» »

Vstop v avstrijo

Vstop v avstrijo

Comandante ::

Naceloma lahko gres gor brez testa, ce se testiras znotraj 24 ur po vstopu. Gori imas dobro organizirano testiranje ki je zastonj, samo prijavis se pa je:

https://oesterreich-testet.at/

Vsak se lahko prijavi. Ko se prijavis, sprintas laufzettel in ga na meji pokazes policaju, pa te not spusti. Tako si prihranis 20e, izvid dobis v roku 30 min po testu na mail (v anglescini in nemscini).

jshadlsa232 ::

Comandante je izjavil:

Naceloma lahko gres gor brez testa, ce se testiras znotraj 24 ur po vstopu. Gori imas dobro organizirano testiranje ki je zastonj, samo prijavis se pa je:

https://oesterreich-testet.at/

Vsak se lahko prijavi. Ko se prijavis, sprintas laufzettel in ga na meji pokazes policaju, pa te not spusti. Tako si prihranis 20e, izvid dobis v roku 30 min po testu na mail (v anglescini in nemscini).

Vsak ki ima avstrijsko socialno zavarovanje, ker je potrebno navest st. Nevem kaj je, ce ga nimas.

c3p0 ::

Glede na doc:

https://coronavirus.wien.gv.at/faq-bks/...

Sploh ni opcije, če ne delaš ali živiš "u Beču". Verjetno je drugje podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

janezvalva ::

a obstaja ista tema za prestop italjanske meje?
rabim dvignit amazon paket na meji škofije
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

avtek ::

Ima morda kakšne informacije za Nemčijo?

Šel bi kopensko, z avtom. Avstrija bi bila kot tranzit, v Nemčiji pa bi bil do 48h (če ima to kakšen vpliv). Sem prebolevnik, vendar imam izvid v Slovenščini.

Kaj vse je potrebno, če mi lahko kdo svetuje/pozna zadevo? Gledam sem malo po spletu, pa na nekaterih straneh piše da je SI kot varna, nekje nevarna ... Hvala lepa, če ima kdo kakšne preverjene informacije oz. linke.

WizzardOfOZ ::

avtek je izjavil:

Ima morda kakšne informacije za Nemčijo?

Šel bi kopensko, z avtom. Avstrija bi bila kot tranzit, v Nemčiji pa bi bil do 48h (če ima to kakšen vpliv). Sem prebolevnik, vendar imam izvid v Slovenščini.

Kaj vse je potrebno, če mi lahko kdo svetuje/pozna zadevo? Gledam sem malo po spletu, pa na nekaterih straneh piše da je SI kot varna, nekje nevarna ... Hvala lepa, če ima kdo kakšne preverjene informacije oz. linke.


Cert pa prijavi se v zvem in si potegni dol potrdilo ki je v slovenskem in angleškem jeziku. Brez tega ne bo nič.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Comandante ::

jshadlsa232 je izjavil:

Comandante je izjavil:

Naceloma lahko gres gor brez testa, ce se testiras znotraj 24 ur po vstopu. Gori imas dobro organizirano testiranje ki je zastonj, samo prijavis se pa je:

https://oesterreich-testet.at/

Vsak se lahko prijavi. Ko se prijavis, sprintas laufzettel in ga na meji pokazes policaju, pa te not spusti. Tako si prihranis 20e, izvid dobis v roku 30 min po testu na mail (v anglescini in nemscini).

Vsak ki ima avstrijsko socialno zavarovanje, ker je potrebno navest st. Nevem kaj je, ce ga nimas.

Ravno tako se lahko vsak brez e-card testira. Vnos sozialversicherungsnummer ni nujno potreben.

codeMonkey ::

Comandante je izjavil:

Naceloma lahko gres gor brez testa, ce se testiras znotraj 24 ur po vstopu. Gori imas dobro organizirano testiranje ki je zastonj, samo prijavis se pa je:


Pa to res drzi, da je zastonj, ce nimas e-carda? Za tasco, ki je prisla iz SLO, smo vsaj v lekarni za hitri test morali placati.

avtek ::

WizzardOfOZ je izjavil:

avtek je izjavil:

Ima morda kakšne informacije za Nemčijo?

