» »

Vstop v avstrijo

Vstop v avstrijo

««
«
1 / 9
»»

FiReFTW ::

Malo prej sem bral na rtvslo kakšne pogoje potrebuješ za vstope k našim sosednim državam, pa berem da v avstrijo rabiš potrdilo o negativnem testu PCR, polek tega pa je potrebno po tem ko pokažeš negativni test še narediti 10 dnevno karanteno, kakšnen smisel pa je v tem? A se svetu že čist blede?
  • zaklenil: bluefish ()

wajdouc ::

Odgovor na zadnje vprašanje: DA.

Mare2 ::

FiReFTW je izjavil:

Malo prej sem bral na rtvslo kakšne pogoje potrebuješ za vstope k našim sosednim državam, pa berem da v avstrijo rabiš potrdilo o negativnem testu PCR, polek tega pa je potrebno po tem ko pokažeš negativni test še narediti 10 dnevno karanteno, kakšnen smisel pa je v tem? A se svetu že čist blede?

Tole ne vem, če je tako. Vendar, ziher je ziher, je rekla nuna, ko je dala ola gumo na svečo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Sparkxl ::

Je točno tako, ampak smislov tukaj ne išci, ker jih ni.

sunshine403 ::

FiReFTW je izjavil:

Malo prej sem bral na rtvslo kakšne pogoje potrebuješ za vstope k našim sosednim državam, pa berem da v avstrijo rabiš potrdilo o negativnem testu PCR, polek tega pa je potrebno po tem ko pokažeš negativni test še narediti 10 dnevno karanteno, kakšnen smisel pa je v tem? A se svetu že čist blede?

Smiselno naceloma je. Vstopis lahko s testom, ki je star manj kot 72 ur. To pomeni da ni receno da si zdrav, ko zares prides v Avstrijo. Torej gres v karanteno in cez 5 dni na se en test. Ce je ta test negativen, lahko delas kar zelis. Lahko pa do konca oddelas karanteno in ce ne zbolis delas kar zelis, ce zbolis imas pa tako ali tako druge probleme.
Malo manj logicne so druge odlocbe, kot npr. da lahko karanteno prezivis z druzino, druzina pa lahko ves ta cas prosto hodi naokoli, ker predvidevam da se jih ne da okuziti. :)

Zgodovina sprememb…

avtek ::

Ne sledim najbolj vseh pravil itd.
Če sem bolezen že prebolel (januarja) in je listina prejeta s strani zdravnika, predvidevam da nič ne pomaga glede 'prostega' prehoda meje? Nobene izmed sosednjih držav?

mahoni ::

Avstrija ima najbolj rigorozne ter nesmiselne ukrepe v celi EU. Stanje pa ni boljse.

fikus_ ::

Sedaj imajo malo panike na Tirolskem, verjetno tudi zato bolj strogo-

Cveto ::

Pač ne greš. Kaj imaš v Avstriji, kar pri nas ne. Morda kakšno malo boljše smučišče, to je pa to...

Furbo ::

Menda lahko rečeš, da greš v Nemčijo in te potem ne gnjavijo s karanteno, nazaj grede pa nobenega ne briga, samo da greš ven.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mahoni ::

fikus_ je izjavil:

Sedaj imajo malo panike na Tirolskem, verjetno tudi zato bolj strogo-

Ne, ni zaradi tega.

Enostavno je na meji loterija. Po raznih fb grupah je moc zaslediti, da folk prinese "goro" papirjev, ki dokazujejo, da se njihovi vstopi obravnavanjo kot izjeme, a le te nihce niti ne povoha in samo mahnejo z roko. Po drugi strani pa imas ljudi, ki kljub gori papirjev imajo "probleme" na mejah.

sunshine403 ::

Cveto je izjavil:

Pač ne greš. Kaj imaš v Avstriji, kar pri nas ne. Morda kakšno malo boljše smučišče, to je pa to...

Ja ravno zato bi sel gor. Ker ni "malo boljse" smucisce, ampak je smucisce da se mu vsaj rece smucisce, ne pa ta zalost pri nas. Ker ne glede na to, da bi vsaj za dan dva rad zamenjal visokogorje in turno smuko z ledom in zicnicami, mi vseeno niti pod razno ni, da bi sel to delat na Krvavec ali v Kranjsko Goro.
Pa zares ravno pri tem ni problem meja. Cez mejo grem lahko tudi sluzbeno. Problem je, ce se komu kaj dvigne in naredi kontrolo recimo na parkingu smucisca. Sicer lahko tudi tam poskusim s "sluzbeno" ampak se mi ne da nosit boga in pol foto robe naokoli ce grem zares samo smucat in ne delat.

avtek ::

avtek je izjavil:

Ne sledim najbolj vseh pravil itd.
Če sem bolezen že prebolel (januarja) in je listina prejeta s strani zdravnika, predvidevam da nič ne pomaga glede 'prostega' prehoda meje? Nobene izmed sosednjih držav?


