» »

digitalno potrdilo o cepljenju COVID-19

digitalno potrdilo o cepljenju COVID-19

«
1
2

turist1 ::

Mi lahko kdo pove točno kaj moram narediti da dobim potrdilo o cepljenju proti covidu.
na kateri link grem?

Če imam sigenco, lahko dobim potrdilo za očeta ali mamo, da sta bila cepljena? sta na drugi lokaciji, in stara...

hvala
  • zaklenil: bluefish ()

HappyPills ::

Potrdilo dobiš na zvem strani.

sbawe64 ::

Za starša potrebuješ za vsakega svojo sigenco.
smspass je bolj enostavne, samo morata oba na upravno enoto (tudi za sigenco).
2020 is new 1984
Corona World order

jernejl ::

A se ta smspass lahko uporablja takoj po tem, ko se na nekem mestu uspeš osebno identificirati, ali traja dalj časa (več dni), da se reč aktivira?
Jaz sem se nekaj tednov nazaj spravil k pridobivanju sigen-ce, pa je še zdaj nimam ;((
Najprej sem dva tedna čakal na termin na upravni enoti, zdaj pa že en teden čakam na pošto, pa še kar nič.

MIHAc27 ::

Meni so rekli nekje cca 1 teden, da dobiš (morajo aktivirati). Pošljejo sms na telefon, ko bo.

Me pa zanima , če kdo ve kdaj se potrdilo o cepljenju pojavi na strani? Bil cepljen v soboto 12.6 (nenaročeno v Domžalah z Johnsonn) pa zaenkrat še ni nič.
Mama je bila naročeno, že po prvem odmerku (Mislim da Pfizerja) je naslednji dan menda bil potrdilo na netu.

3p ::

MIHAc27 je izjavil:

Me pa zanima , če kdo ve kdaj se potrdilo o cepljenju pojavi na strani? Bil cepljen v soboto 12.6 (nenaročeno v Domžalah z Johnsonn) pa zaenkrat še ni nič.
Mama je bila naročeno, že po prvem odmerku (Mislim da Pfizerja) je naslednji dan menda bil potrdilo na netu.


Pri familiji je bilo v roku ur. (Lj)

Yossarian ::

Po cepljenju sem se za 10 minut vsedel kar tam pri njih zaradi morebitnih hudih učinkov. V tem času 10 minut je potrdilo že bilo na ezdrav. Gre pa za Maribor.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

energetik ::

Tudi pri meni v ZDLJ je bilo potredilo še isti dan na ZVEM.
Sicer pa ne vem, kaj je fora tega potrdila, če ti itak zdravnica takoj poštemplja kartonček na mestu cepljenja.

Mare2 ::

Sem danes probal, in se mi na mobitelu potrdilo o cepljenju ni hotelo downloadat.

Prejšnji teden je delalo. A še komu?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Dami ::

Po sigenco je treba izključno na UE, za smsPass pa lahko zaprosite na večjih cepilnih centrih oz. na cepljenju v tistih občinah kjer je tudi zdravstveni dom. Te vloge grejo potem na CSD, kjer podatke vnesemo in naj bi bilo aktivno takoj. Lahko pa seveda tudi pridete na katerokoli enoto CSDjev. Pri večjih se je potrebno mogoče naročiti, vendar ni take gužve kot na UE, tako da čakat ne bo treba. Vseeno pa je dobro prej poklicati na enoto in preveriti.
Potrdilo lahko dobi vsaka oseba starejša nad 15 let, potrebujete pa osebni dokument in za tujce poleg tega (lahko je tuja osebna izkaznica ali potni list) še potrdilo, s katerim lahko dokažete, da imate veljaven slovenski EMŠO.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

stara mama ::

Mi lahko prosim eden pove, kako točno izgleda to digitalno potrdilo o cepljenju, in kako je sploh zagotovljena verodostojnost, ko ga boš pokazal nekem inšpektorju/cariniku... v vukojebini brez mobilnega signala?

Tehnična plat me zanima.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

To je digitalno podpisan PDF. kako se ga bo preverjalo ne vem. Ne rabiš neta, samo naložit ga moraš na inšpektorjev telefon ali PC, da lahko preveri digitalni podpis.