Šel bi kopensko, z avtom. Avstrija bi bila kot tranzit, v Nemčiji pa bi bil do 48h (če ima to kakšen vpliv). Sem prebolevnik, vendar imam izvid v Slovenščini.

Kaj vse je potrebno, če mi lahko kdo svetuje/pozna zadevo? Gledam sem malo po spletu, pa na nekaterih straneh piše da je SI kot varna, nekje nevarna ... Hvala lepa, če ima kdo kakšne preverjene informacije oz. linke.


Cert pa prijavi se v zvem in si potegni dol potrdilo ki je v slovenskem in angleškem jeziku. Brez tega ne bo nič.


Ja, to je prva stvar, ki sem se je spomnil za tem, ko sem poslal sporočilo. Kaj pa ostalo, je morda obvezen test PCR (kot pred cca mesecem dni)?

Sicer pa hvala že za ta odgovor WizzardOfOz.

N4g4c3N ::

avtek je izjavil:

Ima morda kakšne informacije za Nemčijo?

Šel bi kopensko, z avtom. Avstrija bi bila kot tranzit, v Nemčiji pa bi bil do 48h (če ima to kakšen vpliv). Sem prebolevnik, vendar imam izvid v Slovenščini.

Kaj vse je potrebno, če mi lahko kdo svetuje/pozna zadevo? Gledam sem malo po spletu, pa na nekaterih straneh piše da je SI kot varna, nekje nevarna ... Hvala lepa, če ima kdo kakšne preverjene informacije oz. linke.


Tu so aktualne informacije za vstop v Nemčijo: klik (imaš tudi PDF v angleščini). Trenutno je Slovenija še na "basic risk area" seznamu - kaj to pomeni, ti piše v dokumentu. Nemčija seznam držav posodobi vsak petek in zna se zgoditi, da jo bodo danes odstranili s tega seznama.

Za Avstijo kot tranzit ne rabiš nič narediti.

z0mbie ::

FiReFTW je izjavil:

Malo prej sem bral na rtvslo kakšne pogoje potrebuješ za vstope k našim sosednim državam, pa berem da v avstrijo rabiš potrdilo o negativnem testu PCR, polek tega pa je potrebno po tem ko pokažeš negativni test še narediti 10 dnevno karanteno, kakšnen smisel pa je v tem? A se svetu že čist blede?


Ja. Smisel je v tem, da se egoisticne sociopate, ki se nocejo cepit, oznaciti s tako velikimi nosnicami, da jim bojo ptici gnezdili v njih in bojo prepoznavni na varno razdaljo, da se jim umaknes. In prav je tako.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

snezak21 ::

z0mbie je izjavil:

Ja. Smisel je v tem, da se egoisticne sociopate, ki se nocejo cepit, oznaciti s tako velikimi nosnicami, da jim bojo ptici gnezdili v njih in bojo prepoznavni na varno razdaljo, da se jim umaknes. In prav je tako.

Ne bos verjel, ampak pri vecini tistih, kjer sem se do sedaj testiral jaz, ne gredo prav dalec v nos, kaj sele naprej, tako da so to zgolj tvoje pobozne zelje, kako bi bilo fino ce bi drugi trpeli ;)
In glede na to, da je danes vecinoma dovolj tudi hitri test, je stvar celo zastonj ;)

Skylord ::

janezvalva je izjavil:

a obstaja ista tema za prestop italjanske meje?
rabim dvignit amazon paket na meji škofije

Obstaja toda je več ali manj prazna.
Prehod meje z Italijo

avstrijsko-veleposlanistvo-ljubljana
https://www.bmeia.gv.at/sl/avstrijsko-v...

https://www.policija.si/nase-naloge/nad...

Comandante ::

codeMonkey je izjavil:

Comandante je izjavil:

Naceloma lahko gres gor brez testa, ce se testiras znotraj 24 ur po vstopu. Gori imas dobro organizirano testiranje ki je zastonj, samo prijavis se pa je:


Pa to res drzi, da je zastonj, ce nimas e-carda? Za tasco, ki je prisla iz SLO, smo vsaj v lekarni za hitri test morali placati.

Preverjeno drzi ce gres na Teststrasse (testni center, seznam imas na onem linku ko se prijavis).