Anyone, da ve kaj glede vseh sosednjih držav, če si virus prebolel in (morebitno) prehajanje meja?

codeMonkey ::

Najboljse informacije so tukaj: https://www.bmeia.gv.at/sl/avstrijsko-v...

Oziroma kar prijavni obrazec za prestop meje. Lahko gres cez tudi s HAG testom, so pa razlicni pogoji glede na situacijo.

gruntfürmich ::

avtek je izjavil:

avtek je izjavil:

Ne sledim najbolj vseh pravil itd.
Če sem bolezen že prebolel (januarja) in je listina prejeta s strani zdravnika, predvidevam da nič ne pomaga glede 'prostega' prehoda meje? Nobene izmed sosednjih držav?


Anyone, da ve kaj glede vseh sosednjih držav, če si virus prebolel in (morebitno) prehajanje meja?

mislim da na hrvašem to priznavajo, za avstrijo pa sem gledal in tega nisem zasledil. samo utrujajo s testi in karanteno in nič ne pravijo za tiste ki smo covid preboleli.
sam smatram torej da v AUT tega ni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sunshine403 ::

avtek je izjavil:

Anyone, da ve kaj glede vseh sosednjih držav, če si virus prebolel in (morebitno) prehajanje meja?

Za Avstrijo je prebolena bolezen ali cepljene pri trenutnih pogojih nepomemben podatek. Negativen PCR test in 10 dnevna karantena, ki se lahko po 5 dnevih prekine z novim negativnim PCR testom. Za Italijo je prav tako obvezen test ne glede na to ali si cepljen ali pa si prebolel.

jshadlsa232 ::

codeMonkey je izjavil:

Najboljse informacije so tukaj: https://www.bmeia.gv.at/sl/avstrijsko-v...

Oziroma kar prijavni obrazec za prestop meje. Lahko gres cez tudi s HAG testom, so pa razlicni pogoji glede na situacijo.

Ce nimam testa kot migrant pri vstopu v .at, za koga bi se naj potem testiral v roku 24h? Ker pri izstopu me ne bo preverjal Avstrijec ampak Slovenec.

Ce grem cez 7 dni spet v .at, bi potem moral predlozit ta isti test, ki bi ga naj opravil v 24h pri vstopu v .at? Ce pa so vsi testi po 6 dnevih itak irrelevantni in bi spet potreboval novega.

codeMonkey ::

jshadlsa232 je izjavil:

Ce nimam testa kot migrant pri vstopu v .at, za koga bi se naj potem testiral v roku 24h? Ker pri izstopu me ne bo preverjal Avstrijec ampak Slovenec.


Za vse s katerimi bos v kontaktu. A ni jasno? Itak opravljajo HAT prakticno povsod, in ce si migrant, ki je zavarovan v AT, tudi zastonj. Drugace pa pac placas teh 25EUR.

jshadlsa232 je izjavil:

Ce grem cez 7 dni spet v .at, bi potem moral predlozit ta isti test, ki bi ga naj opravil v 24h pri vstopu v .at? Ce pa so vsi testi po 6 dnevih itak irrelevantni in bi spet potreboval novega.


Naceloma za vstop test ne sme biti starejsi od 72 ur, pod dolocenimi pogoji 7 dni. Ampak vseeno bos moral itak vmes opraviti hitri test za povratek v SLO (sklepam, da nisi dnevni migrant).

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

FiReFTW je izjavil:

Malo prej sem bral na rtvslo kakšne pogoje potrebuješ za vstope k našim sosednim državam, pa berem da v avstrijo rabiš potrdilo o negativnem testu PCR, polek tega pa je potrebno po tem ko pokažeš negativni test še narediti 10 dnevno karanteno, kakšnen smisel pa je v tem? A se svetu že čist blede?


Odgovor na zadnje vprašanje: brez dvoma DA


Pomnite...2020 je leto, ko smo zaradi gripe postali paranoidna, histerična družba.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

m0LN4r ::

Pac gres na manjse prehode v vukojebinah, kjer kontrol ni, ali pa prek kake gozdne poti. Problem resen.
Vprasaj v kaki FB grupi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jshadlsa232 ::

codeMonkey je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Ce nimam testa kot migrant pri vstopu v .at, za koga bi se naj potem testiral v roku 24h? Ker pri izstopu me ne bo preverjal Avstrijec ampak Slovenec.


