» »

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev

facepalm ::

UganiKdo je izjavil:


Si preprican da je bil app dejansko na voljo?

Sem, ker sem ga testiral (imam se vedno apk).

Markus386 ::

UganiKdo je izjavil:

Apov, ki preberejo podatke je drugace malo morje, ker ima vsaka drzava ene tri.

Si preprican da je bil app dejansko na voljo?


https://www.solidfiles.com/v/VKjv36QX42...

Izvoli

Boljše vprašanje je, zakaj app ni odprtokoden, glede na to, da razvoj placujemo davkoplacevalci

Zgodovina sprememb…

ajdov2 ::

Utk je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/mojca-p...

Kot sem rekel, morda se to sme delat, ampak ne po odloku vlade, ampak bo (če ni US tudi zabito) treba to spravit čez parlament.

In če bi imeli normalno ustavno sodišče bi dokler ne razsodijo o stvari ustavili izvajanje odloka.

rejven ::

Spet bodo vsi drugi krivi, razen vlada, ki ni sposobna zakona čez parlament spravit, ko bo padlo na ustavnem (vprasanje je le kdaj).
Podzakonski akt pač ni ustrezna pravna podlaga tako, da je na posameznikih ali bodo spoštovali PCT zarad dobre volje ali ne.
Nima veze ali se s pct strinjamo ali ne, na tak način ne gre (osebno menim, da je za določene stvari ok)
Spet ena dodatna točka za razdvajanje naroda, ki ne razume razlik med izvršilno in sodno vejo oblasti....lih to rabmo.

CoolBits ::

Kot sem že povedal, brez sodnega naloga me nimaš kaj spraševat za PCT, to je neupravičena osebna preiskava, ki pade pod 136 člen KZ.

Skylord ::

CoolBits je izjavil:

Kot sem že povedal, brez sodnega naloga me nimaš kaj spraševat za PCT, to je neupravičena osebna preiskava, ki pade pod 136 člen KZ.

Ja ja ja. Prav rad bi te srečal. Kako hitro bi mi kazal, vse, še kaj drugega kot PCT, osebno ...
Tukaj preko foruma ste vsi full korajžni v real lifu pa copate.

misek ::

Zato pa bomo imeli Korona 2022, Korona 2023, Korona 2024, ...

CoolBits ::

Kar pridi. Letos še nisem nataknil maske podal pa kar nekaj kazenskih ovadb. Niti v bolnici ne zahtevajo več maske meni.

misek je izjavil:

Zato pa bomo imeli Korona 2022, Korona 2023, Korona 2024, ...

Če gledaš TV ja.
https://www.bitchute.com/video/euMT6jUw...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Choc ::

Kdor ima dvome glede zasebnosti pri preverjanju PCT pogojev, pač ne bo hodil tja kjer to zahtevajo (npr. obiski prireditev, restavracije, prehajanje državnih meja, ...). Vsi zadovoljni, vsi srečni. Vsak bo pri sebi pretehtal koliko mu je to pomembno. Kje je problem?

LeQuack ::

Choc je izjavil:

Kdor ima dvome glede zasebnosti pri preverjanju PCT pogojev, pač ne bo hodil tja kjer to zahtevajo (npr. obiski prireditev, restavracije, prehajanje državnih meja, ...). Vsi zadovoljni, vsi srečni. Vsak bo pri sebi pretehtal koliko mu je to pomembno. Kje je problem?


Problem je da država je od nas državljanov ne od politikov. Državljani v svoji državi bodo pustil da jih terorizira ducat ljudi?
Quack !

Choc ::

Tretnutno vodstvo je bilo izvoljeno iz strani ljudstva, kje je problem?

LeQuack ::

A so na volitvah razkrili da bodo terorizirali ljudi? Če niso potem ljudje niso volili za to.
Quack !

Choc ::

Kot jaz vidim imamo naslednje opcije:


  1. Sprijaznimo se z PCT preverjanji in kolikor toliko živimo normalno naprej brez večjega zapiranja države. Kdor ima dvome s tem ne gre tja kjer zahtevajo PCT pogoje.