Kako je s testiranjem v lekarnah ne vem, cisto mozno da je potrebno placati. Sam sem opravil ze ene 50-60 testov po celi Avstriji, nikoli nobenih vprasanj. Tudi e-carda nisem nikoli kazal, samo osebno.

Lahko pa z e-cardom vsak mesec dvignem v lekarni 5 testov zastonj.

__Devil__ ::

Zanima me, če se da dobit potrdilo od zdravnika, da sem prebolel korono decembra 2020? Torej to je več kot 6 mesecev nazaj. Ali se ni govorilo tako, da to, če si prebolel korono v zadnjih 6 mesecih potrdilo velja in lahko grem preko meje? Ampak jaz sem jo prebolel pred več kot 6 meseci in nevem ali lahko sploh dobim to potrdilo, ki bo veljavno? Ima kdo izkušnje s tem potrdilom in je uspešno šel čez mejo? V Avstrijo bi šel samo tankat ali na krajši "izlet", nebi pa se šel vsakič testirat za to.

kamiKaZaA ::

@Comandante - najlepša hvala za vse informacije.

avtek ::

N4g4c3N je izjavil:

avtek je izjavil:

Ima morda kakšne informacije za Nemčijo?

Šel bi kopensko, z avtom. Avstrija bi bila kot tranzit, v Nemčiji pa bi bil do 48h (če ima to kakšen vpliv). Sem prebolevnik, vendar imam izvid v Slovenščini.

Kaj vse je potrebno, če mi lahko kdo svetuje/pozna zadevo? Gledam sem malo po spletu, pa na nekaterih straneh piše da je SI kot varna, nekje nevarna ... Hvala lepa, če ima kdo kakšne preverjene informacije oz. linke.


Tu so aktualne informacije za vstop v Nemčijo: klik (imaš tudi PDF v angleščini). Trenutno je Slovenija še na "basic risk area" seznamu - kaj to pomeni, ti piše v dokumentu. Nemčija seznam držav posodobi vsak petek in zna se zgoditi, da jo bodo danes odstranili s tega seznama.

Za Avstijo kot tranzit ne rabiš nič narediti.


U, hvala za ta link.
Če razumem pravilno, ni nobenih omejitev pri vstopu za omenjene pokrajine Slovenije po novem. Kamor spada tudi Jugovzhodna Slovenija? :-)

jshadlsa232 ::

Po 1. juliju ni vec potrebno testa:

https://orf.at/stories/3218827/

bf4ed ::

Končno, samo se bojim da bo oktobra spet ista glupost naprej s testiranjem...

jshadlsa232 ::

bf4ed je izjavil:

Končno, samo se bojim da bo oktobra spet ista glupost naprej s testiranjem...

To pa itak, ker jodlarji so presrani narod, ki kupi vse kaj recejo Behörden.

_Denny_ ::

Ab 1. Juli, dem Tag des Inkrafttretens des europäischen „Grünen Passes“, gilt auch für Österreich eine neue Einreiseverordnung. Personen, die aus Ländern mit geringem epidemiologischem Risiko einreisen, müssen glaubhaft machen, dass sie sich innerhalb der letzten zehn Tage ausschließlich dort aufgehalten haben. Wenn dieser Nachweis nicht vorliegt, ist binnen 24 Stunden ein Covid-19-Test vorzunehmen, heißt es in der Verordnung, die gestern am späten Abend veröffentlicht wurde.

Torej, kje oz. od koga dobiti to potrdilo? Obstaja kak standardni obrazec ali je dovolj recimo, da se na en list napiše kako bedarijo v stilu "xy yy, rojen xx.xx.xxxx, s podpisom potrjujem, da sem se zadnjih 10 dni nahajal v državi xyz, ki je na zelenem seznamu. Če ugotovite, da lažem, me lahko zaprete."?

Mi je že malo tečno vsak teden prijavljati 4 osebe na teste in še potem printati x dokumentov...smešno je tudi, da pametni avstrijski osebki na meji še niso slišali kako pre-travel clearance ni več potreben in tako še lahko vsem štirim printam to sranje na vsakih 2-3 dni (dela se na različnih lokacijah).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

celje ::

Ce ste pogosto v A in opravljate tam delo lahko izpolnete obrazec za "dnevne delavce". V avto vrzete en list na katerem pise pendler. Prijava online potem samo mesecno enkrat za vsakega. Ni potrebe po printu, na telefon se dol potegne oziroma poslika potrdilo.