Za vse s katerimi bos v kontaktu. A ni jasno? Itak opravljajo HAT prakticno povsod, in ce si migrant, ki je zavarovan v AT, tudi zastonj. Drugace pa pac placas teh 25EUR.

jshadlsa232 je izjavil:

Ce grem cez 7 dni spet v .at, bi potem moral predlozit ta isti test, ki bi ga naj opravil v 24h pri vstopu v .at? Ce pa so vsi testi po 6 dnevih itak irrelevantni in bi spet potreboval novega.


Naceloma za vstop test ne sme biti starejsi od 72 ur, pod dolocenimi pogoji 7 dni. Ampak vseeno bos moral itak vmes opraviti hitri test za povratek v SLO (sklepam, da nisi dnevni migrant).

Seveda sem:

"Če delate v eni državi EU, prebivate pa v drugi in se vsak dan ali vsaj enkrat tedensko vanjo vračate, ste po zakonodaji EU obmejni delavec (oziroma čezmejni delovni migrant)."

https://europa.eu/youreurope/citizens/w...

Torej je najboljsa varijanta, brez testa cez mejo in ga opravim v Avstriji. Security theatre.

Da ne omenim, da sem tisti petek, ko so nasi bambusarji uvedli obvezen test za vrnitev v Slovenijo namesto cakanja v 2km koloni prisel nazaj ob nasmesku Avstrijskega vojaka sred brega na manjsem mejnem prehodu in bi obenem lahko presvercal se svasta.

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

FiReFTW je izjavil:

Malo prej sem bral na rtvslo kakšne pogoje potrebuješ za vstope k našim sosednim državam, pa berem da v avstrijo rabiš potrdilo o negativnem testu PCR, polek tega pa je potrebno po tem ko pokažeš negativni test še narediti 10 dnevno karanteno, kakšnen smisel pa je v tem? A se svetu že čist blede?

Ne potrebujes PCR, zadostuje do 72 ur star HAGT, in nimas karantene. So pa dolocene omejitve kdo lahko potuje.

codeMonkey ::

jshadlsa232 je izjavil:

Seveda sem:


Ok, potem verjetno res. Jaz sem druge sorte "migrant" in grem do starsev prav tako na podlagi tocke 6a , ceprav zivim in delam v AT (redni druzinski stiki). V tem primeru pac opravis test 24 ur preden gres v SLO, ker ga itak moras za vstop, in ti velja 7 dni za povratek v AT.

Comandante je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Malo prej sem bral na rtvslo kakšne pogoje potrebuješ za vstope k našim sosednim državam, pa berem da v avstrijo rabiš potrdilo o negativnem testu PCR, polek tega pa je potrebno po tem ko pokažeš negativni test še narediti 10 dnevno karanteno, kakšnen smisel pa je v tem? A se svetu že čist blede?

Ne potrebujes PCR, zadostuje do 72 ur star HAGT, in nimas karantene. So pa dolocene omejitve kdo lahko potuje.


Pa tudi karantena se lahko zakljuci po petih dneh, ko se gres lahko testirati. Zakaj je to smiselno? Nekdo je zgoraj omenjal FB skupine... Mi je zena ravno vceraj raazlagala, da jih je tam kar nekaj, ki na vse nacine iscejo moznosti, kako bi sli enostavno brez testov cez mejo na obisk k prijateljem, v trgovine ipd.

Zgodovina sprememb…

jojw ::

vostok_1 je izjavil:

Pomnite...2020 je leto, ko smo zaradi gripe postali paranoidna, histerična družba.


Res ste nekateri postali paranoidni in histerični, vsekakor pa nismo vsi. Da že eno leto premlevate o gripi je naravnost hecno. Dobro vas vlečejo ni kaj...

Kvinta ::

Na Weinstraße ni nobenga lahko greš tam čez kadarkoli :D
A.C.A.B

shark99 ::

Meni samo to ni jasno: v vse sosednje države lahko vstopiš samo z neg. testom in še dodatno papirologijo, k nam pa se lahko vsakdo vrne brez mejne kontrole :D torej k nam lahko vsi mi pa ne moremo nikamor? :D

edit: mislim naši mejni prehodi so brez kontrole

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark99 ()

val46 ::

Ja, sej je pri nas na primorskem isti problem. Če želimo mi it v Gorico, Trst ali Palmanovo po nakupih, no way, rabiš eno miljardo nekih potrdil, pa še ti lahko da 400€ kazni in te strpa v karanteno nekam. To, da se italijani vsak dan vozijo v slovenijo na pumpe tankat benzin in pa po novi gorici in kopru po šopingih, oni pa to lahko in jim noben nič ne reče...Se je za vprašat, kaj za k. delajo naši politiki. Al smo res take ovce, da lahko čisto vse države počnejo kar želijo, sam mi mormo bit tiho pa doma zaprti.

jojw ::

Itak da so nesposobni.. tako levi kot desni.. Konec debate!!

