» »

Vstop v avstrijo

Vstop v avstrijo

Comandante ::

Vsak dan grem gor, ta teden sem samo enkrat kazal PCT, trikrat so mi ze od dalec mahali naj grem dalje.

Opazam pa, da tuje tablice vedno preverjajo.

kamiKaZaA ::

Sedaj so tudi avstrijci posodobili pogoje za vstop:

Entry Regulations for Austria
Last update: 1 July

Entry Requirements
Required Documents: Proof of Vaccination, Past Infection, or Negative Test
Anybody entering Austria has to show any one of these three documents

Likalnik ::

očitno ne bom šel še lep čas v Avstrijo...ne mislim se testirati za to, da bom šel lahko v Avstrijo po nakupih ali Hrvaško na morje

jshadlsa232 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Sedaj so tudi avstrijci posodobili pogoje za vstop:

Entry Regulations for Austria
Last update: 1 July

Entry Requirements
Required Documents: Proof of Vaccination, Past Infection, or Negative Test
Anybody entering Austria has to show any one of these three documents

Lol, vazno da smo "zElEnI" na "CoViD sEmAfOrJu". Nov dan, nova laz.

Zgodovina sprememb…

chrush ::

Imam obcutek, da je samo na meji s Slovenijo tako. Ne verjamem, da Nemce isto tako preverjajo. Enako je bilo z mejo za migrante.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Likalnik ::

tudi jaz imam tak občutek...in pa seveda, da vsak, ki ima 5 minut časa nas jebe...ali so to HR ali AT ali pa IT

stjan ::

v bistvu je to samo jeba** dnevnih migrantov, ki hodijo v jodlarijo na delo.
Ko se pogovarjaš s kom, ki je prišel v Slovenijo iz Bosne in sedaj dela v Avstrijo, pa oni nimajo problemov.
Čudno se vse to sliši.

Mare2 ::

Likalnik je izjavil:

očitno ne bom šel še lep čas v Avstrijo...ne mislim se testirati za to, da bom šel lahko v Avstrijo po nakupih ali Hrvaško na morje


Hvala bogu, da ne boš delal gužve tam.:)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

49106 ::

Hvala bogu, da ne boš delal gužve tam.:)

Raje naj gužvo dela po Sloveniji.

Sparkxl ::

stjan je izjavil:

v bistvu je to samo jeba** dnevnih migrantov, ki hodijo v jodlarijo na delo.

Čudno se vse to sliši.


V bistvu se motiš. Dnevnim migrantom samo mahajo naj gredo naprej. Najbolj drkajo svoje, ki prihajajo iz neciviliziranega juga. Jodlarom se je komplet odpeljalo s tem testiranjem. Palco v nos tiščijo vsakemu vsepovsod. Zato je logično, da če svoje tak drkajo, tujcev brez testa ne bodo spustili not, tudi svojih ne.
V gostili ti kelnar pregleda vse papirje, šele potem lahko naročiš. Zdaj so prišli na idejo da bodo tudi šolarje od 5 let naprej testirali v nedogled

Skylord ::

Sparkxl je izjavil:

stjan je izjavil:

v bistvu je to samo jeba** dnevnih migrantov, ki hodijo v jodlarijo na delo.

Čudno se vse to sliši.


V bistvu se motiš. Dnevnim migrantom samo mahajo naj gredo naprej. Najbolj drkajo svoje, ki prihajajo iz neciviliziranega juga. Jodlarom se je komplet odpeljalo s tem testiranjem. Palco v nos tiščijo vsakemu vsepovsod. Zato je logično, da če svoje tak drkajo, tujcev brez testa ne bodo spustili not, tudi svojih ne.
V gostili ti kelnar pregleda vse papirje, šele potem lahko naročiš. Zdaj so prišli na idejo da bodo tudi šolarje od 5 let naprej testirali v nedogled

Ne laži, se ne izmišljuj in ne trolaj...
Očitno že dolgo, dolgo nisi bil v avstriji.
Malo manj verjemi 24 kuram.

ajdov2 ::

stjan je izjavil:

v bistvu je to samo jeba** dnevnih migrantov, ki hodijo v jodlarijo na delo.
Ko se pogovarjaš s kom, ki je prišel v Slovenijo iz Bosne in sedaj dela v Avstrijo, pa oni nimajo problemov.
Čudno se vse to sliši.

čudno je samo če verjameš da je vse to zaradi zdravja

snezak21 ::

chrush je izjavil:

Imam obcutek, da je samo na meji s Slovenijo tako. Ne verjamem, da Nemce isto tako preverjajo. Enako je bilo z mejo za migrante.