  2. Zapremo državo za vse, gospodarstvo gre v k...., posledično tudi cel javni sektor (ker se financira iz gospodarstva)



Jaz sem za 1. opcijo.

blackbfm ::

3. Nic ne zapiramo, skenslamo pct aplikacije ker so neučinkovite in posegajo v zasebnost

Choc ::

@blackbfm, kdo bo odgovarjal v primeru, da ne bomo mogli v bolnišnicah poskrbeti za bolne ljudi? Ti?

V tem primeru tudi noben turist ne bi prišel v Slovenijo.

Jaz sem prepričan, da večina ljudi je za opcijo 1, ostali ste v manjšini (ste pa glasni).

LeQuack ::

Kdo pa zdaj odgovarja ko ne morejo poskrbeti za bolne ljudi in so čakalne dobe 10 let? Aja noben.
Quack !

joze67 ::

UganiKdo je izjavil:

Kaj drugega pa je za pričakovat od vlade, ki nima parlamentarne večine in zakona ne more sprejet tudi če bi hotela?

Parlamentarna večina se ugotavlja na glasovanju o (konstruktivni) nezaupnici, ne pa po tem, kakšne volje je vstal predstednik kake stranke.
Kako se vzdržuje parlamentarna večina, je stvar politične kulture, in pri nas je letvica nekje na tleh ali vkopana. Tako da nekateri se držijo dogovorov in obljub, drugi se pustijo podkupiti, tretji izsiljevati in tako naprej. Ampak v resnici je tako povsod, samo da imamo v našo politično blato boljši vpogled.

No, pa v angleško, ker pač objavljajo svoje sranje v angleščini, pa še naši novinarji, ops, pisuni to pogabijo in objavijo v dnevnih medijih.

UganiKdo ::

CoolBits je izjavil:

Kot sem že povedal, brez sodnega naloga me nimaš kaj spraševat za PCT, to je neupravičena osebna preiskava, ki pade pod 136 člen KZ.

In kot smo ti že povedal je to idiotizem, da glava peče. Zdaj pa nazaj v luknjo in folijo čez glavo.

CoolBits ::

Kdo mi je kaj povedal? Nisem opazil, še vedno je zakon na moji strani.

Markus386 ::

Choc je izjavil:

Kdor ima dvome glede zasebnosti pri preverjanju PCT pogojev, pač ne bo hodil tja kjer to zahtevajo (npr. obiski prireditev, restavracije, prehajanje državnih meja, ...). Vsi zadovoljni, vsi srečni. Vsak bo pri sebi pretehtal koliko mu je to pomembno. Kje je problem?


Ce bi bla to odlocitev lokalov in organizatorjev, pa ajde... eni zahtevajo, drugi ne, prosti trg bi odreguliral svoje.

Ker je to odlocitev politike, se pa pac pizdimo.

UganiKdo je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Kot sem že povedal, brez sodnega naloga me nimaš kaj spraševat za PCT, to je neupravičena osebna preiskava, ki pade pod 136 člen KZ.

In kot smo ti že povedal je to idiotizem, da glava peče. Zdaj pa nazaj v luknjo in folijo čez glavo.


Mene tud zanima, kako je to idiotizem. Se kelnarji pa alkohol za <18let je zapisano v zakonu.

Ukrep je pa itak brezvezen, ker cepljenih nihce ne testira, in lahko mirno sirimo korono, pa pnavadi niti ne vemo.

Zdaj bo sploh zabavno, ko bodo se testi placljivi... pride otrok iz vrtca, malo vrocine, malo kaslja... dve leti nazaj "jebiga viroza", danes pac zbases familijo v avto, pa ajde na test za vsak slucaj, septembra pa pac.. "upam da nima.. saj ni tok hudo", ker ce hoces potestirat celo stiriclansko familijo, te pride 50eur, kaj sele ce bi vsi starsi vseh otrok iz skupine sli na test.

Zgodovina sprememb…

Massacra ::

joze67 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Kaj drugega pa je za pričakovat od vlade, ki nima parlamentarne večine in zakona ne more sprejet tudi če bi hotela?