Zgleda tako:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

3p ::

pdfsig potrdilo_o_cepljenju.pdf
Digital Signature Info of: potrdilo_o_cepljenju.pdf
Signature #1:
- Signer Certificate Common Name: e-seal NIJZ
- Signer full Distinguished Name: givenName=e-seal,SN=NIJZ,CN=e-seal NIJZ,OU=eseal certificates,OID.2.5.4.97=VATSI-44724535,OID.1.3.6.1.4.1.5939.2.3=44724535,O=NIJZ,C=SI
- Signing Time: Jun 08 2021 09:24:48
- Signing Hash Algorithm: SHA1
- Signature Type: adbe.pkcs7.sha1
- Signed Ranges: [0 - 96417], [100647 - 104549]
- Total document signed
- Signature Validation: Signature is Valid.
- Certificate Validation: Certificate issuer is unknown.

stara mama ::

Ok hvala
Torej podpisan pdf, preverjanje v praksi pa spet.... bolj bogo :)

MIHAc27 ::

3p je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Me pa zanima , če kdo ve kdaj se potrdilo o cepljenju pojavi na strani? Bil cepljen v soboto 12.6 (nenaročeno v Domžalah z Johnsonn) pa zaenkrat še ni nič.
Mama je bila naročeno, že po prvem odmerku (Mislim da Pfizerja) je naslednji dan menda bil potrdilo na netu.


Pri familiji je bilo v roku ur. (Lj)


Se kar bojim, da so nekaj zašuštrali. Po 4 dneh ni še nič. Sem pa po dveh dneh po cepljenju dobil od NIJZ sms, da sem vabljen na cepljenje, ki sem ga seveda odpovedal, ker sem bil že.

Za ženo ne vem, a ima, ker še čaka na SmsPass... je pa res, da ona ni dobila vabila, naj se spet pride cepit.

ubermensch ::

stara mama je izjavil:

Mi lahko prosim eden pove, kako točno izgleda to digitalno potrdilo o cepljenju, in kako je sploh zagotovljena verodostojnost, ko ga boš pokazal nekem inšpektorju/cariniku... v vukojebini brez mobilnega signala?

Tehnična plat me zanima.


Ko bo zeleni potni list se bo preverjalo direktno preko državne baze cepljenih oseb preko QR kode.

Za zdaj pa policaji na meji pokličejo NIJZ in preverijo če je ta oseba res cepljeni, če se jim zdi kaj sumljivo.

MIHAc27 ::

E, ne morem verjet... ravno iskal mail od ZD, da pišem, kdaj bo, si rečem ok še enkrat probam, če ni zatežim... in evo ga.
So rabli 4 dni. Za nenaročene kot kaže je treba malce več počakat, kot če si naročen.

Malcolm_Y ::

Če si potrdilo prenesem z zVem, gor piše, da je avtentičnost možno preveriti samo v elektronski obliki, torej papir ne velja?

Torej moram podpisani pdf prenesti na telefon in potem - kaj, pokazati telefon cariniku? Mu ga poslati preko bluetootha?

S telefonom in digitalnim potrdilom ne morem do zVem, če prav vem?

WhiteAngel ::

MIHAc27 je izjavil:

Meni so rekli nekje cca 1 teden, da dobiš (morajo aktivirati). Pošljejo sms na telefon, ko bo.

Me pa zanima , če kdo ve kdaj se potrdilo o cepljenju pojavi na strani? Bil cepljen v soboto 12.6 (nenaročeno v Domžalah z Johnsonn) pa zaenkrat še ni nič.
Mama je bila naročeno, že po prvem odmerku (Mislim da Pfizerja) je naslednji dan menda bil potrdilo na netu.


Meni se je še isti dan pokazalo potrdilo na zVemu.

showsover ::

Ni videti, da bi komplicirali...

Da si na varni strani, imej nekje shranjenega tudi na telefonu (iz PC), če ne bo šlo drugače in boš preveč sumljiv.
Verjetno lahko vstopis v zVEM tudi s telefonom, če se avtenticiraš (certifikat, smspass)?

Men se zdi (ne morm potrditi), da lahko (ali bi morali!) preverijo tvoje pct stanje ob preverjanju osebne.

Jure14 ::

Na potrdilih naj bi kmalu bila QR koda, ki jo bo carinik poskeniral in preko svoje naprave v centralni bazi preveril, ali so ostali podatki na potrdilu OK (torej enaki kot v bazi). Da ni potrdilo ponarejeno.