Ni pomembno katera lokacija. Test v tem primeru velja 7 dni (in ne 2, kot za "turiste").

V A je test naceloma zastonj. Potrdilo na sms, email, ... vzorec lahko vzamejo iz nosa ali ust. Vprasajo kaj bi rajsi. Cca 20 min kasneje izvid.

Comandante ::

Tudi kot pendler od 10.06. dalje ne potrebujes vec obrazca za vstop, samo PCT.

Glede dokazovanja da nekje nisi bil - kot omenjeno, to je nemogoce. Glupega se naredis, ce bi te kdo gnjavil pa mu pac podpises tam kar hoce. Ampak tega te ne bodo sprasevali, ce nimas ravno sumljivega kombija z zatemnjenimi stekli in ukrajinskimi tablicami.

snezak21 ::

Stalno prebivalisce v Sloveniji je dovolj za dokaz, da si zadnjih X dni bil v zeleni drzavi (recimo Sloveniji). Ce si bil pa v drugi, pa je recimo dovolj racun hotela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snezak21 ()

__Devil__ ::

To pa je res super novica, če bomo lahko šli v Avstrijo "kar tako", samo z osebno, če bo kdo imel kakčno novico ali izkušnjo naj prosim pove. Torej od jutri naprej! 8-) Končno! Upam, da je res :D

Skylord ::

Če si cepljen potrebuješ samo osebno in tist kartonček.

DINAMIK ::

__Devil__ je izjavil:

To pa je res super novica, če bomo lahko šli v Avstrijo "kar tako", samo z osebno, če bo kdo imel kakčno novico ali izkušnjo naj prosim pove. Torej od jutri naprej! 8-) Končno! Upam, da je res :D

Ne potrebuješ ničesar,če greš samo malo pohajat...V nedeljo sem šel v Avstrijo preko Korenskega sedla in sem pokazal samo osebno..,no sva pokazala samo osebni...,sem mu rekel samo tranzit Italija..,pa nisem cepljen in tudi testiran ne..,bil sem na motorju.Lepo sva šla malo pohajat in nazaj preko Korenskega sedla in nato Predela lepo domov..,prijetnih 400 jih je padlo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

Ales ::

Hvališ se, da si rekel "tranzit" in prišel čez? Uau, najbolje, da te nominirajo za nobela.

kamiKaZaA ::

__Devil__ je izjavil:

To pa je res super novica, če bomo lahko šli v Avstrijo "kar tako", samo z osebno, če bo kdo imel kakčno novico ali izkušnjo naj prosim pove. Torej od jutri naprej! 8-) Končno! Upam, da je res :D

Jutri grem testno gor. Samo z osebno. Nimam nič od PCT. Po en nakup špecerije. Javim, če sem prišel čez ali pa me bo obrnil. Enkrat so me novembra 2020 obrnili na meji. Vojak vzel osebno, sem naredil krog in jo dobil nazaj pri vstopu v Slovenijo od enega drugega vojaka, ki me je tam čakal...

jshadlsa232 ::

kamiKaZaA je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

To pa je res super novica, če bomo lahko šli v Avstrijo "kar tako", samo z osebno, če bo kdo imel kakčno novico ali izkušnjo naj prosim pove. Torej od jutri naprej! 8-) Končno! Upam, da je res :D

Jutri grem testno gor. Samo z osebno. Nimam nič od PCT. Po en nakup špecerije. Javim, če sem prišel čez ali pa me bo obrnil. Enkrat so me novembra 2020 obrnili na meji. Vojak vzel osebno, sem naredil krog in jo dobil nazaj pri vstopu v Slovenijo od enega drugega vojaka, ki me je tam čakal...