Sparkxl ::

Kvinta je izjavil:

Na Weinstraße ni nobenga lahko greš tam čez kadarkoli :D


Ne bo držalo. Tudi v težkih vukojebinah kot so plač, jarenina in jurij, te pričaka jodlar v đipu

feryz ::

Odvisno po kaj greš v Avstrijo. Če greš samo v šoping, si naprintaš neki kvazi list, da greš v Nemčijo, Češko ..., odvisno od mejnega prehoda in ti samo pomahajo. Brez testov in podobnih oslarij. Čeprav jaz hitrega vedno naredim.
Če misliš vandrati po Avstriji, je pa loterija tako početje.

Ni res, da se k nam vrneš brez česarkoli. Te kar lepo vprašajo na meji, kje si bil in če imaš test. Lahko se, seveda, zlažeš ali zmuzneš tam, kjer policije ni, ampak to je spet loterija.
Navsezadnje takoj ko prideš iz tujine, prileti SMS državne uprave, naj po vrnitvi iz tujine bla, bla... Torej ni da ne vejo, da si bil nekje. In če narediš pizdarijo, jih par okužiš in kakšen gagne ...

jshadlsa232 ::

feryz je izjavil:

Odvisno po kaj greš v Avstrijo. Če greš samo v šoping, si naprintaš neki kvazi list, da greš v Nemčijo, Češko ..., odvisno od mejnega prehoda in ti samo pomahajo. Brez testov in podobnih oslarij. Čeprav jaz hitrega vedno naredim.
Če misliš vandrati po Avstriji, je pa loterija tako početje.

Ni res, da se k nam vrneš brez česarkoli. Te kar lepo vprašajo na meji, kje si bil in če imaš test. Lahko se, seveda, zlažeš ali zmuzneš tam, kjer policije ni, ampak to je spet loterija.
Navsezadnje takoj ko prideš iz tujine, prileti SMS državne uprave, naj po vrnitvi iz tujine bla, bla... Torej ni da ne vejo, da si bil nekje. In če narediš pizdarijo, jih par okužiš in kakšen gagne ...

Na malih mejnih prehodih se nikoli ni blo slovenske policije, samo avstrijska vojska.

Je pa res, da mutenje za nek soping je neodgovorni idiotizem, sej nismo v jugi. Se to da bom mogoce moral 1x na teden sam sedet v pisarni za PCjem namesto da delam prek VPN+RDP kot ostale dneve se mi zdi neumnost, zato bi se rad kalvariji s testi izognil. Za soping pa ni vredno.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Na šentilju od prejšnjega tedna na obeh prehodih naših več ni. So spakirali šotor in odšli

feryz ::

Resno!? Iz trenutno najhujše države? Dobra komanda.

mahoni ::

m0LN4r je izjavil:

Pac gres na manjse prehode v vukojebinah, kjer kontrol ni, ali pa prek kake gozdne poti. Problem resen.
Vprasaj v kaki FB grupi.

LOL gozdne poti.

Sparkxl ::

feryz je izjavil:

Resno!? Iz trenutno najhujše države? Dobra komanda.


Meni to ni jasno kak je to možno, ampak tak je. Italija recimo jodlarja ne spusti not pod nobenim pogojem. Mi pa spakiramo in bolitecurac

mahoni ::

Moja izkusnja:
Test narejen v Avstriji, prihod cez Karavanke v Slovenijo brez kontrole.
Pot nazaj drugi dan. Mrcvaranje na Karavankah, kjer je moral vojascek 3x vprasati drugega vojascka, ce je to kar mu govorim res.

Na koncu je se sam priznal, da niti sam ne ve vec kaj je prav in kaj ne. Kljub njegovom priznanju sem mu rekel, da ce zeli svoje delo opravljati tako kot se zagre naj se rajsi malo bolj poduci, kaj mu veleva njegov delodajalec.

Namrec stvar je bila taka, da je moj prihod v Slovenijo in prihod nazaj v Avstrijo, kjer tudi bivam spadal pod izjemo, pri kateri ni potrebna ne registracija ne karantena.

Cveto ::

So pa potrebna dokazila.

mahoni ::

Cveto je izjavil:

So pa potrebna dokazila.