No danes sem lastnorocno preveril obe meji... Italija-Avstrija in Avstrija-Slovenija. Med Italijo in Avstrijo je pravi schengen.. nobene policije, nobene meje nicesar. Na Korenu pa v Slovenijo prides enako, brez da bi meja sploh obstajala, za v Avstrijo pa tako policija kot vojska, tako da za balkance ni zajebancije, za ostale pa nobenih problemov.

Alayne ::

Hodim dnevno od marca naprej.

Šentilj 6-7 zjutraj, samo mahajo skozi. Sicer imam vse papirje, ampak jih sploh ne zanima.

V mojem primeru sem opazila, da nimam nikoli problemov, ker imam AT vinjeto in letno parking kartico za Graz na steklu + SLO tablice.

Ustavijo HR, BIH, AT tablice (dopustniki) in seveda kombije.

srus ::

Sem dva tedna nazaj sam v avtomobilu s SLO tablicami šel službeno v Nemčijo, preko Karavank in Salzburga. Ob vstopu v Avstrijo rečem "tranzit v Nemčijo" in samo pomahajo, on vstopu v Nemčijo samo pomahajo. Je pa res, da na avstrijski in nemški strani ni prijetno videti policistov in vojakov s šmajserji, tega včasih ni bilo.

Nazaj grede je bila edina kontrola slovenski policist na naši strani Karavank, ampak spet samo mahanje.

feryz ::

Avstrijci so se pobrali s severnih mej, če koga zanima. Kontrolirajo samo še komunistične janeze.
Kot že zadnjih 6, ali kolikorkoli že, let.
To verjetno lahko pripišemo vsem našim ultra sposobnim politikom. In avstrijski pregovorni mržnji Slovencev.

Pac-Man ::

chrush je izjavil:

Imam obcutek, da je samo na meji s Slovenijo tako. Ne verjamem, da Nemce isto tako preverjajo. Enako je bilo z mejo za migrante.

Par tednov nazaj je bilo pred menoj na Ljubelju cca 10 motoristov z nemškimi tablicami. VSAKEMU je poskeniral dokument, če bi čarunalnik kaj pingnil, takisto meni. Smo se načakali.
PCT preverjanje me niti ne moti, tole preverjanje dokumentov znotraj šengena pa zelo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

c3p0 ::

More šengen for me, less for you...

Comandante ::

Mislim, da imajo Avstrijci na juzni meji kontrolo predvsem iz notranjepoliticnih razlogov, malo tako, za "reklamo". Ali so begunci, ali kovid, drugo leto bo spet kaj tretjega.

Nazadnje je bil Sentilj brez kontrole pomoje tam leta 2016, ce ne se prej. Kaksni bolj lokalni prehodi so obcasno brez nadzora, sploh vinske ceste.

zmaugy ::

kamiKaZaA je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Koliko takih "v resnici zdravih" ljudi je okuzilo svoje najblizje, kolege v sluzbi itd. Iz bajte se gre lahko, prav tako tudi cez mejo.

za. 1. del boldano: Zelo podobno kot so jih okužili leta 2010, pa 1990 in 1970, ter 1950. Pa takrat nismo delali panike in še šli lockdownov, ter nekih omejitev, če se nisi pred tem bodisi testiral, bodisi cepil.

za 2. del: Jaz danes nisem prišel čez mejo. In to sredi poletja. Sem pa preteklih 10+ let prečkal to isto mejo kadarkoli. Četudi bi mi iz nosa teklo, bi me spustili čez. Danes pa zdrav kot riba, nisem prišel čez, ker nisem imel "potrdila" o tem zdravstvenem stanju. Bolano v katero smer je zavil ta naš svet.


Chill bro:

Sinoči se je v Mariboru končal Festival Lent oziroma bolje rečeno strnjeni osrednji festivalski del, ki je potekal med 25. junijem in 3. julijem. Festivalski utrip bo namreč letos, na željo ustanovitelja festivala Mestne občine Maribor, podaljšan čez vse poletje. Nadaljevali se bodo predvsem koncerti in druge glasbene prireditve.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Invictus ::

srus je izjavil:

Je pa res, da na avstrijski in nemški strani ni prijetno videti policistov in vojakov s šmajserji, tega včasih ni bilo.