Parlamentarna večina se ugotavlja na glasovanju o (konstruktivni) nezaupnici, ne pa po tem, kakšne volje je vstal predstednik kake stranke.
Kako se vzdržuje parlamentarna večina, je stvar politične kulture, in pri nas je letvica nekje na tleh ali vkopana. Tako da nekateri se držijo dogovorov in obljub, drugi se pustijo podkupiti, tretji izsiljevati in tako naprej. Ampak v resnici je tako povsod, samo da imamo v našo politično blato boljši vpogled.

No, pa v angleško, ker pač objavljajo svoje sranje v angleščini, pa še naši novinarji, ops, pisuni to pogabijo in objavijo v dnevnih medijih.


Zadnji predlagani zakon je padel z 1 glasom za in ene 80 proti!
Največji nepismeni bebec na svetu kot PV, bi podal odstop po takšnem fiasku.

IJJ si tako bolestno želi oblasti kot pred 90 leti Adolf Hitler. IJJ bo seveda vztrajal na oblasti do konca.

Ps: na referendumu je dobil 13% od skoraj 800.000 glasov.
Največji nepismeni bebec na svetu kot PV, bi podal odstop po takšnem fiasku.

Da ne naštevam dalje, kako boln v glavi in pokvarjen do obisti je ta IJJ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Markus386 ::

Mislim... dajmo bit realni, pctji, qr kode in vse s tem povezano bi imeli tudi pod sarcem... samo mediji bi malce bolj bili na njegovi strani, pa jansa bi bil tist, ki bi vsako stvar vlekel na ustavno sodisce (verjetno se vec kot zdaj)

Problem je, da se je treba upret proti ukrepu, in ne (samo) proti kekcu na vrhu, ki ga vpeljuje. Je res, da mogoce resis eno z drugim, ampak taki ukrepi niso samo specifika janse (samo poglejmo ostale drzave... francija je dobesedno na robu tega, da bo konkretno pocilo, in malce upam da bo, in da se bo ta val razsiril po ostali evropi, kjer bodo politiki malce stisnili rep med noge).

multivac ::

Vrjetno res. Glede na to kako usklajeno uvaja te reči celoten zahodni svet, gre tu za očitno zaroto.

Če se ne upremo proti temu sranju, naslednja leta bodo zgolj še senca čudovitih 1990-2020.
Resno mislim. Depopulacija gor ali dol...tej freedom pasuši so povsem enakovredna grožnja. Kategorično zavrnit.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

UganiKdo ::

CoolBits je izjavil:

Kdo mi je kaj povedal? Nisem opazil, še vedno je zakon na moji strani.


ja res je, in zakon celo pravi, da smo ti dolžni plačat šolanje, čeprav je očitno da dlje kot do 3 razreda ni šlo. Zato tudi ne razumeš kompleksnih besednih zvez kot je kaznivo dejanje in osebni pregled.

Markus386 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Kot sem že povedal, brez sodnega naloga me nimaš kaj spraševat za PCT, to je neupravičena osebna preiskava, ki pade pod 136 člen KZ.

In kot smo ti že povedal je to idiotizem, da glava peče. Zdaj pa nazaj v luknjo in folijo čez glavo.


Mene tud zanima, kako je to idiotizem. Se kelnarji pa alkohol za <18let je zapisano v zakonu.



Resno te zanima zakaj je idiotizem trdit, da je s tem, ko država zahteva od gostincev preverjanje pogoja pride do neupravičene osebne preiskave? Kaj ko bi najprej sploh pogledal kaj je to osebna preiskava, preden se kdo res osmeši?

Če bi naš 5g ekspert vsaj trdil, da bo s tem kršen 143. kazenskega zakonika. Sam ko je prej obupal nad šolo, kot so tako velike številke obravnaval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

rejven ::

Sem cepljen že 7 mesecev tako, da imam "PCT" pogoj, pa ga insperktor ZZZS od mene ne bo videl, dokler nima podlage (pa v tem kontekstu nimam moralnih zadrškov glede osebnih podatkov) Bom šel na sodišče, noben problem.
Poanta je, da si kot drzavljani ne smemo privoščit, da odloki v tej obliki postanejo norma. Ne glede na vlado. Potem je bolše, da rečemo, da Slovenija ni pravna država, pa je zadeva rešena.