Vse sem imel sprintano in pospravljeno v mapi in vse sem mu pokazal, ampak on tega ni razumel. On se zmeraj misli, da me je spustil cez, ker se je on tako odlocil.

To ti je ta realnost.

vostok_1 ::

mahoni je izjavil:

Moja izkusnja:
Test narejen v Avstriji, prihod cez Karavanke v Slovenijo brez kontrole.
Pot nazaj drugi dan. Mrcvaranje na Karavankah, kjer je moral vojascek 3x vprasati drugega vojascka, ce je to kar mu govorim res.

Na koncu je se sam priznal, da niti sam ne ve vec kaj je prav in kaj ne. Kljub njegovom priznanju sem mu rekel, da ce zeli svoje delo opravljati tako kot se zagre naj se rajsi malo bolj poduci, kaj mu veleva njegov delodajalec.

Namrec stvar je bila taka, da je moj prihod v Slovenijo in prihod nazaj v Avstrijo, kjer tudi bivam spadal pod izjemo, pri kateri ni potrebna ne registracija ne karantena.


To bo slogan te epidemije.

To je administrativna epidemija, ne medicinska.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

To je ze zdavnaj. Tudi ko sem klical v Avstriji klicni center, da se enkrat potrdim napisano na internetu, mi je prijazna gospodicna rekla, da tudi ona ne ve cisto tocno, da moj opravek v Sloveniji "najbrz" spada pod izjemo, ampak po njenem bi se moral za vsak slucaj online registrirati. Ko sem ji rekel, online registracija pomeni avtomatska privolitev karantene je ostala brez besed, ker pac tudi tega ni vedela, da je temu tako.

Minvajl pa folk caka, da bi sel koncno delat in prehranit druzino...

codeMonkey ::

mahoni je izjavil:

Ko sem ji rekel, online registracija pomeni avtomatska privolitev karantene je ostala brez besed, ker pac tudi tega ni vedela, da je temu tako.


Od kod ti to? To ne drzi za izjeme, kot pise na zacetku uradne prijavne strani: https://entry.ptc.gv.at/

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Jaz govorim samo za svoj primer in v mojem primeru ni bila potrebna registracija.

codeMonkey ::

mahoni je izjavil:

Jaz govorim samo za svoj primer in v mojem primeru ni bila potrebna registracija.



OK, registracija ni potrebna, kje pa pise, da gres v karanteno, ce se registriras?

mahoni ::

A spet en, ki je funkcionalno nepismen?
Nach der Einreise nach Österreich, sind Sie zusätzlich verpflichtet, sich für 10 Tage nach Einreise in Quarantäne zu begeben.

Da pa izvedes Einreise se moras registrirati, ce ne online pa na meji. Se kaj?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: codeMonkey ()

codeMonkey ::

Zakaj pa si pozabil na ta del:

Es gelten die Ausnahmen von der Quarantäne gemäß § 4 Absatz 3, § 5 Absatz 5, § 6 Absatz 1, § 6 Absatz 2 und § 6a der COVID-19-Einreiseverordnung


oz.

The exemptions from quarantine according to § 4 (3), § 5 (5), § 6 (1), § 6 (2) and § 6a of the COVID-19 entry regulation apply

mahoni ::

Pa tele neumno, saj sem ti rekel za svoj primer.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: codeMonkey ()

codeMonkey ::

Further, the exceptions from this regulation stated in § 7 (1) and § 8 apply as well

Kvinta ::

Sparkxl je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Na Weinstraße ni nobenga lahko greš tam čez kadarkoli :D


Ne bo držalo. Tudi v težkih vukojebinah kot so plač, jarenina in jurij, te pričaka jodlar v đipu


Mene zaenkrat ni še noben čakal pa sem šel kr nekajkrat peš preko na špricer oz. grem samo zato da vidim če res kdo čaka kot folk govori pa ne čaka nobedn.

Mislim da sem danes vido en topic tu Kako pogosto lažete? dosti bi vas dal jaz tja.
A.C.A.B

Sparkxl ::

Si bil točno na teh ki sem jih omenil? Ker tam stojijo, vsaj zjutraj

bf4ed ::

Hitri testi več niso dovolj

Super zdaj se niti v slo več ne smem za wikend vrnit.
Do zdaj sem lahko barem s hitrim prek šel.
Izjema max 10h če maš parcelo.


Čisto so prefuknjeni.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meja z avstrijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11815844 (4803) kamiKaZaA
»

Vstop v Italijo, Covid

Oddelek: Loža
424885 (3315) SVGA
»

Kako na Hrvaško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710094 (6107) destroyer2k
»

Prehod meje hrvaška

Oddelek: Loža
233237 (1971) snezak21

Več podobnih tem