-2k/mesec za vse živo, ostalo investiram v nepremičnine, delnice itd


Je skrivnost kaj delaš, da imaš 2k+ prihodkov?
Lahko tudi na pm...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

user4683 ::

Prihodkov je precej več :) Delam kot Android engineer.

mahoni ::

user4683 je izjavil:

Prihodkov je precej več :) Delam kot Android engineer.

Tujina?

user4683 ::

Remote iz Slovenije za podjetje iz tujine.

Horas ::

Urbano#Desno je izjavil:

100% spim pri punci jem v javni kuhni. Cunje pa dobim na karitasu. :D

Horas je izjavil:

0.000000000000001%

:) žal je tako da ne morem in niti nikol ne bom mogel.

Ti revše, naj ti pomagam
https://www.ess.gov.si/


ti si pa zelo prijazen res. zaposlitev imam za stalno že 12let.

dexterboy ::

user4683 je izjavil:

Remote iz Slovenije za podjetje iz tujine.

Respect, Man. Kapo dol.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

2dark ::

Vazelin je izjavil:

2dark je izjavil:

keitai je izjavil:

V povprečju 70%+



Ne verjamem, da letno privarčuješ 70% plače.

Men je tut včasih ostalo 70%, ker je matka plačevala položnice, vso hrano.

Ampak ja, pozabljam da ima povprečen slotechovec itak 500eur/dan na normiranca... :D


Eh to ne šteje. Pogoje je, da živiš na svojem in si moraš plačevati vse sam. Takrat ti ne more ostat 70% mesečne plače. ;)


Ja, ja. Sej vemo, da je slotech poln takih, k majo 400-500 na dan.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

mahoni ::

dexterboy je izjavil:

user4683 je izjavil:

Remote iz Slovenije za podjetje iz tujine.

Respect, Man. Kapo dol.

Tudi jaz tako pravim. To mi je velika zelja. Jaz delam v tujini in bi si tudi rad zelel taksno delo.

opeter ::

juroz je izjavil:

folk meče vn neke hude cifre potem pa pogledaš kakšno temo recimo za dopust je pa že 50€ na dan preveč :))


Ja, kako pa lahko drugače šparaš? Nekje je treba zategnit pas.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::

Samo na Balkanu folk misli, da je treba potrošit vse kar imaš. Samo na Balkanu pač nimaš 100 evrov, če ne greš na večerjo za 100 evrov. Ker drugače bi sigurno šel. Sej oni v resnici tako delajo, zato nas normalnih ne razumejo. Jaz zase nimam pojma kak procent prišparam. Nekaj gre direkt v delnice itd., to mi je jasno, od ostalega gre pa nekaj v druge "investicije", ki lahko so ali pa niso varčevanje. Če bo okroglo bo lopata, če špičasto pa vile...

dexterboy ::

Če bo okroglo bo lopata, če špičasto pa vile...
Kaj si pa želel s tem povedati?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Utk ::

Da morda bo nekaj izpadlo kot investicija oz. varčevanje, morda pa kot luksuz zame (in denarna pušiona).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

sunshine403 ::

dexterboy je izjavil:

Je skrivnost kaj delaš, da imaš 2k+ prihodkov?

Ok saj zares sem mi vedno bolj dozdeva da je na ST boga in pol napihovanja ko se gre o denarju, medtem ko je potem miljon tem od istih ljudi, kjer se pokaze da je realnost vse kaj drugega in da je 20eur ze problem. Ampak resno... 2000+eur neto place je za ST res tak nor prihodek?? Meni se do sedaj moja placa ni zdela nic pretirano posebnega, pa je krepko visja kot to.

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Dag je izjavil:

@OP: Upoštevaj, da boš imel na Slo-Techu zelo nereprezentativen vzorec, ker tukaj ima večina precej nadpovprečne prihodke.
Zmagovita!
Zato pa sprašujejo, kje se lahko kupi ceneje polnilec, ki v štacuni stane 5 evrov.
Da ne začnemo govoriti o plehu. Ali žrtju.

Aja, jaz prišparam točno 0 procentov. Zakaj bi? Denar bodo razvrednotili. Ga ima raja preveč. Rajši si kopičim bajte. Te ostanejo.


Kaj bos cigle jedel, ko bo zaskripalo?

kixs ::

Ko bo skripnilo, ti ravno denar na racunu ne bo cisto nic pomagal. Raje bajta, zemlja in kalasnikov ;)

deleted ::

Varčevanje je samo odložena potrošnja.

Jaz se ukvarjam samo z višino prihodkov na mesec.

Bobo95 ::

Trenutno okoli 90%.

Vse kar "zapravim", porabim za prispevke/dohodnino, hrano, vodo, elektriko in internet.
Dobesedno si nič ne kupim ali privoščim, ker mi prinese več stresa kot koristi. Ne morem dojeti, da si ljudje želijo imeti še več krame doma. Zadnje čevlje sem si kupil 3 leta nazaj. Na dopustu nisem bil 4 leta. Imam vse kar rabim in ne rabim nič več. Razen mogoče off-grid log cabina, stran od ljudi. Ampak to še pride, ko bom "upokojen".

Vse kar prišparam investiram.
Cilj je preprost: živeti od investicij in se rešit potrebe po delu.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44690583 (78176) FTad

Več podobnih tem