Kar se pa tiče dogodkov, kjer se kljub temu zahteva "PCT" s strani organizatorja, je pa težje, ker ne boš šel organizatorja tožit za dogodek, ki je že mimo (recimo diskriminacijo) Če je to pogoj organizatorja in si na dogodek želiš, si pa praktično brez izbire.

Kot sem napisal, spet nekaj za delitev raje.
Da pa tudi ne poskušiš zakona cez speljat, oa pove velik o ne/moči trenutne vladne strani...

CoolBits ::

UganiKdo je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Kdo mi je kaj povedal? Nisem opazil, še vedno je zakon na moji strani.


ja res je, in zakon celo pravi, da smo ti dolžni plačat šolanje, čeprav je očitno da dlje kot do 3 razreda ni šlo. Zato tudi ne razumeš kompleksnih besednih zvez kot je kaznivo dejanje in osebni pregled.

BTW šolanje plačujem tudi jaz tebi, upam, da ne špricaš.

poweroff ::

Kakšna je razlika med preverjanjem starosti kupca alkoholne pijače (osebna) in PCR preverjanjem?

Osebno se preveri vizualno, PCR pa elektronsko. In slednje odpira več možnosti zlorab, zato so ljudje tudi bolj občutljivi na to.

Prava analogija bi bila, da natakar skenira osebno preden ti postreže pivo.

In to ne samo tistim, ki izgledajo mladoletni, pač pa vsem.

PCR pa se preverja vsem, ne samo tistim, ki izgledajo bolni.

To je ta pomembna kvalitativna razlika.


Mimogrede, kakšna je razlika med kopiranjem in skeniranjem?

Seveda obstaja. Ampak če imaš nek blackbox (telefon, kamor lahko naložiš kakršnokoli aplikacijo), ljudje ne morejo vedeti ali ta telefon kodo samo skenira ali tudi kopira.

In to je problem.

Namreč... kopiranje osebnih dokumentov je v skladu s 4. členom Zakona o osebni izkaznici (ZOIzk-1) in 4.a členom Zakona o potnih listinah državljanov Republike Slovenije (ZPLD-1) možno samo v primerih, ki jih določa zakon.

https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...

In treba je vedeti, da se tukaj ne ščiti samo dokumenta. Ščiti se zasebnost.

Zato je tudi manj relevantno ali je QR koda osebni dokument ali ne. Vsebuje namreč občutljive osebne podatke.
sudo poweroff

mahoni ::

Choc je izjavil:

Kot jaz vidim imamo naslednje opcije:


  1. Sprijaznimo se z PCT preverjanji in kolikor toliko živimo normalno naprej brez večjega zapiranja države. Kdor ima dvome s tem ne gre tja kjer zahtevajo PCT pogoje.

  2. Zapremo državo za vse, gospodarstvo gre v k...., posledično tudi cel javni sektor (ker se financira iz gospodarstva)



Jaz sem za 1. opcijo.

Prisla bo opcija "POK". In ko bo pokalo, bo veselo. Se ze veselim. Posebej, ce pride do opcije purge. Uffff.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Kakšna je razlika med preverjanjem starosti kupca alkoholne pijače (osebna) in PCR preverjanjem?

Osebno se preveri vizualno, PCR pa elektronsko. In slednje odpira več možnosti zlorab, zato so ljudje tudi bolj občutljivi na to.

Elektronsko preverjanje je samo možnost, ni obvezno. Lahko pokažeš tudi papirnato potrdilo, brez QR.

Bistvena razlika med preverjanjem starosti za alko in PCT je pa v tem, da nakup alkohola ali cigaret ni neka z ustavo zagotovljena pravica, zbiranje ljudi pa je. In PCT je pogoj tudi za organizirano zbiranje ljudi.
Zbiranje ljudi na organiziranih javnih prireditvah in javnih shodih nad 100 udeležencev na odprtih površinah je dovoljeno, če udeleženci izpolnjujejo t. i. pogoj PCT (preboleli, cepljeni, testirani).