Sej teoreticno bi lahko sol v einkauf ze prej, ker lahko na meji reces da nimas testa, ampak ga bos naredil, potem ga pa enostavno ne gres naredit. Sej ti ga naceloma noben ne preverja pri izstopu

c3p0 ::

Bil že parkrat čez, s tem zVem papirjem in neg. testom. Koliko sploh pogleda to, bi si lahko tudi sam doma nekaj napisal, farsa.

kamiKaZaA ::

jshadlsa232 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

To pa je res super novica, če bomo lahko šli v Avstrijo "kar tako", samo z osebno, če bo kdo imel kakčno novico ali izkušnjo naj prosim pove. Torej od jutri naprej! 8-) Končno! Upam, da je res :D

Jutri grem testno gor. Samo z osebno. Nimam nič od PCT. Po en nakup špecerije. Javim, če sem prišel čez ali pa me bo obrnil. Enkrat so me novembra 2020 obrnili na meji. Vojak vzel osebno, sem naredil krog in jo dobil nazaj pri vstopu v Slovenijo od enega drugega vojaka, ki me je tam čakal...

Sej teoreticno bi lahko sol v einkauf ze prej, ker lahko na meji reces da nimas testa, ampak ga bos naredil, potem ga pa enostavno ne gres naredit. Sej ti ga naceloma noben ne preverja pri izstopu

Res je. Kot je tudi res, da rečeš "tranzit", greš v trgovino pa potem direkt domov. Ampak kaj pa če se kaj zalomi (možnosti 1:1.000.000) pol pa jok in stok, ko dobiš par tisoč eurov kazni in po možnosti še par letni izgon. Nisem pripravljen tvegati...

jshadlsa232 ::

kamiKaZaA je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

To pa je res super novica, če bomo lahko šli v Avstrijo "kar tako", samo z osebno, če bo kdo imel kakčno novico ali izkušnjo naj prosim pove. Torej od jutri naprej! 8-) Končno! Upam, da je res :D

Jutri grem testno gor. Samo z osebno. Nimam nič od PCT. Po en nakup špecerije. Javim, če sem prišel čez ali pa me bo obrnil. Enkrat so me novembra 2020 obrnili na meji. Vojak vzel osebno, sem naredil krog in jo dobil nazaj pri vstopu v Slovenijo od enega drugega vojaka, ki me je tam čakal...

Sej teoreticno bi lahko sol v einkauf ze prej, ker lahko na meji reces da nimas testa, ampak ga bos naredil, potem ga pa enostavno ne gres naredit. Sej ti ga naceloma noben ne preverja pri izstopu

Res je. Kot je tudi res, da rečeš "tranzit", greš v trgovino pa potem direkt domov. Ampak kaj pa če se kaj zalomi (možnosti 1:1.000.000) pol pa jok in stok, ko dobiš par tisoč eurov kazni in po možnosti še par letni izgon. Nisem pripravljen tvegati...

Ja tudi res. Te pa javi ce bo kdo kdaj jamral, ker na avstrijskem veleposlanistvu v LJ nic ne pise o tej spremembi z orf.at.

Lahko da je vse skupaj bullshit in se je globohomo EU elita odlocila za enformcement njihovega zelenega pasusa , ki bi bil odvec v primeru zelenih drzav. Pac se en argument vec v cem je poanta celotnega covid hoaxa.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

jshadlsa232 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

To pa je res super novica, če bomo lahko šli v Avstrijo "kar tako", samo z osebno, če bo kdo imel kakčno novico ali izkušnjo naj prosim pove. Torej od jutri naprej! 8-) Končno! Upam, da je res :D

Jutri grem testno gor. Samo z osebno. Nimam nič od PCT. Po en nakup špecerije. Javim, če sem prišel čez ali pa me bo obrnil. Enkrat so me novembra 2020 obrnili na meji. Vojak vzel osebno, sem naredil krog in jo dobil nazaj pri vstopu v Slovenijo od enega drugega vojaka, ki me je tam čakal...

Sej teoreticno bi lahko sol v einkauf ze prej, ker lahko na meji reces da nimas testa, ampak ga bos naredil, potem ga pa enostavno ne gres naredit. Sej ti ga naceloma noben ne preverja pri izstopu

Res je. Kot je tudi res, da rečeš "tranzit", greš v trgovino pa potem direkt domov. Ampak kaj pa če se kaj zalomi (možnosti 1:1.000.000) pol pa jok in stok, ko dobiš par tisoč eurov kazni in po možnosti še par letni izgon. Nisem pripravljen tvegati...