Ti so od časov migrantov naprej... Že kar nekaj let...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bf4ed ::

No pa majo švabi spet nekaj novega. Včeraj sem mogel izpolnit papir da grem danes res na test. Zadnje tri tedne sem pokazal prijavo na test in nisem šel. Zdaj še s tem gnjavijo pri vstopu. Spet bom rabil vsak petek na test če grem za wikend v slo. Čist prefuknjeni so vsi.

chrush ::

svabi al jodlarji?
Sicer pa ne vem, kaj za vraga je bilo danes na meji Sentilj. Kolone do centra in dalje, ko pa sem prisel do meje, pa sploh noben ni nic pogledal.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

bf4ed ::

To so za mene vsi švabi. Naši sosedi švabi so mišljeni :))

_Denny_ ::

Od četrtka dalje bo veselo...Od 15.7.2021 pogoj za vstop v Slovenijo PCT. Komaj se rešimo AT kompliciranja s testi na 2-3 dni in že pridejo ven s to bedarijo naši :))

Se že pripravljam na masovno družinsko printanje in prijavljanje na AT brezplačno testiranje ter po koncu poletja še morebitno plačevanje lokalnemu ZD 20€/kom za HAGT s potrdilom v nemščini (en avstrijski minister je rekel, da bo od sredine avgusta dalje konec s "freitesten"), ki mi jih tako kot aprila spet noben ne bo vrnil...komaj čakam.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

buttcrack ::

Kako je z vstopom v AT, če si cepljen?
Izpolniš online in je to to ali še kaj?

chrush ::

Samo kartoncek o cepljenju, brez online prijave.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

buttcrack ::

Tnx, moram samo po eno robo v celovc.

Comandante ::

buttcrack je izjavil:

Kako je z vstopom v AT, če si cepljen?
Izpolniš online in je to to ali še kaj?

22. dan po prvi dozi kateregakoli cepiva si svoboden clovek in ne potrebujes nicesar razen enega izmed potrdil da si bil cepljen.

jshadlsa232 ::

_Denny_ je izjavil:

Od četrtka dalje bo veselo...Od 15.7.2021 pogoj za vstop v Slovenijo PCT. Komaj se rešimo AT kompliciranja s testi na 2-3 dni in že pridejo ven s to bedarijo naši :))

Se že pripravljam na masovno družinsko printanje in prijavljanje na AT brezplačno testiranje ter po koncu poletja še morebitno plačevanje lokalnemu ZD 20€/kom za HAGT s potrdilom v nemščini (en avstrijski minister je rekel, da bo od sredine avgusta dalje konec s "freitesten"), ki mi jih tako kot aprila spet noben ne bo vrnil...komaj čakam.

Nekega vira za to uradno se ni ne

Comandante je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Kako je z vstopom v AT, če si cepljen?
Izpolniš online in je to to ali še kaj?

22. dan po prvi dozi kateregakoli cepiva si svoboden clovek in ne potrebujes nicesar razen enega izmed potrdil da si bil cepljen.

Svoboden 😂😂

Zgodovina sprememb…

jshadlsa232 ::

OK zdaj pa je uradno: https://www.24ur.com/novice/tujina/od-s...

Od srede ne bo več rdečih, oranžnih in zelenih držav.


Nov dan, nove lazi

AndrejS ::

Kaj je na 24 ur ni nikoli uradno . ker 24ur so navadno govno - vsak dan drugače pišejo in še sami ne razumejo zakaj se gre- kot da so tam zaposleni polpismeni otroci.

_Denny_ ::

jshadlsa232 je izjavil:

Nekega vira za to uradno se ni ne

Itak, da je. Pri meni si lahko siguren, da ne bom objavljal nepreverjenih informacij -> https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Edina stvar, ki zaenkrat še ni uradna so plačljivi Österreich Testet HAGT testi (Mückstein: Tests bleiben zumindest über Sommer gratis).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Invictus ::

V ponedeljek na Ljubelju. Je lepo pogledal test...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Johnny QJ ::

kako je torej za avstrijo? v soboto grem na poslovno pot, za nekaj ur, ali rabim hitri test ali ne? mora biti v ANG?

nisem cepljen

bf4ed ::

Rabiš test. Ang ali nem jezik.

Invictus ::

Hitri test. Težijo zanj tako na meji, kot tudi na letališčih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DamijanD ::

Da ne odpiram nove teme. A ima kdo izkušnje kako je trenutno pri prehodih v Italijo (bi imel samo tranzit Rateče - Predel)? So kakšne kontrole na meji ali jih ni?

Skylord ::

DamijanD je izjavil:

Da ne odpiram nove teme. A ima kdo izkušnje kako je trenutno pri prehodih v Italijo (bi imel samo tranzit Rateče - Predel)? So kakšne kontrole na meji ali jih ni?

Ne znaš malo poiskat ali uporabit iskalnik!
Ni treba odpirat nobene nove teme, ker že vse obstajajo.
Vstop v Italijo, Covid

DamijanD ::

Thx sem gledal/iskal, ampak očitno sem spregledal.

Comandante ::

Ne znaš malo poiskat ali uporabit iskalnik!