To pomeni ne samo , da je zbiranje omejeno na tiste, ki pogoj izpolnjujejo, ampak tudi, da ni mogoče priti anonimno.

zmist ::

Okapi je izjavil:


To pomeni ne samo , da je zbiranje omejeno na tiste, ki pogoj izpolnjujejo, ampak tudi, da ni mogoče priti anonimno.


Lol, bos moral pa brez telefona priti, ce bos hotel biti anonimen.

Okapi ::

Anonimno ne moreš priti na dogodek, tudi če nimaš telefona. PCT je povezan z identifikacijo udeleženca, elektronsko ali na papirju.

zmist ::

mahoni je izjavil:


Prisla bo opcija "POK". In ko bo pokalo, bo veselo. Se ze veselim. Posebej, ce pride do opcije purge. Uffff.


Japajade... mi smo ze prestari, mularija ste pa prevelike "sleve", robocop te bo v kurac poslal pa se bos sel k mami zjokat in iskal slotechove moderatorje, da te resijo. Edina resitev je, da prenehate biti neodgovorni debili in greste na naslednje volitve dejansko volit. Proti trenutnim strankam v vladi in primarno proti SDSu (ostali so itak papki). Bo slo? Saj ni tako zelo zakompliciran koncept, samo pojavit se moras pa vas je izgleda vecina preneumnih tudi za to in potem raje zabijete 2 leti z jamranjem zaradi pizdarije, ki ste jo sami povzrocili.

Okapi je izjavil:

Anonimno ne moreš priti na dogodek, tudi če nimaš telefona. PCT je povezan z identifikacijo udeleženca, elektronsko ali na papirju.


Matr, si na glavo obrnil, ok, bom bolj jasen, TUDI CE POTRDILO NI POTREBNO, ne mores biti anonimen dokler imas telefon v zepu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Okapi ::

A te kdo sili imeti telefon v žepu? Mene nihče.

zmist ::

Okapi je izjavil:

A te kdo sili imeti telefon v žepu? Mene nihče.


Jaz pa nimam problema imeti potrdila o cepljenju v zepu. Ker pac nisem idiot in sem se sel cepit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Okapi ::

Ne vem, kaj zdaj trolaš.;((
Jaz pravim, da zaradi pogoja PCT zbiranje ljudi ni več mogoče anonimno. Kaj je verjetno protiustavno.

zmist ::

Okapi je izjavil:

Ne vem, kaj zdaj trolaš.;((
Jaz pravim, da zaradi pogoja PCT zbiranje ljudi ni več mogoče anonimno. Kaj je verjetno protiustavno.


Ja, pa mislim, da je tudi kaznivo namerno sirjenje bolezni. Nehajte ze nabijati, pojdite se cepiti in dopovejte to tudi ostalim kretenom, ki jih poznate, vmes bojo pa ze volitve.

Saj ne trolam, samo hecno mi je, da po 20 letih opozarjanja na pizde od googla to ni nikogar motilo, pri kurcevem papircku se pa zatakne. Saj nimate nic za skrivat, mar ne? To je bila prav mantra, mislim, da sem jo v eri pred Snowdenom slisal ravno od tebe Okapi, pa se prav kregal si se z mano.

Daj povej raje kje imas mtb, si cisto nehal brcat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Okapi ::

In še kar trola;((
Ni stvar v cepljenju (niti v Googlu, ki ni z zakonom predpisan), ampak v prepovedi anonimnega zbiranja ljudi.
Kaj boš pa rekel, če v naslednjem koraku vlada odloči, da odpove volitve, ker bi zaradi epidemije to preveč ogrožalo zdravje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

zmist ::

Okapi je izjavil:

In še kar trola;((
Ni stvar v cepljenju, ampak v prepovedi anonimnega zbiranja ljudi.
Kaj boš pa rekel, če v naslednjem koraku vlada odloči, da odpove volitve, ker bi zaradi epidemije to preveč ogrožalo zdravje?