Ja tudi res. Te pa javi ce bo kdo kdaj jamral, ker na avstrijskem veleposlanistvu v LJ nic ne pise o tej spremembi z orf.at.

Lahko da je vse skupaj bullshit in se je globohomo EU elita odlocila za enformcement njihovega zelenega pasusa , ki bi bil odvec v primeru zelenih drzav. Pac se en argument vec v cem je poanta celotnega covid hoaxa.

+1

Celo jutro že spremljam, če bodo posodobili. Veleposlaništvo na Dunaju ima update za 1. julij in piše, da še vedno velja za vstop PCT od 19.5.2021. Medtem, ko avstrijska stran še nima posodobitve in ima zadnji update od 28.6. O tej novici iz ORF torej ne duha ne sluha.

No vseeno grem danes probat in javim. Več kot obrnit me ne more.

kamiKaZaA ::

No pa, da opišem današnji poskus vstopa v Avstrijo samo z osebno. Ne gre.

Pridem pred stari mejni prehod Šentilj. Pred mano okoli 10 avtov. Policist vsakemu striktno gleda tisti beli list, na osebno ne polaga neke pozornosti. Že takrat sem vedel, da jaz danes preko ne bom prišel. Pridem na vrsto. Pokažem samo osebno. Prvo vprašanje, če imam negativen test ali kakšno potrdilo. Jaz takoj pokažem telefon, kjer sem imel članek od ORF in ga vprašam ali ni od danes možno vstopiti brez 3g. Vrže oko na telefon in mi reče naj se zapeljem na stran. Seveda me je izločil iz vrste, da ne delam gužve ostalim. Pride do mene vojak in mi reče, da greva na tisto parkirišče za mejo. Cca. 100 metrov stran. Imel je nek formural s seboj.

Vpraša, če imam test ali kakšno potrdilo in mu isto razložim. Začne gledati v telefon in brati članek, ter mi s prstom pokaže na del, da če nimam testa, da ga lahko delam v Avstriji v roku 24ur. Še enkrat probam in mu obrazložim, da članek govori, da če prihajaš iz zelene države je v Avstrijo prost vstop. No odvrne mi, da ni tako. Da potrebujem test ali potrdilo in še imaš opcijo, da greš test delati v roku 24ur. Nato še me vpraša kakšen je namen mojega vstopa in mu rečem, da grem po nakupih.

Nato mi reče, da lahko izpolniva ta formular katerega je imel s seboj in se grem potem testirati, pa sem se mu zahvalil za to in mu odvrnil, da potem takem ne bom nadaljeval pot, ampak se bom vrnil v Slovenijo. In mi je odvrnil, da se lahko vrnem, naj se tam za mejo obrnem, mi vrne osebno in storim to kar mi je bilo rečeno.

Še pred 2 meseci je pisalo, da je vstop v Avstrijo s pre-travel clearance in 3g iz rdečih držav (to je PCT po avstrijsko), če pa prihajaš iz oranžnih/zelenih, pa ni potrebno in je vstop prost. To sem tudi prilepil v enem izmed svojih komentarjev takrat. Danes pa na isti strani piše, da neglede od kod prihajaš, da je 3g obvezen, karantena in vse ostalo pa je odvisno iz kako rizične države prihajaš (rdeče recimo).

Egidij88 ::

A se je tako težko it testirat? Mater imate preveč časa nekateri. :)) Saj bi razumel, da bi pač poskusil prvo samo z osebno, pa potem če ne gre drugače, izvlečeš ven tisti negativni test.

codeMonkey ::

Jaz tamauga v ne morem zunaj ob igriscu gledati na nogometnem treningu brez testa. Je prav smesno potem brati idealiste tukaj, ki kar tako malo pohajali.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

codeMonkey je izjavil:

Jaz tamauga v ne morem zunaj ob igriscu gledati na nogometnem treningu brez testa. Je prav smesno potem brati idealiste tukaj, ki kar tako malo pohajali.