Malcolm_Y ::

Jure14 je izjavil:

Na potrdilih naj bi kmalu bila QR koda, ki jo bo carinik poskeniral in preko svoje naprave v centralni bazi preveril, ali so ostali podatki na potrdilu OK (torej enaki kot v bazi). Da ni potrdilo ponarejeno.
U, hvala, to pa bo ok - ali papir s QR kodo pri sebi, ali pa smsPASS in elektronska oblika. Tole bo ok, če bo tako.

3p ::

Malcolm_Y je izjavil:

Če si potrdilo prenesem z zVem, gor piše, da je avtentičnost možno preveriti samo v elektronski obliki, torej papir ne velja?
Torej moram podpisani pdf prenesti na telefon in potem - kaj, pokazati telefon cariniku? Mu ga poslati preko bluetootha?
S telefonom in digitalnim potrdilom ne morem do zVem, če prav vem?


Podpisan PDF je itak dobro imeti shranjen na telefonu ali nekje.
Sicer pa odvisno kam greš. Za "mor(j)e" ta pdf napopaš kar v formo na "entercroatia".

link_up ::

potrdilo je generirano takoj. Vsaj jaz sem ga videl ze na izhodu iz cepilnega centra na zvem strani...poupdejtan!
In and Out

Oberyn ::

Dami je izjavil:

Po sigenco je treba izključno na UE, za smsPass pa lahko zaprosite na večjih cepilnih centrih oz. na cepljenju v tistih občinah kjer je tudi zdravstveni dom. Te vloge grejo potem na CSD, kjer podatke vnesemo...

Za prijavo na zvem in druge državne storitve, ki uporabljajo avtentikacijo si-pass, lahko uporabite tudi druga kvalificirana digitalna potrdila, ne nujno samo sigen-ca. Jaz osebno uporabljam KDP od Halcoma, ki sicer stane nekaj fičnikov, vendar sem ga pridobil praktično v 10 minutah. Oglasil sem se na Halcomu osebno in potem ko so zaznali moje plačilo, so mi vse skupaj zrihtali v minutah. Geslo za prevzem potrdila so mi natisnili na papir in dali v roke. Na upravnih enotah je trenutno velika gneča, na Halcomu sem bil pa v tistih velikih avlah edini obiskovalec. To mi je vsekakor odtehtalo onih par evrov stroška. Veljajo pa tudi nekatera druga digitalna potrdila, ki jih morda že imate zaradi poslovanja z bankami.

Če potujete na jadran (itak da potujete tja), potem digitalno podpisan pdf, ki ga prevzamete iz zvem spletišča, prenesete direktno v hrvaško državno storitev entercroatia in to potem mejna policija direktno vidi. Pdf na telefonu pomoje nima nobene vloge, mejna policija s tem nima kaj početi.

Galaxy ::

1. Zrihtaj digitalno potrdilo ala SMS-Pass
2. Odpri https://zvem.ezdrav.si/
3.

Pac-Man ::

energetik je izjavil:

Sicer pa ne vem, kaj je fora tega potrdila, če ti itak zdravnica takoj poštemplja kartonček na mestu cepljenja.

Potrdilo je tudi v Angleščini, Avstrijci vsaj uradno šmirglajo samo angleško ali nemško.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

showsover ::

Saj vem, da veste, pa vseeno, 'zVEM mobile app' s PCT qr kodo sedaj tudi za android in ios...

CoolBits ::

Zakaj se pa potrebuje tako potrdilo in kdo ga lahko vidi poleg osebnega zdravnika?

UganiKdo ::

Za zganjat paranojo in prodajat idiotizme, kot to ponavadi počneš.

Pac-Man ::

CoolBits je izjavil:

Zakaj se pa potrebuje tako potrdilo in kdo ga lahko vidi poleg osebnega zdravnika?

Recimo za preverjanje certifikatov zadolžen vojak na mejnem prehodu (Avstrija).
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

FiReFTW ::

energetik je izjavil:

To je digitalno podpisan PDF. kako se ga bo preverjalo ne vem. Ne rabiš neta, samo naložit ga moraš na inšpektorjev telefon ali PC, da lahko preveri digitalni podpis.