Rekel bom, "Sem vam rekel!", pa samo cepit bi se morali iti. Pa rekel bom se, da smo dobili tocno tak gnoj od vlade, kot smo si ga vzgojili, izvolili in zasluzili.

Samo eno uro neke klinceve nedelje namesto izleta ali valjanja po kavcu bi morali zrtvovati. Eno fucking uro. Ampak ne, ste bili prezaposleni in ste nas s svojo gnilo lenobo temeljito zahebali za 2+ let in neskoncno ur pritozevanja in tipkanja.

In zdaj boste enako naredili s cepljenjem, dali vladi kupe izgovorov, kako vas lahko zatira. In spet, dvakrat bi morali dati ~20 minut. Ampak ne. Je treba spet bolj kretensko pot najti.

Se ze prav vzorec kaze... upiramo se in ne gremo volit, upiramo se in se ne gremo cepit. Kaj, ce bi se SDSu, iz samega srditega upora, nakazali kaksen prispevek, saj ne bi bilo nic bolj neumno dejanje kot kar pocnete. Za tiste, ki se vedno ne razumejo - podpirate vlado SDSa in serjete na glavo sebi in se vsem ostalim.

Optimalno, ni kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

poweroff ::

Okapi ima prav. Anonimnost je pomembna.

Jaz sem bil cepljen, ampak se mi zdijo tile ukrepi problem.

Na srečo sem 2000 km stran in nisem neposredno udeležen v "slovenske posle". Ampak vseeno, način na katerega delata vlada in NIJZ (IP-RS tudi kontaktirali niso), je katastrofalen.
sudo poweroff

misek ::

poweroff je izjavil:

Na srečo sem 2000 km stran in nisem neposredno udeležen v "slovenske posle".
In kako zadeve potekajo tam? Nič PCT? Vse dovoljeno, ... ?

poweroff ::

Na meji sem pokazal potrdilo, kljub temu so me še enkrat testirali.

V trgovinah se večinoma nosi maske, v gostilnah pa je večina natakarjev brez mask.

Aja, bil sem v bolnici in me nihče ni vprašal po cepljenju, simptomih,... samo maska in to je to.
sudo poweroff

zmist ::

poweroff je izjavil:

Okapi ima prav. Anonimnost je pomembna.


Ja vem Matthai in vem, da ti razumes. Ampak bom posrkbel, da se bojo razni cepci tega spomnili tudi ob googlu, facebooku ipd. Prav rezim se ob SDSovih ukrepih in upam, da jih bojo se temeljito potencirali, recimo kaksen social score uvedli. Saj jih bomo zrusili na volitvah ampak vmes morajo pa razni razvajeni kretencki izkusit zakaj je zasebnost pomembna, ker spomin na neke oddaljene case ocitno ni dovolj. Morajo sami izkusiti sicer udobje premaga pravice. In zanimivo, da se zacnejo ljudje pritozevati cez potrdilo o cepljenju, ko je pa tako prakticno(tm) in udobno(tm). Pokazes in gres v lokal/trgovino/prireditev/... kjer je pol manj ljudi kot sicer, nobenih tezav s prosto mizo, ni se ti treba tlaciti v polno dvorano. Najbolj udobna(tm) in prakticna(tm) "aplikacija" pod soncem, se bomo pa ze odpovedali malo anonimnosti, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

UganiKdo ::

CoolBits je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Kdo mi je kaj povedal? Nisem opazil, še vedno je zakon na moji strani.


ja res je, in zakon celo pravi, da smo ti dolžni plačat šolanje, čeprav je očitno da dlje kot do 3 razreda ni šlo. Zato tudi ne razumeš kompleksnih besednih zvez kot je kaznivo dejanje in osebni pregled.

BTW šolanje plačujem tudi jaz tebi, upam, da ne špricaš.

ne laži, ker je očitno, da v življenju še ničesar nisi prispeval v skupno blagajno.

Kako napreduje pa tvoje blodenje o osebnih preiskavah? Si se sprijaznil kake neumnosti porodajaš?