Res ja. Kakšna predrznost nekaterih, da bi radi sredi poletja, sredi vročinskega vala hodili okoli, tudi do 20 kilometrov od lastnega doma brez, da bi se testirali, če so v resnici zdravi. ;((

Zapret vse v bajte. Če želiš zapustiti, najprej test z nezanesljivim testom, da vidimo če si zdrav. :8)

Minili so časi, ko smo se svobodno gibali po Evropski Uniji brez, da bi dokazovali, da smo zdravi. To bo le še bled spomin na stare dobre čase. Sedaj se je potrebno navaditi na novo normalnost. Ali 4 šuse cepiva vsako leto ali pa palčke v nos za vsak izhod. Vsak se bo prostovoljno odločil kaj mu bo pasalo. Če pa nič od tega, pa doma bit in nič okoli hodit. :O

codeMonkey ::

Koliko takih "v resnici zdravih" ljudi je okuzilo svoje najblizje, kolege v sluzbi itd. Iz bajte se gre lahko, prav tako tudi cez mejo.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

codeMonkey je izjavil:

Koliko takih "v resnici zdravih" ljudi je okuzilo svoje najblizje, kolege v sluzbi itd. Iz bajte se gre lahko, prav tako tudi cez mejo.

za. 1. del boldano: Zelo podobno kot so jih okužili leta 2010, pa 1990 in 1970, ter 1950. Pa takrat nismo delali panike in še šli lockdownov, ter nekih omejitev, če se nisi pred tem bodisi testiral, bodisi cepil.

za 2. del: Jaz danes nisem prišel čez mejo. In to sredi poletja. Sem pa preteklih 10+ let prečkal to isto mejo kadarkoli. Četudi bi mi iz nosa teklo, bi me spustili čez. Danes pa zdrav kot riba, nisem prišel čez, ker nisem imel "potrdila" o tem zdravstvenem stanju. Bolano v katero smer je zavil ta naš svet.

codeMonkey ::

Te pravljice niso za to temo. Dejstvo je, da je v Avstriji testiranje zelo razsirjeno in se tudi pricakuje, da se tega drzijo vsi, ki vstopajo. Normalno gremo na kavo, se obiskujemo s prijateljji in pac brez nekih tezav opravimo s testi. Smo se pa ravno danes z minuto molka poklonili programerskim kolegom iz Indije, kjer so stvari malo drugacne. Ce ze Avstrija ocitno ni za tebe, razmisli mogoce o Indiji.

Zgodovina sprememb…

gozdar1 ::

Danes ob šengenu je očitno težje čez mejo kot za časa juge.

jshadlsa232 ::

codeMonkey je izjavil:

Koliko takih "v resnici zdravih" ljudi je okuzilo svoje najblizje, kolege v sluzbi itd. Iz bajte se gre lahko, prav tako tudi cez mejo.

Po statistiki sodec bore malo - po vpeljavi obveznih testov za dnevne migrante st. okuzenih namrec ni padlo. Tako da jok brate.

kamiKaZaA je izjavil:

No pa, da opišem današnji poskus vstopa v Avstrijo samo z osebno. Ne gre.

Pridem pred stari mejni prehod Šentilj. Pred mano okoli 10 avtov. Policist vsakemu striktno gleda tisti beli list, na osebno ne polaga neke pozornosti. Že takrat sem vedel, da jaz danes preko ne bom prišel. Pridem na vrsto. Pokažem samo osebno. Prvo vprašanje, če imam negativen test ali kakšno potrdilo. Jaz takoj pokažem telefon, kjer sem imel članek od ORF in ga vprašam ali ni od danes možno vstopiti brez 3g. Vrže oko na telefon in mi reče naj se zapeljem na stran. Seveda me je izločil iz vrste, da ne delam gužve ostalim. Pride do mene vojak in mi reče, da greva na tisto parkirišče za mejo. Cca. 100 metrov stran. Imel je nek formural s seboj.

Vpraša, če imam test ali kakšno potrdilo in mu isto razložim. Začne gledati v telefon in brati članek, ter mi s prstom pokaže na del, da če nimam testa, da ga lahko delam v Avstriji v roku 24ur. Še enkrat probam in mu obrazložim, da članek govori, da če prihajaš iz zelene države je v Avstrijo prost vstop. No odvrne mi, da ni tako. Da potrebujem test ali potrdilo in še imaš opcijo, da greš test delati v roku 24ur. Nato še me vpraša kakšen je namen mojega vstopa in mu rečem, da grem po nakupih.