Ni potrebe po hejtanju, slo tech iskalnik je za en kurc, ne najde _nicesar_.

mahoni ::

Kje so kaksne meje se, da gres pac z avtom kot v tapravih casih sengena?

Korensko sedlo, tam preverjajo in samo tratim cas s prikazovanjem neumnega testa. Kaksna cesta po hosti?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Comandante ::

Ovisno kje - na stajerskem je en kup vinskih cest, kjer si v najslabsem primeru pac sam moras dvigniti rampo, vcasih pa je sploh ni. Primarno so misljeni za kmete, ki imajo njive na obeh straneh meje.

UganiKdo ::

Comandante je izjavil:

Ovisno kje - na stajerskem je en kup vinskih cest, kjer si v najslabsem primeru pac sam moras dvigniti rampo, vcasih pa je sploh ni. Primarno so misljeni za kmete, ki imajo njive na obeh straneh meje.


Sam ne pol prit jokat kako se izgionit pa tisoč eur kazni, če slučajno nabašeš na policaje pri tem početju.

mancini ::

UganiKdo je izjavil:

Comandante je izjavil:

Ovisno kje - na stajerskem je en kup vinskih cest, kjer si v najslabsem primeru pac sam moras dvigniti rampo, vcasih pa je sploh ni. Primarno so misljeni za kmete, ki imajo njive na obeh straneh meje.


Sam ne pol prit jokat kako se izgionit pa tisoč eur kazni, če slučajno nabašeš na policaje pri tem početju.


Se strinjam, slabsega nasveta ni mogel napisat

Comandante ::

mancini je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Comandante je izjavil:

Ovisno kje - na stajerskem je en kup vinskih cest, kjer si v najslabsem primeru pac sam moras dvigniti rampo, vcasih pa je sploh ni. Primarno so misljeni za kmete, ki imajo njive na obeh straneh meje.


Sam ne pol prit jokat kako se izgionit pa tisoč eur kazni, če slučajno nabašeš na policaje pri tem početju.


Se strinjam, slabsega nasveta ni mogel napisat

Kolega, tole ni nasvet. Nasvet je, da se pojdi cepiti, tako kot vsi pri zdravi pameti.

Clovek je spraseval, ali obstajajo prehodi. Jaz sem mu odgovoril. Da pri ilegalnem prehodu meje izvaja kaznivo dejanje in gre lahko sedet upam da mu je kot odraslemu cloveku jasno.

Utk ::

Kater zakon točno bi kršil, če bi se zapeljal po cesti v Avstrijo, kjer ni mejne kontrole?

mancini ::

Comandante je izjavil:

mancini je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Comandante je izjavil:

Ovisno kje - na stajerskem je en kup vinskih cest, kjer si v najslabsem primeru pac sam moras dvigniti rampo, vcasih pa je sploh ni. Primarno so misljeni za kmete, ki imajo njive na obeh straneh meje.


Sam ne pol prit jokat kako se izgionit pa tisoč eur kazni, če slučajno nabašeš na policaje pri tem početju.


Se strinjam, slabsega nasveta ni mogel napisat

Kolega, tole ni nasvet. Nasvet je, da se pojdi cepiti, tako kot vsi pri zdravi pameti.

Clovek je spraseval, ali obstajajo prehodi. Jaz sem mu odgovoril. Da pri ilegalnem prehodu meje izvaja kaznivo dejanje in gre lahko sedet upam da mu je kot odraslemu cloveku jasno.


In jaz sem tvoje pisanje 100% potrdil.To da nekdo svetuje ilegalen prehod meje, je najslabse vrste nasvet, ki ga nikakor ne moremo razumeti drugace kot skodozeljnost

showsover ::

Kako slo-tech.com ne najde ničesar? Najde zadetke, potem pa glej letnice, kdaj je bilo najbolj aktivno in to in tam klikni (sploh, če je nedavno). Meni se ne zdi tako švoh iskalnik. To 'covid italija' najde takoj, ko klikneš leto 2021, drugi zadetek je?

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Kater zakon točno bi kršil, če bi se zapeljal po cesti v Avstrijo, kjer ni mejne kontrole?
ce ni mejne kontrole nic ne krsis, ce pa ni mejnega prehoda (o temu je bilo namrec govora) pa
Zakon o nadzoru drzavne meje. Ne glede na schengen je prehajanje meje dovoljeno samo na zato predvidenih mejnih prehodih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meja z avstrijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11815858 (4817) kamiKaZaA
»

Vstop v Italijo, Covid

Oddelek: Loža
424901 (3331) SVGA
»

Kako na Hrvaško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710122 (6135) destroyer2k
»

Prehod meje hrvaška

Oddelek: Loža
233251 (1985) snezak21

Več podobnih tem