UganiKdo ::

Okapi je izjavil:

In še kar trola;((
Ni stvar v cepljenju (niti v Googlu, ki ni z zakonom predpisan), ampak v prepovedi anonimnega zbiranja ljudi.
Kaj boš pa rekel, če v naslednjem koraku vlada odloči, da odpove volitve, ker bi zaradi epidemije to preveč ogrožalo zdravje?


jap, to je dejansko daleč največji problem in grožnja s strani takšnega nadzora. Ampak realno, če ignoriramo vse fanatike, kaj so alternative?
Da se postavimo na stališče, da virusi ne obstajajo in upamo na najboljše?
Ali da zagotovimo precepljenost, ki naredi zahteve po notranji kontrole nepotrebne?

Zgodovinsko gledano, se je pri hudo nalezljivih boleznih pokazalo, da je bila druga pot bolj učinkovita.

poweroff ::

Jasno je treba zagotoviti precepljenost. Ampak Ivan Blazni je imel možnot zagotoviti cepiva, pa se je temu odpovedal. Potem je bila cepilna strategija vodena katastrofalno. Brez IT podpore na začetku, zmeda z aplikacijami, NIJZju se j@be za GDPR in so raje po dopustih, cepilna kampanja je bila zmes arogance, groženj in plačevanja za pripravo govorniškega pulta s strani članov partije (jup, vlada je najela anticepilca za pripravo cepilne kampanje), zmeda s testiranji, korupcija pri nabavi testov in opreme... ampak ja, krivi so ljudje, ki se nočejo cepit.

Najbolje, da se res "zamakne" volitve. Za nedoločen čas.
sudo poweroff

Okapi ::

Lahko bi recimo za zbiranje ljudi uvedli pogoj PCTM (M kot maska). Kdor noče pokazati potrdila, mora nositi masko, tudi na prostem. Z masko druge dovolj dobro ščitiš. Lahko bi tudi masko zapovedali za vse, zaradi lažjega nadzora spoštovanja varnostnih ukrepov.

Pri zadevah, ki niso ravno človekova pravica, recimo vstop v disko, pa lahko ostane PCT in odsotnost anonimnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bacho ::

Jaz sem bil za pct aplikacijo, sedaj ko je od petka jasno, da cepljeni isto širijo virus pa ne. Cepljeni se bodo lahko med sabo kužili, kar bo še bolj nevarno.

ajdov2 ::

UganiKdo je izjavil:

Okapi je izjavil:

In še kar trola;((
Ni stvar v cepljenju (niti v Googlu, ki ni z zakonom predpisan), ampak v prepovedi anonimnega zbiranja ljudi.
Kaj boš pa rekel, če v naslednjem koraku vlada odloči, da odpove volitve, ker bi zaradi epidemije to preveč ogrožalo zdravje?


jap, to je dejansko daleč največji problem in grožnja s strani takšnega nadzora. Ampak realno, če ignoriramo vse fanatike, kaj so alternative?
Da se postavimo na stališče, da virusi ne obstajajo in upamo na najboljše?
Ali da zagotovimo precepljenost, ki naredi zahteve po notranji kontrole nepotrebne?

Zgodovinsko gledano, se je pri hudo nalezljivih boleznih pokazalo, da je bila druga pot bolj učinkovita.

Kdor se želi cepit, naj se cepi. Kdor se ne želi, naj se ne.

Ta covid ni nevaren nič bolj kot gripa oziroma prehlad.

Bedarija uvajati represijo zaradi njega.

Biofašiste tipa zmist pa v fojbe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

UganiKdo ::

Ja o takih fanatikih in brezveznem nabijanju sem govoril. A nimas dovolj drugih covid tem, da lahko bluzis?

mahoni ::

Vseeno upam na pokanje in na purge. Brez zajebancije. Jaz bi purgal brez milosti.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

digitalno potrdilo o cepljenju COVID-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310180 (4403) primoz4p
»

Aplikacija zVEM za dostop do portala eZdravje in potrdila COVID je na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7115011 (4005) ToniT

Eventuelna lokalizacija zelenega potrdila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
33231262 (26494) zmist
»

Ponarejeni PCR testi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587746 (5915) Kvatebrigic

Več podobnih tem