Zgleda tako:



Kako si pa to dobil? Jaz sem na zvem dobil nekaj čisto drugega, sploh nimam tega digitalnega podpisa imam samo neko QR kodo na certifikatu pdf

darkolord ::

Tole je standardno potrdilo o cepljenju, ki ti ga lahko v ZD izpišejo.

Ni pa to ekvivalent "EU digitalnemu COVID potrdilu", ki ga dobiš na zVem oz. po pošti.

videc ::

V vsaki lekarni ti ga natisnejo. Za 1.9€. Potrebuješ samo zdravstveno izkaznico.

Yohan del Sud ::

Jep zVem potrdilo je identično tistemu poslano po pošti. Ne vem pa kaj natisnejo v lekarni. Tale pildek malo zgoraj se mi zdi da je prejšnja rešitev.

Tak zgleda sedaj, da ne bo zmede:

www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

FiReFTW je izjavil:

energetik je izjavil:

To je digitalno podpisan PDF. kako se ga bo preverjalo ne vem. Ne rabiš neta, samo naložit ga moraš na inšpektorjev telefon ali PC, da lahko preveri digitalni podpis.

Zgleda tako:



Kako si pa to dobil? Jaz sem na zvem dobil nekaj čisto drugega, sploh nimam tega digitalnega podpisa imam samo neko QR kodo na certifikatu pdf



Tole je bilo potrdilo, ki so ga lahko natisnil na zVem pred prihodom novega passa s QR kodo. Enakega si dobil, če si zahteval tisk potrdila v zdravstvenem domu, za kar so mastno zaračunali.

Zdaj na istem mestu na zVem dobiš tega novega s QR kodo, ki smo ga dobili tudi po pošti. Stari sploh velja za prehajanje meja? Ali ga je tudi v državi zamenjalo novo potrdilo?

energetik ::

Znotraj SLO skoraj gotovo velja se tisto staro potrdilo brez QR. Ali pa kartonček, ki ga dobiš pri cepljenju.
Sicer pa so mi pametnjakoviči z NIJZ poslali po pošti 4 dni po 2. dozi EU potrdilo z vpisanim 1/2 odmerkom. Kakšno brezvezno zapravljanje resursov ;((
Tako papirja, kot pošte in tajnic.

zasavc83 ::

Tisti, ki smo nasedli stroki, da je za prebolevnike dovolj 1 doza cepiva, je pri digitalnem covid certifikatu malo drugače. V kolikor nisi bil potrjen s PCR testom, ne šteješ več za prebolevnika. Sedaj se mi poraja vprašanje, po hitrem testu sem bil napoten v izolacijo, nato dobil potrdilo zdravnika o prebolevnosti, ki me ni napotil na dodatno PCR testiranje, saj takrat je veljala drugačna smernica. Sedaj pa nimam popolnega potrdila, verjetno nas je takšnih nasedlih kar nekaj, kdo odgovarja za storjeno krivico, ko pravila spreminjajo za nazaj?

Neon87 ::

Midva tudi nimava digitalnega potrdila, ampak papir - potrdilo zdravnika in isto velja..

Machete ::

zasavc83 je izjavil:

Tisti, ki smo nasedli stroki, da je za prebolevnike dovolj 1 doza cepiva, je pri digitalnem covid certifikatu malo drugače. V kolikor nisi bil potrjen s PCR testom, ne šteješ več za prebolevnika. Sedaj se mi poraja vprašanje, po hitrem testu sem bil napoten v izolacijo, nato dobil potrdilo zdravnika o prebolevnosti, ki me ni napotil na dodatno PCR testiranje, saj takrat je veljala drugačna smernica. Sedaj pa nimam popolnega potrdila, verjetno nas je takšnih nasedlih kar nekaj, kdo odgovarja za storjeno krivico, ko pravila spreminjajo za nazaj?


To je budaliranje, jaz imam protitelesa in brez vonja sem bil pol leta, nisem bil pa pri dohtarju in ne štejem za prebolevnika, ker nisem obremenjeval zdravstva zaradi malo polnega nosu 2 dni..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FoxKnox ::

zasavc83 je izjavil:

Tisti, ki smo nasedli stroki, da je za prebolevnike dovolj 1 doza cepiva, je pri digitalnem covid certifikatu malo drugače. V kolikor nisi bil potrjen s PCR testom, ne šteješ več za prebolevnika. Sedaj se mi poraja vprašanje, po hitrem testu sem bil napoten v izolacijo, nato dobil potrdilo zdravnika o prebolevnosti, ki me ni napotil na dodatno PCR testiranje, saj takrat je veljala drugačna smernica. Sedaj pa nimam popolnega potrdila, verjetno nas je takšnih nasedlih kar nekaj, kdo odgovarja za storjeno krivico, ko pravila spreminjajo za nazaj?