Nato mi reče, da lahko izpolniva ta formular katerega je imel s seboj in se grem potem testirati, pa sem se mu zahvalil za to in mu odvrnil, da potem takem ne bom nadaljeval pot, ampak se bom vrnil v Slovenijo. In mi je odvrnil, da se lahko vrnem, naj se tam za mejo obrnem, mi vrne osebno in storim to kar mi je bilo rečeno.

Še pred 2 meseci je pisalo, da je vstop v Avstrijo s pre-travel clearance in 3g iz rdečih držav (to je PCT po avstrijsko), če pa prihajaš iz oranžnih/zelenih, pa ni potrebno in je vstop prost. To sem tudi prilepil v enem izmed svojih komentarjev takrat. Danes pa na isti strani piše, da neglede od kod prihajaš, da je 3g obvezen, karantena in vse ostalo pa je odvisno iz kako rizične države prihajaš (rdeče recimo).

No hvala za test, ocitno so jodlarji polni dreka, da slucajno EU ni zastojn vpeljevala celotnega fasisticnega sistema.

codeMonkey je izjavil:

Te pravljice niso za to temo. Dejstvo je, da je v Avstriji testiranje zelo razsirjeno in se tudi pricakuje, da se tega drzijo vsi, ki vstopajo. Normalno gremo na kavo, se obiskujemo s prijateljji in pac brez nekih tezav opravimo s testi. Smo se pa ravno danes z minuto molka poklonili programerskim kolegom iz Indije, kjer so stvari malo drugacne. Ce ze Avstrija ocitno ni za tebe, razmisli mogoce o Indiji.

Razumes nemsko mogoce? Potem preberi ta clanek: https://orf.at/stories/3218827/

Z Indijo pa se nimamo kaj primerjat ker zivijo v dreku, so ziveli v dreku in bodo ziveli v dreku, covidhoax gor ali dol. Drugic se poklekni za nigre in si potisni pisano LGBT zastavico v rit, da ne bos koga zapostavil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: codeMonkey ()

jshadlsa232 ::

Potem pa dajo ta clanek ven: https://orf.at/stories/3219436/

Komplett ,,grün" ist die Einreise aus den EU-Staaten und den drei Westbalkan-Staaten Serbien, Nordmazedonien und Albanien.


,,Grüner Pass" für EU in Kraft

Zur Ankurbelung und Erleichterung des Reiseverkehrs soll innerhalb der EU auch der ,,Grüne Pass" dienen, der am Donnerstag in Kraft trat. Damit kann über einen QR-Code nachgewiesen werden, dass eine Person gegen das Coronavirus geimpft bzw. negativ getestet wurde oder eine Infektion überstanden hat.


Koji ti je potem kurac klasificiranje drzav na ZELENE, ce ni nobenih sprememb?

Utk ::

Nemčija bannala Portugalsko, nobena qr koda ti ne pomaga. Kdo še rabi takšno EU?

jshadlsa232 ::

Utk je izjavil:

Nemčija bannala Portugalsko, nobena qr koda ti ne pomaga. Kdo še rabi takšno EU?

Mark my words - prihajajoci zakoni o ukrepih za prepoved zbiranja bodo samo, da se ne organizirajo vstaje, tako kot lansko leto.

gozdar1 ::

Moja napoved se že uresničuje, ta potredila bodo vredna toliko kot papir na katerih so natisnjena v realnosti pa bo vse odvisno od trenutne situacije.

Utk ::

Kdo zares uničuje EU? UK, Orban ali Nemčija, ki dva dni pred začetkom teh "potnih listov", po pol leta priprav, reče, da se poserje na njih.

Miki N ::

Enkrat ko pristaneš na arbitrarna pravila nosiš praktično vso težo. Pošteno.

fikus_ ::

Danes šel v AT, na meji sem moral pokazati PCT. Od danes naprej so dovoljene v trgovinah in drugod navadne kirurške maske (prej FFP).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meja z avstrijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11815682 (4641) kamiKaZaA
»

Vstop v Italijo, Covid

Oddelek: Loža
424836 (3266) SVGA
»

Kako na Hrvaško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579971 (5984) destroyer2k
»

Prehod meje hrvaška

Oddelek: Loža
233190 (1924) snezak21

Več podobnih tem