Meni kot prebolevniku piše na eu covid potrdilu število doz cepljenja od predvidenih doz 1/1. Cepil pa sem se v roku 8. mesecev od pozitivnega pcr testa.

zasavc83 ::

Meni pa 1/2, ker nisem bil potrjen s PCR. Čeprav imam potrdilo hitrega testa, potrdilo zdravnika o prebolevnosti, za menoj zbolela še žena, ona pa potrjena s PCR.
Pa ta stroka še med seboj ni usklajena...

stara mama ::

Zelo strokovno torej :)

Znucana beseda do amena.

FoxKnox ::

Strokovnost stroke se zelo omaja, ko se vmeša politika

LeQuack ::

A je še kakšna država poleg ZDA kjer zahtevajo cepljenje? In kaj je za njih biti cepljen, previdevam da po EU kriteriju je sedaj cepljenih samo par procentov populacije.
Quack !

Pithlit ::

Predvidevaš narobe. Že predebatirano v neki drugi temi ampak nekaterim se pač ne da.

Moj 3/3 je veljaven. Prav tako hčerkin 2/2. Tko da...

Kolikor vem v EU nikjer ne zahtevajo potrdila PCT (vsaj za državljane EU ki ne prihajajo iz, recimo, kitajske). Še toliko manj pa da bi zahtevali cepljenje.
Life is as complicated as we make it...

chucki ::

Jaz podpiram, ker sedaj kasljavi liberalci okuzijo vse povprek, da urgence pokajo po sivih. Se vec bo odpovedi v zdravstvu. Ples okoli ognja mi ostane, da bolezni prezenem
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

49106 ::

po zdravstvenih domovih so maske obvezne.

Miki N ::

Saj na nek način je razumljivo, da si pogosto imel najbolj zagretega Kovidijanca v vlogi iste osebe, ki je "mirila", da v bistvu življenje v resnici teče po starem, no problemo, relaks. Veliko ljudi si je mislilo WTF je to ena "gleda u oči i sere" logika - samo je povsem razumljivo, ker radikalcem se vedno zdijo celo pretirani ukrepi zgolj malenkosti. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kamiKaZaA ::

Pithlit je izjavil:

Predvidevaš narobe. Že predebatirano v neki drugi temi ampak nekaterim se pač ne da.

Moj 3/3 je veljaven. Prav tako hčerkin 2/2. Tko da...

Kolikor vem v EU nikjer ne zahtevajo potrdila PCT (vsaj za državljane EU ki ne prihajajo iz, recimo, kitajske). Še toliko manj pa da bi zahtevali cepljenje.

Nič ne predvideva narobe. Če želiš vstopiti v Ameriko moraš imeti potrdilo, da si bil v preteklosti cepljen 2/2 in če tega nimaš potem nimaš vstopa. Ko pa vstopiš v ZDA pa ti kasneje več ni potrebno delati PCT, razen za Kitajce so sedaj pred parimi dnevi/tedni sprejeli PCT, za vse ostale pa še naprej velja brez PCT a moreš imeti potrdilo, da si bil v preteklosti cepljen, pa magari je to potrdilo 2 leti staro.

Naslednjič preden začneš pisati bedarije ali pa pisati nekaj v 3 dni brez, da bi odgovorila konkretno na vprašanje, se raje prvo pozanimaj kakšni so pogoji za vstop v ZDA. Prosim ne na pamet nekaj pametovati.

V tem trenutku 2,5 milijarde ljudi (vsi necepljeni proti covid) nima vstopa v ZDA.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vstop v avstrijo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42162179 (33125) PrihajaNodi
»

Pobegnili zasebni ključi za evropska covidna potrdila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11817774 (10027) StratOS

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
37046887 (37772) ajdov2
»

Covid test za potovanje

Oddelek: Loža
363671 (1870) feryz
»

Prehod meje hrvaška

Oddelek: Loža
233190 (1924) snezak21

Več podobnih tem